Wenken op technisch gebied. Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Het Vrouwenhoekje Radioprogramma Het Kerkelijk Lied. BESCHOUWINGEN VAN D8-H. HASPER. Op do onlangs gehouden conferentie voor praotlsche theologie, heeft Da H. Has per, Qeref. pred. In H. V. te 'h Gravenhage, gesproken ovor „H e t kerkelijk lied". Daar dit onder worp ln het tegenwoordige Nederland- Bohe kerkelijke leven in het middel punt der belangstelling staat, geven wij alsnog hier een eenigszins uitvoerig ver slag, omdat de referent verschillende nieuwe dingen verkondigde. Ds Hasper egon met de opmerking, dat hy z|jn onderwerp in zyn veelzijdig heid moest beperken. Het noemen van de dingen, waarover h|j niét zou spre ken, bracht b|j velen een duidelijke ver bazing aan het licht over de steeds nieu we vergezichten, die zich b|j het lied ont wikkelden. Er bleven drie punten over: 1. de taak en de plaats, die Calvijn voor het kerkelijk lied in den eeredienst heeft aangewezen en aan welke eischen het in verband daarmede moet beantwoorden; 2. of de Nederlandsche kerken van Cal vinistische origine die plaats en die taak hebben begrepen en of zij aan de idealen van de Calvinistische Reformatie trouw gebleven zijn. Het bleek daarbij, dat zoo wel de Gereformeerde Kerken in haar verschillende formaties, als ook de Her vormde Kerk het ideaal uit het oog heb ben verloren; 3. moest er een bezinning zijn op den weg, waarlangs het kerkelijk lied in den eeredienst van de kerken, die een Calvinistisch stempel dragen, in ons Vaderland zijn Reformatorische plaats zou kunnen innemen en zijn Reformato rische taak tot eer van God en tot zegen van ons volk zou kunnen vervullen. De plaats van het kerkelijk lied heeft Calvijn aangewezen door het lied in den eeredienst te beschouwen als een deel van den „dienst der gebeden". De ge meente luistert dan niet, maar spreekt zelf haar gebeden uit. Dat doet z|j in gemeenschap met de heiligen, die zjjn voorgegaan (de wolk der getuigen, die Calvijn nooit vergat). Dat lied moet innerlijk gebonden zijn aan den inhoud der Heilige Schrift. Uit de Heilige Schrift blijkt, dat Is raël in den eeredienst véél méér gezon gen heeft dan gewoonlijk gedacht wordt. De Psalmen uit Habakuk, Joël, Zefanja, Jesaja enz. maakten een diepen indruk. Spr. betoogde, dat deze profetische lie deren wezenlijk tot een „Reformatorisch" kerkboek behooren. Het was nooit de bedoeling van Calvijn eigenmachtig Gods openbaring te versmallen tot het kleine boek der Psalmen. Het eerste Fransche kerkboekje, door Calvijn zelf samengesteld, droeg tot ti tel: „Psalmen en Liederen". Zeer belangrijk was de uiteenzetting van den referent over den zin en de be doelingen van de besluiten der oude Ne derlandsche synoden. In dat alles ligt vast, dat het in den t|jd der Dordtsche Synode nimmer de bedoeling geweest is, om een Gereformeerd kerkboek met de Psalmen te laten ophouden. Vereischte voor het „psalmzingen" is, dat vlot en vaardig gezongen wordt in zuiver rhyth- me en in de zuivere toonsoorten. Het tegenwoordige zingen in de Pro- testantsche Kerken is absoluut in strijd met de begrippen van Calvijn. De Nederlandsche kerken hebben ech ter het ideaal uit het oog verloren, aldus spr. De melodieën zijn ten eenenmale be dorven, hetgeen breedvoerig werd uiteen gezet. Het was interessant te vernemen wat al niet gedaan is om tot verbetering te komen. Het standpunt van Ds Hasper is, dat de melodieën van Calvijn belangrijker