yiUjnhaïidVó „De groote Ketter" 's Morgens en vooral 's avonds de kwaliteits-tandpasta Binnenland Geringere toewijzing van benzine en donkere olie. FËUILLETON Wanneer verduisteren Uit de Provincie MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. Land- en Tuinbouw Boeren, zaait meer wintergraan! port door Sowjetsoldaten onder com mando van Sowjetoficieren en commis- sai ,""n stelselmatig' uitgeplunderd. Kof fers, pr' - jen, sierden enz. werden ge stolen. Enkele kilometers voor de Turksche grens gaf een Sowjetambtenaar bevel tot het houden van een korte marsch- pauze, waarin de Duitschers in het open veld de vrachtauto's moesten verlaten en zich in gelid moesten opstellen. Ter wijl de mannen door de bolsjewistische soldaten met de wapens in toom werden gehouden, stormde een groep gewapen de bolsjewistische vrouwelijke soldaten op de vrouwen en kinderen af en kleed den de weerloozen tot op het hemd uit. Kleedingstukken, schoenen, kousen, on dergoed, trouwringen, ja zelfs de klein ste en waardelooze souvernirs, als hals kettinkjes van kinderen en kinderringe tjes werden gestolen. Het transport is in een hevig geschok- ten toestand in Turkije aangekomen. 0*2! Naar van bevoegde zijde wordt mee gedeeld, is het in verband met de be schikbare hoeveelheid benzine onvermij delijk, dat over October de toewijzing van benzine belangrijk wordt ingekrom pen. Dit zal in de eerste plaats op het personenverkeer neerkomen, maar ook bijvoorbeeld de departementale diensten en het vrachtverkeer zullen zich met een geringere toewijzing van motorbrandstof tevreden moeten zien te stellen. Een en ander geschiedt om de brand stof die er nog is, zooveel mogelijk ten goede te doen komen aan vitale dien sten en bedrijven, zooals brandweer, de structiebedrijven, voedselvoorziening e.d. Reclames zullen in het algemeen wei nig baten Mede zal, zooals in de vakpers reeds werd medegedeeld, bij de binnenvaart in voortgezette mate wegens de geringe hoeveelheid beschikbare donkere olie, de door deze olie gedreven motor door den gasgenerator worden vervangen. Voor zoover de desbetreffende vaartuigen daartoe geschikt zijn, zal deze vervan ging gratis kunnen geschieden en wel in dier voege, dat van Rijkswege generato ren in huurkoop worden gegeven met vrijstelling van het betalen der termijnen van diegenen, die deze generatoren goed yerzorgen. Het is onvermijdelijk, dat een aantal vrachtschepen en ook sleepbooten stil komt te liggen. Wel zal men trachten de vrachtschepen, die geen eigen voortbe wegingskracht meer hebben, zooveel mo gelijk tot sleepen te vereenigen, maar van de duizenden vrachtschepen, die on ze binnenvloot telt, zullen er naar alle waarschijnlijkheid vrij wat moeten wor den stil gelegd, mede omdat er onder zul len zijn, die niet geschikt worden bevon den tot verbouwing. Ten aanzien van de sleepvaart zal men verder zooveel mo gelijk de stoomsleepbooten, die geen olie noodig hebben, in bedrijf houden. TEXTIELKAART BLIJFT GELDIG. In sommige steden heeft men kunnen waarnemen, dat een textielpaniekje is uitgebroken op het gerucht, dat de pun ten van de oude textielkaart na 30 Sep tember niet meer geldig zouden zijn. Hier voor is niet de minste aanleiding. Het betrokken rijksbureau zal tijdig van te voren doen bekendmaken na welken da tum geen goederen mebr op de than3 nog geldige textielkaart kunnen worden ge- 54)j o— „Dat spreekt vanzelf, monsieur de Nassau. De admiraal heeft te beslissen. Ik verzoek u evenwel, uw vertrek naar La Rochelle nog een week uit te stel len. Het plan is nog niet geheel rijp. Ik moet het ook nog met mijn dochter bespreken. Tot zoolang is u de welkome gast hier aan het hof." Lodewijk van Nassau maakt een diepe buiging en aanvaardt daarna de invitatie van den koning, om mee te gaan op de