rOZODEMT Een middag van Vreugd voorde GoesscheJeugd Gemengd Nieuws Rechtszaken f 324.50 Reinig Uw kunsfgebil- De nieuwe Textielkaart. WE ZORGEN VOOR ONZE BONNEN. Vele huismoeders passen haast nog beter op hun bonnen dan op hun geld. Ze gaan voortdurend nauwkeurig na, wat ze nog op de bon kunnen koopen, weike bons er spoedig vervallen en waar- up ae nieuwe bons weer recht geven. Dit spreekt vanzelf, zal men opmer ken, lnaerdaad. Maarer zijn vele gezinnen, waar men wel de bonnen heeft, maar financieel niet in staat ia, de toe gewezen hueveelheid levensmiddelen te Kuupen. Luien wy zooveel mogelyk deze gezin nen hexpen. Winterhulp Neder land wil dit ook doen. Vandaag en morgen houdt deze instelling weer een lystcollecte. VROUWEN EN KINDEREN WACHTEN Vrouwen en kinderen wachten op hulp. Die hulp is van de Sowjets niet meer te verwachten, want die zijn in wilde wanorde teruggetrokken en hebben huis en hof vernield, hebben de levensmidde- lenvoorraden vernietigd en de burger bevolking zonder eenigen steun achter gelaten. Ook hun gewonde kameraden hebben zij achtergelaten Hier, in het pas veroverde gebied in de Sowjet-Unie is veel werk te doen voor de Nederlandsche ambulance. Vrou wen en kinderen, gewonde strijders van beide partijen, moeten geholpen en ver zorgd worden. Steunt daarom de Nederlandsche am bulance, stort uw bijdrage, iets meer dan u missen kunt, op girorekening 8—7—6—0—0. Nederlandsche Ambulance, Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. Speldjesdag Ned. Roode Kruis. De speldjesdag voor het Ned. Roode Kruis bracht te Axel f37,46, Kortgene, Colijnsplaat en Kats f50; de collecte bracht te Ritthem, Oost- en West-Sou burg en te Veere resp. f 15,89, f 126,32 en f22 op. De totale opbrengst in Wes telijk Zeeuwsch-Vlaanderen bedraagt f 381.01. MIDDELBURG. Ambtenaar1 tel Secretarie benoemd. De heer C. van Herwijnen, ambtenaar ter gemeentesecretarie van Koudekerke, is met ingang van 1 November benoemd tot ambtenaar ter gemeentesecretarie te Middelburg. Hevige regerival. De straten in onze stad lijden voor een overgroot deel sterk onder de werkzaamheden van herstel van wat was verwoest. De gevolgen daarvan demonstreeren zich deze week op zeer bijzondere wijze, nu het dag aan dag re gent en hagelt en de putten beeken wor den, terwijl vele plaatsen in meren wor den herschapen, zoodat men moet ma noeuvreeren om zonder natte voeten ver der te komen. Erger was het in de omgeving van Ka- relsgang en Havendijkstraat, waar een sloot bij de Havendijk overliep en met name de kweekerij van den heer J. San- derse groote schade toebracht. Gemeentewerken zal nagaan welke maatregelen hier moeten worden geno men. Herfstvacantie. Ook hier hebben of krijgen sommige scholen herfstvacantie. De Rijkskweekschool is gedurende de drie laatste dagën dezer week gesloten, de daaraan verbonden leerschool en de drie Geref. scholen de geheele week. Volgende week zullen gesloten zijn het gymnasium, de openbare ULO-school voor meisjes en de school voor onder wijs op Geref. grondslag gedurende de drie eerste dagen der weekde openbare lagere scholen en de Herv. scholen, als mede de R.K. school gedurende de ge heele week. De R.H.B.S., de Chr. Kweekschool, en de Handelsschool zullen de Kerstvacan- tie verlengen. Ontvangen giften. De liefde van de Middelburgers voor hun stad blijft zich uiten in giften aan de gemeente. Een be kend stadgenoote schonk onlangs aan den Burgemeester drie zeer fraaie in Middelburg geslagen gouden munten. De zer dagen werden hem door den heer N. Th. de Jong, juwelier hier ter stede, een Thaler van 1586 en een gedenkpenning overhandigd. Een lastfig diefr. Gisteren holde een woedend geworden koe vanaf de Bedde- wijkstraat naar de Langeviele, vernielde