DITJES en DATJES. Wanneer verduisteren? Uit de Provincie Rheumalische pijnen TlVjrificuidtje* Het werk van Winterhulp Nederland en Ned. Volksdienst. MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. OPROEP, Nederland heeft staedB aan de spits gestaan als het er om ging menschen, die in nuoi verkeerden te helpen. Nederland heeft dien plicht begrepen, heeft een ambulance opgericht die straks aan en achter het front aal medehelpen het leed van al die zwaar getroffen men- schen te verzachten, Nederland zendt een ambulance! Maar het moet dan ook een uitsteken de ambulance zijn. Het beste is niet ge noeg. Veel geld is daarvoor noodig! Dat geld zal er komen! Reeds stortten duizenden hun bijdrage op de girorekening van de Nederlandsche Ambulance. Hebt u het al gedaan? Zoo niet, doe het dan vandaag nog. Maak het bedrag, iets meer dan u mis sen kunt, over op girorekening 87600 Nederlandsche Ambulance, Koninginne gracht 22, 's Gravenhage. HET HOUDEN VAN POSTDUIVEN. Van bevoegde zijde wordt medege deeld: Ter kennis van alle Nederlandsche duivenhouders wordt gebracht, dat de door de Nederlandsche bladen van 4 Juli 1940 bekend gemaakte bevoegdheid van den heer Johan Hornstra, Prinsengracht 407 te Amsterdam, tot het geven van aanwijzingen met het oog op het van kracht worden der verordening nr 140/41 over het houden van duiven, is vervallen. De heer Hornstra blijft werkzaam als schakel tusschen den bevelhebber der weermacht in Nederland eenerzijds en het Nationale Verbond van Nederland sche Postduivenhouders, Amsterdam, en den Nederlandschen Bond van sierdui- ven-fokkersvereenigingen, Gouda, ander-! zijds. hebben een grondige pijnuitdrijvende werking. DONDERDAG 28 AUGUSTUS 1941. 's Morgens tot 6.43 u. 's Avonds van 20.39 u. DE HEER C. PIEK SPREEKT TE GOES, Gistermorgen werd te Goes een ver gadering gehouden, belegd door de Prov, Organisatie Zeeland van Winterhulp, bij gewoond door burgemeesters van Zuid en Noord-Beveland, Tholen en St Phi- lipsland, waarin de heer C. Piek, Di recteur-Generaal der Winterhulp Neder land en Landelijk Leider van den Ned, .Volksdienst, een rede hield. De Prov. Directeur van Winterhulp, de heer Mr W. K. H. D i e 1 e m a n, verwelkomde allen, speciaal den heer Lanwer, vertegenwoordiger van den Be- auftrachtc van den Rijkscommissaris en den heer Piek. Spr. wees er op, hoe nood zakelijk het is, dat wij met geestdrift pogen saam to brengen allen, die bedoe len één volksgeheel te vormen en dat wij een hechte volksgemeenschap opbouwen. De heer P i el' deelde mede, dat hij thans aan zjjn derde rondreis door Ne derland bezig is. Het werk van W. H. N. en N. V. D., aldus spr, is gebiedend nood zakelijk, maar alleen met bezieling en vreugde marcheert dit werk. Het hart moet erin gelegd worden. Wij moeten dezen oorlog zien als een revolutie, waarin zich diep-ingrijpende wijzigingen, voltrekken. Juist nu moeten wij zien als volk cm eenheid te worden, Het juiste moment daartoe moeten wij aangrijpen. Het aantal vereenigingen en instellin gen op filantropisch gebied is vooral de laatste 25 jaar hand over hand toegeno men. Al lang vóór 10 Mei is gezegd: dat gaat verkeerd. Maar steeds werden tal van nieuwe comité's opgericht, waaron der veel goeds, maar ook veel kaf was. Het is bekend, dat H. M. de Koningin getracht heeft door middel van „Draagt elkanders lasten" hier meer eenheid in te brengen, maar dat is niet gelukt. Wij voelden voor 10 Mei 1940 niet de harde noodzakelijkheid om de eenheid in de verscheidenheid te zoeken. Nederland heeft 125 jaar in vrede geleefd en deed alle geweldige feiten in Rusland, Duitschland, Frankrijk, Italië, enz. aan zich voorbij gaan. Wel was Nederland bekend om zijn weldadigheid naar bui ten. Zoo werd voor Finland b.v. in één week f 4 millioen ingezameld, voor Win terhulp in zes maanden slechts f. I mil lioen. Nu is 10 Mei 1940 gekomen en moeten wij aldus spr. bewijzen, dat