rp. Uit de Provincie Japansche vrouwen en kinderen uit Indië naar Japan. OW Oai! iï De herbouw van wat in Zeeland verwoest is» De Ned. Volksdienst. BEKENDMAKING. Wannser verduisteren? Aan Hare Majesteit de Huisvrouw I verplichte verzekering Ingevoerd en tie prestatie# worden verbeterd* Verordening nr. 161 brengt wjjzi- ging van de Ziekteverze keringswet door hst invoeren van een bedrage voor kraamvrouwenhulp yoor de gezinsleden van den verzekerde. Goud- en züvorheschlkklng. INLEVERING VAN OUD GOUD EN ZILVER BIJ AANKOOP VAN NIEUW VERPLICHT. In den vorm, zooals wij dien kennen, met bonnen en punten voor beperkte boe veelheden, zal er vooralsnog geen distri butie van edel metaal komen. Immers, de zoo juist verschenen „Goud- en Zilver beschikking 1941 no. 1" volgt een ander systeem van beperking. Gewicht en gehalte worden ter wille van een juiste verdeeling van de grond stof en tevens ter wille van méér arbeid begrensd. Zoowel voor goud als voor zilver is de gewichtsbegrenzing in de eerste plaats gezocht in een maximum gewicht, waar boven geen enkel voorwerp mag uitko men. Voor gouden voorwerpen is dit ma ximum gesteld op 50 gram. Om excessen tegen te gaan zijn er ook maxima gesteld voor bepaalde voorwer pen. Zoo zal een gouden armband niet zwaarder mogen wegen dan 25 gram. Ringen mogen maximaal 12 gram we gen. Voor trouw- en verlovingsringen, de „gladde-ringen", ligt de gewichtsgrens veel lager. Voor normale maten wordt het hoogste gewicht 4 gram, voor dikke vingers mag het 4% gram zijn. Voor zilver ligt de gewichtsgrens, van welk voorwerp ook, bij ongeveer 1 kilo gram. Er wordt verschil gemaakt tus- schen machinaal gemaakte voorwerpen en handwerk. Voor de eerste is de grens 960 gram, voor het andere 1080 gram. Enkele voorwerpen, louter luxe, worden afgevoerd. Men oordeele slechts: soepter- rienen, bowls, jardinieres, enz. Eén alge meen voorwerp valt onder dit verbod: stok- en parapluieknoppen. Bij de „gehalte-grenzen" is rekening gehouden met de Nederlandsche traditie. Voor goud is het maximum het gangbare 14-karaats of wel 585/1000. Het hoogere, het 18-karaats, gaat er dus uit. Voor en kele provinciale sieraden de Zeeuw- sche „hoofdstukkén" b.v. heeft dit be- teekenis. Voor bepaalde sieraden, waarin edelsteenen gezet worden, mag bin nen zekere grenzen bet hoogere goud wel gebruikt worden. Voor zilver is het maximum-gehalte 335/1000 een gehalte, dat hier te lande als het algemeen gangbare geldt. Intusschen is, evenals bij goud, voor bepaalde gevallen hooger gehalte toege staan. Filigrainwerk het bekende fijne draadwerk eischt buigzame grondstof van hooger gehalte zilver. Draadwerk eischt ook veel arbeid. Relatief vèèl meer dan het meerdere zilver, dat voor een hooger gehalte noodig is. Vandaar de toe stemming om voorwerpen, waarvan de zilverwaarde slechts een kwart is van het totaal, van hooger gehalte te mogen maken. Ten slotte nog een belangrijke bepa ling. In de beschikking wordt verboden de woorden goud, zilver of edelmetaal te gebruiken om voorwerpen, welke verguld of verzilverd zijn, „onder de aandacht van het publiek te brengen". (S.P.T.) De „Asalii Sjimboen" meldt uit Batavia, dat dezer dagen een Ja- pansch schip, met 230 Japansche vrou wen en kinderen aan boord, uit Neder- landseh-Indië jnaar Japan is vertrok ken. Over enkele dagen zal een tweede schip volgen, dat reeds is volgeboekt. COMMISSARIS-GENERAAL SCHMIDT CONFEREERT MET N.S.B.