Kerknieuws Onderwijs Land- en Tuinbouw Telegrammen Burgerlijke Stand Marktberichten Heeren Pullover Rechtszaken Ne<(« Herv, Kerk. Beroepen: te Schelluinen, cand, P, J, Dorsman te Rotterdam, Aangenomen: naar Vollenhove (vao, J, J, R. Kalmijn), O. van Doorn te Jsoord. (va R|js Ds P. J« Steinz. rnosate, die hfl evenals e|jn geboorteland lief heeft, te zien opwassen in de kennis en de vreeze van Hem, Wiens Naam on der den hemel gegeven is tot zaligheid. Maar cü 't gekste, tot besluit: Uit een mededeellng van het Centraal Bureau voor de Statistiek blykt, zoo schryft „Ons Zeeuwsch Platteland", dat ons land thans 129 land- en tuinbouw scholen telt (102 land- en 27 tuinbouw scholen) en 2013 land- en tuinbouwcur- sussen (1583 land- en 430 tuinbouw- cursussen), met in totaal 42856 leerlin gen of pl.m. 600 per 10.000 in den land en tuinbouw werkzame personen. Uit breiding van dit onderwys is dus geen overbodige weelde. Bovenwijdte 88 cM. Afsoheld, Bevestiging en Intrede. Woensdagavond deed Ds F. J. Broey- er, gekomen van Katwijk aan Zee, zijn intrede bij de Ned. Herv. Gemeente te 's Gravenhage, met een preek over Eze- chiël 33 7 en 11. Zondag werd cand. J. Knot door Ds K. T. Gorter van Oosterend, bevestigd als predikant der Doopsgez. gemeente te Burg. Ds Knot had tot intree-tekst ge kozen 2 Kor. 4 5. Naar wy vernemen, is het afscheid van Ds J. Tolsma van de Chr. Geref Kerk te Zaamslag, dat Zondag zou plaats hebben, in verband met bijzonde re omstandigheden, tot nadere aankon diging uitgesteld. LEGT 1 OCTOBER ZIJN AMBT NEER. Nog ongeveer 14 dagen en dan legt Ds P. J. Steinz, Ned. Herv. predikant te Goes, zijn ambt neer. Hem is met ingang van 1 October a.s. na een diensttijd van 41 jaar en 8 maanden, eervol emeritaat verleend. En al blijft Ds Steinz in zjjn gemeente wonen, zijn practisch werk als herder en leeraar van haar neemt nu toch een einde. Dat losmaken van deze banden valt niet gemakkelijk. 33 jaar heeft Ds Steinz te Goes gearbeid; gearbeid met liefde, trouw en met zegen. Ds Steinz werd 28 Mei 1875 te S 1 u i s geboren en is dus ruim 66 jaar oud. Zijn geboorteland is hij trouw gebleven en na de aanvaarding van zijn ambt heeft hij twee gemeenten in Zeeland gediend. Na het volbrengen van zijn studie, werd de jonge dominee Steinz (hy was toen 24 jaar) in zijn eerste gemeente, Stave- n i s s e, bevestigd, waarbij als bevesti ger optrad Ds Ossewaarde. In deze gemeente heeft Ds Steinz 8 jaar gewerkt en begin 1908 nam hy het beroep naar Goes aan. Op 5 April 1908 deed hij hier zijn. intrede met een preek over 1 Joh. 1 16. Naast zijn ambt als Dienaar des Woords, een arbeid, welke den geheelen mensch opeischt, werd Ds Steinz bereid gevonden toch nog functies op sociaal gebied te vervullen. Zoo had het Chr. Onderwijs en het Reclasseeringswerk de liefde van zijn hart. Jarenlang was hy gevangenispredikant en lid van de re- classeeringscommissie, terwijl hij thans nog lid is van den Voogdijraad. Van het bestuur van de Hervormde Schoolvereeniging „Het Mosterdzaad" te Goes is hij nu al jaren de bezielende voorzitter. Voor de vereeniging voor Chr. Volksonderwijs is hij inspecteur van de inspectie Zeeland. Bij de eindexamens der Chr. Kweekscholen fungeerde hij 12 jaar (van 19241936) als rijksgecom mitteerde. En zoo zijn er nog wel meer werkzaamheden te noemen, welke Ds Steinz in de voorbijgegane jaren heeft bekleed. Zyn verdiensten vonden dan ook er kenning in zijn benoeming tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. In de 33 jaar, dat Ds Steinz te Goes heeft gearbeid, is er veel veranderd. De burgerlyke