Wenken op technisch gebied. Het Vrouwenhoekje Radioprogramma dij allerlei pijnen: 0*9 O lïlijmfiafultjeó "Mi li t i 1, i lüii ïiP' Brood zonder bon. Op last van ambtenaren van de Meelcentrale heeft de brigade-commandant der mare chaussee 1e Ulicoten seven van de ne gen plaatselijke bakkers te Chaarn aan gehouden en voorlooptg In bewaring ge steld. De bakkers haddon bij een molenaar duizenden kilo's rogge laten malen, wel ke hen geregeld- in .kleine partijtjes door particulieren werd verstrekt, waarvan zij brood bakten, dat zonder bon word ver kocht. Bandenjagers. Marechaussee en politie te Deventer hebben zeven per sonen gearresteerd, die den laatsten tijd een aantal fietsen hadden gestolen. De meeste rijwielen waren van de banden ontdaan, waarna de fietsen in den grond waren begraven of in kanalen, kolken of in den IJsel waren geworpen. Baggermolen losgeslagen. De sleepboot Chippewa heeft radiogra fisch medegedeeld, dat in den Stillen Oceaan in volle zee op duizend mijl ten Zuiden van San Pedro (California) een baggermolen met veertien koppen is los geslagen en op drift is geraakt. (D.N.B.) Arrestaties in Syrië. Naar wordt gemeld zijn in Syrië verscheidene Fransche onderofficieren door de Brit- sche autoriteiten gearresteerd, omdat zij geweigerd hebben te gehoorzamen aan de bevelen van generaal De Gaulle. Verder hebben de militaire Britsche autoriteiten twee bataljons Senegaleezen, die in Syrië gestationneerd waren, tegen de voorwaarden van het wapenstilstands verdrag in naar Irak gezonden. (A.N.P.) Inbraak in kleermaker ij. Gisternacht is ingebroken in een kleer makerij aan de Leliegracht te Amster dam. Eenige costuums en een partij beerenstoffen werden ontvreemd. De waarde van het gestolene is aanzienlijk. Clandestiene handel in boter. Ambtenaren van den crisis-con troledienst te Waalwijk zijn een sluik handel in boter op het spoor gekomen. Zij hielden Woensdag een handelaar aan, die een vaatje boter vervoerde. Uit het onderzoek bleek, dat de boter aan par ticulieren werd verkocht tegen f 6 per kg. Meisje gedood. Donderdag is een 12-jarig meisje, dat in de Soembawa- straat te Amsterdam aan het matjesklop- pen was, van het dak gevallen. Het kind kreeg een schedelbreuk en is korten tijd later overleden. Fransch schip beschoten. De corr. van de Köln Ztg. te Genève meldt, dat een klein Fransch schip, dat dienst doet voor transporten langs de kust van Dzjiboeti, bij Obok door een Engelsche kanoneerboot is beschoten. Woensdag liepen twee Britsche oorlogs schepen diep den golf van Dzjiboeti bin nen, hoewel er hoegenaamd geen reden was voor een dergelijke schending van Fransche souvereiniteitsgebied. Boschbrand. Een groote bosch- brand, die reeds enkele dagen op het Grieksche eiland Euboea woedt, heeft thans zoo omvangrijke afmetingen aan genomen. dat verscheidene dorpen en boerenhoeven moesten worden ontruimd. Het vuur wordt aangewakkerd door den krachtigen wind en bovendien is alles ten gevolge van de groote warmte uitge droogd. Het klooster Panaghia Akrymalla verkeert in groot gevaar. Woensdag moesten de monniken het reeds ontrui men. Zij hebben de kunstschatten en waardevolle boeken tijdig in veiligheid kunnen brengen. Volgens de laatste be richten doen de autoriteiten hun uiterste best om den brand te beperken. (D.N.B.) Doodelijk ongeval. Toen de directeur van gemeentewerken te Terwis- pel, de heer C. v. W. Donderdagmiddag met zijn auto op den weg naar Tijnre reed, sprong een hond op zijn auto af. Het 