"AKKERTJES Kerk en School Gemengd Nieuws Rechtszaken Laatste Berichten Telegrammen Afloop Verkoopinp en Aanbestedingen Burgerlijke Stand Verkouden NOORD-BEVELAND. THOLEN EN ST.-PHILIPSLAND, Zij, die kwamen en gingen. VLISSINGEN. Onze voedselpositie, KOERSEN Ned. Herv. Kérk. Beroepen: te itysoord (vac. G. v. Doorn), P, A. Lefeber te Exmorra. Aangenomen: naar Wedde (toez.) J. C. Nijenhuis Oekhuijsen te Idaard. Chr. Geref. Kerk, Tw e e t a 1te Dordrecht (vac. H. Visser), W. Kremer te Leeuwarden en W. P. Laman te Haarlem-C. Hulppredikers. Geréf. Kerken: benoemd te Olde- markt (standplaats Kuinre), eand. H. Munnik te Zwolleaangenomen naar Scheveningen, cand. P. v. d. Spek te Schipluiden. Ver. van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk. Wederom zijn 13 kerkvoogdijen toege treden als lid der Vereeniging van Kerk voogdijen in de Ned. Herv. Kerk. Federatie van Hervormde Jongeren. Sedert de laatste opgave zijn 11 af- deelingen gevormd van de Federatie van Heryormde Jongeren, waarvan in Zee land afdeelingen te Melis- en Ma- rienkerke, Groede en N i e u w v 1 i e t. Kerkelijke verkiezingen. Na de gisteren gehouden gemeentever gadering der Geref. Kerk te Goes zijn tot ouderlingen gekozen de heeren M. P. Jiskoot, F. G. C. Rothuyzen, J. Snoodijk, en D. Zachariasse en tot diakenen de heeren J. Donner en J. D. Ramondt. Giften en legaten. De kerkvoogdij der Ned. Herv. Ge meente te Zwolle ontving van een over leden lid der gemeente een legaat groot f500. Examens. Theol. Hoogeschool te Kampen, cand. ex. J. P. v. d, Stoel te Zoeterwoude. van Leeuwen te Oosterbeek. Mej. van Leeuwen zal nog deze maand als zooda nig in fuctie Weden. Zij is geboren op 21 November 1917 en o.a. in het bezit van het einddiploma van het Centraal Instituut voor Christe lijk Socialen Arbeid te Amsterdam. Zij is al eenige jaren practisch in diverse tak ken van socialen en maatschappelijken arbeid werkzaam geweest en momenteel verbonden aan den Armenraad te Arn hem. Secretarie-personeel. In de laatste raadsvergadering werd een nieuwe salarisverordening vastgesteld voor het secretariepersoneel, waarbij di verse rangen werden ingesteld. De burgemeester heeft thans op grond van deze verordening benoemd tot com mies ter secretarie, tevens plaatsvervan gend secretaris de heer J. M. Sinke, voorheen ambtenaar; tot adjunct-conn mies le klas, de heer H. J. de Jager, voorheen ambtenaar en tot klerk de hee ren B. J. Korstanje en A. C. Boon, bei den voorheen volontair. Hun salarissen werden vastgesteld op resp. f 1750, f 1250, f 550 en f 400. Deze bedragen worden in den loop der jaren nog verhoogd met periodieke verhoogin- .gen en eventueele diploma-toelagen. Krotwoningen. Reeds voor den oorlof bestonden er bij B. en W. plannen om te komen tot onbewoonbaar verklaring van diverse krotwoningen in de gemeente en het samenstellen van een saneeringsplan. Door den oorlog zijn deze plannen tij delijk opgeschort, doch dit jaar weer ter hand genomen. Het bouw- en woningtoezicht op Zuid- Beveland heeft op verzoek van het ge meentebestuur 47 krotwoningen onder zocht en is thans met dit onderzoek ge reed gekomen. Naar wij vernemen hebben zoowel de inspecteur als de