Kerk en School v Gemengd Nieuws NEEN! Burgerlijke Stand Telegrammen Finantieele Berichten Zij, die kwamen en gingen. Nieuwe bepalingen tegen di3tributie-fraude. KOERSEN Ned, Herv. Kerk. Beroepen: le Britsum, P. A. Sta- pert te Ruinen; te Terwispel-Tijnje (vac. G. Oldeman), J. M, Ivoelofsen te Ping- jum en Zurich. Bedankt: voor Dalen, P. H. Kap- teijn Jr te Schagen (N.-H.), Dr W. F. Dankbaar. DrW. P. Dankbaar is voornemens Zondag 30 November afscheid te nemen van de Ned. Herv. Gem. te S t Anna Parochie en Zondagmiddag 7 De cember zijn'intrede te doen te Goes, na in den morgendienst bevestigd te zijn door zijn ambtsvoorganger Ds P. J. S t e i n z. Willem Frederik Dankbaar werd op 13 Sept. 1907 te Amsterdam geboren en is dus 34 jaar oud. Hij bezocht het Chr. Lyceum te Haarlem en studeerde aan de R. U. te Utrecht en te Leiden. Nadat hij op 21 Mei 1930 door het Prov. Kerkbe stuur van Zuid-Holland was toegelaten tot de Evangeliebediening, zette h(j de studie voort, om in 1931 het doctoraal examen theologie af te leggen. Op 15 October 1931 verbond hij zich aan zijn eerste gemeente, Ku i n r e (O.), waar hij bevestigd werd. door Ds J. C. van Dijk van Bloemendaal en zijn intre de deed met een preek over 1 Cor. 1312. Op 23 Februari 1936 vertrok hij naar zijn tegenwoordige gemeente. Ds Dankbaar is.15 Juni van dit jaar aan de R. U. te Leiden gepromoveerd tot doctor in de theologie op het proef schrift: „De Sacramentsleer van Calvijn" waarbij als promotor optrad Prof. Dr J. N. Bakhuizen v. d. Brink. Zijn dissertatie heeft in kerkelijke kringen de aandacht getrokken. r De nieuwe Herv. predikant van Goes beweegt zich vooral op het terrein der Zending. Hij is lid van de classicale zen dingscommissie der classis Leeuwarden, alsmede voorzitter van het-Provinciaal Zendingscomité in Friesland. Tevens is hij lid van het Friesch Godgeleerd Ge nootschap en leeraar Godsdienstonder wijs aan de Chr. H. B. S. te Leeuwarden. Bovendien geniet hij in den kring der Federatie van Jong-Hervormden bekend heid doprdat hij medewerker is van het orgaan „De Jong-Hervormde", waarin hij maandelijks de Kerkelijke kroniek verzorgt. Hulppredikers Geref. Kerken: benoemd te Scheveningen* cand. P. v. d. Spek te Schipluiden; aangenomen naar Wor- mer-Voormen/eer, cand. Th. Oostra te Huizum (Fr.). Theol. Hoogeschool te Kampen. De part. synode der Geref. Kerken van worden. Het geven van Patentkali kan zonder bezwaar in het late voorjaar ge schieden, dat van de chloorhoudende kalizouten moet echter reeds lang voor het poten, dus in het late najaar of vroeg in het jaar plaats hebben. Van daar, dat wij reeds nu op de mogelijk heid van optreden van „blauw" op ge scheurd grasland wijzen. Omtrent de aan te wenden meststoffen en hoeveelheden plege men desgewenscht overleg met de ambtenaren van den Rijkslandbouwvoor- lichtingsdienst in de betreffende gebie den. DE STRIJD TEGEN DEN CLANDESTIENEN HANDEL. De caféhouder 'M. B. te Purmerend verzond Donderdag per spoor drie kof fers met ongestempeld schapenvleesch naar een Amsterdamsche relatie. Bij deze verzending maakte hij de fout uit een der koffers een kleinigheid onder het deksel door naar buiten te laten ste ken. Dit trok de aandacht van man schappen van de rivierbrigade der mare chaussee te Zaandam, die aan het cen traal station te Amsterdam bij het goe derenvervoer controle oefenen op de na leving van de bepalingen der visscherij- wet ter zake' van ondermaatsche visch. De vermelding „waschgoed en keuken gerei" weerhield hen niet in de koffers FEUILLETON 5) o— „Wat zei de dokter van mij. zuster?" vroeg een heer, aan het eind der zaal.. Hij lag een courant te lezen, maar leg de die op het nachtkastje, gereed