Kerknieuws Onderwijs Ned. Zondagsschoolvereeniging. Augustus de gezondste maand van 't jaar. SofrocnhsSds-Commissle. Een practische bescherming tegen den regen Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Poortvliet (Z,), Vroegindewey te Loon op Zand. Bedankt: voor Huissen (Gld.), E, Chr. Baart te Lathum (Gld.). Vereen, van' Vrijz. Hervortndien. Benoemd tot voorganger te Soest, eand. J. J. Goorhuis te Arnhem. DS M. J. MOOY AZ. Naar wij vernemen is Ds M. J. M ooy AZt Vrij Evang. predikant te Yerse- ke, toert hij zich gistermiddag via dcnl Podtweg van Kapelle naar huis be gaf, plotseling onwel geworden. Nadat eerste hulp was verleend, is Ds Mooy per auto naar zijni woning vervoerd. De behandelende geneesheer heeft den patiënt volstrekte rust voorgeschreven. Ds Mooy, die 58 jaar oud is, is sedert 29 Augustus 1937 predikant te Yerseke. Ds J. Bolman. Maandag 25 Augustus herdenkt Ds J. Bolman, em. predikant der Geref. Ker ken, wonende te Soest, den dag waarop hij vóór 40 jaar het predikambt aan- vE8.rd(i6< Ds Bolman werd 27 October 1872 ge boren en studeerde aan de Vrije Univer siteit, waar hij in 1901 candidaat werd, om 25 Augustus van dat jaar te Oost- wold (Old.) in zijn eerste gemeente te worden bevestigd. Vandaar vertrok hij in 1919 naar Schettens, welke kerk hij gediend heeft tot aan zijn emeritaat, dat hem 1 Juni 1937 eervol om gezondheids redenen verleend werd. Hulppredikers. Cand. P. Westra te Gerkesklooster heeft de benoeming tot hulpprediker der Geref. Kerk te Zuidhom aangenomen. 75E JAARVERGADERING. Onder leiding van den voorzitter, Ds J. P. van Bruggen van Amsterdam, hield de Nederlandsche Zondagsschool vereeniging gisteren in het gebouw „Ti- voli" te Utrecht haar 75e jaarvergade ring. Nadat Dr G. P. Marang van Utrecht namens de regelingscommissie een welkomstwoord had gesproken, opende de voorzitter de vergadering op de gebruikelijke wijze. Het jaarverslag van den Secretaris herinnerde aan het vijf en zeventig-jarig bestaan der Vereeniging, waarvan door de tijdsomstandigheden de herdenking van eenvoudigen aard moet blijven. Het afgeloopen vereenigingsjaar heeft bewezen, dat de N.Z.V. vastgeworteld staat in het Nederlandsche volksleven, want ondanks den zwaren druk van de zen tijd mag zij gewagen van verblij denden bloei en vooruitgang. Het aantal aangesloten scholen steeg van 1939'41 van 178 op 252. Het le dental klom in genoemde jaren van 3650 tot 3740. De N.Z.V. is via den Hervormden Jeugdraad, ingesteld door de Synode, bij de Ned. Herv. Kerk aangesloten. Een nieuwe uitgave van den liederen bundel „Wie zingt mee" vond gretigen ingang. Het aantal gebruikte Roosters daalde, mee tengevolge van de tijdsom standigheden, waardoor in sommige plaatsen als Rotterdam, Den Helder en Vlissingen het Zondagsschoolwerk niet of moeilijk voortgang kon vinden. Het lid van het Bestuur D s S. J. M. Hulsbergen, van Hoedekens- kerk e, maakte zich voor den arbeid in Zeeland zeer verdienstelijk. Het Maandblad „Kind en Zondag" moest wegens de papierschaarschte, in omvang verminderen. Ter gelegenheid van het 75-jarig be staan werd een boek uitgegeven „Ons Zondagssehoolwerk", verzorgd door den algemeen Secretaris, den heer N. G. J. van Schouwenburg. Het verslag van den penningmeester, den heer H. J. Timmer te Naarden, sluit met een batig saldo van £149.73. Den penningmeester werd décharge verleend. Vervolgens deed de algemeen secreta ris, de heer N. J. G. van Schouwenburg te Amsterdam, eenige mededeelingen over d6n arbeid, waarbij hij den zegen van het Zondagssehoolwerk schetste en een overzicht gaf van zfln werk in het land. De Vereeniging heeft maar één alge meen secretaris, die niet