12-jarig knaapje A. H. wilde den hond tegenhouden, doch geraakte onder de auto en was op slag dood. Een lucifer als spelbro- k e r. De bewoners van de Tuindwars straat te Almelo werden gisteravond op geschrikt door een geweldigen knal. Het bleek spoedig, dat een ontploffing had plaats gehad in het pand Tuindwars straat 5. Hier waren enkele mannen en vrouwen bezig een leegstaande woning in te richten voor een jong paar, dat er de volgende week zijn intrek zou nemen. Zij namen een hevige gaslucht waar en toen zij een onderzoek instelde naar de oorzaak beging de huiseigenaar, die er intusschen bij was geroepen, de onvoor zichtigheid met een brandende lucifer in de nabijheid van het lek te komen. Onmiddellijk volgde een hevige knal, waardoor muren en deuren ontzet wer den en de geheele vloer van de woon kamer naar boven kwam. De aanwezige personen werden met zooveel kracht weg geslingerd, dat een hunner, mej. ter Stal, met het hoofd tegen het plafond stootte. Zij liep daarbij een lichte hersenschud ding op en meest naar het ziekenhuis worden vervoerd. De anderen kwamen er boter af en liepen lichte kwetsuren op. Bij de ontplofiing ontwikkelde zich een steekvlam die een begin van brand stichtte. Het vuur was echter spoedig ge- bluscht De woning Is grootendeels ver nield. Van het huisraad, meubilair en keukeniniichting, die gereed stonden voor het a»s. huwelijksfeest is niet veel overgebleven. Het bruidspaar heeft zich deswege genoodzaakt gezien de huwe lijksvoltrekking, die Zaterdag zou plaats hebben, uit te stollen. MENSCHEN IN NOOD. TEGEN DE SPEELZAAL. Om principieele redenen hebben wij una a Leeua verzet tegen de speelzaal. De directeur van „Horacaf" is er ook tegen, zij het grootendeels op andere gronden. Mr Roest Crollius uitte zich in een vraaggesprek als volgt: Het zou naar mijn meening onjuist zijn aan te riemen, dat bijvoorbeeld de invoering van de speelzaal de Hollanders meer aan eigen land zou gaan binden. Zeer veel gasten, van wie men overigens allerminst kan zeggen, dat het conven- tioneele menschen zijn, houden niet van de sfeer en van het publiek in en om de speelzaal en blijven weg. Men kan on getwijfeld veel publiek lokken, maar men verjaagt waarschijnlijk het beste deel van het publiek. In Nederland heeft men daarmee enkele jaren geleden al erva ringen opgedaan. En het is heel teeke nend, dat in een bepaalde vacantiestreek van ons land, bekend door zijn stille en prachtige omgeving en rust en door zijn uitstekende koteloutillage, ernstig verzet rees onder de hotelliers toen bekend werd, dat er pogingen werden onderno men om ook in dat gebied een speelzaal in te richten. Gelet op den aard en het karakter van het goede publiek, dat daar de vacantie pleegt door te brengen, ver wachtte men van een dergelijke speelge- legenheid geen enkel voordeel, doch uit sluitend nadeelen. BLOKSCHRIFT, KOORDSCHR1FT OF SCHUINSCHRIFT? Met medewerking van het bestuur van j de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Utrecht, heeft de Vereeniging van Leeraren in het Schoonschrijven in het ressort dier Kamer een onderzoek in- gesteld naar de meeningen in de zaken- wereld over „Blokschrift, verbonden blokschrift, koordschrift of schuin schrift". De resultaten dier enquete zijn neergelegd in een „enquete-nummer" van het maandschrift van bovengenoem de vereeniging. Er gingen vijfhonderd vragenlijsten uit, waarvan 150 ingevuld terugkwamen. Meer dan de helft der instellingen kende blijkbaar het „blokschrift" niet. Maar van degenen, die wel van hun ervaring deden blijken, vonden dat het „blok schrift" aan duidelijkheid niets te wen- schen overliet. Van de 91 beantwoorders der vraag, of er voldoende snelheid met „blok- of koordschrift" kan verkregen worden, wa ren 71 van oordeel, dat de snelheid van het nieuwe schrift achterstond. Dit stemt overeen met het verslag van de werkwij ze der Tjjdstudieafdeeling der N.V. Phi lips. Ir J. D. Wackwitz vond, dat voor één letter of leesteeken gemiddeld bij cursiefschrift 0.55 seconde, bij blok schrift 0.70 sec. noodig was. Blokschrift is dus 20 pet. minder snel. Langs den weg van de vertraagde film kreeg men voor cursiefschrift 0.56 sec., voor blokschrift 0.66 sec., voor koordschrift 0.61 sec. Twee derden der inzenders verklaar den zich voor schuinschrift. Waar geen snelheid vereischt wordt, blijkt het „blokschrift" zeer doelmatig b.v. bij de Bataafsche Importmaatschappij; de Bij enkorf laat zelfs haar verkoopsters een cursus in „blokschrift" volgen. De groot ste in stellingen echter, als Rijksverzeke ringsbank en Postcheque- en girodienst verklaren met grooten nadruk, dat de prestatie-eischen niet toelaten, „blok schrift" te gebruiken. De rapporteur, G. W. Gomello, trekt als conclusie uit dit onderzoek, dat de lagere school een eenvoudig, duidelijk vlot te schrijven verkeersschrift dient te geven en tot in de hoogste klasse op zettelijk. Tevens, dat de middelbare school aan het vak schoonschrijven op haar rooster een bescheiden plaats dient af te staan. Blok- of koordschrift als steun bij het aanvankelijk lees- en taalonderwijs wor den geleerd in de laagste twee klassen; In de hooger&leerjaren komt dan als ver volg het schuinschrift. En dan kome men geleidelijk van schoonschrift tot ver keersschrift. Ginds in het Oosten woedt de strijd. Er vallen aan beide zijden slachtoffers. Daar moet geholpen worden, daar moeten gewonden verzorgd worden. Er is onnoemelijk veel te doen. Nederland mag niet achterblijven bij deze hulpverleening. Nederland zendt een ambulance. Helpt mede tot de totstandkoming en uitrusting van deze ambulance. Stort uw bijdragen op girorekening 8-7-6-0-0 ten name van de Nederlandsehe Ambu lance, Koninginnegracht 22, 'sGraven- hage. HET PHILIPS-MILLER-SYSTEEM. I. Het is alweer een heele tijd geleden, dat v/ij over radio schreven. Dezer dagen kwamen wij in 't Amrok-bulletin een be schrijving van het Philips-Milier-systeem tegen voor geluidsversterking en geluids opname. Zelden zagen wij een zoo be knopte, goede behandeling van dit onder werp, zoodat wij een en ander ook onzen lezers niet willen onthouden. Zooals wij weten is het Philips-Milier- systeem ,(o,a. zeer bekend door het pio nierswerk dat de N.C.R.V. destijds voor dit systeem verrichtte) een manier om geluid op te teekenen en dit geluid voor de toekomst te bewaren. Vele andere manieren kennen we hiervoor. Denken we alleen maar aan de gramofoonplaat, die de wereld veroverd heeft. De film, het magnetiseerende bandje of „Blat- thaler-systeem" zyn minder bekend. Menigeen zal opgemerkt hebben, dat de kwaliteit der radiouitzendingen in de laatste jaren dusdanig verbeterd is, dat nog slechts de meest perfecte hulpmid delen voor studio- of zendinstallatie'a in aanmerking komen. Naast de directe uitzendingen, waren er tot voor kort maar twee mogelijk heden: 1. De mechanische, electrische of pho- tografische opnamen met het doel op een later tijdstip uit te zenden. 