om eén gezellig praatje te gaan maken. Daarvan was hij thuis. Hij had al heel wat woorden met zuster Vermaas en andere verpleegsters gewisseld. „De dokter Was zeer tevreden over u", antwoordde zuster Vermaas. Zij sprak de waarheid. „Bij Janson is het slechts een kwestie van tjjd meer", had hij gezegd. De man lachte. .In zijn oogen was een lichtstraal, die vroolijk aandeed. „Ja, ik voel mij ook heel goed. Wan- neer zou ik weg mogen, zuster?" „Heb je nu toch ooit zoo'n ondank baarheid gezien?" zei de zuster. „We sloven ons uit, om het u zoo aangenaam mogelijk te makenof, eb, hebben we zóó slecht voor u gezorgd, dat u met spoed weg wilt?" „Neen, zuster. Dat weet u wel beter. Groningen heeft tot secundus-curator van de Theol. Hoogeschool te Kampen benoemd in de plaats van Ds N. Y. van Goor, Ds D. van Djjk te Groningen. Chr. Geref. Evangelisatiecommissies. Het Verband van Chr. Geref. Evange lisatiecommissies kwam onder leiding van Ds W. Ramaker van Kampen in jaarvergadering bijeen. Uit het jaarverslag van den secretaris, den heer G. Pleysier, bleek, dat het aan tal commissies van 11 tot 23 was ge stegen, dat het maandblad „Het Eeuwig Evangelie" nu maandelijks verschijnt en dat er weder een Jaarboekje uitgegeven zal worden. Het jaarverslag werd even als dat van den penningmeester, de heer D. Jongejan, goedgekeurd. De uitgebrachte rapporten maakten melding van groei van het werk, in 't bij zonder in de Wieringermeer, waar plan nen bestaan tot stichting van een ge bouw, .waarvoor de grond reeds is aange kocht. Na behandeling van de huishoudelijke aangelegenheden, refereerde Ds D. Hen stra van Haarlem over „Evangelisatie juist nu", waarop een geanimeerde be spreking volgde. Van hier en daar. De kerkeraad der Geref. Kerk van Amsterdam-Zuid heeft in zijn jongste vergadering besloten over te gaan tot het beroepen van een vierden predikant. De kerkeraad van de Geref. Kerk te Bunschoten-Spakenburg heeft het eer tijds genomen besluit, dat twee broers niet tegelijk het ambt van ouderling kun nen bekleeden, opgeheven. Evenwel zul len ze niet in dezelfde sectie dienst kun nen doen. De Ned. Herv. predikanten te Zwol- 'le, hebben besloten tot invoering van de nieuwe Gezangbundel. Lewedorp. De kerkeraad der Geref. Kerk te Nieuwdorp heeft besloten om tij dens de wintermaanden met ingang van Zondag 2 November elke Zondag al hier in de Chr. School een middaggods dienstoefening te houden. Een „bloedig" geval. Geknipt uit het persverslag van een der vergaderingen van een classis der Geref. Kerken: „In twee gedeelten ge splitst worden de beide candidaten X en Y gelijktijdig peremptoir geëxamineerd". Giftlert en legaten. De 17 predikanten der Ned. Herv. Ge meente te 's-Gravenhage hebben elk een gift van f 50 ontvangen van een anonie- men schenker ten behoeve van dte Kerst feestviering in hun wijk. Ten bate van het restauratiefonds van de Ned. Herv. Gem. van Schiedam werd een belangrijke gift ontvangen. een onderzoek in te stellen. Een hoeveel heid van 191 kg. schapenvleesch kwam voor den dag. De caféhouder bleek de slachter te zijn. In een als slachtplaats ingerichte schuur in de Beemster werd het bij de slachtingen gebruikte gereed-- schap in beslag genomen. Doodelijk ongeval. Vrij dag heeft op het Zuidplein te Rotterdam een doodelijk ongeluk plaats gehad. Bij het versieepen van een betonnen paal, is het wagentje, waarop het uiteinde rustte gaan slingeren, waardoor de paal tegen een mast van het electrciteitsbedrijf sloeg. De 35-jarige arbeider T. W. B. raakte bekneld en werd op slag gedood. Een voorbijganger kreeg een klap van de paal en liep een hersenschudding op. Ongeluk in een mijn. Zaterdag is de twintig-jarige