Dividendstop afgekondigd. Kerknieuws Onderwijs Superdividendbelasting bij ultkeering boven 6 pCt. Burgerlijke Stand De W. var» D|jk. Da W. v. Dijk, miss. predikant op Soeraba vanwege de zendende kerk van Nrjverdal, herdenkt Woensdag 10 Sept. den dag, waarop hij voor 25 jaar het predikambt in de Geref. Kerken aan vaardde. De jubilaris werd 8 Dec. 1889 te Blija geboren en studeerde aan de Theol. Hoogeschool. 10 Sept. 1916 werd hij te Campen (Oostfriesland) in het ambt be vestigd. 5 Oct. 1922 werd hij te Nijver- dal bevestigd voor den dienst der zen ding op Soemba en 22 Oct. d.o.v. ver trok Ds v. Dijk naar zijn arbeidsveld. In 1931 kwam hij met verlof in het vader land en in 1932 vertrok hij voor de tweede maal naar Indië. In 1939 kwam hij opnieuw met verlof en in 1940 is hij voor de derde maal, juist vóór het uit breken van den oorlog, naar Indië ver trokken. Na zijn vertrek heeft de zen dende kerk van Nijverdal van haar mis- sionairen dienaar geen brieven meer ontvangen. Hulppredikers. Cand. L. van Hartingsveld, hulppre diker te Jubbega, heeft de benoeming tot hulpprediker der Ned. Herv. Gemeente te Nieuw-Buinen aangenomen. Notabelen. Oostkapelle. Gekozen tot notabele der Ned. Herv. Kerk, in de plaats van wijlen dhr B. Coppoolse, dhr H. M. van Crui- ningen. Benoeming. Tot hoofd der O.L. school te W e - meldinge is benoemd de heer A. van R ij s w ij k te Slikkerveer. Examens. Geslaagd voor het hoofdacte-examen mej. A.M. Theunissen te Middel burg. onder voorziterschap van dhr W. Glas. In zijn openingswoord zegt de voorzit ter, dat vooral nu flink dient te worden aangepakt. Wanneer cursussen in het leven geroepen zullen worden, dient de aanvrage tijdig te worden ingediend. Besloten werd om Zaterdag a.s. 6 Sep tember een excursie te maken met leden en begunstigers naar Zeelands Proeftuin in den Wilhelminapolder. Verder zullen weer de gewone winter- cursussen plaats hebben. Hiervoor kan reeds opgave worden gedaan. Ook werd veel gevoeld voor een derde leercursus. Ook ouderen kunnen hieraan deelnemen. De voorzitter deelt verder mede, dat er gelegenheid bestaat om een cursus te volgen in Goes om zich te bekwamen in Tuinarchitectuur en Tuinaanleg. Spr. raadt ieder, die hiertoe aanleg bezit, de zen cursus te volgen. Besloten werd verschillende lezingen te doen houden. De collecte voor de tuberculosebe strijding bracht dit jaar f 126 op. Dit is, vergeleken bij vorige jaren, aanzien lijk hooger. Het bedrag is wel f 50 meer dan voorheen. (Belangeloos bericht.) De aanschaffing van 'n motorbrandspuit. Driewegen. Vrijdagavond vergaderde de gemeenteraad voltallig onder leiding van den wnd. burgemeester, Mr A. J. M. Eikhuizen. Besloten wordt de leegstaande ambts woning. van den burgemeester te laten behangen en de keuken te laten schilde ren en haar te verhuren aan den heer Sinke, controleur bij de L.C.O. Hierna wordt de gemeenterekening dienst 1940 aangeboden. De gewone dienst sluit met aan inkomsten 21280,04 gulden, aan uitgaven f20303,14, alzoo een batig saldo van f 976,90. De kapitaal- dienst sluit met aan inkomsten en uit gaven tot een bedrag van f 6696,44. Tevens wordt aangeboden de rekening van het Burg. Armbestuur dienst 1940, deze rekening sluit met aan inkomsten f 3484,25, aan uitgaven f 2495,71, alzoo een batig saldo van f 988,54. In bespreking kwam het aanschaf fen van een motorbrand spuit. De voorz. zegt dat hij niet ver antwoordelijk gesteld kan worden voor brandgevaar, wanneer er geen beter me- teriaal aanwezig is voor het bestrijden van brand. Het is noodzakelijk om een motorbrandspuit aan te schaffen, met bijbehoorend materiaal. De kosten wor den geraamd op f 6000. De gemeente Ovezande heeft besloten tot de aanschaf fing van een motorbrandspuit. Maar nu kan de gemeente Driewegen aandeel krij gen in die spuit, zoodat de spuit dan dients kan doen