gemeente nam met 3000 zie len toe. Vroeger had Goes alleen drie predikanten en toen nu 22 jaar geleden de combinatie met Wilhelminadorp tot stand kwam, is dat zoo gebleven. Wanneer Ds Steinz terug ziet op zijn staat van dienst, vervult dankbaarheid zijn hart. Ruim 40 jaren mocht hij als gezant van Christus het Evangelie prediken en zoo het zaad strooien in duizenden harten, daarbij de wasdom aan God overlatende. Eens zullen de vruchten van zijn arbeid, zoo die al nu voor het oog nog niet zichtbaar zijn, openbaar worden. Moge het hem gegeven worden zijn ge- Ds Steinz zal Zondag 28 September in de namiddaggodsdienstoefening af scheid nemen van de gemeente, terwijl Woensdagavond a.s, een meer Intieme ifBoheUtea&menkomst plaats heeft in de ■aal van de O. J, V. aan de Wijngaard straat. Ds J. Ossewaarde. Maandag herdenkt Ds J. Ossewaarde, em.-pred. te 's-Gravenhage den dag, waarop hy voor 40 jaar het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. De jubilaris werd in 1874 geboren en in 1901 candidaat in Zeeland, om 22 Sept. van dat jaar te Doeveren in zyn eerste gemeente te worden bevestigd. Vandaar vertrok hy in 1905 naar Vly- men, welke gemeente hy 32 jaar heeft gediend, totdat het Prov. Kerkbestuur van Noord-Brabant en Limburg hem 1 Nov. 1937 op zyn verzoek eervol emeri taat verleende. Ds W. Meijnhout. Omtrent het uittreden van Ds W. Mepho'ut te V1 issingen, uit de Chr. Geref. Kerk, deelen wy ter verdui delijking mede, dat hy niet zyn ambt als zoodanig heeft neergelegd, doch dat hij zijn ambt niet meer in de Chr. Geref. Kerk meent te mogen blijven uitoefenen. Hulppredikers. Cand. J. A. v. d. Berg te Vlaardingen is benoemd tot hulpprediker der Ned. Herv. Gemeente te Delfzijl. Nieuwe predikantsplaafsen. De Ned. Herv. Gem. van Hengelo (O heeft thans bericht ontvangen, dat zy handopening heeft voor de vestiging van een derde predikantsplaats. Het beroe- pingswerk zal nu onverwijld worden ter hand genomen. De derde predikansplaats zal door een vrijzinnig voorganger wor den bezet. Reeds enkele maanden gele den werd aan Ds K. Strijd te Oisterwijk terzake toezegging van beroep gegeven. Zielszorg en puzzelen. In het Septembernummer van „Nieu we Theologische Studiën" is opgenomen het referaat van D3 A. T. W. de Kluis van Rotterdam over „Zielszorg", gehou den op de laatste vergadering van de Vereen, van Ned. Herv. Predikanten. De zielszorg is een groote zaak. Hier toe moet ook de gemeente opgevoed wor den. De predikant is niet voor alles en nog wat te gebruiken. Ik werd, zoo ver telt Ds De Kluis, onlangs opgebeld door een dame, die me vroeg, hoe de vijfde Zondag na Paschen heette. Ik zei, dat ik dat uit m'n hoofd niet wist, maar dat ik het even zou naslaan, ten hoogste verbaasd over zooveel belangstelling voor het kerkelijk jaar. Ik belde terug en zei: „Dat is de Zondag „Rogate" me-" vrouw." „O," was het antwoord, „ik „ik dank u zeer; ja, ziet u, ik zit te puzzelen!" DE NIEUWE VERTALING VAN HET NIEUWE TESTAMENT. De kerkelijke ingebruikneming. De algemeene Synode der Ned. Herv. Kerk heeft besloten voorbereidingen te treffen om de kerkelijke invoering van de nieuwe vertaling van het Nieuwe Tes tament, die twee jaar geleden vanwege het Ned. Bijbelgenootschap werd uitge geven, mogelijk te maken. Als uitvloeisel van dit besluit is een commissie ad hoc o.l.v. Dr G. Oorthuys te Amsterdam gevormd, die een schrij ven tot de predikanten gericht heeft waarin wordt medegedeeld, dat het naar het oordeel van deze commissie noodig is, dat de dienaren des Woords allereerst in deze zaak betrokken worden. Van hen mag