-LEIDERS. Op 14 Augustus heeft de staf van de N.S.B. in Utrecht een conferentie gehou den, waar commissaris-generaal Schmidt in diepgaande beschouwingen den bin nen- en buiten] ari.dsehen politieken toe stand heeft behandeld. De leider der N.S.B., ir Mussert, ging vervolgens uit voerig in op de rede yan den commis saris-generaal. DIRECTEUR-GENERAAL VAN DEN LANDBOUW BENOEMD. Eenige dagen geleden hebben wij ge meld, dat de benoeming van den heer G. Ruiter te Knijpe tot directeur-gene raal van den landbouw binnenkort was te verwachten. Blijkens de Staatscourant van giste ren is de heer Ruiter thans in bovenge noemde functie benoemd met ingang van 12 Augustus i.L BURGEMEESTERS. Bij beschikking van den secretaris-ge neraal van het Departement van Bin- nenlandsche Zaken is de heer G. Feitsma met ingang van 1 September a.s. be noemd tot burgemeester van Kollumer- land. De heer Feitsma werd 9 Februari 1887 in Koilumerland geboren. Hij was voor zitter van het burgerlijk armbestuur, voorzitter van het waterschap Kollumer- land-Oostdeal, secretaris van de afdee- ling Kclium van de Friesche Maatschap pen Landbouw, 15 jaren lid van den gemeenteraad aldaar en van 1921 tot 1925 lid van de Frovineiale Staten van Friesland. ENGELSCHE LUCHTAANVALLEN. Gisternacht vlogen "verscheidene Brit- flehf- vliegtuigen boven ons fend. Vele (Vervolg van pag. 1.) In Middelburg worden dus iadlvidueele huizen gebouwd in blokken. In dien blijkt, dat met een gedupeerde, die in een be paald blok zit, geen over eenstemming bereikt kan worden, zal v an overheids wege dat bepaalde pand gebouwd worden. De bouw van het blok zal er echter niet door vertraagd wor den. De anderen behoeven niet op hem te wachten. Indien een belanghebbende dus zelf niet gaat bouwen, bouwt de overheid om op deze wijze te voorkomen, dat iemand i die wel wil bouwen op z\jn buurman, die niet wil bouwen, zou moeten wach ten. Het Bouwbureau, dat naast de Stich- I ting Herbouw Middelburg werkt, heeft I de regeling van de uitvoering van bouw plannen, de besteding van de blokken en de administratieve controle in handen. Voorts toetst het bouwbureau alle plan- 1 nen aan de bouwverordeningen en aan i de eischen van materiaalvoorziening, enz. Het bouwbureau staat onder leiding van Ir H. Alberts, terwijl de heer H. van Saane uit Amsterdam als gedelegeerde voor Middelburg van den Algemeen Ge machtigde voor den Wederopbouw op treedt. Als een onderdeel van het bouw bureau wordt nog een bouwmaterialen- bureau ingericht, dat de centrale voor ziening van materialen zal regelen. Wat eerst aan de beurt komt. Door het bouwbureau is met een aan nemer inmiddels overeenstemming be reikt over den bouw van 147 woningen op Het Zand, waarvan het grondwerk reeds is aangevangen en die tegen het einde van het jaar klaar zullen zijn. Dit zijn arbeiderswoningen, welke door de gemeente Middelburg geëxploiteerd zul len worden en welke bedoeld zijn ter ver vanging van verwoeste woningen in het centrum. Ondertusschen komen ook de ver schillende blokken in het centrum der stad in uitvoering. Het eerste blok aan de Lange Burg bestaat uit 6 winkels en bovenwoningen. Voor een gedeelte zijn de plannen vastgesteld en is er ook over eenstemming ten aanzien van de finan ciering. De aanbesteding heeft reeds plaats gehad. Daarna komt een blok aan de Lange Delft in uitvoering. Als derde staat op het programma het complex woningen voor ouden van dagen, dat door de gemeente Middelburg achter de Abdij zal worden gebouwd. Vervolgens een complex aan de Lange Burg en de Groote Markt. Het is de bedoeling, dat binnenkort om de twee wekeneenblok aanbesteed W o r d t Wanneer zal Middelburg herbouwd zijn? Hoe lang zal het duren, alvorens Mid delburg herbouwd is? Deze vraag is na tuurlijk niet te beantwoorden, aangezien er te veel onbekende factoren van in vloed kunnen zijn. De materiaalvoorzie ning b.v. kan moeilijkheden opleveren. Indiert men echter uitgaat van de thans gerechtvaardigde verwachtingen en er zich geen bijzondere moeilijkheden voordoen bij de materiaalvoorziening, zal de herbouw