"iZAKKBtUE Binnenland 99ö@ groot® Ketter" Wanneer verduisteren? De weg de Goessche Midza I 290.50 Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Kerknie Ki I 8-7-6-0-0* 8-7-6-0-0. Belangrijke besprekingen te Tokio, De Amerikaansche zendelingen verlaten Japan. Uit de Provincie JNLV. Waterleiding Mij. Zuid-Beveland. De verplichte veelevering. K E t fsli Acht, zeven, zes, dubbel nul. Keju. u dat getal i.og V Het it. net gironummer van de Neder- landsche Amnu.ance, die straks naar het Oostfront gezonden wordt. De grootste ambulance die ooit door ons land uitge rust werd. Want ginds aan het Oostfront is zoo ontzaglijk veel menschelijk leed te ver zachten. Gewonden, vriend en vijand, wachten ook op uw hulp. Helpt mede aan het tot stand komen van deze Nederlandsche ambulance. Stort uw bijdrage, iets meer dan u mis sen kunt, op girorekening Nederlandsche Ambulance, Koninginnegracht 22, 's Gravenhsge. EERSTE REGIMENT FRANSCHE VRIJWILLIGERS VERTROKKEN. (D.N.B.) Het eerste regiment van het Fransche legioen vrijwilligers voor den strijd tegen het bolsjewisme is gisteren naar het Oostelijke front .vertrokken, HEVIGE AANVALLEN OP MALTA, De oorlogscorrespondent van Stefani meldt, dat gisternacht door de Italiaan- sche luchtmacht hevige aanvallen zijn ondernomen op het eiland Malta. Da voornaamste militaire doelen van het eiland werden van middernacht tot hof vijf in den ochtend onophoudelijk met succes bestookt. Een koopvaarder, die ongeveer 8000 ton mat, werd tot zinken gebracht, Zware schade werd veroor zaakt aan de vlootbasis van Valetta en de vliegvelden Mikabba en Hafar. Naar Domei meldt is Tojoda door den keizer ontvangen in een van de langste audiënties van den laatsten tijd. Intus- Bchen bracht lt.-generaal Heisoeke Ja- nagawa een bezoek aan Konoje in diens officieele woning. Ook wordt belang ge hecht aan een bezoek van Ikeda, den vroegeren inspecteur-generaal der hoofdstedelijke politie, die thans een be langrijke functie bij de vloot bekleedt, aan Tomita, den eersten secretaris van het kabinet in de ambtswoning van den premier. Het verbond van de Amerikaansche zending in het buitenland te Boston maakt bekend, dat met het oog op den gespannen toestand alle Amerikaansche zendelingen uit Japan zjjn teruggerqe- pen. De „Daily Mail" schrijft in een be schouwing over de situatie in het Verre Oosten, dat er den laatsten tijd weliswaar geen verontrustende be richten van dien kant zijn gekomen, maar er evenmin iets is gebeurd, dat de spanning deed verminderen. DE VEREVENINGSBELASTING. De Federatie Werkgevers Bouwbedrijf heeft namens 'tgeheele bouw- en bag gerbedrijf bij het College van Rijksbe middelaars een collectief verzoek inge diend om van de te betalen verevenings- belastiüg welke, 2ooals bekend is, 4% pet. van het loon bedraagt, een derde ge deelte, dus 1 Vz pet. op den werknemer te mogen afwentelen. Op dit verzoek is nog geen antwoord ingekomen en zoolang dat niet liet geval is, mag niets op het loon worden verhaald. De kans op inwil liging van dit verzoek moet gering wor den geacht, daar het College van Rijks- bemiddelaars zich allereerst zal afvra gen of het loon der arbeiders dit ver haal momenteel dragen kan en pas in de £USÊ*eioos 2 FEUILLETON 32) o— Ongeveer terzelfder tijd trappelen paarden op het voorplein van Chatillon. Enkele ruiters, onder aanvoering van Fontaines, wachten op den Admiraal, die met zpn gezin vereenigd is in het groote huisvertrek. Alle