Afsobeidspredicatle Ds P. J. Steinz. Binnenland „De groote Ketter" Wanneer verduisteren? Uit de Provincie Indrukwekkende dienst In de Groote Kerk te Goes. FEUILLETON wijzigingen in prov. bestuur van noord-holland. engelsche luchtaanvallen. in limburg. men, zoodat geen onderscheid tusschen de verbruikers al naar gelang hun huis 1 i/c* 4 of meer den vier kamers telt, meer v, orden e naak t 2. Alle V6J o. ..Kers in do categorie „centrale vei warning" de verwarming met betrachting van de uiterste zuinig heid zullen kunnen stoken en tijdens een eventueele vorstperiode bevriezing van het buizennet kan worden voorkomen. De toeslag voor groote huizen zal daar bij niet worden verstrekt. De toeslag voor de huizen met meer dan twee vrijstaande buitenmuren is zoo wel voor de categorie „haarden en ka chels" als voor de categorie „centrale verwarming" komen te vervallen. Particuliere verbruikers. In verband met het bovenstaande die nen verbruikers, die een kaart J (1 tot en met 4 kamers) of K (meer dan 4 ka mers hebben ontvangen, er rekening me de te houden, dat hiervan nog ten hoog ste acht bonnen, elk voor één eenheid vaste brandstoffen, zullen worden aan gewezen, zoodat voor het geheele stook- seizoen voor houders van kaarten „J" maximaal elf en voor houders van kaar ten „K" maximaal twaalf eenheden vas te brandstoffen zullen beschikbaar wor den gesteld. Voor verbruikers, die een kaart „L" (centrale verwarming) hebben ontvan gen, zullen ten hoogste nog 27 bonnen worden geldig verklaard, waardoor een maximum van 38 eenheden bereikt wordt. Waar een vermindering van bovenge noemd rantsoen niet uitgesloten is, dient de grootste zuinigheid te worden be tracht. Voor de huizen, die gestookt worden met haarden en kachels is de regeling voor de verstrekking voor ruimten met bijzondere doeleinden reeds bekend, ter wijl de regeling voor de pensionhouders en kamerverhuurders in de categorie „haarden en kachels" eenige dagen gele den is gepubliceerd. Volgens de ontworpen regeling wordt alleen een extra rantsoen gegeven voor ruimten met bijzondere doeleinden, waar radiatoren aanwezig zijn, echter slechts voor zoover de inhoud van deze ruimten samen met den inhoud van de overige vertrekken, waar radiatoren zijn, grooter is dan 300 kubieke meter. Verbruikers in de categorie „centrale verwarming" met ruimten voor bijzon dere doeleinden, waarin geen radiatoren aanwezig zijn, vallen niet onder boven staande regeling. Voor hen wordt even wel de mogelijkheid geopend, om voor de ruimten met bijzondere doeleinden toch een toeslag te verkrijgen; zij dienen zich Hiertoe vóór 15 October a.s. tot den plaatselijken distributiedienst te wenden. Zij komen evenwel alleen in aanmer king voor eert extra-verstrekking, in dien de inhoud der woonvertrekken, waarin radiatoren aanwezig zijn, te za- men met den inhoud der ruimten voor bijzondere doeleinden grooter is dan 300 M3. 52) o— Als God het wil! Want Andelot heeft soms het bange voorgevoel, dat de zaak de Hugenoten verloren zal zijn. Ondanks alle moed en weergalooze dapperheid, is het koninklijke leger steeds overwin nend. Andelot heeft ook met het leven afgerekend. Hij is jaren ouder geworden. Zijn opgewekte natuur is verdwenen. Een méér vastberaden trek bedekt steeds zijn gelaat, dat knapper is dan dat van zijn broeder. Maar beiden hebben één ding gemeen: voor het geval zij mochten sneuvelen, zij weten zich veilig geborgen. De bewoners van de vesting La Ro ebelle zien voortaan Jeanne d'Albret, de Koningin van Navarre, in hun midden. En de jonge prinsen, veldheeren in den dop, r^den vaak door de straten aan de zijde van den admiraal, die bezig is, het leger voor een veldtocht te formeeren. Een koerier heeft zich gemeld. Van den prins van Oranje, meedeelend, dat