van Middelburg tegen het einde van 1942, misschien uiterlijk begin 1943 zoo goed ais gereed zijn. Het Abdij-complex staat hier echter buiten. De gedupeerden weten dus nu tijdig waar zy aan toe zijn. Als er eenmaal overeenstemming is bereikt tusschen hen en het bouwbureau,®zijn plotseling optre dende risico's voor hen niet magr van be lang. Evenmin een stijging van^de totale bouwsom. Alles wordt, vóór met den bouw wordt aangevangen, in onderling overleg gere geld. Maar dit is wel zeker: wie zijn kans laat voorbijgaan, kan er op den duur naast komen te zitten. Dan gaat een ander voor. Men kan dit dwang noe men, maar in andere plaatsen is alles vlot verloopen, terwijl men hier toch nog zijn eigen architect mag kiezen. Om misverstand te voor komen, herhalen wij, dat de schaderegeling dezeif- de blijft als voorheen. Maar de herbouwkosten worden lager door den bouw van blokken panden, door het bouwen van courante gebouwen, door het gezamenlijk inkoopen van materia len enz. Er zullen ongetwijfeld moeilijk heden blijven, in verband met de finan- cieele positie van sommige gedupeerden, zoodat wellicht hier en daar nog een uil- zonderingsregeling zal moeten worden getroffen. Wij denken b.v. aan bepaalde panden, die vanwege hun grootte of spe ciale bestemming zich niet leenen voor blokkenbouw en wier bouw toch niet uit een royale beurs kan geschieden. Het centrum wordt winkelstad. Het zal duidelijk zijn, dat niet ieder in zijn omgeving van voorheen een pand zal terugkrijgen, al was het alleen maar, omdat het stratenplan gewijzigd is. Bo vendien ligt het in de bedoeling dat het centrum van de stad (Burg, Lange Delft, enz.) uitsluitend winkelstad wordt. Ook de St. Pieterstraat en wellicht het nieu we gedeelte van de Segeerstraat. Daar door zal het mogelijk zijn zoo goed als alle middenstanders weer in het centrum terug te brengen. Middelburg schooner dan voorheen. Men hoopt er in te slagen, Middelburg nog mooier dan vroeger te maken. De totaal-architectuur blijft in handen van Ir Verhagen, die op het gebied van steden bouw een uitstekenden naam heeft. Middelburg zal, ondanks den blokken bouw, geen Amsterdam-Zuid en ook geen dorp worden. In het algemeen worden twee- (in enkele gevallen drie-)verdie- pingshuizen gebouwd. De panden aan de Markt, Lange Delft en Burg zullen een zeer voldoende hoogte krijgen. Of men in dat alles zal slagen, zal na tuurlijk pas later te zeggen zijn. Vele gebouwen zullen inderdaad beter worden dan voorheen. Het leelijke ach tergedeelte van het Stadhuis, de uit den toon vallende deelen van het Abdij-com plex komen niet terug. Evenmin de pan den, die de Markt ontsierden. Ook de ge breken aan den voorgevel van het Stad huis, St. Joris en die aan het interieur van de Nieuwe Kerk worden geweerd. Het uitzicht op Nieuwe Kerk en Prov. Bibliotheek zal beter worden. Alleen en kele juweeltjes keeren helaas niet terug. Met de grootst mogelijke piëteit en be scheidenheid zal de herbouw worden aan gepast aan wat is gespaard gebleven, teneinde een doelmatig en schoon geheel te verkrijgën. Tot heden liep het met het overleg tus schen gedupeerden en architecten eener- zijds en Ir Verhagen anderzijds altijd vlot. Mochten bij aanbesteding de inschrij vingssommen te hoog zijn, dan zal in eigen beheer gebouwd worden. Indien zich in deze omgeving een te kort aan bouwvakarbeiders mocht voor doen, dan zal getracht worden door be middeling van de daarvoor aangewezen organen dit vraagstuk op te lossen. Vermelden wij nog, dat de schade-eu- quête-eommissie met de regeling voor het huisraad reeds grootendeels gereed is gekomen en dat zij met de installatie bezig is. Ook daar wordt dus hard ge werkt. Onze lezers zullen ongetwijfeld van bo venstaande mededeelingen met groote