xPUROL Binnsnland Wanneer verduisteren? Uit de Provincie De handel in oud-goud en oud-zilver. BrStsche bommen. dening no, 0/1.940 betreffende bet in- en uitreizen na paragraaf 4 een nieuwe pa» resraaf wordt ingevoegd, luidende: Paragraaf 4 a MIDDELBURG. Burgemeester en Wethouders over de voorgestelde grenswijziging. Hoe verdeel ik mijn bonnen? GOES. ZUID-BEVELAND. Faillissementen 1© halfjaar van 1941. EEN DALING VERGELEKEN iWET 1840. De afdeeling Gerechtelijke- en Armen zorgstatistiek van het Centraal Bureau voor de Statistiek heeft de voorloopige cyfers gepubliceerd betreffende den om vang der faillissementen in het 1ste halfjaar 1941. Uit de gepubliceerde gegevens bleek, dat de in 1936 ingetreden daling zich ook in 1940 voortzette. Gok het 1ste halfjaar van 1941 bracht hierin geen verandering. Hot aantal uitgesproken faillissemen ten daalde van 731 in de eerste helft van 1940 tot 389 in dezelfde periode van 1941, een daling derhalve van ongeveer 47%. Uit de specificatie naar de provincies blijkt, dat de cijfers voor alle provincies belangrijk lager zijn, met uitzondering van Friesland, in welke provincie het cij fer steeg van 21 tot 29 of per 100.000 inwoners van 4,9 tot 6,9. Het Rykscijfer per 100.000 inwoners daalde van 19,6 in de eerste zes maan den van 1937 tot 4,4 in dezelfde periode van 1941. De laagste cijfers geeft de provincie Zeeland, n.l. 4 faillissementen of 1,6 per 100.000 inwoners. Behalve de Goud- en Zilverbeschik king 1941 no. I bevat de Staatscourant ook een beschikking, betreffende den handel in oud-goud en in oud-zilver. De beschikking bepaalt o.m., dat ongebruik te gouden werken aan het puliek niet mogen worden verkocht of afgeleverd dan tegen inlevering van een overeen komstige hoeveelheid oud-goud of an dere gebruikte gouden werken. De ver koop of aflevering is zonder deze inleve ring toegestaan, indien reeds te voren een overeenkomstige hoeveelheid oud goud of andere gebruikte gouden wer ken zonder afgifte van ongebruikte gou den werken is verkregen en nog in bet bezit van den verkooper is. De kleinhandelaar is verplicht het door hem verkregen oud-goud en oud zilver uiterlijk op den zevenden dag van de maand, volgende op het kwartaal, waarin het is ontvangen, hetzij a. in eigen bedrijf te verwerken; b. aan den fabrikant of den groot handelaar te verstrekken, resp. voor ver vaardiging of levering van nieuwe gou den en zilveren werken; c. aan derden te verkoopen, mits de zen in het bezit zyn van een vergun ning, als bedoeld in artikel 8 der Goud en zilverbeschikking 1941 No. 1. De groothandelaar is verplicht het door hem verkregen oud-goud en oud zilver binnen gestelden termyn, tenzij: a. aan den fabrikant te verstrekken voor de vervaardiging van nieuwe gou den en zilveren werken; b. aan derden de verkoopen, mits de zen in het bezit zijn van een vergun ning, als bedoeld in artikel 8 der Goud en zilverbeschikking 1941 No. 1. Ten aanzien van het by het in wer king treden van deze beschikking reeds in het bezit van den groot- of kleinhan delaar zynde oud-goud of oud-zilver moet aan deze verplichtingen worden voldaan op een nader te bepalen tydstip. 4 DOODEN; 23 GEWONDEN. In 'tafgeloopen weekeinde vloog een tamelijk groot aantal Britsehe vliegtui gen boven ons land. Tal van brisant- en brandbommen werden neergeworpen. In totaal zyn 18 woonhuizen vernield, daarbij werden 4 personen gedood, 14 zwaar en 9 licht gewond. Ook kreeg een groot aantal huizen glasschade. Voorts werden nog eenige koeien en paarden in de weide door bommen gedood. Dr VAN MOQK ONTHEVEN VAN OPDRACHT. BATAVIA. A.N.P.) Dr Van Mook, hoofd van het departement van Econo mische Zaken, is eervol ontheven van zijn opdracht tot het leiden van de eco nomische onderhandelingen met Japan. (Deze ontheffing houdt tevens in, dat die onderhandelingen thans definitief zijn beëindigd. De besprekingen, kort geleden van verschillende zijden gemeld, betreffen dan ook niet het terrein der handelsbesprekingen, doch hebben zeer waarschijnlijk betrekking op onderhan delingen over beduidende verzachting van de economische maatregelen, als blokkeering van saldi, door Japan en Ned.