wij in die veelheid toch een eenheid zijn. Laten wij dit na, dan kunnen daaruit moeilijk heden voortvloeien. Onze toekomst staat hier op hef spel. Velen bieden passieven weerstand en hopen op een ommekeer overeenkomstig hun weiisch. Gesteld dat die dag komt, wat spr. niet waarschijnlijk acht, dan hebben wij toch nog de plicht tot dien i3»g houwen «aa die eeaheish Spr |s stapteli^dadigheid, Win terhulp kor d^or middel var. het belas- ttegbiljet beoefend warden, maar hier door zou worden gedemonstreerd, dat wij een volk zijn, dat niet in staat is, de ontwikkeling van dezen tijd te volgen, dat wij een tekort hebben aan levenswil en levensdurf. Het is sprekers ervaring, dat men over het algemeen van onder op wel wilde meewerken, maar dat In den top, bij de hoofdbesturen of bij de geestelijke lei ding, de zaak strandde. Spr. wil het bestaande niet vernieti gen. Steeds heeft hij met open armen gestaan en uitgenoodigd tot medewer king. De stok heeft hij niet gehanteerd, zooals een verbod van vereenigingen, die niet wilden meewerken. Als men spr. vraagt naar zijn oordeel over W. H. N. in den afgeloopen winter, dan antwoordt hij dankbaar maar niet voldaan te zyn. Technisch draaide het apparaat, maar het hart ontbrak te veel. Het moet geen liefdadigheidsactie, maar een gedachte zijn, dat men uit vrijen wil met vreugde te offeren heeft voor het volk. Al was het in de eene gemeente beter dan in de andere, de arbeid werd niet gedragen door het volk. Bepaalde groepen hebben dit werk niet al te zeer lief. In hoogere regionen is van R. K. en Prot. zijde een machtsformule uitgespro ken, waardoor de plaatselijke medewer king wordt bemoeilijkt. Eén van de hoog ste figuren heeft zelfs tot spr. gezegd, liever den chaos te willen, dan mede te doen aan dit werk. Zooals gezegd, is voor W. H. N. f 7 millioen bijeengebracht, maar dit is f 10 millioen te weinig om doeltreffend te werken. De W. H. N. is het controle-ap paraat of ons volk al dan niet een toe komst heeft. De N. V. D. richt zich vooral op het gezin, speciaal op moeder en kind. Deze moeten worden geholpen, ja men moet zóó werken, dat die hulp wordt voorko men. Men is er niet mee klaar, door een bepaalde godsdienstige of politieke groep te beveiligen. Het gaat om het geheele volk. De uitzending van kinderen moet voor het geheele volk mogelijk zijn. Alle moeders, die dit noodig hebben, moeten vacantie hebben. Voor moeder en kind moet raad worden gegeven. Daarbij moe ten de consultatie-bureaux niet worden kapot gemaakt, maar naast medische moeten ook huishoudelijke adviezen wor den gegeven. Daarna deed spr. enkele mededeelin- gen over de organisatie van den N. V. D. (lidmaatschap, wijk- en blokhoofden, enz.), Dit werk zal niet gemakkelijk zijn, te meer daar sommigen in hun verzet van hoogerhand worden gestijfd. In dit ver band wijst spr. er op, dat hij geheel bui ten de collecte-kwestie staat. Het spijt hem zeer, dat hij verleden jaar, met de bedoeling om te helpen, in dezen iets heeft gedaan. Dit wordt nu geheel ver keerd uitgelegd. Hij heeft meer voor de kerken gedaan dan de buitenwereld weet. Met de kerk wil spr. niet in conflict komen. Haar terrein is een geheel an der. Spr. is geheel verkeerd begrepen. Hij wil de menschen bewegen uit vrijen wil mede te werken. Alsblijkt, dat me n van boven af niet wil, dan zou er hier of daar wel eens een kop kunnen worden afgeschroefd. Spr. staat steeds open voor discus sie, maar de klok staat op 5 voor 12. Als het belang van het volk het eischt, dan zal er op het terrein van den al gemeen c h a r i t a t i e v e n ar beid in de hoogere regio nen iets moeten gebeuren, maar spr. blijft buiten het kerkelijk vraagstuk. Nogmaals zegt spr., dat hij sedert 1 Juli geheel buiten het collcctevraagstuk staat. Dit. behoort nu tot de Justitie. Ten slotte deed spr. een beroep op de burgemeesters, om hier met liefde mede te