NEEN! De Ned.-Indische pers over het nieuwe Japansche kabinet. Wanneer verduisteren? Uit de Provincie FEUILLETON zy. MIDDELBURG. VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. (Wordt vervolgd.) 8-7-6-0-0 Steunt de Nederlandsche ambulance. Zy behoeft ook uw steun, want zy wil z^jn een expeditie, die gedragen wordt door hety geheele Nederlandsche volk. Zy wil zyn een hulpactie voor ge wonde atryders en getroffen burgers in het Oosten, zy heeft een menschlievende taak te verrichten, waarmede zy de eer van ons land zal hooghouden. Nederlander. Uw taak, uw plicht is het deze actie te steunen, want nog nooit is Nederland afzijdig gebleven als het er om ging in nood verkeerende menschen te steunen. Stort daarom uw bedrage op giro rekening 8—7—6—0—0 Nederlandsche ambulance Koninginnegracht 22 's-Gravenhagei De plotselinge kabinetscrisis in Japan heeft in Ned.-Indië groote aandacht ge trokken, aldus meldt het A. N. P. uit Batavia. Het „Nieuws van den Dag voor Neder- landsch-Indië" schrijft o.a. het volgen de: het lydt geen twijfel of de kansen voor een aanval op Siberië zijn inder daad schoon. Het is zeker, zoo gaat het blad verder, dat de Russen een deel van hun strijdmachten en vooral een deel van hun luchtmacht van het Oosten naar het Westen hebben overgebracht. Japan staat er dus gunstiger voor dan een tyd geleden, toen het ernstige reden had een sterke Russische strijdkracht aan de grenzen van Mandsjoekwo te vreezen. Elk oogenblik kan de be slissing vallen, zoo besluit het „Nieuws van den Dag". Het gevaar na dert zoowel voor Rusland als voor de vereenigde democratieën. In verband met de samenstelling der nieuwe Japansche regeering wijdt het blad een beschouwing aan de eventueele houding van de Ver. Staten, wanneer Ja pan de Sowjet-Unie zou aanvallen. Het blad schryft, dat er geen enkele zeker heid omtrent die houding bestaat. Het is in de eerste plaats zaak, zoo eindigt het „Nieuws van den Dag", onze eigen positie zoo sterk mogelijk te maken. De „Java-Bode" schrijft, dat de nieuwe premier Tojo, een van de meest uitge sproken voorstanders is van een actieve Japansche politiek. Het blad betoogt verder, dat de moeilijkheden, waarin Sowjet-Rusland thans verkeert, in Japan worden beschouwd als Japans beste kans om zijn aartsvijand in Azië te verslaan en dan een zeer ernstig begin te maken met de uitvoering der expansieplannen. De vorming van een militair kabinet, aldus besluit de „Java-Bode" is de eer ste stap op den weg der uitvoering. WOENSDAG 22 OCT. 1941. 's Morgens tot 8.17 u. 's Avonds van 18.31 u. DE INVOERING VAN HET ZIEKEN FONDSEN BESLUIT. Alg. vergadering van de Ver. voor Ziekenhuisverpleging op Z.- en N.-Beveland. In verband met de a.s. invoering van het Ziekenfondsenbesluit werd Zater dagmiddag in het Schuttershof te Goes een buitengewone alg. vergadering ge houden van de Vereen, voor Ziekenhuis verpleging op Z.- en N.-Beveland, ten einde de nieuwe situatie die alsdan zal ontstaan te bespreken. De voorzitter, de heer MrDrMeste Heinkenszand, verwelkomde de aanwezigen en wees er op, dat door de invoering van het Ziekenfondsenbesluit in de vereenigingen voor Ziekenhuisver pleging een splitsing zal ontstaan in: de verplicht verzekerden (zy die onder de Ziektewet vallen) en de vrywillig ver zekerden (zij die buiten deze wet val len). Spr. deelde verder mede, dat het Bestuur niet accoord ging met de plan nen van de federatie van vereenigingen van Ziekenhuisverpleging om een zie kenfonds op te richten en om zich aan „Ja" zeggenl ia gemakkelijker" dan „neen" I. Langzaam, met een bezwaard hart, liep het jonge meisje den hoofdingang van het Ziekenhuis te Rotterdam binnen. In de vestibule stond zij, besluiteloos, even stil. Met een vragenden blik kwam de por tier uit zyn loge. „U wenscht?" vroeg hg. ,,'k Wilde de directrice spreken", zeide De, man trok een bedenkelyk gezicht. „Ja, maar „Ik word verwacht, mijnheer." „O, dat verandert, 'k Zal het even voor u vragen. Mag ik uw naam?" „Vandervelde. Grsta Vandervelde." Moe en bleek zag zy er uit. Dat be lette haar evenwel niet, om min of meer nieuwsgierig door de lange gang te sta ren, waar zoo nu en dan een verpleeg ster passeerde. Het was stil. Beklem mend stil, vond het meisje. De portier kwam terug van de tele foon. te sluiten bg een centraal fonds voor zie kenhuisverpleging. Wel is direct contact gezocht en samenwerking verkregen met het Ziekenfonds op Z.