Kerknieuws Onderwijs Gemengd Nieuws Burgerlijke Stand Scherpe maatregelen t6gen het stroopen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen: te Gaast, Fr. (toez.), cand. C W. Wagenaar te Leeuwarden. Bedankt: voor Ermelo (vac.-J. J. Tim mer), J. C. Terlouw te Garderen. Geref. Kerken. Aangenomen: naar Winsum-Obergum, J, Dig'k te Zevenhuizen (Gr.) Chr. Geref. Kerk. Aangenomen: naar Dokkum, cand. H. W. Eerland te Apeldoorn; naar Drach ten, cand. Drs B. J. Oosterhoff te Zwolle; naar 's Gravenmoer, J. T o 1 s m a te Zaamslag. Bedankt: voor Amsterdam-Noord (Nieuwendam), De Krim, Rozenburg, Sassenheim en Wildervank, cand. H. W. Eerland te Apeldoorn; voor Bunscho ten, 's Gravendeel, 's Gravenhage-Oost, Middelburg, Sneek en Wormerveer, cand. Drs B. J. Oosterhoff te Zwolle; voor Zwolle, J. M. Visser te Midwolda (Fr.) Geref. Gemeenten. Bedankt: voor Vlaardingen, J. van den Berg te Krabbendijke. Unie van Baptiste Gemeenten. Beroepen: te 'sGravenhage-Oost, H. Doo :rnkamp te Tweede-Exloërmond. Afscheid, Bevestiging en Intrede. De bevestiging van Ds D. Bouman van Spannum bij de Ned. Herv. Gemeente te Arnhem zal niet geschieden door Dr J. Hak, maar door Ds J. H. van Grieken. Ds J. B. de Neef neemt 14 Sep tember afscheid van de Baptiste Ge meente te 's Gravenhage en wordt 21 September door Ds A. Hardenberg van Apeldoorn te Arnhem bevestigd. Ds L. Netelenbos. Vandaag herdenkt Ds L. Netelenbos, em. miss. pred. der Geref. Kerken en wonende te Hilversum, het feit, waarop hij veertig jaar geleden het predikambt aanvaardde. Ds Netelenbos werd 2 December 1876 geboien en werd op 11 Augustus 1901 te Hijlaard in het ambt be vestigd. In 1903 beriep de Geref. Kerk van Delft hem als missionair die naar des Woords voor Wonosobo, waar toe hij 28 September 1903 zijn intrede deed. De zendende kerk van Utrecht be riep hem in 1918 voor den arbeid te Poerworedjo en hier was hij werkzaam tot aan zijn emeritaat in April 1931. Na zijn repatrieering vestigde hij zich te Hilversum. Hulppredikers. Cand. P. Holst te Tiel heeft zijn be noeming tot hulpprediker der Ned. Herv. gemeente te Boskoop aangenomen. GEMEENTEOPBOUW TE GOES. In de laatste gehouden kerkeraads- vergadering der Ned. Herv. Gemeente te Goes, is wederom het werk van Gemeen teopbouw ter sprake geweest. De drie destijds door den kerkeraad benoemde wijkcommissies hebben vergaderd en aan de broeder en zusters, die huisbezoek zullen afleggen, instructies uitgereikt. gemeentebegrooting dienst 1941de goedkeuring op de jaarwedde-verhoo- ging van de ambtenaren ter gemeente secretarie. Een kennisgeving van den heer Janus Ruissen, dat hij zijn benoeming tot Pd van het Burgerl. Armbestuur aanneemt. Teneinde het personeel van de vaste kern van den luchtbeschermingsdienst meer vastheid te verleenen en de be staande regeling een beteren vorm te ge ven, wordt op advies van het Departe ment van Binnenlandsche Zaken de toe gezonden ontwerp-verordening aangeno men. In verband met een schrijven van den Ned. Toeristenbond (A.N.W.B.) wordt op voorstel van B. en W. besloten de poli tieverordening aan te vullen met de be paling tot het bevorderen van het uit zicht op'wegen en straten. Aangeboden wordt de rekening van het Burgerlijk Armbestuur, dienst 1940, met een batig saldo van f 3818,18. Vervolgens wordt de gemeente-reke ning dienst 1940 aangeboden met een batig saldo op den gewonen dienst van f 6116,78 en op den kapitaaldienst van f213.45. Op een aanvraag van de landarbei- dersvereeniging „Eigen Erf" te Goes om een aanvullend voorschot voor den her bouw van het door oorlogsgeweld ver nielde plaatsje van J. Weststrate ad f 600 wordt gunstig beschikt. Thans komt in behandeling een voor stel van B. en W. tot het aangaan van een geldleening van f 1000 voor meerder werk aan het lokaal voor lichamelijke oefening. De voorzitter zegt dat na het opmaken van het bestek bij de uitvoering van de verbouwing op advies der onderwijs- autoriteiten er uit practische overwegin gen verbeteringen dienden te worden aangebracht, die tot deze hoogere uit gaaf hebben geleid. De heer de Jonge oefent critiek op deze wijze van aanbesteding, waar