'Akkeöïje Hoofd- Neernh I Wanneer verduisteren? Uit de Provincie middelburg. vlissingen. goes. zuid-beveland. walcheren. zeeuwsch-vlaanderen. Zij, die kwamen en gingen. Gemengd Nieuws Arbeidsbemiddeling in vroeger tijd. Kerknie? afscheid, beve intree Brabant werkt ae zijn toekomst. 8-7-8-0-0. Dit is het belangrijke gironummer, het gironummer vc.i de Nederlandsche ambula...;, die straks naar het Oost front zal veit' ikken om de gewonden yan vriend en vijand te verplegen. Hebt u reeds uw bijdrage geleverd? Zoo niet, stort dan vandaag nog iets meer dan u missen kunt op girorekening 8-7-6-0-0. NEDERLANDSCHE AMBULANCE, Koninginnegracht, 's-Gravenhage. Op verscheidene plaatsen werden bri sant- en brandbommen neergeworpen. Nagenoeg al deze bommen misten doel. Slechts op één plaats vielen eenige bommen op een boerenhoeve, waardoor een stal en een hooiberg afbrandden. Op een andere plaats moesten vier woon huizen ontruimd worden. Er zijn geen dooden of gewonden. Ook werd geen vee getroffen. (A. N. P.). DE VEREVENINGSHEFFING, De N.V.V.-Persdienst meldt: Het schijnt hier en daar voor te ko men, dat werkgevers van de 4J/2 ver eveningsheffing, welke ten behoeve van den uitbouw der ouderdoms- en invali- diteitszorg van de bedrijven wordt ge heven, zonder meer IV2 ten laste brengen van de werknemers en dus van him loon inhouden. In de betreffende verordening is uit drukkelijk bepaald, dat deze aftrek van IV2 van het loon alleen mag geschie den, indien de werkgever hiervoor schriftelijk toestemming heeft gekregen yan het College van Rijksbemiddelaars. Indien er werkgevers zijn, die op eigen initiatief aftrek in mindering brengen, dan is het voor de betreffende werk nemers raadzaam, inzage te vragen van de schriftelijk verkregen toestemming yan het College van Rijksbemiddelaars. NEDERLANDSCHE KINDEREN NAAR WyRTTEMBERG-HOHEN- ZOLLERN. Na de 500 Nederlandsche kinderen, die zich thans nog in de Oostmark be vinden, zal de Nederlandsche Volks- dienst begin October opnieuw eenige honderdtallen kinderen, die volgens me disch advies verandering van lucht be hoeven, naar het buitenland zenden. Ditmaal is tot verblijfplaats gekozen de Gau Württemberg-Hohenzollern. De 600 kinderen zullen per extra-trein naar hun vacantie-oord worden ge bracht. Ouders, die meenen, dat hun kind voor uitzending in aanmerking komt, kunnen zich melden bij het Provinciaal of Ste delijk Bureau van den Nederlandschen Volksdienst, tevens Provinciaal of Ste delijk Bureau van Winterhulp Neder land. DE BEMANNING VAN DE SITOEBONDO IN VEILIGHEID? De directie van den Rotterdamschen Lloyd te Rotterdam deelt mede, gerust stellend bericht te hebben ontvangen van haar agentschap in Lissabon inzake de bemanning van haar verloren gegaan stoomschip Sitoebondo. Uit dit bericht valt af te leiden, dat de geheele beman ning zich in veiligheid bevindt. In verband met de tijdsomstandighe den moet de directie deze mededeeling doen onder alle voorbehoud. ~pë uTlleto n „De groote Ketter" 35) o— „Het is niet onmogelijk, mevrouw", zegt De Coligny. „Waarom is uw broeder, de heer Van Andelot, niet naar Orléans gekomen?" vraagt zy dan opeens. De Coligny, in het geheel niet van zymstuk gebracht, antwoordt: „Ik denk voor het naast, mevrouw, dat hij zich elders veiliger gevoelt dan te Orléans." „Allicht heeft hij de wijste party ge kozen. Waren de Bourbons ook maar weggebleven!" „Ik meen, majesteit, dat zij vooral op aandrang van Zijne Majesteit den Ko ning naar Orléans zyn gekomen." „Och ja. Zy dienden toch ter Staten vergadering te komen!" merkt zy, in het nauw gedreven, op. „Maar bij hun aankomst wordt de prins van Condé gearresteerd, terwijl de koning van Navarre allicht ook geen vryheid van beweging meer heeft. Dan kunnen zy toch niet ter Statenvergade ring verschijnen?" „Myne heeren, helpt my tqch, opdat OPBRENGST VAN BELASTINGEN IN NEDERLANDSCH-INDIE. i De belastingopbrengst in Ned.