Vftlinfiu'iclt'i NEEN! Wanneer verduisteren? Uit de Provincie Gemengd Nieuws Rechtszaken FEUILLETON MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. Inderdaad sprak zij niet meer over dat WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. De bevolking van Zeeland. Scheuren van grasland. BIJ MOSKOU VALT REEDS SNEEUW. Bij Moskou'valt reeds sneeuW: de win ter staat voor de deur. Dat wil 'zeggen, dat de nood van de getroffen burgerbe volking nijpender wordt, dat het lijden van den gewonden strijder erger wordt, Daarom moet de hulp, die aan deze men- schen verleend wordt, intensiever wor den. Daarom zal het arbeidsterrein van de Nederlandsche Ambulance vergroot wor- -den. Maar daarom zal het ook noodig zijn, dat deze ambulance volkomen be slagen ten ijs komt. Het is uw plicht, Nederlanders, daaraan mede te helpen. Stort daarom nog vandaag uw bijdrage voor de Nederlandsche Ambulance op girorekening 8 7 6 0 0 Nederlandsche Ambulance, Koninginne gracht 22, 's-Gravenhage. Blj Ap0(h en Drogisten MAXIMUMPRIJZEN BIJ KOOP OF VERKOOP VAN HUIZEN EN BOUWTERREINEN. Een nauwkeurige regeling van de maximumprijzen, die bij koop en verkoop van huizen en bouwterreinen mogen wor den berekend, is in voorbereiding. Bij iedere veiling of overdracht van vaste goederen als de hierbedoelde zal als grondslag voor de bepaling van den maximumprijs de briito huurprijs gelden. Van dezen brutoprijs zullen de vaste op het perceel rustende lasten worden afge trokken (voor huizen dus behalve rente lasten en eventueele erfpachtscanon, een bedrag wegens afschrijving en onder houdskosten) en vervolgens zullen deze lasten met den nettohuurprijs worden ge kapitaliseerd, ter bepaling van den maxi mumprijs, waarvoor de verkoop mag ge schieden. Aan de betrokkenen zal gelegenheid worden gegeven, zich tevoren op de hoogte te stellen van den officieel be paalden prijs, zoodat bij de transactie daarmede rekening kan worden gehou den. EXTRA-BRANDSTOFFEN, GAS OF ELECTRICITEIT BIJ ZIEKTE EN BEVALLING. Thans'is de regeling bekend gemaakt, welke tijdens dit stookseizoen zal gelden voor de verstrekking van extra-brand stoffen voor zieken en bij bevallingen. De distributiedienst geeft rantsoen bonnen voor brandstoffen ten behoeve van zieken af, na ontvangst van een door den behandelenden geneesheer in gediend en door den vertrouwensarts ge- faitteerd aanvraagformulier m.d. 29 De toe te wijzen extra-hoeveelheid brand stoffen voor zieken zal een eenheid per twee weken per gezin bedragen. In plaats van extra-vaste brandstof-# fen kunnen de zieken desgewenscht een verhooging van hun gas- en electrici- teitsrantsoen krijgen. Daarbij wordt een eenheid vaste brandstoffen gelijkgesteld met 75 M3. gas of 210 K.W.H. electrici- teit. Ook bij bevalling kunnen extra-brand stoffen worden toegewezen. Op vertoon, van de distributiekaart van de(n) pas geborene reikt de distibrutiedienst een rantsoen brandstoffen uit. Ook dit extra-rantsoen vaste brand stoffen kan vervangen worden door een extra-rantsoen gas of electriciteit. DE SIGAREN- EN SIGARETTEN- VOORZIENING. Sigaren en sigaretten worden nog ge regeld in behoorlijke hoeveelheden ver vaardigd, al schijnen ze niet bij den win kelier te komen, doch in verkeerde ka nalen te geraken. Men hoopt door toe passing van het prijsvormiiigsbesluit, d.i. het voorschrift, behelzende dat men geen waren mag achterhouden om ze la ter tegen hoogere prijzen te verkoopen, de sigaren en sigaretten zij hetfdan in beperkte mate weder langs nor male kanalen naar de geregelde rookers te geleiden. Tevens zullen de grossiers worden verplicht, iedere week den stand van him verkoop en van hun voorraad aan den gemachtigde voor de prijzen op te geven. 