op een aan nemingssom van f 1000, 100 komt te drukken wegens meerder werk. Spr. meent, dat voor dit meerdere werk ook weer een aanbesteding had moeten wor den gehouden en dat de inschrijvers met deze wijze van handelen niet tevreden zullen zijn. under alle Hervormde gezinnen zal een circulaire worden verspreid, waarin het doel van de commissie „Gemeente-op bouw" zal worden uiteengezet. In enkele weken tijds zullen alle gezinnen bezocht worden, waarbij een kaart wordt inge vuld, zoodat een overzicht wordt ver kregen van den omvang der gemeente. Een eerste gevolg van dit werk zal z\jn, dat bjj het bezoeken van de catechi satie zal worden gelet, of de catechisan ten het catechetisch onderwijs volgen bij hun wijkpredikant, hetgeen een goede stap in de richting van opbouw der ge meente zal zijn. De catechisaties zullen begin October aanvangen. Naar wij vernemen, zal Ds A. W. M. Odé wijk I van Ds P. J. Steinz, die met ingang van 1 October met emeritaat gaat, overnemen. Wijkpredikant van wijk H, waarin nu Ds Odé arbeidt, wordt Ds G. W. Korevaar, terwijl de nieuw te beroepen predikant in de vacature van Ds Steinz, wijk IH, thans de wijk van Ds Korevaar, toegewezen zal krijgen. CHR. GEREF. ZONDAGSSCHOOL- VEREENIGING IN NEDELAND. In de Chr. Geref. Kerk te Utrecht werd de jaarlijksche algemeene vergade ring gehouden van de Chr. Geref. Zon- dagsschoolvereeniging in Nederland on der presidium van Ds W. F. Laman van Haarlem, die een openingswoord sprak naar aanleiding van Ps. 6810 en 2 Tim. 3:1—10. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester, de heeren J. van der Nadorst te Veenendaal en N. C. van So- linge te Rotterdam, werden goedge keurd. Het verslag van den secretaris was in vrij optimistischen toon gesteld, hoewel het vereenigingswerk uiteraard den ongunst der tijden ondervindt. De aftredende bestuursleden, de hee ren Ds W. F. Laman en J. van der Na- dort werden herkozen en gekozen in de vacature van Ds Biesma, de heer J. F. Aarnaat te Leeuwarden. Namens de Ned. Zondagsschoolver- eeniging sprak de heer N. J. G. v. Schouwenburg van Amsterdam, een vriendelijk woord. Na afdoening der huishoudelijke za ken refereerde Ds W. Kremer, Chr. Geref. predikant te Leeuwarden over: „Het blijvend Evangelie", waarop een levendige discussie volgde. Hulpprediker-Ouderling. De kerkeraad van de Geref. Kerk van Weesp heeft op voorstel van Dr G. W. Harrenstein besloten cand. B. Richters, die als hulpprediker bij deze kerk werk zaam is, tot ouderling te benoemen aan gezien zulks ten profijte van de gemeen te moet geacht. De kerkeraad sprak daarbij uit dat de gedragslijn niet met eiken e.v. hulpprediker zonder meer zal worden gevolgd, maar dat dit zal afhan gen van den persoon en zijn werkwijze De kerkeraad benoemde de heer Rich ters bij enkele candidaatstelling en zal hem als zoodanig aan de gemeente voor stellen. Kerkelijke verkiezingen. Rilland-Bath. Bij de verkiezing voor ambtsdragers der Geref. Kerk (vac.-H. Vos, ouderling en vac.-S. Lobbezoo, dia ken) werden gekozen de heeren J. Meu- lenberg, ouderling en M. van Damme, diaken. De voorzitter zegt, dat deze post ook voor B. en W. geen prettige gewaarwor ding was. B. en W. zullen echter in het vervolg nauwkeurig toezien. De heer Wabeke meent, dat deze be lofte niet steeds zal zijn na te komen, wanneer tijdens de uitvoering van het werk zich zooveel nieuwe moeilijkheden voordoen, die niet te voorzien waren. Er zullen nog meer onverwachte uitgaven volgen. De voorzitter zegt, dat het plan van uitvoering later weer is veranderd. In geen geval is met opzet gehandeld; alles is een gevolg van een samenloop van omstandigheden. Ook de vloer zal een belangrijke verbetering moeten onder gaan. De heer Slaakweg vraagt zich af, wanneer B. en W. alles voorzien hadden, of het werk zooveel goedkoofer zou zijn uitgevoerd. Had men een paar maanden gewacht, dan was alles veel duurder ge weest. De heer Ruissen acht dit geen goede toestand; de gemeente-opzichter had dit moeten zien. Hier is volgens spr. weer een bewijs, dat de zuinigheid de wijsheid bedriegt. Steeds wordt te sober en te zuinig gewerkt. Spreker acht de groote schuld bij den gemeente-opzichter gele- ger. De voorzitter meent, dat zulks niet gezegd mag worden. De opzichter had opdracht zoo goedkoop mogelijk te wer ken. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten. Bij het punt voorkomende zaken be spreekt de heer Ruissen den toestand der straten en wijst op beloften voor de straatverbetering, die niet worden na gekomen. Een goed slot der rekening '40 van f 6000 staat deze uitvoering thans niet in den weg, zoodat de Dorpsstraat zeker een beurt kan krijgen. De voorzitter zegt, dat de gebreken in hoofdzaak toe te schrijven zijn aan her stellingen tengevolge van de opgravin gen voor de waterleiding. Deze is lang zaam in het herstellen. Zij doet dit met eigen personeel, terwijl P. Z. E. M. en P. T. T. dit door de gemeente laten doen, hetgeen beter werkt. B. en W. wenschen ook wel «verbetering, doch zien thans een meer urgents verbetering op den hoek Benoeming. De heer W. S. M g n h e e r te 's Gra venhage is benoemd tot vakonderwijzer lichamelijke oefening aan de Chr. U.L.O.- school teVlissingen. Examens. Toegelaten tot de school voor suiker industrie te Amsterdam de heer C. M. Barentsen te Middelburg. De heer J. van Loenhout te Goes, oud-leerling van de Ambachts school aldaar, slaagde te 's Gravenhage voor de acte meester-schilderen. DanielstraatWilhelminastraat, waar voor B. en W. een verhoogd crediet ver zoeken van f 600700. De heer Ruissen informeert voort9 naar de voorgenomen demping der sloot bij Reephof, waar de menschen om vra gen. De voorzitter zegt hiervoor niemand bij zich te krijgen, zij moeten zich wen den tot B. en W. De heer Ruissen acht zich vertegen woordiger van een groot aantal burgers en meent, dat de menschen niet altijd aankloppen bij den burgemeester. De voorzitter zegt, dat geen enkel raadslid hierover klaagt; steeds is het de heer Ruissen. Overigens zal de zaak bij de begrooting 1942 worden behan deld. De heer Lindenbergh informeert naar de aanstelling van de brandwacht van 10 personen en of dit aantal is voor geschreven. De voorzitter beantwoordt deze vraag bevestigend. De Rijksinspectie heeft voorgeschreven, dat 4 man op den uit kijkpost en 6 man voor surveillance zul len worden aangewezen op kosten van het Rijk. De heer De Jonge vraagt, of aan deze personen een duurtetoeslag wordt toege kend. De voorzitter zegt, dat dit niet het geval is. Spr. zal echter een onderzoek instellen of dit noodig is. Nieuwdorp. Zondagavond hield het Geref. Jeugdverband alhier een verga dering in de Geref. Kerk. Voorzitter dhr M. Fraanje. Namens de K. V. „Abia" van Lewedorp werd ingeleid het onderwerp „Bileam". Hierna volgde een voordracht door de M. V. en het zingen van het Knapenlied en het Meisjeslied. Het tweede, onderwerp werd ingeleid door de M. V. „Wees een zegen" van Le wedorp, over art. i3 van de Geloofsbelij denis. Op beide onderwerpen volgde een geanimeerde bespreking. Nadat de voorz., Mej. Beukema, die wegens vertrek naar elders, als secre taresse van het Jeugdverband moest be danken, had dank gezegd, sloot Ds Beu kema deze goed geslaagde vergadering met dankgebed. WALCHEREN. Vrouwenpolder. G em eenteraad Vrijdagmiddag vergaderde de Raad. Af wezig de heer P. van den Bosse. De gemeenterekening over het jaar 1940 werd voorloopig vastgesteld: gewo ne dienst in ontvang f 32.251,66, in uit gaaf f 31.003,55 en een batig slot van f 1248,11; kapitaaldienst in ontvang f 21.590,65, in uitgaaf f 18.153,67 en een goed slot van f 3436,98. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd m. a. st. besloten tot vast stelling van een verordening op de hef fing en invordering van rechten voor inenting tegen typhus en paratyphus. Besloten werd tot vaststelling van een arbeidsovereenkomstenbesluit voor het personeel van de vaste kern van den luchtbeschermingsdienst. Na breedvoerige bespreking werd op voorstel van wethouder Maas m. a. st. besloten tot intrekking van het besluit van den Raad, houdende voorstel tot eventueele opheffing van den vee- en vleeschkeuringsdienst Oostkapelle. Bij de rondvraag vestigde de heer Din- gemanse de aandacht van B. en W. op het