deze zich met twaalfhonderd ruiters zich in Frankrijk bevindt. Hij heeft zich ver- eenigd met het leger van den Duitschen hertog van Zweib.rj.cken, die inmiddels De commissaris der provincie Noord- Holland heeft met ingang van 1 October Z aan de heeren A. Bruch, A. W. Michels, L. van der Wal en Mr Dr P. J. Witteznan, op hun verzoek eervol ont- Blag verleend uit hun functie als lid van Gedeputeerde Staten van Noord-Hol land, onder dankbetuiging voor de dien- sten, in deze functie aan de provincie bewezen. Met ingang van gelijken datum heeft de commissaris der provincie benoemd tot bestuursraad, de heeren Mr W. N Felhoen Kraai, Dr A. C. Groeneveldt, W. H. M. Nienhuis Ruys en Mr W. J. Schönhard. Deze bestuursambtenaren .zullen te f^enmet den heer J. Saai, die in func- blijft, den commissaris der provincie in het uitoefenen van het provinciaal be stuur bijstaan. Mr W. N. Felhoen Kraal is in 1897 geboren en is advocaat en procureur, be nevens plaatsvervangend kantonrechter te Wormerveer. Mr Felhoen Kraal is niet ten e0nlge Part^ beweging aangeslo- pr A. C. Groeneveld, die in 1884 is geboren, was eenige jaren als ambtenaar verbonden aan het departement van Landbouw, Handel en Nijverheid, hier te lande en in Nederlandsch-Indië. In 1939 heeft hij zich op verzoek van den minister van Binnenlandsche Zaken beschikbaar gesteld voor de organisatie van het vluchtelingenwezen hier te lan de Dr Groeneveldt is niet bij eenige po- btieke partij of beweging aangesloten. M' Nieniluis Ruys, die in 1898 is geboren, is directeur van het Gewes telijk Arbeidsbureau te Haarlem. De heer Nienhuis Ruys is lid van de N. S. B. Mr W. J. Schönhard, die op 17 0cto- baJ. *896 13 geboren, heeft als reserve- olticier de mobilisatie van 19141918 en 1939-1940, alsmede den oorlog me degemaakt. Hij heeft aan de Vrije Uni versiteit te Amsterdam in de rechtswe tenschappen gestudeerd. Sinds 1921 is hij werkzaam aan het Provinciaal Wa terleidingbedrijf van Noord-Holland. Mr Schönhard is lid der N.S.B. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag zijn, zulk3 in tegenstelling met vorige dagen, weer eenige Engelsche vliegtui gen boven ons grondgebied verschenen. Pe *?,eeste neergeworpen brisant- en brandbommen vielen op het open veld en richtten geen schade van eenige be- teekenis aan. Op een enkele plaats ech ter werd een huizenblok getroffen en werden zevén woonhuizen grootendeels verwoest. Hierbij werden drie personen gedood en elf gewond, terwijl nog eenige perso nen worden vermist zoodat mogelijk het aantal slachtoffers nog stijgt. BURGEMEESTERSBENOEMINGEN Het rijkscommissariaat maakt bekend: De commissaris-generaal voor bestuur en justitie heeft op grond van art. 3 der verordening nr 108-1940 (4e verordening over bestuursrechtelijke maatregelen) te zamen met artikel 4 lid 1 der verorde ning nr 3-40 over de uitoefening der re- geeringsbevoegdheid in Nederland, den burgemeester te Heer en Cadier en Keer, Mr. A. M. P. Thomassen, onder gelijktij dig eervol ontslag uit deze functie tot burgemeester te Kerkrade benoemd. Voorts heeft de secretaris-generaal voor bestuur en justitie tot burgemeesters be noemd: den heer M. F. L. A. Welters te Tegelen tot burgemeester van Sittard, Mr J. H. Zanders, advocaat en wethou der van Venlo, tot burgemeester van Venlo; den heer A. den Rooyen, gemeen teambtenaar en leider van het distribu tiebureau te Roermond tot burgemees ter van Echt; den heer J. Roesener-Manz te Valkenburg tot burgemeester van Heer en Cadier en Keer en den heer A. M. J. A. Regout te Utrecht tot bur- gemeester van Maasbree. Tevens heeft de commissaris-generaal voor bestuur en justitie den burgemees- ter, Mr A. M. P. Thomassen, belast met overleden is. Het wachten is op orders van den