KïlUnhcCtdVè Kerk en School Gemengd Nieuws Verboden benoeming. MIDDELBURG. GOES. De woningbouw. De woningbouw in Bouwplan Hl trekt groote belangstel ling. Vele wandelaars gaan er een kijkje nemen, ook al, omdat bij den bouw van deze groote woningblokken eenigszins ongewone materialen, als gevolg van de tegenwoordige omstandigheden, worden gebruikt. WALCHEREN. SCHOUWEN-DUIVELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Scheurt grasland! V/2 pet. Nederlandsche Staatsleening 1941. KOERSEN Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Schingen en Slappe- terp (toez.), A. R. Scholten te Lippen huizen en Hemrik; te Haulerwijk (toez.) cand. W, G. Metering, hulppred. te Mar- kelo; te St Anna-Parochie (toez., vac. Dr W. F. D a n k b a a r), H. W. Hemmes te Nes en Wierum. Geref. Kerken. Drietal: te Dedemsvaart (2e pred.- pl.), G. Morsink te Bergentheim, K. J. Schaafsma te Gameren en H. v. d. Wey te Munnekezijl. Tweetal: te Hallum, W. J. v. Ot- terlo te Oosterend (Fr.) en G. R. Vis ser te Monnikendam. Beroepen: te Zuidhorn (Gr.), W. J. v. Otterlo te Oosterend (Fr.). Oud-Geref. Gemeenten. Tweetal: te Kampen, M. Overduin te Dordrecht en G. J. Zwoferink te Eder- veen. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Ds A. W. Brink is in de Domkerk te Utrecht door Ds P. de Haas ingeleid tot zijn dienstwerk als Studentenpredikant. Ds Brink aanvaardde zijn arbeid met een korte toespraak. Ds H. J. E. Caron neemt 19 October afscheid van de Ned. Herv. Gemeente te Irusum en wordt 26 Oct. door Ds H. de Boer van Oudkerk te Hardegaryp be vestigd. Cand. L. D o r s t, beroepen pre dikant der Geref. Kerk te G e e r s d ij k, is voornemens Zondag 2 November al daar zijn intrede te doen, na des morgens bevestigd te zijn door Ds F. J. v. d. Ende van Kamperland. Ds A. v. d. Flier, gekomen van Gaast en Ferwoude, deed zijn intrede by de Ned. Herv. Gemeente te Farmsum, met een preek over Rom. 1 11 en 12. Bevestiger was Ds J. G. W. Goedbloed van Zeist. Ds C. A. v. Harten neemt 9 Novem ber afscheid van de Ned. Herv. Ge meente te Zevenhoven en wordt 16 No vember door Ds W. J. Keiler van Nij- kerkerveen te Katwijk aan Zee beves tigd. Ds R. W. Steur, die van Oldebroek Vertrekt, nam afscheid van de Ned. Herv. Gemeente te Oud-Alblas, waarbij hij tot tekst had gekozen Joh. 21 6. Wegens vertrek naar Rotterdam Delf shaven nam Ds P. Veenhuizen af scheid van de Geref. Kerk te Den Helder, waarbij hij het Woord bediende naar aan leiding van Hebr. 13 20 en 21 a. Ds A. P. v. d. Vlugt. Maandag herdenkt Ds A. P. v. d. Vlugt, Ned. Herv. predikant te Drunen, den dag waarop hij voor 40 jaar het pre dikambt aanvaardde. Anthonie Pieter van der Vlugt werd 15 Juli 1876 te Nieuwerkerk (Z.) geboren (zyn vader heeft tal van jaren in „De Zeeuw" allerlei wetenswaardigs omtrent kerkelijke en maatschappelijke oud-Zeeuwsche toestanden gepubliceerd onder het pseudoniem „Sealdis") en stu deerde aan de universiteiten van Am sterdam en Utrecht. 20 Oct. 1901 werd hjj te Z u i d z a n d e in zijn eerste ge meente bevestigd. In 1918 verbond de jubilaris zich aan zijn tegenwoordige ge meente. Tijdens zijn verblijf in zijn eerste gemeente heeft Ds v. d. Vlugt tien jaar deel uitgemaakt van het classicaal be stuur van IJzendijke. Zondagmorgen zal de jubilaris een gedachtenisrede houden. Tentoonstelling „Eeredienst en Kerkbouw". Zaterdag 18 Oct. wordt te Rotterdam een studietentoonstelling „Eeredienst en kerkbouw" onder auspicium van het In stituut voor religieuze en kerkelijke kunst geopend. De tentoonstelling zal tot en met 15 Nov. a.s. geopend zijn. In verband met deze tentoonstelling zal op 3 Nov. een samenkomst worden gehouden van den