Kerknieuws selen, afscheid, bevestiging en intrede. begrafenis ds c, b. bavinck. Generale Synode Chr. Geref. Kerk. Pijnen V <0 <0 TTUsnfiandtje* Onderwijs De Inspecteur van het Onderwijs in algemeenen dienst. ZIJN TAAK EN BEVOEGDHEDEN. Gemengd Nieuws Rechtszaken Telegrammen 20+ „1.60 Politieberichten Burgerlijke Stand Marktberichten Hl 2a Keep en I jen, koop p-bon „J" geperfu- ch prettig volle vier ij Probax geselec- pt en een giënische »nds oor- Ij met een maanden schoren. *P. 93 IM 1941—1942. orders worden iring van mos-i 41—1942. 'erzending voor 1 en België en ggerijen toege- st beginnen der voor de Ne- zal nader wor- mdelijks kwan- n wel: October op 20 :t. en December jfers over 1940 gebruik maakt laandquota kan isselen leveren: elgië, althans l van zijn ver- eloopen seizoen Be-lgië besehik- hiitschland, al gewezen is als id, Nederland, met gemeene voor- narkt, ixploiteerde in- aniseerde in de vallende on- ïrij, welke niet iloiteerd. ng naar België. België, welke op 50.000 ton, van het basis- d.w.z. over de irde hoeveelhe- vinden twee elijk gedurende een van 15 Sep- keer 1750 ton 50 ton worden iconomisch mo- ader order per ten gelijktijdig en. zamenlijke han- !00 ton,, Brui- i p p i n e 315 n GraauW ■jon worden uit- Inieggerijen. veringshoeveel- vastgesteld op voor de Neder- logen, voor zoo- ïe aankoop niet voorzien, even- andere hEinde- zal worden uit- hoeveelheid en Chr. Geref. Kerk. Tweetal: te Nieuwpoort, A. Zwiep te IJmuiden en P. Zwier te Schiedam. Giftenl enl legaten. De Doopsgezinde gemeente te 's-Gra- venhage heeft uit de nalatenschap van wijlen Z. Ex. Dr H. P. N. Muller, in leven lid der Doopsgezinde gemeente te plaat se, een belangrijke gift ontvangen. Voor de Geref. Zendingsbond werd uit Dsselmonde een gift van f 1000 ont vangen. Na bevestigd te zijn door Ds H. A. Leenmans van Ede, deed cand. H. G. Ab- ma Zondag zijn intrede bij de Ned. Herv. gemeente te Driesum (Fr.) met 'n preek over Spr. 13:17. Zondag deed eand. G. Brongers zijn intrede bij de Bapt. Gemeente te Ensche dé. Tekst was 2 Cor. 12 9 a, terwijl als bevestiger optrad Ds J. W. Weenink van Hengelo. Op 28 September wordt cand. H. J. van Dijk door Ds J. van Rossum van Warder bevestigd als predikant der Ned. Herv. Gemeente te Pietersbierum. Ds B. J. Geerling Sr van Oude We tering heeft Zondag cand. B. J. Geerling Jr in het ambt bevestigd bij de Ned. Herv. Gemeente te Idsegahuizen. Intree- tekst was Matth. 281820. Met een preek over Gen. 32: 30 nam Ds W. J. F. Meiners, wegens vertrek naar Amsterdam, afscheid van de Herst. Evang. Luth. Gemeente te Den Helder. Zijn intrede te Amsterdam is bepaald op 14 September. Ds A. v. d. Most, gekomen van Farnsum-Delfzijl, deed Zondag, na be vestigd te zijn door Ds G. Grootjans, van Vlaardingen, zijn intrede bij de Ned. Herv. Gemeente te Nieuwe Pekela, waar bij hij tot tekst had gekozen Hand. 26: 28 Ds S. Bartstra. Vrijdag herdenkt Ds S. Bartstra te Aerdenhout den dag, waarop hij voor 55 jaar het predikambt in de Ned. Herv. Kerk aanvaardde. Steffen Bartstra werd 19 Febr. 1861 te Workum geboren en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Leiden. 5 September 1886 werd bij te Westerbork (Dr.) in zijn ereste gemeente bevestigd. In 1888 ver trok hij naar Oldehove, welke gemeente hij in 1890 met Witmarsum verwisselde. Hij volgde in 1892 zijn benoeming tot predikant bij de Indische kerk op. De ju bilaris arbeidde achtereenvolgens te Pa- lembang, Rembang en Padang, om in 1906 deze standplaats met Batavia te verwisselen. In 1901 repatrieerde hij vorgoed en werd in 1912 predikant te De Rijp (N.