zijn dan de „onschriftuurlijke berijming der Rederijkers uit de achttiende eeuw", en dat Nederland, als het voor een keus geplaatst wordt, de staatsberijming moet laten vervallen en Calvijn moet behouden. In dit gedeelte van zijn referaat heeft Ds Hasper den „Gezangenstrijd" behan deld. Vóór de verschijning van het boekje: „Evangelische Gezangen" was het boekje al in discrediet, omdat er allerlei bedrog in het spel was geweest. Psychologisch is het te begrijpen, dat de menschen hun weerzin tegen het boekje als handelsobject overdroegen op den inhoud. De geest van het Gezangen-boekje is met de Heilige Schrift in strijd. Hier op hebben de kringen gewezen, waar in 1834 de Afscheiding ontstaan is. De Afgescheidenen, vervolgd en be spot om hun afkeer van de „Gezangen", hebben het vaandel der waarheid hoog gehouden in een tijd van verval. Ruim honderd jaren later zijn zij in het gelijk gesteld, doordat de Synode der Neder landsche Hervormde Kerk in het kerk- boek-1938 al die liederen, waartegen de Afgescheidenen bezwaren hadden, heb ben weggelaten. Spr. maakte de opmerking, dat het de Hervormde Synode geëerd had, wan neer z|j dat openlijk in een voorwoord erkend had en de vroeger zoo verguisde namen gerehabiliteerd had. De „Gezangenstrijd" in Nederland heeft een zéér rechtmatigen grond. Des te meer betreurde de spreker, dat hij niet „geliquideerd" is. Dit had gekund door principiëel aan de orde te stellen, wat de inhoud van een „Reformatorisch Kerkboek" moest wezen. Deze vraag is in het Nederlandsche kerkelijke leven i nimmer aan de orde gesteld. In de Gere- formeerde Kerken heeft men den weg gebaand om straks verder te komen. In de Hervormde Kerk schijnt die weg weer voor langen t|)d afgesloten te zijn door de verschijni.i^ van het. kerkboek 1938, dat den „Gezangenstrijd" niet. heeft op gelost, maar alleen Ingewikkelder heeft gemaakt. Tenslotte laa spr. vele liederen voor over „Het Koninkrijk" en beantwoordde verschillende bezwaren, die men in den loop dor jaren tegen z|jn werk had in gebracht. H|j had gehoopt, dat „dich ters" voor hem de Psalmen hadden wil len berijmen op de oude melodieën. Eerst later heeft hij begrepen, dat zij er niets voor voelden, omdat zij het niet konden. Een „dichter" gevoelt zich als een gevangen vogel, die tegen de tralies van zjjn kool aanvliegt, wanneer h|j zich houden moet aan den versvorm, die de melodie voorschrijft en z|jn eigen schoone gedachten niet door de ge dachten der Heilige Schrift mag heen- mengen. Ds Hasper besloot met den wensch, dat de Protestantsche Kerken in Neder land nog eens zouden ontwaken en aan het opgroeiend geslacht een waarlijk „Reformatorisch" kerkboek in handen zouden geven. De Kerk moet weer wil len verstaan als in de dagen van Calvijn, dat z|j in haar lied een taak heeft voor de wereld. Verdronken. In Banholt is het vierjarig dochtertje van de land bouwersfamilie H. in een kelderput ge vallen, waarin water was geloopen, waarin het kind jammerlijk verdronk. Verkeersongeluk. Gister middag is de 58-jarige H. van L.W. te 's-Gravenhage op het hellende weg gedeelte van de Vaillantlaan, bij het oversteken door een met paard bespan nen wagen overreden en gedood. Oneerlijke ambtenaren. De Leidsche politie heeft in verzekerde bewaring gesteld den 30-jarigen H. A. K. ambtenaar bij den gem. dienst van so ciale zaken, die zich heeft schuldig ge maakt aan verduistering van een be drag van f3000. De Amsterdamsche politie heeft een 