met zekere re gelmaat overal kan komen. Daarom strekt het tot verheuging, dat hier en daar het initiatief is genomen tot het vormen van een zoogenaamd geweste lijk verband. Dit gebeurt nu zoo in Zeeuwlsch Vlaanderen-Wesit, in de Betuwe en in Twente. Gelukkig behoeft de Vereeniging over belangstel ling van de Kerk niet te klagen. Zeer vele Zondagsscholen gaan van den Ker- keraad uit.Waar Zondagsschool en Kerk beide de opdracht tot Evangeliepredi king hebben, kan het niet anders of ze liggen in elkanders verlengde. Spr. drong aan op vermeerdering van het aantal aangesloten scholen en be sloot met den wensch, dat allen straks weer verfrischt hun Zondagsschooltaak zullen opnemen. Tot bestuursleden werden her- of ge kozen: Joh. J. Hesseling, Ds S. J. M. Hulsbergen, jkvr. C. Repelaer van Driel, P. Feddema, C. Roodhart, Ds G. de Ru, mevr. B. Plug-Schreuder, mej. H. M. Mulder, A. L. Lührman, J. C. Bred- schneijder en Ds Th'. Scharten Jr. In de middagvergadering sprak de oud-voorzitter der vereeniging, Dr G. P. Marang over „Zondags school en Kin d". Spr. wees erop, dat er in de Zondags school een prettige sfeer moet heer- sehen. Vanzelf spreekt, dat men nadruk moet leggen op boeiend vertellen, maar dan van den man of van de vrouw, die de liefde van het kind heeft gewonnen. Daarom: contact met het gezin en me deleven in dagen van vreugde en van droefheid. Ook hebben we rekening te houden met den greep, die van andere zijde naar het kind wordt gedaan. Spr. waarschuwde ervoor, dat men niet tegen anderen moet gaan opbieden in het organiseeren van verzetjes en pretjes. Maar toch zullen we ook buiten het Zondagsschooluur iets hebben te geven en in dit verband noemde spreker de Kerstfeestvieringen. Aan de eene zijde raakte het Kerstkind op den ach tergrond, maar aan de andere zijde wordt ook te streng gehandeld. Een moeilijk vraagstuk is in sommige kringen het traditioneel leeren van Psalmversjes thuis. Men zij voorzichtig met te strenge eischen als met beloonin gen. Men leere desnoods de versjes op de Zondagsschool. Tenslotte komt alles aan op de gehei ligde persoonlijkheid van den onderwij zer en op zijn liefde voor het kind. Ds Hulsbergen van Hoede- kenskerke sprak een opwekkend slotwoord. Het protestantsche kerkzegel irt Nederland. Tot dusverre is over den oorsprong en de beteekenis van het protestantsche kerkzegel in Nederland geen wetenschap pelijke verhandeling in boekvorm ver schenen. Dr J. J. Woldendorp, Ned. Herv. predi kant te Zoetermeer en de heer A. Halle- ma, hebben thans het plan opgevat dit voor de kerkgeschiedenis zoo belangrijke onderwerp nader te bestudeeren. Om de beschikking te verkrijgen over het noodige materiaal hebben zij zich daartoe tot alle, Protestantsche kerkge nootschappen in ons land gewend, met het verzoek hun, het thans in gebruik zijnde zegel, of 'n afdruk daarvan te wil len toezenden en de vragen te willen be antwoorden, die op een bijgaand enquête formulier worden gesteld. m ,,111 i SCHOOLRAAD VOOR 8CHOLEN MET DEN BIJBEL. Het 51e Jaarverslag. Aan het zooeven uitgekomen 51e jaar verslag van den Schoolraad voor de Scholen met den Bijbel ontleenen we dat op 1 Juli j.l. bij den Schoolraad aange sloten waren 1685 scholen, w.o. 14 kweekscholen en 29 scholen voor voorbe reidend lager onderwijs. 