schikkingen zijn getroffen. De kinderen, die tot onder scheid van jaren gekomen zijn, zijn vol ledig op de hoogte: er kunnen zware tijden aanbreken, nóg zwaarder dan de huidige. Allen knielen neer. De ernst van het moment drukt, ook op de kleineren, die nog niet goed begrijpen. En dan spreekt de kasteelheer een vurig smeek gebed uit, om vervolgens van allen af scheid te nemen. Naar de hal gaat alleen zijn gemalin, Charlotte de Laval mee. „Zul je trouw zijn?" vraagt zij. „Denk niet aan ons. God zal ons behoeden. Komt ook hier vervolging, we zullen, zoo nendig. moedig den dood ingaan. God, onze God is getrouw, Gaspard. Dan zuilen we in den hemel elkaar weer zien," tweede plaats of de werkgever dezen last kan dragen. Wanneer deze zienswijze de juiste is, 1 in ieder geval de collec tieve a-uvrags wel zeer weinig kans op succes hebben. .Komt een afwijzend antwoord binnen, dan bestaat nog de mogelijkheid voor iederen ondernemer zelfstandig een ver zoek in te dienen, maar voordat zulke verzoeken zyn behandeld, zal in ieder geval veel tijd verloren gaan. De onder nemer doet dus goed er zich op in te stel len dat voorloopig de geheele 4Yz pet. docr hem meet worden betaald. ARBEID IN FRANKRIJK EN BELGIë. Ongevallenverzekering, De Staatscourant bevat een besluit van den secretaris-generaal van het de partement van Sociale Zaken betreffen de ongevallenverzekering van Neder landsche arbeiders, in Frankrijk of in België werkzaam. In artikel 1 wordt bepaald, dat de in Nederland hun woonplaats hebbende arbeiders, die in Frankrijk of in België werkzaamheden verrichten in loondienst van een onderneming of een organisatie, welke niet in Nederland is gevestigd, doch welke door den secretaris-generaal van het departement van Sociale Zaken met goedvinden van den Rijkscommis saris voor het bezette Nederlandsche ge bied is gelijkgesteld met een wel in Nederland gevestigde onderneming of organisatie, voor de toepassing van de Ongevallenwet 1921 worden gelijkge steld met arbeiders, die in loondienst van een in Nederland gevestigde onder neming in Frankrijk of in België werk zaam zijn. Dit besluit wordt geacht in werking te zijn getreden op 20 Februari 1941. NAAR ORDENING VAN HET COL LECTIEF CONTRACT IN LAND- EN TUINBOUW, In het land- en tuinbouwbedrijf, als mede in het zuivel- en veenderijbedrijf bestaan honderden plaatselijke en ge westelijke collectieve arbeidsovereen komsten en loonregelingen. De Neder landsche bond van arbeiders in het land bouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf heeft nu besloten de noodige stappen te doen om voor 1942'43 te komen tot afslui ting van collectieve arbeidsovereenkom sten of van landelijke mantelcontracten, welke grondslag kunnen zijn van af te sluiten plaatselijke of gewestelijke over eenkomsten en zulks voor alle takken van land- en tuinbouw (akkerbouw en veehouderij, groenteteelt, bloemisterij, boschbedrijf, coöp. zuivelbedrijf), als mede voor het veenderijbedrijf. (Wij herinneren er in dit verband aan, Sat het dit voorjaar in Zeeland is geko men tot de totstandkoming van een Provinciaal collectief contarct in den landbouw. Red.) ZATERDAG 6 SEPTEMBER .1941, 's Morgens tot 6.58 uur. 