-H.). In 1915 vertrok hij naar Geertruidenberg, om in 1921 te Zwarte- waal zijn intrede te doen. In 1926 werd hem eer-vol emeritaat verleend. In al zijn standplaatsen was Ds Bart stra bestuurslid van onderscheiden ker kelijke en philantropische vereenigingen. Onder zeer groote belangstelling van de zijde van predikanten, ouderlingen, diakenen, vertegenwoordigers van ker kelijke colleges en verschillende instellin gen en tal van gemeenteleden, heeft gis termiddag op de begraafplaats „Croos- wijk" te Rotterdam de teraardebestelling plaats gehad van het stoffelijk overschot van Ds C. B. B a v i n c k, em. pred. der Geref. Kerk van Rotterdam-Centrum, die deze gemeente heeft gediend van 1894—1930. Op verzoek van de familie voerde al leen de nestor van de predikanten van de Geref. Kerk van Rotterdam-Centrum, Ds F. C. Meijster, het woord. Deze wees er op, dat het aan deze groeve niet paste de loftrompet te ste ken over hem, die heenging, want elk prijzend woord zou beschadigen het tee- re weefsel der nagedachtenis van dezen rechtvaardige, aan wiens persoon en ar beid wij met stille piëteit en innige dank baarheid terug denken. Aan zijn graf kunnen we in weerwil van alles verheugd zijn in God. Bij de smart over zijn heengaan is het ons tot grooten troost, dat zjjn geloof in aanschouwen is overgegaan. Nadat gezongen was Psalm 32: 6, las Ds Meyster de Apostolische Geloofsbe lijdenis, waarna een zoon dankte voor de betoonde belangstelling. Nadat de Generale Synode der Chr. Geref. Kerk, welke gisteren te Apel doorn is aangevangen, door Ds Nieuwen- nuyze van 's-Gravenhage geopend was, waarvan wij in ons blad van gisteren reeds melding maakten, werd overge gaan tot constitueering der vergadering. Het moderamen werd als volgt samen gesteld: Ds W. Kremer te Leeuwarden, praesesDs J. Jongeleen te Apeldoorn, assessor; Ds J. Hovius te Nieuwe Pekela, eerste scriba; Ds P. J. de Bruin te Vee- nendaal, tweede scriba; de heer G. Rijk een te Vianen, penningmeester. Tot prae- adviseerende leden: Ds H. Janssen te Den Haag, Prof. P. J. M. de Bruin, Prof. J- J. van der Schuit, Prof. J. W. Geels, Prof. L. H. van der Meiden, de lector van de theologische school Ds J. Prins, aUen te Apeldoorn, en Ds M. W. Nieu- wenhuyze te Den Haag. Na de samenstelling van het modem- men hield de praeses een toespraak, waarin hij erop aandrong zakelijkheid bij de besprekingen te betrachten. Hierna betuigden de afgevaardigden hun instemming met de geloofsbelijdenis en werden verschillende verslagen van den kerkelijken arbeid uitgebracht. hebben veelzijdig pijnuitdrijvende werking. 'S-GRAVENHAG7, 3 Sept. Bij be schikking van den secretaris-generaal van het departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming is een regeling vastgesteld voor den in specteur van het onderwijs in algemee nen dienst. Hiern wordt o.m. bepaald, dat het toezicht op de opvoeding tot een juist besef voor orde en tucht aan alle onder wijsinstellingen, behalve universiteiten en hoogescholen, alsmede het toezicht op de handhaving van de orde en rust aan deze scholen, onder oppertoezicht van den secretaris-generaal van bet departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming is opgedragen aan den inspecteur van het onderwijs in algemeenen dienst. Voor hem moeten alle scholen, zoowel openbare als bij zonderde, steeds toegankelijk zijn en op aanvraag onverwijld worden geopend. De leerkrachten der scholen en het ver dere personeel zijn gehouden aan hem de verlangde inlichtingen te verstrek ken. Zij zijn hiertoe te allen tijde ver plicht in welken vorm, waarin de in lichtingen worden gevraagd, hetzij schriftelijk, hetzij mondeling. Gelijke verplichting bestaat voor de gemeente besturen, voor de besturen der bijzon dere scholen, voor de curatoria