admiraal. De koerier kan vrij wel .onmiddellijk terugkeeren, met de mededeeling, dat het Hugenotenleger zich bij Limoges verzamelen zal. Het is daar, dat admiraal De Coligny en de prins van Oranje elkaar voor het eerst ontmoeten. Lodewijk van Nassau, de broeder van den prins was meermalen m Frankrijk. Hij kent ook het hof van Parijs en heeft den admiraal meermalen gesproken. De prins vertelt van de gebeurtenis sen in Nederland. Hij is met een leger over de Maas getrokken, maar Alva heeft den slag ontweken, zoodat hij, door geldgebrek genoodzaakt, moest terug- keeren. Voorloopig kan hij in de Neder landen niets beginnen. Hij komt nu met twaalfhonderd ruiters de Hugenoten te hulp. Bij slagen kunnen die hen helpen. Die twee verstaan elkaar volkomen. Peinzend staart Gaspard de Coligny naar het fijnbesneden gelaat tegenover hem. Hij heeft reeds heel wat meege maakt, maar dat haalt nog niet bij wat den prins van Oranje is overkomen, wiens oudsten zoon men zelfs naar Span je heeft gevoerd. De tijd komt, dat De Coligny weer bin nen de muren van La Rochelle terug is. Er zijn dan bange dagen achter den rug. Het leger der Hugenoten is bij Montcan- de voorloopige waarneming der zaken van den burgemeester te Schaesberg en Ubach over Worms, den burgemeester M. F, L. A. Welters met den voorloopige waarneming der zaken van den burge meester te Broeksittard en Nieuwstad en den burgemeester A. den Rooyen met de voorloopige waarneming der zaken van den burgemeester te Stevensweert en in Ohé en Laak. DINSDAG 30 SEPTEMBER 1941. 's Morgens tot 7.38 uur. Avonds yan 19.21 uur. POLDER WALCHEREN, In het gebouw der N.V. PZEM te Mid- deldelburg had Zaterdag de najaarsver gadering plaats van het polderbestuur van Walcheren onder voorzitterschap van mr H. F. Lantsheer. Een commissie, bestaande uit de hee ren Portheine, Blaupot ten Cate en Mal- jers, heeft de geloofsbrieven van de her kozen commissarissen, de heeren K. J. van Loo en J. Osté onderzocht en tot goedkeuring geadviseerd. Nadat de ver gadering zich hiermede vereenigd had, heeft de voorzitter beide commissaris sen met hun herbenoeming gelukge- wenscht. Bij het voorstel tot vaststelling van de rekening van den polder over 1940, stelde de heer Jeronimus de vraag of bekend is waarom de kosten van werken aan de Noordwatering zooveel hooger zijn dan de raming en tevens vroeg hij of bij de restitutio van dijkgeschot voor verwoeste perceelen alles is terug ge geven. De voorzitter zeide, dat bij de vermin dering van dijkgeschot gehandeld is zoo als het rijk ten opzichte van de grond belasting doet. De rekeningen werden vastgesteld op de reeds door ons vermelde bedragen. De vergadering vereenigde zich met het voorstel tot vaststelling van het dijkgeschot voor het gebouwd op f2.60 (v.j. f 1.40) per f 100 belastbare op brengst en het ongebouwd op f 24 per h.a. sehotbaar en f 15.80 per h.a. vrij land (v.j. f 22 en f 13.80). Zonder discussie of hoofdelijke stem ming vereenigde de vergadering zich met de voorstellen tot uitbreiding van het griffie-personeel met een adjunct- I commies, verder tot verkoop van zij kanten weg aan de gemeenten Vrouwen polder en Middelburg en ten slotte tot machtiging van het dag. bestuur om in 1942 tot een maximum van f200.000 aan kasgéld op te nemen. Afscheid. De voorzitter wees er thans op, dat de Raad, de heer J. de Visser Szn., we gens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd als zoodanig niet meer herbe noembaar is. Sedert 1918 is de heer de Visser commissaris geweest en sedert 1928 raad. Op voorbeeldige wijze heeft hij zich aan deze taak gewijd en hij deed zich kennen door zijn goede en prettige omgang. De heer de Vissér dankte den voor zitter voor zijn woorden en besloot zijn goede wenschen uit te