-Indië genomen. Die onderhandelin gen worden gevoerd tusschen den pre sident-directeur van de Javasche Bank, den heer Van Buttingha Wichers, in zijn functie als hoofd van de deviezencom- missie en den hoofdagent van de Yoko hama Specie Bank te Batavia, welke bank reeds geruimen tijd geleden door de Japansche regeering was aangewe zen voor het regelen der betalingen, voor, door ludië aan Japan geleverde, goederen.) ONBEVOEGD IN- EN UITREIZEN VAN BEZET GEBIED. B\j Verordening van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederland- scha gebied is bepaald dat ia de Veror (1) Hy, die onbevoegd het bezette Nederlandsche gebied binnenreist, of dit gebied uitreiat, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste twee jaren of met geldboete van ten hoogste duizend gulden. (2) Pogingen daartoe zijn strafbaar. DIR. BELASTINGEN. De ontvanger der registratie en do meinen R. M. van den Berge is, onder intrekking van zijn verplaatsing naar de inspectie der directe belastingen te Goes, verplaatst van het kantoor der registratie en domeinen te Sommelsdijk naar de inspectie der directe belastin gen te Almelo. KMZvnd wal Uw fiuid zuivert.geneest en verfraait NOTARIAAT. Door den secretaris-generaal van ju stitie zijn benoemd tot: 1) notaris binnen het arrondissement 's-Gravenhage, ter standplaats de ge meente Leiden: A. Caland, candidaat- notaris te Doesburg; 2) notaris binnen het arrondissement Dordrecht, ter standplaats de gemeente Dordrecht: H. J. J. M. Peek, candidaat- notaris te Heeg; 3) notaris binnen het arrondissement 's-Gravenhage, ter standplaats de ge meente Zoeterwoude: J. A. Dil, candi- daat-notaris te 's-Gravenhage; 4) notaris binnen het arrondissement Alkmaar, ter standplaats de gemeente Hoogkarspel: W. S. Wjjnands, candidaat- notaris te Alkmaar; 5) notaris binnen het arrondissement Rotterdam, ter standplaats de gemeente MiddelharnisAir J. M. Hempenius, can- didaat-notaris te Warmond; 6) notaris binnen het arrondissement Rotterdam, ter standplaats de gemeente Gouda: H. A. F. Schenner, candidaat- notaris te Gouda; 7) notaris binnen het arrondissement Rotterdam, ter standplaats de gemeente Poortugaal: J. F. H. Bennink, candidaat- notaris te Poortugaal; 8) notaris binnen het arrondissement Utrecht, ter standplaats de gemeente Amersfoort: Mr W. Z. Hoevers, candi- daat-notaris te Amersfoort; 9) notaris binnen het arrondissement Breda, ter standplaats de gemeente Et- ten: L. J. M. Wolters, candidaat-notaris te Etten; 10) notaris binnen het arrondissement 's-Gravenhage, ter standplaats de ge meente Sassenheim: D. Houtzagers, can didaat-notaris te Sassenheim; 11) notaris binnen het arrondissement Leeuwarden, ter standplaats Wommels (gemeente Hennaarderadeel)B. Tuin- stra, candidaat-notaris te Leens; 12) notaris binnen het arrondissement Maastricht, ter standplaats de gemeen te Heerlen: P. J. H. Brouwers, candi daat-notaris te Heerlen; 13) notaris binnen het arrondissement Rotterdam, ter standplaats de gemeente Rotterdam (vacature F, W. J. A. van Peski)Mr I. van der Waal, candidaat- notaris te Rotterdam; 14) notaris binnen het arrondissement Rotterdam, ter standplaats de gemeente Brielle (vacature M. Heij): C. J. Oost hoek, candidaat-notaris te Brielle; 15) notaris binnen het arrondissement Rotterdam, ter standplaats de gemeente Brielle (vacature L. P. van den Blink) C. van den Blink, candidaat-notaris te Vlaardingen. WIJZIGING RUILVERKAVELINGSWET. De laatste wijziging der ruiverkave- Hngswet beeft ook in Zeeland ongetwij feld belangstelling gatrokken, In