in de zaak van de firma Kuijt twee en in in die van den heer Jongepier één ruit. Toen werd de vluchteling gegrepen. De eigenaar is bereid de schade te vergoe den. Steenkoleri willienl steler! De drie Middelburgers A. K., J. A. H. en Tl J. de L. wilden ieder van een wagen steenko len een zak afnemen. Dit was aan den voorman A, P. M. niet onbekend. De die ven werden op heeterdaad betrapt en aangehouden, terwijl A. P. M. later op het politiebureau werd gebracht, waar hy bekende. Na opgemaakt proces-ver baal zyn allen weder op vrije voeten ge steld. VLISSINGEN. Een lange Kerstvacantie. In over leg met den inspecteur van het onderwijs heeft het dagelyksch bestuur der ge meente besloten de scholen tijdens het stookseizoen Zaterdags te sluiten en in- plaats daarvan 's Woensdagmiddags school te houden. De Kerstvacantie zal dit jaar duren van 15 December6 Ja nuari 1942, waardoor dan de herfstva cantie vervalt. De scholen zullen van 17 30 November om 9.30 uur aanvangen; van 1 Dec.2 Febr. 1942 om 10 uur en van 216 Febr. weer om 9.30 uur. GOES. Een schoenenbeurs. De afd. Goes van de Nederl. Ver. voor huisvrouwen heeft het initiatief genomen tot de op richting van een zoogenaamde Schoenen- beurs. Samenwerking is met andere vrouwenorganisaties gezocht en gekre gen. De ruil bepaalt zioh tot. kinder schoeisel omdat dit de meeste moeilik- heden oplevert. Het adres is: mevr. Israël, Oostsin gel 92. Botsing. Hedenmorgen heeft op den hoek van de Wijngaardstraat en de Koe poortstraat een aanrijding plaats gehad tusschen een personenauto en een motor rijder. De motorrijder werd licht gewond en moest zich onder doktersbehandeling stellen. Wegens verkeersovertredingen heeft de politie proces-verbaal opge maakt tegen W. F. en J. G. C., beiden wonende te Goes. W. v. 'tV. te Goes deed aangifte van diefstal van zijn rijwiel, hetwelk hij geplaatst had voor zijn woning. Zuid-Noord-Beveland. Zaterdag 22 November komt St. Nicolaas naar Goes om in het open baar een kinder-premie-uitkeering te houden voor de Midza. Verzamel nu reeds de Midza-bon- nen door in Midza-zaken te koopen. De premie-uitkeering van deze week: ZUID-BEVELAND. DIRECTEUR ZUID-BEVELANDSCHE WATERLEIDING BENOEMD. In de gister gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders der N. V. Waterleiding Mij. Zuid-Beveland is met algemeene stemmen (51 van de 63 aan deelhouders waren aanwezig) benoemd tot directeur in de plaats van den heer Ir J. van Poelgeest, aan wien op zijn verzoek tegen 1 Jan. a.s. op de meest eervolle wijze ontslag is verleend met dankbetuiging voor de vele en belang rijke diensten aan de Venootschap be wezen, de heer Ir M. J. Stoel Feuerstein, thans plaatsvervan gend directeur der N. V. Yerseke. De burgemeester heeft be sloten om de totale brandverzekering van de gemeente-eigendommen, waaron der de toren en de woningen in de Em- mastraat thans niet meer begrepen zijn, te verhoogen van f 185.900 tot f 286.600. Op 28 Augustus j.l. besloot de raad de gemeente-eigendommen, en zoo mogelijk ook de bijzondere scholen, tegen molest te verzekeren bij ,.molest-risico voor gemeenten". Twee bijz. schoolbestu ren verklaarden zich hiermede accourd, terwijl een derde het risico zelf wenschte te dragen. De burgemeester heeft thans alle ge- meente-eigendomen, plus twee bijzonde re schoolgebouwen met inventaris tegen molest verzekerd tegen een totaal be drag van f 347.600. De burgemeester heeft besloten met ingang van Maandag 3 November a.s. de ochtendschooltijden voor de beide openbare lagere scholen alhier vast te stellen op 9.3012 uur; de middag schooltijden blijven gelyk. Op de drie bij zondere scholen zal tegelijkertijd dezelf de regeling worden ingevoerd. WALCHEREN. N.