PI WINTER KOMT..«.« DANSEN IN HET OPENBAAR. Wanneer verduisteren? Uit de Provincie werd nog een groepsfoto j Reorganisatie van de T|a, a©1 fl 278.50 Zij, die kwamen en gingen. Gemengd Nieuws Nederlandsche pers. Rechtszaken Land- en Tuinbouw De winter staat weer voor de deur. Sttwis w«' Ie bevs'jdog ia het Sowjet- fc?"->ti, .3tel6 zjjc. ean prie- meade sneeiWitóiTiaen en felle koude.... Want byna overal waar Stalins horden terugtrokken, branden zjj dorpen en ste den plat. Die menseher. de zwaar getroffen bur- berbevolking, moeten geholpen worden. De Nederlandsche ambulance zal straks de helpende hand reiken, aan hen, die door Stalins geesel murw geslagen zijn. Laat die Nederlandsche ambulance spoedig uitreiden. Steunt naar uw ver mogen. Stort uw bedragen, iets meer dan u missen kunt, op girorekening 8-7600 Nederl. ambulance, Koninginnegracht 22 's-Gravenhage. WEGRUIMEN VAN SNEEUW EN IJS GEDURENDE DEN AANSTAANDEN WINTER. Reds in April van dit jaar heeft de Secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken er bij de ge meentebesturen op aangedrongen voor schriften in de politieverordeningen op te nemen betreffende het sneeuwruimen, zulks in aansluiting op de dienaangaande in Duitschland geldende bepalingen. In 't bijzonder betrof dit het verbod tot het strooien van zout, aangezien hierdoor rubberbanden en gummi- en leeren zolen ontijdig en blijvend worden aangetast. Ten vervolge hierop heeft genoemde Becretaris-generaal thans aan de burge meesters medegedeeld, dat in de bebouw de kommen en op andere plaatsen, waar veel voetgangersverkeer is te verwach ten, bij voorkeur geen zout mag worden gebruikt voor 't wegruimen van sneeuw en ijs. Voor het geval optredende glad heid dientengevolge .niet voldoende kan worden bestreden, bestaat er geen be zwaar tegen, dat zand wordt gebruikt, dat per kub. meter 50 kg zout bevat. INSCHRIJVING VAN VALIDE ARM LASTIGEN BIJ DE ORGANEN DER OPENBARE ARBEIDSBEMIDDELING De secretaris-generaal van het depar tement van sociale zaken heeft eenigen tijd geleden aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat het in zijn voornemen lag, ten einde o.a. het aantal personen, dat steun ontvangt, te beperken, alle ge- steunden, dus ook hen, die een uitkeering van een burgerlijke instelling van wel dadigheid of van een gemeentebestuur ingevolge de armenwet ontvangen en die tot werken bij de .werkverruiming in staat zijn, voor tewerkstelling bij objec ten van dezen dienst aan te wijzen. Daar toe behooren deze gesteunden ingeschre ven te zijn bij het gewestelijk arbeids bureau of zijn bijkantoren. In dit verband heeft thans voornoem de secretaris-generaal aan zijn ambtge noot van binnenlandsche zaken verzocht de gemeentebesturen op het belang van deze inschrijving te wijzen. Hoewel in het algemeen personen, die ondersteuning genieten en tot arbeiden in staat zijn, reeds zullen zijn ingeschre ven, is naar de meening van den secre taris-generaal van binnenlandsche zaken de armenverzorging niet voldoende ge regeld, indien niet voor het verkrijgen van ondersteuning de voorwaarde gesteld wordt, dat de betrokken armlastigen of hun gezinsleden, die tot arbeiden in staat zijn, ingeschreven zijn bij het betrokken orgaan van de openbare arbeidsbemid deling. Het individueele karakter, dat de burgerlijke armenzorg heeft, kan hierdoor beter tot zijn recht komen. NIEUWE SALARISREGELING VOOR DE LEDEN VAN ORKESTEN, Het Rijk verhoogt de subsidies. Met ingang van 1 October j.l. is een nieuwe salarisregeling ingevoerd voor de leden van de acht groote Nederland sche orkesten, die een belangrijke verbe tering voor hen inhoudt. Zoo krijgt, om een voorbeeld te noe men, een lid van de Arnhemsche Orkest vereniging, dat tot dusver 65 gulden per maand verdiende, sedert 1 October een