's Avonds van 20.18 uur, DE DIRECTEUÏTEN DE CHEF DE BUREAU VRAGEN ONTSLAG Naar1 wij vernemen, heeft de heer Ir J. van Poelgeest om gezondheidsredenen tegen 1 Jan, '42 ontslag verzocht als din recteur van de N. V. Waterleiding Mij. Zuid-Beveland. De chef de bureau, de heer Ji« Moer man heeft, weg en's het be reiken van' dianl 65-Jarigenl leeftijd', everl- eerrs tegen diem datum ontslag gevraagd. Beiden zijn vanaf do oprichting fc\j de N. V. werkzaam en hebben dus de tot standkoming en ontwikkeling van het bedrijf meegemaakt. Zöoals bekend, was de ZuM-Beveland- sehe waterleiding de eerste, die den vorm koos van een N. V., waarvan de aandeel houders gevormd werden door de ge meenten in de streek, „Voor m ij is het moment, om te han delen, nog niet aangebroken, lieve. Ik weet niet, of dat oogenblik komt. Zoo ja, dan zal ik handelen. Als een ge trouw dienstknecht Gods, die zijn leven veil heeft voor onze rechtvaardige zaak. Is het zóó voldoende?" glimlacht hij. Ten antwoord slaat zij haar armen om hem heen en weent...... Maar wanneer de paarden wegdraven, staat op het bordes een kleine, zwakke vrouw, die dapper wuift en glimlacht. IX. Doorhetoogvan een naald. „Het vermoeit nyj alles zoo. En wat zal er nog gebeuren?" „Sire, u moet trachten, sterk te zijn. De omstandigheden zijn zéér moeilijk, doch we moeten die niet moeilijker ma ken dan zij zijn," Maria Stuart, de jeugdige gemalin van den jongen koning, spreekt niet met warmte en overtuiging. Och, zij is zélf nog een kind. Zij begrijpt niet eens alles #van de moeilijkheden, waarin haar ge maal zich bevindt. Voorzoover zij er iets van begrijpt, voelt zij er veel voor, dat de Bourbons mogen slagen in hun op zet. om de De Guises te verdrijven. Een regentschap van de Bourbons zal het ook mogelijk maken misschien, dat de Was Borssele langen tijd de eenlge ge meente, die er buiten stond, de laatste jaren voorziet het bedrijf alle gemeen ten op Zuid-Beveland van water. De Zuid-Bevelandsche waterleiding mag zich in een groote mate van popu lariteit verheugen. Het is een gezond en krachtig bedrijf, dat onder alle omstan digheden voo zrijn taak berekend is ge bleken, Het water, dat geleverd wordt, is van prima kwaliteit. Dat de oorzaak van dit verheugend feit voor een groot deel is gelegen in de uitstekende leiding, die is gegeven, is duidelijk. Wij hopen daarom nog gele genheid te vinden, jhierop t.z.t nader te rug te komen, MIDDELBURG. Wie wil eert woning op 't Zand betrekken? Thans kunnen zich liefhebbers voor één der in aanbouw zijnde 147 woningen op 'tZand aanmelden. Men zie de publi catie in dit nr. De vlag op het cfak. Het is een oude gewoonte als de kap op een huis wordt gezet, dit door het wapperen van de vlag aan te geven. Dit zal, naar te hopen is, in de komende maanden dikwijls het geval mogen zijn. Thans wapperde zij voor de tweede maal op een in herbouw zijnd pand. De eerste maal op een in de St Janstraat, thans op een in de Gravenstraat. Wagen uit het goede spoor. Hedenmorgen kantelde een wagen met vleesch in de Langedelft als gevolg van de ongelijke bestrating. Een verhuisauto, die spoedig daarna aankwam, wilde pas- seeren, en reed over het niet bestrate gedeelte, waar huizen zullen komen. Daarbij geraakte de vrachtauto vast in den grond en er moesten stalen platen en een dommekracht aan te pas komen om den wagen weer in het goede spoor te brengen. Even wachten had een goed- kooper en beter resultaat opgeleverd. GOES. Voetbalwedstrijd. Morgen (Zaterdag) zal op het Sport terrein van de Voejbalvereen „Goes" aan den Polderschenweg, een voetbalwed strijd plaats vinden tusschen een elftal van de Eerste Middelburgsche Vetera nen Voetbal Vereeniging (E.M.V.V.V.) en een