- en N.-Beveland in dien zin, dat dit fonds de verzekerden volgens de ziektewet by de ver. voor Z. H.V. zal herverzekeren voor wat de zie kenhuisverpleging betreft. Op die wgze is de ziekenverzorging op de Bevelanden zoo goed mogeiyk verzekerd en biyft al les in handen van de beide groote orga nisaties die in den loop der jaren het vertrouwen van de streek hebben ver kregen. Met alg. stemmen werd het beleid van het Bestuur goedgekeurd en de samen werking met het Ziekenfonds gesanctio neerd. Ook vereenigde de vergadering er zich unaniem mede, dat de vereeni- ging zich niet aansloot bg het centrale fonds der federatie. Men wilde zelfstan dig blijven, temeer omdat de groep vrij willig verzekerden op de beide eilanden zoo groot zal zijn, dat ook zonder de verzekerden krachtens de ziektewet een gezonde, krachtige vereeniging moge- Igk is. Hierna gaf de heer A. de Lange, secretaris-penningmeester, een uiteen zetting van de nieuwe situatie, die straks zal intreden. Ieder die onder de ziekte wet valt, moet straks om bij ziekte zie kengeld te ontvangen, lid zijn van een ziekenfonds, dat dan moet zorgen voor volledige, geneeskundige verzorging bij ziekte en voor geldelgke uitkeering bg overlgden. De geneeskundige verzorging omvat verzorging door huisarts, specia listische, tandheelkundige en verloskun dige hulp en verpleging in een zieken huis of sanatorium. Voorts verstrekking van genees- en hulpmiddelen. Dit alles geldt ook die leden van het gezin waar voor de verzekerde kostwinner is. Spr. deelde verder mede, welke groe pen niet onder de ziektewet vallen, zoo als werkgevers, land- en tuinbouwers, kleine zelfstandigen, middenstanders, huispersoneel, alle personeel in dienst van Rijk, provincie, gemeenten, pol ders enz. Straks dienen de leden dus gesplitst te worden in twee groe pen: ziektewet-verzekerden en vrgwillig verzekerden. Alleen de contributie voor de laatsten moet dan worden opgehaald, voor de eersten wordt een zeker percen tage van het loon als premie geheven, waarvan de werkgever en de werknemer ieder de helft betalen. Deze premie, wordt door den werkgever aan het ziekenfonds afgedragen. Op Z. en N.-Beveland wor den dan de ziektewet-verzekerden voor wat de ziekenhuisverpleging betreft, bij de vereen. Z.H.V. herverzekerd. Dit alles behoudens goedkeuring van den Direc teur-Generaal der Volksgezondheid. Spr. wekte met nadruk ieder op, zoo lang de nieuwe verordening nog niet in werking is getreden, van zijn fonds of vereeniging lid te blgven en normaal contributje door te betalen, teneinde on aangenaamheden te voorkomen. Waar door onderlinge samenwerking, die tot stand is gekomen, veel goeds bereikt zal worden, vertrouwt Spr. dat de bevol king der Bevelanden de beide organisa ties (Ziekenfonds en Vereen, voor Z. H. V.) trouw zal blijven, zoodat versplinte ring zal kunnen worden voorkomen. Hierna volgde nog eén uitgebreide be spreking, waarbij tal van vragen werden gesteld en beantwoord. Aan het bestuur werd machtiging verleend om verder naar bevind van zaken te handelen. De leden zullen tijdig een formulier ontvan gen om daarop allerlei gegevens te ver strekken. EEN FOOI VAN 12.000 GULDEN. Rentmeester beboet. Een graanhandelaar te G r o e d e trad op als rentmeester voor enkele buiten- landsche eigenaren van landerijen, met wie het directe contact op het oogenblik niet mogelijk is. Nu de boeren voor hun broodwinning gebonden zgn aan de door hen gepachte