FINANTIEELE BERICHTEN. Kerknieuws Alg. Synode Ned. Herv. Kerk. Onderwijs Rechtszaken Gemengd Nieuws KOERSEN Telegrammen Nagekomen Advertentie. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Burgerlijke Stand Marktberichten Gisteren is de A\g. Synode der Ned, Herv. Kerk, welke in den zomer was aan gevangen, voortgezet, In zijn openingswoord verwelkomde de president in 't bijzonder de heeren Ds Pols en Mr Kolff, die resp, vervingen Ds Boonstra en wijlen Mr de Roon Swaan. Spr. herdacht in gevoelvolle woorden Mr de Roon Swaan, van wien hij getuigde, dat hij met groote toewij ding zijn kracht aan de kerk had gege ven. Hierna kwam. aan de orde de behan deling der nieuwe reglementen inzake de stichting van nieuwe gemèenten, de predikantsplaatsen en de predikanten- traetementen. Bij ontstentenis van Ds Boonstra las Ds Bruckerus Cleveringa namens de commissie ad hoe een uitge breid rapport, waarin verwerkt was de memorie van antwoord, opgesteld dooi! de commissie van samenstelling der nieu we reglementen. De behandeling zal in de volgende zitting voortgezet Worden. De vice-president vroeg de vergade ring het moderamen of de Alg. Synodale Comm. te willen machtigen art. 23 regl. op de predikantstractementen toe te pas sen met het oog op de nieuw te stichten predikantsplaats te Driebergen. Hierop werd toestemming verleend. In de middagzitting verscheen Prof. Dr H. Kraemer. Hij werd door den president verwelkomd. Tevens werd hem gelegen heid gegeven mededeeling te doen over den arbeid van kerkelijk overleg. Naar aanleiding hiervan ontstond een geani meerde bespreking, waarbij de belang rijke roepingstaak van de kerk ook in de toekomst in het volle licht kwam te staan. Goedgekeurd werd, dat door en uit kerkelijk overleg een centrale com missie was benoemd, bestaande uit Prof. Dr H. Kraemer, Prof. Th. L. Haitjema, Prof. Dr P. Scholten, Ds J. P. van Brug gen en Prof. Dr G. Sevenster. Deze com missie heeft tot taak den arbeid van kerkelijk overleg als geheel te overzien en te stimuleeren, tevens contact te hou den met het moderamen der Synode. De president bracht Prof. Dr Kraemer dank voor alles, wat hij voor de kerk had ge daan. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Ds J. Boer, gekomen van Ruhrort, werd door zijn plaatselijken collega, Ds J. Ozinga, bevestigd als 2e predikant der Geref. Kerk te Bennekom. Ds Boer sprak naar aanleiding van 2 Cor. 4 5. Na bevestigd te zijn door Ds J. v. Ros- sum van Warder, deed cand. H. J. van Dijk zijn intrede als predikant der Ned. Herv. Gemeente te Pietersbierum, met een preek over Matth. 28 20. Op 9 Nov. doet cand. H. W. Eer- land zijn intrede bij. de Chr. Gerf. Kerk te Dokkum. Bevestiger is Ds M. W. Nieu- wenhuyze van 's Gravenhage-C. Ds H. S. J. Kalf, gekomen van Renswoude, werd Zondag door Ds J. H. F. Remme van Amsterdam bevestigd bij de Ned. Herv. gemeente te Gouda. Ds Kalf had voor zijn intree-preek tot tekst gekozen Exodus 3 14 b. Met een preek over Rom. 1 10 deed Ds M. L. Onnes, gekomen van Baflo, zijn intrede bij de Ned. Herv. gemeente te Akkrum. Bevestiger was Ds G. K. v. d. Horst van Watergang. Na een vacature van 17 jaar kreeg de Ned. Herv. gemeente te Noorden (Z.