der gym nasia en voor de commissies van toe zicht. De inspecteur beeft de bevoegd heid, leerlingen van de scholen te onder vragen. Indien de inspecteur bij het door hem uitgeoefende toezicht tot de gevolgtrek king komt, dat hetzij incidenteele, het zij algemeene maatregelen van Staats wege noodzakelijk zijn, doet hij hiervan mededeeling aan den secretaris-gene raal in een met redenen omkleed advies. Hij zal zijn werkzaamheden verrichten zooveel mogelijk in overleg met de hoofden der onderwijsafdeelingen van bet departement en met de leden van het Rijksschooltoezicht. Voor alle vergaderingen van de leden van het Rijksschooltoezicht wordt hem een uitnoodiging gezonden, met mede deeling van de agenda der besprekin gen. Hij heeft het recht al deze ver gaderingen bij te wonen. Indien hij on derwerpen betreffende de opvoeding tot een juist besef voor orde en tucht of betreffende de handhaving van de orde en de rust ter tafel wil brengen, deelt hij dit aan den voorzitter van het des betreffende college mede. Indien de inspecteur van het onder wijs in algemeenen dienst het wensche- lijk acht, dat een voorgenomen benoe ming aan den secretaris-generaal wordt voorgelegd, geeft hij hiervan kennis Eian den betrokken inspecteur van het lager onderwijs, die in dat geval de voordracht ter beoordeeling aan den secretaris generaal voorlegt. Hij geeft aan den secretaris-generaal advies over alle door dezen te verrich ten of goed te keuren benoemingen of te verleenen ontslagen op onderwijs gebied. Het advies van den inspecteur van het onderwijs in algemeenen dienst bepaalt zich tot het beoordeelen van de geschiktheid van den voorgedragene om bij het onderwijs werkzaam te zijn op een wijze en in een geest, als in ver band met den toestand van bezetting van Nederland moet worden verwacht. Bond van vereenigingen voor Chr. Bewaarschoolonderwijs. De 19e algemeene vergadering van den Bond van Vereenigingen voor Chr. Bewaarschoolonderwijs zal, naar wij ver nemen, Woensdag 24 September te Utrecht in „Terminus" worden gehou den. Na afdoening der huishoudelijke zaken zal de heer J. Hobma, rustend schoolhoofd te Utrecht en redacteur van „De Chr. Bewaarschool" refereeren over: „Fröbel en zijn beteekenis voor de Christelijke bewaarschool". Vliegtuig vermist. Te Mon treal is officieel bekend gemaakt, dat een groot vliegtuig met tien inzittenden, dat zich boven den Atlantischen Oceaan op weg naar Engeland bevond, vermist wordt Onder de vermisten bevinden zich graaf de Baillet Latour, voorzitter van het internationale Olympische comité, voorts de technische deskundige van het Britsche ministerie van luchtvaart Tay lor, de directeur van de Britsche biblio theek te New-York, professor Movat en een kapitein van de Amerikaansche ma rine. Doodelijk ongelukin Staatsmijn Maurits. Maandag avond is de 35-jarige gehuwde arbeider S. uit Steyn in de ondergrondsche wer ken van de staatsmijn Maurits door af vallend gesteente getroffen en gedood. Overreden en gedood. Maandagmiddag is te Leusden de 7-jarige T. G. onder een melkwagen geraakt en op slag gedood. Aan de gevolgen overle den. In het ziekenhuis te Groningen is overleden de 68-jarige B. A, die de vo rige week 's nachts ernstig gewond naast zijn rijwiel is gevonden op den straatweg tusschen Aduard en Den Ham. Schade door luchtaanval- 1 e n. Naar de New-York Herald Tribune uit Londen meldt, heeft „The Economist" het bekende Engelsche financieele tijd schrift uitgerekend, dat de Duitsche luchtaanvallen op Engeland in de eerste twee jaren van den oorlog schade aan gebouwen hebben veroorzaakt ter waarde van 480 millioen dollar. De totale waarde der gebouwen in Engeland wordt ge raamd op 24 