.TJES. Kerknieuws afscheid, bevestiging en intrede. geref. kerk van geersdijk. Onderwijs Gemengd Nieuws Burgerlijke Stand geniet van zon, land en water: god heeft ze ons gegeven; maar weiger fier mee te doen met alles, wat ons, volk zedelijk verwildert1 Politieberichten Marktberichten in wel eens, toe genood- ïlen, op ver- de voeding dat zij eens ide rijmpje: livel". wee zuivels" met kaas te h". e van Prins trekken van schipper der kregen, een inboven kaas ;n een klink dj'op het ge le brood wij and niet rijk was: aes te eeten, eften is niet ren alles let- bezitten, op iten is. nu weer tot rijkdom geef brood mijns ie jaarwedde retarie welke .us in vasten den op f700 verhoogingen Lng voor het itratie 1 van stelt voor de alen op f800. 4 tegen 2 st. wordt daarop en toeslag te imingsloonen, sluit Loonbe- amiddels be- De heer Van vraag inmid- doch dringt ging ook toe- losse arbei- dat daarmede den. iheime verga lt Weth. Ver kor de burge geheel versle ien nieuw. De f496, terwijl k te doen uit- ir der burge- t aangenomen heer De Gof- eesheer is een ambtswoning latsen, aange- jenwater geen der zich naar ten zullen be stellen voor onder voor- l vaste wasch- ek uit de wo- unnen worden iten. nieuwe huis- - en te breken ide verdeeling jken A en B. iten een naam afzonderlijk te lizen aan den straat oneven aan den rech- De kosten van irs zullen rond üis nog naain- vorden aange- ik van den ge- i toelage over le extra werk t voorstel van .ificatie te ge- :ter wil liever met f25. Het erworpen, het ,m geeft B. en arcontract met i ambtswoning 1 Sept. a.s. en iling op te ne- n het sanitair en W. zeggen iogen te zullen heeft ernstige van den graf- rafenissen was inden niet be en komen door de groeve lag. ïede, dat deze acht van B. en lelver schrifte zijn werk niet in het vervolg •lijven strenger epast. aaam zegt, dat atomatisch tos- ;s aan te koo- nooit is uitge- iaring met dit mstig is, wordt te trekken, stemt tegen.) een opmer- van een ge- waarop de Geref. Kerken. Beroepen: te Hoogersmilde, »and. J. Z. Potjer, hulppred. te Heemse. Chr. Geref. Kerk. Tweetal: te Driebergen, M. Baan te Bussum en N. de Jong te Den Haag- West. Ds A. van der Most, die naar Nieuwe Pekela vertrekt, nam Zondag afscheid van de Ned. Herv. gemeente te Farnsum- Delfzijl met een preek over Deut. 3019. Eert eigeri predikant. Zooals reeds gemeld, heeft cand. L. Dorst, hulpprediker te Hoenderloo- Harskamp, het beroep naar de Geref. Kerk van Geersdijk aangenomen. Deze Kerk, die in September 1864 tot openbaring kwam, ontvangt in hem haar eersten predikant. Cand. L. Dorst werd 19 Augustus 1914 te Tolbert (Gr.), waar zijn vader hoofd opzichter der Prov. Waterstaat is, gebo ren en is dus 27 jaar oud. Hij bezocht het Willem Lodewijk-gymnasium te Gro ningen en studeerde vervolgens theologie aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Op 7 December 1938 werd hij beroep baar verklaard in de Geref. Kerken, waarna hij van November 1939Maart 1940 werkzaam was als hulpprediker der Geref. Kerk te Deventer. Met ingang van 1 Juli 1941 aanvaardde hij een gelijke functie te Hoenderloo-Harskamp, daar toe benoemd door de kerkeraden der Ge ref. Kerken te Beekbergen en Ede. Op 1 October zal cand. Dorst dezen arbeid beëindigen. Examens. Geslaagd voor het hoofdacte-examen: A. Markusse te Kortgene (A en B), A. van der Heyde te Kamperland (A), G. A. de Smet te Koewacht en K. A. Stoel te Serooskerke. in