Gemengd Nieuws Radioprogramma ZEEUWSCH-VLAANDEREN, i Onze kunstmestvoorziening. Zaamslag. De gemeenteraad kwam Maandagnamiddag voor de laatste maal voltallig byeen, De agenda vermeldde een 12-tal punten, die in een even groot aan tal minuten werden afgewerkt. Na verschillende mededeelingen ge schiedde voorloopige vaststelling van het bedrag der uitgaven voor het gewoon lager onderwijs over 1940. Dit bedrag is f 1042,47 met een gemiddeld aantal leerlingen van 521/a. Vastgesteld werd ook de vergoeding volgens art. 101 der L. O.-wet 1920 voor de bijzondere scho len. Aangeboden werden de gemeente-re- kening over _J40 en de gemeentebégroo- ting, dienst 1942. Een arbeidsovereen- komstenbesluit werd vastgesteld voor het personeel van de vaste kern van den luchtbeschermingsdienst en eveneens een verordening op de heffing en invordering van rechten voor inenting tegen typhus en para-typhus en een verordening be treffende het bewaren en ter beschik king stellen van beenderen. Een verzoek van de vereeniging tot verbetering van de vlasteelt en de vlas bewerking in Zeeuwsch-Vlaanderen, in zake een bijdrage voor de te stichten vlassersschool te Koewacht, werd afge wezen. Naar de meening van B. en W. behooren en/of particulieren en de stich tingsgemeente deze school voor hun re kening te nemen. Na afwerken der agenda dankt de voor zitter alle leden voor het werk, dat ze in het belang der gemeente hebben ver richt en hoopt, dat de zegen des Heeren verder op de gemeente moge rusten. Dhr Koopman dankt den voorzitter voor de wijze, waarop hij de vergaderin gen heeft geleid en ook de secretaris met het secretariepersoneel voor de hulp die ze den raadsleden hebben verleend. Sluis. Ten nadeele van den landbou- j wer D. is een onbeheerd staande fiets ge stolen. Op verschillende akkers hebben on- gewenschte bezoekers korenaren van de te velde staande schoven gesneden en meegenomen. Meisje overreden. Te Suste- ren is het daar logeerende achtjarig meisje D. uit Valkenswaard, op den rijksweg door een luxe auto overreden en gedood. Vergiftiging? De Haagsche politie is een ernstige vergiftigingszaak op het spoor gekomen, welke een 58 jarige vrouw te Scheveningen bijna het leven heeft gekost. De vrouw, F. H. VV. geb. C. A. N. is ter verpleging in het gemeentelijke zie kenhuis aan den Zuidwal opgenomen en de politie ging Zondagavond over tot aanhouding van de 33-jarige mej. O. S., die als huishoudster reeds geruimen tijd bij mevr. W. inwoonde. Uit het verhoor bleek, dat op haar aanraden de echtge noot, de 55-jarige F. H. W., sedert maan den telkens een zeer geringe dosis arse nicum toevoegde aan de thee, welke des ochtends voor zijn vrouw bestemd was. De echtgenoot is inmiddels ook gear resteerd en heeft ten deele bekend. Jeugdige avonturiers. In de vacantiekolonie Het Rivierhuis in de Steeg is een aantal kinderen onderge bracht, onder wie een drietal jongens uit Rotterdam. Deze knaapjes gedroegen zich niet netjes en waren deswegen door de directrice op de vingers getikt. Dit „na men" zij kennelijk niet, want, toen een dezer dagen de kinderen van een wande ling terugkwamen, waren de Rotterdam- mertjes spoorloos verdwenen. Men waar schuwde de plaatselijke en de rijkspoli tie, de marechaussee ging ook speuren en de politiehonden droegen hun deel tot de algemeene zoekpartij bij. Zonder re sultaat evenwel. Den volgenden dag ontving de direc trice uit Rotterdam het laconieke bericht, dat de jongetjes in besten welstand per trein waren aangekomen. Van de Steeg naar Arnhem liepen