„De groote Ketter" Dit wordt van de vrouwen verwacht. De vrouwenschap werkt thans reeds jaren en de vrouwensohap is een wezen lijk bestanddeel bij het vervullen van de taak welke de Filhrer gegeven heeft. Binnenland FEUILLETON „Laat mij dan méégaan. Opdat wij en alle andere pijnen „MIJNHARDTJES De reorganisatie van het verkeer. Op het moment, dat Jacgueline d'En- Uit de Provincie Wanneer verduisteren? Hy kan weldra berichten, dat hq har- (Wordt vervolgd.) i'erï Ger Alg. Synode alles vanzelfsprekend zal zyn en waarin de vrouw hier als belangrijke strqdge- noote moet mede helpen, opdat alle krachten bijeen blijven en zich op de beste wijze ontwikkelen en zich vinden in een gemeenschappelijk front om den strijd voor ons en de komende geslachten tot een goed einde te voeren. Wij wenschen niet anders, dan dat wij hier spoedig medewerkers zullen heb ben en dat deze kameraden spoedig met ons zullen aantreden. Eén ding zien we duidelijk, in dit ge bied zijn wij allen vereenigd als natio- naal-socialisten, dat wil zeggen, wij zien een wereldorde, aan welker spits de lots- gemeenschap staat van Duitschland en Nederland, bepaald door het bloed der Germaansche afstamming. ITALIAANSCH WEERMACHTBERICHT. In zijn weermachts-bericht No. 488 maakt het Italiaansche opperbevel het volgende bekend: Gisteren hebben formaties van de Ita liaansche luchtmacht opnieuw vliegvel den op het eiland Cyprus aangeval len, waarbij groote branden ontstonden. Formaties van onze luchtmacht en Duitsche vliegtuigen bombardeerden herhaalde malen belangrijke doelen te land in de zones van Tobroek en Mersa Matroeh en troffen voor uitgeschoven luchtbases van den vijand. De stad Benghasi onderging een nieuwen luchtaanval van den vijand. JAPANSCHE DUIKBOOT GEZONKEN. (Domei). Het Japansche ministerie van Marine heeft medegedeeld, dat de duikboot „I 61" op 2 October gedurende nachtelijke manoeuvres ter hoogte van het eiland Kioesjoe, na een botsing met een aan de oppervlakte varend schip is gezonken. Een deel van de bemanning van de duikboot is gered. VEREEN1GINGEN VOOR ZIEKENHUISVERPLEGING. Hier en daar heeft in belanghebbende kringen de meening post gevat, dat door de werking van het ziekenfondsbesluit, het bestaansrecht van de vereenigingen voor de verzekering tegen de kosten van ziekenhuisverpleging zou zijn komen te vervallen. In verband hiermede vestigt de com missaris, belast met het toezicht op de ziekenfondsen er de aandacht op, dat volgens genoemd besluit ook deze ver eenigingen, evenals de ziekenfondsen in engeren zin, aan hein erkenning zullen kunnen verzoeken. Het moet daarom volstrekt voorbarig heeten, indien reeds nu voordat na dere gegevens terzake zijn bekend ge maakt tot liquidatie van de bedoelde vereenigingen zou worden besloten of overgegaan. NEDERLANDSCHE EN DUITSCHE POOTAARDAPPELEN VOOR BELGIE. Tussehen Duitschland en België is een overeenkomst gesloten betreffende de le verantie van belangrijke hoeveelheden Duitsche pootaardappelen aan België. Een soortgelijke overeenkomst is even eens, de goedkeuring door de officieele instanties voorbehouden, met Nederland gesloten, dat ook groote zendingen ge selecteerde pootaardappelen voor België zal reserveeren, aldus vernemen wij van Service Rikart. Men rekent er in Brussel op, dat deze zendingen uit Nederland en Duitschland, gevoegd bij de in het land aanwezige voorraden pootaardappelen, de behoeften voor de beplanting in 1942 kunnen dek ken. ORGANISATIE VAN DE BOUWINDUSTRIE. In de Ned. Staatscourant is opgeno men een beschikking van de