- en St Joosland. De heer A. M. van Zweden, stationhouder-besteller bij de P. T. T. alhier, is met ingang van 25 October 1941 aangesteld als brievenbe steller te Middelburg. Dit bericht zal ze ker door de ingezetenen met leedwezen vernomen worden, aangezien hij altijd te genover het publiek zeer welwillend was. SCHOUWEN-DUIVELAND. Bruinisse. Woensdagavond werd door den storm het lijk van een manspersoon van naar schatting 24 jaar, tusschen de perkoenpalen aan den zeedijk geworpen. Het lijk was geheel gaaf, doch kon tot nu toe niet geïdentificeerd worden. THOLEN EN ST.-PHILIPSLAND. Tholens. Dezer dagen is schipper J. de Jonge bij het gebruik van de lier hier tusschen geraakt en zoo ernstig aan een zijner handen gewond, dat dit lichaams deel op verschillende plaatsen moest ge hecht worden. Bruinisse. Dolle koe doodge schoten. Door de politie werd alhier een dolle koe van den veehandelaar v. d. Maas uit Burgh, die al eenige weken ge leden uit een wagen der R. T. M. uitge broken was, doodgeschoten. Het beest werd in de weide van dhr C. v, d, Have gevangen gehouden. Nadat de koe de vrouw van laatstge noemden omver gestooten had, is het dier afgemaakt. T l Dal maaki het schoon en frisoh. Bij Apoth en ProQ. FIm, 40.60 al. «n 1 gld. "TWa^MljnhardDnaakH^joad/^^^ DE STRIJD TEGEN DEN CLAN DESTIENEN HANDEL. Een crisisambtenaar, die in de bin nenstad te Amsterdam controle hield, Zag in de Vijzelstraat bij de Kerkstraat een jongeman moeizaam twee zware kof fers torsen. Daar hij het zaakje niet ver trouwde, hield hij hem aan. De beide kof fers zaten vol vleesch en vet. De jonge man een 16-jarige scholier beken de, dat het vleesch, dat hij in opdracht van zijn vader vervoerde, afkomstig was van een clandestiene slagerij te Heems kerk. Ook de vader is gearresteerd. Eenige rijksrechercheurs hadden er de laatste dagen lucht van gekregen dat te Laren (N.-H.) clandestiene handel werd gedreven in peulvruchten, levens middelen enz. Bij een onderzoek kwam aan het licht, dat twee ingezetenen van Hilversum, zekere P. en H., als tusschen- handelaars fungeerden. Het spoor leidde verder naar het magazijn van den fou- ragehandelaar H. v. d. W. te Laren. De rechercheurs betrapten Dinsdag avond laat, echter nog juist op tijd deze tusschenhandelaren, toen zij bezig waren 'n groote partij smokkelwaren in een ge reedstaande vrachtauto te laden. De partij bestond uit 1000 kg. doperwten en 1300 kg. tuinboonen. De drie verdachten werden gearresteerd. Op aanwijzing van de recherche te Kampen heeft de Enschedesche politie een groote partij textielgoederen en ga rens, waarde van ongeveer f 19.000, in beslag genomen. Deze werden zonder bonnen tegen hooge prijzen verkocht. Te gen M. J. E. en F. E. B. is proces-ver baal opgemaakt. Een hunner was ook betrokken bij een sluikhandelaffaire te Amsterdam. Motorongeluk. Woensdag avond is de garagehouder C. H. L. te De Lier met zijn motorrijwiel, waarop een duopassagier was gezeten, tegen een paaltje aangereden. Ernstig gewond werd L. naar het ziekenhuis te Delft overgebracht, waar hy aan zijn verwon dingen is overleden. Knaapje gestikt. Woens dagmiddag wilde de 9-jarige P. de W. te Rotterdam een stukje rauw vleesch eten. Het bleef in de keel steken en genees kundige hulp mocht niet meer baten, want de levensgeesten waren spoedig ge weken. De dadervanden moord te Amsterdam gearres teerd. De Amsterdamsche politie heeft een 21-jarigen jongeman aange houden, verdacht van moord op den ouden man in een rijwielstalling te Am sterdam. De verdachte heeft een volle dige bekentenis afgelegd. Omtrent de arrestatie deelt de N. R. C. het volgende mede: Woensdag en Donderdag heeft de po litie eenige jongemannen aangehouden, verdacht van verboden wapenbezit. Daarbij werd een