FINANTIEELE BERICHTEN. Kerknieuws Geref. Kerken. Onderwijs Uit de Provincie MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. THOLEN EN ST.-PHILIPSLAND. SCHOUWEN-DUIVELAND. KOERSEN Gemengd Nieuws Radioprogramma Marktberichten Ned. Herv, Kerk. Beroepen: te Ede (3e pred.pl.), J. Hovius te Ouddorp (Z.-H.); te Hengelo (3e pred.pl.), K. Strijd te Oisterwijk. Aangenomen: naar Zetten (3e pred.pl.), O. G. Heldring, aldaar. Bedankt: voor Eemnes-Buiten, J. J. Poot te Ameide en Tienhoven. Beroepen: te Enkhuizen (vac. D. Hoek), A. J. Boss te Nijmegen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: te Middelburg, Prof. G. W i s s e te Amsterdam-Oost; te Zwolle, J. Hovius te Nieuwe-Pekela. Bedankt, voor Driebergen-Rijsen- burg, M. Baan te Bussum. Afscheid, Bevestiging en Intrede. Ds M. Boukema neemt Zondag 9 No vember afscheid van de Geref. Kerk te Leidschendam en is voornemens 16 No vember zijn intrede te doen te Zaandam, in de vacature van Ds J. R. van der Meulen. Ds J. A. Schep preekt 12 October afscneid in de Geref. Kerk te Bussum en wordt 26 October door zijn plaatselijken collega, Ds D. Ringnalda, bevestigd als predikant der Geref. Kerk te Drachten. Ds H. L. Both. Naar wij vernemen is de toestand van Ds H. L. Both, de nestor van de predi kanten van de Geref. Kerk van Arnhem die in het Diaconessenhuis aldaar een operatie onderging, minder gunstig. Ds Both heeft nog al veel pijn en koorts, zoodat alle bezoek verboden is. Met emeritaat. DS J. Chr. Fritzsche, Ned. Herv. pre dikant te Zaandam, heeft tegen 15 Oc tober a.s. emeritaat aangevraagd. Ds Fritsche werd in 1897 geboren en in 1928 candidaat in Utrecht om 9 Dec. van dat jaar te Bergentheim het predik ambt te aanvaarden in zijn eerste ge meende. Vandaar vertrok hij in 1937 naar Zaandam-Oost, welke gemeente met die van Zaandam-West werd samenge voegd. Ds Fritzsche is de eenige recht zinnige predikant op de vier predikants plaatsen in Zaandam. Ds J. W. Verschoor t- In den ouderdom van 65 jaar is te S t. Philipsland plotseling overleden Ds J. W. Verschoor, predikant bij de Ned. Herv. Gemeente aldaar. Ds Verschoor werd 20 Sept. 1876 te Nieuw-Lekkerland geboren en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Leiden theo logie om in 1903 candidaat te worden in Drente en 15 Nov. van dat jaar te Hage- stein in zijn eerste gemeente te worden bevestigd. Vandaar vertrok h\j in 1910 naar Bleiswyk, welke standplaats in 1915 met Poortvliet verwisseld werd. In 1919 ging hij naar Nieuw- Weerdinge om in 1932 opnieuw in Z e e - land terug te keeren en zich 7 Aug. van dat jaar aan de gemeente van S t. Philipsland te verbinden. EVANGELISATIE-WEEK. Het bestuur van de Federatie van Ned. Herv. Stadsevangelisaties heeft aan een aantal Hervormde Kerkeraden in de grootste gemeenten des lands en aan de bij haaf aangesloten Stadsevangelisaties een rondschrijven gericht ten einde te trachten te bevorderen dat van 2731 October a.s. een „evangelisatie-week" georganiseerd worde. Om dit getuigenis zoo krachtig mogelijk te doen zijn, werd aan allen een gelijkluidend thema voor gelegd „Trekt God zich van deze wereld nog iets aan?" In genoemde week zullen dan achter eenvolgens de volgende onderwerpen aan de orde worden gesteld: „God is liefde een vroom verschijnsel „In wiens dienst staan wij?" „Er is houvast!" Nadere bijzonderheden omtrent orga nisatie dezer avonden worden op verzoek gaarne nader verstrekt aan allen, die aan deze actie wenschen inede te werken, door het secretariaat der Federatie, dat gevestigd is Stadhouderskade 137 te Am sterdam. Bond van Meisjesver. op Geref. Grondslag in Nederland. In de vacature ontstaan door het af treden van Prof. Dr J. Waterink te Am sterdam als- lid van de Methodiekcom missie heeft het bestuur van den Bond van Meisjesvereenigingen op Geref. grondslag in Nederland benoemd Ds M. B. v. 