-Indië, 1 met inbegup van de ontvangsten aan in- en uitvoerrechten, bedroegen in het eerste halfjaar 1941 f 372 millioen tegen f 271 millioen in denzelfden tyd van het vorige jaar. In Juni bedroeg de belastingopbrengst f 70.7 millioen tegen f 46 millioen in Juni van het vorige jaar. Uit de gestegen ontvangsten blykt, dat de Ned.-Indische belastingbetalers aanzienlyk meer belas ting moeten betalen dan vroeger. BOUWKOSTEN MAASTUNNEL BEDRAGEN ONGEVEER 191/2 MILLIOEN. In het maandblad „De Maastunnel" geeft ir Van Bruggen een overzicht van de straatverkeerstunnels die met de Maastunnel vergeleken kunnen worden. De bouwkosten van de Maastunnel uitgevoerd tusschen 1937 en 1941 wor den door den schrijver op f 19.500.000 gesteld. WOENSDAG 10 SEPTEMBER 1941. 's Morgens tot 7.05 uur. 's Avonds van 20.08 uur. Levering van mosselen. Het Centrale Verkoopkantoor voor mosselen te Bergen op Zoom heeft aan de mosselkweekers bericht, dat van 10 September af mosselen zullen kunnen worden geleverd. De kwaliteiten zullen evenals verleden jaar verdeeld zijn in drie variëteiten, B- mosselen van 1622 kg, B 22 plus en B extra en A-mosselen. In afwijking met verleden jaar zal echter thans voor de bepaling van het vischgewicht worden uitgegaan van de bruto hoeveelheid. Prijzen worden nog niet genoemd, doch zullen spoedig worden bekend gemaakt. Er wordt toe aangespoord, aan de kwa liteit dit seizoen de meest mogeüjke zorg te besteden. Mosselen met meer dan 12 pet tarra zullen worden afgekeurd. Directe belastingen!. De ontvanger der dir. bel., inv. en acc. A. J. Sonnevijlle is verplaatst van Den Briel naar het kantoor der dir. bel., inv. en acc. te Zierikzee, Middelburgsche Vacantia School. Door den secretaris dezer vereeniging is van bestuursleden, leidsters en helpers een voorloopig verslagje uitgebracht over de dit jaar gehouden tochten naar j het strand, waaraan wy het volgende ontleenen. Aangegeven werden voor deelname 377 kinderen, waarvan 48 leerling wa ren van openbare lagere scholen en 52 van bijzondere lagere scholen. Met nog enkele nadere aangiften werden to taal 393 kinderen ingeschreven. Door het ongunstige weer was het percentage thuisblyvers dit jaar zeer groot, n.l. plm. 28 (andere jaren plm. 20 Samen dronken ze op de acht tochten 1664 1 fosco uit. Deze was van uitste kende kwaliteit. De Coöp. Melkinr. Wal cheren wordt daarvoor geroemd. Van de firma de Vlieger werd voor 1 tocht limo nadesiroop ontvangen. Dank wordt ge bracht aan den pachter van het Schut tershof, die goed vond dat de kinderen dès morgens zich verzamelden in den tuin. De bijdragen per deelnemend kind be droegen gemiddeld f 0,70, zynde plm. 25 van de werkelyke kosten. De by- dragen van particulieren (giften) belie pen f 159,72. Er is een klein batig saldo (inbegrepen de subsidies), dat voor aan vulling en uitbreiding materiaal zal be stemd worden. Hulde wordt gebracht aan dhr en mej. Eëckman, eigenares van het café „Land en Duinzicht", waarheen de vacantie- school dit jaar is getrokken en die op zoo velerlei wyze