immers verwacht worden, dat zij de nieuwe vertaling reeds persoonlijk heb ben leeren kennen en dat zij wellicht reeds een indruk kunnen geven. Uit naam van de Synode vraagt deze commissie dan aan de predikanten een antwoord op de volgende drie vragen: a. in het algemeen uw oordeel uit te spreken over de al- of niet bruikbaarheid; b. voorzoover gij daartoe bekwaamheid bezit, uw op- en aanmerkingen, zoowel over de aangebrachte opschriften, als over de vertaling van den tekst, op schrift te stellen; c. een en ander op de vergadering van uw ring, die in het voorjaar des volgen den ja&rs deze zaak zal behandelen, te brengen, Over deze „kerkelijke ingebruikne ming" schrijft Ds S. P. de Roos, Ned, Herv. predikant te HeUevoetslule, in „Hervormd Nederland": „We kunnen het niet anders dan waar- deeren, dat de Synode den thans inge slagen weg gekozen heeft en als eerst noodige het oordeel van de Dienaren des Woords wil inwinnen. Maar hiermede is opeens heel veel aan de orde gesteld. Allereerst de vraag: wat is eigenlijk „kerkelijke ingebruikneming"? In elke kerkdienst komt de Schrift lezing voor, in elke kerkdienst wordt ge predikt over een woord uit den Bijbel, in een of andere vertaling. Maar gaat de kerk eigenlijk wel ver der dan dat: „een of andere" vertaling? In de meeste gevallen zal de Statenver taling worden gebruikt, en deze is het dan ook die, meestal in een fraai, oud exemplaar, op de kansels ligt. Maar kan men eigenlijk wel zeggen, dat deze ver taling officieel kerkelijk is ingevoerd? De Staten-Generaal hebben de wenschelijk- heid van invoering uitgesproken, maar de Staten der afzonderlijke gewesten hadden de definitieve beslissing. Histo risch gezien, ligt de zaak dus zoo, dat in sommige provincies de Statenvertaling op last van de Overheid is ingevoerd; in Holland krachtens een besluit, hetzij van den lcerkeraad, hetzij van de plaatselijke overheid. Maar de vraag is of men hier van een „kerkelijke" ingebruikneming kan spreken en pf die na 1816 nog rechts kracht heeft. Het zou zeer gewenscht zijn, indien de kerk uitsprak en vastlegde, uit welke ver taling de Schriftlezing dient te geschie den. Dit zou het geloof in de eenheid der kerk een beetje minder moeilijk ma ken dan het al is. Maar er is ook een liturgischen kant aan de eventueele kerkelijke ingebruik neming van de Nieuwe Vertaling. Is het eigenlijk geen dwaasheid, dat er op den kansel, behalve de kanselbijbel, nog een andere bijbel aanwezig is? Zoo onleesbaar is de oude Statenbijbel toch niet, dat men daar in den geest van 1 Cor. 1413 een kleinere Bijbel als een uitlegger moet hebben? In elk geval, voor degenen, die uit liturgische overwegingen van den eigen lijken kanselbijbel gebruik maken, zou de kerkelijke ingebruikneming van een deel van den Bijbel moeilijkheden met zich mede brengen. Zou er dan niet iets voor te zeggen zijn, om, indien het oor deel der kerk over de vertaling zelf gunstig luidt, met de invoering voor den kansel te wachten tot ook het O.T. klaar is en dus een volledige kanselbijbel kan worden gedrukt? Dat de kerk intusschen een oordeel over de Nieuwe Vertaling van het N. T. uitspreekt, kan alleen maar goed zijn. En wanneer dit oordeel (wat ik hoop en verwacht) een aanbeveling wordt, dan zou er een gedeeltelijke kerkelijke inge bruikneming kunnen volgen. Gedeeltelijk niet op den kansel, maar op al die an dere terreinen waar de kerk haar leven uit: catechisaties, vereenigingen, Bijbel lezingen, huisgezinnen. Kon het zijn een uitgave met kort, filologisch en archeolo gisch commentaar, waar de kerk achter kan staan." Middelbaar1 onderwijs. By beschikking van den secretaris generaal van het Departement van op voeding, wetenschap en cultuurbescher ming, zijn aan de Rijks Hoogere Burger school te Goes benoemd tot leeraar in vasten dienst de heeren P. van de Geest en J. van der Woude, beiden tijdelijk lee raar aan die school en wederom tijdelijk benoemd tot leeraar F .W. van Heerik- huizen en Dr G. Klaver; is aan de Rijks Hoogere Burgerschool teOostburg wederom tydelyk' benoemd tot leeraar P. A. Erades. 