Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuvys Laatste Berichten Land- en Tuinbouw afscheid, bevestiging en intrede. Giften en iegaten. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen Ned. Herv, Kerk. Aangenomen: naar Pietersbie- nxm, cand. H. J. van Dijk te Hilversum; naar Suameer, S. van Sinderen te Hoog- made. Bedankt: voor Annerveen, Bour- tange en Oterdum-Heveskes, cand. H. J. van° Dijk te Hilversum. Gerief. Kerken. Beroepen: te Eemdijk, cand. A. I. Krijtenburg, hulpprediker te Bunscho ten-Spakenburg; te Mijdrecht, J. H. Mul der te Giessen Oud- en Nieuwkerk. Chr. Geref, Kerk. Tweetal:te Zwaagwesteinde, K. Bokhorst te Doesburg en A. Zwiep te IJmuiden. Ds A. F a b e r, Ned. Herv. predikant te Renesse (Z.), is voornemens 12 October zijn intrede te doen als voorgan ger van de aideeling Kampen van de Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden. Zondag is cand. C. Gilhuis door zijn broer, Ds J. C. Gilhuis van Katwijk aan Zee, bevestigd als predikant der Geref. Kerk te Leimuiden. Ds Gilhuis deed zijn intrede met een preek over Richt. 6 14. Na bevestigd te zijn door Ds J. Jon- geleen van Apeldoorn, deed Ds I. van der Knijff, gekomen van De Krim, Zondag zijn intrede bij de Chr. Geref. Kerk te Papendrecht, met een preek over 1 Cor. 2:2. De heer P. J. Lugt, proponent van de Alg. Doopsgez. Soc. te Amsterdam, hoopt Zondag 7 September 1941 zijn in trede te doen te Hippolytushoef (Wierin- gen), na bevestigd te zijn door Ds F. Dij- kema van Amsterdam. I Hulppredikers. De kerkeraad der Geref. Kerk te Woerden heeft cand. F. Pijlman voor een half jaar herbenoemd als hulpprediker. Benoemd tot hulpprediker bij de Geref. Kerk te Zuidhorn cand. P. Westra te Gerkesklooster. Ds W. de Jong. Vandaag viert Ds W. de Jong, em. pred. der Geref, Kerken, wonende te Emmen, zijn 80sten verjaardag. Ds Wijtze de Jong werd 20 Aug. 1861 te Oldeboorn geboren en studeerde aan de Theol. Hoogeschool te Kampen, waar hij in 1883 candidaat werd. 9 Dec. van dat jaar bevestigde wijlen Ds Miedema hem te Beetgum in zijn eerste gemeente. In 1890 vertrok hij naar Dalfsen en tot aan zijn emeritaat in 1922 heeft Ds de Jong deze gemeente gediend. Bij herhaling was Ds de Jong lid van de Part. Synode van Overijssel. Twintig jaar maakte hij voor de prov. Overijssel deel uit van het college van deputaten voor de Soembazending, waarvan hij ook voorzitter was. In den lande heeft hij alom spreekbeurten vervuld voor de Ver. tot Chr. Verzorging van geestes- en ze nuwzieken, alsook voor de Geuzenstich- ting te Brielle. scheiding geheel verlatende voort te gaan aan de achterzijde van de wonin gen, staande aan de Zuidzijde van dien weg. Het ware regelmatiger geweest de grens in het hart. van den weg te laten doorloopen tot het hart van den nieuwen Vlissingschen weg. B. en W. nemen op grond hiervan een afwijzende houding in omtrent de voor gestelde wijziging en zij stellen voor een afwijzend advies aan Ged. Staten uit te brengen. De Raad vergadert. Gisteravond vergaderde de Gemeente raad. Aangeboden werd het verslag van den schoolarts. Vastgesteld werd een ar- beidsovereenkomstenbesluit betreffende de vaste kern van den luchtbescher mingsdienst. De Raad kon zich geheel met het prae- adbies van B. en W. inzake de grenswij- zigign vereenigen en nam dit ongewij zigd aan. Koudekerke. Gemeenteraad. De grenswijziging. De burge meester opende de vergadering van den Raad, die Zaterdagavond gehouden werd met gebed. Weth. Contant was wegens ongesteldheid afwezig. Na de behandeling van de ingekomen stukken deelde de heer Verhage mede, dat de gemeente-rekening 1940 in orde bevonden was. Deze rekening sluit voor de gewone uitgaven met een batig saldo van ruim f 1300 en voor de kapitaalre kening met 'n goed slot van ruim f 3400. Aldus vastgesteld. Het bedrag, dat de gemeente heeft uit- ?ofnVen volgens art- 55 bis der L.O.