2. Een lijnprogramma, d.i. een pro gramma, dat de zender met gebruik making van al dan niet gespecialiseerde telefoonlijnen uitzendt. De reeds lang bestaande opname-teoh- nieken (graamofoonplaten, photografi- sche opnamen of staalband) kunnen zich op den langen duur voor radio-omroep- gebruik uit een oogpunt van kwaliteit niet handhaven. Het is een bekend feit, dat naarmate de programma's beter wor den, de luisteraars meer eischen stellen en meer kritiek uitoefenen. Een zeer groot percentage van het publiek kan dan ook tegenwoordig zeer goed het verschil hooren tusschen een directe uitzending en opnamen; het spreekt vanzelf, dat de steeds verder schrijdende vervolmaking van de ont vangapparaten hiervan grootendeels do oorzaak is. In dit verband is het duidelijk, dat de Philipsfabrieken te Eindhoven, die zooveel er toe hebben bijgedragen om zoowel de zender- als de ontvangsttech niek te verbeteren, en zich öok bezig houden met verbeteringen op het gebied van lijnuitzendingen (pupin-spoelen, lijn- versterkers, enz.), ook gezocht hebben naar een nieuwen grondslag voor een opnamesysteem, waarbij de doelstelling was, dat er geen „hoorbaar" verschii mocht zijn tusschen het origineele en het opgenomen geluid. Dit principe is ver werkelijkt in het onovertroffen Philips- Milier-systeem. Het is bekend, dat de voornaamste reden, waarom de N.C.R.V. naar een betere opname-techniek zocht, de orgel muziekopnamen waren, waarmee haar geestelijke uitzendingen werden omlijst. De dynamiek van orgelmuziek stelt n.l. eischen, waaraan de gramofoonplaat niet kan voldoen en een ieder, die een derge lijke orgelopname volgens het Philips- Milier-systeem heeft kunnen beluisteren, heeft zich zeker zeer dikwijls afgevraagd, hoe het mogelijk was een zoodanige kwa liteit te bereiken. - Wij zullen trachten, hieronder een be knopte uiteenzetting te geven van dit systeem, dat op het electromagnetische principe berust. Een safier, die door de oorspronkelijke geluidstrillingen gestuurd wordt, snijdt in den zoogenaamden „Philimil"band een geluidsspoor. Deze band, die van een bijzondere samenstelling is en een breedte van 7 mm heeft, wordt met een constante snelheid onder een stomphoe- kige safier doorgetrokken, die uit de bovenste lagen van den band een spaan snijdt. Het mesje is in een specialen schrijver bevestigd, waaraan een ver sterkte laagfrequentstroom wordt toe gevoegd. Al naarmate de sterkte van dit stroompje wordt de safier meer of min der diep in den band gedrukt. Hierdoor ontstaat een toonspoor van variabele breedte. De weergave geschiedt volgens het photo-electrische principe. De Philips-Miller-band bestaat uit drie lagen, n.l. één doorschijnende basislaag, één eveneens volkomen doorschijnende tusschenlaag, waarin gesneden wordt en daarop een ondoorzichtige, slechts eeni ge mikrons dikke, deklaag. Vóór de op name is de band dus zwart en last. geen licht door. De breedte b van het spoor richt zich naar den hoek van het mesje en naar de diepte van de insnijding a. Voor degenen, die er belang in stel len, vermelden wij er bij, dat tusschen deze drie grootheden, de volgende be trekking bestaat b 2 tg A, waar bij A een hoek is van ongeveer 180 gr. Dank zij de mechanische versterking van de „safier-amplitudes" is het moge lijk door minimale bewegingen van de safier groote breedte-verschillen in het toonspoor te krijgen. Zoo kan heel ge makkelijk de breedte van het toonspoor ongeveer het 40-voudige van de diepte bedragen, d.w.z. voor het snijden van een spoor van 2 mm in