299 scholen met 1209 leerkrachten waren op 1 Juli j.l. toegetreden tot het Hulpfonds voor ge weigerde Rijks- en Gemeentelijke bijdra gen. Het diploma schoolraad werd in het afgeloopen jaar behaald door 77 perso nen, waardoor het totaal aantal van hen die in het bezit van dit diploma zijn tot 3888 steeg. In het verslag zijn opgeno men de uitspraken van de commissie voor de gewone geschillen in twee geval len en 16 uitspraken van de commissie van beroep voor de bij den Schoolraad aangesloten groep scholen. Inzake ont slag in verband met de opheffing der be trekking werden 73 beslissingen geno men. In het Rechtspersoonlijkheidsregister zijn ongeveer alle scholen ingeschreven en derhalve toegetreden tot de „Borg stellingsorganisatie voor de scholen met den Bijbel". Het financieel verslag sluit met een eindcijfer van f 29.897,27. Het Nijverheidsonderwijs in 1940. Aan de mededeelingen van het Cen traal Bureau voor de Statistiek, afdee- ling onderwijsstatistiek, ontleenen we wat het Nijverheidsonderwijs in 1940 be treft, dat het aantal nijverheidsscholen in 1940 daalde van 731 op 722. In Dok- kum werd een ambachtsschool geopend, waardoor het aantal van deze scholen steeg van 101 tot 102. Het aantal dag vakscholen voor jongens bleef in 1940 op 17 gesteld. Het aantal avondnijver heidsscholen liep terug van 303 op 293. Nieuwe nijverheidsscholen werden in '40 geopend te Druten, Apeldoorn, Leiden, Westkapelle, Mill en Zundert en geschorst die te Oude-Pekela, Tietjerk- steradeel, Harlingen, Zwartsluis, Ter- borg, Den Helder, Naarden, Krimpen a. d. Yssel, Monster, T e r n e u z e n, Made en Beek (L.), en vier te Rotterdam. Twee nieuwe middelbare technische scholen werden geopend, n.l. te Enschedé en te Eindhoven, waardoor het aantal scholen voor middelbaar-technisch en/of kunst nijverheidsonderwijs tot 20 steeg. Het aantal zeevaart-, visseherij- binnen vaart- en machinistenscholen verminder de met 4 en bedraagt thans 33. Geschorst werden de binnenvaartscholen te Leeu worden, Marken en B r e s k e n s en de zeevaart- en machinistenschool te Terschelling. De cursus voor scheepsma- chinisten verbonden aan de ambachts school te Appingedam, werd eveneens geschorst. Het aantal nijverheidsscholen voor meisjes steeg van 255 op 257 door opening van nieuwe scholen te Vlagt- wedde, Eibergen, Katwijk, Wassenaar en Ovezande en schorsing van die te Texel en te den Bosch, terwijl de avond vakschool voor winkelpersoneel te Am sterdam met de dagschool werd gecom bineerd. Het aantal leerlingen bij het nijver heidsonderwijs daalde van 161.349 in 1888 op 154.269 In 1940, een afname der halve met 7080 of ruim 4 pet. De daling ven ;t leerlingenaantal der avondnjjver- heidsschclen die reeds in 1939 inzette, heeft zich in 1940 in verscherpte mate voortgezet. In 1939 waren er 41.879 leer lingen, in 1939 41.616 en in 1940 37.298. De kunstnijverheidsscholen, de opleidin gen voor de binnenvaart en de zeevis- scherij liepen eveneens in leerlingenaan tal terug. De bijzondere tijdsomstandig heden hebben ook bij de opleiding, zoo wel als bij de cursussen bij het nijver heidsonderwijs voor meisjes de leerlin gentallen doen terugloopen. De verduis tering was oorzaak dat tal van scholen zich genoodzaakt zagen de avondoplei dingen en cursussen voor meisjes stop te zetten of wel om te zetten in dagonder wijs en tal van meisjes zagen zich door haar werkzaamheden verhinderd aan dit dagonderwijs deel te nemen. De in 1940 in het leven geroepen korte cursus sen tot voorlichting in dezen tijd op het gebied van voedingsleer en koken, waschbehandeling, kleeding en doelmati ge besteding van de inkomsten, waarbij in het bijzonder gelet wordt op actueele voorschriften en distributieregelingen welke cursussen veelal bestaan uit 8 10 lesuren van 60 minuten, trokken niet minder dan 25.622 cursisten. Het aantal organiseerende lichamen van opleiding volgens het leerlingenstelsel steeg met 2. Het aantal werkgevers met leerlingen in opleiding steeg van 1600 tot 1780 en het aantal leerlingen in opleiding van 3520 