behulpzaam zyn ge weest voor het welslagen van de tochten. den Bourbons geen kwaad wordt aan gedaan!" kryt de koningin-moeder. „Uwe majesteit kan op ons rekenen. Voor zoover in ons vermogen ligt, willen wij haar bystaan. Maar wanneer het tot een proces komt en bewezen wordt, dat handelingen gepleegd zyn, die in het oog der De Guises gelijk staan met landver raad of landverraad zijn, wat zullen wij dan nog kunnen doen?" „Om der Heilige Maagd wille, helpt! Een ter dood veroordeeling van den prins van Condé beteekent burgeroorlog". „Het is niet onmogelijk, mevrouw", antwoordt De Coligny. „Het beteekent ook, dat de heeren De Guise oppermach tig worden. Dat ligt voor de hand". Het is een scherpe, handige zet. Het is een troef in het weerzinwekkend kaart spel. De Coligny kent de verhoudingen door en door. Hij weet, dat de „Italiaan- sche" tegenover hem dat niet hebben kan. „Het moet worden voorkómen", zegt zij. „Helpt my. De koning wil hun dood ook niet. Kunt u niet eens met zyhe ma jesteit spreken?" „Wanneer de koning mij ontbiedt, ben ik natuurlijk bereid te komen en, zoo mo gelijk, raad te geven". „Ik zal zyne majesteit een wenk geven. Wanneer de beide broeders in den kil- - Cultureel werk voor Jeugdige werk loozen. Het ligt in 't voornemen van het Departement van Sociale Zaken, afdee- ling Jeugdzorg, om uitbreiding te geven aan het cultureel werk voor werkloozen. Vóór hiertoe wordt overgegaan, dient onderzocht te worden welke jonge men- schen werkloos zyn en deze zorg behoe ven. Door het gewesteiyk Arbeids-Bureau en de commissie voor vakopleiding en ontwikkeling van de werkloozen alhier, welke laatste in 1935 een dergelyk on derzoek instelde naar de werkloosheid onder de mannelijke jeugd, wordt aan alle jeugdige personen van 14 tot en met 24 jaar een circulaire en een vragen lijst gezonden, welke duidelijk en volle dig ingevuld wordt terug verwacht op het Gew. Arbeids Bureau. Degenen, die werkloos zijn, worden daarna door de commissie voor vakop leiding en ontwikkeling van werkloozen opgeroepen voor een samenspreking om na te gaan wat gedaan kan worden voor ieder afzonderlijk. Verwacht wordt, dat alle jongeren, werkloos of niet werkloos, zullen medewerken het onderzoek vlot te doen verloopen, opdat het gestelde doel zou worden bereikt. Morgen hoopt „Excelsior" een po pulair programma op het Molenwater uit te voeren. In beslag genomen. Bij de verleden week gearresteerde personen, die zich hadden schuldig gemaakt aan 't verhan delen van distributiebescheiden, heeft de politie huiszoeking gedaan. Een hoeveel heid koffie en levensmiddelen van ver dachte herkomst werd daarbij in beslag genomen. Vanavond geeft „Euphonia" haar laat ste concert voor dezen zomer op de Groote Markt. Op 19 en 20 dezer wordt in het Schuttershof een bloemententoonstelling van leerlingen van school A gehouden. Morgen (Woensdagavond) zeven uur zal op het Gemeentelijk Sportterrein alhier een vriendschappelijke voetbal wedstrijd gespeeld worden tusschen een elftal samengesteld uit Politie en Lucht beschermingsdienst en een elftal samen gesteld uit personeel van de Glasfabriek van de Gebrs. Wattez alhier. De elftal len zijn als- volgt samengesteld: Machielse, v. d. Merwe. Baarends, v. Hese, v. d. Plas, v. d. Hoeven, Borrie, Pak, v. Son, Peters, v. d. Kamer. Scheidsrechter dhr Jos. v. Hese. Polderman, v. Sehaik, H. Mijnsbergen, Joh. Mijnsbergen, Krijger, C. Mijnsber gen, Verbeem, Meijer, v. Hese, Locke- feir, Mol. Van vrachtauto gevallen. Gister morgen is in de Wilhelminastraat een man, door het verschuiven van de la ding, van een vrachtauto gevallen. Hij bleef eerst versuft liggen, maar kon la ter toch opstaan. Dr Looijen, die juist passeerde .verleende de eerste hulp. Ver moedelijk liep het ongeluk met een ge- kneusden pols af. De man kon spoedig zijn reis weer voortzetten. 