hoofdinspecteur van de volkshuisvesting met de plannen hun instemming betuigd, zoodat binnen af- zienbaren tijd een saneeringsplan zal worden vastgesteld door den burgemees ter. De heer C. S., die zijn rijwiel even aan de haven had laten staan, kwam bij zijn terugkomst tot de ontdekking, dat een ander het had meegenomen. Met de mosselhandel in al zijn ge ledingen gaat het goed. Er is eenr leven dige handel op binnen- en buitenland. De vraag overtreft het aanbod. Hetzelfde kan van de oesters worden gezegd. Een partijtje zoogenaamde bakoesters is tot dicht tegen de f 30 verhandeld, een nieuwe recordprijs. Kloetinge. Het bestuur der afdeeling Kloetinge- van de vereeniging voor kin- derherstellings en vacantiekolonies ver gaderde onder voorzitterschap van Mevr. Wóuda-Boerma. Wegens vertrek naar Goes trad Mej. Straub als bestuurslid af. Besloten werd dezen winter 6 kinde ren, die daarvoor in aanmerking komen naar de Veluwsche bosschen uit te èen- den. Korfbal-competitie afd. 3 b. De S. V. Waarde is Zaterdagmiddag bij S. *D. O. te K a p e 11 e op bezoek ge weest. Deze wedstrijd is in een 51 over winning voor S. D. O. geëindigd. S. D. O. staat nu weer op de tweede plaats, daar de belangrijke strijd tussehen D. S. V. uit R i 1 l a n d en Unitas van Kloe tinge in een 21 overwinning voor D. S. V. eindigde. BEPERKING VAN HET AANTAL STUDENTEN. Verschenen is een besluit van den se cretaris-generaal van het departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuur bescherming, betreffende de inschrijving van studenten aan de Rijksuniversiteiten de Technische Hoogeschool te Delft en de Landbouwhoogeschool te Wageningen Hierin wordt bepaald: Na verkregen machiging van den se cretaris-generaal van het departement van Opvoeding, Wetenschap en 'Cultuur bescherming heeft de rector-magnificu3 van een Rijksuniversiteit, van de Techni sche Hoogeschool te Delft, en de Land bouwhoogeschool te Wageningen dftn wel hij, die de bevoegdheid van rector-mag- nificus waarneemt, de bevoegdheid: A. De inschrijving tot een passend ge tal studenten te beperken; B. Als voorwaarde voor inschrijving te bepalen, dat zij slechts geldt voor het bijwonen van lessen in bepaaldelijk door hem op het inschrijvingsbiljet aangedui de faculteiten dier universiteit of afdee lingen dier hoogeschool. Dit besluit is reeds in werking getre den. Benoemingen. Benoemd tot hoofcTvan de Chr. Ulo school te Onstweüde, J. Hageman te Leerdam tot onderwijzer es aan de Chr. school te Badhoevedorp, mej. A. Pruijzer te' Amsterdam aan de Verhoeff-Rollmanschool te Bo degraven, mej. C. H. Veerman te Woer den; aan de Paaschbergschool te Ede, H. Geerling te Rijssen; aan de Van Heemstra-school te Hat- tem, mej. J. Praamsma te IJlst; aan de Nassauschool te Hillegersberg, A. F. Lafeber te Gouda; aan de Chr. school te Holten, mej. G. C. Frowijn te Hardenberg; aan de Herv. school (C. V. O.) te Nieuw-Amsterdam, H, Kooistra te Mur- merwoude. Neem een "AKKERTJE" en kruip vroeg onder de wol. Dan slaapt U rustig en tien tegen één zijt ge morgen beterl helpen direct! Kortgene. De heer Jac. K. uit Kolijns- plaat reed Zaterdagmiddag met zijn ver- huisauto naar hier. Toen hij den provin