hertenjacht. Het is eerst twee weken later, als hij zjjn tocht naar La Rochelle voort zet. La Rochelle, waar De Coligny resi deert. Dit is het juiste woord. Hij, de eenvoudige edelman, is méér dan de koning van Frankrijk. Alle draden van de binnen- en buitenlandsche politiek ko men hier samen. Koeriers snellen af en aan. Er is een groot administratief per- Boneel. Verder houdt de staf geregeld besprekingen. Het plan, om Parijs te gaan belegeren maar dan onder heel wat betere omstandigheden dan tijdens den prins van Condé neemt steeds vastere vormen aan. kocht en het publiek kan er op rekenen, dat het dan zeker nog wel een dag of veesten èsn tijd krijgt om de oude kaart te .(^ekgiv)c VAN OMZE1 BELASTING VRIJ GESTELD. Blijkens een publicatie in de gisteren verschenen staatscourant zjjn de volgen de bewerkingen van visch, mosse- I len, oesters, garnalen en krabben van omzetbelasting vrijge steld: het schoonmaken, sorteeren, koelen, bevriezen, zouten, rooken, marineeren, fileeren, drogen, met bederfwerende mid delen of met azijn behandelen, opensnij den, kelen en verwijderen van de niet voor menschelijk gebruik bestemde dee- len; het verdeelen van visch in de lengte, in de breedte, of in beide richtingen (b.v, bij de bereiding van vischfilets) het met kruiden, specerijen en suiker behandelen van haring en sprot. De bereiding van worst, pasteien, sala des en conserven wordt aangemerkt als een verder bewerken of verwerken van Visch. De levering is thans ook van omzet belasting vrijgesteld voor: visch, mos selen, oesters, garnalen en krabben in de gebieden van alle gemeenten, welke zijn gelegen aan de zee, aan het IJssel- meer, aan kustwateren en aan zeearmen, welke in dit verband als „zeehavenplaat sen" worden aangemerkt. I NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Met ingang van 1 October hebben bij de Nederlandsche Spoorwegen eenige be langrijke bevorderingen plaats. Deze be- i vorderingen zijn de volgende: De heer G. Giesbergen, hoofdinspec teur, adjunct-chef van den dienst van j vervoer, wordt bevorderd tot chef van i den dienst van exploitatie. De heer W. Blankert, hoofdinspecteur, hoofd van den mijndienst, wordt bevor- j derd tot chef van den dienst van ver voer. De heer H. Goedhart, hoofdingenieur der tractie wordt bevorderd tot chef van den dienst van tractie. Tenslotte wordt ir. A. de Koningh, hoofdingenieur, adj.-chef van dienst, chef van materiaal en werkplaatsen, be vorderd tot chef van den dienst van ma teriaal en werkplaatsen. OPLEIDING VOOR DEN NEDERLANDSCHEN OMROEP. De Nederlandsche Omroep heeft het plan opgevat om ambiteuse, jonge ta- tenten op het gebied der kleine kunst tusschen 20 en 30 jaar in de gelegenheid te stellen een cursus te volgen tot ont plooiing van sluimerenden aanleg en hun in het bijzonder de geschikheid en scho ling bij te brengen voor een microfoon optreden. Deze cursus, die vootloopig yoor den duur van drie maanden wordt gegeven, omvat verschillende vakken zooals: spraakleer, zangpaedagogie (ele mentair), literatuur en kunstgeschiede nis etc., en niet te vergeten practische léssen. Aangezien de cursussen gedurende de drie maanden van den cursus zich ge heel aan de studie dienen te wijden, zal de Ned. Omroep aan eiken deelnemer in de noodzakelijke kosten voor levenson derhoud gedurende dien tijd tegemoet komen; de cursus is gratis. Zij, die zich geroepen voelen aan dezen Cursus deel te nemen, moeten zich voor 15 Oct. a.s. schriftelijk wenden tot den Ned. Omroep, Postbus 2, te Hilversum. DE STRIJD TEGEN DEN CLANDES- TIENEN HANDEL. De Haagsche afdeeling van den cen- tralen opsporingsdienst is dezer dagen een belangrijke vervalsching van kolen- bonnen op het spoor gekomen. Aange houden zijn een 18-jarige typograaf en diens 47-jarige vader, in wiens