24-jarigen hulpbesteller van de pos terijen aangehouden, die zich heeft schuldig gemaakt aan diefstal van on geveer f1500. De man was belast met het overbren gen van kasgelden en had kans gezien, enkele zakjes met geld achter te houden. DAG. BESTUUR Z. L. M. Maandag vergaderde 't Dag. Bestuur der Z. L. M. Voorzitter: de heer A. I. Leenhouts. O.m. kwamen de volgende punten in bespreking Veearbitrage. Door het voor beeld van de goede werking van de ver- eenigingen voor veearbitrage in Noord- Holland, door de vee-ruilingen in ver band met de verplichte leveringen en door de ordeningsplannen in den vee handel achtte het Dagelijksch Bestuur de veearbitrage voor de toekomst van groot belang. Hoewel vele moeilijkheden dienen overwonnen te worden, besloot het Dag. Bestuur aan deze zaak de volle aandacht te schenken. Wildschade. Blijkens de mede- deelingen heeft de schade, veroorzaakt door houtduiven, konijnen, kauwen, wil de eenden, eksters e.d. groote afmetin gen aangenomen. Het komt zelfs voor, dat koolzaad door houtduiven volkomen vernield wordt, zoodat het moet worden omgeploegd. Gezien de groote belangen, welke hier op het spel staan, besloot het Dag. Bestuur bij de desbetreffende in stanties mededeeling te doen van deze ernstige schade en met klem aan te drin gen op een beschikbaarstelling van vol doende vergunningen, opdat reeds in het voorjaar met de bestrijding begonnen kan worden. Veiligheid ten platt en- la n d e. De onveiligheid ten platten- lande neemt ook in onze provincie hand over hand toe. Het Dag. Bestuur heeft vooral aandacht besteed aan de dief stallen van landbouwproducten in Z. Vlaanderen. Aangedrongen zal worden op krachtige maatregelen en vlugge be rechting van personen, die zich aan dief stal van landbouwproducten in een of andere vorm schuldig maken. Beplanting van wegen en d|jken. In verband met de op vele plaatsen optredende wantsenbe schadiging, achtte het Dag. Bestuur het dringend noodzakelijk, dat een onder zoek ingesteld wordt naar de oorzaak van de schade en dat wordt vastgesteld, welke vorm van beplanting en welke soort boomen hiervan de oorzaak zijn. Wanneer dit is vastgesteld, zullen er krachtige maatregelen worden bepleit om de schade in de toekomst ongedaan te maken. Het Dag. Bestuur stelde ech ter uitdrukkelijk vast, dat de normale beplanting van wegen en dijken nuttig is en schoonheid aan het landschap geeft doch dat alle overdadig houtgewas dien de te verdwijnen. Tarwepr|js. Het Dag. Bestuur besloot nogmaals b|j de desbetreffende instantie te wijzen op de noodzaak om, in verband met den wensch der Over heid om den verbouw van tarwe uit te breiden, de prijs van de tarwe zeer spoe dig bekend te maken en deze tevens te verhoogen, aangezien anders in Zeeland zeker niet meer tarwe zal worden uit gezaaid. DUIT8CHE AARDAPPELOOGST. (Un. Press.) Staatssecretaris Backe van 't Duitcchc ministerie van Voedsel voorziening heeft een medodeellng ge publiceerd over den aardappeloogst van dit jaar. Deze oogst bereikt wel is waar niet de record-opbrengst van het vorigo jaar, aldus dese publioatie, dooh h|j is „goed" en kan do behoefte volkomen dekken. Ben derde van den oogst wordt gebruikt voor alcoholbereiding. Backe maakte nog bekend, dat het aardappel- verbruik in den oorlog 75 procent hoo- ger is dan in vredestijd. Druiven gaan naar het koelhuis. Met ingang van deze week is de mo gelijkheid opengesteld druiven naar het koelhuis te brengen, doordat