voor beide gemeenten. De kosten worden voor beide gemeenten dan lager. Wanneer de gemeente Elle- woutsdijk ook aandeel zou nemen, zou den de kosten nog minder zijn. De be doeling is, dat elke gemeente garant is voor de kosten, naar verhouding van het aantal inwoners. De heeren van Oosten en de Witte meenen dat niet voldoende water aan wezig is. De voorz. zegt, dat het de be doeling is om brandputten in de gemeen te aan te leggen. De heer van Loo vraagt of de geld middelen toereikend zijn, nu de gemeen te noodlijdend is. De voorz. antwoordt: wanneer de Commissaris der provincie het niet verantwoord acht voor deze ge meente om zoo'n uitgaaf te doen, wordt «et besluit niet goedgekeurd. Met alg. st. wordt besloten om aandeel te nemen in de aanschaffing van een mo torbrandspuit met de gemeente Ove zande. Ingevolge art. 55 ter der Lager On derwijswet 1920 worden de werkelijke uitgaven vastgesteld op f 10,15 per leer ling. Bij de rondvraag vraagt dhr De Jager of het verlengde van de Dorpsstraat nog verbeterd kan worden. De voorzitter deelt mede, dat hij prijsopgaaf heeft ge vraagd aan den aannemer, die de straat gelegd heeft. Doch deze vroeg voor dat bijwerk zooveel, dat het financieel niet te verantwoorden was. Het werk kan later voor zulk een prijs altijd nog uit gevoerd worden. Maar het is wel de be doeling, om binnen afzienbaren tijd het te laten uitvoeren. Dhr Van Oosten vraagt, of de nieuwe straatweg al afgeleverd is, daar deze op verschillende plaatsen verzakt. De voor zitter zegt, dat hem niet bekend is of af levering al is geschiedt, daar de Provin cie het werk uitvoert, maar wel gelooft hij, dat de termijn van onderhoud nog niet is verstreken. Daarna dankt de voorzitter de raads leden voor al hetgeen zij hebben gedaan voor de gemeente en spreekt zijn dank uit voor de goede medewerking, welke hij in dien korten tijd heeft genoten als wnd burgemeester dezer gemeente. Wethouder Timmerman dankt den voorzitter namens alle raadsleden voor de prettige samenwerking, al is deze van korten duur geweest. Verder spreekt hij de hoop uit, dat de burgemeester, die nu verder alleen voor de gemeente staat, zijn taak moge volbrengen. 's H. Abtskerke. Vrijdag vergaderde de Raad Overgegaan wordt tot het goed keuren der begrootingen van het B. A. en wel als volgt: 's H. Abtskerke ontvang en uitgaaf f4.547,56; Sinoutskerke ontv. en uitg. f 3.304.40Baarsdorp ontv. en uitg. f 1.855,.45. De rekening der gemeente over het jaar 1940 wordt voorloopig vastgesteld als volgt: Ontvangsten f21.020.09, uit gaven f 20.725,54, goed slot f 294,55. Bij de rondvraag deelt de heer van 't Westeinde mede, dat de plaats waar vuil gestort wordt te Baarsdorp volgens hem verstrekte inlichtingen waarschijnlijk is gelegen in de gemeente 's H. Arendsker- ke. Hij verzoekt hiernaar een onderzoek in te stellen en zoo mogelijk maatregelen te nemen, dat hieraan een einde komt. De voorzitter dankt den Raad op deze laatste vergadering voor de wijze van samenwerking en wenscht de leden het beste toe. Wethouder Braam dankt den voorzit ter namens de leden voor de aangename wijze waarop hij de vergaderingen heeft geleid. Daarna sluiting. Ovezande. Op 28 dezer vergaderde de raad voltallig. De voorzitter sprak een woord van dank tot de scheidende raads leden, voor al hetgeen zij in het belang van de gemeente hebben tot stand ge bracht. De gemeenterekening over 1940 werd den Raad aangeboden, voor wat den ge wonen dienst betreft op f 44.499,74 in ontvang en op f 41.211,25 in uitgaaf en voor den kapitaaldienst op f 17.621,14 in ontvang en op f 17.206,41 in uitgaaf. Besloten werd een molestverzekering aan te gaan voor de gemeentegebouwen. Een nieuw arbeidsovereenkomstenbe- sluit voor de vaste kern van de luchtbe scherming werd vastgesteld. In verband met de wegenverbetering volgens het Provinciaal