spreken voor de werkzaamheden in het nieuwe polder huis. DE JACHT OP WALCHEREN. Naar wij vernemen is de jacht op Walcheren uitsluitend opengesteld voor inwoners van Walcheren die reeds in het bezit zijn van jachtakte en geweer. BENOEMINGEN. De wnd Commissaris der Provincie Zeeland heeft met ingang van 1 Octo ber a.s. benoemd tot opzichter bij het waterschap „Het Vrije van Sluis" te Oostburg, den heer P. de Vuijst te Groe- de, thans waterbouwkundig ambtenaar bij het waterschap „Groede en Baanst"; P. A. Brakman te Nieuwvliet en F. A. de Smit te Middelburg, beiden thans tij- i delijk opzichter bij den Provincialen Wa terstaat in Zeeland. (Vervolg op 3e pagina.) tour totaal verslagen. Er is een ware slachting aangericht. Andelot is geval len. Her en der zijn de troepen verspreid. Als de berooide vluchteling, alleen verge zeld van een bediende, is de prins van Oranje naar Duitschland ontkomen, om op den Dillenburg heul te zoeken. Met ontzaglijke moeite en veel levensgevaar is het De Coligny gelukt, mét de beide jonge prinsen, die weten, wat een vuur doop is (want zij hebben den slag mee gemaakt) naar La Rochelle te ontko- De laatste van het drlemanssohap (Homburg-Stelnz-de Vries) met emeritaat men. Daar bewondert Jeanne d'Albret zijn onvermoeibare geestkracht. Want deze zwijgzame man is niet verslagen. „Met 's Heeren hulp zullen we ons herstellen", merkt hij opWe mogen niet over het hoofd zien, dat ook de te genstanders ontzaggelijke verliezen ge leden hebben. Het is mij bekend, dat zij naar het einde van den strijd haken. Maar de voorwaarden moeten aanneme lijk zijn." Naar alle richtingen, ook naar het buitenland, snellen de volgende weken de koeriers uit La Rochelle. Het gedecimeerde Hugenotenleger moet weer een sterke eenheid worden. De moed is er nog lang niet uit. Wordt niet gestreden voor een heilige zaak? De Groote of Maria Magdalenakerk te Goes was gisteravond met een zeer groote schare gemeenteleden gevuld ter gelegenheid van de afscheidspredicatie van Ds F. J. S t e i n z, de nestor van de Ned. Herv. predikanten te Goes-Wilhel- minadorp, die wegens het verkrijgen van emeritaat zijn dienstwerk met ingang van 1 October neerlegt. Onder de talrijke aanwezigen werden opgemerkt Ds H. Boersma van Kloe- tinge, Ds F. G, A. v. D ij k van Wol- faartsdijk, Ds J. H. R e n t i n g van Heinkenszand, Dr J. D. Schmidt van KapelleDs J. d e V r i e s, em. predikant der Goesche gemeente, Ds P. J. F. v. Voorst Vader van Nisse, Ds C. E. v. Voorthuijsen van Kattendijke en Ds C. v. d. W a a van 's H. Arendskerke, de beide Goesche collega's van Ds Steinz, kerkvoogden en notabelen en be langstellenden uit den omtrek. Ds Steinz, die door Ds A. W. M. O d naar den kansel werd geleid, liet na vo tum en zegengroet zingen Ps 138 1 en 2. Vervolgens las Ds Steinz de beloofs- belijdenis, zooals die werd vastgesteld in de kerkvergadering te Nicéa, welke de gemeente staande aanhoorde en waarme de zij haar instemming betuigde door 't zingen van Gezang 132 2 en 3, „U looft d' apostelschaar in heerlijkheid, o Heer" en „U, Vader, U zij lof op een ver hoogden toon!" Hierna werd gelezen Ps. 103, ging Ds Steinz voor in gebed en werd gezongen Gezang 136 1, 2 en 5, „Lof zij den Heer". De laatste preek. In zijn voorafspraak zeide Ds Steinz, dat bij dit afscheid de gedachten zich vermenigvuldigen en spr. ziet met ont roering terug op zijn ambtelijke loop baan. In Stavenisse, aldus spr., waar het begin van mijn ambtswerk lag, heeft de gemeente altijd met groote trouw naar de prediking geluisterd, en wanneer ik terugzie op de 33 jaren in Goes doorge bracht, dan vervult groote dank mijn hart. Afscheid nemen dringt tot terug zien en zelfonderzoek. Spr. is zich be wust van gebrek en ontrouw bij zijn werk, maar