boerderijen, omdat er in dezen tgd geen andere hofsteden vrij ko men, maakte hg .van hun dwangpositie misbruik. Toen hem gebleken was, dat een van de pachters, een boer te Z a a m s 1 a g, wiens contract afliep, gaarne opnieuw wilde inhuren, kwam hg met zijn eischen op tafel. Deze waren lang niet malsch. Hg vroeg buiten de gewone pachtsom een „handschoen" van f 12000. De pach ter, of hij wilde of niet, moest na eenig „Wilt u maar volgen?" Hij ging haar voor naar een kleine, keurig, warm gemeubileerde spreekka mer en wees haar een stoel. „De directrice komt direct", zei hy kort. Het meisje bleef weer alleen. Met haar gedachten, die op haar aanstorm den. Maar veel tgd tot nadenken had zy niet. Al spoedig werd de deur geopend en verscheen een statige dame van middel baren leeftgd, wier houding blgk gaf, dat zij gezag uitoefende, maar wier ge laat toch sympthie opwekte. „U is Gretha Vandervelde?" vroeg zy, vriendelgk, en strekte de hand uit. Het meisje greep de toegestoken hand met een gretigheid, die de ander verbaasde. „Ja, mevrouw", antwoordde zy. „En u wil het eens in de verpleging probeeren? U hebt een niet-gemakkelgke taak gekozen." „Ik zal mgn best doen, mevrouw", zei het meisje eenvoudig-weg. „Zooiets hoor ik graag. Maar 'kmag u toch niet verhelen, zooals ik u reeds schreef in antwoord op uw sollicitatie brief, dat het werk heel zwaar is." marchandeeren, waarbg het bedrag tot iy.1500 verlaagd werd, hiermede wel ac coord gaan. Zesduizend gulden kwamen bg het teekenen der overeenkomst op tafel, de rest van den „handschoen" de ter plaatse gebruikelgke benaming van wat bg huizen sleutelgeld genoemd wordt zou later volgen. De rentmeester liet, om zich zeker te stellen, den pachter een schuldbekente nis van f 2500 teekenen, zoogenaamd we gens geleend geld en bovendien werd een koopcontract opgemaakt voor een partg te velde staande tarwe, waarvoor de rentmeester reeds f3000 betaald zou hebben. Deze schgnacten, waarvan de rentmeester toegaf, dat zij slechts als camouflage gediend hadden, bewgzen wel heel duidelgk, dat hg zich er van bewust was ongeoorloofde dingen te doen. Bovendien maakte hij de zaak nog onverkwikkelijker door voor te wenden, dat het geld voor de eigenaren der lan derijen bestemd was. Op veel kleinere schaal deed de man hetzelfde bg twee andere pachters, een boer en zijn aanstaanden schoonzoon. Hg kwam na negen jaren bg dezen boer om ruim 400 gulden wegens provisie voor een in 1932 verleende bemiddeling bij verkoop van een perceel grond. De man, die, nu hij de boerderij verliet, gaarne zijn schoonzoon als nieuwen pachter geïnstalleerd wilde zien, voelde zich gedwongen, hierop in te gaan. De schoonzoon echter moest bij het afslui ten van de pachtovereenkomst ook nog eens 500 gulden neertellen, alleen maar om te mogen huren. De controleurs van de prijsbeheer- sching, die deze zaak op het spoor kwa men, hebben krachtig ingegrepen.De rentmeester moest zich voor den inspec teur voor de prijsbeheersching te 's Gra- venhage verantwoorden. Hij werd ver oordeeld tot betaling van f 2500 boete, terwijl publicatie van het vonnis in een gewestelijk blad voor zijn rekening zal plaats vinden. Tevens werd de rentmees ter verplicht tot teruggave van alle on rechtmatig verkregen gelden. TER AARDE BESTELLING VAN SLACHTOFFERS VAN OORLOGS HANDELINGEN. Tot driemaal toe is Maandag op de algemeene begraafplaats te Middelburg een slachtoffer van. het oorlogsgeweld ter aarde besteld. Bij elk dezer plechtig heden was namens het gemeentebestuur aanwezig wethouder Ph. Paul zulks bij afwezigheid van den burgemeester. Ook vertegenwoordigde hij het departement van sociale zaken. Reeds yroeg in den morgen had de be grafenis plaats van den 25-jarigen be tonwerker J. Wattel. Ook de vrouw van den overledene, die nu alleen staat voor de opvoeding van haar beide nog zoo jeugdige kinderen, volgde het stoffelijk overschot naar de laatste rustplaats. Aan