'kZle av, óndanks distributie, Netter nü, dan vroeger uit!! HET CHR. LAND- EN TUINBOUW- ONDERWIJS. Bezien wij echter het aantal Chr, land- en tuinbouwscholen, dat 28 of pl.m. 1/5 van het totaal bedraagt, dan blykt dat er voor ons Chr. land- en tuin- bouwonderwys nog heel wat te doen is. Naar wy vernemen ligt het in het voornemen om voor een vijftigtal nieuwe lagere land- en/of tuinbouwscholen sub sidie te verleenen. Wy hopen, dat het Departement, zoo als dat ook voorheen het geval was, aan onzen C.B.T.B, een aantal scholen zal toestaan. belang aan iemand anders over te dra gen, waarvoor hij dan een billijke scha devergoeding krijgt. Bij ruilverkaveling dwingt de Overheid de eigenaren van een groot aantal kleine stukjes land in een bepaalde streek, deze perceeltjes als het ware bijeen te brengen en ze vervol gens, naar de verhouding van opper vlakte, die ieder bezat, opnieuw te ver- deelen. Het nuttige gevolg daarvan is, dat een ieder zijn grond (die thans niet meer uit talrijke versnipperde perceeltjes bestaat) beter kan bebouwen, dat grond gewonnen wordt doordat vele afscheidin gen als slooten en heggen overbodig zijn geworden, dat de afwatering dikwijls verbeterd kan worden, enz. Dat de Overheid hen tot dien grond ruil dwingt, was tot nu toe echter maar ten deele waar. De ruilverkaveling ging alleen door, als de vergadering van eigenaren daarmede instemde. Wel kon de Overheid bij verwerping de ruilver kaveling toch tot stand doen komen, maar alleen als minstens een vierde van de gezamenlijke eigenaren, of een aantal eigenaren, die gezamenlijk tenminste een vierde van den grond bezaten, zich er vóór verklaarden. Thans echter zijn de bepalingen ten aanzien van de ruilverkaveling zoo ge wijzigd, dat de betrokken Secretaris-Ge neraal ook zonder de instemming van slechts één eigenaar om even het uiterste geval te noemen tot rail ver kaveling kan hesluiten. Thans is ook mogelijk geworden, dat sommige eigenaren voor hun oude per ceeltjes geen nieuwe grond van dezelfde oppervlakte terugkrijgen, maar geheel of gedeeltelijk in geld worden schadeloos gesteld. Hier, evenals bij de eerste wijzi ging, zal het motief hebben voorgezeten, dat de landbouwproductie in dezen tijd zoo hoog mogelijk moet worden opge voerd. Dat sluit eenerzij ds in, dat moei lijk te bebouwen, zeer kleine perceeltjes beter door ruilverkaveling tot grootere kunnen worden vereenigd een ruilver kaveling, die dan door de nieuwe bepa lingen gemakkelijker is geworden, anderzijds beteekent het, dat als eenmaal tot ruilverkaveling besloten is, geen al te kleine perceeltjes behoeven te worden toegewezen, maar men sommige land eigenaren a. h. w. kan „uitkoopen". Ook op andere wijze wordt de ruilver kaveling gemakkelijker gemaakt, b.v. omdat terstond nadat het besluit er toe genomen is, een aanvang kan worden gemaakt met den aanleg van wegen en waterloopen, die voor de nieuwe indee ling noodzakelijk zijp. 1 DOODELIJK ONGEVAL. SPANBROEK (A. N. P.). Vanoch tend is het 9-jarig meisje, de R., bij het spelen onder een zwaar beladen aanhang wagen terecht gekomen. Een