NEEN! dfi De Tijd leert het! Buisje a 20 tabletten 55 ct. Zakje a 2 tabletten 7 ct. Wanneer verduisteren Uit de Provincie FEUILLETON 10) GOES. De uitvoering van het Ziekenfondsbesluit. ZUID-BEVELAND. EXTRA BRANDSTOFFEN VOOR OUDEN VAN DAGEN. Overwogen wordt om ouden van da gen een extra-hoeveelheid vaate brand stof te verstrekken. De Tijd Ij streng maar rechtvaar dig. Wat niet deugt verdwijnt onverbiddelijk. Aspirin bestaat, dank zij zijn voortreffelijke eigen schappen en goede werking, reeds meer dan 40 jaar. DINSDAG 4 NOV. 1941. 's Morgens tot 8.40 u. 's Avonds tot 18.06 u. KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN VOOR DE ZEEUWSCHE EILANDEN. Vrijdagmiddag vergaderde de Kamer ran Koophandel en Fabrieken voor de Zeewsche Eilanden te Middelburg onder ^uizittersehap van den heer W. Berde- i-d van Beriekom. Afwezig waren de .eeren Geijsèn, Lindeqberg, Bensink en a ^.erg. ^Lichting Zeeland. Onder .e- mededeeiingen was er een van de otichting Zeeland 1940, die sedert de .j.i'ige mede deeling haar credietverlee- .i.ng heeft voortgezet. Het totaal der veneende credielen bedraagt momenteel f 1.886.290, te weten f 1.567.499 be- drijscredieten en f 318.791 aan z.g. bouw- credieten. Hiervan is tot dusverre een bedrag van f 249.000 geliquideerd. Ver der verleende de Stichting voorschotten op de rente van de inschrijvingen op het Grootboek voor den Wederopbouw tot een totaalbedrag van f 28 000. Het ligt in de bedoeling van het De partement van Financiën de uitkeerin- gen wegens bedrijfs- en beroepsschade op zeer korten termijn te doen plaats hebben. In verband daarmede mag ver wacht worden, dat meerendeel der oor- logsmolesteredieten binnen enkele maan den zal kunnen worden ingetrokken. Subsidie Centrale Com missie Voorziening Zee land. Bij het voorstel tot aanhouding van het verzoek van de Centrale Com missie Voorziening Zeeland om een jaar- lijksch subsidie van f 500, heeft de heer Damming medegedeeld, dat men meende dat door mondelinge uiteenzettingen en door het feit, dat de heer Stofkoper in de commissie zitting heeft, de zaak vol doende zou zijn toegelicht. Het gaat hier voornameijlk om de gedupeerden van goederen te voorzien. Zoo is er nu in korten tijd reeds" voor f 20.000 siga ren en tabak ingekocht en worden 200 radiotoestellen verwacht, evenals 120 kachels. De bedoeling was f 500 voor één keer in de oprichtingskosten te vra gen. Als dit niet geschiedt, zou de com missie moeten liquideeren. Daarom vraagt spr. dit te doen of althans een garantie tot dat bedrag te stellen. De voorzitter heeft geen bezwaar om als dit schriftelijk wordt aangevraagd ook schriftelijke beslissing door de Kamer uit te lokken. Eervol ontslag secreta- r i s. Overeenkomstig diens verzoek stelde het bureau voor aan den heer Mr H. Doorenbos met ingang van 16 Mei VI. Lieve Herman. Overmorgen gaat de mail. Daarom zal ik nu maar schrijven,hoewel ik nog geen antwoord op mijn vorigen brief heb. Je bent zeker nog niet aan land ge weest? O, Herman, ik voel me, nu ook moe weg is, zoo eenzaam en verlaten. Schrijf toch gauw terug, als het je maar eenigs- zins mogelijk is, Maar^öch, dat behoef ik ook niet te vragen. Je doet het van zelf wel. Ik weet nu ook niet, hoe je er over denkt, dat ik verpleegster wilde worden. Misschien voel je er weinig voor. Maar, Herman, ik moest toch wat gaan doen. Rn dit trok mij het meest aan. Intusschen stel ik je nu, en ik hoop, 1941 eervol ontslag te verleenen als secre taris der Kamer. De voorzitter wees er daarbij op, dat het wel treft, dat de secretaris, nu hü voor het eerst na zijn ongesteldheid weder in de vergadering is, dit verzoek heeft gedaan. Spr, be treurt het zoo vlug heengaan van den secretaris en stelt voor het ontslag te verleenen met dank voor de veie diensten de Kamer bewezen. Het ontslag