hiervoor ook de maximumprijsregeling is vast gesteld. Op het oogenblik z|jn de aanvoeren en daarbij ook de exportmogelijkheden zoodanig, dat geen directe behoefte be staat om druiven in de koelhuizen te plaatsen, hoewel mag worden aangeno men, dat toch een begin zal worden gemaakt om de druiven te bewaren. Hiervoor is nu een regeling vastge steld om die druiven z.g.n. administra tief te veilen. Het is dan toegestaan de druiven regelrecht b|j de kweekers te betrekken, en dus niet eerst ter veiling te brengen. Bepaald is, dat de prijs voor de druiven hoogstens 8 cent mag zijn boven den maximumprijs, welke in de betreffende week voor de druiven geldt. ONZE STEENKOLEN. (Slot.) Iedere kolensoort, die pas verwerkt of gebroken wordt, ontwikkelt ontvlambare gassen, die ontplofbaar worden bij ver menging met zekere hoeveelheid lucht. Deze gasontwikkeling maakt het noodig de ruimten te ventileeren, alvorens er in te werken of er met open licht te nade ren. Het broeien van kolen en het daarop volgend gevaar voor zelfontbranding wordt niet veroorzaakt door het gas, maar door opslorpen van zuurstof uit de lucht. Dit opslorpen en de daarbij ontwik kelde warmte zijn grooter bij hooge dan bij lage temperatuur. Eens begonnen, wordt het heviger, als de toevoer van lucht doorgaat. Bij die heviger warmte-ontwikkeling wordt waarschijnlijk meer gas voortge bracht en het ontstaan van ontplofbare mengsels is weer waarschijnlijk. Om dit tegen te gaan, moeten de laagste kolen- schuiven dicht gehouden worden. Kan dit niet, dan moet men er voor zorgen, dat men zooveel mogelijk een strooming van de lucht tegengaat. Grove kolen zijn beter te bewaren dan fijne. Fijne kolen moet men 't liefst 't aller eerst opstoken. Waar kolen onder luiken zijn gelegen, moet men deze beslist goed afsluiten, zoodat geen luchtstroom kan ontstaan. Dat de kolen nat worden, is op zich zelf heelemaal niet bezwaarlijk. De kwa liteit wordt er niet minder door, alleen kunnen er moeilijkheden bij het stoken ontstaan. Soms heeft het stoken met natte kolen voordeelen, wat betreft de verblijftijd voor de totale verbranding in een kachel. Op deze manier is het soms aanbevelenswaard de kachel aan te hou den, teneinde een zoo zuinig mogelijk brandstoffenverbruik te bereiken. Ten slotte zij er nog op gewezen, dat een eenmaal goed verwarmde kamer, zeer lang met weinig brandstof op tem peratuur kan worden gehouden. Een kachel, die nu eens hard en dan weer bijna niet brandt, wordt niet voordeelig gestookt. Teneinde zooveel mogelijk pro fijt van de beschikbare brandstof te heb ben, verdient het aanbeveling zoo regel matig mogelijk te stoken. De verbran ding geschiedt daarbij meestal niet zeer vlug, zoodat alle warmte, die in de ka chel ontstaat, zooveel mogelijk aan de omgeving wordt afgegeven. Warme gas sen verdwijnen dan niet in den schoor steen. Daarom adviseeren wij u zoo weinig mogelijk de kachel op „sterk" of met ge heel geopende klep naar den schoorsteen te branden. Dit kan men wel doen, als de rookgassen eerst door een buizenstel sel stroomen, (zooals in een moderne haard) waar alle warmte kan worden afgestaan. Is men niet in 't bezit van een goede haard, dan heeft het veel voordeelen, om de schoorsteenpijp lang te maken. Dit geeft zeker een brandstofbesparing van ca. 30 Denk hierbij ook aan een goede iso latie van de kamer. Open de deur zoo kort mogelijk. Maak alle kieren en reten aan ramen, die met de buitenlucht in verbinding