maandsalaris van 150 gulden. Voor alle orkestleden is het salaris thans nauwkeurig vastgesteld. Bovendien is ook het aantal leden van ieder orkest voorgeschreven. Het Concertgebouworkest te Amster dam neemt hierbij een uitzonderingspo sitie in en blijft voorloopig buiten de vastgestelde groepeering. In de eerste groep is ingedeeld het Residentie-Orkest met 76 musici, in de tweede groep het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest en het Utrechtsch Stedelijk Orkest met 66 musici en in de derde groep de Haarlem- sche Orkestvereen., de Groningsche Or- kestvereen., de Arnhemsche Orkestver een. en het Maastrichtsche Stedelijk Or kest, ieder met 56 musici. De hoogere uitgaven, die deze regeling voor de orkesten meebrengt, worden be streden door tevens de Rijkssubsidies te verhoogen. De orkesten zelf zullen ech ter evenzeer het hunne bijdragen, door dat zij in het vervolg niet meer recht streeks betaald zullen worden voor het geven van radio-concerten. Die opbreng sten zullen n.l. verrekend worden met de te verleenen Rijkssubsidies. Het optre den voor de radio is dientengevolge ook geregeld. Alle orkesten zullen op gezette tijden voor de microfoon moeten spelen. De „Hogere S. S. und Polizei-führer" en commissaris-generaal voor de veilig heid maakt bekend: „Om allen twijfel weg te nemen wijs Ik erop, dat onder de in alinea 1 van mijn officieele med«»deelirg van 26 Juni IQd" ,~r vurde gpanbara dsnsgetegeu- hedo*\ hei gclfejle dfjasvermaak, ook van ve^eeaigingen en be sloten gezelschappen, moet worden verstaan. Uitsluitend zijn toegelaten het geven van danslessen alsmede het houden van oefenavonden en bals, voor zoover be perkt tot personen, die werkelijk aan de danslessen deelnemen, vermeld staan in de administratie van den dansleeraar en lu het bezit zijn van een leerlingenkaart, waarop staat aangegeven, dat de houder het lesgeld voor den loopenden cursus aan den dansleeraar heeft betaald. G. SLOB JZN f In den ouderdom van 65 jaar is te Meerkerk overleden de heer G. Slob Jzn, burgemeester van Meerkerk, Leerbroek en Nieuwland. ZATERDAG 4 OCT. 1941. 's Morgens tot 7.45 u. 's Avonds van 19.12 u. DISTRICT ZEELAND NED. VER. VOOR E. H. B. O. Zaterdagmiddag zal op een weiland onder de gemeente Biggekerke een groo te E.H.B.O.-oefening plaats vinden onder leiding van dr Doeleman uit St. Lau rens. Hieraan zullen deelnemen de af- deelingen Vlissingen, Middelburg, St. Laurens, Westkapelle en Biggekerke. MIDDELBURG. Gemeentegeneesheer benoemd. Tot gemeentegeneesheer en controleerend arts is alhier benoemd arts A. C. H. de Nooijer, zulks in de plaats van Dr J. Eerelman, die op 1 October zijn functie als schoolarts voor de Provincie Gro ningen heeft aanvaard. Winkeliers, opgepast! Wij meenen goed te doen de winkeliers er nog eens aan te herinneren, dat zij van nu tot en met 31 Maart de winkels om zes .uur moeten sluiten behalve des Zaterdags. Dan is het sluitingsuur op 7 uur bepaald. Het verkeer in de Korte- en Lange delft. Wij hebben opgemerkt, dat de nieuwe verkeersregeling voor de Korte- en Langedelft nog niet algemeen begre pen wordt. Daarom zij nog eens gemeld, dat alleen komende uit de richting van den Dam het rijverkeer is verboden tot aan de Kerkstraat tegenover de Provin ciale Bibliotheek. Daar kan men weer op de fiets stappen. Het andere rijverkeer kan alleen komende uit de Kerkstraat, de Segeerstraat, de Heerenstraat en de St. Janstraat beide richtingen oprijden. Weer nieuw-bouw. Zooals reeds ge meld komt de zaak van den heer L. M. Helder op den hoek van de Langedelft en St. Janstraat, daarnaast zijn nu de voorbereidingen in vollen gang voor een pand voor de kapperszaak der firma Joosse. Tegenover de St. Janstraat be gint de bouw voor twee winkelpanden, n.l. voor de rijwielzaak van