-wet f sco Werd vo°rloopig vastgesteld op 1568.83 en het bedrag dat er voor is beschikbaar gesteld op f513.33. De bedragen der vergoeding volgens art. 103 der L.O.-wet werden voor de Ge- school op het dorp vastgesteld op 1440, voor de Herv. school op 't dorp op f1040, voor de Geref. school op 't ^and op f 490 en voor de andere bijzon dere school op 't Zand op f810. De be dragen der voor vergoeding in aanmer king komende kosten werden vastgesteld °P 1406,56%, f967,44, f555,72 en f 1003,48. Vervolgens werd, eveneens z.h.st. be- Wijlen baronesse Van Sijtsama-Colen- brander te Oldebroek heeft aan de Dia conie der Ned. Herv. Gemeente aldaar f2000 gelegateerd. Prof. Dr H. Sparnaay. Dr H. Sparnaay, thans leeraar aan de R. H. B. S. te Amersfoort, is met ingang van 15 September benoemd tot gewoon hoogleeraar in de faculteit der letteren en wijsbegeerte aan de Rijksuniversiteit te Utrecht, om onderwijs te geven in de Duitsche taal- en letterkunde. Tegemoetkoming in de kosten van ver voer van kinderen naar veraf gelegen scholen. Een inwoner van de voormalige ge meente Sint Kruis (thans Aar denburg) verzocht destijds aan den raad dier gemeente om vergoeding uit de gemeentekas van de kosten van ver voer van zijn leerplichtig kind, hetwelk de op ruim 5 km. van de woning verwij derde bijzondere school te Oostburg bezocht. De gemeenteraad beschikte hierop afwijzend, daarbij overwegende, dat bedoelde steun slechts wordt ver leend, indien en voor zoover de finan- cieele toestand der ouders daartoe aan leiding geeft, terwijl in het onderhavige geval naar de meening van den raad de ouders zeer wel in staat wa ren tot het aanschaffen van een rijwiel, waarmede gedurende enkele jaren voor bedoeld vervoer kan worden volstaan. Ged. Staten van Zeeland vernietigden echter dit gemeenteraadsbesluit en stel den de tegemoetkoming vast op f 11.50 per jaar. Na laatstbedoelde beschikking ging de gemeenteraad in béroep met als ge volg, dat thans door den secretaris-ge neraal van het departement van opvoe ding, wetenschap en cultuurbescherming dit beroep ongegrond is verklaard. Naar de meening van dezen bewindsman heb ben Ged. Staten de gevraagde vergoe ding terecht bepaald op f 11.50 per jaar (kosten van vervoer per rijwiel), terwijl de geldelijke omstandigheden van aanvrager van dien aard zijn, dat de vervoerkosten volledig voor vergoeding in aanmerking komen, waarbij ook gelet is op de samenstelling van het betrok ken gezin, dat een viertal minderjarige kinderen telt. Mooi succes voor een doofstomme. Op de afdeeling Vliegtuigbouwkunde der M.T.S. te Haarlem slaagde een dezer dagen een doofstomme candidaat met zeer goede cijfers. Dit is wel een bijzon dere en unieke gebeurtenis in de examen wereld. Uit den aard der zaak vroeg deze prestatie groote wilskracht en doorzet tingsvermogen. Benoeming. Mej. L. van Dijk te Middel burg is benoemd tot onderwijzeres aan de Chr. school te Ugchelen. Examens. Geslaagd voor het hoofdacte-examen mej. J. M. SmitteZoutelande (A), Joh. van de Velde te Sou burg (A en B) en A. A. J. de Boo te K w a d e n d a m m e (B). sloten tot vaststelling van een arbeids- overeenkomstenbesluit voor het perso neel van de vaste kern van den lucht beschermingsdienst en tot het vaststel len van een nieuwe veldwachtersverorde ning. Inzake de wijziging van de grens tus- schen Middelburg en Koudekerke was de raad unaniem van meening, dat het alge meen belang deze wijziging in het huidig tijdsgewricht allerminst vordert. De kindertoeslag voor de ambtenaren en den gemeentewerkman werd z.h.st. in overeenstemming gebracht met de Rijks regeling. Ook werd besloten de pomp in de brandweerkazerne aan te sluiten aan de Nortonpomp bij het huis