werfe-m, bespreking. Bij de bespreking merkte de heer Gunning, burgemeester van Y e r - s e k e op, dat hij, geleerd door de erva ring met W. H. N., vóór de N. V. D. kwam, in zijn gemeentte iets als de N. V. D. had opgebouwd, waarvoor hij veel sympathie vond. Toen echter het bestaan van de N. V. D. bekend werd, verdween die medewerking. De oorzaak daarvan kan men meer aanvoelen dan zeggen. Men ziet in deze geheele zaak iets, dat niet uit ons volk voortkomt, maar dat ons wordt opgelegd. Spr. zou liever wil len voortbouwen op het bestaande. Dan zal men meer bereiken. De heer Piek antwoordde, dat ook W. H. N. niet vriendelijk ontvangen is. De opzet van den N. V .D. is echter een geheel andere. Deze dienst is door Soci ale Zaken goedgekeurd. Steeds heeft spr. gepoogd alle men schen mee te krijgen. De kerkelijke ar beid wilde hij er buiten laten, al wilde hij medewerking van die zijde niet weigeren. Aan allerlei vereenigingen heeft hij aan geboden subsidies te verleenen, mits er werd meegewerkt bij het collecteeren. Het resultaat was zeer bedroevend. Toen heeft hij aan groote koepel-organisaties gevraagd gezamenlijk te collecteeren. Ook dit is afgewezen. Ten slotte heeft spr. gevraagd: zeg nu eens wat gij wilt? Maar 'er werden geen voorstellen gedaan. Spr. weet niet wat hij meer had moe ten doen. Men wil niet, omdat men in de Wz II N£ fètg voorbijgaands ziet, W jj moeten nu moedig z jj n en een beslissing ne men. Mst drang of dwang zullen bepaalde organisa ties tot medewerking ge bracht moeten worden. Dat de W. H. N. een Duitsche daad is, vindt spr. een kleinzielige opmerking. Het initiatief is van Nederlandsche zyde genomen. Aan de Duitsche autoriteiten is om goedkeuring gevraagd. Alleen zijn enkele Duitsche adviseurs toegevoegd. Het is een Nederlandsch werk, al wil men van de ervaringen in Duitschland leeren. De medewerkers moeten worden ge zocht onder hen, die hun volk liefhebben en het willen dienen, niet in de eerste plaats onder hen, die organisaties ver tegenwoordigen. Spr. wacht nu op de ver eenigingen. Maar het is 5 voor 12. Doen ze niet mee, dan kunnen daaruit con- sekwenties volgen. Maar nog eens, aan den kerke- 1 ij ken en diaconalen arbeid zal spr. niet raken. De heer Lanwer, vertegenwoordi ger van den Beauftragte van den Rijks commissaris, gaf daarna blijk van zijn waardeering voor het W. H. N.-werk. Dit is geen Duitsche actie. Wanneer Duitschland geld van Nederland noodig had, dan was daarvoor een eenvoudiger weg mogelijk geweest. Duitschland wil, dat het Nederland sche volk, dat vroeger verdeeld was, grooter en sterker dan voorheen in de Europeesche samenleving naar voren treedt. Al is het nu oorlog, toch kunnen de burgemeesters activiteit ontwikkelen door de bevolking samen te brengen en één te maken. In de toekomst kan Nederland door Nederlanders, die ook Germanen zijn, worden bestuurd. Dit kan van het Oos ten niet gezegd worden. Spr. hoopt, dat de gemeenschapsge dachte steeds meer ingang zal vinden. Naar spr. meent, ageeren tegen de W. H. N. vooral de oude partijleiders. Zij willen niet, dat het volk één wordt, maar trach ten zich te handhaven. Nieuwe tijden, nieuwe wegen. Als Ne derland de nieuwe mannen, die zijn op gestaan, volgt, dan zal het groot worden. Ten slotte wekte de voorzitter allen op, W. H. N. en N. V. D. te steu nen. De winter, die komt, Zal een moei lijke zijn. Laten wij een open oog heb ben voor dien nood en zorgen, dat nie mand te kort komt. DE HEER PIEK TE MIDDELBURG. Nadat de heer C. Piek, directeur-ge neraal van Winterhulp Nederland en van den Nederlandschen Volksdienst Dins dagmorgen te Goes had gesproken voor burgemeesters en andere bij den socia len arbeid betrokken personen uit Noord en Zuid-Beveland, kwamen Dinsdagmid dag in de bovenzaal van de Vergenoe ging te Middelburg de bij het werk in de Walchersche gemeenten betrokke nen, te zamen. Ditmaal had met den voorzitter, mr