zij. Het station von den ze en den trein naar Rotterdam ook. Toen de conducteur gedurende de reis kaartjes kwam controleeren, hadden de jongelui gezegd: moeder zit voorin. Het overstappen te Utrecht leverde evenmin moeilijkheden en zij kwamen veilig en wel thuis. (A.N.P.) Hulp voor de politie. Vier Haagsche burgers, aangemoedigd door de stukjes, die den laatsten tijd over de successen van de rijwielbrigade zijn ge publiceerd, hebben zich gedwongen ge voeld de politie op dit zoo moeilijke ter rein een handje te helpen. Gistermorgen in de vroegte is het viertal op weg ge gaan. Met een speurzin, een echten poli tieman waardig, kwamen zij om zeven uur bij een plaats, die wel eens een rij- wieldief zou lcunnpn opleveren. En ziet: nog geen kwartier had het viertal daar op wacht gestaan, of het eerste slacht offer kwam zich melden. Het was de 26-jarige schilder W. H., die een goede bekende van de politie is. De man wilde er juist met de gestolen fiets vandoor gaan, toen hij zich omringd zag door vier burgers, die hun buit spoedig aan een passeerenden agent konden uitleve ren. Deze succesrijke speurders hebben dermate den smaak van dezen eersten tocht te pakken, dat zij voorloopig de politie zullen blijven bijstaan. (N.R.C.) 13.000 Bonnen verhandeld. Eenige weken geleden werden een ko lenhandelaar te Edam 300 kolenbons aan geboden. De politie, aan wie dit werd verteld, stelde een onderzoek in, dat nuar jjilvei- irn voerde, en de hendel hier bleek zich tot boter- en vetbonnen uit te strekken, die uit Noord-Brabant afkomstig waren. Meer dan 13.000 bonnen zijn door een veertigtal personen uit het Gooi en Bra bant, onder het publiek gebracht. Vooral melkhandelaars traden als bemiddelaars op; eenigen hunner zijn tijdens het on derzoek in arrest gesteld, doch gisteren in vrijheid gesteld nadat de geheele zaak in processen-verbaal was vastgelegd en doorgegeven naar de crisiscontrolediens ten te Oss en omstreken. (Telegr.) t Oneerlijke Postambte naar. Nadat sinds April van dit jaar herhaaldelijk aangeteekende stukken met groote geldsbedragen uit het postkantoor te Amsterdam verdwenen waren, is dezer dagen een postambtenaar gearresteerd, die zich verscheidene malen aan deze diefstallen heeft schuldig gemaakt. De man, een 39-jarig ambtenaar, die reeds langen tijd op het postkantoor dienst deed, zag kans de aangeteekende stukken te stelen. Hij deed dit zóó geraf fineerd, dat aanvankelijk geen vermoe den tegen hem rees. Hij werkte ook niet op de afdeeling, waar de aangeteekende brieven behandeld worden, zoodat de po litie, welke dadelijk na den eersten dief stal een uitgebreid onderzoek instelde, in den beginne meer op collega's van den werkelijken dief lette. Er verdwenen aangeteekende stukken met zeer groote bedragen, o.a. een geld zending met f 7600. Een volgende maal verdween een brief met f 2000 en weer eenig tijd later een met f 1500, alsmede verschillende andere aangeteekende stuk ken met kleinere bedragen. De recherche van het politiebureau in de Warmoesstraat ging de gangen van verschillende leden van het personeel na en kreeg eindelijk argwaan tegen den sluwen dief, die een leventje leidde, dat zeker niet in overeenstemming te bren gen was met 's mans inkomen. Hij kocht maar wat hij begeerde: een nieuw ameu blement, een prachtige boot, een kost baar radiotoestel en "nog meer. De man had bovendien omgang met een vrouw, voor wie hij eveneens groote uitgaven deed. Nadat de politie volledig inzicht ge kregen had in 's mans handel en wandel, bleef zij den