werd verleend. Accountantsonderzoek. Bq het voorstel van het bestuur om f 325 te geven voor de inrichting van de hoofdboekhouding der Kamer en f200 per jaar voor de regelmatige controle, heeft de heer Enzlin de afwijkende mee ning van de meerderheid van de Com missie van de financiën toegelicht. Deze is voortgesproten uit de z.i. te sobere toelichting en het ontbreken van de ge legenheid kennis van de nieuwe boek houding te nemen. De heer Massee heeft het voorstel van het bureau uitvoerig toegelicht en er o.a. op gewezen, dat de bestaande boek houding, hoe juist ook opgesteld, ver ouderd is en tegen de komst van een nieuwen secretaris vernieuwing der boekhouding gewenscht is evenals een geregelde controle. De héér van Westreenen bleek de minderheid van de Commissie van de financiën te zijn, die kennis nam van de nieuwe boekhouding en het voorstel gaarne ondersteunde. Het werd ten slotte z.h.s. aangenomen. Zonder eenige discussie werd de be grooting z.h.st. onveranderd goedge keurd. Een geschenk voor het Raadhuis te Middel burg. Het bureau had nog een voor stel ingediend, waarin het er op wijst, dat van verschillende zijden plannen in voorbereiding zijn om de gemeente Mid delburg iets aan te bieden, dat kan die nen tot verfraaiing van het herbouwde Raadhuis- Het wil het bureau voorko men, dat er ook voor de Kamer alle aanleiding bestaat in deze blijk te geven van hare belangstelling. Het betreft toch de hoofdstad der Provincie, tevens de zetel der Kamer, terwijl de Kamer sedert nu bijna 20 jaar voor hare ver gaderingen, zij he.t ook tegen een kleine vergoeding, gastvrijheid in de Raadzaal heeft genoten, en het bureau hoopt en vertrouwt dat dit ook in het uit zijn assche herrezen gebouw het geval za l zijn. Men zou kunnen zeggen, dat deze aan gelegenheid nog vrij praematuur is, aan- gezien het tijdstip, waarop met den her- i bouw zal worden aangevangen nog niet vaststaat, dcoh het ligt in de bedoeling, dat een daartoe aangewezen commissie van deskundigen denkbeelden aan de hand zal doen, opdat de aan te bieden geschenken een harmonisch geheel zul len vormen met het gebouw. Dit maakt het gewenscht reeds voor dat met den herbouw is aangevangen, aan gemeentebestuur het besluit van de Kamer in deze kenbaar te maken. Het bureua stelde daarom voor aan het Gemeentebestuur een geschenk aan te bieden voor het te herstellen raad huis en hiervoor een crediet van ten hbogste f1000 beschikbaar te stellen. De Kamer vereenigde zich met dit voorstel. TOEGELATEN ZIEKENFONDSEN. Erkprid en toegelaten in den zin van het Ziekenfondsenbesluit zijn o.a. het Mij Ziekenfonds Z.- e n N.-B eve- land, gevestigd te Goes (Vosmaes- straat), het Mij. Ziekenfonds Schou wen en Duiveland (adres J. H. Borgmeijer te Renesse), Alg. Afdeelings- Ziekenfonds (Walcheren te Vlis- singen en het Mij. Ziekenfonds Bergen op Zoom, Roosendaal e.o. te B e r g e n op Zooa De aangifte voor ziekenfondsen. Het blijkt, dat verschillende werkge vers niet weten waar zij de aangiftekaar- ten voor de verplichte opname van hun werknemers, die nog niet bij een zieken fonds zijn aangesloten, moeten inzenden. De werkgevers zullen goed doen eerst ten postkantore na te gaan waarheen uit hun woonplaats de kaarten moeten wor den ingezonden. Speldjesdag1 Roode Kruis. De speldjesdag voor het Ned. Roode Kruis heeft te Kortgene, Sluis, Wol- faartsdijk en Zuidzande resp. f 50, f 58,02 f 62,56 en f 15.50 opgebracht. dat je er niet boos om zult zijn, voor een afgedane zaak. Vanmiddag ben ik hier in het ziekenhuis aangekomen. Tante had liever gezien, dat ik naar het Gasthuis in Middelburg was gegaan, maar dan was ik zoo dicht bij Vlissingen en dan kwamen die herinneringen. Neen, ik wilde maar wat uit de richting. En bovendien, in Rotterdam kom jij straks betrekkelijk vaak en dan