der wielen ging hot kind ever het hoofd. Het over leed eeaijp wgeaüüMren later. ZUINIGHEID MET VLIJT Kijk, dè,t is toch wel een voordeel Van den hedendaagschen tyd: Hy, die niet te eigenwijs is, Leert, vóór alles: zuinigheid! Om eens by mezelf te blijven: Als u my 'es had gekend Om m'n kleeren, hoed of schoenen Gaf ik vroegernou, geen cènt! Als een pak maar lékker zat, of Als mijn voet geen pijn mocht doen, Dan u kunt het rustig g'looven i was voor mij een schoeneen schoen! En als ik een hoed gekocht had, 1 Was dat ding pas naar myn zin, Met een flinke portie deuken En een vette rand er in! I Maar, een pak istachtig punten, i En m'n schoenen zyn een bón, En dat heeft me doen begrijpen, dat het zóó niet langer kon! En duspoets ik nu myn schoenen, En ik wring ze niet meer aan, En ik zal ze v&st geen dagen Zonder leest meer laten staan! En m'n pak, dat controleer ik Eiken avondop de mot, En het gaat, als ik het uitdoe, Op een hanger, échter slot! En m'n hoedje draag ik énkel Als 't niet regent en niet waait, En ik wéét, dat niet m'n zoontje Met z'n handje» er naer graait Want we moéten zuinig wesenü ROEMEENSCHE GENERAAL GESNEUVELD. BOEKAREST (D.N.B.). De chef van het groote hoofdkwartier van het Roe- mesnsche leger, generaal Joanidziu, is op 17 September op het veld van eer ge vallen. Een vliegtuig heeft zijn stoffe lijk overschot gisteren naar Boekarest vervoerd, waar het in het gebouw van den generalen staf is opgebaard. De ter aardebestelling vindt heden plaats. OOK ENGELSCHE TROEPEN IN TEHERAN. HELSINKI (D.N.B.) De Moskousche Radio meldt uit Londen, dat op 18 Sep tember ook Engelsche troepen de hoofd stad van Iran, Teheran, zijn binnenge trokken. ONTPLOFFING OP GIBRALTAR. TANGER. (D.N.B.) In den tunnel te genover de noordelijke ingang van het arsenaal te Gibraltar heeft zich een he vige ontploffing voorgedaan. Bijzonder heden zijn nog niet bekend, doch naar gemeld wordt, heeft men verscheidene dooden en gewonden na de ontploffing in den tunnel gevonden. GOES. Getrouwd: P. Huige 30 j. te 's H. Arendskerke en C. M. van Fraas- sen 19 j. Huw.-aangifte: G. van Riet 25 j. te Wageningen en A. Hulshoff 23 j.; H. Sinke 28 j. te Oud en Nieuw Gastel en L. Valk 23 j. Van 1518 September. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. Groenenberg 27 j. en H. Zeijger 26 j.; J. L. C. Hendrikse 26 j. en E. Veer kamp 24 j. Getrouwd: J. A. C. Borgers 39 j. en M. A. Thienpond 43 j.; W. Willemsen 25 j. en N. Kloeg 25 j. Geboren: Joannes Carolus Ludovicus Andreas z. v. J. C. Limonard en C. A. H. Vandecasteele. Overleden: P. M. van Waes 81 j., wed. van J. A. Heijdens; H. Mommaas 79 j., weduwn. van j. Huibregtse; F. Le Roij, 80 j., weduwn. van J. W. van der Schaft. (P. Z. C.) MIDDELBURG. Fruitveiling van 18 Sept. 1941. Appels: Cox Oranje Pippin, Allington Pippin, Ripston Pippin 20 50, Glorie van Holland, Present van En geland, Princesse Noble, Signe Tillish, Transparant de Croncels, Landsberger Reinette, Mank's Codlin 15-35, The Queen, Groothertog Frederik van Ba den, Cox Pomona, Zoete Bloemée 12 30, Jacques Lebel, Codlin Keswick, Bis marck, Bramley Seedlin, Lane's Prince Albert, Hondsmuil 12—20, Val- en Kroetappels 8. Peren: Bonne Louisse d'Avranch.es, Doyenné du Cornice, Josephine de Ma lines, Spaansche Wijnperen, Triomph de Vienne 1545, Beurré Hardy, B.' Clair- geau, B. Alexander Lucas, William's Duchesse, B. d'Amanlis, B. Durondeau, Duchesse d'Angouleme 1035, B. de Merode, Maagdenpeer 1022, Val- en Kroeperen 5. Pruimen: Jefferson, Kirki's, Monarch 1235, Reine Victoria, Zoete Kwetsen, 'Roode Eierpruimen 