de zwarte dek laag, behoeft het mesje maar 2/« mm 0.05 mm. in den band gedrukt te wor den. Het is nu juist deze mechanische versterking, die een ideale opname ook van de hoogste frequentie's mogelijk maakt. Om een rechte frequentie-karakte ristiek te krijgen, is het noodzakelijk, dat de amplitudes voor de verschillende frequentie bereiken constant zijn. Deze voorwaarde vraagt bij hooge frequen-' tie's relatief groote amplitude van de safier, iets wat zonder de hiervoor ge noemde mechanische versterking een onoverkomenlijke moeilijkheid zou zijn. Een verder voordeel van het Philips- Milier-systeem is, dat de zwarte dek laag uit uiterst fijne deeltjes bestaat, zooals men die in een colloïdale oplos sing vindt. Het resultaat is een scherpe afteekening tusschen het doorzichtige en het ondoorzichtige gedeelte van de deklaag, oók voor de hoogste frequen ties. Het is juist de korrelgrootte, die deze afteekening bjj fotografische films slechts in beperkte mate toelaat. Dank zij deze afteekening ia het ruischniveau zeer laag. zoodat ook zwakke tonen zonder bijgeluid kunnen worden weer gegeven. Helpen va l lig.sn vlug. Docj 10 en SOct HET INMAKEN VAN TOMATEN. Er zjjn verschillende conserveerings- methoden, doch niet alle zijn even sterk aan te bevelen. Zoo is het drogen van tomaten zeer omslachtig. Toma ten in het zout hebben het nadeel dat ze zeer moeilijk te ontzouten zijn en dat men een weinig smakelijk en vi tamine-arm product krijgt. Chemische conserveer) ngsmiddelen, zooals benzoëzure natron zijn voor het inmaken van tomaten en in het algemeen voor den inmaak af te raden. De beste methode is nog steeds ge bruik te maken van warmte (pasteu rise e r e n, steriliseeren). Voor het steriliseeren (pasteuriseeren) beschikt niet iedereen over de noodige inmaakglazen met gummiring en ook moet met het brandstofverbruik reke ning gehouden worden. Voor het steriliseeren (pasteuriseeren) komen in de eerste plaats tomaten van prima kwaliteit in aanmerking. De uit eigen tuin geoogste tomaten zijn hier voor wel het meest geschikt. Moet men de tomaten koopen, dan overtuige men zich terdege, of de waar wel versch is, daar aangestoken tomaten de kans op bederf zeer verhoogen. Indien de huisvrouw suiker voor het inmaken wil gebruiken, zal zij van de to maten (zelfs van onrijpe) een zeer sma kelijke jam kunnen bereiden. Pasteuriseeren van hee- letomaten. De tomaten in heet wa ter dompelen, schillen en zoo dicht moge lijk op elkaar in de flesschen leggen. De overblijvende ruimte aanvullen met wa ter tot even boven de vruchten. De fleschen sluiten met een gummi- ring, een deksel en een knip (de rand van de flesch, de gummiring en het dek sel moeten góed vochtig zijn) en het ge heel gedurende een half uur bij een tem peratuur van 80 gr. pasteuriseeren. Tomatenmoes en toma tensap in flesschen. Benoo- digdheden voor den inmaak: eenige fles schen met bijpassende kurken, een pan of ketel met zeef, rooster of vischplaat. De tomaten wasschen, invieren snij den en vlug tot moes koken. De massa door een zeef wrijven en daarbij zorg dragen, dat geen pitjes in de purée gera ken, omdat deze het gevaar voor bederf vergrooten. Het moes al of niet inkoken, de goed schoongemaakte flesschen er mee vullen en de uitgekookte kurken er schuin opzetten. De flesschen in de pan plaatsen, met water dat niet warmer is dan de flesschen. Het water aan de kook brengen en het moes gedurende 20 mi nuten steriliseeren. De flesschen uit de pan neroen en met de