cialen dijk met zijn verhuisauto wilde oprijden, nam hij den draai wat te groot waardoor de wagen kantelde en van den dijk viel. De gasgenerator geraakte in brand, doch dit brandje was spoedig ge- bluscht. De chauffeur kwam er heel huids af. Na eenige uurtjes stond de wagen weer op zijn wielen. Een der dorpsbewoners, die naar Wal cheren wilde verhuizen moest dit plan voor Zaterdag opgeven. Kats. Per 1 Nov. j.l. is hier een vuil nisophaaldienst in het leven geroepen, 't Vuil zal 's Vrijdagsmiddags opgehaald worden. Op andere plaatsen in het dorp mag men geen huisvuil meer storten. Tholert. De verzending Van mosselen bedroeg de vorige week van hier ruim 7500 ton van 100 kg. Het meerendeel werd verzonden voor export naar Duitsehland, de rest ingemaakt in de loodsen. De verzending van oesters was iets hooger. De prijzen waren vast en hoog. Bot werd bijna niet aangevoerd, daar de meeste botvisschers hun bedrijf hebben gestaakt en momenteel in de mossels te werk zijn gesteld. Kloetinge. Loop der bevolking. Inge komen: P. Hein, z. ber., van Haren (Gr.) naar Kerkplein A 126; Ja. P. Hoek van Dijke, z. ber., van Hoedekenskerke naar Wilhelminalaan A 15; J. v. Dalen kok, van Noordwijk naar Tervaten D 46; J. L. Stoutjesdijk, z. ber., van Middelburg naar Abbekinderen C 82; L. K. Zaltbom- mel, adm. Prov. Voedselcomm., van Goes naar B. Ballotstraat 49; J. G. S. Wage naar, verpleegster, van Noordgouwe n. Lewestraat A 27J. A. Boutens, mon teur, van Goes, naar Molenweg C 88 a. Vertrokken: W. Gijzel en gez., z. bèr., van Nieuwstraat A 102 naar Goes, Pa- tijnweg 96; S. Suiker, huishoudster, v. B. Ballotstraat B 157, naar Rotterdam, St. Agathastraat 47; S. J. Straub, van Marktveld A 52 naar Goes, Piccardstr. 8. Drievoudige moord. Dezer dagen is onder sensationeele omstandig heden op het kasteel Escoire, bij Bor deaux, een moord gepleegd. Daar werden de verschrikkelijk verminkte lijken van den kasteeleigenaar, vroeger archivaris bij het Fransche ministerie van Buiten- landsche Zaken, Girard, en van zijn zus ter en het dienstmeisje gevonden. De po litie trachtte eerst na te gaan of het hier een politieken moord betrof. Dit spoor leidde evenwel niet tot op- Heldering van den moord en de politie acht thans den zoon van Girard, die zich op het kasteel bevond toen de moord werd gepleegd, schuldig. (D.N.B.) Roeiboot omgeslagen. Don derdagmiddag is op het Katerveer te Zwolle een ernstig" ongeluk gebeurd. Twee-leerling-opzichters patrouilleerden met een roeiboot op den IJssel. Door den sterken stroom konden zij het vaartuig niet in hun macht houden en botsten tegen een ter plaatse liggende bok aan. Een van de inzittenden .trachtte de roei boot af te duwen, met het gevolg, dat het vaartuig kantelde en de beide op zichters en de roeiboot onder den bok doorschoten. Ongeveer 40 meter verder kwamen de drenkelingen" weer boven water. Een van hen, van Dijk uit Utrecht, leerling van de M.T.S. aldaar, had het geluk dat hij zich aan een ankerketting kon vastgrijpen. Hij werd aanstonds aan boord van een motorboot getrokken. De andere drenkeling, de 21-jarige Swart uit Beverwijk, leerling van de M.T.S. te Haarlem, dreef echter af en is verdron ken. D o