het kort komen de wijzigingen hierop neer, dat de bepalingen in de wet van 1938 in zake den eisch van een meerderheid bij de stemming over het al of niet door gaan van de ruilverkaveling is komen te vervallen. Thans kan de secretaris generaal, ook als er geen meerderheid aanwezig is, de ruilverkaveling bevelen, wanneer hij dit „in het algemeen belang" geboden acht. Verder is de bepaling gewijzigd, dat een eigenaar een perceel grond terug moet ontvangen evenredig aan de waar de van hetwelk hp moest afstaan, met de mogelijkheid, dat daarenboven nog hoogstens een bedrag van 5 pet. van de waarde van het betrokken perceel als schadevergoeding kon worden toegekend. In bijzondere gevallen kan de secretaris generaal op voorstel van de centrale commissie bepalen, dat een belangheb bende meer dan 5 pet. in geld vergoed krijgt in verband met een ruil, die heeft plaats gevonden, alhoewel is bepaald, dat hierdoor niet de levensvatbaarheid van een bedrijf in gevaar gebracht mag wor den. Voorts moeten, wanneer het algemeen belang dit vordert, eigenaren van per ceeltjes, te klein om behoorlijk geëxploi teerd te worden, uitsluitend met een ver goeding in geld genoegen nemen, terwijl daartegenover de mogelijkheid geopend is om aan boertjes met te weinig grond om te kunnen bestaan, extra grond toe te wijzen ten koste van anderen, die dit zonder bezwaar kunnen missen. WOENSDAG 20 AUGUSTU8 1841. 's Morgens tot 6.30 u. 's Avonds van 20.56 u. 'wwwwcc»—mn.'nuiai.i w i—yawTrrwr'itWTW—SICT L(Slot.) Daarna behandelen B. en W. enkele der artikelen van de ontwerpbeschik king. Zy hebben allereerst bezwaar te gen de bepaling, dat de grens zal loopen in het midden van de oostelijke berin- slooten langs den Abeelschen straatweg, den Kruisweg en den Stommesweg. Voor de oriënteering is het zeer gemakkelijk en overzichtelijk, indien de grens onmid dellijk langs den openbaren weg loopt. In de practijk geeft dit bij bebouwing tot allerlei moeilijkheden en verwikke lingen aanleiding. Het lijkt B. en W. daarom wenschelijk, dat de gronden aan beide zijden van de openbare wegen, althans tot een bepaalde diepte, tot een en dezelfde gemeente komen te behoo- ren en dat de grens bijv. op 50 m uit de as van den weg komt te liggen. Artikel 2 bepaalt, dat tot de eerst volgende openbare volkstelling als ge tal inwoners der gemeente zal gelden het getal aanwezig op 30 Sep tember 1941. Aangezien de volgende nor male datum voor de volkstelling eerst valt in 1950 en niet overzien kan worden welke gevolgen verbonden kunnen zijn aan het aannemen van een te laag be volkingscijfer voor de gemeente, in het bijzonder waar het hierbij gaat over het al of niet overschrijden door Middelburg van de grens van 20.000 inwoners, is het volgens B. en W. gewenscht bedoelde be paling te wijzigen in dien zin, dat als grondslag voor Middelburg eventueel zal worden aangenomen het werkelijk aantal inwoners op 31 December 1941. In art. 3 wordt o.a. bepaald, dat het heffen en invorderen van gemeentelijke belastingen blijft aan de ambtenaren van Koudekerke voor wat betreft het loopende belastingjaar. B. en W. zouden daaraan willen toegevoegd zien, dat Koudekerke daarvan aan Middelburg uitkeert zooveel twaalfden als er nog maanden in het betrokken belastingjaar zijn. Artikel 15 behandelt de jaarlijk- sche uitkeering, die Ged. Sta ten zullen vaststellen en die Middelburg gedurende ten hoogste 10 jaar aan Kou dekerke zal moeten uitkeeren. B. en W. melden, dat de tijd en de gegevens heb ben ontbroken om ook maar eenigszins een schatting te kunnen maken van de financieele gevolgen van de voorgeno men grenswijziging. Deze zijn voor Mid delburg niet te overzien. Middelburg wordt bezwaard met niet onbelangrijke financieele lasten-voor een grenswijzi ging, waarom het. niet heeft gevraagd en van de dringendheid waarvan het niet overtuigd