drukkerij beslag is gelegd op een electrische druk pers, een cliché en een zetproef voor het vervaardigen van valsche kolenkon- nen. Het cliché was vervaardigd door een 25-jarigen typograaf. Eveneens zijn de opdrachtgever, een 28-jarige boekbinder, en een drietal tus- schenpersonen gearresteerd. In de druk kerij werden 5000 valsche kolenbonnen aangetroffen. De Coligny is thans niet alleen te La Rochelle. Omdat het voorloopig wel uit- gesloten is, dat hij zich op Chatillon kan vertoonen, is zijn gade naar de witte stad aan de zee gekomen, vergezeld van Louise, die dan nu in allen eenvoud in het huwelijk getreden is met Charles de Téligny, haar uitverkorene. Verder bevindt Jeanne d'Albret, de koningin van Navarre, zich er nog steeds. Haar jonge zoon, op wien Ca- tharina de Medici nu het oog geslagen heeft voor haar dochter Margaretha, is in het leger aan de Loire. Wanneer Lodewijk van Nassau wordt aangediend, is De Coligny in de eenvou dige woning in den huiselijken kring. Met zijn gade bevinden Zich in het ver trek zijn dochter Louise en haar man en nog twee kinderen van den admiraal. Met belangstelling neemt Jacqueline d'Entremonts den gast op. Van de Nas sau's heeft zij reeds zooveel vernomen! Vooral twee broeders, Willem en Lode wijk, treden op den voorgrond de oudste broeder blijft op den achtergrond, maar men weet wel, dat die in stilte hard meewerkt. Onmiddellijk worden de internationale aangelegenheden besproken. De gast vertelt van de gruwelen, die Alva in de Nederlanden pleegt; hjj verhaalt van de slagen by Heiligerlee, waar zjjn broeder i Marechaussee en de gemeentepolitie 1 te Bolsward, en ambtenaren van den cen- l tralen crisis-controledienst te Sneek, hebben in de laatste weken een aantal personen gearresteerd, die zich hebben schuldig gemaakt aan frauduleuze slach- i tingen vein varkens, schapen en runde ren. Tevens is een groot aantal personen er op betrapt tegen zeer hooge prijzen koffie en thee te verhandelen. Voor deze l feiten is tegen meer dan 70 personen i proces-verbaal opgemaakt en partijen i koffie, thee, vleesch en brandstoffen zijn in beslag genomen, j Een crisis-ambtenaar wist in contact I te komen met iemand, die van het drij ven van illegalen handel werd verdacht. H\j trad op als kooper van van thee, die de man hem inderdaad voor f 25 per pond verkocht. Toen de verkooper het hotel verliet waar de aflevering van de thee had plaats gehad, werd hij gearres teerd. Zaterdag hebben beambten van de po litie te Ede in samenwerking met den C.C.C.D. bij het aanbreken van den dag langs een fietspad door de heide, waar over naar vermoed werd smokkelaars hun waren vervoerden, een scherpe con trole gehouden. De eerste vangst bestond uit een zak rogge. Na eenigen tijd na derden twee wielrijders, die ook werden aangehouden en in het bezit bleken te zijn van een zak met schapenvleesch. Deze aanhouding leidde tot de ontdek king van een ware smokkelaarsbende. Een der beide wielrijders had een schaap betrokken en geslacht ten huize van een landbouwer te Lunteren, waar huiszoe king werd gedaan en Maandag controle op het bedrijf werd gehouden. Daarbij kwamen opzienbarende dingen aan het licht. Een oude, vuile schuur diende tot slachtplaats. De landbouwer had reeds meermalen schapen geleverd voor clan destiene slechtingen en hield niet minder dan 17 schapen en een kalf te veel op zijn bedrijf, welke dieren bestemd waren voor de zwarte markt. Bovendien liep in het weiland een koe, die buiten de registra tie was gehouden. De beambten gingen Dinsdagmorgen over tot inbeslagneming van in totaal 19 stuks vee. Bij het com plot bleken tot nog toe een tiental per sonen te zijn betrokken, waarvan er 4 werden gearresteerd. SPERTIJD PIANO- EN ORGELHANDEL. In de Staatscourant is opgenomen een beschikking van den sacretaris-generaal van handel, nijverheid en scheepvaart be treffende de uitvoering van de vesti gingswet kleinbedrijf 1937, waarbij het verboden wordt een piano-of orgelhan- del te vestigen zonder vergunning van genoemden secretaris-generaal. Onder dit verbod vallen tevens het verrichten van herstellingswerkzaamheden aan pi ano's en harmoniums, alsmede de uit breiding van bestaande bedrijven en wij- ingingen in de personen van ondernemers en beheerders. DONDERDAG 2 OCT. 1941. 