staan, toe. Als u deze wenken in acht neemt, zult u bemerken, dat we met minder kolen, toch nog geen kou behoeven te lijden. Wat meer attent zijn op de warmteverliezen en met verstand stoken, kan ons een heel eind op weg helpen. DE KOOKTIJD VAN GROENTEN. Men is tot de ontdekking gekomen, dat door het afkoken, afgieten, lang koken, opwarmen en stoven stoffen verloren gaan, die in onze voeding onmisbaar z|jn. Maar dat niet alleen, ook de smaak, geur en kleur gaan sterk achteruit en er wordt nutteloos brandstof verbruikt. B|jna alle groenten zjjn na een uur gaar. Vele zelfs binnen het half uur, b.v. zuring is gaar in 5 min., jonge spi nazie en postelein na 510 min., to maten na 10 min., bloemkool, malsche sn|jboonen na Vi uur, spruitjes en jonge worteltjes na 20 min., savoyekool na 25 min. Worden savoye kool, witte kool, groe ne kool of spruitjes te lang gekookt dan ontwikkelt zich de onaangename kool- lucht, die in huis, maar ook aan het ge recht te merken is. Verreweg de meeste menschen verdragen de kool wel, wan neer deze slechts 2025 min. en met weinig water gekookt is. Zelfs roode kool behoeft niet langer dan een half uur te koken, wanneer men de nz|jn maar niet eerder toevoegt, dan wanneer de kool gaar is. Ter verbetering van den smaak sto ven vele huisvrouwen, als het maar eenigszins kan de groenten met wat bo ter na. Om bovengenoemde redenen (achteruitgang van de waarde der voe dingsstoffen, verspilling van brandstof) is dat echter zeer verkeerd. Wel kan men als men de boter er toch in verwer ken wil, deze vlak voor het opdoen door de groente roeren, de zuivere groente en botersmaak blijft dan behouden. Enkele recepten. Een goed recept voor Savoye of witte kool is: 1 kg savoye of witte kool, zout, 1 dl taptemelk, bloem, noot. De kool snipperen of schaven, opzet ten met weinig kokend water en zout en vlug gaar koken. Als de kool even ge kookt heeft, de groente omleggen. Naar verkiezing wat melk toevoegen en deze binden met de over de kool gestrooide bloem. Bloemkoolsoep met groene kruiden. 1 kg aardappelen, 1 y2 liter taptemelk, Va liter water, 1 bloemkool, 1 prei of ui, bladselderie, peterselie, wat boter of vet, zout. De aardappelen schoon boenen, in stukken snijden en met liter water, de fijn gesnipperde prei, de gewasschen en in stukken gesneden bloemkool gaar koken. Kooktijd plm. 20 min. Het meng sel tot een gel|jke purée stampen, met de melk en de rest van het water ver dunnen. De soep een oogenblik laten doorkoken en wat zout, boter en vet en de fijngehakte peterselie en selderij toe voegen. Stamppot met snijbiet. iy2 kg aardappelen, kg sn|jbiet, 150 gr. magere kaas, wat boter of vet, wat zout. De aardappelen schoon boenen, in stukken snijden en met een bodempje water en wat zout in plm. 25 min. gaar koken. De kaas raspen, b|j de aardappe len voegen en het geheel fijn stampen. De snijbiet wasschen, uit laten lekken, fijn snipperen en met de aardappelen vermengen. Het gerecht nog even door en door heet laten worden, nadat de bo ter of het vet en het zout zijn toege voegd. Sla van kropsla, tomaten, bloemkool. 