't V e e r, Geref. predikant te Am sterdam, die deze benoeming heeft aan genomen. Benoemingen. Kruiningen. Aan mej. A. C. M e e u s e is, overeenkomstig haar verzoek, met in gang van 1 Oct. 1941 eervol ontslag ver leend als onderwijzeres aan de O. L. school alhier. De burgemeester heeft met ingang van 1 October tot tijdelijk .onderwijzeres aan de O. L. school benoemd mej. M. C. Daansen te Aardenburg. Examens. Aan de Landbouwhoogeschool te Wa- geningen slaagde voor het ingenieurs examen de heer R. S. E v e r s d ij k te Kortgene. (Vervolg.) Benoemd: tot dijkgraaf van het waterschap De breede Watering bewes ten Yerseke, P. J. J. Dekker te Wemel- dinge; tot gezworene van den Hertogin- Hedwigpolder, C. D. Smet te Clinge; tot lid van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Leendert Abraham- polder, D. Tazelaar te Kortgene. NEDERLANDSCH-DUITSCHE KULTUURGEMEENSCHAP. Zaterdagmiddag heeft de werkgemeen schap Walcheren van bovengenoemde or ganisatie aan haar leden en genoodigden in den Schouwburg een kunstzinnigen middag bereid. De heer A. D. M. van den Berg, voor zitter der werkgemeenschap Walcheren, opende de bijeenkomst met een bijzonder woord van welkom tot Dr Miinzer, den gevolmachtigde voor Zeeland van den Rijkscommissaris, en tot den dichter Ludwig Bate, die was overgekomen om van zijn kunst te doen genieten. De voor zitter hoopte, dat de Duitsche dichter in Zeeland inspiratie tot nieuw werk zal vinden, in het land met zijn bijzondere bekoring, zijn wondere luchten, zijn flin ke vrouwen en mannen en ook paarden. De heer Bate heeft uit zijn eigen werk, dat zoowel proza als poëzie omvat, voor gedragen, terwijl tijdens de pauzes de heeren Höfelein en Vleugels uit Vlissingen klassieke composities ten ge- hoore brachten. De heer Lanwer, referent van den ge volmachtigde, heeft de uitvoerenden dank gebracht en zijn vreugde geuit over het feit, dat ook thans weder nieuwe be langstellenden aanwezig waren, die men voor de eerste maal nog niet had kunnen begroeten. Het zal voor het bestuur aan leiding zijn op den ingeslagen weg voort te gaan. Het verkeer in de Langedelft. Tot nu toe was in de Langedelft het éénrich tingsverkeer van toepassing en mocht van den Dam tot de Markt niet worden gereden. Thans is daarin een verande ring gebracht en geldt dit verbod alleen vanaf den Dam tot aan de Kerkstraat, die is aangelegd tegenover de Biblio theek tot het Koorkerkhof. Van die straat tot aan de Markt mag in beide richtingen worden gereden. De Kerk straat mag van beide zijden worden be reden. De borden in het thans vrijgege ven deel van de Langedelft zullen wor den weggenomen. Uitreiking] diploma's Veilig Verkeer, Zaterdagmiddag kwam het bestuur van de Vereeniging voor Veilig Verkeer met enkele genoodigden en met de kinderen, die in Juli aan het verkeersexamen heb ben deelgenomen, samen in de bovenzaal van de Vergenoeging. De waarnemende voorzitter, de heer E. Visscher, heette allen welkom en dit in het bijzonder den heer Paul als ver tegenwoordiger van 't gemeentebestuur. Spr. herdacht het overlijden van den heer Snoep, die als chauffeur zulk een groot belang stelde in de vereeniging en stelde voor eenige oogenblikken op te staan om hulde te brengen aan zijn na gedachtenis. Nadat allen aan dit verzoek hadden voldaan, kwam spr. tot het vertrek van den voorzitter, Mr B. J. Besier, die hij schetste als een goed voorzitter en een goed mensch. Bij zijn vertrek uit Middel