van den dok ter, zoodat de brandweer ten allen tijde over water kan beschikken. Afscheid. Hierna richtte de burgemeester het woord tot de heeren Lorier en Stoppels, die op 't Zand wonen, daar zij voor de laatste maal de vergadering bijwoon den. Spr. bracht hen dank voor de pret tige samenwerking, die wederzij dsch vol vertrouwen is geweest en hoopte, dat zij met blijvende voldoening op de afgeslo ten periode zouden terugzien. Tevens dankte de burgemeester de be- woners van 't Zand voor de wijze waar op zij zijn moeilijke taak gemakkelijk ge maakt hebben. De heer Lorier dankte tevens namens den heer Stoppels en de ingezetenen den burgemeester voor alles wat hij voor de beide raadsleden en de bewoners van 't Zand geweest is. Spr. wees op de pret tige samenwerking, die er steeds bestaan heeft voor 't Zand en geheel Koudekerke met den burgemeester. Arnemuidert. Van 5 M. hoogte gevallen. Maandag is een te Vlissin- gen tijdelijk woonachtig werkman, werk zaam aan de nieuwe fabriek van de fa. Vlaming alhier, door den krachtigen wind uit een goot gewaaid en van een hoogte van 5 M. gevallen. Dr de Haas deed den man per auto naar Vlissingen overbrengen, waar h\j in het ziekenhuis is opgenomen. Zuidzande. Wethouders ont slagen. In de Vrijdagavond gehou den Raadsvergadering werd door den burgemeester medegedeeld, dat b\j be schikking van den Rijkscommissaris aan de beide wethouders der gemeente, de heeren J. Risseeuw en P. Luteijn met in gang van 8 Augustus 1941 ontslag als zoodanig is verleend, op grond van hun hoogen leeftijd. -< Tot tijdelijk wethouder werd gekozen de heer J. Ie Roy. De gemeenterekening over 1940 wees een batig saldo aan van f 6742,99, zijnde plm. f 2000 meer dan vorig jaar. Tot hoofd der O. L. school werd met 4 st. benoemd de heer B. v. d. Reepe te Aalsmeer (nr 2 der voordracht). Nr 1, de heer J. Heukelom te Rhenen verkreeg 3 stemmen. Naar aanleiding van een adres van de oudercommissie, de afd. Volksonderwijs en het Comité voor de openbare school werd met 5 tegen 2 st. besloten tot den bouw van een 3-lokalige openbare school. De Inspecteur L. O., de voorzitter en de minderheid van den Raad achtten een twee-lokalige voldoende, omdat het aan tal leerlingen ongeveer 65 bedraagt en het 3e lokaal spoedig ongebruikt zou staan. Het verschil in kosten werd op f 10.000 geschat. Verdronken. Nabij de Muntbrug te Utrecht is gisteravond de 8-jarige A. J. bij het visschen in het Merwedekanaal te water geraakt en verdronken. Een „waardevolle" ta fellade. Met het oog op zijn aan staande verhuizing had de alleenwonen de emeritus-pastoor, Suidgeest, wonen de op Kapel te Heiloo zijn geld in de lade van een tafel bijeen gelegd. Giste ren kwam hij tot de ontdekking, dat het heele bedrag van circa f3800 verdwe nen was. Onveilig Den Helder. Sedert, in verband met de Engelsche luchtaanvallen, een groot deel van de bevolking van Den Helder in de omlig gende gemeenten is ondergebracht en vele huizen dus verlaten zijn, trachten lichtschuwe elementen daar hun slag te slaan en weg te halen wat van hun ga ding is. Onlangs is de politie er in ge slaagd een bende te ontmaskeren. Des ondanks zijn er den laatsten tijd weder om tal van inbraken gepleegd. Dezer dagen werd een woning van een bewoner aan den Ruyghweg bezocht. De diefstal van een kleed leidde tot aan houding van een persoon, die bekende de inbraak gepleegd te hebben. Men was toen zoo fortuinlijk tévens de hand te kunnen leggen op nog drie andere ver dachte personen. Dit drietal heeft ten slotte toegegeven vijf inbraken te heb ben gepleegd. Voorts heeft de politie een man be trapt, die een fiets uit de gang van een café trachtte te stelen. Hiermede bleek men een goede vangst te hebben ge daan, waardoor een aantal van de vele fietsendiefstallen, welke in