o d e 1 ij k e ongelukken. Bij 't kloppen van kleedeh sloeg de 30-jarige dochter van een caféhouder te Heerhugo- waard zich met het einde van den mat tenklopper tegen den rechterslaap. De slag kwam zoo hevig aan, dat de jonge vrouw in elkaar zakte- en eenige oogen- blikken later overleed. Het 2-jarige zoontje van den heer H. te Winschoten is onder een zware vrachtauto geraakt en op slag gedood. Redders onderscheiden. Wij vernemen, dat de Zuid-Hollandsche Mij. tot Redding van Schipbreukelingen aan de manschappen die. deelgenomen hebben aan het reddingswerk na de scheepsramp te Hoek van Holland op Zondag j.l., een onderscheiding heeft ver leend voor hun heldhaftig gedrag. Het s..s. Hertha Engeline Fritzen, dat Zon dagmiddag den Waterweg binnen kwam, werd door een grondzee opgenomen, en op een bank gezet, waar het schip vrij wel gelijk in tweeën brak. Bijzonder snel werk is toen verricht, want in vijf minuten tijds was de ramp geschied. De stukken lagen ongeveer een paar honderd meter uit elkaar, toen de reddingboot arriveerde. Dat was eerst de'President Jan Leis, met schipper Slis en even daarna de President J. V. Wierdsma met'schipper J. v. Dam die resp. 18 en 5 opvarenden konden redden. Voor het reddingswerk dat werd ver richt onder buitengewoon moeilijke om standigheden' vanwege de hooge zee, heeft men dan ook groote waardeering, en de Maatschappij heeft hiervan doen blijken door het verleenen van onderscheidingen die slechts zelden worden toegekend. Politierechter te Middelburg. P. F. S., 30 jaar, landarbeider te Axel, wegens mishandeling van H. Stoutha- mer. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. J. L. de P., 36 j., landbouwer te Wa terlandkerkje, wegens het weigeren om diepst te verrichten in verband met de luchtbescherming. Eisch f 25 of 20 a. Uitspr. f 25 of 15 d. J. D. H., 29 j., schilder-winkelier te Waterlandkerkje, wegens verboden ne- derlage. Eisch f 75 of 50 d. Uitspr. f 75 of 25 d. M. (A. J. L., 19 j., dienstbode te Bres- kens, wegens diefstal van een broche en enkele «paren dameskousen te Sluis. Eisch 2 weken gev.straf. Uitspr. f 25 of 15 d. M. 19 j., dienstbode te Nieuwvliet, wegens beleediging van mej. W. Faas te Breskens Eisch f 15 of 10 d. Uitspr. f 10 of 5 d. MIDDELBURG. Niet schrikken. Ingaande Woens dag zal niet alleen The Vitrite Works, maar ook de Houthandel Alberts door gebruik van de stoomfluit het begin en het einde van den werktijd aangeven. Plechtigheid bij De Schelde. Het is •-reeds vele jaren traditie, dat de directie 'van de N.V. Maatschappij De Schelde alhier op den eersten November allen, die in het afgeloopen jaar een\ kwart eeuw of veertig jaren aan haar bedrijf verbonden waren, bijeen roept. Dit is ook Zaterdag weer geschied. De heer Wesseling begroette in het hoofdgebouw de aanwezigen, en richtte zich speciaal tot de jubilarissen. Spr. complimenteerde allen met hun staat van dienst. Ir. Wessèling zei vervolgens, dat on danks de zorg der tijden, het aspect voor De Schelde lichtpunten bevat. Ze is voor alsnog in staat gesteld ten volle aan het werk te blijven. De heer Berdenis van Berlekom her innerde eraan, dat hij hier heeft gestaan in tijden van opgang, maar