heb ik je bij mij. Want jij bent de eenige, die ik nog op de wereld bezit. Maar komaan, het is niet anders, 's Levens gang, zei de directrice hier. Kla gen er over helpt toch niet. Ik moet maar aanpakken, om mijn verdriet te vergeten. Als je in Rotterdam bent, kom je mij natuurlijk heel vaak bezoeken, als mijn dienst het toelaat. Ik zal ook wel vrije dagen en uren hebben. O, Herman, het is alles hier nog zoo vreemd voor mij. Het is alles zoo groot in dit oord van ellende. Je verdwaalt in de gangen en zalen. Maar 'k wil hopen, dat het op den duur wel went. Ik maakte reeds kennis met de hoofd verpleegster van mijn afdeeling en met GOED GESLAAGDE MUZIEKAVOND. Initiatiaf van jonge muaiol. Het streven van de jonge musici Jan Kousemaker en Gommert de Kok om in dezen t\jd ontspanning te bieden door middel van goede muziek, biykt gelukkig waardeering te ondervin den. Onder het motto „Voedt U met muziek" hadden zij Zaterdagavond in de groote zaal van „Schuttershof" een uitvoering belegd, waarin naast het vo cale aan het instrumentale element in verschillende variaties een ruime plaats was toegekend. Zoo werd het een avond vól afwisseling en dus voor „elck wat wils". De belangstelling voor deze uitvoering was zoo groot, dat verscheidenen wegens plaatsgebrek niet konden worden toege laten. Hierdoor en mede door het succes, dat deze musici met deze populaire, mu ziekavond hebben geoogst, zal hun jeug dig enthousiasme zeker aangewakkerd zijn, en wij weten ons de tolk van velen wanneer wij zeggen, dat zoo'n „maaltijd" het verlange naar mee opwekt. Dat wil natuurlijk niet zeggen, dat alle „gangen" aan onze voeding hebben bij gedragen en zeker zullen er bij een nieuw „muzieksouper" enkele hapjes smakelij ker moeten worden opgediend. De aanzittenden aan den disch zullen bemerkt hebben, dat de spijzen beter werden naar gelang het maal duurde. Het was maar slappe kost, welke men ons bij den aanvang voorzette. Het koor „Zuiderstemmen" uit Hans- weert opende met „Droomevrouw kom" van Olman. Deze eerste schotel was niet met zorg gegarneerdde afwerking ont brak er aan en door het toedienen van aroma of wel begeleiding zouden de wrange bijsmaken niet zoo sterk ge proefd zijn. De tweede gang (trompet solo van F, Priester) kon ons ook niet uitermate bekoren, al was het tweede deel hiervan pikanter dan het eerste. Maps van Westen (viool) was het, die het menu aanmerkelijk verbeterde. Met een vaardige hand deelde zij haar ge recht uit, dat allen kostelijk beviel en het daverend applaus was dan ook tenvolle verdiend. Eenzelfde belooning viel den fluittist L. Geene ten deel voor zijn op voortref felijke wijze uitgevoerde solo. P. Huysse vergastte daarna het pu bliek op zijn zang en met fersche, hel dere stem weerklonk het ..Ik ben er de zanger van het Hollandsche lied" door de zaal. Men raakte hierover zoo in extase, dat men met een enkele portie van de zen gang niet tevreden was en dit moest dan ook tweemaal worden opgediend. Bij al deze nummers had Gommert de Kok zich als een uitnemend pianist doen ken nen, wiens begeleiding weinig te wen- schen overliet. Het eerste deel van het programma werd afgesloten door het „Ave Maria" van C. M. v. Weber, gezongen door „Zui derstemmen", waarbij dit begeleid werd door een strijkorkest. Voor de wijze waarop Jan Kousemaker dit nummer heeft doen uitvoeren, komt hem alle lof toe. De soliste stelde helaas teleur en in haar zang kwamen nogal oneffenheden voor, hetgeen het geheel afbreuk deed. Het pijpercorps „Excelsior" zorgde voor een kostelijk gerecht. De N.C.R.V.