's Morgens tot 7,41 u. 's Avonds van 19.17 u. ZEEUWSCHE MOSSELEN. Overzicht bij de opening van het nieuwe seizoen. Op 15 September j.l. is met de leve ring van mosselen aan de industrieën, inleggerijen, enz. wederom een aanvang gemaakt. Hiervan is dezer dagen door den Ne- derlandschen Omroep een reportage te Yerseke opgenomen. Er zijn flitsen ge nomen uit de betrokken bedrijven, van de haven en het dorp, terwijl met den burgemeester een vraaggesprek werd ge houden. Een en ander zal op 7 Oct. a.s. van 7.458 uur n.m. door Hilversum II worden uitgezonden. Indien men bedenkt, dat te Yerseke het aantal mosselindustrieën in ruim een jaar tijds van 2 tot 12 is gestegen, die gezamenlijk een zeer groote capaciteit sneuvelde, en Jemmingen; van de mis lukkingen in het Zuiden. Ook een aan val twee jaar later, mislukt. De plan nen worden echter niet opgeheven. Hij is naar La Rochelle gekomen, om uit naam van den prins te vragen, of straks op hulp kan worden gerekend. Eerst heeft hij ruim twee weken te Parijjs ver toefd. Verrast ziet De Coligny hem aan. „Hoe was de ontvangst?" yraagt hij levendig. „Ik kan er alleen over roemen, excel lentie", antwoordt Lodewijk van Nassau. ,,'kHeb Hunne Majesteiten meermalen gesproken, ben zelfs met den koning op de hertenjacht geweest. Hjj is een uit stekend jager", laat hjj er, ironisch, op volgen. „Overigens is er aan het hof te Parijs een levendig verlangen, om tot vrede te geraken." „Dien kan men krijgen, wanneer de voorwaarden acceptabel zjjn", zegt De i Coligny, de magere hand over het dunne haar strijkend en botend op zjjn onaf- scheideljjken tandenstoker. „Hare majesteit snakt naar vrede. Tot verzoening ljjkt ze mij wel bereid." „Het zou niet voor de eerste maal zjjn, dat Catharina de Medici sluw te werk gaat", merkt de gemalin van De Colig ny op. „Inderdaad, mevrouw. Een gevestigde hebben, zal men het groote belang van de mosselen voor de voedselvoorziening eenigszins kunnen begrjjpen. Vandaag zal met de verzending naar Nederland worden begonnen. In onge veer 5 maanden zullen meer dan 100.000 ton mosselen naar Holland vervoerd worden. Dit cjjfer heeft uitsluitend be trekking op de ruwe mosselen. Door de enorme uitbreiding der industrie wordt geschat dat er ongeveer evenveel inge legde als versche mosselen weg zullen gaan. De totale verzending naar Neder land komt hierdoor tusschen de 200.000 en 250.000 ton te liggen. Met den export is half September een aanvang gemaakt. In het afgeloopen jaar is in Yerseke met alle kracht gewerkt om de produc tie en den export van mosselen zoo hoog mogelijk op te voeren. Industrieën en arbeiders zijn er thans voldoende voor handen. De mosselvoorraad wordt op globaal 450.000 ton geschat. Nu ook de vervoersproblemen grootendeels zijn op gelost, laat het zich aanzien, dat de voorziening van binnen- en buitenland met Zeeuwsche mosselen voldoende ver zekerd is. MeJ. L. G. C. Backer f. Op 81-jari gen leeftijd is alhier overleden mej. L. G. C. Backer, die reeds een zeventig jaar geleden uit haar geboorteplaats Nisse naar hier is gekomen. Vooral op sociaal terrein heeft zij zich zeer verdienstelijk gemaakt. Zij was langen tijd een krach tige medewerktser in den Kinderbond en de vereen. Kindervoeding. Ook was zjj huisbezoekster van de vereen, tot