kurken afsluiten. De kurken gelijk snijden en ia gesmolten lak of kaarsvet dompelen. Tomatenjam. (2V2 of 3 potjes) ,1 kg tomaten, 1 theelepel kaneel, kg suiker, fijne kruidnagel, zoo mogelijk gemberpoeder, 5 gr. citroenzuur. De tomaten in heet water dompelen of boven een gasvlam houden, schillen, doorsnijden en zonder water aan de kook brengen. De massa inkoken tot 2/3 van het volume. De suiker en de kruiden toe voegen en de jam laten koken totdat een paar druppels, die men snel op een bord laat afkoelen, niet meer vloeien. De jam heet in de goed schoongemaakte potjes doen. De potjes zoo vol mogelijk vullen en afsluiten met een stukje vochtig cello phane, dat met een elastiekje of touwtje strak over het potje wordt gespannen. Een schoteltje op het potje plaatsen, het geheel omkeeren en zoo af laten koelen. HOE KOKEN WE TAPTEMELK? Onze lezeressen zullen wel reeds ge merkt hebben, hoe gemakkelijk tapte melk aanbrandt, wanneer men die kookt. Men kan zich zelf die teleurstelling be sparen als men den bodem van pan of melkkoker dunnetjes insmeert met bo ter (inwrijven met het papier, waarin de boter verpakt was, is reeds voldoende) of in plaats daarvan een theelepeltje sui ker in de melk doen. Dan zet men ze op en roert er in tot ze aan de kook is. Het spreekt vanzelf, dat de melkkoker of pan uiterst zindelijk behoort te zijn. (Hbld.) HET VERWIJDEREN VAN VLEKKEN Het uit maken van vlekken kan een waschbeurt voorkomen. Teere kleeding- stukken, zooals zijden blousjes, jurken van crêpe-stof en andere dunne weefsels van fijn materiaal blijven langer als nieuw, wanneer men ze niet te spoedig wascht. Vlekken uit maken is echter niet gemakkelijk, men moet er zeer zorgvul dig bij te werk gaan eu het juiste middel kiezen. Hier volgen eenige algemeene wenken, die steeds in acht genomen moeten wor den. Verwijder de vlek zoo spoedig m o g e 1 ij k. Oude, opgedroogde vlekken zijn zeer moeilijk te verwijderen. Neem eerst het overtollige weg als de vlek cr dik op ligt, bijv. met een mes, een lepel, dik vloeipapier of een spons. Leg daarna onmiddellijk een oud doek je, dat goed vocht opneemt, onder de vlek. Het voorkomt het uitloopen der vlek en het vormen van kringen. Ook neemt het doekje tijdens het verwijderen steeds het vuil op. Verwijder de vlek met een zacht lapje of een dotje watten. Neem voor donkere stoffen een donker lapje, liefst van de zelfde stof. Gebruik niet verschillende vlekken- middelen door elkaar. Probeer eerst het onschuldigste en eenvoudigste middel en neem dan pas Uw toevlucht tot speciale oplosmiddelen. Heel veel vlekken ver dwijnen reeds met gewoon lauw water. Maak de vlek niet te vochtig. Gebruik zeer weinig van het vlekkenmiddel, ge voorkomt daarmede het vormen van kringen. Werk vlug en voorzichtig. Wrijf niet te veel, maar druk luchtig op de vlek, zoodat het lapje en de onderlaag het vuil kunnen opnemen. Werk steeds van buiten naar binnen, zoodat de vlek steeds kleiner wordt. Ver schuif voordurend de onderlaag en neem nu en dan een schoon lapje. Borstel oude vlekken in wollen stoffen eerst flink uit, wrijf ze stevig af met een lapje van dezelfde stof of met den bin nenkant van den zoom. Verwijder vlekken uit zeer dunne weef sels, b.v. uit voile, door de stof over een kopje te spannen en het vlekkenmiddel er door te gieten. Strijk de vochtige plek, na het uitmaken der vlek, onder een doekje met een lauw-warm strijkijzer op. Zondag 24 Augustus 1941. HILVERSUM I, 415,5 M. 8.00 Gewijde muziek (gr. pl.) 