- marsch en de Harmonie-marsch gingen erin als koek. De êignaal-afdeeling van dit corps had vooraf een „proefje" ge geven, 't welk eveneens de tong stfeelde. De gasten hebben ook hun aandeel aan het menu geleverd. Niet, dat zij al len gespeechd hebben, maar zij hebben naar hartelust gezongen," waarbij Jan Kousemaker als conferencier voor de „kruiden" zorgde. Het was jammer, dat deze schotel zoo spoedig leeg was, want men had best nog wat meer gelust. Met de twee laatste gangen bereikte de maaltijd wel zijn hoogtepunt. Heerlij ke spijzen waren het, waarvan men smulde. „De Lichtendé Vlinders" fladderden op de maat van vroolijke muziek rond en hun zang was uitnemend, terwijl de „aan kleeding" van dit stuk een feërieke aan blik opleverde. Met „Beelden uit het Weenerwoud" van Johan Straus heeft Jan Kousemaker getoond, waartoe zijn kunnen in staat is. Hij had koor, solisten I en orkest geheel in bedwang en wist door zijn bezielende leiding de uitvoering van I dit harmonieus samengestelde nummer tot een grootsch slot te maken van deze muziekavond. een verpleegster. Beiden waren zeer har telijk. De eerste heet zuster Vermaas. Zij is niet zoo jong meer. Ik denk van jouw leeftijd. Zoo echt moederlijk was zij voor mij. De andere verpleegster heet Alexa Mieras. Zij is heel wat- jonger en heeft, geloof ik, een bijna afgodische vereering voor zuster Vermaas. Maar het is best mogelijk, dat zij die verdient, hoor. In j elk geval is zij buitengewoon hartelijk en heelemaal niet uit de hoogte, al staat zij dan aan het hoofd van een belang- rijke afdeeling. Maar ach, wat vermoei ik je met het mededeelen van al deze bizonderheden? Misschien stel je er geen belang in. Ik .deed het maar, om je een klein weinigje op de hoogte te brengen met mijn ver blijf hier 't Zullen toch voortaan zieken- i huishrieven worden, Herman. Waarover zou ik. anders schrijven? Als deze briëf je bereikt en je hebt nog niet geschfeven op mijn vorigen brief, krijg ik dan spoedig antwoord? Ik I snak naar een brief van je. Je laatste, even na moeders dood, toen je het tele gram ontvangen had, dat ik je zond, In een persconferentie heeft Dr C. van den Berg, commissaris, belast met het toezicht op het Ziekenfondswezen, een toeliohtlng gegeven op de uitvoering van het Ziekenfondsbesluit, In zoo korten termen een zoo ingrij pende reorganisatie tot stand te bren gen was niet eenvoudig. Er zijn verschil lende aanvullende verordeningen ver schenen. Thans is er een nieuwe, de derde, ver ordening op komst, waarin voorschrfi- ten worden gegeven voor verscheidene bijzondere gevallen. t Het was onmogelijk, alles tegelijk te regelen vóór 1 November. Daarom moest alles, wat de verplichte verzeke ring omvat, den voorrang hebben.. Dus was er een schifting noodig; sanatoria ziekenhuisverplegingsinstellingen en der gelijke hadden alleen een erkenning noodig. Doch de ziekenfondsen voor de verplicht verzekerden moesten vóór één November zijn toegelaten. Ten aanzieh van het aantal zieken- fondsenen instellingen welke zich om toelating of erkenning hebben aan gemeld, zijn er zeer overdreven cijfers genoemd. Er zijn ingekomen 291 aanvragen om toelating. Daarvan zijn er 260 toegela ten, 25 niet; 6 zijn er nog in behande ling. Het totaal aantal toelatingen zal beneden de 300 blijven. Ten aanzien der ziekenhuisver- plegingsinstellingen zijn er i nog allerlei concentratieplannen in voor bereiding. Daar de ziekenfondsen thans1;.veel werk hebben te verzeten, is er gelegenheid voor aanmelding gpgeven tot 16 No vember a. s. Maar van 1 November af wordt de bijdrage van het loon afge houden. In het tweede uitvoeringsvoorschrift is onderscheid gemaakt tusschen defi nitieve en voorloopige toe lating. De voorloopige toelating vervalt, als ze niet vóór 1 Juli a.s. in een defini tieve is omgezet. Het is niet zeker, dat de 260 toegela ten fondsen alle zullen blijven bestaan. Aan sommige is reeds medegedeeld, dat ze zullen moeten samensmelten met an dere. Van Rijkswege is men voornemens, al les tusschen 1 November en 1 Juli nog