den heer G. Th. Roovers en het magazijn „De Maan" van inevr. S. J. Wessels. De woningen op 't Zand. De eerste woningen van den grooten aanbouw op 't Zand hoopt men begin November voor bewoning gereed te hebben. Dan zullen de eerste gegadigden er hun intrek in kunnen nemen. De suikerbieten komen los. Op de Loskade zijn de eerste suikerbieten aan gevoerd voor verzending naar de fabrie ken. GOES. Jubileum G. van Koevering. Om trent de huldiging van den heer G. v a n Koevering, die het feit herdacht, dat hij 25 jaar in dienst der Z. L. M. is, kunnen wg nog melden, dat deze huldi ging was voorbereid door de heeren Ir J. D. Dorst, Cappon en Telgenkamp. In de zaal van Krijger prijkten vele bloemr stukken en hier was voor de eerste maal het gezamenlijke personeel van Z. L. M., Keuringsdienst, L. C, O, en P, L C. A. bijeen. Nadat Ir Dorst den heer Van Koeve ring en zijn familie naar hun plaatsen had geleid, nam hij het woord om den den jubilaris toe te spreken en hartelijk geluk te wenschen met dit jubileum. Spr. dankte den heer Van Koevering voor al zijn arbeid ten bate van Z. L. M. en andere instellingen en herinnerde aan den aanvang van het werk in 1916. De zaak is enorm uitgegroeid, doch de ac curatesse en plichtsbetrachting van den jubilaris die zich als 'n bekwaam admini strateur en financier deed kennen, bleef dezelfde. Ook Mevr. Van Koevering werd in de hulde betrokken en tenslotte bood Ir Dorst een schilderij aan van den Veer- schen schilder Van Dijk, voorstellend een Walchersch landschap. Vervolgens voerden verschillende spre kers het woord, wier namen wij gisteren reeds meldden. In zijn dankwoord richtte de heer Van Koevering zich in het bijzonder tot Ir Dorst, terwijl hij allen dankte voor de vriendschap en aangename samenwer king. Bovenal wilde spreker God dan ken voor de kracht hem geschonken om z|jn werk, zij het onvolmaakt, te ver lichten. Na afloop hebben allen den heer en Mevr, Van Koevering persoonlijk geluk- gewenscht en gemaakt. \T rvr>r*o Zuid- en Noord-Beveland WO© <w°€ Menigmaal r{jst die vraag in deze tijd. Raadpleeg eens een Midza- deelnemer voor Uw inkopen: tien tegen één dat U slaagt. De premie-uitkering op de Midza-bonnen van deze week bedraagt Grijpskerke. Loop der bevolking over de maand September '41: Ingekomen: E.de Feijter, zonder beroep, A 71, uit Water landkerkje; W. J. Kievit, timmerman, A 22, uit KruiningenA. Oversteeg, zon der beroep, A 38, uit Wisch. Vertrokken: A. P. Rotte en gezin, zonder beroep, A 55, naar Middelburg, Varkensmarkt 4; S. Francke, zonder be roep, B 54, naar Koudekerke, Breeweg C 67. Nisse. Loop der bevolking. Ingekomen: A. V. A. Buisse, zonder beroep, uit Dom burg, Hooge Hilweg 104, naar nisse nr 97 DE STRIJD TEGEN DEN CLANDESTIENEN HANDEL. Dinsdagavond zagen twee surveillee- rende agenten op den Rijswijkschenweg in Den Haag in het donker twee man nen loopen, die een mand tusschen zich in droegen. Toen zij de agenten zagen, gingen ze snel een portiek in. De agen ten kregen hierdoor argwaan en stelden een onderzoek in. Zij kregen te hooren, dat er waschgoed in de mand zat. Bij nader inzien bleek de inhoud echter te bestaan uit 29 kilogram ongestempeld varkensvleesch, afkomstig van een frau duleuze slachting. De betrokkenen, de 48-jarige S. en de 28-jarige H., zijn ge arresteerd. Naar de herkomst van het vleesch wordt nog een onderzoek inge steld. Dezer dagen ontdekten gemeentewerk lieden uit Barneveld onder de beekbrug op de grens tusschen de gemeenten Bar neveld en Ede, een koffer, die bij ope ning een groote partij vet bleek te be vatten. De politie stelde een onderzoek in en kwam tot de ontdekking, dat het vet gestolen was uit het werkkamp „de Biezen" onder Lunteren. In den koffer vond men tevens een waschnummer van één der arbeiders. Deze, een