studiekring „Eeredienst en Kerkbouw", waarin Prof. Dr J. N. Bakhuizen van den Brink van Leiden het onderwerp: „De ontwikkeling van den Chr. Eere dienst en van den Chr. Kerkbouw" in leiden zal. Er heeft zich in verband met deze tentoonstelling een comité van aanbeve ling gevormd waarin tal van bekende personen hebben zitting genomen, w.o. predikanten van rechtzinnige zoowel als vrijzinnige kerkformatie, architecten, artsen, een der R.K. pastoors enz. Hulppredikers. Ned. Herv. Kerk: benoemd te Sil- volde, cand. H. Ververs te Baarn; te Terneuzen, cand. A. A1 sfe 11, al daar (herbenoeming). Geref. Kerken: benoemd te Rys- wyk, cand. C. Glaubitz te Rotterdam. Aangenomen naar Kollum, cand. D. Kuiper te Drachten. Giften en legaten. De diaconie der Ned. Herv. Gem. van Rotterdam ontving een legaat van f 1000 en twee van f 500. Benoemingen. Benoemd to onderwijzer (es) aan de C.V.O.-school te Ee, J. de Jong te Hol werd; aan de Geref. school te Ee, D. Siegers- ma te Sexbierum; aan de 2e Sch. m. d. B. te Enschedé, mej. M. P. Landman, thans kw. m. a. al daar; aan den landb.-wintercursus der C.B. T.B. te Horst (Ermelo), D. Kuiper, al daar; aan de Chr. school te O. en W. Sou burg, mej. F. de Bruyne te Vlis- s i n g e n. hulp Nederland, Mr W. K. H. Dieleman, zal daar verslag uitbrengen van het Winterhulpwerk gedurende het afgeloo- pen jaar. Verder zullen Mr P. Dieleman, waar nemend Commissaris der provincie, en de heer C. E. P. Lenshoek, waarnemend burgemeester van Goes, het woord voe ren. Tal van personen, uit alle deelen der provincie zijn uitgenoodigd tot bijwoning van deze bijeenkomst, die bedoeld is om een beter inzicht te geven in de groote sociale taak van Winterhulp. Burgemeester en Wethouders van Driewegen (Z.) hebben in hun ver gadering van 13 Mei 1941 een tijdelijk ambtenaar ter secretarie benoemd, die voordien volontair ter secretarie was in die gemeente. Nu behoorde benoemde echter niet tot de categorieën, waaruit ingevolge de plaatsingsverordening over- heids- en semi-overheidspersoneel een benoeming had moeten geschieden, ter wijl ook geen verzoek om ontheffing was gedaan. De secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken heeft thans bedoeld besluit vernietigd wegens strijd met de wet, aangezien het gemeentebestuur niet bevoegd was tot het benoemen van bedoelden volontair ter secretarie. De „Haastweg" in wording. Als men thans van den voormaligen Poelen dalen- langs Vlissingschen Singel in de richting van den Vlissingschen weg loopt, ziet men duidelijk, dat in het ver lengde van bedoeld singeldeel een nieuwe weg in wording is. Het is de voorloopig destijds als „Haastweg" aangeduide ver binding door de nieuwe woonwyk met den Koudekerkschen weg bij den Lagen weg. Huishoudelijke voorlichting. Gister avond heeft Mevr. van Walré de Bordes, als voorzitster van de commissie inzake huishoudelijke voorlichting, in de Raads zaal, voor tal van genoodigden, een be spreking ingeleid met het doel te ko men tot een zoo groot mogelyke deelna me aan de door deze Commissie te ge ven cursussen. Spr. verwelkomde in het zijzonder de schoolarts, mej. Dr Tazelaar en den heer Kalff van het Bureau voor Voedselvoor ziening in oorlogstijd. Het groote doel is de huisvrouwen te helpen om in dezen tijd van distributie en rantsoeneering, van de beschikbaar gestelde voedingsmiddelen en zoo goed mogelijk gebruik te maken en op deze wijze de huisvrouwen te helpen by het vervullen van haar taak. De cursussen worden gegeven in de Huishoudschool. Gedurende het eerste halfjaar 1941 werden 8 cursussen in ko ken en 1 in naaien gegeven, met totaal 176 deelneemsters. In het komende seizoen zal getracht worden deze