i a ud akt dijk, voorzitter mededeelt, dat de onderhouds plichtige reeds is aangeschreven, en dat by niet nakoming proces-verbaal zal worden opgemaakt, of dat de noodige herstellingen door de gemeente op kos ten van den nalatige zullen worden ver richt. De voorzitter dankt in deze laatste vergadering den Raad hartelijk voor de vele en gewichtige besluiten in het be lang der gemeente genomen. De heer De Goffau dankt den burge meester voor diens voortreffelijke lei ding der vergaderingen en hoopt, dat hij de zware taak, die thans op zijn schou ders wordt gelegd, met Gods hulp moge volbrengen. Domburg. Gemeenteraad. Maandagavond vergaderde de raad vol tallig onder voorzitterschap van den wet houder P. J. Elout. Bij de ingekomen stukken was een be richt van den commissaris der provin cie dat aan den burgemeester per ingang van 12 Juli 1.1. op zijn verzoek verlof is verleend tot afwezigheid. Verder een schrijven van de jongens en meisjes van de O. L. school voor de bijdrage verleend aan den zoozeer ge slaagden uitgaansdag. Van eenige geld schieters was een verzoek ingekomen om de rentestandaard hunner geldleeningen te verhoogen van 3% tot 4 pet. Aan het verzoek werd voldaan. Besloten werd over te gaan tot het bekanten van de Zuidstraat, waarvoor een begrooting was ingediend tot een bedrag van f 250. Tevens zal dan de straat 50 cm. worden verbreed. Overgelegd werd de gemeenterekening 1940. Deze geeft voor wat de gewone ™8t betreft in ontvangsten aan 190.625,61 en in uitgaven f 89.819,09, dus sluit met een voordeelig slot van f 806.52. De kapitaaldienst geeft aan ontvangsten aan f 30.524,40 en uitgaven f 23.075,7,5 dus een voordeelig slot van f 7.448,65. „Tevens werd overgelegd de rekening 1940 van het gemeentelijk waterleiding bedrijf in ontvangst en uitgaaf aange vende f 17.204.27 voor den gewonen dienst en f 9.476,44 voor den kapitaal- dienst. Ten slotte vond aanbieding plaats van de rekening van het Burgerlijk Armbe stuur die f 3275,19 aangeeft in ontvang sten en f 3269,40 in uitgaven, dus sluit met een batig slot van f 5.79. Van den gemeente-ontvanger, den heer J. W. Schuurman, was een verzoek in gekomen om eervol ontslag, naar aan leiding van het feit, dat de combinatie van verschillende betrekkingen die hjj bekleedt hem te veel werk geeft. Op voorstel van B. en W. werd hem dit op de meest eervolle wijze verleend. Dit ont slag was mogelijk daar de secretaris-ge neraal van binnenlandsche zaken op ver zoek van B. en W. ingetrokken had de aanwijzing van de gemeente Domburg tot gemeente, waarin de betrekking van secretaris en ontvanger door één persoon bekleed moet worden. De voorzitter sprak hartelijke woorden van dank aan het adres van den schei denden functionaris, die gedurende 26 ja ren dit vooral 'in den laatsten tijd zeer omvangrijke werk met groote accurates se heeft verricht. Het spijt hem zeer dat de gemeente hem als ontvanger moet missen. B. en W. stelden hierna voor een ge meenteontvanger te benoemen op de daartoe vastgestelde jaarwedde van f 390 met vijf tweejaarlijksche verhoogingen van f 60. Den benoemden gemeenteont vanger zullen zij dan benoemen tot amb tenaar ter secretarie. Zij stelden voor om de jaarwedde van dien ambtenaar te bepalen op f 810. Daardoor zal de te be noemen functionaris een jaarwedde van f1200 genieten. De voorz. merkte op dat er de laatste jaren zeer veel werk op de secretarie is bijgekomen. De bezetting