organisatie- commissie-Woltersom, betreffende de or ganisatie van de bouwindustrie. Als eenige vertegenwoordiger uit vakoog punt wordt de tot de hoofdgroep indu strie bekoorende bedrijfsgroep bouw-ln- 56) o— „Gaspard, mijn lieve man, doe het niet. Er is toch alle reden, nog steeds, om die kliek in Parijs te wantrouwen?" Jacqueline d'Entremonts schreit heete tranen. Enkele dagen geleden is uit Parijs het officieele verzoek gekomen, dat admi raal De Coligny uitnoodigt, de gast van den koning en de koningin te zijn, ten einde verschillende zaken te kunnen be spreken. Hij heeft deze uitnoodiging ver wacht, als het Parijs ernst is met het engageer en van onderhandelingen. Van zijn kant zal geen toenadering komen. Maar als die van de andere zijde op doemt, dan moet hij er toch op ingaan, wil 'hij zijn groot plan kunnen verwezen lijken. „Lieve, maak het nemen van een be sluit mij niet moeilijker", zegt hij, tee- derder dan zijn gewoonte is. „Ik geloof, dat het mijn plicht is, naar Parijs te gaan." dustrie ingesteld, onderverdeeld in de vakgroepen: burgerlijke- en utiliteits bouw, grond- en waterbouw, wegenbouw, de vakgroep „baggerwerken" en de vak groep „aanverwante bedrijven". Nadere bepalingen omtrent den overgang van bestaande bedrijfsorganisaties naar de bedrijfsgroep en haar vakgroepen wor den door de organisatiecommissie vast gesteld. De beschikking treedt heden in werking. LEVERING AAN DUITSCHE WEERMACHT. Hoewel reeds herhaalde malen be kend is gemaakt, dat leveringen aan de Duitsche weermacht slechts mogen plaats vinden tegen inlevering van bon nen, vergunningen of toewijzingen, ko men nog steeds gevallen voor, dat men zich hier niet aan houdt. Men ontziet zich daarbij niet zich er op te beroepen, dat, indien niet geleverd zou zijn, de goederen zouden zijn gevorderd, aldus deelt het Rijksbureau voor de Voedsel voorziening in oorlogstijd mede. Er zjj echter nogmaals op gewezen, dat men zich bij overtreding van de voor levering aan de Duitsche weer macht gegeven voorschriften aan strenge straffen blootstelt. Onlangs is door een der commissies voor de crisis- 1 tuchtrechtbank een zoodanig geval be recht, waarbij een boete werd opgelegd van f5000. GARNALENPRIJS WORDT VERHOOGD. Zooals de gemachtigde voor de prijzen mededeelt, zjjn opnieuw de prijzen voor garnalen vastgesteld. Hierbij kon een verhooging uiteraard niet uitblijven, al is alles in het werk gesteld om deze prijsstijging binnen zoo redelijk mogelij ke grenzen te houden. Waar echter voor het pellen van gar nalen tot nu toe f 0.25 per kg betaald werd, wat neerkwam op een uurloon van ca. f 0.15, ligt het voor de hand, dat ver hooging van dit loon een eerste eisch was, vooral als men daarbij nog bedenkt, dan de aangevoerde garnalen in door snee kleiner zijn, zoodat het pellen meer ophoudt dan vroeger. Verdubbeling van het pelloon, hooger vrachtkosten, moei lijkheden bij het visschen ondervonden, al deze factoren tezamen maken het noodzakelijk den prijs voor gepelde gar nalen te verhoogen. INVENTARISATIE RIJSTVOOR- RADEN PER 4 OCTOBER. De Staatscourant bevat een beschik king van den secretaris-generaal van het Departement van Landbouw en Vissche- rij volgens hetwelk ieder, die zjjn nor maal bedrijf maakt van het verkoopen en afleveren van rijst, rijstebloem, rijste- meel, rijstgries of kindermeel aan het pu bliek, verplicht is, gedurende het tijdvak van 5 October tot en met 11 October aan den distributiedienst opgave te doen van zijn voorraad rijst, rijstebloem, rrjs- temeel, rijstegries en kindermeel per 4 October 