Wegenplan werd een aanvullend leeningsbesluit genomen. De rekening van het Burg. Armbestuur over 1940 werd vastgesteld op f 6267,99 in ontvang en op f 6015,28 in uitgaaf, al zoo met een goed slot van f 252,71. Op voorstel van den voorzitter werd besloten over te gaan tot het aanschaf fen van een motorbrandspuit, alsmede tot vernieuwing van het brandweermate riaal. Korfbal. Kapelle. Zaterdag j.l. werd een com petitiewedstrijd gespeeld tusschen S.D.O. I van Kapelle en Unitas I van Kloetinge. Hoewel de weersomstandigheden veel te wenschen over lieten, werd er toch vurig gespeeld. Rust 00. Eindstand 0—0. WALCHEREN. Oostkapelle. Gemeenteraad. Zaterdag vergaderde de Gemeenteraad. Afwezig Jhr. van Adrichem Boogaart met kennisgeving. Besloten werd tot vaststelling der ge meenterekening 1940, voor den gewonen dienst in ontvangst op f 65.809,45, in uit gaaf op f 66'.135,62, nadeelig slot f 326,17 en voor den kapitaaldienst in ontvangst op f 66.691,48, in uitgaaf op f 67.894,22, nadeelig slot f 1202,74. Vastgesteld werd een verordening voor de bewaring en ophaling van slagers beenderen enz. De voorz. leest een schrijven voor van mej. WalravenRoose, waarin zij per 1 October a.s. ontslag vraagt als concierge van het gemeentehuis. Besloten werd om dit ontslag op de meest eervolle wijze te verleenen en haar dank te brengen voor haar arbeid welke zij gedurende 16 jaar heeft verricht. B. en W. hebben ter vervulling van de vacature sollicitanten opgeroepen. Er is één sollicitatie binnengekomen. Benoemd werd als zoodanig mej. Jansev. d. Broeke per 1 Oct. a.s. Vastgesteld werd een arbeidsovereen komst voor de vaste kern van het lucht- beschermingspersoneel. De voorzitter spreekt enkele woorden van dank tot de Raadsleden voor het al tijd in hem gestelde vertrouwen en voor de aangename samenwerking. Hij memo reert wat de Raad heeft helpen tot stand brengen, en spreekt de hoop uit, dat al is het dat de Raad niet meer aan het bestuur deelneemt, htj toch vertrouwen in den burgemeester en in ztjn leiding zal blijven stellen, wat zijn taak zal ver lichten. De heer v. Liere dankt namens de Raadsleden den voorzitter en de wethou ders voor de aangename samenwerking, en het vele dat inzonderheid de Burge meester voor de gemeente heeft gedaan. Biggekerke. Gemeenteraad. Vrijdagavond vergaderde de gemeente raad. De gemeenterekening over 1940 werd voorloopig vastgesteld. Besloten werd tot verhooging van de verzekerde waarde der gemeentegebouwen inzake molestverzekering. Vastgesteld werd een verordening tot heffing van rechten voor inenting tegen typhus en paratyphus. Bij de rondvraag wees de heer de Moor er op dat in het voorjaar in den raad het besluit genomen was geen steun meer te verleenen aan de kleine boeren. Gaarne wilde hij, gezien de moeilijke toestanden waarin door de teleurstellende oogst- uitkomsten velen hunner verkeeren, dat de raad op dit besluit zou terugkomen. De voorz. antwoordde dat deze aangele genheid bij de begrooting 1942 kan wor den overwogen. De voorz. dankte de raadsleden voor den verrichten arbeid en prees den pret- tigen geest die steeds in de raadsverga deringen geheerscht heeft. Besluiten van verstrekkenden invloed zijn genomen. Weth. Coppoolse dankte den voorz. voorde woorden tot den raad gericht en voor de aangename wijze waarop steeds door hem de vergaderingen zijn geleid. Hij wenschte hem toe dat waar de taak van burgemeester moeilijker wordt dat God hem kracht moge geven om tot eere Zijns Naams en tot heil van Biggekerke's inwoners werkzaam te zijn. Sint-Laurens. Gemeenteraad. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad. Omdat door het Rijksbureau voor Voedselvoorziening in Oorlogstijd geen ontheffing is verleend van de verplich ting tot verzameling van huishoud- en slagersbeenderen als bedoeld in de Af- vallenbesluiten I en II 1940, wordt vast gesteld een verordening als bedoeld in genoemde besluiten. Van een aantal bewoners van de Van Cittersstraat is een verzoekschrift in gekomen de boomen in de Van Citters straat te rooien, omdat er zooveel hin der van wordt ondervonden. Gezien de gegronde motieven, welke door de ver zoekers zijn aangevoerd en omdat de boomen reeds lang te groot zijn stellen B. en W. voor, na verkregen goedkeu ring van de autoriteiten, over te gaan tot het rooien van de boomen. Tevens stellen zij voor: lo. dat het rooien zoo mogelijk in aangenomen werk door in woners der gemeente zal worden uit gevoerd; 2o. dat de stammen en de musterds der boomen zullen worden ver kocht, terwijl het dikke hout voor brand hout voor de "gemeente zal worden be houden; 3o. de bestrating, die toch al slecht is, en de door het rooien der boomen in een nog slechteren toestand zal komen te verkeeren, te vernieuwen; 4o. de Van Cittersstraat met jonge boo men aan te planten. De kosten zijn geraamd op f 1000, waaronder niet begrepen de kosten voor rooien en de aanplanting van de nieuwe boomen. Hiervan echter komt in min dering de opbrengst der oude boomen. De heer Marinissen vindt het jammer, dat dit verzoek is ingekomen en dat dit mooie laantje zal moeten verdwijnen, doch omdat hij de opgegeven redenen gegrond acht, zal hij voorstemmen. De heer Vader acht het zeer noodig, dat de boomen verdwijnen; hij adviseert op de minder breede plaatsen geen nieuwe boomen te planten. De voorzitter zegt, dat wel ieder het zal betreuren, dat de tijd gekomen is, dat de boomen moeten worden gerooid; gelukkig is de aanplanting van de Kerk- laan en de Oranjelaan thans zoo, dat de omgeving veel minder dan eenige jaren terug zal worden ontsierd. Het voorstel van B. en W. wordt z.h.st. aan genomen. Vastgesteld wordt een verordening regelende de heffing en invordering van rechten voor inenting tegen typhus en paratyphus. De gemeenterekening 1940 wordt voor loopig vastgesteld op een bedrag van f 58.120,37 in ontvang, en f 52.276,17 in uitgaaf, alzoo een goed slot van f 5844,20 voor wat betreft den gewonen dienst, en voor den kapitaaldienst op een be drag van f 2800,in uitgaaf en f 1735, in ontvang, alzoo een nadeelig slot van f 1065,—. De begrooting voor het dienstjaar 1942 wordt aangeboden tot een bedrag van f 72.200,in ontvang en uitgaaf (kapitaaldienst nihil). De voorzitter spreekt ten slotte woor den van dank tot de leden voor alles wat zij voor de gemeente hebben gedaan inzonderheid de wethouders, die hem bij de dagelijksche leiding hebben terzijde gestaan. Hij dankt hen ook voor de aan gename wijze, waarop steeds kon worden vergaderd. Veel is in de laatste jaren tot stand gebracht en daarbij is de ge meente financiëel kerngezond gebleven. De heer Hamelink dankt den voorzit ter, de wethouders en de mede-raads leden voor de prettige samenwerking in de vergaderingen van den Raad. In het bijzonder dankte hij den Burgemeester voor het welwillend gehoor, dat hg steeds schonk en het goede begrip be- In het Verordeningenblad is gepubli ceerd een Besluit van den Secretaris- Generaal voor Bijzondere Economische Zaken en van de Secretaris-Generaal van de departementen van Financiën en van Justitie betreffende de dividendbeperking (Besluit op de dividendbeperking 1941). Hierin wordt o.a. bepaald, dat: Vennootschappen verplicht zijn haar uitdeelingen te beperken: 1. Tot zes ten honderd van het ge storte aandeelenkapitaal, indien de ven nootschap over het laatste boekjaar, dat niet onder de bepalingen van dit besluit valt, 6 ten honderd of minder dividend heeft vastgesteld. 