van de secreta rie en de dan toegekende jaarwedden zullen na aanneming van het voorstel passen in het schema dat door Ged. Sta ten voorloopig is opgemaakt voor een secretarie van de grootte, van Domburg. Het voorstel van B. en W. werd met alg. stemmen aangenomen. Hierna werd met alg. st. tot gemeente ontvanger benoemd de heer B. Goed- bloed te Serooskerke, thans ambtenaar ter secretarie van Meliskerke, die reeds eerder hier ambtenaar was. De secretaris-penningmeester van het Burg. Armbestuur had tegelijkertijd met zijn verzoek om ontslag als ontvanger, eervol ontslag gevraagd als zoodanig. Op voorstel van B. en W. werd hem ook dit op de meest eervolle wijze verleend. Hierna werd als secretaris-penning meester van het Burg. Armbestuur be noemd de heer K. Dekker te Aagteker- ke, thans reeds ambtenaar ter secre tarie alhier, zulks met alg. stemmen. Vastgesteld werd hierna een verorde ning op het bewaren en beschikbaarstel len van beenderen. Opnieuw wordt vastgesteld een veror dening op de heffing en invordering van leges voor rechten van inenting tegen typhus. Indien de legesverordening letterlijk werd toegepast, dan zou voor de afstam- mingsverklaringen voor politie en an dere ambtenaren uit de bevolkingsregis ters een vrij hoog bedrag geheven moeten worden. B. en W. stellen daarom voor deze verordening aldus te wijzigen dat per onderzoek slechts eenmaal f 0.40 ver schuldigd is. Dit werd goedgekeurd. De heer G. Tichelaar vroeg voor „de Walchersche Dolfijn" en „Het Schutters hof" vermindering van den aanslag in het vergunningsrecht. Dit werd op voor stel van B. en W. afgewezen. Waar het vereenigingsgebouw „Samen werking" door de gemeente is overgeno men als gymnastieklokaal, had mej. S. ProvoostMaas, tot dusver met het onderhoud van het gebouw belast, verzocht dit ook in het vervolg te mo gen doen. Waar echter aan het schoon houden van een gymnastieklokaal hoo- g'ere eischen worden gesteld dan aan een vereenigingslokaal, werd voorgesteld de belooning die tot dusver f 55 bedroeg, te brengen op f 95. Achtereenvolgens werd de instructie en de belooning goedge keurd, waarna mej. ProvoostMaas in deze betrekking werd benoemd. Van verschillende aangelanden was een verzoek ingekomen tot opheffing van het Domburgsche voetpad van den West- weg loopende naar St. Jan te Heere. Al gemeen was men van oordeel dat dit pad zeer weinig meer wordt gebruikt, .zoodat tegen opheffing geen bezwaar bestaat. Een besluit tot vaststelling van een arbeidsovereenkomst voor het personeel der vaste kern van de luchtbescherming werd genomen. Van de oudercommissie was een ver zoek ingekomen om een toelage aan den kweekeling verleend (f100) te verhoo gen. Dit bedrag was verhoogd uit een fonds gesticht door voorstanders en ouders van kinderen der O.L. school. Dit fonds was echter uitgeput. De voorzitter zeide dit verzoek nog te willen aanhouden. Immers op de O. L. school gaan voldoende leerlingen om een derde leerkracht te benoemen. Doordat zich onder dit getal een aantal kinderen bevinden uit Vlissingen, die niet medege- teld worden bij de officieele telling, is het niet mogelijk de derde leerkracht aan te stellen. Dit niet meetellen werd destijds inge steld omdat deze slechts tijdelijk hier zouden blijven. Nu echter is dit „tijdelijk" reeds van langen duur geworden en kan ook nog lang duren. Tevens kan aangevoerd worden dat verschillende gezinnen zich blijvend hier zullen vestigen. Uit deze overwegingen zal hg met bevoegde instanties overleg plegen om tot een oplossing te komen. Aanhouding werd goedgevonden. De heer de Visser vroeg opsnoeien van eenige boomen bg het Schuttershof, de heer Geldof een betere verzorging der straten, vooral des Zaterdags en de heer Janse om afwerking van de openliggende weg in de nabijheid van zijn woning. Aan al deze wenschen zal tegemoet worden gekomen. Hierna sluiting. Gevonden voorwerpen. 