1 krop sla, y2 kg tomaten, 1 kleine bloemkool, 4 lepels taptemelk, wat azijn of citroensap, fijngemaakte aardappelen, zout, mosterd en fijngesneden kruiden. De bloemkool uur in water met wat zout zetten. De sla wasschen en laten uitlekken, de tomaten in plakjes snij den en de bloemkool in kleine stukjes verdeelen. Van taptemelk, azijn of ci troensap, fijn gemaakte aardappelen, zout, mosterd en kruiden een slasausje maken en met de groenten vermengen. Deze sla als groente geven bjj een maal tijd van peulvruchten (indien men daar nog over beschikt) en aardappelen. We sparen onze zolen. We moeten thans alles in het werk stellen om onze schoenen te sparen, om dat leder nu eenmaal tot die artikelen behoort, welke moeiI|jk te kr|jgen zijn. Schoenen worden slechts op de bon be schikbaar gesteld en om deze reden zul len we ons schoeisel uit en ter na moe ten laten repareeren. Om te voorkomen, dat de zolen meer slijten dan noodig is, moeten we niet gedachteloos loopen, doch de voeten oplichten. Ook b|j het opgaan van een trap sleepen velen de voeten over de treden. Na eenige oefening kan men zich deze gewoonte inderdaad af wennen. Het regelmatig met de punten der schoenen op den grond zitten men lette eens op hoe vaak dit o.a. in trams het geval is doet deze onnoodig af slijten. Een practische wenk ten opzichte van het verlengen van den levensduur van zolen is de volgende. Zoodra de schoenen gezoold en de poriën nog niet met stof gevuld zijn, worden zij behandeld met jqnol|e, die men er met een kwastje over uitstrijkt; in laten trekken en deze be handeling eenige malen herhalen. Men kan ook een mengsel nemen van één deel parafine, éen deel lijnolie en een kwart deel terpentijn, dat b.v. in een oud kom metje of een beker gedaan en in een pannetje heet water wordt gezet om eenigszins te verwarmen. (Niet op het vuur, aangezien terpentijn brandbaar is). De verwarmde oplossing wordt daarna over de zolen uitgestreken, waarna z|j, gedroogd zijnde er als gevernist uitzien. De eerstgenoemde behandeling is even wel niet minder goed gebleken en is zelfs eenvoudiger. Men moet evenwel voorko men, dat het bovenleer geraakt wordt. De lijnolie mag slechts over de zolen worden uitgestreken. Het Herfstseizoen nadert! Met het komende herfstseizoen dringt 1 al gauw de vraag naar voren: hoe staat 't met onze garderobe? Wat. moet nieuw aangeschaft, wat kan vermaakt of her. ste'd worden? Dank zij het September-nummer van Beyer's „Mode fllr alle" kunnen v.l deze vragen beantwoord worden, Buiten de talr|jke geslaagde modellen voor man- telB, blouses, rokken, sportieve en ge- kleede japonnen, zien we seer handige wenken, hoe een oude Japon weer op te fleuren, te vermaken, te combineeren met andere stof, enz. Wat bij de nieuwe modellen als eerste opvalt, is de ronde schouderlijn. Geen overdreven kopmou- wen meer, integendeel, om de meer vrou welijke l|jn te krijgen gaat men over tot kimono- en laag ingezette mouwen. Zelfs schouderpassen komen naar vorenvoor al deze laatste bereiken het gewenschte effect. Ondergoed van gebloemde of effen lingerie-z|jde kan ook zoo gemakkelijk zelf gemaakt worden. Het September nummer bevat verschillende, alleraardig ste onderjurken, broekjes, hemdjes, nachthemden enz. Ook voor kinderen. Zaterdag 20 Sept. 1941. HILVERSUM I. 415,5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO.: Nieuwsberichten. 8.15 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gram. 10.00 Ernstige muziek (opn.). 12.00 Utrechtsch Stede lijk orkest (opn.). 12.15 Koor van de Nederlandsche Bachvereeniging, het Omroeporkest en solisten (opn.). 12.40 Almanak. 12.45 BNO.: Nieuws- en eco nomische berichten. 1.00 Klaas van Beeck en z|jn orkest. 1.30 De Roman cers. 2.00 Kamerorkest „Ars Nova et Antiqua" en soliste. 3.00 Causerie „Ne derlandsche muziekfiguren in den vreemde". 