cijfers nog belangrijk op te voeren. In den strijd tegen de ondervoeding kunnen deze cursussen van groot nut zijn. D© beste voedingsstoffen uit aard appelen en groenten mogen niet door de gootsteen verdwijnen. Iedere huisvrouw kan van deze cursussen profiteeren, de geldelyke bijdrage kan zeer gering of nihil zijn. Het is niet de bedoeling te lee- ren koken, maar hoe de grootste voe dingswaarde te bereiken. Men kan zich als enkeling aanmelden, doch ook aanmelding in groepsverband is mogelijk, b.v. door vereenigingen. Ook voor moeders met kinderen is er gele genheid tot het volgen dezer cursus. De kinderen kunnen worden medegebracht en worden in 'n aparte speelplaats bezig gehouden. Cursussen worden gegeven in: koken, naaien, huishoudelijk werk, was- schen en kinderverzorging. Wat naaien betreft, zal de kunst worden geleerd om van oud nieuw te maken. Mevr. Dekker-Koers, Reigerstraat 4, wil gaarne deelneemsters noteeren en inlichtingen verstrekken. Uit de vergadering werden verschil lende vragen en opmerkingen in onder linge bespreking beantwoord. Dr de Nooijer wees op de hooge voedingswaar de van groenten en taptemelk, de laat ste vanwege het melkeiwit De voorzitster kon nog wijzen op de tentoonstelling: Voeding in dezen tijd, die binnenkort gehouden zal worden. Zij besloot met den wensch dat ieder het in deze vergadering behandelde zal pro- pageeren. Opgepast in de duisternis. Er is al le reden om den raad te geven bij de groote duisternis, die nu weder heerscht de binnenstad, voor zoover er geen hui zen staan, te vermijden, omdat daar veel wordt gegraven en niet alleen de open straatdeelen, maar ook putten gevaren opleveren. Gisteravond is de 17-jarige De Troye bij de Beatrixbrug te water geraakt. Hy kon goed zwemmen en toen op zijn hulpgeroep een schipper een schijnwer per aanstak, kon de drenkeling zelf by de Punt aan den wal komen. M. A. vart de Leijé f Uit Aerden- hout is bericht ontvangen, dat aldaar overleden is de heer M. A. van der Leyé, die gedurende ruim 48 jaar aan 't hoofd van de belangrijkste industrie onzer stad heeft gestaan, namelyk van de N. V. „The Vitrite Works", waarvan hy op 20 Februari van dit jaar afscheid heeft ge nomen. De overledene, die alhier op 30 Maart 1868 geboren is, heeft zich o.a. als voorzitter van de Zangvereeniging „Tot Oefening en Uitspanning" voor zyn geboorteplaats zeer verdienstelijk ge maakt. De begrafenis heeft Vrijdagmor gen te Heemstede plaats. Jubileum Dr v. d. Berg. Op 8 No vember a.s. zal het 25 jaar geleden zyn, dat de Goesche geneesheer J. J. v. d. Berg te Amsterdam zyn arts-examen af legde. Een jaar later, in November 1917, vestigde hjj zich als homoeopatisch arts te Goes, Zoowel van de huizen, die door Bre- dero's Bouwbedrijf worden opgetrokken, als die van „Ons Streven", staan er reeds enkele tientallen onder de kap en men verwacht dat de eerste huizen eind vol gende maand of begin December betrok ken kunnen worden. De dertig middenstandswoningen zijn reeds uitverkocht. Wegens het zich ophouden in de open lucht tusschen 24.00 u. en 4.00 u. heeft de politie proces-verbaal opge maakt tegen M. J. P. en G. v. d. E., bei den wonende te Goes. Jaarvergadering „T o - g o". Onder leiding van den heer H. Ber- revoet hield de Goesche korfbalclub „To go" haar jaarvergadering. In zijn ope ningswoord maakte de voorzitter gewag van den groei der vereeniging. In het jaarverslag van den secretaris, den heer J. Zonruiter, werd een overzicht gegeven van het seizoen. Van de drie twaalftallen komen er nu twee uit in de Z.K.B.-competitie. Het financieel verslag van de penningmeesteresse, mej. S. Roose, werd evenals het jaarverslag goedgekeurd. Besloten werd twee uur per week te oefenen in het gemeentelijk gymnastiek lokaal, onder leiding van den heer N. Gelok. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van den heer F. de Back, de heer J. Torbijn gekozen. Het bestuur is thans als volgt samengesteld: H. Ber- revoets, voorzitter, J. Zonruiter, secre taris, mej. S. Roose, penningm.esse, mej. M. v. d. Vliet en F. de Back. Veere. In het bestuur der V.V.V. al hier hebben na de gehouden jaarverga dering de volgende mutaties plaats ge had. Tot voorzitter werd benoemd burg. J. A. Martijn, tot nu toe secr.-penningm., als secretaris en penningm. treden op resp. de heeren D. L. Broeder en R. Rep- ko, terwijl als 2e secretaris en 2e pen ningmeester zullen fungeeren de heeren J. de Graaf en A. Burger. Als vice-voor- zitter werd benoemd de heer S. v. d. Ha mer. Bruinisse. De bemanning van de mo- torspits „Frida", schipper Ertsberg uit Antwerpen, heeft in het Slaak Zater dagavond tijdens het ruwe weer angstige oogenblikken beleefd. Het motorschip was met een andere motorspits op sleep touw. De beide schepen kregen averij de Frida brak de roerketting en kreeg een draad in de schroef, zoodat het schip stuurloos ronddreef. Niet minder dan 5 sleepbooten, die in de Vluchthaven te Zijpe lagen, snelden de schepen te hulp. De eene spits was spoedig opgepikt en binnengebracht, maar met de Frida had men met veel moeilijkheden te kampen. Het mag een wonder heeten, dat het schip niet is vergaan. Door aanhoudend pompen heeft men het boven water kun nen houden en is het thans op de slikken van de haven by Anna Jacobapolder ge sleept. Axel. C. van Bendegem f Door een noodlottig ongeval is om het leven gekomen de heer C. van Bendegem, een bekende een zeer geziene figuur in de paardenfokkerskringen. Zenuwta'bietten koker 75 cent Maagtabletten koker 75 cent Hoofdpijntabletten koker 60' cent Laxeertabletten doos 60 cent Jtttfleaecht roet den naam Mijnhardt. DE STRIJD TEGEN DEN CLANDES- TIENEN HANDEL. De politie van Ouder-Amstel heeft een inval gedaan bij een inwoner, waar bij is gebleken, dat deze een deel van zijn woning in een slachthuis had ver anderd. Een pas geslachte koe werd aangetroffen en een nog levend exem plaar stond gereed om te worden ge slacht. Bekneld geraakt. Het 6-ja rig zoontje van den landbouwer W. van S. te Rozenburg, geraakte tusschen een met bieten geladen wagen en een paal, waardoor het inwendige kneuzingen op liep. In het ziekenhuis is de jongen aan de gevolgen overleden. Schipbreuk op het IJssel- m e e r. Zaterdagavond omstreeks 6 uur kwam een groote sleep van 7 schepen de Urker haven binnenloopen om be schutting te zoeken tegen den Noord- Westerstorm. Het achtste schip van de sleep was losgeslagen en vergaan. De schipper, zijn wouw en een kind konden met zeer veei moeite door een Hunze- boot, die juist passeerde, worden opge pikt. Voorts is het schip Hencor met 6 personen aan boord, spoorloos verdwe nen. Men veronderstelt, dat dit schip met man en muis is vergaan in den val van Urk, waar een zeer gevaarlyke zee kan staan met een Noord-Wester storm. Zondag en Maandag is den geheelen tyd naar het schip gezocht, echter zon der resultaat. S c h e e p s b o t s i n g. Bij de Zuid kust van Schonen zijn naar het Zweedsche Telefgraafagentschap meldt Dinsdagmorgen het Deensche stoom schip „Zonita" en het Zweedsche stoom schip „Sojan" met elkaar in botsing ge komen. Eerstgenoemd schip zonk bin nen een minuut. Van de uit 25 perso nen bestaande bemanning, konden slechts vier man, o.w. de kapitein, wor den gered. (A.N.P.) Zijn vrouw vergiftigd. De vorige week is te Tilburg de 30-jarige mejuffrouw E. van H.J. overleden. Daar zij een gezonde