Amsterdam mer, kon tijdens zijn verlof thuis wor den gearresteerd. Hij ontkent evenwel hardnekkig den diefstal gepleegd te heb ben. Aangezien hij ook verdacht wordt van andere diefstallen, is hij in verzeker de bewaring gesteld. Speurende naar een clandestienen handel in zeep, die te Utrecht welig tierde, is de recherche er in geslaagd bovendien een belangrijken zeepdiefstal op te helderen. In verband met deze af faire heeft de recherche een zestal jon gelieden aangehouden, die werkzaam waren op een zeeppoederfabriek aan den Gruttersdijk. Deze hebben kans gezien over een tijdvak van enkele maanden on geveer drieduizend stukken toiletzeep uit het magazijn weg te nemen, welke op frauduleuze wijze in den handel'werden gebracht. Postzegelliefhebber op gelicht. Een inwoner "van Den Haag is Woensdag op geraffineerde wijze op gelicht. Hij had geschreven op een ad vertentie, waarin postzegelalbums te koop werden gevraagd en vervoegde zich met zijn verzamelipg ter waarde van f2000 aan een hem opgegeven adres. Men verzocht hem, in een kamer te wachten, terwijl in een andere kamer de postzegels zouden worden bekeken. Na anderhalf uur wachten kwam een dame binnen, die de eigenaresse van de kamers bleek te zijn. Zij vroeg wat hij hier deed, werd ingelicht over de post zegeltransactie en men besloot de heeren dan toch maar te gaan storen. Evenwel de voorkamer was leeg, de collectie weg, alleen enkele leege albumbanden resteerden. Colette ter dood veroor deeld. Paul Colette, die vijf weken ge leden den aanslag op Laval en Déat had gepleegd, is door het Fransche speciale gerechtshof in Parijs ter dood veroor deeld. Naar verluidt heeft Colette tot maarschalk Pétain een verzoek om gra tie gericht. (D.N.B.) Alois Elias ter dood ver oordeeld. De eerste senaat van het Duitsche Volksgerechtshof heeft, naar de pers meldt, in de gisteren in Praag ge- Op een vorige week gehouden perscon ferentie heeft de heer M. Blokzijl mede gedeeld, dat per 1 October a.s. een reor ganisatie van de Nederlandsche pers zou plaats hebben in verband met de papier beperking. Deze reorganisatie betreft ln de eerste plaats de dagbladen, waarvan er een aantal zal moeten verdwijnen, omdat zij niet langer papier geleverd kunnen krij gen ofwel van hun papiervoorraad geen gebruik mogen maken. Voorts verdwijnt een aantal nieuwsbla den, die een of enkele malen per week verschijnen. Tenslotte worden zeer vele tijdschrif ten opgeheven. De heer Blokzijl deelde mede, dat de commissie voor de pexsreorganisatie maatregelen overwogen heeft om de ge troffen uitgevers, directeuren en journa listen te steunen. „Er verschenen in Nederland ongeveer 140 dagbladen, hun z.g.n. kopbladen in begrepen", aldus de heer Blokzijl. „Hier van zal een deel moeten verdwijnen. Er waren voorts ongeveer 650 eenige malen per week verschijnende bladen, de z.g.n. nieuwsbladen, waarvan een zeker percen tage zal blijven bestaan. De gratis-adver tentiebladen, die een ernstig nadeel wa ren voor bonafide-dagbladen en voor an dere waardevolle organen der openbare meening, zullen alle verdwijnen. Ook zal het aantal tijdschriften aanmerkelijk be perkt moeten worden. Practisch zal de papiernood dus ten ge volge hebben, dat, nu wij het papier moe ten distribueeren, gedurende den tijd van den oorlog de overtollige bladen geen papier meer kunnen krijgen en van het voor hen nog voorradige papier geen ge bruik mogen maken, dus met ingang van 1 October a.s. niet meer verschijnen. Het was een bekend verschijnsel, dat men in verschillende plaatsen van ons land op bepaalde dagen dikwijls vier, vijf of zelfs meer plaatselijke- of streek- organen in zijn bus kreeg. Het spreekt vanzelf, dat dit een reus achtige papierverspilling was, welke in een tijd als deze papier is een der be