eens grondig na te gaan. Eerst komen daarbij de „z w a k k e broeders" aan de beurt. Ook in ander opzicht draagt de toe lating een voorloopig karakter. Niet alle fondsen gaven alle verstrekkingen, die voorgeschreven zijn. Feitelijk doet geen enkel fonds eraan. B.v. ten aanzien van begrafenisfondsen; vele gaven geen zie kenhuis- of sanatoriumverpleging, of geen volledige tandverzorging. Daarom is in de tweede uitvoerings verordening de regeling getroffen, dat bij tijdelijke toelating van de voorwaar den kan worden afgeweken. Doch de af- wijking moet zoo gering mogelijk zijn; want de verzekerden betalen voor alle veratrekkingen. De regeling der begrafenisgelden kan eenvoudig zijn. Maar met de tandheel kundige hulp ia het moeilijker, b.v. in af gelegen plaatsen, waar geen tandarts ia. Daar moet men regelingen treffen en dat ia niet altijd gemakkelijk. Daarom kan er eenigen tijd ontheffing worden verleend. Doch dan moet een goede rege ling zoo spoedig mogelijk in orde worden gemaakt: de verzekerden moeten zoo min mogelijk worden gedupeerd. Er is nog veel te regelen. Het zieken fondswezen is nu wel aan de ziektewet gekoppeld, maar dan zijn er nog b.v. de personen, die geen loon ontvangen doch Wel in de ziekteverzekering thuis behoo- ren:werkloozen, rentetrek kers, ingevolge de Onge val 1 e n w e t, e. d. Voor dezen is een regeling in voorbe reiding; gehoopt wordt deze begin No vember gereed te hebben. Wat de uitgaven betreft, blijven de ziekenfondsen autonoom. Alleen de inkomsten worden verevend. De zieken fondsen moeten van week tot week we ten of iemand verzekerd is. Dan moeten ze weten of men vrijwillig in het fonds wil blijven. Anders moeten de fondsen voor den man toch aan doctoren en apo thekers betalen. Een practisch systeem is er nu uitge dacht. Het cou pónsysteem. De werkgever geeft bij elke loonbetaling een coupon af, onafhankelijk van de grootte van het loon en van de vraag, of het loon per week of per maand betaald wordt. De couponboekjes moeten de werkge vers koopen. Hetgeeji de werkgevers be talen voor de boekjes, is voorschot voor de betalingen die ze later aan de Raden van Arbeid moeten voldoen. Bij de verplichte verzekering gaat het om een bedrag van f 6070 millioen per jaar. Zulke sommen kunnen de zieken fondsen niet voorschieten. Door betaling van de boekjes is er tevens een voor- schotregeling gemaakt voor het loopen- de half jaar. Als de afrekening komt, zal zoo noodig het onbrekende moeten wor den bijbetaald. Technisch gaat het aldus: De werkgever verstrekt de coupon. De boden der ziekenfondsen ontvangen de coupon. De boden der ziekenfondsen ont vangen de coupons bij de verplichte ver zekering, of geld bij de vrijwillige leden. Of zij krijgen de mededeeling, dat de be trokkene uitgetreden is. Ook voor de werkgevers is dit systeem eenvoudig. Zij hebben geen of weinig ad ministratie, hebben alleen de coupons af te geven. De kwestie of ziekenfondsartsen lid moeten zijn van de Mij. vor Geneeskunde wordt in de derde verordening behandeld Er wordt gestreefd naar een geleidelijke saneering. Doch de overheid stelt zich geen partij voor of tegen eenig systeem. De bloemenhulde, welke aan het eind Jan Kousemaker en Gommert de Kok ten deel viel, was meer dan verdiend. Wegens het staan zonder reden in een portiek van een winkel heeft de po litie bekeurd J. A. V. en F. v. d. D., bei den te 's-Heer Arendskerke. Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal van een rijwiel, hetwelk G. W. geplaatst had voor een woning aan de Patijnweg. Wegens poging tot diefstal heeft de politie proces-verbaal opgemaakt tegen L. J. C. alhier. De schooltijden. Met ingang van heden beginnen de lesuren van de R. H. B. S. een half uur later. Hetzelfde geldt de Christ. Lagere scholen, waar tevens voortaan des Woensdags den gehee- len dag school wordt gehouden en den geheelen Zaterdag vrij af wordt gegeven. Op de R. K. lagere scholen is de aan vangstijd der ochtendlessen één uur op geschoven. Ook daar geldt voor den Woensdag en den Zaterdag dezelfde re geling als voor de Chr. Lagere scholen. Chr. Gyfnnastiekvereen. O. K. K. Vrijdagavond heeft de Chr. Gymna#tiek- vereen. O.K.K. den heer K. K o o y op eenvoudige en hartelijke wijze gehuldigd in verband met het feit, dat hij twintig jaar lang de oefeningen heeft geleid. Ook mevr. Kooy was daarbij tegenwoor dig. Door het jongste jongenslid Goe man werd namens den heer Dees te Terneuzen, voorzitter van het Zuiderge was zoo kort, omdat je op het punt stond uit te varen. Heb je onderweg nog een haven aangedaan? Och ja, natuurlijk, ik bedoel eigenlijk: heb je toen een brief aan je zusje gepost? Enfin, dat kom ik wel te weten. Moge lijk krijg ik wel een brief van je, als deze net weg is. 'k Zal je in dat geval met den volgenden mail antwoorden. Wacht daar dus maar op. Nu, groote broer van „zus", je v^eet nu, waar ik zit. Wat zal ik blij zijn, als je verbintenis ten einde is en je geregeld in het land komt. Dan zal ik tenminste beter gevoelen, dat ik een broer heb. Nu ga ik probeeren te slapen. Dat gaat toch al niet zoo goed sinds moeder ge storven is, maar nu daarbij nog in zoo'n vreemde omgeving. Enfin, we zullen zien. Tot ziens, hoor. Hoeveel maanden of weken is het nu nog? J Je Gretha. VII. In „civiel" stond zuster Vermaas op den drempel van Gretha's kamertje, dat zij nog enkele dagen alleen zou bewo- west van het Ned. Chr. Gymnastiekver- bond en door het meisje La Soe werd namens de adspiranten een bloemstuk aangeboden. Namens de vereeniging heeft de voor zitter, de heer Landman, den heer Kooy hartelijk dank gezegd voor het zeer vele, dat hij in den loop dezer 20 jaar voor de vereeniging geheel belangeloos deed. Als bewijs van waardeering werd hem een stoel aangeboden. t Namens de C.J.V., waarvan O.K.K. een onderafdeeling is, werd een fruit mand geoffreerd. De heer V a n M e 11 e, bestuurslid van O.K.K., herinnerde er in een op rijm ge stelde toespraak aan, dat de heer Kooy op verzoek van wijlen Ds Homburg zich destijds bereid verklaarde de oefeningen van O.K.K. te leiden. Hij heeft dit al die jaren op voortreffelijke wijze gedaan en steeds rekening gehouden met het ka rakter der vereeniging. Yerseike. Sociaal en maat- schappelijk werk. De burge meester heeft maatregelen uitgewerkt teneinde te geraken tot een meer inten sieve en regelmatige behartiging van de sociale en maatschappelijke belangen en behoeftigen in deze gemeente. Gedacht is o.a. aan huisbezoek, cursussen, volks huisvesting, volksgezondheid en morali teit. De burgemeester heeft tot leidster van het sociale werk benoemd Mej. C. C. E. nen, omdat een andere nieuwelinge op komst was. Zij was nu twee weken in het zieken huis en ging er langzamerhand wennen. „Heb je soms trek, de stad in te gaan? Mierasje heeft dienst, zooals je weet. En allicht wil je er eens uit. Ik raad dat je dringend aan, want je gaat zoo zel den. Al dien tijd ben je nog maar twee maal geweest, geloof ik. En dan ga je kleur verliezen, hoor", lachte zij het meisje toe. „O, ik vind het verbazend vriendelijk van u. Ik wil graag mee. Zoo alleen is er niets aan. 'k Ben tweemaal met Mie ras geweest. Dat was gezellig. Ja, ik ga ook al van „Mieras" spreken, net als u. Het kan haar trouwens niet schelen." „Neen, zij vindt het best. Ik spreek altijd maar van Mierasje. Zij is ook zoo'n klein, kittig ding. Zullen wij gaan?" „Graag," zei Gretha en öorg het boek weg, waarin zij zat te lezen, om zich met spoed te kleeden, waarna beiden het zie kenhuis verlieten en weldra zich ver loren in de drukte op straat. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2