elftal samengesteld uit veteranen uit Goes en omstreken. Zuid- en Noord-Beveland. voor een betere Inkoop leidt naar Op de Midza-bonnen werd deze week met de premie uitkering een bedrag van uitgekeerd. Was U bij de gelukkigen ZUID-BEVELAND. Nisse, De opbrengst der gehouden collecte ten bate van de bestrijding der tuberculose bedroeg f 7,55. (Belangeloos bericht.), SCHOUWEN-DUIVELAND, Bruinisse. Met ingang van 15 Septem ber a.s. zal de fa. de Donde een mos selkokerij en inleggerij beginnen in een loods aan den Stoofpolder alhier. Voorloopig zullen een 1020-tal per sonen hierin werkzaam zijn. De mossels zijn bestemd voor export naar Duitsehland. koning onder den funesten invloed zij ner móeder vandaan komt, welke vrouw zij haat, mede doordat zij buiten alle be raadslagingen gehouden wordt. Het is een politiek huwelijk geweest. Maar Maria Stuart van Engeland heeft haar gemaal om zijn percsoonlijke kwa liteiten leeren lief krijgen. Zooveel zij kan, steunt zij hem. Doch zij staat meestal machteloos. Daarbij komt de groote bezorgdheid voor zijn uiterst zwakken gezondheids toestand, die steeds minder schijnt te worden. Hij wordt al bleeker en mager der. Zijn adem gaat zwaar. Bovendien heeft hij vaak veel last van een fistel aan zijn oor, waaraan hij sinds zijn kindsheid lijdt. „Zij zijn al moeilijk genoeg", zegt de koning toonloos. „Ik wilde wel, dat ik niet geboren was." „Komen de Bourbons nu naar Or- léans?" vraagt zij opeens. Hij heeft haar enkele weken geleden Verteld, dat achtereenvolgens twee afge vaardigden naar Béarn zijn gezonden, om de prinsen te bewegen, naar de Sta tenvergadering in Orléans te komen, „Volgens de laatste berichten zijn zij op weg. Ook kardinaal Karei van Bour bon bevindt zich bij hen. Ook de Conné- tabJe moet onderweg zijn." WALCHEREN. Aagtekerke. De alhier op 29 en 30 Augustus gehouden collecte ten bate van de tuberculosebestrijding heeft de som opgebracht van f 21,45. Gevonden voorwerpen1 kussen uit een fietsmandje. Te bevragen bij P. de Visser, no. 18, alhier. Het vergiftigings drama te Borgercompagnie. De 45-jarige kraamverpleegster D. uit Zuidwending, die onder verdenking van moord door middel van vergiftiging op haar eigen man en op de 29-jarige me vrouw M. E. in het huis van bewaring te Groningen was opgesloten, heeft zich aan een vonnis van den aardschen rech ter onttrokken door een einde aan haar leven te maken. Verdronken. Het 8-jarig zoontje van den heer V. is bg het spelen op een schuit in de Hijmanswetering te Alphen a. d. Rijn te water geraakt en verdronken. Doodelijk ongeval. Woensdagmiddag is de spoorwegarbei der B. bij Vleuten door een electrischen trein gegrepen en op slag gedood. Clandestiene handel. De politie te Ede heeft een wijdver- takten smokkelhandel in kaas aan het licht gebracht. Het spoor leidde van P. te Ede, bij wien een kaas in beslagge- nemen werd, naar S. te Barneveld, bij wien men 20 kazen in een broedmachine vond. Bij v. M. trof men de ingrediën ten aan. waarmede de kaas gemaakt werd. In zijn huis te Barneveld werd niets gevonden, doch ten deele verbor gen achter een hooiberg, anderdeels weggestopt onder braamstruiken op een afstand van 300 meter van de boerderij vond de politie behalve een hoeveelheid kazen, stremsel en eenige kuipen, die bij de fabricage dienst hadden gedaan. Bij B. in Zwartebroek trof de politie nog 7 kazen san, sluimerende onder een vracht dekens op de slaapkamer en bij v. d. B. te