Bördfcr in een mijn te Eygelshoven onder vallen de kolen geraakt. Het slachtoffer werd ernstig gewond en overleed na korten tijd. Gebruikt geen kwak zalversmiddelen. Een ge huwde jongeman te Groningen, die aan suikerziekte leed, heeft geloof gehecht aan de verklaring van een persoon om trent de genezende werking van de door hem in den handel gebrachte kruiden thee, aldus meldt het A.N.P. De jonge man heeft eenige weken de door hem gekochte kruidenthee gebruikt. Zijn ge nezing bleef echter uit en hij is in het ziekenhuis te Groningen aan de gevol- Maar wie zou niet verlangen naar huis en naar zijn werk." „Dat is een best teeken. Teeken van beterschap", zei de ander vroolijk. „Ze zullen thuis de bloemetjes buiten zetten, zuster", spon de man den draad van zijn gedachten verder. „Wat zal mijn vrouw "blij zijn! Ik was er slecht aan toe, niet, zuster?" „Ja. Het was niet best rnefu. We had den er een zwaar hoofd in en, eerlijk ge zegd, ik had niet gedacht, dat u het er bovenop halen zou. Het is een wonder." Hij gaf geen antwoord; knikte alleen. Doch toen zij weer terugkeerde, na nog enkele bedden te hebben bezocht, riep hij haar en vroeg: „U zei zooeven: een wonder, zuster. Gelooft u dat nu heusch De hoofdverpleegster nam een stoel en ging bij het bed zitten. Vast zag zij hem in de oogen. „Ja, mijnheer Janson, dat geloof ik stellig, dat weet ik zeker. U weet wel, hoe ik daarovef denk. Het is een 'wonder van Gods genade, dat u genezen is. De dokters hadden de hoop vrijwel opge geven en wij dachten ook niet anders, of u zoudt als een lijk uitgedragen wor den. En nu dat niet zoo is en u binnen kort, ik weet" nog niet wanneer,' maar Dr A. M. Donner. De promotie van Dr A. M. Donner tot doctor in de rechtsgeleerdheid aan de Vrije Universiteit te Amsterdam ge schiedde, met lof. Prof. Dr P. Terpsfra. De burgemeester van Amsterdam heeft Dr P. Terpstra te Groningen be noemd tot buitengewoon hoogleeraar in de mineralogie en de kristollographie aan de gemeentelijke universiteit. Vrije Universiteit. Op 1 Sept. j.l. telde de Vereeniging voor Honger Onderwijs op Geref. grond slag, waarvan de Vrije Universiteit uit gaat, totaal 48.120 contribuanten en 2114 leden, terwijl het aantal geplaatste spaarbusjes op dien datum totaal be droeg 30.124. De Prov. Zuid-Holland staat met 13.277 begunstigers en 629 leden bovenaan. Voor Zeeland zijn deze cijfers resp. 3010 en 75. Herordening van de vakopleiding, Dr Ir. G. de Gelder heeft als gemach tigde en in opdracht van den commissa ris voor niet-commercieele vereenigingen en stichtingen de volgende commissies ingesteld een commissie voor lagere nijverheids scholen, die voorstellen zal moeten doen tot: herziening van het dag- en avond- ambachtsonderwijs en een spoedige in voering van de voorgestelde regeling van het ambachtsonderwijs zal moeten be vorderen een commissie Voor het leerlingenstel sel, die voorstellen zal doen tot een her ziening van het leerlingenstelsel; een commissie vpor de leermiddelen der nijverheidsscholen en een commissie voor de opleiding in middenstandsberoepen en het kleinbe drijf. Benoemingen. Benoemd tot hoofd van de Vreden- oordschool te Rotterdam, R. G. Kooy- man, wnd. hoofd van deze school. Benoemd tot onderwijzer (es) aan de 2e Chr. school (C.V.O.) te Apeldoorn, W. van Goor, aldaar; ana de Chr. B.L.O. school te Heem stede, mej. G. H. Lukkien te Amsterdam; aan de Herv. school te Werkendam, mej. C. v. d. Meer, te Gorinchem (kw. m. a.) Examens. Vrije Universiteit te Amsterdam. Ge slaagd cand. ex. rechten: S. Postma te Baarncand. ex. D wis- en natuurkunde J. H. Spaa te Amsterdam. Theol. Hoogeschool te Kampen. Ge slaagd propaedeutisch ex.I. v. Til en