pistool in beslag ge nomen, dat resp. in verschillende han den was overgegaan. Het viel op, dat de negen patronen, welke blijkens de af gelegde verklaringen bij het pistool hadden behoord, ef nog maar zes over waren. Merkwaardigerwijze waren deze drie patronen verdwenen, nadat het pi stool tijdelijk in bezit was geweest van een jongeman, die in de Corn. Anthonisz- straat woonde en wel juist in den tijd, dat daar de moord was gepleegd. Deze samenloop van omstandigheden gaf de politie aanleiding tot een uiter mate scherp verhoor van den betrokkene die tenslotte toegaf den moord te heb ben bedreven. - Volgens zijn lezing zou hij dien nacht om ongeveer half 1 aan de fietsenstal ling zijn gekomen, om zijn rijwiel te ber gen. Hij had toen een tijdje met den ouden man staan praten, doch tenslotte een twist met hem gekregen, welke zoo hoog liep, dat de oude baas een stuk ijzer zou gegrepen hebben en een beweging in zijn richting daarmee hebben gemaakt. Uit zelfverdedigihg had hij daarop twee schoten gelost en was vervolgens uit angst weggeloopen. BELANGRIJKE WIJZIGING. De secretaris-generaal van het depar tement van Handel, Nijverheid en van Scheepvaart maakt bekend, dat met in gang van 3 November a.s. de onlangs uitgereikte, derde, textielkaart voor den aankoop van textielgoederen in gebruik zax woruen genomen. Uit den aard der zaak heeft de be schikbare hoeveelheid goederen 't nood zakelijk gemaakt de rantsoeneering van textielproducten te verscherpen. In de eerste plaats zal met 60 punten (de nummers 61 t.m. 120) volstaan moe ten worden tot 1 Mei 1942. De punten van de nu loopende textielkaart zullen tegen de nieuwe waardeering voor het aankoopen van artikelen eveneens nog mogen worden gebruikt tot dien datum. In de tweede plaats zullen de groote stukken en de stoffen daarvoor slechts te verkrijgen zijn op een speciale vergun ning onder gelijktijdige inlevering van punten. Voorts is voor kousen en sokken, welke tot x>p zekere hoogte onontbeerlijk kunnen worden geacht en waarnaar de vraag groot is, een speciale regeling ge troffen. In de waardeering van de punten is eenige verandering geko men, die voor enkele artikelen iets gun stiger, voor andere iets ongunstiger is geworden. Enkele artikelen, waarvan de aankoop tot nu toe zonder inlevering van punten kon geschieden, zullen voortaan slechts op punten verkrijgbaar zyn. Textieltoeslagkaarten zullen eerst na 1 Januari 1942 worden uitgereikt. Nader zal worden bekend ge- maakt, wie voor toeslagkaarten in aan merking kunnen komen. De nu loopende textiel toeslagkaarten blijven geldig tot 1 Mei 1942. Voor kinder e-n van 13 jaar en voor babies van 01 jaar zullen binnen kort speciale textielkaar- ten worden u it gereikt. Op den dag der uitreiking van deze kaarten vervalt de regeling, dat de benoodigdhe- den voor kinderen beneden de 3 jaar slechts op de distributiestamkaart van het kind of op de machtigingen voor aan koop van textielartikelen voor a.s. moe ders kunnen worden gekocht. Alle soorten overjassen, jek kers en damesmantels (met uitzondering van specifieke regenklee- ding) evenals heeren- en jon- ECONOMISCHE RECHTER. Zitting van 30 October 1941. P. J. Swartele, 38 jaar, vlasser te IJzendijke, wegens het feit, dat hij 400 kg. gerst heeft verkocht aan F. Ver- munk te Waterland-Oudeman met be stemming naar België. Eisch f400 of 20 d. Uitspr. f300 of 60 d. M. J. Bustraan, 31 jaar, chauffeur te Hansweert, Wegens het feit, dat hij heeft verkocht aan W. A. D. de Munck, 24900 broodbonnen. Eisch en uitspr. 