's-Hcerenhoek. De heer A. van den Driest is benoemd tot lid van het Burg. Armbestuur alhier. Koudekerke. Donderdagmiddag zal voor het laatst gelegenheid gegeven worden het Persoonsbewijs in ontvangst te nemen door hen, die tot nu toe geen gelegenheid hebben gehad of aan hen die eventueel geen oproeping ontvangen hebben. Wie deze gelegenheid laat voor bijgaan, zal later het dubbele tarief moe ten betalen. De zieken en zwakken zullen aan huis worden opgezocht. Arnemuidert. Zondagavond trad alhier op in de Geref. Kerk Ds A. H. Oussoren, Geref. predikant te Middelburg, met een rede in het belang van „Vrederust". Als uitgangspunt nam spr. de zesde bede van het „Onze Vader": Uw Konink- ryk kome". Deze bracht spr. in verband met den arbeid op de stichting „Vrede rust". Spr. wees op de r o e p i n g en plicht van ieder persoonlijk, om deze I len avond zich weer bevinden op den te rugweg, gevolgd door Fontaines, staat kardinaal de Chatillon opeens stil. „Gaspard, wat beteekent dit nu? Is deze koningin te vertrouwen? Is hier nu werkelyk oprechtheid?" „Zij is de grootste komediante en in triguante ter wereld", antwoordt de Ad miraal. „Ik ben overtuigd, dat zij alle be raadslagingen, om de Bourbons in Orle ans te krijgen, heeft bijgewoond en inge stemd heeft met de maatregelen, die be raamd werden". „Maar dat is toch ongeloofelijk! Hoe kan zij dan nu „Invloed der Bourbons wil zij niet, maar zij vreest evenzeer de macht der De Guises. En nu tracht zij beide groe pen te vriend te houden. Misschien ge lukt haar dat ook wel. Want zij is in hooge mate sluw. God geve, dat ik er niet eenmaal in loop". „Wat bedoel je?" „Op een veiliger plaats dan hier, wil ik je een bekentenis doen, Odet", zegt de ander ernstig. Odet de Chatillon, de kardinaal, loopt peinzend verder. Hij heeft sinds eenigen tijd een vermoeden. Zal het vermoeden werkelijkheid blijken te zijn? „Wat zal Condé doen?" vraagt hij dan plotseling. geesteskranken daadwerkelyk, gedwon gen door de liefde van Christus, te ge denken en den arbeid van „Vrederust" naar vermogen te steunen. Axel. Vergiftigingsver- schynselén. Donderdagnacht werd de hulp der dokters veelvuldig ingeroe pen voor personen, die zich niet wel ge voelden. Bij onderzoek bleken er ver- giftigingsverschynselen in het spel te zijn, ontstaan door het gebruik van le verworst, welke niet meer voor de con sumptie geschikt was. Intusschen is het aantal van hen, voor wie doktershulp noodig is, opgeloopen tot eenige honderden, waarbij enkele ge vallen van zeer emstigen aard waren, zoodat er in bepaalde gevallen overbren ging naar het ziekenhuis te Sluiskil nood zakelijk bleek. Het meerendeel der lijdenden moet het bed houden en had last van darmstoor nissen en hevige buikpijnen. Krabbeitdljke. Loop der bevolking. Ingekomen: G. Hoekman, N. Philipse, T. C. Hoekman, J. Hoekman, Corn. Hoekman, Cath. Corn. Hoekman, G. Hoekman, H. Hoekman, P. Anth. Hoek man, L. Corn. Hoekman, allen van Krui- ningen, naar A 165; D. C. Meppelink van 'sGravenhage naar A 110; B. M. Kaper van Rotterdam naar A 373; P. Verhulst van Tiel naar A 313; M. de Goffau en A. de