burg heeft de vereeniging hem een ets aangeboden van Middelburg. Spr. bracht dank aan allen, die op eenigerlei wijze hun medewerking ver leenden voor het houden van het examen en deelde daarna mede, dat het in de be doeling ligt weer een cursus te houden voor bestuurders van auto's, welke open staat voor bezitters van een rijbewijs. De cursus heeft tot doel de kennis over de auto's uit te breiden. Men wil spoedig beginnen en leden van de Vereeniging kunnen zich voor 1 October aanmerden bij den secretaris, den heer A. Avink. Hierna werd een zeer interessante ver- keersfilm vertoond, opgenomen te Gro ningen en waarin het verkeerd en goed toepassen der verkeersregelingen goed uitkomen, alsmede de ernstige gevolgen, die verkeerd handelen kan veroorzaken. De kinderen, doch ook de ouderen der aanwezigen hebben het geheel met groo- te aandacht gevolgd. Vervolgens ging de heer Visscher over tot de uitreiking der diploma's. Aan 128 van de 181 kinderen, die deelnamen, kon een diploma worden uitgereikt. Op den hoek Boudewijn de Witte straat en Wilhelminastraat had een aanrijding plaats tusschen G. H. v. d. M. te 's-Heer Arendskerke en E. M. L. al hier. Proces-verbaal wordt opgemaakt. Wegens onvoldoende verduistering •is geverbaliseerd C. d. K., alhier. Het ligt in de bedoeling het ge meentelijk sportterrein geleidelijk te her stellen, zoodat het aan alle eischen zal kunnen voldoen. Het eerst is de omraste ring aan de beurt. De Goesche kappers hebben zich met een adres tot B. en W. gewend, waar in verzocht wordt den Donderdagmiddag aan te wijzen voor verplichte sluiting. Korfbal, Zaterdagmiddag speelde Togo LH een competitiewedstrijd tegen Volharding m uit Yerseke. Deze wed- strijd werd door Togo Hl met 32 ge wonnen. Rilland-Bath. Het was Vrijdag 26 Sept. voor de gemeente Rilland-Bath een feest dag. Haar burgemeester, dhr P. J. Do- minicus, trad in het huwelyk met mej. J. de Rijke uit Yerseke. Na de voltrekking van het huwelijk op de gemeentesecretarie te Yerseke, reed het bruidspaar met gevolg naar onze ge meente, waar den burgemeester en zijn echtgenoote een warme ontvangst te beurt viel. De kerkelijke bevestiging had plaats in de Ned. Herv. Kerk door Ds Sickesz, die tot tekst Neh. 8 11 b had gekozen. Na afloop van den dienst begaven bruid en bruidegom zich naar het plein der O. L. school. Hier zongen de school kinderen van alle scholen den heer en mevr. Dominicus toe, waarna het w.n. hoofd, dhr Leune, namens schoolbestu ren, personeel en kinderen van de geza menlijke scholen een toespraak hield en een fraaie schemerlamp aanbood, waar voor de burgemeester allen hartelijk be dankte. Hierna volgde een autorit naar Bath, terwijl in de concertzaal „het Wapen van Rilland" een receptie plaats had. Zeer velen, o.a. de oud-raadsleden, afge vaardigden van vereenigingen enz. maakten van de gelegenheid gebruik om het bruidspaar hun gelukwenschen aan te bieden. De gemeente-secretaris dhr de Goffau heeft het bruidspaar hartelijk toegespro ken namens de oud-raadsleden en de ambtenaren der gemeente, waarna mevr. Nanninga namens de gemeente een prachtige fruitschaal overhandigde. In hartelijke en humoristische be woordingen heeft de burgemeester, mede namens zijn echtgenoote, zijn groote er kentelijkheid uitgesproken over hetgeen men hem dezen dag had bereid. Yerseke. De mosselhandel gaat zeer goed. De kweekers van beste kwaliteit mosselen leveren al aardige kwantums. De kokerijen en inleggerijen hebben han den vol werk. Woensdag begint de ver zending van versche mosselen naar het binnenland. De handel is geheel georga niseerd door het Centraal .Verkoopkan toor te Bergen op Zoom. De