1941, alsmede van het aantal bonnen, recht gevende op het koopen van 1 rantsoen rijst, dat hij ter zake van de uitoefening van zijn bedrijf op 4 October 1941 in zijn bezit heeft. verdrijft U snel en zeker met Koker 12 stuks SOct. Proef doosjo 2 stuks tOct, GENERATOR VEROVERT POSITIE In de persconferentie te 's Graven- hage heeft Regierungsrat dr Pini een overzicht gegeven van de reorganisatie van het verkeer langs den weg in Ne derland. Terwijl vóór 10 Mei 1940 in Neder land slechts ongeveer een dozijn auto's met generatoren als proef in het ver keer gebruikt werden, werd in den zo mer van 1940 de vervaardiging van der gelijk materieel op initiatief van de ver- keersautoriteiten energiek ter hand ge nomen, zoodat Nederland met uitzonde ring wellicht van Scandinavië, wat het samen den dood vinden", smeekt zij. „Zóó mag je niet spreken, kind. Ik ga niet naar Parijs, om den dood te vinden, maar het leven voor mijn geloofsgenoo- ten en voor Frankrijk. Het zou ook niet verstandig zijn, mede te trekken, want mocht je voorgevoel bewaarheid wor den, dan zouden de kinderen weezen zijn. Je hebt bij mijn eventueelen dood een roeping te vervullen." „Zeggen je eigen woorden niet, dat je Parijs wantrouwt?" roept zij schreiend uit. Hij moet het toegeven. Hij vertrouwt de toenaderingspogingen niet, hoewel Lodewijk van Nassau hem verzekerd heeft, dat zij, volgens zijn stelligen in druk, ernstig zijn. Hij weifelt, er heen te gaan. Behalve zijn gade, dringen ouk vele vooraanstaanden er op aan, dat hij te La Rochelle blijven zal. Wil men wer kelijk onderhandelingen, dan kunnen die daèx immers ook geschieden? Dit laatste is een opvatting, waarmee De Coligny zich moeilijk vereenigen kan. Zfl hebben met den koning te maken! Wanneer deze eischt, dat te Parijs wordt onderhandeld, dan hebben onderdanen te gehoorzamen. gebruik van deze wagens betreft, aan de spits van alle Europeesche landen staat. Op het oogenblik is de helft van alle in het verkeer zijnde vrachtauto's en autobussen tot auto's met generatoren verbouwd; 8253 stuks worden in het ver keer gebruikt en wel7247 vrachtauto's, 843 autobussen, 163 personenauto's. Hierdoor werd bereikt, dat per maand ongeveer 3 millioen liter brandstof kon worden bespaard. Daar de instandhou ding van het goederenvervoer van over wegend belang is, worden in het vervolg voor personenauto's principieel geen ge neratoren meer verstrekt. Voorts zal er streng de hand aan ge houden worden, dat slechts zoovele wa gens van generatoren worden voorzien, als er brandstof aanwezig is, zoodat iedere bezitter van een wagen erop kan rekenen, dat hij voldoende brandstof ontvangt. De mogelijkheid bestaat, dat gedu rende dezen winter nog 500 houtgasge neratoren meer in het verkeer worden gebracht. Het aantal turfgasgenerato- ren kan tot het einde van het jaar nog met 1000 en het aantal anthracietgene- ratoren met 1300 worden vermeerderd. Er kunnen nog 200 turfgasgeneratoren worden gebouwd. Hieruit volgt, dat het aantal generatoren gedurende de zes wintermaanden in Nederland nog met 3000 vermeerderd kan worden. Er bestaan 600 bunkerstations in Ne derland, welke de generatorwagens van hout, turf, anthraciet en turfcokes voor zien. Deze bunkerstations zullen van een goeden voorraad brandstoffen worden voorzien. Droge turf is voor den geheelen win ter genoeg voorradig. Om anthraciet in goeden drogen toestand te kunnen leve ren, worden thans ongeveer 50 drogerij en gebouwd, zoodat van midden October af over vochtigheid van anthraciet niet meer kan worden geklaagd. Terwijl turf en