ook in tijden van depressie. De omstandigheden had den op de plechtigheid geen invloedwat ook gebeurde, de bijeenkomst der jubi larissen vond voortgang. De heer Berde nis van Berlekom zei, dat in deze onver brekelijke traditie iets zeer schoons ligt. Zij toch vormt een hechten - band tus sehen de directie en het personeel. Spr. complimenteerde vervolgens de jubilaris sen, Vervolgens reikte Ir Wesseling de on derscheidingen en gratificaties uit. De gouden medaille voor 40-jarigen dienst van de N.V. My, De Schelde ver kregen K. B. de Kat, B. M. Verheul, W. J. Ardewyn, J. J. Baljé, C. D. in den Bosch, P, Brasser, J, Haverhoek, C. La- gendyk, C, J, Mommaas, en J. Stroo, De zilveren medaille voor 25-jarigen dienst aan De Schelde: H. Antheunisse, M. Beekes, C. Bertyn, J. H. Gooyen, A. M. Schlachter, M. C. Steketee, A. Stroo, E. G. Vader en J. F. Aerssens. Aan de volgende personen werd de zilveren medaille met getuigschrift van de Nederlandsche Mij. voor Nijverheid ei^ Handel, en de gratificatie van de N.V. Mij. De Schelde voor 25-jarigen' dienst uitgereikt: C. G. Balmakers, J. Beenhouwers, M. L. v. Belzen* W. y. d. Berg, J. Bimrnel, W. B. Blinkhof, P. Brasser, S. Burgers, I. Catsman, F. Corré, J. P. Dommisse, L. W. v. Egeraat, P.i C. v. Egeraat, A. Gel- jon, M. van Goeman, Th. C. Gunther, Th. de Hamer, P. Houmes, J. Huiszoon, A. Jagt, J. Janse, L. van Kleunen, P. Klap, Jagt, J. Janse, L. v. Keulen, P. Klap, Lagendijk, A. R. Leeuwenburg, C. Leyn- se, J. L. Lippens, W. Lute, H. B. Luwe- ma, J. A. Meeuse, B. de Nooyer, J. de Nooyer, K. de Nooyer, J. F. van Opber gen, G. Riekwel, W. Roelse, J. van Rijs- sel, A. Swennen, J. L. Theune, M. Theu- ne, W. v. d. Velde, F. de Vos Burchart, L. Walrave, C. Wielemaker, J. Wisse en A. Witte. Na de plechtigheid werden verver- schingen aangeboden. In totaal kwamen 9 ambtenaren, 2 ba zen, en 57 werklieden voor onderschei dingen in aanmerking. Tot nu toe werd de gouden medaille van de N.V. Mij. De Schelde voor 40- jarigen dienst toegekend aan 361 amb tenaren, bazen en werkliedende zilveren medaille van De Schelde voor 25-jarigen dienst aan 169 ambtenaren en bazen; de zilveren medaille met vereerend ge tuigschrift van de Nederlandsche Mij. voor Nijverheid en Handel voor 25-jari gen dienst aan 1056 werklieden; de gra tificatie der maatschappij voor 50-jari- gen dienst aan 49 ambtenaren, bazen en werklieden. BERLIJN. (D. N. B.) De strijd tegen de Britsche scheepvaart. In den strijd te gen de Britsche rivatailleeringsscheep- vaart heeft het Duitsche luehtwapen op nieuw successen behaald. Naar het D.N. B. van militaire zijde verneemt, hebben gevechtsvliegtuigen in het zeegebied rondom Engeland, op 2- November des avonds en in den nacht van 2 op 3 No vember een vrachtboot van 4000 br.r.t. door bomtreffers vernietigd en een aan tal andere schepen van in totaal 28000 br.r.t. zoo zwaar beschadigd, dat aange nomen kan worden, dat deze schepen verloren zijn gegaan. Bovendien werd een koopvaarder van 6009 br.r.t. door bommen aan den boeg beschadigd. STOCKHOLM. (D.N.B. Leningrad ern stig bedreigd. In een uitzending van de Bolsjewistische radio in den nacht van 2 op 3 November is gezegd, dat Lenin