vraag voor 't binnenland is groot. De zoon van den heer de K. Uit de Damstraat had het ongeluk een zwaar stuk steen op zijn arm te krijgen, waar door zijn arm ernstig gekwetst werd. Dr Polderman verleende heelkundige hulp. Waarde, Korfbal. Zaterdag speelde Waarde I een competie-wedstrijd tegen S. D. O. I van Kapelle, welke eindigde in het voordeel van Waarde I met 31. Kloetinge. In de plaats van den heer A. J. Blok is tot agent van den distribu- tiedienst alhier benoemd, de heer D. Lodder, volontair ter secretarie alhier. Korfbal. Zaterdagavond speel de Unitas II een vriendschappelijken wedstrijd tegen Onda II uit Wilhelmina- dorp. Unitas II wist dezen wedstrijd met 30 te winnen. Ruststand 10. Tholen. De Veehouderijcentrale heeft drie van de vier slagers alhier geduren de twee weken voor het verkrijgen van vleesch uitgesloten en wel de le van 1 14 Oct.; 2e van 1528 Oct.; 3e van 29 Oct. tot 11 Nov. a.s. De besomming der binnengekomen botvisschers bedroeg deze week onge veer gemiddeld van 6 tot 16 tobben. De prijzen voor de gevangen bot zijn sterk verlaagd, daar door een verkeerd begrip deze voor de bot te hoog was gesteld, met als gevolg, dat de Inspectie van de prijsbeheersching heeft ingegrepen. Men mag ze aan den consument niet duurder verkoopen dan voor 56 cent voor hen die ze van den schipper betrekken en 63 cent voor hen, die ze van den groot handel ontvangt. Aan het Mosselkantoor werd aangevoerd ruim 190 ton, welke weer aan de grossiers werden verstrekt voor den inmaak. Bruinisse. De af deeling Bruinisse van den Bond van Moselkweekers in Zeeland heeft Zaterdagavond in hotel Storm een vergadering gehouden, om de leden ge legenheid te geven, te beslissen of men afgevaardigden zou zenden naar de ver gaderingen van den Provincialen Zeeuw- schen Visscherijbond, de vereeniging die onlangs is opgericht en die de geheele Zeeuwsche visscherij in al haar geledin gen omvat. Door het zenden van afge vaardigden gaf men dan tevens te ken nen zich bij dezen Bond aan te sluiten. De voorzitter, de heer De Waal, gaf een verslag van de oprichtingsvergade ring van dezen Bond, die hij in zijn kwa liteit van voorzitter van de afdeeling Bruinisse van den Bond van Mosselkwee kers had bijgewoond. De leden der vergadering spraken er hun afkeuring over uit, dat men Brui nisse in deze zaak geheel had gepasseerd en genegeerd en dat men nu begon om een bestuur te benoemen zonder Bruinis se, Tholen of Zierikzee, toch allen be langrijke visschersplaatsen, daarin te kennen Met algemeene stemmen werd besloten geen afgevaardigden naar de vergaderingen te zenden. Hoewel hiermee feitelijk de agenda af- beloopen was, kwamen nog enkele be langrijke punten voor de mosselcultuur naar voren. De heer Jan van den Berg Jumelet wijst er op, dat er veel overjarige mos selen zijn, die goed zijn van kwaliteit, doch die niet geleverd kunnen worden, van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 9, Tel. 2001 en 2410. Zaterdag 27 Sept. 1941. V.K. Heden 4 Ned. 1940 I 1017e 102 4 Ned/1940 II 100% 100"/i, 4 Ned. 1940 m. b. 1007s 102 4 Ned. 1941 1007e 100"/» 3 Ned. 1937 89"/io 97% 3-37» Ned. 1938 947s 94"/io 3 Ned. Indië 1937 I 97% 977s Koloniale Bank 214 2027a Ned. Ind. Handelsbank 150% 148 Cert. Ned. Handel Mij. 1617» 158 A. K. U. 140 138 Van Berkel's Patent 1027a 101 Cert. Calvé-Delft 120% 118% Fokker 221 222 Cert. Leverbros 161 160 Philips Lampen 27Ï 2667a Pref. idem 172% 170% Koninklijke Olie 315 311 Amsterdam Rubber 3067a 306 Bandar Rubber 245 243 Deli-Batavia Rubber 254 254 Serbadjadi 156 151 V. I. C. O. 205 Holland Amerika Lijn 146% 1457a Koninklijke Boot Nederl. Scheepv. Unie