belangstelling kennis genomen hebben. Er wordt, dat blijkt wel, nu haast ge maakt met den wederopbouw van het zoo zwaar geteisterde Middelburg. Mogen on der Gods zegen de gemaakte plannen in vervulling gaan! Ten slotte veroorloven wij ons de op merking, dat het tentoonstellen van de reeds goedgekeurde bouwplannen en van enkele projecten wel door de burgerij op prijs gesteld zou worden. Velen willen wel eens graag zien, hoe Middelburg straks worden zal. brisant- en brandbommen werden om laag geworpen. Een woonhuis werd ver woest. In een stad kregen verscheidene honderden huizen glasschade. In totaal zijn twee dooden en een gewonde te be treuren. 0 In dit nummer worden verschillen de mededeelingen gedaan over den her bouw van Middelburg. Hoe het daarmee staat in de andere, door het oorlogsgeweld getroffen plaat sen in Zeeland, blijkt uit het volgende staatje: Aantal Aantal Aantal verwoeste herbouwde panden in panden, panden, aanbouw. Kruiningen 50 7 22 Yerseke 70 50 Wemeldinge 13 7 5 Kapelle (inclusief 39 2 4 Scbore) Westdorpe 29 18 4 Enkele gemeenten beijveren zich blijk baar, om het oorlogsleed te herstellen, in andere is men daarentegen nog zoo ver niet: ZORG VOOR EN KIND. MOEDER „Zorg voor moeder en kind", dat is het motto, waaronder de Nederlandsche Volksdienst werkt. Wanneer het den N.V.D. blijkt, dat een moeder verzwakt is en dat er geen moge lijkheid bestaat, dat zij in het eigen gezin weer op krachten kan komen, dan wordt deze moeder naar een vacantiehuis van den N.V.D. gezonden, waar zij rust zal vinden en een lieferijke verzorging zal hebben. Bij zwangerschap of bij ziekte zal de N.V.D. zorgen voor een hulp in het huis houden. Ook wanneer een moeder zoo veel kinderen heeft, dat de verzorging van dit kroost haar krachten te boven gaat, zal de N.V.D. voor een hulp in het huishouden zorgen. In deze gevallen zal verder worden voorzien door 'tinriéhten van kinderbewaarplaatsen en het orga- niseeren van kinderuitzendingen naar buiten. Voorts ligt het in de bedoeling, dat wijkverpleegsters geregeld toezicht zul len houden op gezinnen, die in behoeftige omstandigheden verkeeren. Ze zullen de moeder met raad en daad terzijde staan. Een goede verzorging van de(n) zuige ling staat hierbij op den voorgrond. Herhaaldelijk heb ik de Nederland sche bevolking ervoor gewaarschuwd op eenigerlei wijze de vijanden van Duitschland te begunstigen. Desondanks ia weer een ernstig geval van begunsti ging van den vijand voorgekomen. Op 7 Augustus J.l. moest op Nederlandsch gebied een Britsch gevechtsvliegtuig een noodlanding maken. De ongedeerd gebleven bemanning, bestaande uit 6 personen) kreeg bij haar poging om te vluchten steun van Nederlanders, die geld gaven, levensmiddelen en burger- kleeding. Nog dienzelfden dag werden de Engelschen gevangen genomen. De personen, die hulp verleend hadden bij de poging om te vluchten, zijn terstond voor een Duitschen krijgsraad gebracht, deze veroordeelde vijf hunner ter dood en drie anderen tot langdurige, deels levenslange gevangenisstraf. w.g. FR. CHRISTIANSEN, Generaal der Vliegers. De organisatie. De steun, welken de N.V.D. zich op deze wijze voorstelt te verleenen, zal hoofdzakelijk worden gegeven door vrij willigers, niet dus door betaalde krach ten. Een beroep wordt gedaan op huis moeders, die het voorrecht hebben zelve in betere omstandigheden te verkeeren en die haar vrijen tijd uit liefde voor den medemensch voor dezen socialen arbeid ter beschikking willen stellen. Iedere gemeente met een inwonertal tot 10.000 zielen vormt een zelfstandige buurtschap. De leiding berust bij een buurtschapshoofd, dat wordt bijgestaan door een staf van medewerkers: een or ganisator, penningmeester, socialen wer ker, scholingleider enz. De