milliard dollar. Uit opvoedingsgesticht ontsnapt. In den vorigen nacht heb ben eenige jongens getracht uit. het rijks opvoedingsgesticht te Amersfoort te vluchten, waarbij een der vluchtenden een arm en een been brak. Een jongen gelukte het te ontkomen. Een huishoudster ge vraagd. Een weduwe in 's-Hertogen- bosch las eenige weken geleden in de krant een advertentie, waarin een huis houdster werd gevraagd. Zij reflecteerde daarop en na verloop van eenige dagen verscheen aan haar woning een zekere B., de steller der annonce, om nader met zijn toekomstige huishoudster kennis te komen maken, aldus de N. R. C. B. gaf voor in Boxtel te wonen en als gepensionneerd spoorwegbeambte een wekelijksch inkomen van f36 te genie ten. Voorts was hij, volgens zijn zeggen, in 't bezit van een eigen huis, een ren paard enz. Deze mooie voorspiegelingen lokte de goedgeloovige weduwe zoodanig aan, dat zij den man een stevigen maal tijd voorzette en hem aanbood de logeer kamer voor hem in te ruimen, toen des avonds bleek, dat hij niet meer naar zijn woonplaats kon terugkeeren. Den vol genden dag werd de vriendschapsband nog wat nauwer aangehaald en de man bleef verscheidene dagen de weduwe ge zelschap houden, óók toen deze met haar zoontje op reis ging om in Enschede een familiebezoek af te leggen. Hier was het, dat de illusies der vrouw wreed werden verstoord. Nadat men eenige dagen gezellig was uit geweest, vond de man het tijd worden om zijn haar eens te laten knippen en zou dan tegelijkertijd even langs het postkantoor loopen om voor de weduwe een girostor ting van f 50 te doen. Het zoontje ging mede, doch deze werd onderweg afge scheept met een gulden en de mededee ling, dat hij (de man) nog even een andere boodschap' had: af te handelen. Op een bepaald punt zou men elkaar weer ontmoeten, doch op het afgespro ken tijdstip liet de man op zich wachten. Sindsdien is de weduwe f 50 en een il lusie armer geworden. RECHTBANK TE MIDDELBURG. Uitspraken van de Rechtbankzitting van Vrijdag 22 Augustus 1941. Verdacht van oplichting gepleegd om streeks 15 Juli 1941 te Terneuzen ten nadeele van Jan Schipper, hoorde J. de P., een 24-jarige koopman uit Koude- kerke, thans gedetineerd in het Huis van Bewaring te Middelburg, tegen zich eischen 6 mnd. gev.straf met aftrek voorarrest. Deze zaak is aangehouden om alsnog een getuige te hooren. Aan C. R„ een 35-jarige transport arbeider uit Terneuzen was ten laste ge legd, dat hij aldaar in het laatst van Juni van dit jaar met het oogmerk tot wederrechtelijke toeëigening heeft weg genomen ongeveer 8 pakken, toebehoo- rende aan de firma P. J. Scheele. De eisch luidde 9 mnd. gev.straf met af trek voor-arrest. Uitspraak 7 mnd. gev.straf met aftrek voorarrest tot aan den dag der uitspraak. J. V., een 31-jarige koopman uit Goes, huurde op 19 Juni j.l. bij den rijwiel handelaar Smaardijk te Middelburg een rijwiel, onder voorwaarde, dat hij dit 's avonds zou terug brengen. Dit ge schiedde echter niet. Wegens verduiste ring van het rijwiel vroeg de Officier 3 maanden gevangenisstraf. Uitspraak conform den eisch. Diefstal van eenige zakken kolen, toebehoorende aan de Gasfabriek te Vlissingen, gepleegd aldaar op 13 Mei j.l. was het feit waarvoor zich moest verantwoorden een 32-jarige transport arbeider, J. de R. uit Vlissingen. Eisch was f 25 boete subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraak f25 of 20 d. h. Wegens verduistering van een bon van de veehouderijcentrale werd tegen L. Th. A. D., een 57-jarige veekoopman uit Hulst, een gevangenisstraf van 3 mnd. geëischt. Uitspraak vrijspraak. DE TOESTAND VAN LAVAL. PARIJS (D. N. B.). Volgens het gis teravond uitgegeven Bulletin, kan in den toestand van Laval zichtbare teekenen van voortgaande verbetering worden ge meld. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN DEN GEMACHTIGDE VOOR DE PRIJZEN. Vastgestelde maximumprijzen. Bericht No. 31. De volgende prtyzen mogen ten hoogste aan het publiek in rekening worden gebracht: Boter: A. prijsklasse I 2.60 per kg C. prijsklasse m 2.50 per kg B. H „2.54 D. IV „2.40 Op de verpakking staat de prijsklasse aangegeven. Het kan nog voorkomen, dat er boter van de prijsklasse I in den handel is, waarbij de aanduiding van de prijsklasse op de verpakking ontbreekt. In dit geval moeten naast het Rijks- botermerk de letters Z.K.B. zijn aangegeven. Houders van vetkaarten hebben recht op de bekende reductie. Kaas: A. volvette boerenkaas met Rijkscontrölemerk 1.70 per kg B. zonder Rijkscontrölemerk „1.65 C. alle soorten 40+ kaas, behalve 40+ Friesche na gelkaas 40+ Friesche kanterkaas „1.55 D. 40+ Friesche nagelkaas en 40+ Friesche kanter kaas (beide soorten hebben een cylindrisch model met rechte hoeken en vlakke zijkanten en zijn be reid resp. met en zonder kruidnagels en/of komijn) 1.70 E. alle soorten 20+ kaas, behalve 20+ fabrieks Leid- sche kaas (met opschrift „Leidsche kaas"), 20 Friesche nagelkaas en 20+ kanterkaas „1.30 F. 20+ fabrieks Leidsche kaas (met opschrift „Leid sche kaas"), 20+ Friesche nagelkaas en 20+ kan terkaas (de twee laatste soorten hebben een cylin drisch model met rechte hoeken en vlakke zijkan ten en zijn bereid resp. met en zonder kruidnagels en/of komijn) 1.45 G. boeren Leidsche en Delftsche kaas, met opschrift "Boeren Leidsche Kaas", resp. „Boeren Delftsche Kaas" 1.65 H. magere kaas „0.95 I. gesmolten kaas 40+ korstlooze kaas (blokkaas) 1.75 40+ smeerkaas „1.60 20+ 1.50 Deze prijzen gelden zoowel voor jonge marktrijpe kaas als voor belegen en oude kaas. De prijzen bij aankoop van kleinere hoeveelheden dan 1 kg moeten even redig aan de hierboven vermelde prijzen worden vastgesteld. HET VRAGEN VAN HOOGERE PRIJZEN IS STRAFBAAR. BEWAAR DEZE OPGAVE EN GEBRUIK HAAR. Nieuwe opgaven kunnen de vroegere ongeldig maken. ENGELSCHE LUCHTAANVAL. PARIJS (D. N. B.). Naar de speciale correspondent van het blad Au Jourd'hui meldt, hebben twee Britsche vliegtuigen Zondag een aanval op Roubet onderno men, waarbij 31 dooden en 56 gewonden onder de burgerbevolking zijn gevallen. Van zeer groote hoogte wierpen de En gelsche vliegers midden in een arbeiders- wijl 'n aantal bommen, waardoor 21 hui zen werden vernield, hoewel in de omge ving geen enkel militair doel aanwezig is. AANVAL VAN HET DUITSCHE LUCHTWAPEN OP PORT-SAID. BERLIJN (D. N. B.). Naar van mili taire zijde aan het D. N. B. wordt mede gedeeld, zijn thans over den aanval van het Duitsche luchtwapen op de haven installaties van Port-Said in den nacht van 31 Augustus op 1 September nadere bijzonderheden bekend. De bommen zijn ingeslagen ten Oosten van het kanaal bij Port Foead. waardoor een electrische centrale beschadigd is. Door de neergeworpen verscheidene hon derden brandbommen zijn in de voor den oorlog belangrijke bedrijven in het Oos ten en Zuidoosten der stad verscheidene groote branden ontstaan. Bovendien ont stond ten westen van het kanaal even eens een zware brand. LUCHTAANVALLEN OP RUSSISCHE SCHEPEN. BERLIJN (D. N. B.). Aan 't Finsche front zijn door het Duitsche luchtwapen in de wateren van Oesel een Sowjet- koopvaarder van 4000 brt. en een koop vaarder van 1000 brt. tot zinken ge bracht, zoo wordt van militaire zijde aan het D. N. B. medegedeeld. In de Finsche golf is nog een koopvaarder der bolsje wisten, groot 2000 brt. beschadigd. In het gebied van het Ilmenmeer heb ben Duitsche gevechtsvliegtuigen