man scherper schaduwen en spoedig volgde toen de dag, waarop de dief in de val liep. Dat was op een dag, toen hij een bankbiljet van duizend gulden probeerde te wisselen, geheel on bekend met het feit, dat de nummers van het biljet aan alle banken en wis selkantoren te Amsterdam waren opge geven. Het betrof een bankbiljet, afkom stig uit één door hem gestolen aangetee kende zending. De postambtenaar werd na de aanbieding van het biljet gearres teerd en opgesloten. Na aanvankelijk hardnekkig te heb ben ontkend, iets van al de postdiefstal- len af te weten, heeft hij later tegenover den commissaris een volledige bekente nis afgelegd. (Telegr.) Schippersknecht ver ongelukt. Dinsdagavond geraakte de 16-jarige schippersknecht D. v. d. W. uit B r u i n i s s e bij 't doorvaren van de brug Spui-Bierkade te Den Haag bekneld tusschen de brug en het schip. Hij werd met zware verwondingen naar het zie kenhuis vervoerd. Eenige uren later is de jongen aan de bekomen verwondingen overleden. Tegen vrij metselaars en „speldjes" in België. De vrij metselaarsloges en dergelijke afdeelingen worden onmiddellijk ontbonden. Het ver mogen van die vereenigingen en instel lingen worc(t in beslag genomen en komt aan den staat. Het oprichten van op volgende organisaties of geheime bon den alsmede elke bedrijvigheid in den geest van die vereenigingen is verboden. Een andere verordening voorziet in het handhaven van de tucht op de scho len. In den afgeloopen tijd is het her haaldelijk voorgekomen, dat het provo- ceerend dragen van speldjes op school door de leerlingen twisten uitlokte. Der halve is het den leerlingen op alle open bare en particuliere scholen verboden speldjes te dragen. Leerkrachten, die overtredingen dulden, worden gestraft. (A.N.P.) Kruitontploffing. By een kruitontploffing in een particulier huis te Piovene bij Vicenza (Italië) zijn door neervallend gesteente drie voorbygan- gers gedood en 20 gewond. De ontploffing was mogelijk het ge volg ^an zelfontbranding. De bewoner, die eigenaar van een kalkoven is, is gearresteerd. (D.N.B.) De bonnenzwendel. In ver band met den zwendel op groote schaal met distributiebescheiden, heeft de Haagsche politie den 23-jarigen auto bestuurder Th. M. M. en den 42-jarigen koopman J. J. L. als verdacht van heling aangehouden. De eerstgenoemde van dit tweetal trad als tusschenpersoon op by dezen clandestienen verkoop. J. J. L. is een goede bekende van de politie. Aan opplakvellen met boterbonnen bleek voor f17000 te zijn verhandeld, aan kolen- bonnen voor f1300, Verdere aanhoudingen zijn met be trekking tot dezen zwendel nog te ver wachten, ook in andere deelen des lands. Inbraak te Amsterdam. Voor eenige duizenden guldens aan tafel zilver en andere waardevolle voorwer pen is dezer dagen gestolèn uit een vil la aan de Weteringschans te Amster dam. De bewoners waren eenigen tyd uitstedig, hetgeen de dieven biybaar wis ten, Zy konden ongestoord hun gang gaan en wisten het huis binnen te komen door aan de achterzyde een ruit te verbre ken. Letteriyk alle kamers hebben de in brekers doorzocht en overhoop gehaald. Er bleef vrywel geen kast gesloten. Toen de bewoners dezer dagen thulswamen, ontdekten zy tot hun ontsteltenis de in braak. Onderde tram geraakt. By de halte St.