W. v. d. Linden. R. U. te Leiden. Geslaagd prop. ex. theologie: mej. A. F. Pluim, Eefde- Gorssel. gen overleden. Tegen den fabrikant van deze kruidenthee zekeren B. H. T. te Groningen, is proces-verbaal opgemaakt. Bij het onderzoek kwam nog eén an der ernstig geval aan het licht. Het be trof hier een 20-jarig meisje, dat even eens aan suikerziekte leed en op raad van dien kwakzalver ook tot het ge bruik van bedoelde kruidenthee over ging. Zij werd in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis overge bracht. Door tijdig medisch ingrijpen kon dit meisje nog in het leven worden gehouden. Kloetinge. Ingekomen: Joh. de Jong, zonder beroep, van Sneek, Wassenberg- straat 2 naar Marktveld A 71; E. v. d. Berge,-zonder beroep, van 's-Gravenhage, Gev. Deijnootweg 128 naar Nieuwstraat A 103. Vertrokken: T. Stok, onderw. u.l.o., Van Kerkplein A 83 naar Goes, Leliestraat 28; D. Braamse, huishoudster, van B. Ballot straat B 100 naar Goes, Violenstraat 14; P. Dingemanse, zonder beroep, van Ach-- terweg A 189 naar Kortgene, Rustoord Colijnsplaat; A. v. -Bendegem en gezin, chef kruidenier, van Tervaten D 53' naar Brielle, Voorstraat 12; J. A. van Liere, dienstbode, van Lewestraat A 44, naar Goes, Groote Markt 21; E. C. Feij, kan toorbediende, van Achterweg A 175e naar Goes, Parallelweg 28. zoo heel lang duurt dat toch niet meer, hersteld het ziekenhuis kunt verlaten en naar uw lieve vrouw kunt gaan, nu weet ik daarvoor slechts één verklaring: dit is een groot wonder". „De kunst van den dokter heeft mij toch zeker genezen?" vorf hij tegen. „Zeker, mijnheer Janson. De kunst van den dokter en de verdere verple ging. Maar als God daarop Zijn zegen niet geven wil, dan is die kunst en die verpleging machteloos." ,ylk kan het toch nooit van u winnen", lachte hij, ongeloovig en met eenige ver wondering haar aanziend. „Neen, mijnheer Janson, op dit punt niet. Dat weet u nu wel zoo langzamer hand, hé?" Toen stond zij op en liep, nadenkend, verder. O, wat had zij in dit ziekenhuis al een patiënten ontmoet, die heel ver van God leefden! Die nauwelijks wisten, dat er een God bestond. Deze ook weer. Hij had gevloekt, toen hij daar machteloos neerlag ^en zich niet verroeren mocht, het ook niet kon. Daarna was die vree- lijke aanval gekomen, die hem aan den rand van het graf had gebracht. Dat gebeuren had hem nadien ook wat ge kalmeerd. Alsof hij iets had gevoeld van Het is een droeve, doch niet te ontken nen werkelijkheid, dat vele Nederlanders ten opzichte van de distributie het met hun geweten niet nauw nemen. Soms worden listiglijk de bepalingen van het centraal distributiekantoor ontdoken. Er moeten nieuwe boterbon nen worden uitgegeven. Het Centraal distributiekantoor doet dit niet zonder reden. Het papier is schaarsch, drukken is duur en de uitreiking der bescheiden zeker geen kleinigheid. Het is echter onvermij- delijk. De handel in boter- kaarten en boterbonnen had zoo'n omvang aange nomen, dat het rfiet lan ger geduld kon worden. Zij, die op onrechtmatige wijze in het bezit van boter- en vetkaarten gekomen zijn, zullen daar in de komende maan den niet van profiteeren. Voor hen is de tusschentijdsche uitreiking een ver diende teleurstelling. Ook voor hen, die hun kaarten ver kocht hebben, zijn de moeilijkheden groot, want om een nieuwe kaart te krij gen moet de oude ingeleverd worden. En de handelaren in bonnen kunnen er op rekenen, dat het C.D:K. het niet bij dezen maatregel zal laten. Er staan hun nog verschillende verrassingen te wach ten. Ook ten aanzien van vaste brand stoffen moet het C.D.K. maatregelen treffen. Handelaar en consument zullen meer dan voorheen gebonden moeten worden, alweer om de goeden tegen de kwaden