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.45 Gram. 9.30 Orgel concert (opn.) 10.00 Uitz. voorber. door de Chr. Radio-Stichting: a. (10.00) Wij dingswoord. b. (11.30) Gram. c. (11.40) Rondom het orgel. 12.00 Gerard Lebon en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Ned. Verbond voor Sibbe- kunde: Het ordenen van sibbekundige gegevens. 1.15 Eerste Ned. Radio-mu ziekfeest voor harmonie- en fanfare-or kesten. In de pauzes: Declamatie en gram. 3.15 Radiotooneel. 3.45 Vervolg van 1.15. 4.10 Gram. 4.30 Klaas van Beeck en zijn orkest, en de Romancers. 5.30 Voor de jeugd. 6.00 Gram. 6.10 Sport van d endag. 6.35 Gram. 7.00 Ac tueel halfuurtje. 7.30 Cabaretprogr. 8.10 Radiotooneel. 8.45 Omroeporkest en so listen. 9.30 Gram. 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.0010.15 BNO: Eug. uitzending: An American sees Holland. HILVERSUM H. 301,5 M. 8.00 Gram. 8.30 BNONieuwsber. 8.45 Gram. 9.00 Vroegdienst. 10.00 Zondag morgen zonder zorgen. 12.00 Cyvlus „Eens Christen's reize naar de Eeuwig heid in dezen tijd" (opn.) (Voorber. door de Chr. Radio-Stichting). 12.15 Bachcantate (gr.pl.) 12.45 Nieuws- en econ. ber. 1.00 Kurt Hohenberger en zijn orkest en gram. 2.00 Boekbespr. 2.15 Gram. 2.30 Rotterd. Philharm. orkest, solist en gram. 4.00 Wijdingswoord (Voorber. door de Chr. Radio-Stichting). 5.00 Gewijde muziek. (Voorber. door de Chr. Radio-Stichting), 5.30 ANP: Sport- ber. 5.35 Gram. 6.00 Declamatie. 6.10 Ernst van 't Hoff met zijn 15 solisten en gram. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gram. 7.45 Reportage. 8.00 „Abu Has san", komische opera. 9.00 Gram. 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.0010.15 Gram. Maandag 25 Augustus 1941. HILVERSUM. I, 415,5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8,00 BNO: Nieuwsberichten. 815 Mor genwijding. 8.25 Gewijde muziek (opn.) 8.40 Gram, 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gram. 11.00 Molto Cantabile. 11.25 De clamatie. 11.45 Molto Cantabile. 12.00 Gram. 12.40 Almanak. 12.45 Nieuws- en econ. ber. 1.00 Orgelconcert en gram. 2.00 Omroeporkest en solist. 3.00 Voor de vrouw. 3.45 Gram. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Musiquette. 6.00 Orgel concert. 6.15 Voor de vrouw. 6.30 En semble Bandi Balogh, 7.00 Actueel half uurtje. 7.30 Rotterd. Pianokwartet. 8.15 Zang met pianobegel. 8.50 Praatje over volksweerkunde. 9.05 Zang met piano begel. 9.30 Gram. 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.001015 BNO: Engelsche uitzending: Things worth knowing about Holland. HILVERSUM H. 301,5 M. 6.458.00 Zie Hilversum I. 8.00 BNO Nieuwsberichten, 8.15 Gramofoonmu- ziek 10.00 Morgendienst (Voorber. door de Chr. Radio-Stichting). 10.20 Gram. 11.00 Declamatie. 11.20 Gram. 12.15 De Melodisten en solist. 12.45 BNO: Nieuws en econ. ber. 1.00 Frans Wouters en zijn ork. en gram. 2.00 Haarlemsche orkest- vereen., solisten en gram. 4.00 Kurt Ho henberger en zijn orkest. 4.30 Gram. 5.00 Causerie „De verhouding van moeder tot dochter" (Voorber. door de Chr. Radio- Stichting), 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Pianovoordracht. 6.00 Wdingswoord. 6.15 Musett.e-orkest „Les gars de Paris" en soliste. 6.45 Gram. 7.00 Actueel halfuurtje. 7.30 Gram. 7.45 Politiek Weekpraatje. 8.00 Klaas van Beeck en zijn orkest. 8.35 Radiotooneel. 9.00 De Romancers, soliste en Dames koor „Aethereharme". 9.45 BNO; Nieuwsber. 10.0010.15 Gram. a

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6