-Louis te Amersfoort is gis teravond de 52-jarige G. v. d. H. over de tramrails gestruikeld en onder de Zeister-tram geraakt. Met ernstige ver wondingen is het slachtoffer naar het ziekenhuis overgebracht. Dat kwam hem duur te staan. Tegen een Haarlemschen win kelier, die fietsen verhuurde voor vier gulden per week, terwijl de normale prijs fl,50 bedraagt, heeft de politie proces-verbaal opgemaakt. Een nader onderzoek" bracht aan het licht, dat de man beschikte over een voorraad ban den, benzine en motorolie, welken hij niet had opgegeven. Daarom werd zijn voorraad, bestaande uit 120 fietsen, 19.000 kg motorolie, 400 banden en 200 liter benzine, in beslag genomen. De gevolgen van den staat van beleg. S.P.T. meldt uit Stamboel, dat 28 menschen, die Maandagavond per trein uit Stamboel naar Europa wilden vertrekken, moesten uitstappen en naar hun hotel terugkeeren, hoewel zij in het bezit waren van de vereischte papieren van den Turkschen generalen staf. De oorzaak was, dat de begeleidende offi cier, die met iederen trein moet mee reizen, niet aanwezig was. Naar aanlei ding van de protesten van verscheidene buitenlandsche consulaten heeft de bevel hebber, die belast is met de uitvoering der maatregelen, verbonden aan den staat van beleg, zijn verontschuldiging aangeboden en verklaard, dat de kwes tie op een vergissing berustte. De rei zigers hoopten gisteravond Stamboel te verlaten. 'Het clandestiene slach ten in België. De correspondent van de N. R. C. in België meldt, dat de cor- rectioneele rechtbank aldaar het 28 Juni j.l. uitgevaardigde wetsbesluit tot beteu geling van het clandestiene slachten van vee, voor de eerste maal heeft toegepast in een zaak waarbij een restauratiehou der en vier andere personen uit de pro vincie Brabant waren betrokken. De ad vocaten der beklaarden verdedigden de stelling, dat het wetsbesluit geen kracht van wet kon hebben, daar het niet door den koning en de regeering maar door de secretarissen-generaal werd uitge vaardigd. De rechtbank was echter een andere meening toegedaan, concludeerde dat, bij ontstentenis van den koning en van het Parlement, de secretarissen-ge neraal, ingevolge de wet van 10 Mei 1940, wel degelijk dè gevergde macht be zitten en veroordeelde de vijf verdachten ieder tot een jaar gevangenisstraf. Bo vendien moet een der vijf ook nog een geldboete van 7.000 francs betalen. In de weide geslacht. De landbouwer J. M. uit Empel miste Zon dag een hokkeling uit de weide. Bij na der onderzoek bleek, dat het dier ter plaatse door een onbekenden dader was geslacht. De beste deelen hadden ze mee genomen. Te Sprang-Capelle geraakte een land bouwer twee schapen kwijt, ook daar waren clandestiene slachters gekomen, die de beesten ter plaatse hadden ge slacht. Verdronken. Uit het Haring vliet te Rotterdam heeft de rivierpolitie gisteren het lijk opgehaald van den 63- jarigen J. M. S., die waarschijnlijk door de duisternis misleid te water is geraakt. - Bolsjewistische agita tie. De Fransche minister van binnen- landsche zaken heeft, naar A. N. P. uit Vichy meldt, Moscou beschuldigd van communistische agitatie op groote schaal, die ten doel had, moeilijkheden tusschen het Fransche volk en de Duit- sche bezetting te veroorzaken. Niettemin heerscht er volkomen orde en rust, zoo wel in het bezette als in het onbezette gebied. Verder deelde de minister mede, dat de communisten de hand hebben ge had in den moord op Marx Dormoy, mi nister van buitenlandsche zaken in de vroegere volksfrontregeering op 26 Juli. Vier van de zeven betrokken personen, by wie de moordenaar, hebben bekend, aldus de minister, de andere drie zijn als gevolg der ontploffing van hun eigen bom om het leven gekomen. Gehuurde tandems ver kocht. Twee rijwielverhuurders te Bussum deden eenige dagen