7) o- „Die zfln er meer", zei de ander droog. „Maar toch is het zooals ik zeg. Als we allen zoo waren, als zuster Vermaas be hoefden we niet bang te zijn." „Bang. Wat bedoel je daarmee?" Alexa Mieras begreep reeds, dat dit meisje van den godsdienst weinig of niets afwist. Daarom gaf zij een vaag antwoord, door het stellen van een we dervraag. „Vind je dan, dat we allemaal zoo goed zjjn ,,'k Weet het niet", antwoordde Gre- tha bedremmeld. „Ik heb daarover nooit nagedacht". „Zóó was ik ook, hoor. Maar als je hier eenigen tijd bent en je ziet geregeld menschen sterven, dan ga je wel over het een en ander nadenken. Zoo ging het mij tenminste'. De menschen beweren wel, zulke menschen zijn er op zaal 10 ligt er op het oogenblik zoo'n patient GIFTEN VOOR WINTERHULP. Bij het hoofdkantoor en de Prov. kan toren van Winterhulp zijn in de periode van 4 t.m. 25 dezer giften ontvangen tot een totaal bedrag van f 162.587,87. DONDERDAG 30 OCT. 1941. 's Morgens tot 8.31 u. 's Avonds van 18.16 u. Speldjesdag Ned. Roode Kruis: De speldjesdag voor het Ned. Roode Kruis bracht opteBruinissef 23,51, te Krabbendijke f 40, te Waarde f 23.10. DE BURGEMEESTER VAN KOUDE- KERKE TOT HEN, DIE NAAR MID DELBURG OVERGAAN. De burgemeester van Koudekerke heeft aan de ingezetenen van 'tZand en omgeving een schrijven gericht van den volgenden inhoud: „Nu de afscheiding van 't Zand van Koudekerke ingaande 1 November a.s. werkelijkheid wordt, is het mij een be hoefte, mij met een kort woord tot U te richten. De tijdsomstandigheden la ten een meer officieel afscheid niet toe. Op twee maanden na, ben ik 7 jaren burgemeester van U geweest. Steeds heb ik er naar gestreefd, de gemeente Kou dekerke, bestaande uit zoo uiteenloopen- de deelen zoodanig te besturen, dat ieders belangen zooveel mogelijk gelijk worden behartigd. Met velen Uwer kwam ik meer of minder regelmatig In contact. Banden zijn daardoor gelegd, waarvan de verbreking mij zeer na aan het hart gaat. Ik gevoel behoefte U mijn welgemeen- den dank te betuigen voor het vele goede, dat ik van U heb mogen onder vinden. In dit verband denk ik aan de buitengewoon vlotte en prettige samen werking, met wethouders, raadsleden, brandweerpersoneel, personeel van den luchtbeschermingsdienst, waarbij ik re ken de Roode Kruisafdeeling, leden van de crisiscomité's en medewerkers (sters) van de Winterhulp Nederland, de school besturen en andere vereenigingen. Allen dank ik voor den velen steun, welken ik altijd in zoo ruime mate heb mogen ondervinden. De „ambtelooze" ingezetenen zeg ik dank voor de gemakkelijke, meegaande wijze, waarop zij zich onder mijn gezag hebben gesteld. Nog denk ik aan de vele prettige en gezellige avonden wélke mijn vrouw en 'ik in het midden van verschillende ver- i eénigingen in het winterseizoen mochten meemaken. Wij beschouwden het bezoeken dezer avonden allerminst als een plichtple ging, maar gevoelden ons belangstellen de en volop meelevende gasten. Het tijdvak 1 Januari 1935 tot 1 No vember 1941, gedurende hetwelk ik on der U mocht werken, zal mij steeds in aangename en dankbare herinnering blijven. Het ga U onder het Middelburgsch be wind in alle opzichten wel." Die Morpheus tochMorpheus had gistermiddag in de wachtkamer van het station een reiziger gepakt. Deze zou niet mei; den trein van 13.42 mede zijn gegaan, als men hem niet, toen de trein al een paar minuten voor het perron stond, ontdekte en wekte. Het ging toen op een drafje naar den trein, die nog net werd gehaald. De kans op een woning op 't Zand. Degenen, die een formulier afhaalden voor het huren van een woning op 't Zand en dit formulier nog niet ingevuld