anthraciet worden gedistribueerd en slechts op bons verkrijgbaar zqn, kan men hout voorloopig nog vrij van distri butie koopen. Het is echter verboden, hout voor turfgasgeneratoren te gebrui ken. Daar er rekening mede moet worden gehouden, dat de voorradige vloeibare brandstof ter beschikking van de Duit sche weermacht moet blijven, is het noodzakelijk, dat het bedrijfsleven zich ook verder aan de veranderde omstan digheden aanpast. De bezitters van auto bussen en vrachtauto's worden daarom uitgenoodigd, hun wagens zoo spoedig mogelijk van generatoren te voorzien en de noodige aanvragen aan de betreffen de inspecteurs in te zenden. Behalve door het gebruik van gene ratoren wordt de mogelijkheid tot bespa ring van vloeibare brandstof en het ver mijden van verkeersstremmingen bereikt door het uitbreiden van den autobe- vrachtingsdienst (A B C), dien Neder land reeds negen maanden geleden als eerste in Europa heeft opgericht en die intusschen andere landen tot voorbeeld dient. Terwijl tot nu toe slechts de vervoer ders voor derden (beroepsgoederenver- voerders)' onder den A. B. D. vielen en ook hiervan nog verscheidene waren uit gezonderd, wordt dezer dagen een nieuwe verordening uitgevaardigd, welke be paalt, dat elk vervoer langs den weg door bemiddeling of onder controle van den A. B. D. geschieden moet. Nieuw en ingrijpend is verder nog de bepaling dat de bevrachters vérplicht zijn de ladingen, die zij met wagens van beroepsgoederenvervoerders transpor teeren willen, vooraf aan te geven. Het ergst wordt het personenvervoer door de brandstofbeperking getroffen. Dit is onvermijdelijk, daar het vitale goe derentransport het eerst moet worden gediend door middel van auto's en niet het personenvervoer, dat met de uitste kende spoor- en tramverbindingen in den regel hiermede kan geschieden. ZONDAG 5 OCT. 1941. 's Morgens tot 7.46 u. 's Avonds van 19.10 u. MAANDAG 6 OCT. 1941. 's Morgens tot 7.48 u. 's Avonds van 19.08 u. tremonts haar echtvriend smeekt, om niet naar de hoofdstad te vertrekken, wandelt een jong echtpaar op de kust- wallen van La Rochelle. Het is de Julimaand van het jaar 1571. De krachtige zonnestralen weer kaatsen wit tegen de rotsen. Er is geen aasje wind. In de haven liggen tal van schepen en scheepjes van allerlei natio naliteit. Een groot contingent wordt gevormd door de hulken der Holland- sche en Zeeuwsche Watergeuzen, die in La Rochelle hun basis hebben, nu zq in de Nederlanden niet meer terecht kun nen en Emden haar haven voor hen ge sloten heeft. Op een eenzame rots zet het jonge paar zich neer, starend in zee. Hq is een krachtige gestalte, officier in het Hugenootsche leger, die onder zijn ka meraden zeer gezien is om zijn persoon lijke eigenschappen, niet omdat hy de schoonzoon van den admiraal is. Char les de Téligny is een beminnelijke fi guur. Hq is ook een vrome jongeman, wien alle avontuurlqks vreemd is. Hij dient het Hugenotenleger uit volle over tuiging. De gelaatstrekken van Louise de Co ligny, de opgewekte vrouw, en van haar man zqn thans verouderd. Ook zSj gaan DE Z. L. M. BESTAAT IN 1943 100 JAAR. Zooals wy reeds eerder meedeelden, zal het op 31 Aug. 1943 honderd jaar geleden zyn, dat de Z. L. M. werd opge richt. Dr P. J. Bouman te Middelburg is aangezocht om een gedenkboek te schrijven. DE VEELEVERING VOOR WALCHEREN. Reeds eenige malen heeft het Dage- lijksch Bestuur der Z. L. M. er bij de Veehouderijcentrale op aangedrongen om in plaats van Vlissingen als cen trale plaats voor levering van vee voor Walcheren Middelburg aan te