sterke vrouw was geweest, begonnen over dezen plotse- lingen dood zonderlinge geruchten de ronde te doen. De politie stelde een on derzoek in. Het bleek, dat de echtgenoot van de overledene, de bakker J. M. A. van H., betrekkingen onderhield met een dienst bode. Bij huiszoeking in zijn woning werd zoodanig bezwarend materiaal aan getroffen, dat de politie hierin aanlei ding vond om v. H. onder verdenking zijn vrouw door middel van arsenicum te hebben vergiftigd, te arresteeren. Ook de dienstbode werd aangehouden. Men bevond, dat ze afwist van de poging van v. H. om zijn vrouw te vermoorden. Inderdaad is bij de sectie op het lijk komen vast te staan, dat de doodsoor zaak moet worden geweten aan het meermalen toedienen van arsenicum. Toen de vrouw Maandagavond 29 September j.l. vermoeid van een reis naar Utrecht terugkeerde, heeft de man haar soep opgeschept, na het gebruik waarvan een ziekte is opgetreden, die later ook de „blijde verwachting" waar in zij leefde, heeft verstoord en waar voor het noodzakelijk werd haar in het ziekenhuis te doen opnemen. Voor de opneming in het ziekenhuis schijnt v. H. echter nog kans gezien te hebben een dosis vergif in een kop thee te bren gen, zoodat de zieke over ernstige keel pijn kwam te klagen. Donderdagavond is het slachtoffer aan de gevolgen in het ziekenhuis over leden. Beide verdachten zijn gearresteerd en naar de strafgevangenis te Breda overgebracht. De maatregel om tot scheuring van 10.000 H.A. grasland over te gaan, krijgt een stok achter de deur. Wanneer op 15 Novem ber blijkt, dat men door vr ij willige aanmelding van de boeren niet de ver- eischte oppervlakte b ij - een krijgt, zal tot aan- w ij zing van hoogerhand worden overgegaan. In dat geval wordt echter geen scheurpremie toegekend. In ons land is 900.000 H.A. bouwland in gebruik en 1.300.000 H.A. grasland, doch op dit bouwland wordt reeds op een dergelijke intensieve wijze geteeld als nergens in Europa wordt overtrof fen. De oplossing is daarom slechts te zoeken in een uitbreiding van den ak kerbouw. De aldus beschikbaar komende opper vlakte zal in de eerste plaats worden gebruikt voor de teelt van aardappe- 1 e n. Deze knolvrucht is bij uitstek ge schikt voor directe menschelijke con sumptie en kan er tevens toe bijdragen, via het varken, onze vetpositie te ver beteren. Voorts zal gebruik worden ge maakt van de mogelijkheid, om ook het suikerbietenareaal nog wat uit te brei den. Om het scheuren aan te moedigen, zal aan iederen graslandgebruiker, die zijn medewerking verleent door voor 15 No vember a.s. mee te deelen, dat hij zich vrijwillig verplicht om een zekere hoe veelheid grasland te scheuren, een scheurpremie worden toegekend van 200 gulden per H.A., indien op dezen grond extra-aardappelen zullen worden ver bouwd en van 125 gulden indien andere niet beperkte gewassen worden geteeld. Criterium voor de beoordeeling, of een bepaald perceel grasland voor om werking tot bouwland in aanmerking komt, zal niet slechts de geschiktheid van den bodem zijn. Een belangrijke overweging is, of de ligging van deze gronden het vervoer van de landbouw producten naar de groote consumptie centra vergemakkelijkt. Men hoopt, dat de beoogde 100.000 H.A. uiterlijk in Maart 1942 geheel zijn gescheurd. De overheid verwacht thans, dat de graslandbezitters op spontaner wijze hun medewerking zullen verleenen dan by de koolzaadcampagne, toen de ge- wenschte oppervlakte van 40.000 H.A. lang niet gehaald werd. In onze advertentiekolommen wordt de uitgifte aangekondigd van een nieuwe Staatsleening van vijfhonderd millioen gulden. De koers van uitgifte bedraagt 97V2 pet.; de rente is 3Vs pet. per jaar; de