Den Heidér worden gepleegd, is opgelost. De gearresteerde bekende meer fiet sen te hebben gestolen. Tot dusverre is men er in geslaagd negen van de door hem gestolen rijwielen te achterhalen. (N. R. C.) Meubilair op den bon. De Duitsche Rijksminister voor oecono- mische zaken, heeft volgens de „Frank furter Zeitung", bij een rondschrijven een „vergunning" voor het aanschaffen van meubelen ingevoerd. Deze vergun ningen worden door de distributiebu- reaux uitgereikt. Zij dienen in de eerste plaats om in de noodzakelijkste behoefte van door vijandelijke aanvallen en bom inslagen getroffenen terstond te voor zien. Daarnaast zal de vergunning ook dienstig zijn voor de inrichting van woonruimten, die tijdens den oorlog ge bouwd of vrijgekomen zijn. Het is niet mogelijk elk jong echtpaar direct bij de huwelijksvoltrekking een vergunning te geven, omdat jongge trouwden door het gebrek aan leeg staande woningen de meubelen vaak in deöpt brengen. Reeds in vredestijd richt zich de afzet vein meubelen meer naar het aantal vrijgekomen woningen dan naar het aantal huwelijken. Derhalve wordt een vergunning slechts dan uitge reikt, als men een leegstaande woning moet inrichten. Het rondschrijven be paalt uitdrukkelijk, dat verhinderd moet worden, dat woonruimte ooit wegens een tekort aan meubelen en huisraad leegstaat. Met die vergunning kan men bij iederen meubelhandelaar of meubel maker zijn inkoopen doen. Ongeval. Een 27-jarige bankwer ker was gisterochtend op een der Rotter- damsche scheepswerven met eenige ar beiders en met behulp van een bok bezig met het verzetten van een circa 2% ton wegende as. De arbeiders werden verrast door een plotselinge beweging van het zware voorwerp met het gevolg, dat S. een klap tegen het bovenlichaam kreeg. Het slachtoffer is met ernstige inwendige kneuzingen in het ziekenhuis opgeno men. Jo ngeman vermoord. Zondagavond is het dorp Est (bij Gel- dermalsen) opgeschrikt door een moord aanslag. De 24-jarige S. bleek, op weg naar huis, komende van een buurtavond, midden in het dorp te zijn aangevallen door een caféhouder, die hem zware steekwonden toebracht. Het slachtoffer is na ongeveer een half uur overleden. De dader meldde zich zelf by de poli tie. De politie onderzoekt nog de oor zaken van den aanslag. De doodslag in Est. In verband met den moord te Est bij Gel- dermalsen kan nog het volgende worden gemeld. Zondagavond was het slachtoffer K. Scheffer met twee vrienden een fiets tochtje gaan maken. Omstreeks midder nacht waren zij in Est terug en in de kom van het dorp stapten zij af en ble ven nog wat praten. Met een korten groet voegde toen de caféhouder C. S. zich bij het gezelschap, viel den 24-jari gen Scheffer aan en verwondde hem doo- delijk. De dader sloeg hierna op de vlucht. Later bleek, dat hij rechtstreeks naar het naburige dorp Opijnen is gere den en zich daar bij de politie heeft aan gemeld. C. S., die dertig jaar is, leefde in on min met zijn vrouw. Zij woont niet meer bij hem in, doch is elders in betrekking. Het schijnt, dat Scheffer omgang heeft gehad met de echtgenoote van S. Dreigende onlusten in Siberië. D. N. B. meldt uit Sjang hai: De toenemende ernst van den toe stand in Siberië is voor de Sowjet-Unie aanleiding geweest, naar goedingelichte kringen in Sjanghai hebben vernomen, den onderchef der staatspolitie, Merkoe- lov, met een officieele opdracht naar Si berië te zenden. Merkoelev moet in de eerste plaats den toestand in Siberië onderzoeken, ten tweede een verbetering tot stand bren gen in de samenwerking met den etappe- dienst en ten derde de opneming der mil- lioenen vluchtelingen organiseeren, die thans uit de westelijke deelen der Sow jet-Unie in Siberië binnenkomen. Uit dezelfde kringen verluidt, dat in West-Siberië de staat van beleg is