Goffau, beiden van Goes naar A 195; Joh. J. Weststrate van Goes naar A 235; A. van Velzen van Arnhem naar A 305a; J. Wielhou- wer van Ginneken en Bavel naar A 286. Vertrokken: Joz. C. Tollenaar van A 105 naar Laren; M. A. Akkerman, W. J. Krombeen en D. Akkerman, allen van A 168 naar Rilland-BathP. M. Kok van A 323 naar Arnemuiden. Clandestiene slachtingen. De Arnhemsche politie heeft vijf personen aangehouden verdacht van frauduleuze slachtingen. Bij onderzoek bleek, dat de slachting geschiedde in een schilderswerkplaats. De aange houdenen, slagers en verkoopers, hebben een volledige bekentenis afgelegd. Ambtenaren van den crisis-controle dienst hebben een veehouder te Oudewa ter op heeterdaad betrapt bij het slach ten van een stier. Verdronken. Zaterdagmid dag is het zesjarige zoontje van den ar beider G. V. te Emmercompascuum bij het visschen te water geraakt en ver dronken. In de Suihaven te Dordrecht is Zondagavond de 15-jarige J. v. d. L., door het omslaan van zijn kano te water geraakt en verdronken. Tusschen dorschma- chine geraakt. Bij het dorschen is de 29-jarige gehuwde arbeider R. te Nieuw Scheemda tusschen de riemen van de dorschmachine geraakt. Hij werd rondgesleurd voor de machine kon stop pen. Het slachtoffer is naar het acade misch ziekenhuis te Groningen vervoerd, waar hij aan zijn verwondingen is over leden. Van auto afgespron gen. Gisteravond is de 18-jarige G. van D. te IJSselmonde, toen hij van een melkauto afsprong tegen den aanhang wagen gesmakt. Hij was op slag dood. Ongeval. Te Noorden is het 7- jarig dochtertje van G. M. bij het over steken van den weg door een autobus overreden en gedood. Do ode lijk ongeval. Het 4- jarig dochtertje van den heer B. te Zuidbroek is spelenderwijs onder een zwaar beladen auto terecht gekomen. Het kind was op slag dood. Uitvinder gearresteerd. De New-Yorksche politie heeft den 61- jarigen „captain" Philips del Fungo Gerda gearresteerd, die zijn groot land goed tot een vesting had uitgebouwd, bovendien van spionnage verdacht wordt en vroeger naam heeft gemaakt als uit- „Ongetwijfeld weigeren zich te ver antwoorden voor een andere instantie dan voor het parlement. Een andere vraag is, of hem dit baten zal. Ik ver wacht stellig van niet". „Hoe denk je je dan het verloop in?" „Ik weet het niet. We moeten de ont wikkeling afwachten. Maar een drama staat opgevoerd te worden." En dan hult Admiraal De Coligny zich verder in stilzwijgen. Een zwijgen, dat zijn broeder niet verbreekt, In het tijdelijk verblijf aangekomen, port Fontaines de haard op, waarna zijn meester vriendelijk zegt: „We hebben vvoor hedenavond je diensten niet meer noodig, Fontaines." Als de beide broeders alleen zijn ach tergebleven, zegt De Coligny: „Odet, mijn oudste broeder, ik heb je een be kentenis te doen." Kardinaal de Chatillon buigt het hoofd, om te luisteren naar een bekente nis, die voor hem geen bekentenis meer is. „Ik ben sinds eenigen tyd niet meer een zoon van de Roomsche kerk, maar een overtuigd aanhanger der Calvinisti sche leer. Thans is het oogenblik aange broken, om jou dat mee te deelen." „Je mededeeling verrast me niet. Sinds geruimen tyd, vooral na de notabelen- Volgend uittreksel uit hét Memoriaal van het Bakkersgilde te Zevenbergen •doet zien hoe men vroeger de bemid deling middels de gilden in de hand hield. Hier volgt het artikel letterlyk: „Zo iemand den knecht van het Gil de te werk stelt, in het huren of ver huren van knechten zal de knecht daar