Barneveld werden eenige ka zen ontdekt in een bed met stokboonen, terwijl in een café nog een koffer met 31 pond kaas in beslag werd genomen. Kinderverlamming. Naar het A.N.P. verneemt, zijn te Veendam enkele gevallen van kinderverlamming geconstateerd. „Volksgerich t". Te Stap horst bestaat nog de gewoonte van het volksgericht. JBij voorkomende gelegen heden wordt dat toegepast. Ditmaal werd recht gesproken over een jonge man, die dezen dagen in het huwelijk zon treden, hoewel hij ten opzichte van een ander Staphorster meisje verplich tingen had, die dezen gewichtigen stap met haar eerder zou hebben doen recht vaardigen. De „openbare" meening dacht er evenzoo over en dus trad het „volksgericht" in werking. De jongeman werd opgewacht toen hij op het punt stond zich bij het meisje te voegen, op wie hij in laatste instantie ziju zinnen had gezet. Sterke armen grepen hem aan, zetten hem op een wa gen, en toen ging het naar de woning van het meisje, dat hij in den steek had gelaten. De optocht werd begeleid door ketelmuziek en wel twee honderd be langstellenden liepen mee in den stoet. By het huis van het meisje werd hij „af geladen" en netjes naast zgn eerste lief de gezet. Jegens haar moest hij toen, in het bij zijn der getuigen verklaren, dat hij haar als wettige echtgenoote zou aannemen; een belofte, die de jongeman, na lang wikken en wegen, tenslotte heeft afge legd. Ter bezegeling er van legde hij zijn hand in de' hare. Een luid hoera steeg op'toen de verzamelde Staphorsters ziju besluit vernamen. De plechtigheid werd besloten met een „lang zullen ze leven". Hierop namen de „rechters" en het pu bliek afscheid var het paai-, om het de gelegenheid te geven de nieuwe situatie onder de oogen te zien. (N. R. C.) Zeerooyers overval len Chin.eescho visschers. Bij de Tse-Kiangkust hebban zeeroovers, „En wat gebeurt er dan met hen?" Koning Frans haalt de 3cb ouders op. „Dat maken moeder en de De Guises uit, zegt hij. De waarheid is, dat hij zijn gemalin niet op de hoogte mag brengen. Hij weet alles. Want hij is in het complot. Maar alle deelnemers, het aantal is zeer gering, hebben stilzwijgendheid beloofd. En die belofte durft de koning, zelfs tegenover zijn gemalin, niet verbreken. Te meer niet, omdat hij weet, dat zij den Bourbons niet ongezind is. „Kan Uwe Majesteit dan niet den minsten invloed uitoefenen?" vraagt zij. „Wat kan een minderjarig vorst? Ik wilde, dat deze heele historie achter den rug v/as." Het leven en de beweging in en om het kasteel dringt tot het stille vertrek door. De koning, de koningin-moeder, de koningin, een aantal regeeringsperso- nen, een groot gevolg en een staf van ambtenaren zijn te Orléans aangekomen voor de aanstaande Statenvergadering, die in de helft der volgende maand (No vember) gehouden staat te worden. Het zal een gebeurtenis van belang worden. Afzonderlijke comité's houden reeds voorbesprekingen. De zaken in Orléans zijn in hun schik, evenals de hotels. Het geld zal rollen, wat noodig ia ia dezen naar S.P.T. meldt, zes visschersbooten en twee groote jonken, die op weg wa ren naar Siangsjam, overvallen en ruim 100 opvarenden vermoord. Slechts 20 jongemannen wisten zwemmend de kust te bereiken. De autoriteiten hebben ter stond het onderzoek ter hand genomen. Niet goedschiks, dan kwaad schik s. Een caféhouder uit de Paul Krugerlaan te Den Haag, die v/egens nalatigheid ten opzichte van de verduisteringsvoorschriften reeds herhaaldelijk