afge kondigd. In verband met het separatis tische en antibolsjewistische streven vein aanzienlijke deelen der Siberische bevol king, is het plan opgegeven om in Sibe rië naar het voorbeeld van het Europee- sche deel der Sowjet-Unie volkslegers in guerilla-organisaties te vormen. Er is bevel gegeven de bevolking te ontwape nen. Merkoelovs voornaamste taak is te onderzoeken, of de tot nu toe getroffen maatregelen voldoende zijn om de klaar blijkelijk dreigende onlusten in de kiem te smoren. Onder de onafzienbare rijen vluchtelin gen zijn reeds epidemieën uitgebroken, die groote offers hebben gevraagd. Er moeten niet alleen maatregelen worden getroffen om uitbreiding der epidemieën te voorkomen, doch tevens moet de haard der onlusten worden opgeruimd, die de ellende der vluchtelingen heeft veroor zaakt. Clandestiene banden fabriek ontdekt. De Cen trale Crisis-contröledienst heeft een goede vangst gedaan door de opsporing van een clandestiene bandenfabriek in Amsterdam-Noord. Het betreft een uniek geval van ontduiking der dislri- butievoorschriften. Het is al heel wat keeren gebeurd, dat het spoor leidde naar handelaren, die zich aan clandes- tienen handel schuldig maakten, doch dat een fabriek zich toelegt op het ver vaardigen van artikelen, die buiten het distributiesysteem worden gehouden, is zeker een ernstig feit. Te Putten is het eerste spoor ontdekt. Hier vond men bij een bewoner rijwiel banden die in den zwarten handel thuis behoorden. Al zoekende bleek den con troleurs, dat de banden uit de hoofdstad gekomen waren en toen begon men te Amsterdam een onderzoek dat dagen lang duurde en ten slotte tot resultaat had dat ernstige vermoedens rezen tegen een fabrikant in Amsterdam-Noord. Een halven dag lang moesten recher cheurs van den Crisis Controledienst in de gebouwen van de fabriek zoeken, voor zij tusschen stapels andere goederen, die tot aan het plafond reikten, een groote partij rijwielbanden en voor de produc tie benoodigde materialen verborgen vonden. De geheele partij is toen onmiddellijk in beslag genomen; proces-verbaal werd opgemaakt. Het was voorts nog een heel werk de banden op te sporen die den laatsten tijd de fabriek hebben verlaten. Tot nu toe zijn reeds duizend van deze clandestien vervaardigde rijwielbanden opgespoord. Ook zijn rijwielen in be slag genomen, die van deze banden wa ren voorzien. Boschbrand in Lerida. In de provincie Lerida in Spanje is een bosch- en steppebrand uitgebroken, die als gevolg van den storm een omvang van 25 vierkante km. kreeg. Politie en militairen nemen aan de bestrijding deel. (D. N. B.) Ernstig tramongeluk. Tusschen Brussel en Leuven zijn Zon dagmiddag twee trams in volle vaart met elkaar in botsing gekomen. Ze was zoo hevig, dat slechts een wrakhoop van hout en ijzer overbleef. Een passagier werd gedood, 50 werden ten deele ern stig gewond. Het ongeluk moet worden geweten aan het falen van de signaal- lichten. Bij het reddingswerk heeft, al dus A.N.P., het Duitsche Roode Kruis flink geholpen. Spoorwegongeluk te L y o n. Bij een spoorwegongeluk op het Centraal Station te Lyon werden 20 personen ernstig en 17 licht gewond. Een uit St. Etiennes komende boe- meltrein geraakte door verkeerden wis selstand op dood spoor en botste tegen een tunnelmuur. De locomotief en de beide eerste personenrijtuigen ontspoor den. (D.N.B.) Kippenhok als abat toir. De Edesche politie sloeg door de aanhouding van R. en K., beiden te Ede, een goeden slag. Eerstgenoemde, die ten stelligste ontkende zich aan frauduleuze slachting te hebben schuldig gemaakt, had zijn kippenhok in een abattoir ver anderd. De politie vond als bewijs daar van een touw met een lus en een stuk pees en ook een ijzeren haak met over blijfselen van varkensvleesch en in de plaats van kippenveren