geleden bij de politie aangifte van de vermissing van twee tandems. De beschryving van het echtpaar, dat de tandems had ge huurd, was gelykluidend, zoodat men met hetzelfde echtpaar moest hebben te doen. Eén tandem is te Amsterdam by een opkooper gevondenzy was per spoor van Bussum uit verzonden. Uit vele plaatsen van het land kwamen bij de po litie berichten binnen van een tandem- hurend echtpaar; overal was dezelfde naam opgegeven, die op een persoonsbe wijs, dat als garantie werd getoond, was vermeld. Maandag is het paar te Leeu warden aangehouden. De 28-jarige vrouw en de 27-jarige man zijn uit Amsterdam afkomstig. Zij hebben bekend elf tan dems en vijf rijwielen te hebben gehuurd en vervolgens verkocht. Het persoonsbe- wys hadden zy te Zandvoort gevonden; de man had de foto vervangen door zyn eigen portret en het bewys een beetje bygewerkt, waardoor het by oppervlak kige beschouwing als het zijne kon door gaan. De dwalende schildpad. Een wandelende schildpad, die er elk oogenblik op uit trekt, eenige dagen weg- biyft, maar dan, dank zy haar „per- soonsbewys" steeds weer in de „ouder- ïyke woning" terugkomt, is op 't oogen blik de sensatie van Lunteren op de Ve- luwé, aldus „De Telegraaf". De vreemdelingen vinden het een wel kome afleiding in de opeenvolging van sombere regendagen, als ze tusschen de buien door wandelen of fietsen en kilo meters ver van het dorp, ergens midden in de bosschen, een schildpad tegenko men een vreemde verschyning op de Veluwe, die nogal opvalt. Ze loopen op het staag voortkruipende dier af en dan: Hubertus, Hillegondalaan zooveel, Lun teren, zien ze op het schild staan en daaronder als een „by voorbaat dan kend: Dank U! Het is duidelyk genoeg. De schildpad gaat onder den arm mee terug naar het dorp en in het huis van dokter Van Nes, waar het dier zijn domicilie heeft, gaat wat later de bel: „Dokter, hier is Hu bertus terug!" Vreugde in het doktershuis, want „Huubje" is een -lid van het gezin ge worden, dat men niet meer missen wil. Het dier is zoo „bij" als men van een schildpad niet verwachten zou. Als de familie in de kamer zit, wil Hubertus daar ook zijn. Maar de deur is dicht en ze kan er dus niet in. Geen nood ik heb kloppen geleerd. Met het schild laat ze zich eenige malen tegen de deur val len en op dit herhaalde geklop wordt ze dan binnen gelaten. Hubertus is al vele malen weg geloo- pen. Het gaat langzaam maar zeker, zoo dat ze soms ettelijke kilometers van huis is. Gelukkig werd ze telkens nog gevon den door bekenden, die wisten waar ze thuishoorde. Het was echter niet uitgesloten, dat vreemdelingen het dier ergens zouden aantreffen. Wat zouden die er dan mee doen? Een vriend des huizes vond de oplos sing: het probate middel van het per soonsbewijs. Naam en adres werden op het rug schild geschilderd, zelfs kwamen er „stadslichten" en een „achterlicht", res pectievelijk op de voorpooten en aan den achterkant van het schild, van lichtge vende verf. Met deze aanwijzingen bij zich, komt Hubertus altijd weer terecht. Het middel blijkt even eenvoudig als doeltreffend. VOOR AKKERBOUWGEWASSEN VRIJ BEHOORLIJKE STIKSTOF- BEMESTING EN GENOEG KALI. De bijzondere tijdsomstandigheden ma ken een beperking in het gebruik van de hulpmiddelen, die onzen bodem over vloedig vrucht doen opleveren, onver mijdelijk, doch dit is voor de Overheid slechts een aansporing om datgene, wat beschikbaar is, zoo doeltreffend mogelijk onder onze boeren te verdeelen. Dit blijkt ook by de kunstmestvoorzie- ning, welke voor onzen