looptijd bedraagt ten hoogste 20 jaar. Ook deze Staatsleening zal er een zijn „met den stok achter de deur". Dit be- teekent, dat indien niet het volle be drag van f500 millioen wordt inge schreven, een gedwongen leening tegen minder gunstige voorwaarden volgt, in welke leening diegenen zouden moe ten deelnemen, die niét op de thans aan gekondigde leening voor een voldoend bedrag zullen hebben ingeschreven. Wat in dit verband onder een voldoend be drag is te verstaan, blijkt uit het pro spectus. Dit vermeldt te dien aanzien, dat allen, die in het loopende belasting jaar in de vermogensbelasting zijn of zullen worden aangeslagen, tot een in het prospectus voor elk vermo gen aangegeven bedrag in de thans aan gekondigde leening moeten deelnemen, om zich voor een aanslag in de gedwon gen leening te vrijwaren. Dit bedrag geeft derhalve aan, voor hoeveel men tenminste op de aangeboden vrijwil lige leening dient in te schrijven, om van de gedwongen leening te zijn vrij gesteld. Daarnevens is bepaald, dat lichamen, vallende onder het Besluit op de Winstbelasting, om voor een aanslag in de gedwongen leening gevrij waard te zijn, in de vrijwillige leening zullen moeten deelnemen voor 3 pet. van hun zuiver vermogen en dat deze deelneming voor levensverzekerings maatschappijen en pensioenfondsen 3 pet van de gezamenlijke waarde hunner be zittingen beloopt. Nieuw is de bepaling, dat ingeval de gedwongen leening wordt uitgeschreven, de bedragen waarvoor men dan zal moe ten deelnemen, verdubbeld worden De inschrijving staat dagelijks open tot en met Donderdag 23 October a.s. van des voormiddags 10 tot des namid dags 4 uur bij de in de advertentie ver melde bankinstellingen en bij het Agent schap van het Departement van Finan ciën te Amsterdam. Reeds vóór den genoemden datum zal iedere bankier zich willen belasten met de verzorging van inschrijvingen. Des- gewenscht kan men voor zijn inschrij ving voorkeur vragen. De betaling moeten geschieden op Za terdag 15 November a.s. Het belang van een volledig welslagen der nieuwe leening zal een ieder onge twijfeld duidelijk zijn. Tot een gedwon gen leening, welke een 2V2 pet. 40-jarige annuïteitsleening zou zyn, mag het niet komen. van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 9, Tel. 2001 en 2410. Dinsdag 14 October 1941. V.K. Heden 4 Ned. 1940 I 101V» 100% 4 Ned. 1940 II 100% 1003/j8 4 Ned. 1940 m. b. ioiy4 100% 4 Ned. 1941 1003/s 1003/s 3 Ned. 1937 '89Vs 8913/ie 3-3Va Ned. 1938 935/s 93lVi0 3 Ned. Indië 1937 I 96"/16 963/s Koloniale Bank 216 21372 Ned. Ind. Handelsbank 150V2 152 Cert. Ned. Handel Mij. 167 168 A. K. U. 141V2 144 Van Berkel's Patent 102 10273 Cert. Calvé-Delft 116 11572 Fokker 217 Cert. Leverbros 159% 159 Philips Lampen 265 26372 Pref. idem 164V* 165 Koninklijke Olie 311% 314 Amsterdam Rubber 30972 310 Bandar Rubber 251 Deli-Batavia Rubber 265 260 Serbadjadi 154 158 V. I. C. O. 214% 21572 Holland Amerika Lyn 146% 146 Koninklijke Boot 20072 199 Ned. Scheepvaart Unie 207 20673 Rotterd. Lloyd 167 167 Mij. Nederland 168 H. V. A. 481 480 Javasche Cultuur 275 280 N. I. S. U. 261 262 Verg. Cultuur 137 135 Deli Mij. 307 308 Senembah 260 257 4V2 Bataafsche Olie 102 1023/18 3V2 Bataafsche Olie 94 9417i0 Amsterdamsche Bank 130 130% Incasso-Bank 126 127 Rotterd. Bankverg. 141 141% Twentsche Bank 144% 145 6 pref. Leverbros 135 135 Nat. Bez. De Schelde 125 131 Ned. Gist Spiritus 495 500 Van Gelder's Papier 14972 150 Wilton Fijenoord 217 220 Hessa Rubber 165^4 164% Amsterdam Ballast Blaauwh. Vrisseveem 100 10072 Evenals gisteren heeft de handel ter beurze heden zich door een kalm en prys-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2