is, en bovendien op een oogen- blik, waarop haar eigen financieele po sitie volkomen onoverzichtelijk is. Dat Gedep. Staten eerst na 5 jaar verande ring in het bedrag kunnen brengen, als blijkt, dat Koudekerke zich binnen den gestelden termijn aan de veranderde om standigheden kan aanpassen, achten B. en W. een bezwaar en een termijn van 3 jaren lijkt hen beter, te eerder nu het zeer wel mogelijk geacht moet worden, dat binnen dien termijn nog een of meer grenswijzigingen voor Koudekerke zul len volgen. In elk geval zouden B. en W. gaarne willen zien opgenomen een bepaling, dat de betrokken gemeenten door Ged. Sta ten moeten worden gehoord, vóór de be slissing over het betalen van een gelde lijke uitkeering. Wat de electriciteits-, water en gasvoorziening in het aan Middelburg toe te wijzen gebied betreft, merken B. en W. op, dat, waar krach tens de tusschen de N. V, PZEM en Mid delburg gesloten overeenkomst aan Mid delburg practisch het geheele thans aan Middelburg toe te wijzen gebied voor de stroomvoorziening is toegewezen, zij er mede accoord gaan, als de betreffende bepaling van die overeenkomst gehand haafd blijft. De watervoorziening van het aan Middelburg toe te voegen gebied geschiedt thans practisch geheel door Middelburg, behoudens in een gedeelte van de gemeente O.- en W.-Souburg, dat aan Middelburg zal worden toegevoegd. Volgens de Alg. Overeenkomst met de N. V. Waterleiding Mij. „Midden Zee land" zouden verdere voorzieningen in het gebied dienen plaats te vinden door de W. M. Z., die het water van Middel burg zou dienen in te koopen, alternatief de levering op nader vast te stellen voor waarden dienen op te dragen. Dit lijkt B. en W. een ongezonde toestand, reden waarom zij het ten zeerste op prijs zou den stellen als de waterlevering in het thans aan Aliddelburg toe te voegen ge bied zonder meer in handen van Aliddel burg kwam, met uitzondering van het kleine gedeelte, waarin thans de gemeen te Souburg water levert. Wat de gasvoorziening be treft is de zaak volgens B. en W. iets ingewikkelder, daar Middelburg ten dee- Ie en wel langs den Langevielesingel en langs een deel van den N. Vlissing- schen weg gas levert, doch voor het overige gebied van Koudekerke de gas levering door de Zegarn geschiedt, wier concessie loopt tot 30 .Tuni 1960. Indien daaraan de hand wordt gehouden, zou voor het complex arbeiderswoningen, dat thans door Middelburg wordt gebouwd de situatie zoo worden, dat aldaar gas door de Zegarn zou worden geleverd, terwijl het voor Middelburg zeer wei moge-lijk zal zijn deze voorziening zelf ter hand te nemen. Al kunnen B. en W. zich in denken, dat deze materie niet zoo een voudig is, brengen zy als mogelijke op lossing naar voren, dat de levering door de Zegam beperkt wordt tot het gebied, waar thans leidingen dezer maatschappij aanwezig zijn. Voor de nieuw aan te leggen straten zou dan de voorziening in handen van Aliddelburg kunnen komen. SAMENVATTING DER BEZWAREN. B. en W. vatten duidelijkheidshalve ten slote hun oordeel als volgt samen: 1. Het belang van Middelburg eischt de toevoeging binnen eenige maanden aan de gemeente van het gebied, begre pen in de grenswijziging, voorgesteld door Ged. Staten op 21 Maart J.L 2. Dit belang verzet zich niet tegen! het uitstellen van de thans voorgestelde ver dergaande grenswijziging tot op het oogenblik van de gemeentelijke herindee- ling van Walcheren. 3. in het belang van de gemeente Kou dekerke gaven wij daarom de voorkeur aan een grenswijziging in twee etappes. 