te beschermen. Controleurs van den centralen crisis controledienst constateerden herhaalde lijk, dat er slagers zijn, die vleesch ver knopen op een nog niet geldig verklaar den bon. De controleurs grijpen bij de ontdekking krachtdadig in. Niet alleen wordt procesverbaal opgemaakt, doch bovendien worden de door hen in ont vangst genomen, nog niet geldig ver klaarde bonnen, in beslag genomen. En dit komt neer op een vermindering van hun toewijzing. Ook vele bakkers hebben de nadeelen ondervonden van het innemen van nog niet aangewezen bonnen. Bij een speciale controle gehouden bij bakkers, molenaars en landbouwers kwam vast te staan, dat de meeste bakkers reeds bezig waren met het innemen van broodbonnen, die in vele weken nog niet voor aanwijzing aan de beurt waren. Deze bonnen zijn in be slag genomen, terwijl tegen de bakkers proces-verbaal is opgemaakt. Er zijn vele wijken in de groote steden, waar men huis aan huis reeds weken „vooruit" is met de bonnen. En straks is de broodkaart afgeloopen en de nieu we nog niet uitgereikt. Dan zit men eeni ge weken zonder bonnen. Tot dusver bestond voor handelaren de mogelijkheid van andere handelaren te koopen op z.g. consumentenbonnen. Hier door waren zeer kleine detaillisten, die niet altijd het voor een toewijzing ver- eischte aantal bonnen bijeen wist te grij- gen, toch in staat, het noodige op te doen. Er werd echter van deze mogelijkheid misbruik gemaakt. Er waren grossiers, die bonnen van groote winkeliers inna men, er waren ook winkeliers,-die hierin een kans zagen tot ongeoorloofde prak tijken en de teugels moeten dus worden aangehaald. Met ingang van 26 October is het koo pen door handelaren van andere hande laren op consumentenbonnen verboden. Grossiers mogen vanaf 15 November geen consumentenbonnen meer inleveren bij de distributiekantoren. Als gevolg hiervan kunnen instellingen, sanatoria e.d. voortaan uitsluitend op toewijzingen bij grossierb koopen. Teneinde te voorkomen, dat de kleine detaillisten door de nieuwe regeling ge dupeerd zouden worden, wordt het mini mum aantal in te leveren bonnen, dat voor de meeste artikelen 40 was, terug gebracht tot 30 en voor boter en yet zelfs tot 10 pqr periode. Offervaardigheid is een der deugden, welke een volk voor zjjn bestaan noodig heeft. Het gironummer van Winterhulp Ne derland is 5553. den killen adem des doods en van de verschrikkingen van den doodHij was wat 'ernstiger géwordén, zoodat zij met hem had kunnen praten, toen daar voor een zeer geschikte gelegenheid was. In het ziekenhuis had men het liever niet. Maar patiënten, die ontvankelijk waren voor een geestelijk woord gaf zij zulk een woord mee. Dat was ook wel bekend in het ziekenhuis. Met gezwinden pas liep zij naar haar eigen departementen: een mooie zitka mer en daarnaast een kleiner, maar ge riefelijk en frisch slaapvertrek. Zij zat daar geruimen tijd nadenkend voor zich uit te staren. Maar dan zeide zij halfluid: „De dokter zal er morgen geen last meer van hebben, zóó gaat het niet. Wonder, dat hij niet uitgevaren is". Voor haar waren er oogenschijnlijk slechts één soort menschen. Dat waren de zieken, die hulp behoefden. Toch was dit niet meer dan schijn. Zuster Ver maas was voor ieder even vriendelijk. •Stormenderhand veroverde zij allen, die met haar in aanraking kwamen, al was zij dat zichzelf niet bewust. Zij staarde door het raam, dat open stond, naar buiten in den tuin, waar en kele verpleegsters, die geen dienst had den, liepen te wandelen en druk te pra- Van 1723 October. KRUININGEN. Getrouwd: R. A. Craeymeersch 31 j. te Ingelmunster (België) en C. H. H. M. Spuij 27 j. Geboren: Anna Amelia Maria d. v. L.'J. van Eertvelde en