terug zonden, hebben uiteindelijk deze week nog kans om bij de verdeeling der woningen in aanmerking te komen. Intusschen zijn reeds 474 formulieren ingevuld te^ug ontvangen, wat voor 146 woningen meer dan drie maal het be schikbare is. Het blijft daarom de vraag of de ge meente op dezen weg nog niet verder zal dienen te gaan. DE HERBOUW VAN YERSEKE. De herbouw van Yerseke vordert. Niet alleen zijn overal de verspreide ge bouwen in aanbouw, maar ook in de dat na den dood alles uit is, maar ik beliefde dat niet te gelooven. En toen heb ik er eens over gepraat met zuster Vermaas. Die zegt het wel anders! op grond van den Bijbel. Zij heeft mij in den Bijbel leeren lezen. Ik zal dat boek nu niet graag meer willen missen. „Ik meende, dat wij allemaal Christe nen waren?" merkte de nieuwelinge op. „We zijn toch geen heidenen?" „Nou, nou, daar zgn heel wat Neder landers nog minder dan een heiden. Want heidenen gelooven nog in een god of goden. Maar de patient, van wien ik zooeven sprak, zegt ijskoud: er is geen God; dood is dood. Natuurlek, we leven in een Christenland. Maar het is voor een groot deel niet het Christendom van den Bijbel. Misschien zeg ik het niet goed Zuster Vermaas kan je dat wel beter vertellen". De ander zat in één woord verstomd over den heiligen ernst van bet meisje, dat zoo pas de vroolijkheid zelf was. „Komaan", zei ze, „ik wil je nu hier over niet lastig vallen. Misschien heb je dat niet eens graag". dorpskern is men op diverse plaatsen met den opbouw bezig. Thans heeft men een vijftigtal gebou wen onder handen, waarvan het grootste gedeelte reeds onder de kap staat. Men zal echter niet vóór 1942 ermede gereed komen. Omtrent den herbouw van de Ned. Herv. Kerk en den gemeentetoren, waar toe in principe reeds beslist is, zijn de détails nog niet uitgewerkt. Met de uit voering van het straten- en rioleerings- plan is bereids een aanvang gemaakt. Na de verwerkelijking van de gepro jecteerde doorbraken zal, mede door de ruimere bebouwing, de dorpskern, zoo wel uit verkeers- als uit aesthetisch oog punt, veel zijn verbeterd. Westkapelle. In verband met de kolen- positie en het feit, dat de leerlingen Van de openbare school in een drietal andere lokaliteiten zijn ondergebracht, zal dit jaar aan genoemde school geen herfstva- cantie worden gegeven. De Kerstvacan- tie zal daarentegen worden uitgebreid en duren van Maandag 15 December tot en met Maandag 5 Januari. Daar de leerlingen van de school met den Bijbel onderwijs ontvangen in het eigen schoolgebouw, zal voor hen de herfstvacantie iets later dan gewoon lijk het geval ist n.l. in de eerste week van November, vallen. Kamperland. Alhier is opgericht een afdeeling van den Ned. Bond van arbei ders in het landbouw-, tuinbouw- en zui velbedrijf. Secretaris-penningmeester is de heer H. M. de Looff. (Vervolg.) St. Maartensdijk 2725 2776 Meliskerke 781 820 Middelburg 18215 18079 Neuzen 11602 11584 Nieuw- en St. Jposland 1231 1255 Nieuwerkerk 1920 1935 Nieuwvliet 466 486 617 626 Noordgouwe 831 859 Noordwelle 447 449 2713 2769 O.- en W.-Souburg 5566 5367 Oosterland 1870 1909 Oostkapelle 1545 1608 Oudelande 766 769 Oud-Vossemeer 2221 2176 Ouwerkerk 643 645 301 307 1327 1354 Philippine 1218 1236 St. Philipsland 2112 2133 Poortvliet 1667 1687 Renesse 643 673 Retranchement 623 622 Rilland-Bath 2033 2084 680 655 Sas-van-Gent 3263 3323 Scherpenisse 1265 1294 Schoondijke 1951 1953 820 806 Serooskerke (S.) 236 224 Serooskerke (W.) 1729 1817 2726 2500 Stavenisse 1832 1820 3044 3082 991 1015 Vlissingen 23013 19699 Vogelwaarde 3951 3962 Vrouwenpolder 1061 1114 Waarde 1033 1058 Waterlandkerkje 523 546 Wemeldinge 2424 2436 Westdorpe 2124 