1 mnd. gev.straf. A. J. Waterman, 27 jaar, bakker te Waarde, wegens het kpopen van W. A. D. de Munck te Kruiningen van 3100 broodbonnen. genscostuums en onder- deelen daarvloor en alle stoffen voor de voornoemde artikelen, zullen van af 3 November uitsluitend op een speci ale vergunning onder gelijktijdige inleve ring van punten kunnen worden gekocht. Een speciale vergunning zal slechts ver strekt worden aan hen, die niet meer beschikken over een draagbaar exem plaar van het aan te schaffen artikel. Zij, die tot Januari 1942 een overall noodig hebben, dienen deze aan te schaf fen op de punten hunner textiel- en/of textiel-toeslagkaart. Voor deze beroeps- kleeding zullen geen speciale punten ver strekt worden. Mannen en jongens van 15 jaar en ouder kunnen op speciale kou senbonnen welke zich aan de bo venzijde van de textielkaart bevinden onder gelijktijdige afgifte van het daar voor bepaalde aantal punten der textiel kaart of textieltoeslagkaart in de peri ode van 3 November 1941 tot 1 April 1942 twee paar kousen of sokken koo pen. Het eerste paar zal van 3 November en het tweede paar eerst vanaf Februari 1942 verkrijgbaar zijn. Een derde kou senbon geeft dan vanaf 1 April 1942 nog eens een aankoopmogelijkheid van een paar kousen of sokken. Wanneer van de- ze kousenbon wordt gebruik gemaakt, zal men in afwijking van de beide vorige kousenbonnen, daarvoor echter ander half maal de puntenwaarde van kousen of sokken moeten offeren. De drie ove rige niet van een datumopdruk voor ziene kousenbonnen mogen voorloo- pig niet worden gebruikt. Vrouwen en meisjes van 1(5 jaar en ouder, kunnen op de van den datumop druk „Nov.-April" voorziene kousenbon A een. paar geminderde kousen (met een naad) tegen de gewone puntenwaarde of twee paar ongeminderde rondgebreide kousen (zonder naad) elk tegen de halve puntenwaarde aanschaffen. Verder kunnen zij in de periode van 1 Januari 1942 tot 1 April 1942 op elk der kousen bonnen B en C nog een paar kousen (of sokken) tegen gelijktijdige afgifte van het vereischte aantal punten der textiel- en/of toeslagkaarten aan schaffen. De kousenbon D, welke vanaf 1 April 1942 gebruikt mag worden, biedt de mogelijkheid tot aankoop van nog een paar kousen of sokken, doch wanneer deze kousenbon gebruikt wordt, zal men daarvoor anderhalf maal de puntenwaar de moeten afstaan. De overige, niet van 'n datumopdruk voorziene, kousenbonnen mogen voorloo- pig evenmin worden gebruikt, deze krij gen eerst geldigheid na bekendmaking op of omstreeks 1 Mei 1942. Op de speciale kousenbonnen A, B, C. D van de textielkaarten voor jongens en meisjes van 315 jaar, welke niet van datumopdruk. voorzien zyn, kunnen te gen gelijktijdige afgafte van textielpun ten, vier paar kousen en/of sokken wor den gekocht tot 1 Mei 1942, de overige drie speciale kousenbonnen zullen eerst dan gebruikt mogen worden, nadat bij een nadere bekendmaking op of om streeks 1 Mei 1942, daaromtrent mede- deelingen zullen zijn verstrekt. Artikelen, welke nu vrij, doch met ingang van 3 No vember slechts op punten v e r k r ij g b a a r z ij n: Corsetten, corseletten, bustehouders, hoeden (met uitzondering van stroohoe- den, petten, mutsen, baretten), gordels, buikbanden, pols- en borst- en kniewar- mers en operatiejassen. Verhoogd in puntenwaar- d e werden katoenen naai-, rijg- en fes- tonneergaren, n.l. tot 2 punten per 100 yard. Natuurzijden artikelen, welke vroeger onder de groep K (kunstzijden artikelen) werden gerangschikt, zijn thans gebracht onder de groep W (natuurwollen, natuur- wolhoudende en natuurzijden artikelen), waardoor zij automatisch hooger in pun ten worden gewaardeerd. Verlaagd in puntenwaar de z ij n: Restcoupons van stoffen, die in de loo pende distributieperiode voor de volle puntenwaarde moesten worden gekocht, zullen voortaan tegen de halve punten waarde per vierkante meter worden ge kocht en wel van stoffen tot en met 90 cm breed,,per restcoupon niet