W. K. H. Dieleman, directeur van de Winterhulp in Zeeland, met den inleider en de referent van den Beaubtragte van den Rijkscommissaris, hern Lanwer, plaats genomen aan de bestuurstafel mr P. Dieleman, waarnemend commissaris der provincie. Na opening door den heer Dieleman Jr., hield de heer Piek dezelfde inleiding als des morgens te Goes, waarna Mr P. Dieleman zeide verhinderd te zijn langer te blijven, doch van deze gelegenheid gebruik te willen maken om er de aan wezige burgemeesters op te wijzen, dat hun taak na 1 September zwaarder en verantwoordelijker wordt, maar dat zij het Winterhulpwerk aan daarvoor ge schikte personen kunnen opdragen. De Vacantieschool. Gisteren is de Middelburgsche Vacan- tiesehool voor de laatste maal in dit sei zoen er op uitgetrokken met de tram naar Vlissingen en verder te voet naar een terrein by den Vijgeneter, waar duin en strand gelegenheid geven tot spel en vroolykheid. Ditmaal heeft het weer goed medege werkt en konden de kinderen 's middags hun krachten meten in het bouwen van vestingen, het maken van figuren van zand, waarbij verschillende goede resul taten werden bereikt. Een jury kende verschillende prysjes toe, bestaande uit 'n extra versnapering. Toen men in het vroon was terugge keerd, heeft de voorzitter, de heer P. Ph. Paul, die iedere reis geheel of ten deele medemaakte, alle leiders en leidsters, de leden van het Roode Kruis, die tijdens de 8 reizen 208 lichte verwondingen te be handelen kregen en de leden van de red dingsbrigade, bedankt voor hun belange- looze medewerking. Met versierde nummerborden trok men terug naar de tram en zoo was te half zeven Middelburg weer bereikt en kwam een dankbare schare kinderen thuis. De 147 woningen op 't Zand. Gisteren is men begonnen met het be ton storten voor de fundeering van de eerste groep der 147 panden, die op 't Zand worden gebouwd door de N.V. Aan nemersbedrijf v.h. Boele en van Eeste ren te 's Gravenhage. De betonmolen draaide er lustig op los. Het doel is voor den winter de woningen onder de kap te hebben. DE MOORD TE OIRSCHOT. De bijl in de haven gevonden. Zooals wij reeds meldden, is gisteren het water in de haven afgelaten, tenein de een onderzoek in te stellen naar de bjji, welke de K. gebruikt zou hebben bij den door hem gepleegden moordaan slag te Qirschot en die hy volgens zijn verklaringen in de haven had geworpen. De politie is gisteren langen tijd bezig geweest met dreggen en ca. 3.30 uur is de bijl opgehaald ter hoogte van de Zaag molenstraat, waar hy ook in het water geworpen was. De bijl is reeds naar de marechaussee te Oirschot opgezonden, om dienst te doen by het verdere onderzoek in deze zaak. Kapelle. De fruitoogst. Men be richt ons, dat hier handenvol werk is met de boonen- en pruimenpluk. Vrouwen en meisjes helpen mee. Vooral de pluk van boonen geeft veel werk. Over het algemeen is dit gewas niet als verleden jaar, toen was de opbrengst bizonder goed te noemen. Tüan3 kan het middelmatig worden genoemd (en kele perceelen uitgezonderd). De Washingt.onpruimen zijn ver ge ruimd. Deze gaven een goede opbrengst. Nu zijn de Reine Victoriapruimen aan de beurt, welke niet zoo goed zijn in opbrengst als eerstgenoemde. Wel is het voor sommige fruitkweekers wonderlijk, dat boomen in dezelfde rij, zoo vol ge laden zijn, dat dunnen en stutten nood zakelijk bleek en dat er dan weer boo men zijn, waar men vruchten moet zoeken. Wat de opbrengst van peren betreft, kan worden gerekend over het algemeen genomen op een middelmatigen oogst. De oudere aanplantingen zijn wat herfst- en whiterfruit betreft, beneden het middelmatige. De nieuwe aanplan tingen zijn wel goed te noemen. De op brengst vooral van Goudreinetcen kan meevallen, ook die van de Bellefleur. Over het algemeen valt niet te klagen. Wel bleken de vervangingsmiddelen bij de bestrijding van ziekten, niet zoogoed te zijn als de