wq- zen. v Het Dagelijksch Bestuur heeft daar bij gewezen op de meer centrale ligging van Middelburg, waar de boeren geregeld de markt bezoeken en hun zaken doen. Daar tot heden nog geen beslissing te dezer zake is genomen, heeft het Dag. Bestuur zich' nogmaals tot bovenvermel de instantie gewend en opnieuw de argu menten naar voren gebracht, welke vóór Middelburg als centrale leveringsplaats pleiten. Consultatiebureaux op Noord-Beveland. Zoowel teWissekerke als te Kamperland worden door het Groene Kruis consultatiebureaux voor zuigelingen geopend. Te Wissekerke wordt het bureau gehouden door Dr Bruynzeel en te Kamperland om beurten door Dr Bruynzeel en door Dr Metselaar. Besmettelijke ziekten. In de week van 21 tot en met 27 Sep tember 1941 kwamen er in ons land 496 gevallen van besmettelijke ziekten voor, waarvan 3 in Zeeland, n.l. 2 gevallen van roodvonk in Sesooskerke (W.) en één geval in Vrouwenpolder. MIDDELBURG. Het Middelburgsch Ziekenfonds. Gisteravond had de algemeene vergade ring plaats van het Middelburgsch Zie kenfonds onder voorzitterschap van Mr A. J. van der Weel. De secretaris-penningmeester, de heer L. Onderdijk, heeft zqn jaarverslag over 1940 uitgebracht. Hij wees er op, dat in Mei van dat jaar onnoemelqk leed velen der leden trof. Materieel werden talloo- zen getroffen, waaronder ook verschei dene der deelnemers en leden-afgevaar digden. Voor het fonds, als zoodanig, bracht die toestand en de daarmede ge paard gaande evacuatie, een niet te be schrijven chaotische verwikkeling, die het echter gelukkig het hoofd wist te bieden en die men in weinige maanden geheel te boven was. Toen rezen nieuwe moeilijkheden van anderen aard door de voortdurende, geheele of gedeeltelijke, evacuatie van Vlissingen en Souburg. Wql veel minder uitgaven ten laste van het crisisfonds kwamen, dan tot voor kort het geval was, besloot het bestuur de vrijwillige korting van 5 pet. tijdelijk op te schorten met ingang van 1 Jan. '41. Er kwam een regeling ten opzichte der heilgymnastiek tot stand, die van zeer groot belang is. Door deze regeling kwam een volle dige samenwerking tot stand tussehen de gemeente en het fonds, waarbij de twee andere fondsen zich hebben aange sloten, voor de voorziening van alle hulp betreffende heilgymnastiek en massage in de gemeente. De gemeente bleef f 500 beschikbaar stellen. Dit dient voor die patiënten, die niet in staat zijn de helft der kosten zelf te dragen of deze kosten geheel niet kunnen dragen. De inkomen- grens is daarbij gesteld op f 1200. Voorzoover het ziekenfondsleden be treft betaalt het fonds de helft en de ge meente de ander helft. Voorzoover het geen ziekenfondsleden zijn, betaalt de ge meente de geheele behandeling, voor zoo ver de betrokkenen niet boven de vast gestelde inkomengrens komen. Zieken fondsleden worden ten allen tqde gehol pen. Kunnen zq zelf mede betalen, dan betaalt het fonds de helft en zq de an dere helft. Op 1 Januari 1940 was het aantal le den 6456 en het aantal kinderen 2290op gebukt onder de belangrqke beslissing, die de admiraal nemen moet. Zijn inder- tqd de Condé's niet naar Orléans ont boden, om daar te sterven? Dat het niet- is gebeurd, is alleen een ingrijpen Gods geweest, Die den koning deed overlijden. Zóó alleen is de prins van Condé door het oog van een naald gekropen. Gaat hun vader naar Parijs om er den dood te vinden? Is het niet begrij pelijk, dat hij aarzelt, hoewel hij toch niet tot de vreesachtigen behoort? „Louise?" Het lieve gelaat wordt naar hem op geheven. „Ik loop al den heelen dag met