door Gods genade mogen wij zeggen, dat er bij Hem vergeving is en dat de genadegift is het eeuwige leven door Jezus Christus, onzen Heere. Daar om moeten wij steeds blijven vooruit zien. Daarvan spreekt ook de tekst, welke spr. voor dit afscheidsuur heeft gekozen, n.l. Rom. 15 13„De God nu der hope vervulle ulieden met alle blijdschap en vrede in het gelooven, opdat gij over vloedig moogt zijn in de hoop, door de kracht des Heiligen Geestes." In de ontvouwing van deze tekstwoor den wees Ds Steinz erop, dat hier sprake is van de verwachting van de toekomst van den Christus. De Schrift zegt, dat deze toekomst nadert. Hij, Die zich gege ven heeft op aarde, komt weer. Daarom is dit afscheid geen weemoedig terug zien, maar een vooruitzien naar de heer lijkheid, die komt. Hij komt als richter van het heelal, om het moede hoofd van de vromen te kronen. Wanneer de Schrift spreekt van hoop, dan is het niets an ders dan het zien naar de volle openba ring van Zijn triomf. Het is spre kers vreugde geweest als heraut voor de gemeente deze boodschap van zaligheid te mogen verkondigen. Wie van deze toe komst spreekt, spreekt van het Kruis en wanneer Christus als Overwinnaar uit 't graf opstaat, dan gaat Zijn Licht op over ons leven. Gelooven is overgave aan Je zus Christus, vertrouwen op Zijn heil en leven in Zijn gemeenschap. De hoop van den Christen is niet het loopen op een ongewisse loopbaan, want hij verwacht een gebouw niet met han den gemaakt, en weet, dat Christus Ko ning 'is, Die de machten van hel en dood heeft overwonnen. Door het geloof zijn wij met vaste ban den aan Hem verbonden en daarom XVII. Omkeer. Catharine de Medici zucht. Met felle woorden heeft zij zich zooeven gekeerd tegen haar zoon, koning Karei, die al tijd aan haar leiband heeft geloopen en van haar alle mogelijke intriques heeft geleerd, maar die zoo nu en dan ver langde, ook een woordje mee te spre ken. Overigens bemoeit deze bleeke, 'jonge vorst, die lijdt aan een borstziekte, zich niet al te veel met de staatszaken. Hij gaat liever op de hertenjacht en maakt dolle tochten van dagen, zeer ten genoegen van zijn moeder, die dan geen last van hem heeft, maar tot waarschu wing van zijn doktoren, die zulke toch ten sterk afraden met het oog op zijn wankelen gezondheidstoestand. Moeder en zoon kunnen het niet eens worden over den gang van zaken. Er wordt aan het Parijsche hof schier door loopend beraadslaagd. Want zóó gaat het niet langer. Niettegenstaande al de nederlagen, waarvan die by Montcan- tour toch wel heel erg is geweest, heeft De Coligny zijn leger weer geheel ge reorganiseerd, heeft de streken om de Loire heroverd en bedreigt nu Parijs. Hij is een hoogst gevaarlijk man en al is er een prijs van vijftigduizend goudstuk ken op zijn hoofd gezet, hij is niet te vangen en niet te vermoorden. Het land wacht ons den vrede, die alle verstand te boven gaat. Gelooven is immers door den Geest wedergeboren worden tot een levende hoop. Die in den Heere gelooft, zal leven. Dienaren gaan weg, en ande ren komen en geven deze ééne Bood schap weer door. Het uitstralen van het licht van den fakkel des Evangelies is niet afhankelijk van menschen en daar om valt de weemoed bij het scheiden weg door de zekerheid, dat God Ziin werk voortzet. J De teekenen des tijds wijzen op groote benauwdheid. Christus heeft ons niets anders voorzegt en thans zal de kracht van de werking des Geestes openbaar worden. Door Gods onwankelbare trouw mogen wij staande blijven en steeds met vreugde het oog gericht houden op de toekomst van onzen Heere Jezus Chris tus. Ds Steinz besloot zijn predicatie met het citeeren van Gezang 88, „Eere zij aan God, den Vader, den Zoon en den Heiligen Geest", welk vers terstond hier op werd gezongen