origineele. Ellewoutsdijk. Onze vroegere dorpsge noot de heer L. G. Pikkaart, te Zierik- zee is met ingang van 1 Sept. a.s. be noemd tot waterbouwkundig opzichter in vasten dienst aan het waterschap Schou wen. Ritthem. De afdeeling Ritthem van de Vereeniging tot Chr. verzorging van krankzinnigen in Zeeland, hield Maan dagavond haar jaarvergadering. De heer M. Osté deed als afgevaardigde verslag van de laatste algemeene vergadering. De bestuursleden F. de Groot en B. J. de Meij werden herkozen. Tot afgevaardigden naar de a.s. alge meene vergadering te Bergen op Zoom werden benoemd de heeren Js. Breel en F. de Groot met Ds H. Bartlema en K. Louwerse als secundi. Getracht zal worden, dat in September een spreker in het belang der stichting „Vrederust" zal optreden. Aagtekerke. Donderdag 28 Augustus a.s. hoopt het echtpaar L. Francke en J. v. d. Weele den dag te herdenken, waarop ze voor 50 jaar in den echt wer den verbonden. Beiden genieten nog een goede gezond heid. Arnemuiden. Vandaag herdenkt het echtpaar J. M a r ij sv. B e 1 z e n den dag, dat zij 60 jaar geleden in het huwe lijk traden. Het zal de beide oudjes, die tot op heden nog een goede gezondheid genieten, zeker niet aan belangstelling ontbreken. Oostkapelie. Het is de politie alhier ge lukt een rywieldief te arresteeren, n.i. den 24-jarigen v. d. M. uit Domburg. Hy werd op heeterdaad betrapt, terwijl hij bezig was een rijwiel van de banden te ontdoen. Bij zijn arrestatie bekende hij ook zich aan de vorige diefstallen van rijwielen, in het boseh te hebben schuldig gemaakt. (P. Z. C.) N.- en St. Jooslard. Gemeente- raad. Maandag vergaderde de Raad. Afwezig dhr van Strien. Aar de orde is een schryveü van Gedep. Staten, waarin zij inededeelen bezwaar te hebben tegen het door den Raad vastgestelde honorarium voor den gewezen gemeente-architect ten bedrage van f 549,94 voor het niet uitgevoerde plan der dokterswoning. Naar de mee- ning van Gedep. Staten behoort het ad vies van de Vereeniging van Ned. Ge meenten, welke vereeniging een bedrag van f 400 redelijk acht, te worden opge volgd. B. en W. stellen voor aan het ver langen van Ged. Staten te voldoen. De heeren Polderdijk, Eikenhout en Klompe blijven van meening, dat de architect recht heeft op het honorarium van f594,94 en wijzen bovendien op de mo gelijkheid, dat hij zal gaan procedeeren, hetgeen de gemeente nog meer zou kun nen kosten. De heeren Verlare, de Gof- fou en van Eenennaam zijn van mee ning, dat de architect niet 65 pet. van het werk heeft volbracht, zooals hij voorgeeft, doch dat het grootste werk nog zou zijn gekomen, indien met den bouw een aanvang zou zijn gemaakt. Zy zijn derhalve voor toekenning van een bedrag van f 400. Over dit voorstel sta ken de stemmen (3 tegen 3). Tot ambtenaar van den Burgerlijken Stand, wegens het overlijden van den heer L. Watt.el wordt benoemd de heer E. Verlare, Sommige menschen klagen wel eens, dat ze tegenwoordig, daartoe genood zaakt door allerlei maatregelen, op ver schillend gebied, ook wat de voeding betreft, moeten bezuinigen. Het is misschien goed, dat zij eens kennis nemen van het oude rijmpje: „Zuivel op zuivel Is 'twerk van den duivel". Zelden werden vroeger „twee zuivels" op elkander gegeten. Boter met kaas te eten was al te „grouweligh". Men kent ook de legende van Prins Maurits, toen hij door het trekken van de lyn vermoeid, van den schipper der trekschuit verlof had gekregen, een „stick te smeeren" en daarenboven kaas op gesneden had, van dezen een klink om de ooren kreeg, terwijl hij'op het ge smeerde en met kaas belegde brood wij zende, zeide: „Zoo is het land niet ryk geworden". Volgens Simon de Vries was: „Botter te gelijk met kaes te eeten, rijke lui's werk". Beperking van onze behoeften is niet prettig. Maar laten we boven alles let ten op wat we nog mogen bezitten, op hetgeen ons tot heden gelaten is. De bede van Asur gaat nu weer