2129 Westkapelle 2269 2308 Wissekerke 3525 3572 Wolphaartsdijk 2534 2573 4236 4289 3551 3562 6765 6902 Zonnemaire 815 821 Zoutelande 939 1064 Zuiddorpe 953 966 Zutdzande 890 896 De bevolking van Vlissingen liep met ongeveer 3500 zielen terug. Hierbij moet men evenwel rekening houden met net feit, dat vele Vlissingers in den omtrek gingen wonen, en dus in de provincie bleven. De kleine plaatsen op Walcheren profiteerden daarvan. Souburg ging ook achteruit in zielental, doch niet noemens waard. Middelburg kwam van 18215 op 18079. Goes schoot van 9795 naar 10972 waar rekening moet worden gehouden met de voor Gretha zoo door en door vreemde, maar wendde het gesprek over een an- deren^ boeg. En zoo kwam de nieuwelin ge nog tal van bijzonderheden te weten over het leven in het ziekenhuis; over de zusters; over de dokters. Alexa Mieras was een smeuige vertelster. Zij keek intusschen het vertrek rond en zag de foto's. „O, je bent al bezig geweest, om je het hier gezellig te maken, bemerk ik". „De portretten van mijn ouders en broer", zei de ander. Mieras liep er heen en bekeek ze. „Je had het niet behoeven te zeggen", meende zij. „Je lijkt sprekend op je va der en je broer". Tot haar verbazing zag zjj tranen in de oogen van het meisje naast haar. „Wat heb je?Er is toch niets?.... „Mijn vader is al eenige jaren geleden overleden. Mijn moeder stierf twee maanden geleden", zei een verstikte stem. De impulsieve zuster Mieras sloeg de armen om de schouders van de nieuwe linge, die begon te snikken. „Dat is vreeseljjk voor je", zeide zij. omstandigheid, dat door de annexatie van een deel van Kloetinge ongeveer 700 bewoners werden overgeheveld. Terneuzen boekte ook winst en kwam van 11602 op 11854 inwoners. Ditzelfde was het geval met Zierikzee dat voor het eerst na vele jaren vooruitging. Winst boekten ook Axel, Hulst, Hon- tenisse. Clinge, Oostburg, IJzendijke, Aardenburg, Vogelwaarde en SU. Jariy steen. Sluis verloor 226 van zijn ingezetenen en Sas van Gent 40. De allerkleinste gemeenten vertoonden ook nu weer weinig groei; Serooskerke op Schouwen kwam 236 op 224; Overslag van 301 op 307 en 's-H. Abtskerke van 456 op 442. De meeste landelijke gemeenten, ook op Zuid-Beveland, gingen iets vooruit. Het geboortecijfer in Zeeland was niet zoo gunstig, het was slechts even meer dan 18 per duizend inwoners. In verschillende kleinere gemeenten waren reeds meer sterfgevallen dan ge boorten, zooals te Z-onnemaire, Ouwer- kerk, Zuiddorpe en Nisse. Te Baarland en Brouwershaven waren sterf te-cijfer en geboorte-cijfer even hoog. Lijkje gevonden van te Tilburg vermiste meisje. Op het landgoed Mariahoeve onder de ge meente Berkel', tusschen Oisterwijk en Tilburg, is het lijkje gevonden van de tienjarige Ria Pagie. Het meisje werd sinds eenige maanden te Tilburg ver mist. Bij het jagen vond de jachtopzie ner een schoentje en zag onder een laagje heide een kleedingstukje uitkomen. Hij verwijderde de heide en vond een jurkje. Toen hij verder groef, ontdekte hij het lijkje. Uit het ingestelde onderzoek bleek, dat het het lichaam 'was van de tien jarige Ria Pagie, die spoorloos te Til burg verdwenen was. Doodelijk ongeluk. De 9-jari- ge S. M. te Uithuizen is gisteren onder een wagen met suikerbieten geraakt. De jongen was op slag dood. Meel of niet. Ambtenaren van den crisis-controle-dienst hadden Zater dagavond een controlepost ingesteld bij het punt waar de Blaricummertollaan op den Eemnesserweg te Laren uitkomt en een ieder, die hetzij per rijwiel, hetzij te voet in het duister de ambtenaren na derde moest stoppen en verklaren wat zooal werd meegevoerd. Zoo verging het ook een Eemnesser boer, die een zwaren