landbouw van zoo eminent belang is, dat er hier nog enkele opmerkingen over mogen volgen. Ook op dit gebied wordt het principe toegepast, dat bij onze voedselvoorziening in het algemeen wordt betracht en vol gens hetwelk de voeding van den mensch den voorrang boven die van het dier be hoort te hebben. Dit leidt er toe, dat de aanwezige kunstmestvoorraden in de eerste plaats worden aangewend ten bate van de teelt der akkerbouwgewassen, meer in het bijzonder van die, welke voor de volksvoeding van primair belang zijn. Hierbij denken wij met name aan granen, aan aardappelen, aan suikerbieten en aan het, voor onze vëtvoorziening zoo nuttige, koolzaad. Bij de verdeeling nu van de beschik bare kunstmeststoffen wordt ten aanzien van de genoemde akkerbouwgewassen en van de onderscheidene soorten grond, waarop zij worden verbouwd, een zoo danig systeem gevolgd, dat de terreinen, ondanks beperktheid der voorraden kunstmest, niet alleen een vrij behoor lijke stikstofbemesting, maar ook een op zijn minst voldoende quan tum kali ontvangen. (Natuurlijk doet dit niets af aan de noodzakelijkheid voor den boer om ook van de natuurlijke af valstoffen van zijn bedrijf het grootst mogelijke profijt te trekken.) Gelukkig kan de Nederlandsche stikstofbindings- industrie ten naaste bij de hoeveelheid produceeren, welke uiteraard behou dens onvoorziene tegenvallers hiervoor noodig wordt geacht. Met fosfaatmeststoffen die van elders moeten worden aangevoerd is het minder goed gesteld: de invoer hiervan ligt stil. Intusschen, al zou de bodemopbrengst aanmerkelijk grooter kunnen zijn, als er fosfaatmeststoffen beschikbaar waren, vele gronden in ons land, die vroeger van dezen kunstmest zijn voorzien, kunnen hierop nog wel teren. Voor grasland kan voorloopig nog geen stikstoftoewijzing in uitzicht wor den gesteld. Of dit alsnog mogelijk zal blijken hangt af van de vraag, of nog import hiervan mogeiyk is. Zooals reeds opgemerkt werd: de voeding van den mensch moet vóór gaan, Om de kunstmeststoffen zoo doeltref fend mogelijk ton bate ven do voedsel voorziening onder de boeren te verdee len, gaat de Overheid uit van zekere normen, welke met bet belang van elk gewas voor de volksvoeding en met de grondsoort verband houden. Daarom kunnen in het algemeen geen kunstmest stoffen beschikbaar worden gesteld voor hoogveen- en bo 1de-ontgin- n i n g e n, welke, wanneer zij reeds de eerste jaren een behoorlijk gewas zullen opleveren, veel meer kunstmest noodig hebben dan de gronden, die reeds in cul tuur zijn. Ton aanzien van deze nieuwe ontginningen was het aanvankelijk de bedoeling, dat alleen voor gronden, die het volgende jaar voor de tweede maal oogst zullen dragen, kunstmest zou wor den verstrekt. Bij nadere overweging heeft men evenwel besloten, ook de nieu we ontginningen, welke in 1942 de eerste vrucht zullen opleveren en die vóór 1 Augustus 1941 geheel gereed waren ge komen, voor toewijzing van kunstmest in aanmerking te brengen. Zoo voorkomt men, dat de bewerkers van deze gron den vergeefs zouden hebben gearbeid. Hieruit moge duidelijk worden, dat de Overheid zich beijvert, aan de behoeften ook van speciale groepen van den boe renstand zoo ver tegemoet te komen, als met de eischen eener doeltreffende ver deeling maar eenigszins vereenigbaar kan worden geacht. De beperktheid der beschikbare voorraden kunstmest ver biedt echter, nog verder te gaan. Want den doorslag moet geven de volstrekte noodzakelijkheid om de aanwezige kunst meststoffen zoodanig te gebruiken, dat met behulp