1. Gebloemde ceintuur van een japon, te bevr. bg den gemeenteveldwachter; 2. een paar beige kindersokjes, te bevr. bij H. van Egzeren, Weststr, E 4. (Belan geloos bericht.) De zwarte handel. De Haagsche politie neemt den strijd tegen de handelaren in bonnen en andere dis tributiebescheiden met kracht ter hand, Zaterdag werd een inval gedaan in een café, centrum van zwarten handel, waar groote hoeveelheden bonnen regelmatig werden verhandeld. Vier verkoopers werden op heeter- daad betrapt. Zij waren in het bezit van duizenden bonnen. Voorts zijn nog vier personen aangehouden, die bezig waren met bonnenverkoop. Inbraken te Utrecht. De Utrechtsche politie heeft verschil lende personen gearresteerd, die zich schuldig hebben gemaakt aan inbraak, diefstal of frauduleuze slachting, welke heeren Utrecht en omgeving onveilig maakten. Van drie inbraken in de opslagplaat sen van het bureau voor Voedselvoor ziening had de politie een spoor ontdekt en dezer dagen werden twee personen aangehouden als verdacht van deze in braken. Zij bleken met vijf anderen deze inbraken gepleegd te hebben en ook deze vijf medeplichtigen konden worden gearresteerd. Zij hadden de inbraken goed voorbe reid en uit de opslagplaatsen werden vermist, 400 kg. bruine boonen, 100 kg. aardappelen, 50 kg. witte boonen en twee buiten- en binnenbanden. Toen de politie in de woningen van het zevental een onderzoek ging instellen, kon het grootste gedeelte nog worden achter haald. Voorts heeft de politie twee broers aangehouden verdacht van diefstal en zijn vijf personen gearresteerd wegens frauduleuze slachting. In totaal zijn door de Utrechtsche politie in de afge- loopen dagen dus veertien personen achter slot en grendel gezet. Kind op straat geval len. Tot groote ontsteltenis van de omgeving is Maandagmiddag een twee jarig jongetje, dat in een woning aan de 3e Oosterparkstraat te Amsterdam voor het open raam op de derde verdieping zat, naar beneden gevallen. Iedereen dacht, beneden slechts het deerlijk ver minkte lijkje van het kind aan te zullen treffen, doch wonder boven wonder bleek de kleine geen letsel van beteeke- nis te hebben gekregen. Niettemin is het kindje ter observatie naar het O. L. V. Gasthuis overgebracht. Haar echtgenoot ver giftigd? Omtrent den afschuwelij ken vergiftigingsmoord in Borgercom- pagnie op de echtgenoote van den heer A. M. verneemt het A.N.P. nader, dat ernstige vermoedens zijn gerezen, dat ook- de echtgenoot van baker D., die acht maanden geleden in Zuidwending is overleden, geen natuurlijken dood is gestorven. In verband hiermede heeft de justitie uit Groningen zich Maandag naar Veendam begeven om een nader onderzoek in te stellen. Gistermorgen is het lijk van den heer D„ dat op de be graafplaats te Ommelanderwijk was be graven, op last van de justitie opgegra ven en naar Veendam overgebracht, waar de justitie vanmiddag sectie op het lijk heeft doen verrichten. Inbraak in pastorie. Op 6 Mei