zak op den rug torsend, de ambtenaren wilde passeeren. „Waar gaat dat heen", klonk het van de zijde der ambtenaren en grif kwam ten antwoord: „naar het Larensche politiebureau". „Wat heb je daar dan in dien zak", luidde de tweede vraag. „Het kan wel meel zijn", ant woordde de boer. Hij vertelde toen den zak meel gevonden te hebben en hij was thans op pad om deze naar het Laren sche politiebureau over te brengen, 's Mans naam werd genoteerd en hij moest zich op he.t Larensche politiebureau mel den. Dit gebeurde ook, zij het dan nadat de boer een omzwerving door Laren had gemaakt omdat hij de weg, naar hij, zeide, niet goed wist. De zak meel werd ten bureele achtergelaten. Later bleek evenwel bij een onderzoek van de zijde der politie dat de zak geen meel doch zaagsel bevatte. De vraag is nu zou het meer in zaagsel „veranderd" zijn of heeft er werkelijk zaagsel in den zak gezeten. Landbouwer door zijn paard ernstig verwond. De land bouwer K. v. R. te Ooltgensplaat kreeg tijdens zijn werkzaamheden 'n trap van 'n paard, 't Slachtoffer werd in zorgwek- kenden toestand naar het ziekenhuis te Dirksland overgebracht. Motorongeluk. Tusschen Bar- neveld en Voorthuizen heeft een ernstig motorongeluk plaats gehad. De wacht meester der marechaussee W. reed met een motor met zijspan. Op de duo zat de marechaussee S. en in de zijspan de arrestant B. uit Barneveld. Ter hoogte van den Harselaarscheweg moest men een paard en wagen passeeren. Waar schijnlijk door de gladheid slipt de mo tor en sloeg tegen een boom. Beide mare chaussees werden op het fietspad geslin gerd en de zijspanrijder sloeg met het hoofd tegen een boom en raakte in zijn zitplaat sbekneld. De bestuurder W. heeft een gescheurde knieschijf en andere „Zoo eenzaam, zoo alleen. Ik heb mijn beide ouders nog. En acht broers en zus ters. Ik kan het begrijpenKind, dat is erg voor je. Vergeef mè, dat ik „Er valt niets te vergeven. Je was het toch te weten gekomen natuurlijk. Ik dacht alleen.... aan.... moe.... ik..." Gretha Vandervelde liep naar het raam en staarde in den tuin, maar zij wendde zich even later om, flauw glim- lacend. „Excuseer, dat ik me even liet gaan. Zoo nu en dan worden de herinneringen mij te machtig en ben ik mezelf niet. Het is nu weer over". „En je broer?" vroeg Alexa Mieras. „Me dunkt, als je broer nog leeft, heb je aan hem steun". „Mijn broer is in Indië. Eerste stuur man op de Java-China-Lijn. In jaren is hij niet in het land geweest. Gelukkig loopt zijn verbintenis spoedig af en dan komt hij op de Rotterdamsche Lloyd, zoodat hij op geregelde tijden in het land is". „Ja, dat geloof ik ook. Die booten gaan van hier weg, niet? Weet ik van zuster Vermaas. Die zwerft den halven ERNSTIG BEROEP OP DE ZEEUW- SCHE LANDBOUWERS. De Rijkslandbouwconsulent voor Zee land schrijft ons: Het zal den Zeeuwschen landbouwer uit de persberichten en aanplakbiljetten nu wel bekend zijn, dat bij onvoldoende aangifte voor het scheuren van gras land, dwang zal volgen. Het is wensche- lijk, dat deze aangifte zoo_spoedig mo gelijk plaats heeft, in ieder geval vóór 15 November teneinde voor een scheurpremie in aanmerking te komen. Bij scheurdwang zal men onmogelijk vol doende rekening kunnen houden met persoonlijke belangen en zal een appa raat in het leven moeten geroepen wor den, dat de perceelen aanwijst. Al de daaraan verbonden moeilijkheden kun nen voorkomen worden als iedere Zeeuw boer het zijne bijdraagt. Daardoor is het wellicht mogelijk, dat onze pro vincie van dwang verschoond blijft. Men denke echter niet te spoedig, dat men niets van zijn grasland kan missen en evenmin, dat op een kleiboerderij de. lichte stukken zavelgrond niet