langrijkste grondstoffen in onze maat schappij op geen enkele wijze te recht vaardigen is. Ook zonder deze directe oorlogsnood- zaak zou er op een goeden dag inge grepen moeten worden, want het betrof hier misstanden, welke reeds jarenlang met toenemende ongerustheid gesigna leerd waren. Misschien zal het overigens in de toe komst weer mogelijk blijken tot een uit breiding van het aantal persorganen over te gaan. De ongezonde toestanden, welke wij thans hebben aangetroffen, konden echter geen langer uitstel verdragen. In Noord- en Zuid-Holland troffen wij b.v. plaatsen aan, waar letterlijk tientallen dag- en nieuwsbladen uitkwamen. Na de ze reorganisatie zal het er in feite op neerkomen, dat ons perswezen geconcen treerd is. In de reorganisatie-commissie hebben deskundigen een diepgaande studie er van gemaakt, hoe de gevolgen van 'deze concentratie het beste op te vangen zijn. O.a. wordt de commissie voor reorgani satie in staat gesteld door middel van een steunfonds eventueele slachtoffers van de concentratie tegemoet te komen en bepaalde bedrijven, die zulks noodig hebben, over de moeilijkheden heen te helpen. In verschillende gevallen, zoo besloot de heer Blokzijl, is het ons mogelijk ge bleken, reeds aanstonds een concentratie tot stand te brengen door bladen bij el kaar t6 voegen. Ook hebben de uitgevers hiertoe zelf reeds het initiatief genomen, doordat zij met voorstellen kwamen van soortgelijke strekking. houden zitting, onder voorzitterschap van Dr Thierack, den vroegeren voorzitter van de protectoraatsregeering, Alois Elias, wegens begunstiging van den vij and en voorbereiding tot hoogverraad ter dood veroordeeld. Tevens werden hem de burgerlijke eererechten voor den tijd van zijn leven ontnomen en werd zijn vermogen geconfisqueerd. Naar uit Ce- chische persberichten verder blijkt, heeft Elias een volledige bekentenis afgelegd. (D.N.B.) Overreden. De 8-jarige De E. uit de Harmenkokslaan te Delft is op den Nieuwen Rijksweg door een auto aan gereden en op slag gedood. RECHTBANK TE MIDDELBURG. Rechtbankzitting van Vrijdag 3 October 1941. Behandeld zyn de volgende zaken: Rijwieldiefstal. De verdachte in deze zaak is A. K., een 41-jarige landarbeider te Heinkens- zand, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Middelburg. Op den zelfden dag, dat de verdachte voor deze zaak in bewaring werd gesteld, werd hij ook veroordeeld tot 2 mnd. ge vangenisstraf wegens oplichting. Verdachte is thans te laste gelegd, dat hij op 31 Aug. j.l. te Heinkenszand een rijwiel heeft weggenomen. De marechaussee, die het onderzoek leidde, hoorde bij geruchte, dat het niet onmogelijk was, dat verdachte er meer van zou weten en kwam ook te weten, dat verdachte in Middelburg den volgen den dag een fiets had verkocht. De ma- rechaussee achtte genoeg termen aanwe zig om tot aanhouding van verdachte over te gaan. Aanvankelijk ontkende hij zich aan diefstal te hebben schuldig ge maakt. Bij een bij verdachte gehouden huiszoeking werden onderdeelen van een rijwiel gevonden zooals dynamo, kop lamp enz., welke onderdeelen door den benadeelde als de zijne werden herkend. Toen het bewijsmateriaal te sterk werd, viel verdachte eindelijk door de mand, 1 en gaf hij den diefstal toe. EÜsch: acht maanden gevangenisstraf. Eerl half huishouden! gestolen. De 81 jaar oude Cornelis de Rjjcke deed aangifte van diefstal van 3 biezen vloermatten, een gangloopertje, 10 deur matten, 3 gekleurde sierkussens, 'n com pleet waschstel, een houten bloemtafel, een theelichtje, een bruin steenen melk kan, een fruitschaal, een presenteer blaadje, een koektrommel, 5 koppen en schotels, een Japansch suikerpotje, 3 4 vleesschaaltjes, 6 boterhambordjes, zes groene steenen eierdopjes, een brood- schaal en nog enkele kleinigheden, een half