3.15 Het Amusementsorkest en solist. 3.55 Leden van het Utrechtsch Stedelijk orkest (opn.). 4.00 Bijbellezing (voorbereid door de Christelijke Radio Stichting). 4.20 Utrechtsche Mannen- zangvereeniging en pianoduetten. 5.15 BNO.: Nieuws-, economische- en beurs berichten. 5.30 Omroeporkest en solis ten. 6.10 Cabaretprogramma. 7.00 Ac tueel halfuurtje. 7.30 Reportage. 8.00 Utrechtsch Stedelijk orkest. 8.30 Cause rie „Nederlandsche Kerkmuziek". 8.45 Toonkunstkoor, Utrechtsch Stedelijk or kest en solisten. 9.15 Orgelconcert (opn.). 9.30 Gram. 9.45 BNO.: Nieuws berichten. 10.00—10.15 BNO.: Engel- sche uitzending: „Dutch News Reel". HILVERSUM n. 301,5 M. 6.458.00 Zie Hilversum I. 8.00 BNO. Nieuwsberichten. 8.15 Gram. 10.00 Mor genwijding. 10.20 Lichte avondprogram ma's (opn.). 12.00 Boyd Bachman en zijn orkest. 12.45 BNO.Nieuws- en eco nomische berichten. 1.00 Zang met pia nobegeleiding en gram. 1.40 Voor de jeugd. 2.00 Otto Hendriks en z|jn orkest. 2.45 Stad en land. 3.00 Gram. 4.00 De Melodisten, soliste en het kleine Omroep- mannenkoor. Als intermezzo: Pianospel. 5.00 Bijbellezing. 5.15 BNO.: Nieuws-, economische- en beursberichten. 5.30 Luchtvaartcursus. 5.45 Gram. 6.00 Cy clus „In een nieuw licht bezien" (voor bereid door de N.S.B.). 6.15 Voor de binnenschippers. 6.30 Orgelconcert (opn.). 7.00 BNO.: Groningsch praatje. 7.10 BNO.: Nieuwsberichten. 7.20 En semble Bandi Balogh. 7.45 Causerie „Als ik 't voor 't zeggen had". 8.00 Bonte Avond. 9.15 „Wie zingt daar?", gram,- programma. 9.45 BNO.: Nieuwsberich ten. 10.00 Dagsluiting (voorbereid door de Chr. Radio Stichting). 10.0510.20 Causerie „Brandende kwesties" (opn.). Zondag 21 September 1941. HILVERSUM I. 415,5 M. 8.00 Gew. muziek (gram.). 8.30 BNO.' Nieuwsberichten. 8.45 Gram. 10.00 Kerkdienst (voorbereid door de Chr. Radio Stichting). 11.15 Trompet met or gelbegeleiding (e.o., voorbereid door de Chr. Radio Stichting). 11.30 Dames koor (voorbereid door de Chr. Radio Stichting). Boyd Bachman en zijn or kest. 12.45 BNO.: Nieuws- en economi sche berichten). 1.00 Nederlandsch Ver bond voor Sibbekunde: Wapens en wa penregistratie. 1.15 Eerste Nederland sche Radiomuziekfeest voor Harmonie- en Fanfare-orkesten. (In de pauzes: Voordracht en gram.) 3.15 Radiotoo- neel. 4.05 Gram. 4.30 Klaas van Beeck en z|jn orkest. 5.00 Voor de jeugd. 5.30 Viool, hobo en harp. 6.05 Sport van den dag. 6.30 Ensemble Bandi Balogh. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Zang met orgel begeleiding. 8.00 Zang, cello en piano. 9.15 Gram. 9.45 BNO.: Nieuwsberich ten. 10.0010.15 BNO.: Engelsche uit zending An American sees Holland. HILVERSUM n. 301,5 M. 8.00 Gram. 8.30 BNO.: Nieuwsberich ten. 8.45 Gram. 9.00 Vroegdienst. 10.00 Zondagmorgen zonder zorgen. 12.00 Eens Christens reize naar de Eeuwig heid in dezen tijd (opn., voorbereid door de Chr. Radio-Stichting). 12.15 Gram. 12.45 BNO.Nieuws- en economische be richten. 1.00 Melodisten, solisten en gram. 2.00 Boekbespreking. 2.15 Resi dentieorkest, solist en gram. 4.00 Wij dingswoord (voorbereid door de Chr. Radio Stichting). 5.30 BNO.: Sportuit slagen. 5.40 Gram. 5.45 Declamatie. 6.00 Romancers. 6.30 Ramblers. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gram. 7.45 Reportage. 8.00 Omroeporkest en soliste en het Vroolijke Klaverblad. 9.00 Voordracht. 9.15 Ensemble Jonny Kroon. 9.45 BNO,: Nieuwsberichten. 10.0010.15 Gram.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6