j.l„ daags na het gouden priesterfeest van den deken, is ingebro ken in de pastorie van deken S. te Weert. Deze inbraak blijkt te zijn ge pleegd door den Hongaar B„ een inter nationaal bekend inbreker. Hij had het vooral gemunt op pasto rieën, en heeft in de maanden April en Mei van dit jaar hier in Nederland „ge werkt". O.a. bracht hij een bezoek bij pastoors in Zutphen, Hengelo en Aal ten. Hier was de buit echter lang niet zoo groot als in Weert. Deze bedroeg ruim zevenduizend gulden. De centrale recherche wist reeds langen tijd dat al deze inbraken door denzelfden persoon gepleegd werden. Niet alleen waren de vingerafdrukken gelijk, maar ook de manier van werken was dezelfde. Hij verschafte zich b.v. steeds toegang door het zolderraam aan den achterkant der woning. De man zelf bleef echter onvindbaar, tot bij vergelijking van de vingerafdruk ken met die van enkele, in Duitschland bekende misdadigers, bleek, dat men met bovengenoemden Hongaar té doen had. Deze heeft zich inmiddels in een Duitsche gevangenis opgehangen. Verdronken. Het tweejarig zoontje van D. te Haastrecht is gister avond in een sloot achter de ouderlijke woning geraakt en verdronken. Autobus van dgk ge stort. Gisterochtend is de autobus van den dienst ZwolleBlokzgl tusschen Zwolle en Hasselt van den dijk gereden, over den kop geslagen en beneden aan den dijk in een diepe kolk terecht geko men. De auto maakte een heelen slag om zijn lengteas en kwam daardoor in zijn normalen stand onder aan den dijk te recht. In de bus bevonden zich 45 passagiers. Het bleek, dat de 75-jarige E. uit Kam pen en H. B. uit Deventer ernstig waren gewond. De eerste is kort na het onge luk overleden. De rest van de passagiers 1 had lichte verwondingen gekregen, voor het grootste deel veroorzaakt door de glasscherven. De deuren van de bus functionneer- den niet meer, zoodat de passagiers door het raam en het noodluik, dat openstond, de bus moesten verlaten. Ongeveer twin tig gewonden moesten zich onder dok tersbehandeling stellen. Ordemaatregelen in Paraguay. Volgens een bericht uit Asuncion heeft de Paraguaysche minis ter van buitenlandsche zaken medege deeld, dat de regeering een samenzwe ring tegen de bestaande orde heeft ont dekt. Bekende politieke drijvers hebben de studenten tot staken bewogen en zou den nu een algemeene staking der arbei ders voorbereiden. De regeering zal krachtige maatregelen ter bestrijding van sabotage nemen. Alle bijeenkomsten zijn verboden en 's avonds na 10 uur mag men zich niet op straat bevinden. Samenscholingen van meer dan drie per sonen zijn verboden. Orkaan in New Yersey. Naar uit Woodbridge in den staat New Yersey wordt gemeld, heeft een orkaan achtige storm twintig woonhuizen ver nield, talrijke boomen ontworteld en de telefoonleidingen vernield. 15 personen werden gewond. Kort na den storm ontstond in een rubberfabriek een groote brand. Phila delphia werd eveneens door een hevigen storm geteisterd. Eén persoon werd hier gedood, meer dan 20 zijn gewond. Vijf fabrieksschoorsteenen woeien om, waar door verscheidene woonhuizen werden vernield. Communisten gearres- t e e r d. In de streek van Avenches heeft de politie 9 communisten gearres teerd, 7 mannen en 2 vrouwen, die uit verscheidene deelen van het land bijeen gekomen waren. De arrestatie is ge schied wegens overtreding van het be sluit van den Bondsraad van 6 Augustus 1940 betreffende het verbod van