tot ons spreken: „Armoede of rijkdom geef mij niet, voed mij met het brood mijns bescheiden deels". B. en W. stellen voor de jaarwedde van den ambtenaar ter secretarie welke met ingang-van 1 Augustus in vasten dienst is benoemd, te bepalen op f700 met 3 tweejaarlijksche verhoogingen van f100 en een vergoeding voor het diploma Gemeente-Administratie 1 van f100. De heer Eikenhout stelt voor de aanvangsjaarwedde te bepalen op f 800. Dit wordt verworpen met 4 tegen 2 st. Het voorstel van B. en W. wordt daarop aangenomen. B. en W. stellen voor geen toeslag te verleenen op de werlcverruimingsloonen, daar deze loonen bij het besluit Loonbe- paling Werkverruiming inmiddels be langrijk zijn verhoogd. De heer Van Eenennaam zegt, dat zijn vraag inmid dels overbodig is geworden, doch dringt er op aan, dat deze verhooging ook toe gepast zal worden op de losse arbei ders. B. en W. zeggen toe dat daarmede rekening zal gehouden worden. Nadat eenigen tijd in geheime verga dering is beraadslaagd, stelt Weth. Ver lare voor het oude hek voor de burge meesterswoning, hetwelk geheel versle ten is, te vervangen door een nieuw. De kosten zullen bedragen f 496, terwijl voorgesteld wordt het werk te doen uit voeren door den aannemer der burge meesterswoning. Dit wordt aangenomen met 4 st. voor (tegen de heer De Gof- fau). Van den gemeente-geneesheer is een verzoek ingekomen in zijn ambtswoning een hydrofoor te willen plaatsen, aange zien hij thans van zijn regenwater geen gebruik kan maken zonder zich naar buiten te begeven. De kosten zullen be dragen f246,50. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen, onder voor waarde, dat de te plaatsen vaste wasch- tafels, bij eventueel vertrek uit de wo ning, door de gemeente kunnen worden overgenomen. Aldus besloten. B. en W. stellen voor een nieuwe huis- - nummering in te voeren en te breken met de tot dusver bestaande verdeeling der gemeente in de wijken A en B. Voorgesteld wordt de straten een naam te geven en elke straat afzonderlijk te nummeren, waarbij de huizen aan den linkerkant van den weg of straat oneven nummers krijgen en die aan den rech terkant even nummers. De kosten van het schilderen der nummers zullen rond f35 bedragen, terwijl tevens nog naam bordjes zullen moeten worden aange schaft. Aldus besloten. Ingekomen is een verzoek van den ge meentebode om een extra toelage over het jaar 1941 voor het vele extra werk door hem verricht. Het voorstel van B. en W. is hem een gratificatie te ge- van van f25. De voorzitter wil liever zyn jaarwedde verhoogen met f25. Het laatste voorstel wordt verworpen, het eerste aangenomen. De heer Van Eenennaam geeft B. en W. in overweging het huurcontract met den burgemeester voor de ambtswoning nog af te wikkelen voor 1 Sept. a.s. en daarbij eveneens een bepaling op te ne men inzake overname van het sanitair by eventueel vertrek. B. en W. zeggen toe deze zaak onder de oogen te zullen zien. De heer Eikenhout heeft ernstige klachten over het werk van den graf delver. Bij de laatste begrafenissen was het zoo, dat de nabestaanden niet be hoorlijk bij het graf konden komen door de vele grond, die rond de groeve lag. De voorzitter deelt mede, dat deze zaak reeds lang de aandacht van B. en W. heeft en dat de grafdelver schrifte lijk is gewaarschuwd dat zijn werk niet aan de eischen voldoet. In het vervolg zullen bij ingebreke blijven strenger maatregelen worden toegepast. De heer Van Eenennaam zegt, dat vroeger is besloten een automatisch tos- stel voor de begraafplaats aan te koo- pen, doch dat dit besluit nooit is uitge voerd. Aangezien de ervaring met dit toestel niet onverdeeld, gunstig is, wordt besloten dit raadsbesluit in te trekken. (De heer Van Eenennaam stemt tegen.) De heer De Goffau maakt een opmer king over het onderhoud van een ge deelte van den Langerekdyk, waarop de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2