gewaarschuwd was door den Luchtbeschermingsdienst, heeft gis termiddag van de politie aanzegging ge kregen, dat hij zijn zaak veertien dagen moet sluiten. ^-Schoonmama wist raad. Kleedingstukken, manufacturen en ande re textielwaren zijn alleen voor geld en goede woorden te krijgen, als deze van textielpunten vergezeld gaan. Een Utrechtsche schoonmoeder en haar schoondochter, die geen textielkaarten hadden, vonden, dat het dan maar zon der geld en met kwade daden moest gaan Ze gingen naar Hilversum en hadden uit eenige winkels reeds een groote bood- schappentasch vol met kinderkleertjes, heerendassen en andere gepunte begeer lijkheden bij elkaar geroofd, toen de 43- jarige schoonmoeder in een manufactu- renmagazijn op heeterdaad betrapt werd toen ze eenige zakdoeken in de tasch van haar gezellin liet glijden. Toen de winkel bediende op haar toetrad, wist ze vlug weg te komen. De 21-jarige schoondochter werd aan gehouden en aan den rechercheur over gegeven. Zij legde op het bureau, ten overstaan van haar tasch, een bekente nis af en vertelde, dat ze haar gezelschap niet kende; ze had deze dame in de bus ontmoet. Aan haar adres te Utrecht wist men echter te vertellen, dat ze met haar schoonmoeder was gaan winkelen. Deze werd gearresteerd. Beide dames, die van goede familie zijn, verklaarden, dat zij nog nimmer gestolen hebben, doch. dat zij uit verlangen naai' de goederen en met uit financieele noodzaak hiertoe wa ren overgegaan. EEN RUILSYSTEEM VOOR WALCHEREN BEPLEIT. Uitgaande van het bestuur en de di rectie van de Coöperatieve Melkfa briek en Zuivelinrichting Walcheren, zulks in overleg met den voedselcom- missaris voor Zeeland, Ir J. D. Dorst, had Donderdagmiddag een zeer druk bezochte vergadering van veehouders op Walcheren, zoowel niet- leden als leden der Coöperatie, plaats, ter bespreking van de verplichte vee levering. De voorzitter, de heer S. S i m o n s e, kon behalve Ir Dorst ook speciaal wel kom heeten de heeren C. Zwagerman, rijkszuivelconsulent, en M. Kleinepier, vertegenwoordiger van de afdeeling Zee land van de Vereeniging tot verbetering van het rundvee. Spr. zeide, dat om te voorkomen, dat best vee zal worden af geslacht en minder goed vee behouden blijft, Ir Dorst een onderhoud heeft ge had met den dir. der Coöp., wat leidde tot een bespreking met het bestuur en tot de overtuiging, dat er moet worden aangepakt. Men riep toen uit elke ge meente twee vertrouwensmannen op een bijeenkomst' samen en besloten werd, dat deze zich zouden belasten met het plaat selijk werk voor een ruilsysteem, waar van de coöperatie en met name de direc teur en zijn personeel de administratie op zich zal nemen. Deze doet dat geens zins om eenig voordeel te behalen, of wel om propaganda te maken voor de coöpe ratie. Of de ruiling succes zal hebben ligt geheel aan de veehouders zelf. De heer Dorst begon met er op te wijzen, dat het organiseeren van de rui lingen, voor de coöperatie alleen bosten en zeker geen winst kan opleveren, maar zij stelt zich in dienst van de belangen van den boer. Men kan bier de verplichte veelevering gebruiken voor de sanee ring en het gezond maken van den veestapel op Wal- schaarschen tijd. Op de deur van het vertrek, waarin de koning en de koningin gezellig bijeen zijn, momenten, die zelden voorkomen, want Catharina de Medici laat haar zoon niet gaarne alleen, wordt beschei den getikt. Een bediende, die zeggen komt: „Het is kroonraad, sire." Met