laatste heeft tot taak de vrijwillige medewerkers te instrueeren. Gemeenten met meer dan 10.000 inwo ners zullen verdeeld worden in twee of meer buurtschappen. Iedere buurtschap wordt weer verdeeld in 10 wijken en iedere wijk in 10 blokken. In gemeenten met belangrijk minder dan 10.000 inwo ners vallen eventueel de blokken weg en in heel kleine gemeenten ook nog de wijken. Aangezien de organisatie van den N. V. D. nog niet geheel is voltooid, wordt voorloopig nog gebruik gemaakt van die der W. H. N. In gemeenten met minder dan 10.000 inwoners zal de burgemeester aangezocht worden om te te treden als buurtschaps hoofd, indien hij deze functie althans van harte wil vervullen. Omdat de N.V.D. een veelomvattende en langdurige sociale hulp wil brengen zijn er geen bezwaren, dat alle bestaan de sociale organen, zoowel staats-, ge meentelijke- als kerkelijke instellingen worden ingeschakeld bij de beoordeeling of en in welke mate hulp noodig is. Uiteraard zijn de algemeene leiding en de controle in handen van de provinciale lei ding. Alle medische aangelegenheden zullen worden voorgelegd aan de medische af- deeling van den N.V.D. De kinderuitzendingen werden tot nu toe georganiseerd op grond van de over weging, dat de kinderen om gezondheids redenen eenigen tijd naar buiten moes ten. De N.V.D. zendt daarentegen kinde ren uit, niet alleen ter wille van hun ge zondheid, maar uit een oogpunt van ge zinsbijstand, als onderdeel dus van ge zinshulp. Wanneer wordt vastgesteld, dat een kind naar buiten moet, is er niet het minste bezwaar, dat daarbij gebruik wordt gemaakt van de ervaringen die instellingen, welke op dit terrein reeds werkzaam waren, alsmede van de haar ten dienste staande deskundige krachten Omdat de N.V.D. deze taak veel groot- scher en veelomvattender ziet en uit werkt en niet voor bepaalde bevolkings groepen of streken werkt, is het wpu- schelijk, dat er een coördinatie komt, waarbij bestaande instellingen haar diensten ter beschikking van den N.V.D. stellen, waarbij de financiering door den N.V.D. geschiedt. ^"•mvsessessssxssss^m^s. ZONDAG 17 AUGUSTUS 1941. 's Morgens tot 6.24 u. 's Avonds van 21.03 u. MAANDAG 18 AUGUSTUS 1941. 's Morgens tot 6.26 u. 's Avonds van 21.01 u. NED. MIJ. VOOR OESTERTEELT DE MEULEMEESTER CO. Het boekjaar 1940'41 der Neder landsche Mij. voor oesterteelt „De Meu- lemeester Co." sluit met een voordee- lig saldo van f 2.118 (v.j. naaeelig saldo f72). Voorgesteld wordt een dividend uit te keeren van 4 pet. (v.j. nihil) en het restant ad f 6 op nieuwe rekening over te brengen. MIDDELBURG. Ter aarde bestelling van wijsen den heer Chr. J. de Woiff. Gistermiddag is op de algemeene be graafplaats alhier ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Chr. J. Mevrouw! De distributie geeft u ongetwijfeld moeilijkheden, kleine en groote narig heden en beslommeringen naast het werk, dat de huishouding vraagt. De kruidenier, de slager, de groentenman, de bakker, ja wie niet vraagt U naast geld ook bonnen! Zorgen voor het eten, het menu, zijn u vertrouwd geworden, maar dit brengt zijn extra moeilijkheden mee. De minder aangename dingen, die U en Uw leveranciers eiken dag ondervin den, wil „De Zeeuw" helpen verlich ten! Hoe zij dat doet? In kleine, telkens weerkeerende artikeltjes in ons blad; geschreven door iemand die zelf kruide nier is en daardoor dagelijks met de practijk van de distributie in aanraking komt. Wij vragen U daarbij een gunst. Wil ons eens laten weten hoe U deze nieuwe rubriek bevalt. Zij wordt geschreven in gewone, dagelijksche taal, naar wij ho pen i'risch en levendig. Wij vertrouwen dat Uw moeilijkheden voor een groot deel zullen verdwijnen. Vertel Uw ken nissen wat U las over deze nieuwe ru briek, die in „De