- H.) weder een eigen predikant in cand. J. Zwanenburg, die zijn intrede deed met een preek over Ps. 43 3. Hjj werd beves tigd door Ds M. Verweij van Neder- Langbroek. DUITSCHE EN NEDERLANDSCHE DIPLOMA'S GELIJK GESTELD IN BEIDE LANDEN. Nadat door een verordening der be voegde secretarissen-generaal van 19 April 1941 Rijksduitsche diploma's gelijk gesteld zijn met de dienovereenkomstige diploma's in Nederland, heeft thans de Rijksminister voor Wetenschap in over leg met den Rijksminister van Binnen- landsche Zaken voor het Duitsche Rijk de omgekeerde regeling getroffen. Krachtens deze regeling worden Nederlandsche met de dienovereenkomstige diploma's van het Groot- Du i t s c h e R ij k principieel g e 1 jj k gesteld. Hiermede is niet alleen een daad van wederkeerige loyauteit voltrokken, doch is tevens èen practische vrijheid van be weging voor alle Duitsche en Nederland sche arbeidskrachten van allerlei aard gewaarborgd. Zoo kan thans bijv. een jong Nederlander, die aan een Neder landsche universiteit met succes zijn studie in de medicijnen voltooid heeft, zijn beroep in het Duitsche Rijk uitoefe nen, voor zoover hij naast het met goed gevolg afgelegde examen voldoet aan in Duitschland gestelde eischen als onbe sproken gedrag, Ariërschap enz. De des tijds ter gelegenheid van het verschijnen van de Nederlandsche verordening hier en daar geuitte vrees, dat de Nederland sche arbeidsmarkt thans met Duitsche arbeidskrachten overbelast zou kunnen worden, wordt thans definitief wegge nomen dpor het Duitsche decreet en de groote vraag naar arbeidskrachten van allerlei aard in het Duitsche Rijk. Daar door verdient de verordening de bijzon dere belangstelling van het Nederland sche publiek. J. Oom. Met ingang van 1 Januari a.s. heeft het hoofd van school II te Yerseke, de heer J. Oom, ontslag aangesraagd, we gens het bereiken van den pensioenge rechtigden leeftijd. De heer J. Oom, die 26 April 1899 zijn acte haalde, werd met ingang van 1 Juli 1899 benoemd tot onderwijzer aan de openbare lagere school te Yerseke, terwijl hij per 1 Juni 1912 benoemd werd tot hoofd van school II in deze gemeente. Benoemingen. Benoemd tot onderwijzer(es) aan de Herv. school te Genemuiden, mej. C. L. Verhoef te Rijswijk (Z.-H.) aan de Geref. U.L.O. (Oudedijk) te Rotterdam, J. Tillema te 's Gravenhage aan de Da Costaschool te Utrecht, me A. G. Wielenga te Vlaardingen; aan de Herv. Scholen (Slotlaan en Nic. Beetslaan) te Zeist, M. J. Hoeve te Oost- Wold en J. Tanis te Zeist (tijd.) en H. Lijklema te Rijssen. ben van kalkoenen en ganzen geduren de het tijdvak, aanvangende met ingang van den dag van inwerkingtreding van dit besluit en eindigende met ingang van den lsten Januari 1942. VEREVENINGSHEFFING EN LANDBOUW. Naar het Geld. Landbouwblad me dedeelt, zou, ingevolge de verstrekte inlichtingen, het college van rijksbe middelaars alleen dan toestemming ge ven tot inhouding van de 1 Va pet. van de vereveningsheffing op het loon van de landarbeiders, ten eerste indien het een noodlijdend klein bedrijf betreft en ten tweede indien de werkgever, wan neer hem de toestemming tot inhou ding wordt geweigerd, in een slechtere positie komt te verkeeren dan de land arbeider. Het Ned. Landbouw Comité acht deze gevallen zoo exceptioneel, dat het in het algemeen vrijwel nutteloos schijnt om tot het indienen van een aanvraag voor het afhouden van de W pet. te adviseeren. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 30 Sept. 1941. De polgende personen werden gedag vaard: J. C. B., 31 j., opkooper te Zierikzee, wegens het feit, dat hij eenige kippen, waarvan hij wist of begreep, dat deze door diefstal verkregen waren, uit winst bejag heeft verkocht. (Heling.) Eisch en uitspr. 14 d. gev.straf. M. K., 22 j., koopman te Zierikzee, we gens het feit, dat hij eenige kippen, waar van hij wist of begreep, dat deze door diefstal waren verkregen, uit winstbejag heeft vervoerd uit een schuur van J. C. Berrevoets naar diens woning. (Heling.) Eisch en uitspr. 