een diepen zucht rijst koning ning Frans uit zijn stoel. Hij kust eer biedig de hand van zijn gemalin en ver laat dan langzaam, blijkbaar vermoeid, de kamer. Achter blijft een weenende vorstin, die liever kamenier zou zijn dan vorstin in Frankrijk. In Frankrijk, dat bezig is, zichzelf te verscheuren, wanneer straks niet verstandige besluiten worden geno men en eerlijke compromissen worden gesloten. Maar daarop lijkt het niet veel. Met een weidsch woord is er van Kroonraad gesproken. In werkelijkheid vindt de ko ning hetzelfde complot van de laatste kweken: zijn moeder, de beide De Guises, .kanselier 1' Hopital, die sinds eenigen tijd Olivier vervangen heeft en enkele janderen. '(Wordt vervolgd.) Ned. Herv. I Aangenomen: nt Edens, J. Hoogenkamp Geref. Germ Tweetal: te Leider teKrabbendjjke venberg teYeri AFSCHEID, BEVE5 INTRED Ds J. Meerburg Snar September afscheid van Gemeente te Haren (Gr tober zijn intrede te Jo 2 de Be Cand. G. J. Sept. afscheid als voorj van de Ned. Herv. Evar ringermeer en wordt vestigd tot predikant meente te Ee (Fr.). D. A. Oskamp te Harlii Ds K. w. ve Zondag viert Ds K. pred. der Ned. Herv. Utrecht, zyn 90sten ver Karei Willem Vetha: 1851 te 'sGravenhage deerde aan de Utrecht: In 1874 candidaat gew Holland, werd Ds Veth dat jaar predikant te dorp. In 1877 vertrok a. d. Rijn, welke standp Leeuwarden verwisseld vertrok hij naar Arnhen hij in 1887 met de Dole predikant werd van de plaatse. In 1891 keerde Ned. Herv. Kerk terug, tereenvolgens nog dien van Oversehie, Alphen den. Daar heeft hij gea emeritaat, dat hem in verleend. Tot op hoogen leeftr hake van tijd tot tijd z als daarbuiten voor de den. Hulppredil Tot hulpprediker vooi tiearbeid der Geref. K mermeer is benoemd ca te Abbenes, die deze aangenomen. Geref. Kerk vai Bij de onlangs geïn Kerk van Doezum bests om te komen tot stichti kansplaats. Gelijk beks de Geref. die te Doezun onder de kerk van Kon zum afzonderlijke diens De jonge kerk van Do de beschikking over eer Geref. Kerk van De kerkeraad van de Franeker heeft met alj de wenschelijkheid v: een tweede predikants ken, gezien den omvai die thans 1502 zielen belijdende leden. De c< heer zal de mogelijkhe: der wat de financieele z onderzoeken. De kerke den tijd van één jaar aan te stellen. Geref. Kerk De kerkeraad der G ren heeft besloten he voor de tweede predl loopig stop te zetten. c h e r e n. Al heeft m in Zeeland nog wel a krachtvoer aan te vuil geval in de weidestreks der groote steden en veelevering worden cheren moeten 907 3857 stuks aan de of gemiddeld 4,3. mestvee voor 100 pet. van het overige vee l pet. (met uitzondering en van alle vee benede Voor bedrijven, die op aangewezen of 70 pet. kan meer vee worden veehouders, die voor dieren vooraf verkoop men zij van een want dan koopt rekening; elke v< Ook het knoeien met culeeren wordt met drukt, al is dit n roeid. Het gaat er vee, dat op de bedrij goed mogelijk is; moet verdwijnen en moeten bedrijven t.b.< maakt. In Friesland runderen van bij sloten bedrijven b.c. onderworpen, land nog verre vanaf Door onderlinge ru kan men voorkomen, d naar de slachtbank gi in het leven blijven, groote voordeelen be de paardenvordering Holland, Overijssel men de ruiling ook toegepast. De twee dere gemeente de nemen, verzamelen d© betrokken dieren in v« C Da de veehouc t ko C ll kr nog om he de an Das aan bere b er bij ps leid alls

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2