tot 4188. Het aantal leerkrachten bij het nijverheidsonderwijs bleef vrijwel stabiel. Het aantal vrouwelijke leerkrachten ver toonde ten aanzien van 1938 een klei nen achteruitgang. DE N.I.V.O. Bij beschikking van den Secretaris- Generaal van het Departement van Op voeding, Wetenschap en Cultuurbescher ming, is bepaald, dat in de gemeente Arnhem zal zijn gevestigd het Neder landsche Instituut voor Volksche Op voeding (NIVO). Benoemd is tot leider daarvan B. L. W. Bossong, wonende te Voorburg, en benoemd tot leider van het onderwijs aan voornoemd instituut Dr D. A. C. Bruggeman, wonende te Voorscho ten. Examens. Geslaagd voor het hoofdacte-examen de heer H. H. Sytsma te Vlissingen en J, C. J. Quartel te Middel burg. Aan de Landbouw-hoogeschool te Wa- geningen zijn geslaagd voor het examen tuinbouwkunde l.o. de heeren W. Bos- schaart te O. en W. Souburg, J. Eggermont en L. M. Huige, beiden te Ovezande. De heer S. J. de Korte Lz., voor heen te T h o 1 e n, is geslaagd voor de acte Fransch l.o. Geslaagd voor de acte Fransch l.o., de heer W. J. Westveer te Hein- kenszand. Bij de te Utrecht gehouden examens van de vereeniging tot veredeling van het ambacht slaagden de volgende hee ren meubelmaker, gezelP. J. Kam- bier, Vlissingen; huisschilderen, gezelJ. de Munck, Goes; metselen, meesterW. G. Simons, Terneu- z e n. hage, het spreekt recht met drie leden. De procureur-generaal bij het. gerechts hof te 's-Gravenhage is tevens procureur- generaal bij het vredegerechtshof. Het vredegerechtshof neemt in hooger beroep kennis van de zaken, welke in eersten aanleg door den vrederechter zijn berecht. Het kan evenwel ook in eerste instantie kennis nemen van alle tot de bevoegdheid van de vrederechters behoorende misdrijven ten aanzien waarvan de procureur-generaal bij het vredegerechtshof van oordeel is, dat zij onmiddellijk bij het vredegerechtshof aanhangig gemaakt dienen te worden. Ten slotte kan het vredegerechtshof ook strafzaken, welke tot de kennisne ming van den vrederechter zouden be- hooren, maar welke voor de inwerking treding van het besluit reeds zijn be ëindigd, door een in kracht van gewijsde gegane uitspraak, op vordering van den procureur-generaal opnieuw behandelen. Het vredegerechtshof beslist steeds in hoogste ressort: tegen zijn beslissingen bestaan geen rechtsmiddelen. Mr Dr Johan H;erman Carp werd in 1893 geboren te 's-Gravenhage. In )921 promoveerde hij. Terstond na zijn doctoraal-examen in de rechtsweten schap in 1917 was hij reeds in den pro vincialen bestuursdienst getreden. Op den dag dat het verbod voor de ambtenaren der provincie Zuid-Holland werd ingetrokken, is Mr Dr Carp als lid der N.S.B. toegetreden. Mr A, Semplonius werd op 23 Maart 1891 te Bornzwaag in Friesland geboren. Hij promoveerde op 19 Maart 1920 aan de Vrije Universiteit te Amsterdam. Sinds 15 April 1920 oefent hij het be roep van advocaat en procureur uit. In 1940 trad hij toe tot de N.S.B. Mr J. E. W. Duys werd in 1877 te Nijmegen geboren. Van 1909 tot 1937 was Mr Duys lid der Tweede Kamer. In 1935 trad hij uit de S.D.A.P. en sloot zich in den aan vang van 1939 aan bij de N.S.B. M r G. J. F. S 1 u y t e r s is op 28 Febr. 1902 te Oostende geboren. Van 1936 tot Februari 1941 was hij gevestigd als ad vocaat en procureur te Utrecht. Op 2 Maart 1933 trad de heer Sluytêrs toe tot de N.S.B. Beëedigd. Ter terechtzitting der Arrondissements- Rechtbank te Middelburg zijn beëedigd als Ambtenaar van den Burgerlijken Stand der gemeente Kortgene dhr A. A. S c h u Pt, burgemeester dier ge meente en als idem van de gemeente 's-Heerenhoek de heer A. M e n- h e e r e, winkelier, aldaar. Faillissement. Het faillissement