het denkbeeld rond: als ik eens in de plaats van vader naar Parqs ging? Dan kon den we eerst eens zien, hoe de gezind heid is. De onbeteekenendé schoonzoon van den admiraal zal men niet dooden." „Laten we gaan, Charles. Want dan ga ik met je 'mee. Kom, we gaan het vader voorstellen." En zóó gebeurt het, dat Charles de Téligny, vergezeld van zqn gade, als af gezant van De Coligny trekt naar het hof te Parijs, na eerst instructies in ont vangst te hebben genomen. WINKELSLUITING. Volgens het op 15 September 1941 in werking getreden Winkelsluitingsbe- sluit, moeten alle winkels gedurende het tqdvak van 1 October tot 1 April op de eerste 5 werkdagen der week des na middags te 6 uur en op Zaterdag des namiddags te 7 uur gesloten zqn. Uit gezonderd zyn de zaken, waarvoor een z.g. avondvergunning geldt alsmede de kapperszaken. Laatstgenoemde zaken mogen des na middags tussehen 6 en 8 uur geopend zijn, echter uitsluitend voor het ver richten van kappers- en barbierswerk zaamheden, terwijl de aandacht er op ge vestigd wordt, dat deze zaken des Dins dags des namiddags te 1 uur gesloten moeten zijn. 1 April 6513 en 2241,1 Juli 6525 en 2175, op 30 September 6736 en 2252 en op 30 Dec. 6813 en 2301. Met 48 niet betalende kinderen was het volledig zielental van het fonds op 31 Dec. 9162, tegen vorig jaar 8722. Er zqn 377 leden en 134 kinderen in geschreven tegen 299 en 78 in 1939; we gens overlqden werden 86 leden en 7 kin deren afgeschreven tegen 66 en 9 in 1939. Van de 170 geboren kinderen werden er 123 of 72 pet. door de kraamvrouw verpleegster van het fonds geholpen. Aan kraamvrouw en kind werden 3434 bezoe ken afgelegd tegen 3278 in 1939. De exploitatierekening geeft aan ba ten en lasten een eindeqfer van 93.035,37 gld. met een voordeelig saldo van 123,37 gld. Voor ,39 was het eindeqfer 91.721,14 gld. met een nadeelig saldo van f 159,23. De verslagen werden goedgekeurd. Bq acclamatie werd de heer L. Onder- dijk herkozen als bestuurslid. In plaats van den heer J. C. Peeman, die niet herkiesbaar was, werd tot lid der financieele commissie benoemd de heer A. G. Bouwense, en in diens plaats tot plaatsvervangend lid de heer W. J. van Iren. In plaats van den heer arts W. Feike- ma, die verleden jaar tot bestuurslid gekozen werd, werd als plaatsvervan gend lid der financieele commissie be noemd de heer W. K. Hummelen, apo theker. De voorzitter heeft vervolgens een toe lichting gegeven op het Ziekenfondsbe sluit 1941. Overeenkomstig het voorstel van het bestuur werd besloten een contactcom missie uit de leden te benoemen om in spoedeischende gevallen met het bestuur beslissingen te nemen. In die commissie werden gekozen de heeren J. J. v. Aart- sen, A. J. Barto en P. I. Roth. Begrafenis mej. Backer. Gistermid dag had de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wijlen mej. L. G. C. Backer. Aan de groeve heeft Ds R. Blommaert, predikant der Waalsche gemeente, thans te Leiden, vroeger te Middelburg, het woord gevoerd en de overledene ge schetst als een trouw lid dier gemeente. Mr J. F. van Deinse sprak namens ver schillende vrienden, waarna Dr H. van der Kamp namens de familie dank bracht voor de belangstelling en de gesproken woorden. Er waren afgevaardigden van verschil lende vereenigingen, waarin mej. Backer werkzaam is geweest. Wegens diefstal aangehouden. De recherche heeft aangehouden de Rotter dammers P. v. L. en F. P., werkzaam bij de woningbouw op het Zand, die met anderen waren ondergebracht in het ge bouw a. d. Zuidsingel, waarin beneden een politiepost is gevestigd. In