varkenshaar. Bovendien trof de politie op 1 m diep te nog varkensdarmen aan en een bos varkenshaar. R. bekende toen en gaf toe 44 pond varkensvleesch te hebben ver kocht, maar ook de laatste maanden on geveer 40 varkens en 8 schapen te heb ben geslacht en verkocht. Vooral in Am sterdam had men daarvoor een afzetge- beid gevonden. Tegen beide mannen is proces-verbaal opgemaakt. Doodelijk ongeluk. Gis teravond is de 64-jarige W. S. uit Dor drecht met een motorfiets op den afrit van den Rijksweg naar den Weeskinde- rendijk aldaar door onbekende oorzaak in aanraking gekomen met een verkeers heuvel, waardoor hij is gevallen. Hij kreeg ernstige wonden aan hoofd en ge laat, alsmede vermoedelijk een schedel- basisfractuur. Het slachtoffer is overgebracht naar het gem. ziekenhuis, alwaar hij in den afgeloopen nacht is overleden. Door vallenden boom gedood. Bij het kappen van boomen is de arbeider G. W. te Stokkum, gem. Bergh, die op Duitsch gebied werkzaam was, door een neervallenden boom ge troffen. Hij was onmiddellijk dood en laat een weduwe met 9 kinderen na. MIDDELBURG. De herbouw der1 stad. In het gebouw de Gouden Poorte, Wa- genaarstraat 12, is thans gevestigd het kantoor Middelburg van den Regeerings- commissaris voor den wederopbouw en de bouwnijverheid, alsmede het „Bouw bureau Middelburg". Wij zagen er reeds goederen lossen, welke voor den herbouw der stad van groote beteekenis kunnen worden. Pand Dam 13, B. en W. stellen voor opnieu w voor vijf jaar het pand Dam 13 te verhuren aan Mej. J. Schoolmeester-Spruit voor f 150 per jaar en haar zoolang een deel der woning, in gebruik is bij het N. V. V. een huurvermindering van f 1 per week toe te staan. DALING VAN DE MAXIMUMPRIJZEN Er zijn voor verschillende tuinbouw producten nieuwe maximumprijzen aan de veilingen vastgesteld, in verband met toenemenden aanvoer. Voor het binnen land zijn de prijzen voor kroten verlaagd van f 4 en f 3,20 tot f 3,50 en f 2.80 in eerste en tweede kwaliteit; voor rabar ber van f 7 en f 5.60 tot f 6 en f 4voor meloenen groene annanas van f 44 en f33,30 op f40 en f32; voor de overige soorten zijn de prijzen van f24 en 19.20 teruggebracht op f 22 en f 17.60. In de druivenprijzen zijn de franken- thalers van f 70 en f 56 verlaagd op f 65 en f 52. Ingevoerd is een maximumprijs voor perziken, die als volgt is vastgesteld: Voor extra, boven 7 cm. doorsnee f 40 en f 32idem 6—7 cm f 20 en f 16, voor 56 cm f 12f 9.60 en 45 cm f5 en f4, resp. Ie en 2e soort en per 100 stuks. Voor de perziken beneden 4 cm is de prijs bepaald op f 60 en f 48 per 100 kg. AANBESTEDINGEN. De Hoofdingenieur van den Rijkswa terstaat te Middelburg heeft hedenmor gen aanbesteed: 1. Het uitvoeren van baggerwerk in het Nederlandsche gedeelte van het ka naal van Terneuzen, in de Oostbuiten haven te Terneuzen, behoorende tot de werken van het kanaal van Terneuzen en in de Veerhaven in den Perkpolder onder de gemeente Hontenisse. Geen inschrijvingen binnengekomen. 2. Het maken van den onderbouw van gewapend beton van een dubbele bascu- lebrug over het buitenhoofd van de Westsluis, een duiker van gewapend be ton tusschen den Midden- en Westka- naalarm en twee beschoeiingen van ge wapend beton, aansluitend bij een duiker in de westelijke Rijkswaterleiding, en het verhoogen van twee vleugelmuren van dien duiker, een en ander gelegen in de gemeente Terneuzen. Ingekomen waren 5 biljetten. Inge schreven werd als volgt: W. J. de Bruin te Neuzen f 41.474N. V. Sliedrechtsche Betonijzerbouw v.h. P. Volckers te Sliedrecht f 40.970Adr. Verhagen te Breda f 40.250N.V. Adr. van der Straaten Jr., Aannemersbedrijf te Hansweert f39.000; en G. Adr. van der Straaten te Neuzen f 38.700. Drie biljetten waren van onwaarde.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3