huishouden dus. In Mei van het vorig jaar, was de achterdeur van de woning van De Rijcke te Souburg door bomscherven getroffen en vernield. Hij had de deur toen dicht gespijkerd met planken en zich zelf tij delijk te Serooskerke gevestigd. Een deel van zijn huishouden had hij achtergela ten. Van tijd tot tijd kwam hij een pools hoogte nemen en in begin Aug. van dit jaar bemerkte hij, dat de planken van zjjn deur waren verwijderd en men vrij in en uit zijn woning kon loopen. Bfl on derzoek miste hij toen genoemde goede ren. Van diefstal werden verdacht M. M. de W., een 16-jarig meisje en haar stief moeder, M. C. d. M., schtgenoote van L. de W., 50 jaar oud, beiden wonende te Souburg, naast de woning van den ouden man. Beide verdachten gaven toe, omstreeks 21 Juli van dit jaar de goe deren uit het huis naar hun woning te hebben overgebracht, na eerst eenige loshangende planken van de deur te heb ben verwijderd. Later heeft de dochter nog een deel van dat huisraad weggege ven. De vader en man van verdachten wist van het heele geval niets af. Eisch: tegen de minderjarige 1 mnd tuchtschool en tegen de moeder 3 weken gevangenisstraf. Strikken gezet. In hooger beroep diende de zaak tegen J. op 't H., een fruitkweeker uit Kapelle, 27 jaar oud, verdacht van overtreding der jachtwet. Als getuige is in die zaak gehoord de jachtopziener Bruinooge. Deze zag op 18 Januari j.L een aantal wildstrikken staan in het jachtveld, buiten de open bare wegen en voetpaden, in een boom gaard, onder de gemeente Kapelle. Voor den Kantonrechter verklaarde verdachte, dat hij bevoegd was in den boomgaard te loopen, daar hij er in de week dikwijls werkte. Hij had niet de be doeling strikken te zetten en doet dat nooit. Ondanks zijn ontkentenis veroordeelde de Kantonrechter hem tot f 10 b. of 10 dagen hechtenis, van welk vonnis ver dachte in hooger beroep kwam. Eisch: bevestiging vonnis kantonrech ter. De stelende kerkbezoeker. Een jaar en drie maanden gevangenis straf had de Officier geëischt tegen G. W. A. v. d. M., thans gedetineerd in het Huis van Bewaring, die als bezoeker van talrijke trouwplechtigheden in de Geref. Kerken diefstallen uit de collectezak pleegde. Hij ging steeds dicht bij het bruidspaar zitten, en roofde dan het papieren geld uit de collectezak. In Sas- senheim werd de man, die plm. drie jaar in tal van plaatsen zijn werk uitoefende, ontdekt, doordat de bankbiljetten tevo ren in het zakje waren vastgemaakt. Voorts was hem diefstal in de Geref. Kerk te Delft ten laste gelegd. De recht bank heeft uitspraak gedaan, en ver dachte conform den eisch van den Offi cier veroordeeld met aftrek van preven tief. DE TUINBOUW EN HET MOOIE WEER. De slot-oogst van het volle tuinbouw- seizoen 1941 valt mee. Dit wordt voornamelijk veroorzaakt door de gunstige weersomstandigheden dér laatste weken, die de producten vol ledig tot ontwikkeling brengen. Aanvankelijk liet het zich aanzien, dat de tweede boonen-aanplant niet meer tot volle ontwikkeling zou kunnen komen, als gevolg van het koele en natte zomer weer, doch het najaar heeft veel goed kunnen maken. Vooral ten aanzien van de pronkboo- nen kan dit gelden, en momenteel wor den dan ook flinke hoeveelheden van deze boonen voor de conservenfabrieken afgenomen. Ook de tomatenteelt profi teert ten volle van de zonnige dagen, die de planten gelegenheid geven de laatste vruchten rijp te brengen. Ook de bloemkool en andijvie wordt ruim aangevoerd, terwijl de kwaliteit der producten uitstekend is. Minder gunstig is echter het verloop in de teelt van de dubbele boonen, ter wijl de spruitencultuur, die nu langza merhand tot ontwikkeling komt, zich wel wat minder gunstig kan ontplooien, doch nog wel mogelijkheden biedt

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2