bezoe ken der armen en bekleedde zij in het organisatieleven verschillende functies. Proces-verbaal. Wegens onvoldoen de verduistering is proces-verbaal opge maakt tegen M. C. B. alhier. Wilhelminadorp. Een arbeider van de Wilhelminapolder, kwam vorige week een paar jongens tegen, die iets droegen in een wit zakje; daar leek dit althans op. Erg veel aandacht schonk de man er niet aan, maar toen hij wat later op een der bedrijven zag dat er 'n nieuwe kop lamp van een auto was verdwenen, kreeg hij argwaan. Hij kende de jongens even wel niet, zoodat de politie, die in het ge val werd gemengd, niet veel houvast had. Na lang zoeken kwam men op het spoor van twee Goesche jongens. De knapen ontkenden hardnekkig iets met het geval te maken té hebben, doch door een slimmigheidje wist de politie hen eindelijk schaakmat te zetten en deelden zij mede de daders te zijn. Yerseke. De export van mosselen naar Duitschland is weder begonnen. Door de warmte moest deze en vorige week ge staakt worden. Naar België is de export gewoon door gegaan. VERVOERVERBOD VAN KIPPEN EN EENDEN. In de „Staatscourant" is opgenomen een besluit van den Secretaris-Generaal van Landbouw en Visscherij, waarin ar tikel 13 van het Crisis Pluimveehoude- rijbesluit 1938 als volgt wordt gewij zigd: 1. „Het vervoeren en doen vervoeren van kippen en eenden, met uitzondering van kuikens, en het voorhanden of in voorraad hebben van kippen en eenden, met uitzondering van kuikens, en van kalkoenen en ganzen, is verboden. 2. De verbodsbepalingen, gesteld in het eerste lid, gelden niet ten aanzien van het vervoeren, doen vervoeren en voorhanden of in voorraad hebben van kippen en eenden, met uitzondering van kuikens, indien desgevorderd wordt aan getoond, dat deze, hetzij in Nederland op rechtmatige wijze zijn uitgebroed, hetzij op rechtmatige wijze met inacht neming van het bepaalde in de Pluim- meening wil ik dan ook niet uitspreken. Maar ik heb wel den indruk, dat Hare Majesteit thans oprecht is in haar ge voelens en plannen." „Zij weet veel te goed, dat Frankrijk verloren is, indien niet een compromis wordt getroffen. Wij zijn er toe bereid. Maar dan een goed compromis. Volle dige vrijheid van godsdienst en de stich ting van een standenstaat, zooals aan vankelijk besproken is ter Statenverga dering in Orleans. Er is niets onrede lijks in. Zóó alleen is, met Gods hulp, een gelukkig Frankrijk mogelijk," „Geïnteresseerd luistert Lodewijk van Nassau naar dit korte programma, dat volkomen overeenstemt met de denk beelden van zijn broeder; denkbeelden, die in de Nederlanden niet eens goed worden verstaan. „Het is niet onmogelijk, dat er in deze richting iets te doen valt", zegt hij veel- beteekenend. Onmiddellijk brengt de admiraal het gesprek op algemeene onderwerpen. Er komen meer gasten, officieren en ande ren. Lodewijk van Nassau raakt in af zonderijk gesprek met Louise de Colig ny, een levendige, bloeiende jonge vrouw, en haar man, de Téligny. „Ik bewonder uw broeder, den prins", zegt zij. „Nog méér bewondering koestert mijn Wil Nederland zichzelf kunnen voe den, dan dient voor 1942 rond 400.000 ha broodgraan te worden uitgezaaid. Voor 1941, aldus de commissie-Posthuma, be droeg de uitzaai 311.000 ha wintergraan en 67.000 ha zomergraan. Totaal 378.000 ha broodgraan. Dit beteekent dus, dat voor 1942 nog meer wintergraan moet worden uitgezaaid dan voor 1941. Het gaat echter niet alleen om de op pervlakte. De kwaliteit van het zaai zaad, en zeker ook de wijze van bewer king van het land spelen een groote rol. Op de klei, zavel en löss kan men de beste resultaten verwachten. Tarwe stelt hoogere eischen aan de vruchtwisseling dan de andere granen. Vanouds kreeg de tarwe de beste plaats in den omloop. Dus zoo mogelijk na braak of koolzaad. De