A. Strobbe. Overleden: M. J. de Leeuw 71 j., echtgen. van A. van den Ende. (I. C.) Britsche vliegtuigen1 boven Duitschland (Berlijn, D. N. B.). In den afgeloopen nacht hebben een aantal Britsche bom menwerpers boven Duitschland gevlogen. Op woonwijken in verschillende steden werden brand- en brisantbommen neer geworpen, waardoor onbeteekenende schade fverd aangericht. De burgerbevol king leed eenige verliezen. Van de aan vallende vliegtuigen werden er vijf neer geschoten. Gistermiddag hebben, naar het D. N. B. verneemt, eenige Britsche jagers van het type Spitfyre op groote hoogte vlie gend, getracht de Kanaalkust binnen te vliegen. Duitsche jagers schoten twee Spitfires neer. Het aantal Britsche vlieg tuigen, dat in den loop van 26 October is neergeschoten, is inmiddels tot drie gestegen. van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 9, Tel. 2001 en 2410. Zaterdag 25 October 1941. V.K. Heden 4 Ned. 1940 I 1007a 1007a 4 Ned. 1940 II 99*7*, 997a 4 Ned. 1940 m. b. 100'Ae 1007a 4 o/o Ned. 1941 100 IOOVIB 3 Ned. 1937 88"/i. 887a 3-3% Ned. 1938 93 93 3 7o Ned.-Indië 1937 I 94 94 Koloniale Bank 214% Ned. Ind. Handelsbank 146V2 1457a Cert. Ned. Handel Mij. 169% 169 A. K. U. 144% v 145% Van Berkel's Patent 103 104 Cert. Calvé-Delft 11772 117% Fokker 217 21772 Cert. Leverbros 160% 161 Philips Lampen 26772 271 Pref. idem 167 1697a Koninklijke Olie 311 314 Amsterdam Rubber 304 304 Bandar Rubber 252 252 Deli-Batavia Rubber 255 256% Serbadjadi 151 153 V. I. C. O. 208 209 Holland Amerika Lijn 147 148 Koninklijke Boot 199 1957a Ned. Scheepvaart Unie 205 208 Rotterd. Lloyd 171% 171% Mij. Nederland 173 174 H. V. A. 479 480 Javasche Cultuur 290 N. I. S. U. 26472 264 Verg. Cultuur 13472 1347a Deli-Mij. 309% 311 Senembah 26372 2627a 4% Bataafsche Olie 1015/io 1017a 372 Bataafsche Olie 92«/1B 93 Amsterdamsche Bank 1287a 129 Incasso-Bank 1253/a 1257a Rotterd. Bankverb. 141% 142 Twentsche Bank 14572 146 6 pref. Leverbros 135 135.7a Nat. Bez. De Schelde 125 Ned. Gist Spiritus 505 Van Gelder's Papier 14972 1497a Wilton Fijenoord 224 2237a Hessa Rubber 16972 168 Amsterdam Ballast 214% 217% Blaauwh. Vrisseveem 10072 101 Het beursverloop had Zaterdag al zeer weinig te beteekenen. Er ging zeer wei nig om. De ondertoon was gunstig te noemen en koop en verkoop wogen on geveer tegen elkander op. Aand. Kon. Petroleum openden iets beter dan het vorige slot en legden ook verder een prijshoudende tendens aan den dag. Bjj de industrieele aandeelen waren aand. A.K.U. nagenoeg onveranderd. Cert. Leverbros bewogen zich ongeveer ten. Deze zagen haar staan en riepen iets op vriendelijken toon. „Neen", antwoordde ze, „ik moet nog een brief schrijven en dan moet ik me ook nog wat bemoeien met een nieuwe linge, die vanmiddag gekomen is. Zij zal 't hier voorloopig wel eenzaam hebben." „Dat valt wat mee, omdat u er is", zeiden de anderen, die ook onder haar hoede de eerste opleiding hadden geno ten. „Juliie moesten eens weten, hoe slecht ik vanmiddag wé,s", mompelde zij. „Hoe kwam het toch in mijn hoofd op, koel jegens haar te zijn Het was te dwaas, om los te loopen. Dat oude is voorbij en moet voorbij zijn. Ik moet mij niet in de war laten brengen door dat meisje, dat vermoedelijk bovendien niet eens op de hoogte is. Ik mag haar daarom niet an ders behandelen dan de anderen. Dat is niet recht. Wat een frappante gelijkenis tusschen die twee. Ik aarzelde geen oogenblik. Het komt trouwens ook wel uit. Waar zouNeen, niet vragen. Heb ik niets mee te maken. Het zou den indruk geven, dat ik geen vrede heb met mijn besluit van toen. En dat weet God beter. Weldra gleed de pen oyer het papier. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3