voor genieten telkens zes stuivers, ook al zou de huur niet doorgaan; en als de knecht zich buiten de stad moet be geven, zal hij hem bovendien zijn dag geld moeten betalen". Aldus besloten op den 9 Dec. 1659 (.g. Drossaart en Burgemeester en Schepenen). Verder moge hier eens de aandacht gevestigd worden op een historische bijzonderheid, dat b.v. bij den bouw van een kerk in de middeleeuwen heele wet boeken golden en dat, toen bij den bouw Van de Domkerk te Bamberg geschil len ontstonden omtrent bepaalde arbeids prestaties en de hieraan verbonden be looning, de keizerin zelve optrad als orgaan van arbeidsbemiddeling, ten einde aan de oneenigheden een einde te maken. Wie een encyclopaedie opslaat, zal zien, dat de naam „Lloyd's" de afkorting is van „Corporation of Lloyd's", doch voordat hij daartoe overging, wist hij, dat „Lloyd's" een der grootste verzeke- ringsorganisatiën der wereld is, speciaal v. zee-verzekeringen. Wellicht wist hij niet precies de merkwaardige geschie denis dezer onderneming. Men zou haar kunnen noemen: „Van een kroeglokaal naar een wereldpaleis". Omstreeks 1690 bestond te Londen een populaire kroeg in Woverstreet, een sjouwerswijk van laden en lossen der scheepsyrachten. Dat proeflokaal werd gehouden door Edward Lloyd en voor zijn toonbank kwamen zeelui van aller lei nationaliteit hun borrel pakken. Lloyd was van het zeemansleven op de hoogte en wist steeds het eerst wan neer en waar een nieuwe barkas te water gelaten werd; welk schip de eerstvol gende reis naar Amerika zou maken, waar jongmaatjes aangemonsterd kon den worden, onder welke kapiteins het goed dienen was en al dergelijke voor de scheepvaartwereld belangrijke din gen. Hij trok de lui aan, men kon met hem praten, hij was zoo'n soort gemeen schappelijke vader. Zoodoende werd het bij hem een soort zeemansbeurs in zak formaat, bij wien matrozen en reeders, Vrachtagenten en koopvaardijkapiteins gaarne kwamen, hun belangen bespra ken en onderling contracten aangingen. Uit dit arbeidsbemiddelingsmilieu is de wereldcorporatie bovengenoemd ge groeid. vinder op het gebied van springstoffen. Op zijn landgoed had hij geheime che mische laboratoria ingericht. Hij wordt ervan beschuldigd 10.000 dollar te hebben verduisterd en illegaal den titel van majoor van het Ameri- kaansche leger te hebben aangenomen. Eens werd hij er in het senaatsdebat van beschuldigd, dat hij in opdracht van 13 buitenlandsche regeeringen heeft ge werkt. Hij gaf ook toe, dat hij den naam had van een buitenlandsch spion te zijn. Verder verzekerde hij, dat hij een spring stof heeft uitgevonden, waarvan een handvol genoeg is om het grootste oor logsschip in de lucht te blazen, terwijl andere uitvindingen van hem geheele legers in een slaaptoestand kunnen bren gen. Hij zou de uitvinder zijn van de brandplaatjes, die de Engelschen boven Duitschland uit hebben geworpen en die op den grond in brand vliegen. Schoenen als verraders. Zaterdagnacht meenden omwonenden van het filiaal van de firma De Gruyter aan de Hoefkade te Den Haag lawaai in den onbewoonden winkel te hooren. Zij waarschuwden de politie, doch die kon aanvankelijk niets verdachts be speuren. In den winkel scheen op het eerste gezicht alles rustig. Niettemin werd het perceel in het oog gehouden en tegen twee uur hadden een paar motoragenten toch succes met hun be waking. Met behulp van hun zaklan taarn doorzochten zij nogmaals den win kel en toen ontdekten zij ergens in den vergadering