met succes een Sowjet-pantsertrein aange vallen; alsmede een batterij. Gevonden voorwerpen te Middelburg. Te bevragen aan het bureau van po litie des Dinsdags, Donderdags en Zater dags van 6 tot 8 u. nm.: zilv.eren armbandje; huissleutel; kin dermanteltje; ring met sleutels; moer- sleutel; hoofddoek; Bij vinders: portemonnaie met ritssluiting, P. Bar- to, Haringplaats 6; pakje met sloopen, J. Doorenbos, Segeersstraat 78; doublé armband, C. A. Murk, N. Haven 9; kin derkous, W. de Voogd, Bree 3; bruin kinderschoentje, C. J. Christiaansen, Turfkaai 11; blauwe regenjas, J. P. van de Ransou, Smidsbolwerk 5kinderkous, D. P. Cornelisse, Korte Delft 27regen kapje, H. Joziasse, Dwarsstraat 3; hals band met riem, J. Boogerd, Schoorsteen- vegerssingel 52a; twee aarden schaaltjes en twee bakelieten voetstukjes, F. van Ouwerkerk, Punt 5; twee zilverbons, M. Leer, p.a. Graafeiland, Noodwinkel, Turfkaai; kolenzak; J. Boone, Segeers- singel 50colbertjas, wed. S. van Aartse, Segeersstraat 18; aktentasch met sport- kleeding, C. A. Peene, Bijltje 8; vulpot lood, H. Flierman, Jasmijnstr. 45; jute zak, J. de Kujjper, Pottenbakkerssingel 8, aan hetzelfde adres een katoenen zak; 1 duimstok, A. de Rutfter, Reigerstr. 1; heerenhoed, C. Jacobse, Spanjaardstr. 35; hangslot, J. Snoep, Oude Werfstr. 1; wagentje, M. Cosijn, Schoorsteenve- gerssingel 44; grijze gabardine dames regenmantel, P. A. ter Weer, Dam 75. N.B. Indien hij één der vinders voor werpen worden afgehaald, gelieve men hiervan terstond aan het bureau van po litie kennis te geven. Van 28 Aug.1 Sept. VLISSINGEN. Geboren: Helena Mar- garetha d. v. F. G. H. Brandenburg en M. Knop. Getrouwd: P. Poppe 45 j. en J. P. de Graaf 21 j. Overleden: A. Manni 69 j., man van M. C. Bolderman. (P. Z. C.) Van 23—30 Augustus. OOSTKAPELLE. Geboren: Dingeman z. v. C. J. F. Lagace en M. de Ridder; Digna Jacoba d. v. C. J. Heiboer en M. van Belzen; Andries z.v. M. C. Steketee en J. van Dijk; Paulus z.v. L. de Nooijer en E. J. van de Velde; André Gerrit z.v. A. den Exter en T. C. WitteAnna Ca- tharina Maria d. v. H. W. van Kuijk en H. M. E. Kuiper. MIDDELBURG. Veiling van 2 Sept. Appels: Manks Codlin 1535, Grave- steinen 2535, Transparant de Cron- cels 1535, Zigeunerinnen 1525, Cox Pomona 1022, Lord Suffield 1220, Codlin Keswick 1220, Jacq. Lebel 12 20, Bergamotten 10—15, Hondsmuil 12, The Queen 12, Fransche Schijven 12, Koningin Emma 10, Eckle Ville Seedlin 10, Zomerparadys 10, Oden Walder 10, Kroetappels 8. Peren: Clapsperen 1035, Duchesse d'AngouIême 2535, Seigneur d'Espere 1530, Jutten 1530, Br. d'Ammanlis 1025, Dr Julius Guyot 1022, Br. de Merode 1022, Calebouts 1015, Per zikpeer 15, Scharlaken 1015, N.H. Sui kerpeer 10, Marsepijnpeer 10, Petit Mar- gerit 10, Kroetperen 5. Pruimen: Dubb. Boere Witte 2633, Kirkispruim 1231, Witte Wijnspruim 1230, Belle de Louvaine 1229, Reine Claude 2028, BI. Eierpruim 2027, Jefferson 29, Reine Victoria 1227, Washingtons 1224, Ulhorn 1224, Roode Eierpruimen 15, Purple Pershore 12, Kwetsen 12, Abrikoospruim 18, Ton- neboer 12. Meloenen: Netmeloenen 30, Suikerme loenen 30, Oranje Ananas 2530, Ana nas 30, Groene Ananas 23. Diversen: Frankenthalers 4860, Gol den Champion 56, Bramen 4046, 'Moerbeien 24, per doosTomaten 816, Perziken 113. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Dinsdag 2 Sept. 1941. Appels: Codlin Keswick 1220, Duch. d'Oldenburg 1017, Gansebout 1017, James Greve 2050, Jacq. Lebel 12 20, Mancks Codlin 1535, Red Victoria 10—17, Roode Wijnappels 1017, Signe Tillish 1535, Transp. de Croncel 15 35, The Queen 1230, Zigeunerinnen 15—35, Kroet- en Valappels 510, alles per 100 kg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3