langer dan 1 m., van stoffen boven 90 cm breedte, per restcoupon niet langer dan 60 cm terwijl restcoupons gordijnstoffen van 2 m. lengte en minder, van 3 Nov. 1942 af tot de vrijgestelde producten gerekend worden en dus zónder leveringsvergun ning kunnen worden gekocht. Kunstzijden naai-, rijg- en festonneer- garens zullen in den vervolge puntenvrij verkrijgbaar zijn. Nog kan de aandacht er op worden ge vestigd, dat de verkooper de overleg ging van de distributiestamkaart moet eischen en dat iedere houder van een textielkaart verplicht is zijn naam en adres op die kaart met inkt in te vullen. Eisch f 300 of 50 d. Uitspr. f 200 of 50 d. P. Th. Verdurmen, 43 jaar, melkhan delaar te Hansweert, wegens het koopen van 16000 broodbonnen van W. A. D. de Munck. Eisch 1 mnd. gev.straf. Uitspr. 3 we ken gev.straf. A. Molders, 20 jaar, bakker te Graauw, wegens het koopen van 11000 broodbon nen v. W. A. D. de Munck te Kruiningen. Eisch 1 mnd. gev.straf. Uitspr. 14 d. gev.straf. J. van Paasschen, 33 jaar, bakker te Kapelle wegens het verkoopen van 1500 broodbonnen aan A. Molders. Eisch f 300 of 50 d. Uitspr. f 150 of 30 d. W. A D. de Munck, 32 jaar, bakker te Kruiningen, wegens het koopen van 35000 broodbonnen van A. Dek en M. J. Bustraan. Eisch en uitspr. 1 mnd. gev.straf. De volgende personen werden gedag vaard wegens het feit, dat zij brandstof - fendistributiebonnen hebben gekocht en verkocht Th. Briefjes, 32 jaar, chauffeur te Goes, te Goes 100 bonnen gekocht. Eisch f 75 of 20 d. Uitspr. f 50 of 20 d. L. de Visser, 26 jaar, commissionair te Kruiningen, te Goes 100 bonnen ver kocht. Eisch uitspr. f150 of 30 d. J. de Kok, 42 jaar, timmerman te Goes, te Goes 10 bonnen gekocht. Eisch f 50 of 10 d. Uitspr. f 50 of 20 d. C. P. Ossewaarde, 29 jaar, bakker te Goes, 20 bonnen gekocht. Eisch en uitspr. f50 of 20 d. J. Zwartepoorte, 40 jaar, koopman te Goes, 20 bonnen gekocht te Kapelle. Eisch en uitspr. f50 of 20 d. J. Oostdijk, 15 j:, vrachtrijdersknecht te Ovezande, 5 bonnen gekocht te Nisse. Eisch en uitspr. berisping. A. Pieters, 24 jaar, koopman te Kloe- tinge, 5 bonnen gekocht te Hoedekens- kerke. Eisch en uitspr. f 25 of 10 d. J. Meulenberg, 32 jaar, landbouwer te Ellewoutsdijk, 5 bonnen gekocht te Ove zande. Eisch en uitspr. f 25 of 10 d. C. Groot, 20 jaar, smidsknecht te Ouwerkerk, 24 bonnen gekocht te Drei- schor. Eisch f 30 of 10 d. Uitspr. f 20 of 10 d. J. de Keijzer, 26 jaar, caféhouder te Dreischor, 24 bonnen verkocht. Eisch f 50 of 10 d. Uitspr. f 50 of 20 d. H. J. Bax, 31 jaar, winkelier te Zie- rikzee, te Ouwerkerk 12 bonnen gekocht. Eisch f 40 of 10 d. Uitspr. f 40 of 20 d. S. C. de Vrieze, 32 jaar, caféhouder te Dreischor, te Ouwerkerk 12 bonnen ver kocht. Eisch f 40 of 10 d. Uitspr. f 25 of 10 d. J. Kastelein, 47 jaar, loondorscher te Geersdijk, wegens het feit, dat hij 300 kg. tarwe heeft gedorscht. Eisch en uitspr. ontsl. v. rechtsverv. Uitspraken van het Vredesgerechtshof. Het Vredesgerechtshof heeft tot ge vangenisstraffen van een tot twee we ken veroordeeld J. H. E. te Reeuwijk, J. H. en A. de K., te Rotterdam, M. v. d. Z., J. H. J. van H., L. B. en C. de H. de J. te Krimpen en H. B. te Schiedam we gens het bezigen van het woord „land verrader" en andere grievende uitdruk kingen ten aanzien van de Nationaal So cialistische Beweging in Nederland en haar leden. De straf voor den minderjarigen H.B. S.-leerling J. v. d. P. te Hillegersberg, die zijn tot de Nationaal Socialistische Beweging in Nederland behoorenden leeraar het woord „landverrader" had toegeroepen, werd verzwaard tot een boete van twee honderd gulden (de kin derrechter te Rotterdam had verdachte veroordeeld tot f 25 boete)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2