2. Tot het percentage van het gestorte aandeelenkapitaal, dat over het laatste boekjaar, dat niet onder de bepalingen van dit besluit valt, als dividend is vast gesteld, indien de Vennootschap over dat boekjaar meer dan zes ten honderd divi dend heeft vastgesteld. (2). Ingeval her kapitalisatie op den voet van hoofdstuk 2 heeft plaats gevon den, mag het totale bedrag der uitdee lingen niet grooter zijn dan het bedrag, dat ingevolge het eerste lid uitgedeeld had mogen worden, indien herkapitali satie niet had plaats gevonden. Van vennootschappen, welke over eenig boekjaar meer dan 6 ten honderd van het gestorte aandeelenkapitaal uit- deelen, wordt onder den naam van su perdividendbelasting naar den maatstaf van het superdividend een belasting ge heven. Onder superdividend wordt verstaan het bedrag, waarmede een uitdeeling 6 ten honderd van het gestorte aandeelen kapitaal te boven gaat In artikel 4 wordt bepaald, dat de grondslag voor de berekening van super dividendbelasting wordt gevormd door de uitdeelingen van een boekjaar. 1 De belasting wordt voor de eerste maal geheven over het boekjaar, dat op 31 December 1940 eindigt of op dat tijd stip loopende is. Dit besluit beoogt er voor te waken, dat niet meer dividend wordt uitge keerd dan wenschelijk wordt geacht. Het besluit gaat er van uit, dat tegen een dividend, dat niet meer dan zes ten honderd van het gestorte aandeelenkapi taal bedraagt waarbij onder gestort aandeelenkapitaal ten hoogste het nomi naal bedrag van de aandeelen wordt ver staan redelijkerwijs geen bezwaar kan worden gemaakt. Uitkeeringen boven 6 pet. (superdividenden) zijn bij naamlooze vennootschappen en commanditaire ven nootschappen op aandeelen met een aan deelenkapitaal van f 600.000 of meer slechts toegelaten tot hot percentage van het gestorte aandeelenkapitaal, dat als dividend is vastgesteld over het laatste boekjaar, dat niet onder de bepalingen van dit besluit valt. Bovendien worden deze superdividenden aan de tot' 400 ten honderd stijgende en als prohibitief aan te merken superdividendbelasting onder worpen. De grondslag voor de berekening van de superdividendbelasting wordt gevormd door de uitdeelingen over een boekjaar en wel voor de eerste maal over het boekjaar dat op 31 December 1940 ein digt of op dat tijdstip loopende is. Er is dus ook superdividendbelasting verschul digd voor uitdeelingen, die reeds vóór het in werking treden van het besluit zijn vastgesteld. De belasting wordt ech ter in zulke gevallen slechts tot de helft geheven. Is het kapitaal, waarover dividend kan worden uitgekeerd, te laag in ver houding tot het werkelijk in het bedrijf aangewende kapitaal (aanwezig zijn van belangrijke zichtbare reserves), dan kun nen de vennootschappen tegen betaling van een „belasting op de herkapitalisa tie" het nominale kapitaal aanpassen aan het kapitaal waarmede in werkelijk heid de onderneming wordt gedreven, en zoodoende de mogelijkheid openen tot een behoorlijke, niet aan de superdivi- dendbelasting onderworpen winstuitdee- ling. De herkapitalisatie kan ook nog ten aanzien van de uitdeelingen, die vóór het in werking treden ban het besluit vast gesteld werden, plaats vinden. Zij kan uiterlijk ten aanzien van een boekjaar plaats vinden, dat vóór 1 Januari 1943 eindigt. De belasting op de herkapitalisatie bedraagt bij een verhooging van het aan deelenkapitaal van niet meer dan 100 ten honderd10 ten honderd; bij een verhooging van meer dan 100 ten hon derd, doch niet meer dan 200 ten hon derd15 ten honderd en bij een ver- hooging van meer dan 200 ten honderd 20 ten honderd van de verhooging. Behoort de vennootschap wegens de verhooging van het aandeelenkapitaal winstbelasting te betalen, doordat een nog niet belaste overgangsreserve voor de kapitaalsverhooging wordt aangewend, dan bedraagt de winstbelasting in hoofd som en opcenten slechts 11% ten hon derd. De Secretaris-Generaal van het Depar tement van Financiën is bevoegd, tege moet te komen aan onbillijkheden van overwegenden aard, die zich bij de toe passing van het besluit op de dividend