commu nistische actie. Bij deze gelegenheid is ook comunistisch instructiemateriaal in beslag genomen. Doodelijk ongeval. Dins dagmiddag speelden Belgische kinderen op een gevelden boom aan den Havendijk te Terhole (gemeente Hontenisse). Plot seling kantelde de boom en de tienjarige Iréne Verhulst uit St Nicolaas kreeg een slag van het uiteinde van den boom in het gezicht. Ernstig verminkt werd het kind opgenomen. Dokter de Gier uit Hulst kon slechts den dood constateeren. Moord te Velsen. Gister middag heeft een moordaanslag plaats gehad op den Witkerstraatweg te Velsen Noord. Een 39-jarige inwoner van Mui den, die van zijn 32-jarige vrouw geschei den leefde, vervoegde zich aan de wo ning op den Wijkerstraatweg, waar deze vrouw haar intrek had genomen. De vrouw, die den man in de keuken te woord stond, werd door haar echtgenoot met een mes neergestoken. De vrouw woonde met een 26-jarig jongmensch bij de ouders van de laatste in en op haar angstkreten snelde deze jongeman te hulp. Hij werd eveneens neergestoken. De dader, die na zijn daad te hebben gepleegd, met bloed besmeurd de straat op vluchtte, werd vrijwel onmiddellijk door een passeerenden agent van de mo torpolitie gearresteerd. De slachtoffers zijn overgebracht naar het Roode Kruis-ziekenhuis te Beverwijk, waar beide spoedig na aankomst zijn overleden. Bij het voorloopig ingestelde onder zoek bleek, dat de dader het mes, waar mede de aanslag was gepleegd, Dinsdag morgen te Amsterdam had gekocht. Het motief van de misdaad is minnenijd. Inval van steenaren den. Talrijke zwermen reusachtige steenarenden, die een vlucht van meer dan 3 meter hebben, zijn neergestreken in het hooggelegen deel van Navarre. Ze richtten onder de kudden schapen groote schade aan en moesten door politie-pa- trouilles worden verdreven. Men vermoedt, aldus het D. N. B., dat de vogels door het oorlogsrumoer en het geronk der vliegtuigmotoren uit Oost- Europa zgn verdreven. GOES. Geboren: Jacobus Johannes z. v. C. J. Stavenuiter en C. W. E. Kre- kelberg; Jacobus Frank z. v. A. Kouse maker en M. G. Nieuwdorp. Van 2125 Augustus. VLISSINGEN. Ondertrouwd: M. Jonckman 42 j. en L. M. de Block 46 j. J. Fliers 29 j. en K. Kerkhove 24 j.; J. J. Lako 34 j. en E. T. van der Graaff 32 j. Getrouwd: A. Schout 18 j. en S. Tel- leman 20 j.; A. van Vlaanderen 28 j. en M. Naerebout 27 j. Geboren: Robert z. v. J. Bugs en J. C. Wisse. Overleden: C. van Raaij, 20 j., man van P. T. Versteeg; J. Koole 62 j., wedn. van P. de Voogd; C. N. Grootjans 16 j. (P. Z. C.) Van 1623 Augustus. YERSEKE. Gehuwd: J. A. Hoogstra- te 29 j. te Kloetinge en A. H. Zuijdweg 36 j.; A. H. de Waele, 24 j. te Krui- ningen en M. Timmerman 29 j. (I. C.) Van 1421 Augustus. KRUININGEN. GeborenJohanna Ge- rarda Theresia d.v. P. J. v. d. Borgt en A. de Jonge. Overleden: A. Nagelkerke 69 j. echtg. v. A. M. v. Huet. Gehuwd: P. v. Sabben 25 j. te Goes en D. J. Paauwe 23 j. (I. C.) Van 1623 Augustus. OOSTKAPELLE. Geboren: Pieter z. v. F. N. Hollebrandse en C. P. W. Bosselaar; Adriaan z. v. F. Kopmels en A. van Hese; Geerard z. v. M. van de Gruiter en J. Schroevers. Getrouwd: J. Schoe 24 j. en N. Janse 20 j. Van 1623 Augustus. DOMBURG. Geboren: Jan Pieter z.v. W. Gabriëlse en E. Janse. Ondertrouwd: P. W. Jobse 30 j. en E. C. de Visser 25 j. te Vrouwenpolder. Gevonden voorwerpen te Middelburg. Te bevragen aan het bureau van poli tie des Dinsdags, Donderdags en Zater