dit ge bouw zijn ook de goederen van het Mid delburgsch hulpcomité opgeslagen, waar van telkens iets verdween. De beide personen hebben bekend zich aan diefstal van die goederen te hebben schuldig gemaakt en zijn nu naar het politiebureau overgebracht. Door een hunner waren reeds kinder- kleeren naar Rotterdam verzonden. Fietsers, opgepast I De politie heeft weer verschillende processen-verbaal op gemaakt tegen personen, die na zons ondergang zonder voor- of achterlicht fietsten. telqk ontvangen is en dagelqks met den koning een onderhoud heeft. Ook Lode wijk van Nassau is in Parqs gevierd. En Frans de Montmorency, de zoon van den gesneuvelden Connétable, doet in allen ernst tal van geslaagde pogingen, om de verzoening tot stand te brengen. Op de voorwaarden, die de admiraal met hem, De Téligny, besproken heeft, is de koning in beginsel bereid, in te gaan. Zijne majesteit wenscht echter be sprekingen met den eersten edele van Frankrqk. Aan den admiraal zou de lei ding der regeeringszaken opgedragen worden, mits deze, wat hij voorstelde, de financiën des lands in orde zou bren gen, zonder dat de bevolking oderdrukt zal worden of de goederen der kerk zou den worden aangetast. Ja, De Coligny zou kans zien het benoodigde bedrag bij een te brengen, om een oorlog tegen Spanje te voeren. De Téligny meent te kunnen schrijven, dat de admiraal naar Parqs komen kan. Hij heeft oogen en ooren goed den kost gegeven. Er is geen gevaar. Zoowel de koning, als de koningin snakken naar verzoening. Tegenwerkende krachten worden onschadelqk gemaakt. Ned. Reroepel cand. P. J. Doier 'e-Gravenhage (vjj king), P.. Byisma winselen (vac. Landsman te Rodl Aangenom (Gld.), cand. J. te IJsselmonde. A a n g e n (Gr.), cand. K. ningen. Chr. Bedankt: vl mer te Leeuwarde Ds| Vandaag mag predikant te Ma! denken, waarop dikambt in de vaardde. Hq bezocht de en studeerde aan] Leiden theologie. worden in Friesll meenten te Kolhc (N.-Br.), Venhui^ tricht, welke Ger tot aan zqn emej 1934 eervol verle Ds Bax heeft stelqk gemaakt de geschiedenis in het Bisdam Het tweede dee werk is zoo juist node der Ned. Ds H. J. Op 69-jariger overleden Ds H. Groot aanvaard^ ambt in de Ned. Nieuwe Wetering volgens de geme Hattem, Leerda Ds de Groot h| van tal van thë kendheid verwor In de gisterer ting der Alg. Sj de eindraad voorl werkgroep Gemejj en door Kerke lijf den Hervormden! zending was ingq menstelling van dende het verzoj dien raad toe te werd beschikt. Naar aanleidii het Prov. Kerkbe dat van Overijii crediet van 400ol stellen uit de te F lecte voor de gee arbeiders in den] Goedgevonden Zeeland, dat heeft, hulp te collecte. Na verschillen! president, Ds Ac Hul! Benoemd tot Evangelisatie te I deloos te Driebei GOES. Voetbalweds een geanimeerde tussehen het Pol§ elftal samengesta Veiling. Na plm.l dad de leiding d< voor v. Son, wel nog twee doelpu| rust inging metj voor de mannen 1 de rust werd ha pracht fruitmanq personeel van de dankte voor deztj nen wisten na ten te maken, 2] Peterse. Het ein 70-overvyinnind Herman da cl. Wilhelminador een afdeeling vaL vormde Jongere^ nog wel gering, spoedig meerder. Secretaresse der Mej. J. D. Fran meesteresse Mej. Kapelle. De dhr C. J. Huiss aangevraagd. Hansweert. Hd Cupido, geladen België, is Dor hooggevaren en het schip gebrokl gelukken het s vlot te brengen, in de vluchthav sleept. Het wacl| ties af. Wemeldinge. conservenfabriekl sohijnlijk dezen personen werk begint met onge aantal zal geieidc| hoogd, De faone

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2