4. Wij vermogen niet in ie zien, welke overwegende bezwaren zich daartegen verzette rï. Indien zulk een oplossing echter van hooger hand niet wordt aanvaard en de thans voorliggende ontwerp-beSchikking wordt uitgevaardigd, dienen daarin de genoemde wijzigingen te worden aange bracht! Bouw Turngebouw. B. en W. antwoorden op enkele vragen van de commissie van financiën, dat de honoreering van den architect is gere geld in de „Algemeene Regelen betref fende de honoreering van den Architect en de verdere rechtsverhouding tusschen opdrachtgever en architect", waarbij het percentage van het honorarium daalt naarmate de bouwsom stijgt. Naast dit honorarium worden den architect de kos ten van te maken werkteekeningen ver goed, waarvan eveneens het percentage daalt naarmate de bouwsom stijgt. Bo vendien komen de reis- en verblijfkosten het vermenigvuldigen van teekeningen, enz. ten laste van den opdrachtgever. Alleen moet nog worden uitgemaakt of de korting ad 20 die de Algemeen Gemachtigde voor den Wederopbouw voor de architecten-honoraria heeft vast gesteld (gebaseerd op de overweging, dat het onjuist zou zijn de architecten te veel te doen profiteeren van de stijging van materiaal- en andere kosten voor het bouwen, tengevolge van de bijzondere tijdsomstandigheden) in deze gevallen moet worden toegepast. Het Bestuur van de R. K. school zal, indien 't gebruik maakt van dit gebouw ten behoeve van het vak lichamelijke oefening een vergoeding moeten betalen, welk bedrag overigens weer in rekening wordt gebracht voor de vergoeding in gevolge art. 101 der L. O- wet 1820. Aan het Rijk is verzocht een bijdrage to verïeenen in de kosten van stichting voor dit gebouw, op grond van het feit, dat het vroegere gymnastieklokaal van het Rjjk niet meer zal worden opge bouwd. Een antwoord is thans nog niet ontvangen. Bouw U. L. O .-schooi voor meisjes. De Commissie van Financiën heeft geen bezwaar tegen het voorstel tot bouw van een U.L.O.-school voor meis jes. Alleen zou zy nog gaarne vernemen hoe B. en W. denken den bouw en de in richting te financieren voor zoover de verzekeringspenningen daarvoor niet toereikend zijn. Zcoals in de toelichting tot het prtacipevoorstel is medegedeeld, bedraagt de maximaal te verwachten uit keering f 159.983, terwijl de kosten van dit voorstel en dat van het turngebouw worden begroot op f 209.604,44, zoodat nog ongeveer f 50,000 ter voorziening overblijft, B. en W. deeien mee, dat zij voor den herbouw ook hebben aangewezen 35.640 gld., zijnde de molest-schade voor de oude H. B. S. en een bedrag van f400 voor het veennanshuisje aan de Mais- baai. Mocht ten slotte een betrekkelijk klein beding ongedekt blijven, dan zal moeten worden geleend, evenals voor een normaal bouwwerk. Wat ruiling van grond betreft, hier mede zal wellicht bedoeld zijn het niet- bebouwen van den grond der voormalige school aan den Spanjaardstraat, die aan de Langedelft enz., en het bebouwen van grond voor do U. L. O.-school en het turngebouw. De mogelijkheid bestaat, dat hieruit voor de gemeente een klein financieel voordeel ontstaat, doch dit kan eerst blijken na de totale verkave ling. De Markt wordt grooier dan voorheen. Zeer binnenkort zal men ook het mid dendeel van de Markt in haar huidigen vorm voorloopig gaan bestraten en wel met omgekeerde gebruikte klinkers. Dit deel zal 220 M2 meer beslaan dan vroe ger het verhoogde gedeelte. Rondom komen breedere verkeerswe gen en trottoirs, dus vast staat dat de Moaige huisvrouw heeft in dezen tijd twee kruldenniers. Het motief hiervoor is niet ver te zoeken. „Als ik bij den een op een zeker mo ment geen waren op mijn bennen kan kragen, zoo redeneert mevrouw, heeft de ander het wellicht." Endaar voor is veel te zeggen. Het khn een kruidenier moeilijk vallen, alles altijd in voorraad te hebben. Als U ook zoo handelt, ziet U zich voor de vraag gesteld: hoe verdeel ik mijn bonnen? Mag ik U in dezen raad geven? Besteed de eene periode de bonnen van b.v. havermout, gort, vermicelli e.d. by de een; den andere gedenkt u dan in de volgende periode. Zoo doet U ook met de bonnen van boter, kaas, eieren, ja met alle bonnen. Zoo handelt U het beste