de groeve nam allereerst de heer J. Lahr, de oudste van de mannen, die met den overledene samenwerkten, het woord om te getuigen van de ontstelte nis over dit plotseling, droeve gebeuren en van deelneming met de weduwe en de verdere familie. De heer P. Vermaas sprak namens de Chr. Muziekvereeniging „Oefening na den Arbeid". Dr N. J. Hommes, predikant bij de Geref. Kerk, hield een indrukwekkende toespraak en wees er op, dat als wij menschen vragend tegenover het wereld gebeuren staan, er toch maar één weg ls. Want Christus heeft gezegd: Ik ben de weg, de waarheid en het leven, Ik ben de opstanding en het leven. Een zwager van den overledene, de heer Kingmans, dankte allen voor de be langstelling en de gesproken woorden. De tweede plechtigheid droeg even eens een droef karakter. Toen werd de 7-jarige Geertje de Breejen, dochtertje van schipper J. de Breejen uit Hardings veld, begraven. Vader en zusje van de kleine doode zijn nog aan het ziekbed gekluisterd en zoo volgde alleen de moe der met twee schippersvrouwen per rij tuig den lgkwagen. De aanwezigen leef den geheel mede met de groote smart van deze moeder. De heer Paul heeft met een handdruk aan de drie vrouwen van dit medegevoelen blgk gegeven. De derde uitvaart was die van den 38- „Ik kan me dat voorstellen, mevrouw. Maar ik hoop, dat het gaan zal. Ik zal in elk geval mgn best doen, dat beloof, ik u." Het was een knap, aantrekkelijk ge zichtje^ dat verwachtensvol naar de di rectrice was opgeheven. Deze dacht er aan, hoevelen hier al hadden gezeten in haar spreekkamer, om te worden 'ingeleid in het werk van het ziekenhuis. Wat waren er een mis lukten onder! Maar hoevelen waren er ook die vol liefde zich hadden gege ven aan het mooie werk der verple ging; het mooie, óók het moeilijke werk. Hoe zou het gaan met dit jonge meisje, nauwelgks achttien jaar? Zouden haar idealen in rook vervliegen? Of zou zij gestaald worden in het harde, vaak on dankbare werk en zoo toonen, dat daar haar roeping lag? Zg vroeg nooit, wgl zij dat onkiesch vond, aan de sollicitanten, wat dezen be woog, het beroep van verpleegster te kiezen. Maar zy verzuimde evenmin, op het zware werk te wgzen. Zij wees er steeds op, dat op groote teleurstellingen moest worden gerekend. Dat was, meen de zg, haar plicht. De verantwoordelijk heid was dan voor haar, die het werk begeerde te verrichten. jarigen G. C. Berger. Het dag. bestuur van de voetbalvereeniging Middelburg volgde met de familie den lgkwagen. Onder de vele wachtenden op het kerk-» hof waren ook tal van personen uit de voetbalwereld, terwgl vier jeugdige voetballers als slippendragers fungeer den. Nadat bg de groeve twee familieleden woorden van afscheid hadden gespro ken, nam mr P. C. Adriaanse, voorzitter van Middelburg, het woord en wees er op, dat de vereeniging in Berger iemand verliest, die eerst als terreinknecht en daarna tevens als bode steeds gereed stond te werken en te helpen als dit noodig was. De leider der begrafenis dankte na mens de familie voor de belangstelling en de gesproken woorden. Een vierde stoet trok door ,een deel der stad van den Ouden Vlissingschen weg onder Koudekerke naar het kerkhof dier gemeente. Het betrof hier de 18- jarige J. Leijnse, die grafwaarts werd gebracht. Op het kerkhof heeft een Duitsch zee officier nemens de Duitschers die op de fabriek werken, een krans neergelegd. Het woord werd hier gevoerd door Ir H. W. van Tijen namens de directie van de Schelde en den heer J» L. Dregmans, burgemeester van Koudekerke. Een zwa ger van den overledene dankte voor de laatste eer den doode bewezen. Ten slotte is te Vlissingen een vgfde slachtoffer ter aarde besteld, de 19-ja- rige A. Theune. Onder de aanwezigen werden opge merkt de loco-burgemeester de heer W. P. Edelman, de directeur van de N.V. de Schelde, Ir H. C. Wesseling, enkele amb tenaren en een deputatie van arbeiders. Aan de groeve werd het eerst het woord gevoerd