grad tot dusver nog nooit zoo'n sterke vijand heeft gehad als nu, welke aan de poorten der stad staat. Verder werd ge zegd, dat Leningrad zich nimmer in zoo'n groot gevaar heeft bevonden- als op dit oogenblik. Arnemuidert. Notaris J. L. Heytogs heeft Zaterdagmiddag alhier publiek ver kocht een woonhuis met tuin, Molenweg C 66, groot 1.63 a. Kooper J. Vogel, al hier voor f 4090. MIDDELBURG. Geboren: Eransina, d. v. W. A. Streefkerk en A. G. H. Mullié; Godelieve Clementina Jozef, d. v. H. M. Schlüter en I. M. J. A. de Blieck; Abra ham, z. v. A. Jobse en N. Janse; Adriana Pieternella, d. v. P. Looise en A. P. Ver- hage; Maria Johanna, d. v.- Th. Visser en L. Geelhoed; Angenita Johanna Jacoba, d. v. W. G. M. Smolders en J. C. Locke- feir; Cornelia Wilhelmina. d. v. C. J. M. Lameijn en C. W. Logmans; Johannis Cornelis, z. v. P. C. Visser en C. C. Ma- bilot; Maria, d. v. J. Brouwer en M. de Bree. Overleden: C. H. W. Vervenne, 57 j., ongeh. dochter; E. J. de Keuning, 53 j., geh. met F. D. J. P. Mes; M. Leer, 73 j., geh. met J. Osté; C. van Leeuwen, 82 j., wedn. van M. Nieuwenhuize. Ondertrouwd: P. F. Daamen, 28 j. en M. Vlijberge, 29 j. Gehuwd: J. H. Hoorn, 23 j. en T. D. Klaassen, 20 j.; C. J. H. van der Kam, 25 j. en J. C. Rotté, 27 j.; C. J. Janse, 36 j. en S. H. de Keijzer, 36 ,j. (P.Z.C.) OOST- EN WEST-SOUBURG. Geboren: Johan, z. v. A. van Rijswijk en J. van Sorge; Elisabeth Neeltje Jozinq Christina, d. v. J. Hamelink en M. C. van Dronge- len; Adriaan, z. v. L. Bosschaart en G. J. Duvekot; Johanna Greta, d. v. M. Nieu- wenhuijze en T. Mulder; Pietronella Jo hanna Maria, d. v. P. M. Goderie en J. M. Soeters; Maria Pieternella, d. v. L. Dor- leijn en S. J. Lagendijk; Cornelia Jaco- mina Pieternella, d. v. M. M. A. Casten- miller en J. P. J. Westerveld; Marga- retha, d. v. E. Driegen'en L. Verhage. Overleden: G. C. Berger, 38 j., ongeh. zoon van A. D. Berger; J. Minderhoud, 89 j., echtgen. van H. W. Minderhoud. M. Breel, 40 j., echtgenoote van P. de Rijcke. (P.Z.C.) DE VETVOORZIENING EN HET BROODGRAAN. Het A. N, P; heeft een onderhoud ge had met den heer G. J. Ruiter, direc teur-generaal van den Landbouw. Zoolang de Nederlandsche voedselpo sitie er tegenover de Duitsche niet gun stiger voorstaat, aldus de heer Ruiter, zullen leveranties uit Nederland aan het Duitsche rijk en aan andere landen in de toekomst achterwege blijven, behoudens een evenredige goederenruil. Wat de voedingsmiddelen betreft, stonden wij er inderdaad iets gunstiger voor dan het Duitsche volk, doch onze lotsverbondenheid met dit volk bracht mee, dat wij daarvan iets afston den, in ruil waarvoor wij ten behoeve van landbouw en veeteelt o.a. varkens voeder, kunstmest en verder industrieele artikelen hebben ontvangen. Langzamerhand is nu de situatie zoo geworden, dat het levenspeil in Duitseh land en Nederland ongeveer geiyk staat. De sterke inkrimping van den pluim veestapel en de /ngrijpende beperkings maatregelen, die op het houden van var kens moesten worden toegepast, konden de voederleemte niet voldoende opheffen, veeleer was het noodzakelijk ook ten aan zien van den rundveestapel zekere be perkingen door te voeren. Bij het nemen van deze