voor uzelf! Waarom? Als u al tijd by een kruidenier boter koopt, maar hij kan op een keer niet leveren, is het meestal erg moeilijk voor U om by den ander dat artikel te bekomen, al is hy overigens óók Uw kruidenier! Daarom, verdeel Uw bonnen gelyk, daar heeft U het meeste plezier van; U heeft geen bonnen meer, die U niet kunt inwisse len! Markt meer oppervlakte zal beslaan dan vóór de catestrophe. Wachter» duurt lang. Nog onder den verschen, niet be paald prettigen indruk van precies een half uur wachten voor een der loketten in het postkantoor alhier, zouden wij er, uit naam van velen, nog eens bij de P.T.T.-autoriteiten met kiem op willen aandringen, in de bediening der loketten toch eindelijk een verbetering te bren gen. Het zou o.i. al een vooruitgang zijn, als b.v. uitbetaling van ouderdomsrente aan een speciaal loket plaats had. Er is een derde loket, waarom het dan niet gebruikt op uren, dat ieder kan consta- teeren, dat zulks noodig is? Geen richting aangegeven. De Goessche politie heeft proces-ver baal opgemaakt tegen mej. J. T. te Kloe- tinge, wegens het niet aangeven van richting, toen zij per rijwiel een hoek om sloeg. Jongens stelen kippen en gaan passagieren. Zondagmiddag heeft de politie bij het stelen van kippen op heeterdaad betrapt de minderjarigen J. de W. en L. J. C. Zij werden medegenomen naar het poli tiebureau, waar zij werden verhoord. Zij bekenden te Golj? en te Kapelle on geveer 13 a 14 jonge kippen te hebben gestolen. Zij schenen zich over het pro ces-verbaal, dat tegen hen werd opge maakt, zoo te amuseeren, dat zij aan het passagieren gingen. Maandagvond werden zij te 'sHeer Arendskerke aan getroffen en opgepakt, om naar hun ouderlijke woning te Goes te worden overgebracht. Lading hout in de etalage. Gistermiddag reed door de Wijngaard straat een paard en wagen, waarop met touwen een lading hout was bevestigd. Op een gegeven oogenblik brak het touw en ging de la ding hout schuiven, zoodat zy terecht kwam in de etalage van den sigarenwinkelier v. S. De aangerichte schade wordt door verzekering gedekt. JONGELUI STALEN TE MIDDELBURG f 1100. Twee minderjarige jongens uit Goes brachten Zondagmiddag 'n bezoek aan Middelburg, waar zij een café bezochten. Zy zagen kans een bedrag van f 1100 Weg te nemen, waarmede zij naar Goes terugkeerden. Nadat de caféhouder aan gifte had gedaan van den diefstal, werd een onderzoek ingesteld. Dit had tot re sultaat dat de beide jongens op verzoek van de Middelburgsche politie Zondag avond te Goes werden aangehouden. Het geld werd nog lyj een der jongens thuis aangetroffen. De beide knapen zyn op transport naar Middelburg gesteld, om daar voor de politie te verschijnen. Het geld is inmiddels aan den eigenaar, een zekere S. teruggegeven. Openstelling Mosseizaadbanken. Yersske. Op Dinsdag 26 Augustus '41 met zonsopgang zullen voor de publieke visscherij op mosselen worden openge steld de mosselzaadbanken in de Ooster- schelde, de Westersehelde en de Greve- lingen, gelegen buiten 500 meter uit den wal en telegraaf- en andere kabels, met uitzondering van de banken welke ge legen zijn op gronden in eigendom van particulieren. Het is alsdan geoorloofd op de in diep water gelegen banken met mechanische kracht te korren, uitgezonderd op de Grevelingen, waar alleen met zeil vaar tui gen zonder mechanische kracht mag ge- vischt worden. Het Diep van de Grevelingen wordt niet opengesteld voor de visscherij op mossels, oesters en wulkon bereden de Z. O. grenslyn van perceel no. 199. Het is verboden zeesterren overboord te werpen. De bepalingen van het Zeeuwsclie Stroomen Visscheryreglement en Bs.g- gerregiement moeten worden nageleefd, alsmede de voorschriften der Duitsche militaire autoriteiten betreffende het va ren by nacht-, in verboden vaarwater e.a.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2