door het Hervormd Kerkkoor, dat aan dezen dienst zijn me dewerking verleende. Toespraken. Nadat gezongen was Gezang 244 3 „Nooit kan 't geloof te veel verwachten"' richtte de scheidende predikant zich in een toespraak tot de kerkeraden van Goes en Wilhelminadorp, waarmede vele jaren werd samengewerkt. Spr. hoopte, dat de broederlijke eensgezindheid zal blijven voortduren. Voorts sprak hij de collega s uit Goes en den ring toe, verder de kerkvoogdij, de commissie van toe zicht, notabelen, het Herv. Schoolbe stuur, allen die in den kerkedienst dienen en tenslotte de genleente, welke Ds btemz bedankte voor de sympathie, trouw en overvloedige blijken van vriend schap^ in den loop der jaren ondervon den. God zegene u allen en versterke u in t geloof door de werking van Zijn Hei- ligen Geest, aldus besloot spr. Vervolgens voerde Ds S c h m i d t van Kapelle het woord namens het classicaal bestuur en de predikanten uit den ring. Spr. was blijde aanwezig te kunnen zijn m dezen dienst, waarin temidden van een verscheurde wereld op warme wijze werd getuigd van Jezus Christus, Die komt en door Wiens opstanding uit de dooden de gemeente tot nieuw leven wordt opgewekt. Spr. dankte Ds Steinz namens de ringpredikanten en het clas sicaal bestuur voor al zijn arbeid ten bate der kerk en tevens voor de onder vonden persoonlijke vriendschap. Namens de gemeente was het Ds O d die den scheidenden Dienaar des Woords in hartelijke bewoordingen dank bracht voor zijn werk in het midden der ge meente. Spr. herinnerde aan het woord van Jacob bij Pniël, „Ik laat u niet gaan, tenzij dat Gij mij zegent". De gemeente is ook in dit avonduur weder gezegend door Ds Steinz' prediking. Spr. schetste Jüs steinz als een man, moedig, zelfstan dig, die zonder aanziens des persoons zijn weg gaat en zoowel in prediking als bij huisbezoek Gode steeds de eer geeft en wiens typeerende kenmerken zijn, zijn Christus-prediking, zijn medegevoel met lijdende menschen in hun geestelijken en stoffelijken nood en zijn vergevensge zindheid. Ds Odé bedankte tevens mevr. Steinz voor haar werk en gastvrijheid en be sloot zijn toespraak met Ds Steinz en zijn echtgenoote een gelukkigen levensavond toe te wenschen, waarbij zij Gods nabij heid rijkelijk zouden mogen ervaren. Op verzoek van Ds Odé zong dé ge meente staande haar vertrekkenden pre dikant de zegenbede uit Psalm 121 4 toe. De indrukwekkende dienst werd beslo ten met het staande zingen van Gezang 94, „Halleluja, eeuwig dank en eere", waarna Ds Steinz voor de laatste mpaf als actief Dienaar des Woords de ge meente den zegen oplegde. wordt zóó verdeeld door de partijschap" pen, dat er wat gebeuren moet. Koste, wat het kost, er moet een verzoening tot stand komen. „Er wordt nu al weken over gespro ken, maar hoe komt die tot stand?" vraagt de koning, lichtelijk ironisch. Het probleem van de Hugenoten ver moeit hem in hooge mate. Zijn broer, de hertog van Anjou, heeft wel gezworen, hen te zullen vernietigen, maar hij lost zijn belofte niet in. Integendeel, ze ste ken steeds driester het hoofd op. De Coligny heeft zulk een machtigen in vloed. Hij lijkt wel een koning naast den koning! Ja, ja, er moet vrede komen! Maar hoe? Zijn moeder heeft algeheel gefaald in haar politiek. Haar pogingen, om haar dochter Margaretha uit te huwelij ken aan het hof te Madrid, zijn tot mis lukking gedoemd. Zelfs de koning van Portugal wil Margaretha niet. Catha- rina de Medici is woedend op Spanje. Zij verdenkt ook den paus er van, met Spanje te heulen. Het is een wirwar van politieke verwikkelingen. En De Colig ny maakt er gebruik van. In zijn hart voelt deze koning respect voor den ad miraal, die tenminste recht door zee gaat. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2