14 d. gev.straf. 1. A. K., 32 j., werkman te Zierikzee; 2. W. de G., echtg. van A. K., 27 j., te Zierikzee, wegens het feit dat zjj teza men en in vereeniging, twee mud aard appelen, waarvan zij wisten, dat deze door diefstal verkregen waren, hebben gekocht, althans in pand genomen of als geschenk hebben aangenomen. (Heling.) Eisch ieder f 20 of 10 d. h., uitspr. ieder vrijspraak. W. de G., echtg. van A. K., 27 j., te Zierikzee, wegens het feit dat zij enkele kippen, waarvan zij wist dat deze door diefstal verkregen waren, als geschenk heeft aangenomen. (Heling.) Eisch en uitspr. f 20 of 10 d. h. 1. J. C. B., 31 j., opkooper en 2. M. K., 22 j., koopman, beiden te Zierikzee, we gens het feit dat zij te Nieuwerkerk, te zamen en in vereeniging, eenige kippen, waarvan zij wisten of begrepen dat deze door diefstal verkregen waren, uit winst bejag hebben verkocht. (Heling.) Eisch en uitspraak J. C. B. 1 mnd. gev.str.Eisch M. K. 1 mnd. gev.str., uit spraak M. K. 14 d. gev.str. J. Q., 46 j., landarbeider te St. Phi- lipsland, wegens diefstal van eenige bri ketten. Eisch f30 of 15 d. h.; uitspr. f20 of 10 d. h. J. D., 57 j., landbouwer te Tholen, we gens mishandeling van K. C. Deurloo. Eisch f 25 of 15 d. h., uitspr. f 20 of 10 d. h. N. den B., 39 j., landarbeider te Brou wershaven, wegens het feit dat hij zich een plank en eenige panlatten weder rechtelijk heeft toegeëigend. (Verduiste ring.) Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. W. A. v. d. L., 30 j., landbouwer te Groede, wegens verduistering van een hoeveelheid petroleum. Eisch f 50 of 25 d. h., uitspr. f 40 of 20 d. h. A. P. H. L., 37 j., arbeider te Goes, wegens wederspannigheid tegen den agent van politie J. Schouwenaar. Eisch 3 w. gev.straf, uitspr. f 25 of 15 d. h. C. A. K., 35 j., schipper te Werken dam, wegens mishandeling van P. Blaas. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. G. de V. 39 j., werkman te Terneuzen wegens diefstal van 15 kg steenkolen. Eisch f30 of 15 d. h., uitspr. f25 of 15 d. h. H. S. L., 54 j., schipper te Rotterdam, wegens poging tot verboden uitvoer te Hansweert. Eisch en uitspr. f 25 of 15 d. h. VOEDSELCOMMISSARIS VOOR DE RECHTBANK. Gisteren stond voor de rechtbank te Utrecht terecht een 51-jarige voedsel- commissaris uit Montfoort, beschuldigd van diefstal van koffie en suiker ten na- deele van den Staat. De officier van justitie achtte het wettig en overtuigend bewijs geleverd, dat hier koffie en suiker ten nadeele van den Staat zijn ontvreemd. De hoeveelhe den zijn niet groot, maar het is onver standig en onverantwoordelijk. Spr. vraagt de veroordeeling van ver dachte tot een gevangenisstraf van drie maanden. VERBODEN WAPENBEZIT. Voor het Duitsche Landesgericht te 'S-Gravenhage heeft zich de 59-jarige ar beider T. uit G. wegens verboden wapen bezit te verantwoorden gehad. De be klaagde had een vuurwapen met eenige patronen uit gierigheid niet ingeleverd. Hij betoogde, dat hij nooit van het wa pen gebruik gemaakt zou hebben. De officier van Justitie wees er in zijn re quisitoir op, dat, wie in strijd handelt met het verbod van het wapenbezit, on danks de zeer hooge straffen, de gevol gen moet dragen. Steeds opnieuw is ge wezen op het verbod in zake het wapen bezit. Wie desondanks om welke redenen ook alle waarschuwingen negeert, kan i zich over de gevolgen niet beklagen. De officier eischte een tuchthuisstraf van twee jaar. Het gerechtshof veroordeelde den beklaagde conform den eisch van den officier van Justitie. Verdronken. Maandag middag is het tweejarig zoontje van H. te Zwarsluis in een achter de woning gelegen