dags van 68 uur nm. Eenig geld; sleuteltje van rijwielslot; huissleutel; zakagenda; bruine mantel band; beursje met inhoud; witte cein tuur; kindertasehje; huissleutel; porte- monnaie met inhoud. Bij vinders: Lichte heerenregenjas, Falcon, A. M. Nederhand, Leliestraat 42; rood kinderportemonnaietje met inhoud, I. de Kam, Breeweg D 188, 't Zand, ge meente Koudekerke; damesportefeuille, S. Verduin, Bellinkstraat 16; sleutelket ting, P. Polderman, Gravenstraat 71; paar grijze dameshandschoenen, K. Jan se, Penninghoeksingel 23; snoer koralen met gouden slot, L. de Wolff, Segeers- singei 14: taschje, W. Franse, Oostkerk plein 12; bruine mantel, S. Rovers, Pot- teubakkerssingel 12; donkerblauw brei werk, M. Janse, Segeerstraat 8; notitie boekje, J. Westveer, Nieuwlandsche weg 15; broche, J. P. van het Hof, Noordweg A 115a; portemonnaie met inhoud, J. J. de Muijnck, gemeente-veldwachter, Sint Laurens; zilveren manchetknoop, H. Cujé, Pluimstraat 2; blauw regenkapje, M. Simonse of Simons, Zandstraat 9; witte onderjurk, J. J. Blok, Wijngaard straat 11; distributiebonboekje, Flipse, Oude Vlissingsche weg 13; klapperpia- tooltje, J. Lambermont, Dam 4; porte monnaie met inhoud, A. P. Wouters, Zanddijksche weg B 47, gemeente Veere; portemonnaie met ritssluiting, M. G. de Hooge, Bogardstraat 25"; hengelstok, F. Schouten, Karelsgang 38; vulpenhouder, J. de Rijk, Sint Janstraat 35; klomp schoen, W. M. J. Meeuwse, Breestraat 18. N.B. Indien bij één der vinders voor werpen worden afgehaald, gelieve men hiervan terstond kennis te geven aan het bureau van politie alhier. MIDDELBURG, 26 Aug. Fruitveiling. Appels: Zigeunerinnen 1535, Trans parant de Croncels 1525, Perzikroode Zomerappels 1025, The Queen 2125, Manks Codlin 1525, Earley Victoria Codlin Keswick, Handsmuil, Jacq. Le- bel 1220, Hertog Friedrich von Ba den, Tuinzoet, Tarweappels, alles 10 17, Zoete Astrakan, Citroenappels 10, Val- en Kroetappels 8. Peren: Claps Favorites 1035, Pré- cose de Trévoux 1525, Bruine Heeren peer 2022, Beurré de Mérode 21, N.H. Suikerpeer en Roode Suikerijpeer 10 15, Doyenne du Cornice, Bergamotten 15, Scharlakenpeer 10, Val- en Kroetpe- ren 5. Pruimen: Reine Claude 1235, Dub bele Boerenwitte 2433, Witte Wijns- pruimen 1232, Reine Victoria 2130, Belle de Louvaine 1530, Blauwe Wjjns- pruimen 28, Washingtons 1228, Blauwe Eierpruimen 2327, Burbank 25, Abrikoospruimen 1217, Dietrich Uhlhorn, Princepruimen, Oogstpruimen, Kwetsen, Purple Pershore en Kirkisprui- men 12. Diversen: Golden Champion 4453, Moierbeien 5061, Himalaya Berry 44 50, Tomaten 716, Groene Ananas- Hieloenen 25, alles per 100 kg.Perziken 130, Net- en Annanasmeloenen 22 30, Suikermeloenen 2225, Oranje Ananas 30, alles per 100 stuks. GOES. Veilings vereen. Zuid-Beveland. Veiling van Dinsdag 26 Aug. 1941. Appels: Codlin Keswick 12—20, Cla- sieappels 1017, Duch. d'Oldenburg 10 17, Early Victoria 1220, Lord Suf- field 10—17, Mancks Codlin 15—35, Perzikr. Zomerapppels 1525, The Queen 1017, Warners King 1017, Zigeuerinnen 1535, Kroet- en valap- pels 812, alles per 100 kg. Peren: Bruine Heerenpeer 1012, Clapps Favorite 1035, Br. de Merode 1022, Calleboutsperen 1015, Dr Ju les Guyot 10—15, Jutten 15-nt5, N.-H. Suikerpeer 1015, Précose de Trevoux 1035, Scharlakenperen 1015, Witte broodspeer 1015, Kroet- en valperen 5, alles per 100 kg. Pruimen: Abrikoospruimen 1227,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3