van de N. V. Izaak Boasson en Zonen's Bank in liquidatie, te Middelburg, is geëindigd door het ver bindend worden der slot-uitdeelingslijst. Curatoren: Mr A. J, van der Weel, Ad vocaat en Procureur te Middelburg, en T. Zandstra, accountant te Middelburg. Het sterftecijfer, d.w.z. het aantal sterfgevallen per jaar, berekend per 1000 levenden, is in Nederland, gelijk trou wens in de meeste andere landen, de laatste tientallen jaren sterk afgenomen. Nederland is het land met het laagste sterftecijfer van West-Europa. In het bijzonder de zuigelingensterfte, die steeds een groot percentage van het to taal aantal sterfgevallen in een land uit maakt, is in ons land sterk afgenomen. Merkwaardig is het wel, dat de zuige lingensterfte bij jongens grooter is dan bij meisjes. Het jongensoverschot bij pas geborenen bestaat (in ons land worden 105 tot 106 jongens geboren tegen 100 meisjes), verandert reeds in het eerste levensjaar in een meisjesoverschot. Het schijnt dat jonge mannelijke kinderen ge voeliger zijn voor kinderziekten, dan jon ge vrouwelijke kinderen. In ieder geval schijnt het „zwakke geslacht" op jeug digen leeftijd meer weerstand tegen ziek ten te bezitten dan het jeugdige „sterke geslacht". Op deze wijze ontstaat een vrouwenoverschot. Zoo bestond de bevol king van Nederland in 1947 voor 50,1 pet. uit vrouwen en voor 49,9 pet. uit mannen. In het algemeen kan men zeggen, dat de sterfte in de zomermaanden het laagst is, en hooger wordt in de wintermaan den. De maand Maart vertoont meest al de hoogste sterftecijfers, terwijl van de zomermaanden met een gemid deld lager sterftecijfer dan de andere maanden van het jaar, Augustus meestal de kroon spant met het laagste gemiddelde sterftecijfer. Als men de gemiddelde sterftefrequen- tie in 1937 per maand op 100 stelt, dan was de sterfte in Augustus 1937 slechts 78, in Januari van datzelfde jaar be droeg de sterfte echter ongeveer het dubbele van die in Augustus, te weten 160. In de wintermaanden schijnen de kou de en het vocht ongunstig in te werken op den mensch. Hierdoor worden vooral de ademhalingsorganen, zooals de lon gen, aangetast. De weersomstandigheden zijn van in vloed op de sterfte. Door het Amster- damsche Bureau voor de Statistiek werd in de jaren 1906 en 1908 het sterftecijfer vergeleken met het weer. Lage tempe ratuur gaf een hoog sterftecijfer. Ook de barometerstand bleek van invloed te zijn op de algemeene sterfte. Hoogere barometerstand gaf een lagere sterfte, al was de barometerstand veel geringer dan die van de termometer. In de strenge wintermaanden van 1940 was het sterftecijfer 36 pet. hooger dan in de overeenkomstige maanden van het voorafgaande jaar. Provin&lale JAARVERSLAG 1940. Aan het jaarverslag over 1940 van de Prov. Zeeuwsche Schoonheidscommissie ontleenen wij het volgende: De vaste wekeljjksche bijeenkomst van de subcommissie, belast met de beoor- deelmg van bouwplannen, werd vrijwel het geheele jaar 1940 voor de onder- commissies Walcheren en Zuid-Beve land gehouden. Tengevolge van de oor logsomstandigheden werden in de de maanden Mei en Juni vrijwel geen bijeenkomsten gehouden. Aan Gedep. Staten werden op 5 aan vragen om ontheffing overeenkomstig art. 3 der Provinciale verordening tot het weren van inbreuken op natuur schoon in Zeeland advies uitgebracht. De studiecommissie, gevormd tenein- de wijziging en uitbreiding der reclame- I verordening te bestudeeren is bij het be gin van dit jaar haar arbeid begonnen. Tengevolge van de door den oorlog ge wijzigde omstandigheden is echter in dit werk stagnatie ontstaan. Een kantoorgebouw voor de Z.V.T.M. in den Perkpolder werd aan onze beoor deeling