Rotterd. Lloyd Mij. Nederland H. V. A. Javasche Cultuur N. I. S. U. Verg. Cultuur Deli Maatschappij Senembah 47a Bataafsche Olie 37a Bataafsche Olie Amsterdamsche Bank Incasso-Bank Rotterd. Bankverg. Twentsche Bank 6 pref. Leverbros Nat. Bez. De Schelde Ned. Gist Spiritus Van Gelder's Papier Wilton Fijenoord Hessa Rubber Amsterdam Ballast Blaauwh. Vriesseveem V.K, 202 211 1707» 170 478 288 270 135% 310 257 1017s 92% 131% 127% 140 146 13672 Heden 200 209 165% 165 481 291 276 136 305 256 1027s 92% 129% 1267s 141 135% 497 153 224 169% 1517s 224 165% 210 102 Zooals men uit het verloop van onze aandeelenmarkt gisteren heeft kunnen aflezen, heeft het besluit van de Duit sche overheid ten opzichte van de haus sebeweging aan de Duitsche beurzen ook hier stof doen opwaaien. Defini tieve berichten zijn sindsdien hier nog niet bekend geworden b.v. of Duitsche particulieren hunne voorschotten op ef fecten voor een bepaalden datum moe ten aflossen e.a. Voorts tast men in het duister, of der gelijke maatregelen ook te onzent zullen worden genomen. In afwachting hiervan heeft onze beurs beden een kalmer aspect vertoont dan gisteren het geval was geweest. De koersschommelingen bewogen zich binnen nauwe grenzen. Verschillende aandeelen kwamen ech ter op nog iets lager niveau. Aand. Ko ninklijke Petroleum openden op 311 pet., liepen later nog iets terug en sloten op 31072, dus een viertal punten lager. Bij de industrieele aandeelen bleek er weder eenige vraag te zijn voor aand. van Berkei's Patent, die niet veel ver anderd waren bij het vorige slot verge leken. Ook in eert. Leverbros ging vrij veel om, het nadeelige verschil met gis teren had hier al zeer weinig te beteeke- nen. Aand. Philips echter bewogen zich vrijwel gedurende den geheelen beurstijd beneden de vorige koersen. Aand. A.K.U. waren aan het slot een drietal punten in reactie. Scheepvaartaandeelen bleken ook nog aangeboden te zijn, ofschoon ook hier de koersverliezen niet veel te beteekenen hadden. Aand. Nederlandsche Scheep vaart Uni kwamen ten slotte op 2087s pet. terecht, dus sloten een tweetal pun ten lager. Aand. Java-China-Japan Lijn fluctueerden nog al sterk n.l. van 171 tot 179 pet. Het slot kwam ongeveer op den middenkoers. Aand. H.V.A. hadden zich gisteren door een zeer flauwe stemming onder scheiden, het fonds lag eenige dagen reeds loom in de markt. Het koersver loop was heden iets gunstiger, zoodat de middenkoers boven den vorige kwam te liggen. Rubberwaarden bewogen zich meestal beneden het peil van den vorigen dag. Aand. Amsterdam Rubber waren aan het slot niet veel veranderd bij het vo rige vergeleken, doch het hoogste ni veau van gisteren werd niet bereikt. In tabakken ging weinig om, het aan bod in eert. Deli Maatschappij kon slechts op verlaagd peil worden opgeno men. De beleggingsmarkt gaf weinig bizon- ders te zien. Participatiebewijzen Belegging Neder land f 630.50. omdat een partij mosselen niet meer dan 12 pet. tarra mag bevatten. Oude mos selen bevatten vanzelfsprekend meer, terwijl door omstandigheden deze mosse len thans hier niet kunnen worden ge zuiverd. Nog eenige andere personen hadden een voorstel in den geest van dat van den heer van den Berg Jumelet, die er op aandrong, dat in afwijking van de dit seizoen gestelde kwaliteitseischen toch mosselen met meer dan 12 pet. tarra geleverd zouden mogen worden. De tarra toch kan op meer dan één ma nier van de geleverde partij worden af getrokken, zoodat de kweekers niet ge dupeerd worden en de handelaars geen schade lijden. De voorzitter zegde in zijn kwaliteit van bestuurslid van Cevemos toe, deze kwestie in de vergadering van Cevemos te zullen bespreken. Slachtoffers van or kaan. (D.N.B.) In de Caraïbische Zee is tijdens den orkaan, die daar de laat ste dagen heeft gewoed, het Amerikaan- sche s.s. „Ethel Shakel" (1800 ton) ver gaan. De „Ethel Shakel" is waarschijn lijk ondergegaan in de buurt vau Aruba. Voorts heeft een Amerikaansch pa trouillevliegtuig met veertien man aan boord ten Zuidoosten van San Juan (Portorico) een noodlanding moeten doen. Tien leden der bemanning zijn ge red, de vier anderen worden nog ver mist. Autobus in een sloot. 