sloot gevallen en verdronken. Door tram overreden. Gistermorgen is een straatmaker te Lei den door een wagen van de blauwe tram overreden. Het slachtoffer is met een sehedelbasisfraetuur in zorgwekkenden toestand naar een ziekenhuis overge bracht. Ongeval op onbewaak- ten overweg. Gistermorgen zag de 67-jarige landbouwer G. P., die met paard en wagen den onbewaakten over weg bij het veer bij Almelo wilde over steken, den trein uit de richting Almelo niet aankomen. Het gespan werd door den trein gegrepen en de landbouwer werd gedood. Ook het paard is omge komen. Proces in Bulgarije. Op 20 October zal voor het districts gerechtshof van Sofia het proces begin nen tegen 35 spionnen en saboteurs, die in den dienst van Engeland en van den vroegeren Zuidslavischen staat stonden en in de lente van dit jaar een omwenteling in Bulgarije hadden voor bereid. Onder hen bevinden zich vijf vreemdelingen. De hoofdschuldige is dr Georgi Dimitrow, die evenals Nor man Davies, de aangeklaagde pers attaché bij het Engelsche gezantschap j in Sofia, en vier vroegere Zuidslavische burgers, voortvluchtig is. Uit de acte van beschuldiging blijkt, dat het open baar ministerie tegen alle beklaagden de doodstraf zal eischen. Twee spelende kinde ren bij brand omgekomen. Te Overpelt (Vlaanderen) heeft zich een tragisch ongeluk voorgedaan, dat het leven kostte aan twee kinderen. Drie knapen van 5, 6 en 3 jaar oud, waren in de heide langs den weg naar Lommei aan het spelen. Zij gingen een hut bou wen. Hiervoor legden zij takken over een put, die wel een meter diep was en twee meter breed. Toen het takkendak gereed was, kropen zij in him „huis". Vermoedelijk hebben de kinderen met vuur gespeeld en hierbij zijn de droge takken in brand geraakt. De kinderen konden zich niet meer redden en toen omwoners, die'vlammen bemerkt en het hulpgeschreeuw van de slachtoffertjes gehoord hadden, toegesneld kwamen, la gen de kindertjes bewusteloos en met zware brandwonden in den kuil. Een bijgeroepen geneesheer liet dje ongelukkige jongetjes in allerijl naar een ziekenhuis overbrengen, waar twee knapen later zijn overleden. van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 0, Tel. 2001 en 2410. Dinsdag 30 September 1941. V. K. Heden V.K. Heden 4 Ned. 1940 I 1027s 102 Koninkljjke Boot 2027a 205 4 Ned. 1940 H 1017s 1017s Ned. Scheepvaart Unie 215 215 4 Ned. 1940 m. b. 10278 102 Rotterd. Lloyd 1717a 172 4 Ned. 1941 1013/18 101716 Mij. Nederland 169)4 172 3 Ned. 1937 90)4 90)4 H. V. A. 486 485 3-37a Ned. 1938 94«/ie 95-7ib Javasche Cultuur 295 294 3 Ned. Indië 1937 I 978/IB 977a N. I. S. U. 275 272 Koloniale Bank 213 215 Verg. Cultuur 138)4 1407a Ned. Ind. Handelsbank 150 153 Deli Maatschappij 306 3097a Cert, Ned. Handel Mij. 160 166 Senëmbah 260 268 A. K. U. 141 143 47a Bataafsche Olie 1017ie 1017a Van Berkel's Patent 104)4 105 3)4 Bataafsche Olie 92Vio 92)4 Cert. Calvé-Delft 121)4 1217a Amsterdamsche Bank 1297a 131)4 Fokker 2217a 224 Incasso-Bank 1277a 128 Cert. Leverbros 164 1647a Rotterd. Bankverg. 140)4 Philips Lampen 271 2717a Twentsche Bank 1427a 144)4 Pref. idem 169)4 170 6 pref. Leverbros 136 1367a Koninklijke Olie 3217a 3247a Nat. Bez. De Schelde 133)4 Amsterdam Rubber 316 315 Ned. Gist Spiritus 496 497 Bandar Rubber 250 245 Van Gelder's Papier 152 153 Deli-Batavia Rubber 258 256 Wilton Fijenoord 225 230)4 Serbadjadi 155 1577a Hessa Rubber 1677a 172)4 V. I. C. O. 2027a 208 Amsterdam Ballast Holland Amerika Lijn 149 150 Blaauwh. Vriesseveem 104 105 De beurs heeft heden een minder ge prononceerd verloop te zien gegeven dan gisteren. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat de vaste stemming verderen voortgang zou hebben. Bij opening waren dan ook vele koersen hooger, in het bij zonder was dit bij aand. Kon. Petroleum het geval, die op 328 pet., dus een acht tal punten hooger stonden. Na eenige re actie kwam de koers weer op dien van het begin terecht, om tegen het slot we derom van 328 pet. op 324 te komen. Hieruit spreekt wel duidelijk het on gedecideerd karakter, dat de aandeelen- markt heden aan den dag legde. Begrij pelijkerwijs waren de omzetten niet groot, zoodat enkele stuks vraag of aan bod het koersbeeld beheerschten. Onder de industrieele aandeelen vie len aand. A.K.U. op door een vastere stemming, waardoor het fonds zich ge makkelijk boven het vorige niveau kon handhaven. Aand. Van Berkel's Patent, waarvoor de laatste dagen meer belang stelling werd betoond, verkeerden in het zelfde geval, evenals eert. Calvé-Delft. Cert. Leverbros openden iets hooger dan het hoogste peil van den vorigen dag en veranderden vervolgens niet veel meer. Aand. Philips zakten naderhand in, na iets boven gisteren te zijn geweest. Scheepvaartaandeelen konden zich. op een hooger peil goed handhaven. Aand. Holl. Amerika Lijn kwamen boven de 150 pet., waren echter aan het slot iets daaronder. Aand. Kon. Boot lagen zeer vast in de markt en waren wel een ze vental punten hooger. Aand. Nederland sche Scheepvaart Unie stegen tot zeven punten boven gisteren, waarop slechts een reactie van niet veel meer dan twee punten volgde. Aand. Java-China-Japan- Lijn waren eveneens hooger. In aand. H.V.A., ofschoon het hier toch het voornaamste Indische cultuurfonds geldt, ging weder zeer weinig om. De koers bleef zich in de buurt van het hóógste niveau van den vorigen dag be wegen. Rubberaandeelen verkeerden in dezelf de omstandigheden als onze scheepvaart- waarden. Ook hier bleef het hoogste peil niet geheel behouden, doch over het al gemeen waren de koersen hooger, het geen ook op het gemiddelde koerspeil van aand. Amsterdam Rubber van toe passing was. In tabakken was de handel weer zeer stil en de koersen waren iets hooger. Onze staatsfondsenmarkt was weder zeer vast. De staffelleening kwam boven de 95 pet. Participatiebewijzen Belegging Neder land f 633. Wij moeten onze dagtaak nooit om loon verrichten, noch ook omdat wij er toe gedwongen worden; we moeten in alles God den Heere dienen en een leder moet zijn dagtaak beschouwen als hem door God opgelegd, en om Gods wil te volbrengen. HET DUITSCHE LUCHTWAPEN IN OOST EN WEST. BERLIJN (D. N. B.). Vrij sterke for maties van het Duitsche luchtwapen heb ben in den nacht van 30 September op 1 October een belangrijke haven aan de Britsche Oostkust aangevallen. Volgens de eerste rapporten van terugkeerende bemanningen kon de aanval bij helder zicht worden uitgevoerd. Er werden ver scheidene branden en ontploffingen waar genomen. Bovendien werden nog twee schepen b\t Schotland aangevallen. Het Duitsche luchtwapen zette aan het Oostelijk front zijn aanvallen in alle sec toren met sterke formaties voort. Over al beheerschten de Duitsche gevechts- en jachtvliegers het luchtruim. De aan vallen golden vooral de verkeersinrich- tingen van den vijand en waren veelal van vernietigende uitwerking. Spoorwegtrajecten werden herhaalde lijk gestagneerd. Voltreffers op spoor wegknooppunten verwoestten vitale pun ten. Op eenige plaatsen kon het lucht wapen vijandelijke troepenconcentraties met succes aanvallen. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN NOORD-DU ITSCHLAND. BERLIJN (D. N. B.). Een vrij groot aantal Engelsche bommenwerpers heeft vannacht steden aan de Duitsche bocht en aan de Oostzee aangevallen. De op de woonwijken geworpen brisant- en brand bommen veroorzaakten verwoestingen en beschadigingen aan woonwijken en eisch- ten slachtoffers aan dooden en gewon den onder de burgerbevolking. Afzonder lijke vliegtuigen, die Berlijn probeerden aan te vallen, werden door het luchtdoel geschut spoedig genoodzaakt terug te keeren. Eén vijandelijk vliegtuigwerd door den luchtafweer neergehaald. DE AMERIKAANSCHE EN ENGELSCHE TROEPEN OP IJSLAND. NEW YORK (D. N. B.). Ass. Press meldt uit Reikjavik, dat de verhouding tusschen het IJslandsche volk en de Britsche en Amerikaansche bezettings troepen aan vriendelijkheid veel te wen- schen overlaat. De IJslandsche jonge mannen zijn tegen de Amerikaansche troepen, omdat zjj naar hun meening te wenig eerbied toonen voor de IJsland sche cultuur en gebruiken. Vooral de vrouwen zijn de bezettingstroepen vijan dig gezind. ZWARE VONNISSEN IN SPANJE. MADRID (D. N. B.). Het bijzondere gerechtshof ter bestrijding van de vrij metselarij en het communisme veroor deelde zeven personen van de marxisti sche Spaansche republiek bij verstek tot 30 jaren tuchthuisstraffen. De veroordeelden bezaten hooge gra den bij de vrijmetselarij. Tijdens de repu bliek hadden zij hun hooge functie ge bruikt om in Spanje de Bolsjewistische revolutie voor te bereiden. SPOORWEGRAMP IN JAPAN. MOJI (Domei). Berichten uit Oita op het Zuid-Japansche eiland Kioesjoe mel den, dat tusschen de steden Oita en Koe- mamota drie personenrijtuigen van een trein, toen deze de brug- te Kawarautsji passeerde, plotseling ontspoorden en in de rivier stortten. Men gelooft, dat hier bij vele passagiers zijn gedood of ernstig gewond. De in de rivier gestorte rijtui gen zaten n.l. vol passagiers, die het overstroomde gebied in de prefectuur Oita ontvluchtten, welke gisteren door een storm werd geteisterd. Heden overleed, zeer on verwachts, onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder ADRIANA MEEUWSE, Wed. van Jacs. Eckhardt, in den ouderdom van 73 jaar. Namens de familie: J. ECKHARDT. Nisse, 29 September 1941 WUÊÊBÊËtË De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg heeft heden aanbesteed het maken van grond en andere werken tot aanleggen van de aardebaan van een bestaand gedeelte van rijksweg no. 18 tusschen Zijpe en Zierikzee onder de gemeente Nieuwer kerk. Er waren 12 biljetten ingeleverd waar van 8 van onwaarde werden verklaard. Geldig de inschrijvingen: N.V. Mabuat te Willemstad f 84.600; P. de Regt te Terneuzen f75.950; L. v. d. Klippe te Zierikzee en J. Lagasse te Koudekerke 'f 75.740 en fa. Gebr. Heijnen te Tilburg f 62.400. GOES. Getrouwd: J. J. Pieters 27 j. te 'sHeer Arendskerke en E. M. Aarts 23 j. Geboren: Maatje Magrieta Anna d. v. J. Verburg en J. Snoodjjk. Overleden: A. Meeuwse, 73 j., wede. v. J. Eckhardt te Nisse. MIDDELBURG. Fruitveiling van 30 Sept. 1941. Appels: Allington Pippin, Ripston Pippin, Gravesteiner 2050, Glorie van Holland, Present van Enge land, Princesse Noble, Signe Tillisch, Transparant de Croncels, Landsberger Reinette, Luntersche Pippeling, Mank's Codlin, Sterappels 5-^15, The Queen, Groothertog Frederik van Baden, Cox Pomona, Oranje Reinette, Zoete Bloe- mée, Blenheim Pippin 1230, Jacques Lebel, Codlin Keswick, Bismarck, Bram- ley Seedlin, Lane's Prince Albert, Hondsmuil 1220, Val- en Kroetappels 5—12. Peren: Bonne Louisse, Doyenné du Cornice, Spaansche Wijnperen, Triomph de Vienne 1545, B. Hardy, B. Clair- geau, Conférence, Légipont, William's

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3