voor bouwland geschikt zijn. Grasland op zandgrond is vaak zeer geschikt om te scheuren, zoodat in de zandgebieden jixist bijzonder veel gescheurd zal moe ten worden. Laat de boeren zorgdragen, dat de scheurpremie hun niet ontgaat, door niet vrijwillig op te geven. zware verwondingen opgeloopen. De arrestant B. bekwam een hersenschud ding en inwendige kneuzingen. De duo- rijder S. kwam er met enkele lichte ver wondingen af. W. en B. zijn per zieken auto naar het St. Èlisabeth-gesticht te Amersfoort gebracht, waar operatief in grijpen bij W. noodzakelijk bleek. De zij span werd gedeeltelijk vernield en de motor werd licht beschadigd. Bekneld geraakt. Toen de boerenknecht M. C. te Tritzum een kijkje wilde nemen in den windmolen van den veehouder C., deed hij binnengekomen een droeve ontdekking. Hij vond den eigenaar bekneld tusschen raderen van de as. Dadelijk zette hij den motor stil en haalde hulp. Men heeft toen het ver minkte lichaam van den veehouder uit zijn benarde positie verlost. De levens geesten bleken reeds geweken. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 28 October 1941. De volgende personen werden gedag vaard: C. A. C., 33 jaar, werkman te Aarden burg, wegens diefstal van een 10-tal golfplaten. Eisch 1 week gev. Uitspr. f 25 of 10 d. A. E. S., 26 jaar, landarbeider te Wa terlandkerkje, wegens het niet voldoen aan een vordering van den Burgemees ter om surveillancediensten te verrich ten (Overtr. wet bescherming luchtaan vallen.) Eisch f 35 of 20 d. Uitspr. f 25 of 10 d. J. F. Maas, 28 jaar, handelaar te Oost burg, wegens het feit, dat hij in een bij hem in gebruik zijnd pand aanwezig heeft gehad 1200 busjes gecondenseerde tapte melk. (Verboden neder lage.) Eisch f 75 of 50 d. Uitspr. f 50 of 20 d. ■W. A. du Bois, 40 jaar, vrachtrijder te Breskens, wegens het feit, dat hij in een bij hem in gebruik zijnd pand heeft aanwezig gehad 3541 kg. roodekool. (Verboden nederlage.) Eisch f 75 of 50 d. Uitspr. f 50 of 20 d. Mr A. LI. Kuipers is van meening, dat verdachte buiten zijn schuld op volko men normalen grond de goederen onder zich had. Pleiter vraagt ontslag van rechtsvervolging, subsidiair een kleine geldboete. C. O., 44 jaar, werkman te Ovezande, wegens diefstal van 20 zakken, toebe- hoorende aan C. de Winter. Eisch 1 mnd. gev. Uitspr. 14 d. gev. J. A. P. van der H., 18 jaar; T. J. J. van de P., 23 jaar; T. van der H., 19 jaar, allen werkman en wonende te Yer seke, wegens diefstal van een vat, in houdende 200 liter gasolie, toebehooren- de aan J. Meulbroek; verdachte J. A. P. van der H., bovendien dat hij op 11 April 1941 heeft weggenomen een vat inhoudende 200 liter gasolie, toebehoo- rende aan J. Meulbroek. tijd bij de rivier. Ik ga wel eens mee, maar, eerlijk gezegd, het verveelt me al gauw. Een boot is een boot. Een stuk hout of staal of wat is het? Een mast of twee masten. Een schoorsteen, nou, wat heb,je daar nu aan? En dan zegt ze: kijk dat water eensnou, zij zal er wat in zien, maar ik vind water water. Maar om op je broer terug te komen, dan is hij zoo nu en dan hier?" „Ja, gelukkig wel. Dat is ook een van de reden, waarom ik naar het zieken huis hiér gekomen ben. Is hij niet knap vroeg zij met zusterlijken trots. „Dit is zijn nieuwste foto". Alex Mieras bekeek de foto aandach tiger. „Jullie verschillen nogal wat in leef tijd, niet?" „Zestien jaar. Ik was een echt nako mertje. Toen ik vier jaar was, ging hij naar Indië. Sindsdien is hij tweemaal met verlof in het land geweest. Ik houd ont zaglijk veel van hem. Als ik hem nu ook nog moest verliezen, had het leven heel geen waarde meer voor mij." P (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2