12—27. Diversen: Tomaten 816, Perziken 2 18, Meloenen 1530. GOES. Veiling van Donderdag 18 Sept. Appels: Bismarck 1220, Codlin Kes wick 1220, Clasieappels 1017, Const, de Groot 1017, Cox Pomona 1213, Cox Orange Pippin 2050, Ellisons Orange 2050, Ganserodes 1017, Glo rie v. Holland 1535, Hondsmuil 12 20, Jac. Lebel 1220, Lanes Prinse Al- bert - 1220, Lemoenappels 12—20, Mancks Codlin 1535, Notarisappel 15 —35, Oranje Reinette 12—30, Princesse Noble 15—35, Reinette d'Automne 10— 17, Striepelingen 1017, Tronsp. de Cronsels 15S5, The Queen 1230, Tuinzoet 1017, üuete Hollart 1230, zoete Ribbeling 1017, kroet en valap- pels 510 gld, p. 100 kg. Peren; Br, Durandeau 1035, Br, d'Aremberg 1015, Br. de Merode 10 22, Br, Lebrun 10—22, Br. Wilhelmina 10—15, Br. Hardy 10—85; Br. d'Aman* lis 10—85, Conference 10—35, Calle- boutsperen 1015, Diamantperen 10— 22, Duifjesperen 1015, Hertogin Elsa 1022, Louise Bonne d'Avr. 1545, Maagdeperen 1033, Seign. d'Esperen 1545, Sold. Laboureur 1545, Spaan sche Wijnperen 1545, Scharlakenpe ren 1015, Triomph de Vienne 1545, Will. Duchesse 1035, kroet en valpe- ren 5 gld. alles per 100 kg. Pruimen: Abrikoospruimen en Bur- bank Giant 1227, Monarchpruimen 35, Reine Victoria, Riode Eier- en Reine Claude Violette-pruimen 1227 gld. p. 100 kg. DiversenBlack Berry 50, blauwe druiven 4050, tomaten 1216 gld. p. 100 kg-; Perziken 7.50 gld. p. 100 stuks. Met begint met het maken van een patroon van papier, zooals dit op onze afbeelding is aangegeven, zoodat men al breiende het werk af en toe hiermede vergelijken kan en naar gelang dit noo dig is kan meerderen of minderen. Het knipoverzicht geeft de helft van voor pand en rug aan. Stippellijnen langs vervolg midden rugpand. Beide deelen worden apart gebreid. Beginnen aan den onderkant 124 st. opzetten en een boord in geribd patroon breien, dat 7 c.M. hoog wordt. Aansluitend hierop begin nen met het patroontje 1 st. afh. 1 st. recht 1 st. averechts, 1 st.. recht, 1 st. averecht, 1 st. recht, 1 st. averecht, 10 st. recht; herhalen vanaf laatste 2st. recht, in de teruggaande toeren breit men de 10 rechte steken averecht over. Aan de voorzijde worden beide zijkan ten apart gebreid. Nadat beide deelen gereed zijn perst men het werk over een vochtigen doek op uitgezonderd het boord, dat zijn rekbaarheid hierdoor zou verliezen. Ge ribde patronen worden nooit geperst. Vervolgens worden schouder en zij naden verbonden en plat gestreken op den verkeerden kant. Om den hals af te werken neemt men de steken met een fyne naald op en breit een boordje, dat 2 c.M. breed wordt; in het midden voor maakt men iedere twee toer een dub bele mindering, waardoor de punt ge vormd wordt. Armsgaten op dezelfde wijze met een boordje afwerken en aan beide kanten van den zijnaad om den anderen toer een mindering maken. Een grenskommies, die inlichtingen aan smokkelaars verschafte. Voor de rechtbank ta Groningen heeft terecht gestaan de 28-jarige ontslagen grenskommies W. H. te Boertange, die zich door enkele smokkelaars heeft laten omkoopen tot het verschaffen van in lichtingen "omtrent den dienst, zoodat dezen wisten waar en wanneer de kom miezen in het veld waren, zoodat zij on gehinderd fietsen over de grens konden brengen. Verdachte kreeg tien gulden voor elke fiets. De officier eischte tegen verdachte acht maanden gevangenisstraf. De verdediger pleitte clementie, om dat de man al zwaar is gestraft door het verlies van zyn betrekking. Tegen drie smokkelaars werd wegens omkooperij van eeu ambtenaar vier, drie

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3