door den heer Wesseling, en daarbij verzekerd, dat Theune op de Schelde gewaardeerd werd en dat men aldaar van hoog tot laag in deze dagen met de zoo zwaar getroffen familie me deleeft. Bij afwezigheid van den burgemeester heeft wethouder Edelman, namens het gemeentebestuur een laatste groet aan den jongen overledene gebracht. Spr.' hoopte, dat de Groote Trooster de fami lieleden de noodige kracht zal schenken om het groote leed te dragen. Nadat de heer Vader gesproken had namens de arbeiders en de heer W. Plei te namens de kampeervereeniging „Luc- tor et Emergo, was het woord aan Ds J. J. Hietkamp, Ned. Herv. predikant, die voorging in gebed en namens tie fa milie dank bracht voor de groote bewij zen van medeleven, die hen zullen schra gen. Een pakkende propaganda. De heer A. S. Cornelisse heeft de etalage van zijn winkel, Kortedelft 27, beschikbaar ge steld voor de afdeeling van het Neder landsche Roode Kruis. Deze heeft er een pakkende propaganda voor de a.s. Zater dag te houden collecte in aangebracht. Denk aan de achterlichten. De po litie heeft er onze aandacht op gevestigd dat nog vele personen niet voldoende voorzorgsmaatregelen nemen om de ach terlichten van hun rijwielen behoorlgk naar boven af te schermen. Bij de politie werd aangifte gedaan van diefstal van een mand met visch, welke enkele minuten onbeheerd voor de Vischmijn was neergezet. Tevens werd van een bagagedrager van een fiets een pak met 5 kg vleesch gestolen. De fiets stond onbeheerd voor een winkel in de Walstraat. De politie heeft een koopman uit Middelburg aangehouden, die niet in het bezit was van een vereischte vestigings vergunning en textielgoederen verkocht zonder bon en tegen een te hoogen prijs. GOBS. ■7- Koperen Jubileum. Zaterdag vierde de Zeer Eerw. heer Jansen zgn kope ren jubileum als rector in het R.K. Zie kenhuis St. Joanna. Nadat de jubilaris een H. Mis had opgedragen, werd hg in een der eerste klas kamers ontvangen, waar een koffietafel'werd gehouden. De voorzitter van het Ziekenhuisbe stuur de heer Joh. Bos heeft hem har- telgk toegesproken en dankte hem voor wat hg als rector voor het ziekenhuis Er waren er dan, die een bedenkelgke trek op het gelaat kregen bg het hooren' dezer mededeeling. Er waren er ook, die luchthartig opmerkten, dat „het best gaan zou". Onder deze laatsten waren de meeste mislukkingen. Zij namen het leven van een zieken-verpleegster niet nauw; hadden geen hart voor het werk. Deze nieuwelinge behoorde noch tot de eerste, noch tot de tweede groep. Met een onbewogen gelaat luisterde zij. En toen klonk het eenvoudig en be scheiden: „Ik zal mijn best doen, me vrouw." „Als ge dat doet, is het halve werk gedaan. U komt onder de leiding van de hoofdverpleegster, zuster Vermaas. Straks kunt u kennis met haar maken. Met een enkel woord heb ik haar reeds gezegd, dat er een leerlinge op komst was. U is zeker wel vermoeid van de reis?" „Wel wat, mevrouw, 't Is een heele zit. En dan dat nieuwe; dat vreemde. „Ja, u zult er even aan moeten wen nen. U moet wat geduld hebben. Maar u zoekt het web vervan Vlissingen naar hier. Het valt niet mee, zoo ver van huis." Op het gelaat van het meisje ver scheen een pynlgke trek. UITKEERING VAN ZIEKENGELD. Overeenkomstig het op 1 November a.s. in werking tredend artikel 50 der ziektewet mag aan den onder de ver plichte ziekengeldverzekering vallenden loonarbeider wegens een na 31 October a.s. ingetreden ziekte geen ziekengeld worden verstrekt, indien hy niet is aan gesloten by een toegelaten ziekenfonds. Het moet echter niet geheel uitgeslo ten worden geacht, dat sommige van de onder de vellichte ziekengeldverzeke ring vallende loonarbeiders op 1 Novem ber a.s. nog niet bij een toegelaten zie kenfonds aansluiting hebben kunnen vin den, bijv. omdat zulk een fonds voor de gemeente, waar zij wonen, nog niet aan wezig is, dan wel, omdat hoewel zij zich tgdig als lid van een toegelaten zieken fonds