onderworpen. Hierover kon gun- tig worden geadviseerd. Behalve dit bouwplan werden uit Terneuzen nog twee belangrijke bouwwerken ter beoordee ling voorgelegd. Voor het eerste plan, een gebouw voor de Kamer van Koop handel, werden ingrijpende wijzigingen geadviseerd. Het tweede betrof een ont werp voor een belastinggebouw; hier over kon met geringe wijziging, gunstig worden geadviseerd. Uit Vlissingen werd een belangrijke uitbreiding van de timmerfabriek der Kon. Mij. „De Schelde", aan onze beoor deeling onderworpen. Hiermede kon onze commissie zich vereenigen. Van het verbouwingsplan voor het so ciëteitsgebouw „Concordia" te Zierikzee werd dit jaar een nieuw plan ter beoor deeling ontvangen. Ditmaal kon, nadat geringe wijziging was aangebracht, ad vies tot uitvoering worden gegeven. Uit voering der plannen bleef echter, ten- gevolge van de gewijzigde tijdsomstan digheden achterwege. Sub-Commissie voor bouwplannen. Aan de beoordeeling dezer commissie werden in 1940 onderworpen 92 bouw plannen, tegenover 226 in 1939, 258 in 1938, 235 in 1937 en 76 in 1936. Derhal ve een belangrijke teruggang, welke duidelijk te wijten is aan de na Mei van dit jaar ingetreden gedaalde bedrijvig heid in het bouwvak, tengevolge van den oorlogstoestand. Het percentage der direct goedgekeur de plannen was dit jaar 25 pet., tegen over 39 pet. in 1939, 26,5 pet in 1938, 31,5 pet. in 1937 en 33 pet. in 1936. De verbetering welke in 1939 was ingetre den is dus weer geheel verdwenen. Van de stedelijke gemeenten bereikte alleen Vlissingen een hooger peil dan het vorige jaar. Daarbij dient weliswaar rekening te te worden gehouden met de mindere be trouwbaarheid der percentage-cijfers, omdat deze betrekking hebben op een zooveel geringer aantal bouwplannen dan in de voorgaande jaren, doch daarmede is de groote achteruitgang in gehalte voor Middelburg niet te verklaren. Waar in deze plaats door het Gemeentebestuur alle bouwplannen aan het oordeel van onze Commissie onderworpen worden, rest slechts de conclusie, dat opdrachten te dezer stede in toenemende mate aan minder bevoegden worden verleend. Onze Commissie kan daartegen alleen optreden door het aanleggen van stren gere maatstaven bij haar beoordeeling en door in haar adviezen op het overleggen van vakkundiger werk aan te dringen. Wat het peil der plattelandsbevolking betreft, hiervoor kan worden verwezen naar het vorig jaarverslag. De daarin gesignaleerde moeilijkheden, die zich Om naar een winkel te gaan, en te koopen wat men noodig heeft, indien de beurs dit toe laat, is geen kunst, meer hoofd brekens kost het evenwel om de oude stukken, die we hebben tot nieuw te vermaken. In onze kast hangt nog een ouden gummi mantel, die nog goede stukken heeft, die we kunnen benutten. Soms kan er een schort van ge maakt worden, terwijl een cape-je zeer practisch is om te voorko men, dat de japon of onderjurk bij het wasschen van het haar nat wordt. Zoo'n regencape met schoudercape is trouwens ook zeer doelmatig, zoowel voor dames als meisjes. Op nevengaande afbeel ding is het knipoverzicht weer gegeven; de cijfers geven de ma ten in cm. aan. Fig. I voorstuk, fig. II rugstuk kraag, fig. Ill helft van het kapje^ Fig. II en III worden in het midden langs de vouw gelegd. Naden apart aanknippen. Na het knippen sluit men de bovennaad van het kapje en werkt deze af met een schuin reepje. Onderkant inhalen en ver binden met het schouderstuk, dat met schuine biesjes aan den binnenkant is afgewerkt, waarna er een bandje van 3 cm. breedte en 37 cm. lengte over kap en schouderstuk wordt gestikt. Sluiting met knoop en lusje.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3