beste vóórvruchten van tarwe zijn haver, karwij, aardappelen en vlinder bloemige gewassen. Als eerste gewas op gescheurd gras land kan zeer goed tarwe worden geno men, bijv. wanneer men te laat is voor koolzaad. In de vorige jaren zaait men op gescheurd, goed grasland op klei grond geen graan, omdat dit te weelde rig zou worden. Men kiest dan beter koolzaad en hakvruchten. Zomertarwe kan met minder stikstof volstaan dan wintertarwe. De grondbewerking kan in de meeste gevallen eenvoudig zijn. Men ploegt en egt een paar malen om de onkruiden te bestrijden, de meststoffen (bv. stalmest) onder te werken en de structuur in orde te brengen. Na erwten en karwij zijn de ze bewerkingen noodzakelijk. Na aard appelen bieten en boonen, die een on- kruidvrije stoppel nalaten, ploegt men weinig en zaait steeds direct daarna. Het zaaien van tarwe wordt algemeen met de machine uitgevoerd, breedwerpig zaaien is zaadverkwisten. Neem den rjj- enafstand 2030 cm. Een wijde rijen- afstand heeft 't voordeel, dat het schof felen gemakkelijker gaat en dat het ge was steviger blijft. Voor geringere op brengst behoeft men niet te vreezen. De zaaizaadhoeveelheid is bij vroegen zaai (half October) 120130 kg/ha. Hoe later men zaait, hoe meer zaad er geno men moet worden, bijv. eind November 150160 kg/ha, omdat er dan meer za den verongelukken. Van fijnkorrelige rassen, als carsten, neemt met 10 pro cent minder. Van zomertarwe neemt men bijv. 150 tot 160 kg, dus vrij veel. Zomertarwes hebben korteren groeitijd en stoelen min der uit dan wintertarwe. Het spreekt vanzelf, dat voor het zaaien alleen het allerbeste zaad moet worden genomen, d.w.z. gezond, rasecht, en zuiver. Het is daarom ten sterkste aan te bevelen om zaad te gebruiken, dat door den N. A. K. is goedgekeurd. Boeren1 bedenkt, dat de voedselvoor ziening van het Nederlandsche volk slechts dan verzekerd is, indienl meer broodgraan dan vroeger wordt ver bouwd. Door scheuren van grasland verzekert gij de voedselvoorziening van het Neder landsche volk. Door scheuren voorkomt gij, dat het volk tekort komt en dat ge brek en1 honger hier hun intrede' doen. Scheurt dus alle grasland, dat er voor geschikt is! Zenuwtabletten koker 75 cent q Maagtabletten koker 75 cënt Hoofdpijntabletten koker *60- cent Laxeertabletten doos 60 cent AlteMkecbt.met.dea naam Mijnhardt. veewet en de ter uitvoering daarvan ge nomen maatregelen zijn ingevoerd, en ten aanzien van het voorhanden of in voorraad hebben van kippen en eenden, met uitzondering van kuikens, en van kalkoenen en ganzen, indien en voor zoover de door den directeur-generaal van de Voedselvoorziening te stellen re gelen worden in acht genomen. 3. De verbodsbepalingen, gesteld in het eerste lid, gelden niet ten aanzien van het voorhanden of in voorraad heb- broeder voor uw vader", merkt hij ga lant op. Zij maakt een afwerende beweging. „Beiden hebben tegenslagen, maar mijn vader heeft een gade, ook in deze tweede, die hem terzijde staat. Dè.t moet uw broeder missen." „Deze vrouw is een nagel aan zijn doodkist", zegt de Nassauer bitter. „Met zulk een voorbeeld voor oogen doe ik .beter niet te huwen." Hij doelt op het ongelukkige huwelijk van den prins met Anna van Saksen, die zjjn naam door het slijk sleurt. Ondanks den ernst, lacht Louise de Coligny geamuseerd. „Gelukkig, dat Charles er niet zóó over gedacht heeft", zegt zij, den arm van haar jongen echtvriend grijpend. „Ik geef toe, dat er tal van gunstige uitzonderingen zijn, mevrouw. In betere omstandigheden denk ik er allicht wel eens anders over. Maar thans ben ik een berooid man, niet in staat, een vrouw te onderhouden. Wij zjjn alles kwijt. Maar gelukkig hebben we nog crediet, om Alva opnieuw te gaan bestoken. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2