Zeeuw" zal beginnen met: „Hoe bewaar ik m ij n bonne n?" de Wolff, in leven organist der Geref. Kerk en vooral in de bakkerswereld een vooraanstaand persoon. Op het kerkhof waren vele personen aanwezig uit kerkelijke en beroepskrin gen, die den overledene de laatste eer wilden bewijzen. Aan de groeve voerde het eerst het woord de heer H. Buijze, dié er op wees, wat de afdeeling Middel burg van den Nederlandschen Bakkers- bond in den heer de Wolff als voorzitter verliest. Hij was de ziel van de afdee ling gedurende een lange reeks van ja ren. Namens den Zeeuwschen Bakkersbond sprak de viee-voorzitter, de heer J. C. C. Henry uit Aardenburg woorden van groote waardeering voor den man, die 30 jaar voorzitter van dien bond was. Namens den Nederlandschen Bakkers- bond, vooral namens de hoofdbestuurs leden in Zeeland sprak de heer J. de Jon ge Mz. uit Ellewoutsdijk, om ook naar voren te brengen welk een,geziene figuur de heer de Wolff in de landelijke organi satie was. De heer A. van Oosten voerde het woord namens de directie van de N.V. Meelfabrieken van de Nederlandsche Bakkerij, waarbij de overledene werk zaam was en bracht hulde aan diens na gedachtenis.) Namens de afdeeling Vlissingen van den Ned. Bakkersbond sprak haar voor zitter de heer H. Groenauwe en getuigde ook van de groote waardeering, die de overledene in Vlissingen genoot. Ten slotte heeft Ds A. H. Oussoren, predikant der Geref. Kerk, een gedeelte der H. Schrift gelezen. Spr. zeide, dat toen hij aan het ziekbed van den heer De Wolff stond, dat ook zijn sterfbed zou worden, deze hem gesproken heeft over den tekst„De Heere is mijn Herder" en getuigd heeft van zijn vast geloof daarin. De oudste zoon van den ontslapene, Ds I. de Wolff, predikant bij de Geref. Kerk te Enschedé, heeft namens de familie allen hartelijk dank gebracht voor de belangstelling en de gesproken woorden. Een ongeluk dat ergernis veroorzaakte. Gistermiddag had een dame, mej. E., wonende aan het Park van Nieuwenhove in de Langedelft het ongeluk te vallen over het lemoen van een puinwagen, dat over het voetpad stond. Door toegescho ten personen werd de dame iti den winkel van de firma de Jager gebracht. Naar alle zijden werd om een dokter getelefoneerd, doch geen der huisartsen bleek aanwezig. Toen werd het gasthuis opgebeld en nadat krachtig op hulp was aangedrongen, kwam een aan het ge sticht verbonden arts te hulp. Deze heeft den bij den val gebroken linkerpols ver bonden, doch heeft toen de ons onbegrij pelijke beslissing genomen, dat mej. E. te voet naar het gasthuis kon gaan voor verdere behandeling. De arts meende, dat het hier geen geval betrof, waarbij hij de noodzakelijkheid van een taxi kon verklaren. Een poging om een huurkoet sier op te bellen mislukte door „geen ge hoor". Toen moest de patiënte, gesteund door een welwillend persoon, met den arts naast zich en met veel pijn de wan deling LangedelftNoordplein maken. Velen hebben zich aan een en ander geërgerd. ZUID-BEVELAND. Hansweert. Jubileum. Vrijdag her dacht de heer A. Provoost den dag, waarop hij 25 jaar geleden in dienst kwam bij de provincie. Op 1 Januari 1939 kwam hij als kapitein op de lijn Hans- weertWalsoorden (thans Perkpolder). Nisse. Op Woensdag 20 Augustus a.s. wordt het vierde en voor dit seizoen het laatste concert in de Ned. Herv. kerk alhier gegeven. Men zie hiervoor de an- nonei in. dit nr. Waar vorige malen de kerk steeds goed bezet was, zullen ook Woensdag zeker velen aanwezig zijn. Wemeldinge. Hedenavond 8.30 geeft de mondaccordéonvereeniging „Concordia" een concert in de tent aan de Dorps straat. THOLEN EN ST.-PHILIPSLAND. Tholen. De besomming der binnen ge komen botvisschers was deze week weer

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2