heb ik het vermoed. Ik be treur het. Maar laat ons niet een gods dienstig dispuut gaan houden. Kerkelijk zijn wij dan gescheiden, politiek blijven wij één. Mocht je eenmaal een beslissing hebben genomen in verband met den kamp, dien je verwacht, wees er verze kerd van: ik sta aan je zijde, overigens met het volle behoud van mijn overtui ging in de leer van de Heilige Moeder kerk." „Ik dank je, Odet." De stem van den Admiraal is thans bewogen. Hij is méér gevoelsmensch dan een buitenstaander verwacht. Na eenige stilte „Heb je nog niet een beslissing geno men, Gaspard?" „Er valt nog niets te beslissen. Maar het tijdstip, dat ik openlijk voor het voet licht zal moeten treden, schijnt te naderen. Ik voorzie eerst een drama." Het drama komt. Maar tenslotte an ders dan De Coligny heeft verwacht. Al spoedig zijn de beide broeders da gelijks in conferentie met de koningin moeder, die met groote bezorgdheid be speurt, dat de De Guises doorzetten. (Wordt vervolgd.) Geref, Kor Beroepen: te pereksen te Maastricht Chr. Geref. I Bedankt: voon Gruppen te Eindhoven. Geref. Geme ïweetal: te Dord te Gouda en A. "VerhagJ Doopsgezinde Br<J Aangenome Parochie, M. v. d. Meul Ds H. van Andel is dag 19 October afsche de Geref. Kerk van Soel naar Arnhem, waar hij] gaan van Ds J. C. J. Kif venhage-West vacant gaat vervullen. Zondajj Ds van Andel te doen. Met een predic 3:11 nam Ds F. J. Brc trek naar 's-Gravenhag| Ned. Herv. Gemeente te Ds J. C. J. Kuij wegens vertrek naar '-| afscheid van de Geref. Tekst was Galaten 1: Zondag is Ds W. komen van Den Helder lega, Ds B. J. E. Bik, dikant der Herst. EvaJ te te Amsterdam, mei Joh. 21:15—19. Ds dag zijn intrede. Ds H. J. Mispelblo] Rotterdam vertrekt, n] afscheid van de Rem. den. Tekst was Ps. 139 Wegens het bekoij heeft Ds T. G. Reeuv men van de Ned. Her hoofdstad des lands, w| had gekozen Deut. 33: Ds P. Nieuv In den ouderdom va ren te Apeldoorn overl wenhuis, em. predikaif tantsehe kerk in Nedq dië. Ds Nieuwenhuis Theologische Hoogesclj aanvaardde in 1874 de toenmalige Chr. Uithoorn. In 1889 volg tot predikant bij de Pij in Ned. Oost-Indië, wa lende plaatsen is werli aan zijn emeritaat in ll was officier in de Ord| sau. Ds A. J. Zaterdag 13 Septerj A. J. Wartena, em. den dag, waarop hij vo| dikambt aanvaardde. De jubilaris werd Doesburg geboren, stij U. te Utrecht en dier Oct. 1936 de gemeent^ Steenderen en Zevena Geref. Kerk t| Op 18 October a.s. leden zijn, dat de Gerei winkel een paar scho& Dat wekte natuurlij] doorzochten den winl verder. Daarbij ontde toonbank een paar sl er in en even later <T de toonbank het hoofJ op. Toen de man benl dekt was, maakte hijl vlucht te nemen. Hie agenten in een moeil! keeren, want zij stod sloten deur en wiste breker aan de acj anderen uitgang tot had. Daarom loste schot uit zijn revolve] rüit, teneinde den schuwen, dat er bij tingspogingen óp hei schoten. Deze poging] terstond gestaakt eq politie door de ver] binnen om den man bleek de 34-jarige 1 T. te zijn. Hij had zich. door een tuimelraam] voor ontdekking va twee uur in den wh De man had het ge de bovenverdieping, bad reeds een flinke, suiker en thee gereec nemen. T. is in bev (V. P. B.). Midden gen bij het dorpje Lag rakken rond een m< veld. Hier is een derl arbeiders uit andere Brabant tewerkgest Bgd. Reeds zijn zes vi Pen in gebruik, terwijl bouw zijn. 9ionr.het Icamp bÜ Rotterdammers t goed! Woon- en slaa de cantine

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2