'Een autobus vol arbeiders is Zaterdag morgen even buiten de stad Groningen van den weg geraakt en in een droge sloot terechtgekomen. Er zijn geen doo- den te betreuren. Een der arbeiders werd gewond. Hij moest naar het Aca demisch ziekenhuis te Groningen wor den overgebracht. Behalve de naar het ziekenhuis ver voerde arbeider werden nog twee inzit tenden licht gewond. Zij werden naar hun woning overgebracht. Negen arbei ders werden door glasscherven licht ge wond. Dinsdag 30 Sept. 1941. HILVERSUM I. 415,5 M.- 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO.: Nieuwsberichten. 8.15 Schriftlezing en meditatie (voorbereid door de Chr. Ra dio Stichting). 8.25 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gram. 11.00 Voor dracht. 11.20 Amabile-sextet. 12.00 Otto Hendriks en zjjn orkest. 12.40 Alma nak. 12.45 BNO.: Nieuws- en economi sche berichten. 1.00 Zang met pianobe geleiding. 1.30 Ensemble Bandi Balogb en gram. 2.30 Lichte toets. 3.30 Piano voordracht. 4.00 Gram. 4.45 Voor de jeugd. 5.00 Gram. 5.15 BNO.: Nieuws-, economische en beursberichten. 5.30 De Ramblers. 6.00 Voor de werkende vrouw. 6.15 Boyd Bachman en zijn ork. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Orgelcon cert en zang. 8.00 Radiotooneel. 8.45 Omroep-Opera-orkest en solist. 9.45 BNO.Nieuwsberichten. 10.0010.15 BNO.: Engelschs uitz.: Economie News from Holland. HILVERSUM H. 301,5 M. 6.458.00 Zie Hilversum I. 8.00 BNO. Nieuwsberichten. 8.15 Gram. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Pianovoordracht. 10.40 Voordracht. 11.00 Zang met pianobege leiding. 11.20 Orgelconcert. 12.00 Frans Wouters en zijn orkest. 12.45 BNO.: Nieuws- en economische berichten. 1.00 Ensemble Rentmeester eri gram. 2.00 Rotterdamsch Philharmonisch orkest en gram. 3.30 Voor de zieken. 4.00 „Groote rollen en hun vertolkers. Rigoletto", causerie met gram. 4.45 Gram. 5.00 Bij bellezing. 5.15 BNO.: Nieuws-, econo mische- en beursberichten. 5.30 De Ro mancers en bet kleine Omroepmannen- kwart. 6.15 Boekbéspr. 6.30 Gram. 6.45 Cyclus „In een nieuw licht bezien" (voorbereid door de N.S.B.). 7.00 Ac tueel halfuurtje. 7.30 Reportage. 8.00 2 Piano's. 8.45 Voor den boer. 9.00 Gram. 9.45 BNO.: Nieuwsberichten. 10.00 Avondwijding. 10.0510.20 Poli tiek weekpraatje (opn.). Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 55 cent bij vooruitbetaling. MIDDELBURG. Veiling van 26 Sept. Spinazie 112, Postelein 912, Zuring 2, Augurken 327, Wagenaarsboonen 12, Stoksnijboonen 16, Stamsnijboonen 14, Stokprincessenboonen 1823, Stam- princessenboonen 16, Spruiten 1635, Koolrapen 2, Andijvie 56.5, Rabarber 1, Kroten 34, Sav.kool 2.53.5, Roo- dekool 2.33.5, Boerekool 5, Prei 8, al les per kg.; Peen 5, Rapen 38, Radijs 13, Rammenas 16, alles per bos; Peterselie 5—10 per chip; Knolselderie 48, Bloemkool 715, Kropsla 13, Komkommers 411, alles per stuk. THOLEN. Geboren: Lena Marina d.v. B. de Hond en G. M. Jeroense; Jan Jo- hannis z.v. J. D. v. d. Velde en M. Kors- man; Dirkje d. v. J. Pollie en D. Jansen. Hendrika Barbara d. v. E. Roukema en J. P. Goossens.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3