maatregelen stond als hoogste doel voorop, de hand having van een melkveestapel van rond 1.200.000 stuks ter verzekering van de melk- en vetvoorziening van de Neder landsche bevolking. De Nederlandsche Veehouderijcentrale heeft van den leveringsplicht een spaar zaam gebruik gemaakt, waardoor een reserve voor levering in de wintermaan den kon worden gevormd. Voor vele dui zenden stuks vee is goedkeuring tot leve ring na 1 December a.s. verleend, terwijl een nog grooter aantal door mestings- overeenkomsten voor levering in het voorjaar is verzekerd. Op grond yan deze maat regelen kan worden ge zegd, dat een verdere in krimping van den melk veestapel, beneden een sterkte van 1.200.000 stuks, niet vereischt is. Ik kan de verzekering geven, dat slachtvee sedert lang niet meer naar Duitsehland wordt uitgevoerd. Voor de aan Duitsehland geleverde dieren heeft het Duitsche rijk aanzienlijke hoeveelhe den krachtvoeder ter beschikking van de Nederlandsche veehouderij gesteld. De vetvoorziening is hierdoor momen teel vrij gunstig en zij baart in verband met de distributie geen ongerustheid. De heer Ruiter vertelde daarna nog het een en ander over onze bróód- graanpositie. De Engelsche blokkade heeft onzen invoer van broodgraan afgesloten en Ne derland produceert nu eenmaal veel te weinig broodgraan voor onze voedsel voorziening. Wel kunnen We door rog ge en aardappelmeel door het brood te verwerken, het tekort gedeeltelijk aan-» vullen, doch daarmee zouden we niet zijn rondgekomen, zoodat de graanreser ves moesten worden aangesproken. Hier mede kan echter niet steeds worden voortgegaan.'Daarom is het departement van Landbouw en Visscherij een actie voor groote uitbreiding van de teelt.van broodgraan en aardappelen begonnen. Indien de boeren thans niet tot vrij willige scheuring van grasland overgaan, dan worden zij'^ binnenkort daartoe aan gewezen en dan wordt geen premie meer betaald. De broodvoorziening is door de zen maatregel voldoende verzekerd. Indien de aardappelverbouw belang rijk wordt uitgebreid, kunnen we buiten dén oogst voor directe menschelijke con sumptie en buiten dien voor verwerking tot aardappelveel nog een behoorlijk res tant verkrijgen, dat voor het mesten van varkens kan worden gebruikt. De varkensstapel kan dan. weder wor den vergroot en deze uitbreiding zal in dat geval vooral aan de vleesch- en vet voorziening ten goede komen. van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 9, Tel. 2(j)01 en 2410. Zaterdag 1 November 1941. V.K. Heden 4 Nederl. 1941 I 1009/18 IOOV2 4 Nederl. 1940 II 100% lOOVia 4 Nederl. 1940 m.b. lOO»/l0 IOOV2 4 Nederl. 1941 I IOOVS IOOVs 3,y2 Nederl. 1941 II 95»/i8 95«/i« 3 Nederl. 1937 88<7i6 88°/io 3—31/2 Nederl. 1938 92Va 929/ia 3 Ned.-Indië 1937 I 9315/ie 93la/i8 Koloniale Bank 219 219V2 Ned. Ind. Handelsbank 154% 153% Cert. Ned. Handel Mij. 177 179 UK. U. Van Berkol's Patent 147VS 1467/s 109V2 108 Cert. Calvé Delft 119 118% Fokker 212V2 214 Cert. Leverbros I6P/2 160 Philips Lampen 276 275 Pref. idem - 170 Kon. Olie 315V2 314V2 Amsterdam Rubber 307V2 308 Bandar Rubber 255 257V2' Deli-Batavia Rubber 262% 263%

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3