hebben aangemeld, het bewgs van inschrijving als lid nog niet in hun bezit is gekomen. In zulke gevallen zullen de betrokken loonarbeiders bg ingetreden ziekte, desniettemin het hun toekomende ziekengeld ontvangen. De secretaris-ge neraal van het departement van sociale zaken heeft zich dan ook tot alle uitvoe ringsorganen der verplichte ziekengeld verzekering gewend met een rondschrij ven, waarin hij die organen verzoekt zich naar het bovenstaande te gedragen. en de patiënten is geweest. Een enve loppe met inhoud werd overhandigd, waarbg Spr. den wensch uitte, dat hij nog vele jaren zgn taak mag verrichten. De rector heeft voor deze harteiyke woorden en voor het aangeboden ge schenk dank gezegd. Spr. verklaarde al tijd in de beste harmonie met de zusters te hebben gearbeid en hoopte nog lang zijn krachten aan St. Joanna te mogen geven. Ten slotte feliciteerde Deken Nieveen van Dijkum den rector hartelijk met de zen dag. De jubilaris mocht van ver schillende zijden felicitaties ontvangen. De lijstencollecte voor Winterhulp bracht hier f 446 op. Wegens het niet bij zich dragen van een persoonsbewgs zgn geverbaliseerd Th. L. en C. M. J. M., beiden wonende te Goes. Krabbendijke. De korfbalvereeniging V.I.O.S. hield haar algemeene vergade ring. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat er een batig saldo van f 34.52y2 was. Besloten werd om de Korfbal-propa- gandavereeniging „De Meeuwen" te steu nen met een jaarlijksche bijdrage van f 1. Tot bestuursleden werden gekozen de heeren A. H. Mol, J. A. Nieuwenhuyse en J. Vogelaar en de dames C. P. Vo gelaar en A. Wabeke. In de twaalftalcommissie werden be noemd de heeren J. A. Guiran, C. Otte, en mej. J. Wabeke Ad. Als nieuw lid voor de kascommissie werd mej. D. van Langevelde benoemd. Op voorstel van het bestuur werd be sloten, om den trainer, den heer Joh. Meijer te Kruiningen, een geschenk aan te bieden, als waardeering voor de spor tieve en bekwame leiding. Ook den heer L. B. van Nieuwenhuijzen, eigenaar van het speelveld, zal een geschenk aangebo den worden. Tenslotte werden nog tal van punten besproken, zooals het bewaren van speelmateriaal, het houden van een feest avond, de wintertraining, aankoop van nieuw speelmateriaal enz. 's Heer Arendskerke. Benoemd tot lid van het Burgerlijk Armbestuur van 's H. Arendskerke, vacature wijlen J. Smit, dhr D. v. d. Maale Jzn. alhier. Domburg. Ook hier is een afdeeling gesticht van de „Jong Hervormden" met 44 leden, zoodat deze meteen de grootste afdeeling op één na van Walcheren is. Het bestuur is als volgt samengesteld: Ds F. G. H. Nicolaï, voorzitter, L. Kodde, 2e voorzitter, Cath. Provoost, secreta resse, S. Minderhoud, 2e secretaris, C. Provoost, penningmeester en G. van Eij- zeren, 2e penningmeester, terwijl namens den kerkeraad zitting hebben in het bë'- stuur M. Janse en J. L. Verhage. Ritthem. Als onderafdeeling van de Herv. Jongemannen vereeniging is alhier een knapenvereeniging opgericht met aanvankelijk 16 leden. „Ik heb geen thuis meer", zei zg met gedempte stem. „Excuseer me", zei de ander vol me deleden, maar ik meende, dat de dame, van wie ik eerst een schrgven ontving, uw moeder was." „Mijn tante, mevrouw. De zuster van mijn overleden vader. Mijn moeder is een paar maanden geleden overleden." „Dat moet een zware slag voor u ge weest zijn. 't Spijt me, dat ik zoo on attent was. „Ik mis mijn moeder erg. We waren zoo aan elkaar gehecht. En met z'n beidjes." Waterlanders verschenen. „Ik kan me indenken, dat die slag zwaar was voor u. Maar er valt niet aan te ontkomen. Zoo is nu eenmaal de gang van het leven. U zult het sterven hier ook ontmoeten. Zooals ik zei, het werk is niet gemakkelijk, maar wie wat voor zgn medemensch over heeft, vindt hier, naast veel ondankbaars, toch een groote voldoening. Althans, zoo gaat het mg nog eiken dag. En vele verpleegsters met mg."

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2