hiervan de onderscheidene grondsoorten de grootst mogelijke hoe veelheden opleveren van die gewassen, welke ons volk voor zijn voeding het meeste van noode heeft. Uit een en ander moge blijken, dat de Overheid de kunstmestvoorziening doet plaats vinden volgens een weloverwogen stelsel, waardoor het algemeen belang het beste wordt gediend. Van dit stelsel zal ons volk ook het volgende jaar we der de vruchten plukken. EEN NIEUW AARDAPPELRAS. Er is een nieuw aardappelras ontstaan, genaamd Nederland, vroeger aangeduid als N 48a, uit een kruising van de Breed- blad Eersteling (moeder) met het Berli- kumer Geeltje (vader). Het gewas heeft een vlugge ontwikkeling, tamelyk veel loof en is vroeg rooibaar. Terwyl het loof nog groen is levert de Nederlander een knol, die als vroege aardappel reeds zeer bruikbaar is. Met den tyd van rooien staat de Nederlander tusschen den Eersteling en den Eigenhei mer. De knol is mooi van vorm, rond geel van schil en vleesch. De smaak wordt zeer geprezen alsook het voorko men op schotel. De Nederlander is niet zoo „slap" als de Eersteling en heeft als consumptieaardappel meer den aard van den Eigenheimer. Uitgerypt is hy zeer bloemig en kookt gemakkelijk stuk. Deze nieuwe aardappel kan ook nog in den herfst worden gegeten. Men zou het ras kunnen betitelen als vroege binnen- landsche consumptieaardappel. De Nederlander is gevoelig voor Phy- tophtora in het loof en in de knollen. Door haar vroege ryping wordt echter de kans op aantasting verkleind. Vrijdag 29 Augustus 1941. HILVERSUM I. 415,5 m. 6,45 Gram.muziek. 6,50 Ochtendgymn. 7,00 Gram.muziek. 7,45 Ochtendgymn. 8,00 BNO: Nieuwsber. 8,15 Schriftlezing en meditatie (voorbereid door de Chr. Radio-stichting). 8,25 Gewijde muziek (opn.). 8,45 Gram.muziek. 9,15 Voor de huisvrouw. 9,20 Gram.muziek. 11,00 Amabilesextet. 11,20 Declamatie. 11,40 Amabile-sextet. 12,00 De Melodisten en solist. 12,40 Almanak. 12,45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1,00 Orgelconcert. 1,30 Musette-orkest „Les gars de Paris" en soliste. 2,00 Haarlemsche orkestver. en soliste. 2,00 Haarl. orkestvereen., so list en gram.muziek. 4,00 Wijdinswoord. 4,20 Gram.muziek. 4,45 Ernst van 't Hoff met zyn 15 solisten. 5,15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5,30 Voor de jeugd. 5,45 Orgelconcert. 6,15 Sportwetenswaar- digheden. 6,30 Vioolsolo. 7,00 Actueel halfuurtje. 7,30 Gram.muziek. 8,00 Re sidentie-orkest. 8,55 Causerie „Wat is Nationaal-Socialisme 9,10 Zang met pianobegeleiding. 9,30 Gram.muziek. 9,45 BNO: Nieuwsber. 10,00—10,15 .BNO: Engelsche uitz.: Economic News from Holland. HILVERSUM H. 301,5 m. 6,458,00 Zie Hilversum I. 8,00 BNO: Nieuwsber. 8,15 Gram.muziek. 11,00 Voor de jeugd. 11,20 Zang met pianobegel. en grammuziek. 12,00 Gram.muziek. 12,15 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12,45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1,00 Omroeporkest en soliste. 2,00 Gram.mu ziek. 2,15 Kurt Hohenberger en zyn or kest en gram.muziek. 3,00 Voor de vrouw. 3,45 Gram.muziek. 4,30 Voor de jeugd. 5,00 Gram.muziek. 5,15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5,30 Rococo- octet. 6,00 Deel. (voorber. door de Chr. Radjo Stichting). 6,15 De Romancers. 6,45 Gram.muziek. 7,00 Actueel half uurtje. 7,30 Gram.muziek. 7,45 Toeris tische raadgevingen. 8,00 Omroeporkest en solist. 9,00 Gram.muziek. 9,15 Klaas van Beeck en zyn orkest. 9,45 BNO: Nieuwsber. 10,00 Avondwyding. 10,05 10,15 Gram.muziek.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6