beperking mochten voordoen. Hierbij is in het bijzonder gedacht, aan onderne mingen, die reeds vóór het in werking treden van het besluit zulke hooge divi denden hebben uitgekeerd, dat haar be staansmogelijkheid door het besluit ern stig gevaar zou loopen. toond bij het naar voren brengen van de denkbeelden der leden. Oost-Souburg. Gemeenteraad. Vrijdagavond vergaderde de gemeente raad. De volgende voorstellen werden z.h.st. aangenomen: Ontslag Dr J. Eerelman als school arts. Goedkeuring der rekening van het Burg. Armbestuur, welke sloot in ont vangsten en uitgaven op f 19743,88. Voorloopige vaststelling der rekening 1940 van het gemeentelijk woningbedrijf baten f 13705,24, lasten f25568,04, na deelig slot f 11862,80. Kapitaaldienst: inkomsten f 7476,44, uitgaven f 8795,60, nadeelig saldo f 1319,16. Verbetering Bermweg, Zandweg en Blauwe weg, en tot het aangaan van geldleening daarvoor. Daar er niemand iets had voor de rondvraag, volgde sluiting. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. DE GASVOORZIENING VAN WEST- ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Men heeft dezer dagen een begin ge maakt met het aanleggen van gasbui zen tusschen Sluis en Breskens. Wan neer de verbinding tot stand is gekomen verwacht wordt, dat dit in November a.s. zal gebeuren zullen de gemeenten Breskens, Groede, Nieuwvliet en Zuid- zande lichtgas kunnen betrekken uit de gasfabriek te Sluis. Breskens. In de algemeene politie verordening is thans een bepaling op genomen, dat de kapperszaken op Maan dagmiddag gesloten zullen zijn. Groede. De Gemeenteraad besloot in principe een uitbreidingsplan vast te stellen. Aan Ir A. Rothuizen te Middel burg werd opgedragen een dergelijk plan te ontwerpen, mits de kosten niet meer dan f 370 bedragen. THOLEN EN ST.-PHILIPSLAND. Tholen. De besomming der binnenge komen visschers was deze week zeer best. Ongeveer 150 tobben mooie bot werden door de 15 vaartuigen binnengebracht, welke werden verkocht tegen f 20 per tob alles door elkaar. De vangsten der an dere vischsoorten was gering. In den loop dezer maand zal weer een aanvang worden gemaakt met het verzenden en verwerken van oesters en mosselen. Op sommige perceelen wezen steek proeven uit, dat de kwaliteit der mosse len niet bijzonder goed is. Deze week hebben de controleurs van den crisisdienst een uitgebreide ket- tinghandel op het eiland ontdekt. Tegen 1 verschillende personen is procesverbaal opgemaakt wegens overtreding van dis tributie-, prijsopdrijvings- en hamster- wet. Een flinke partij goederen werd in beslag genomen welke tegen hooge prij zen waren ingekocht en verkocht. SCHOIIWEN-DUIVELAND. Bruinisse. Zaterdagmiddag werd alhier de 16-jarige schippersknecht D. v. d. Werf, die te Den Haag op droeve wijze om het leven kwam, ter aarde besteld. Op den doodenakker waren vele be langstellenden aanwezig om de droeve plechtigheid bij te wonen. Bij ontstentenis van den predikant, sprak ouderling Krijger woorden van troost en bemoediging tot de zoo zwaar beproefde weduwe en haar overige kin deren, hen wijzend op de sprake, die er uitging van dit plotseling verscheiden om altijd bereid te zijn. De oudste broer dankte de aanwezigen namens zijn moeder voor de laatste eer den doode bewezen. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 55 cent bij vooruitbetaling. WISSEKERKE. Geboren20 Aug., Blazina Adriana d. v. J. F. Scheijbeler en M. S. Kouwer. KORTGENE. Geboren: 25 Aug., Ma ria Blazina d. v. S. B. de Pree en J. M. de Looff. KATS (KORTGENE). Overleden- 28 Aug., J. Gebraad, 81 j., wede. van A. Mullié. Over de maand Juli. RILLAND-BATH. Geboren: 18, Fran- cina Elisabeth d. v. J. Weststrate en P. J. Blok; 29, Oeke Andries z. v. H. Metz en A. de Haan. Overleden: 8, J. Stevense, 24 j., ongeh. (I. C.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3