overhangend houtgewas op verschil lende wegen, terwijl voorts door hem in lichtingen werd gevraagd inzake de ver betering van de heul, toegang gevende tot het z.g. Allemansvoetpad. Nadat de voorzitter den heer Dingemanse toezeg ging had gedaan, dat last zal worden gegeven het overhangend houtgewas te doen snoeien en hem van inlichting had gediend op zijn laatste vraag, werd de vergadering gesloten. Arnemuidert. Benoemd tot tijdelijk 2e ambtenaar ter secretarie te Schoondijke de heer S. Francke te Oostkapelle, thans werkzaam ter secretarie alhier als con troleur der steunverleening. Tot volontair ter gemeentesecreta rie is benoemd de heer K. Kaan te Kou- dekerke. Gapinge. Zaterdagmiddag werden in de Gemeentekamer zes leden van de door Dr M. van der Sluijs uit Veere gedurende de wintermaanden gegeven cursus E. H. B. O. door Dr van der Bijl uit Vlissingen, ter behaling van het eenheidsdiploma van het te 's Gravenhage gevestigde Bu reau, geëxamineerd. Van de zes can- didaten werd 1 candidaat afgewezen, ter wijl vijf hunner het examen met goed ge volg aflegden. Het diploma werd behaald door de dames: Mevr. J. de Bue geb. Hollebrandse, mej. Joh. Suurmond en mej. M. van der Sluijs en de heeren P. Dekker, en P. Suurmond. Dr van der Sluijs werd namens de cursisten door mevr. de Bue-Hollebrandse, onder aan bieding van een mooie plant dank ge- In het verordeningenblad is een ver ordening verschenen van de bevoegde secretarissen-generaal, welke onverbid delijk een eind zal maken aan het zeer verbreide misbruik van het zetten van strikken en stroopen. De straffen zijn thans belangrijk ver hoogd en er zal meedoogenloos worden ingegepen. Verder regelt de verordening het dood schieten van verwilderde honden en katten, zoodat het van nu af aan aanbe veling verdient de katten thuis of in den tuin en honden aan de lijn te houden, voor zoover zjj niet naast den baas loopen. De bepalingen der verordening gelden totdat een nieuwe jachtwet uitkomt, welke een einde zal maken aan alle misstanden op het gebied van het jacht- recht. Het besluit zelf luidt: Artikel 1. (1). Met hechtenis van ten hoogste zes maanden of geldboete van ten hoogste drieduizend gulden wordt gestraft: 1) hij, die strikken, bestemd of ge schikt voor het opsporen, bemachtigen of dooden van wild of schadelijk ge dierte, bezigt, stelt of herstelt, voorhan den heeft aanbiedt of aflevert; 2) hij, die (a) tusschen een uur na zonsondergang en een uur vóór zonsop gang, (b) op Zondagen, den Nieuwjaars dag, den Christelijken Tweeden Paasch- en Pinksterdag, de beide Kerstdagen en den Hemelvaartsdag met een schietwa pen schadelijk gedierte opspoort, be machtigt of doodt, of poogt op te spo ren, te bemachtigen of te dooden; 3) hij, die wild of schadelijk gedierte, dat door middel van een strik gevangen is, voorhanden heeft, aanbiedt of afle vert; 4) hij, die herten, damherten, reeën, zegd voor het gegeven onderwijs. Dr van der Sluijs dankte voor de tot hem ge richte woorden en voor het hem aange boden geschenk. Mede richtte mevr. de Bue het woord tot Dr van der Bijl, hem dank zeggende dat hij bereid was gevon den hier tegenwoordig te zijn. Ten slotte werden Dr van der Bijl en Dr van der Sluijs door den Gem.-secr. namens den burgemeester, die verhinderd was tegen woordig te zijn, dank gezegd voor hun aanwezigheid ter plaatse, terwijl het hoofd van den Luchtbeschermingsdienst in de afd. Gapinge, die veel voor het tot stand komen van den cursus heeft ver richt, Dr van der Sluijs dank zegde voor de wijze waarop hij de cursisten heeft on derwezen. THOLEN EN ST.-PHILIPSLAND. Tholent. De vischvangsten vielen vori ge week voor de uitgevaren botvisschers niet mee. De besomming was van 4 tot 6 tobben gemiddeld per vaartuig. Het koude, gure weer werkte voor de vangst niet mede. De laatste dagen liepen verschillen de personen een bekeuring op van de marechaussee wegens het niet in bezit zijn van een identiteitsbewijs en wegens rijden per rijwiel over het voetpad der brug. Tegen een inwoner dezer gemeente werd een tweetal verbalen opgemaakt wegens verzet tegen de politie en hand tastelijkheden. Inbraken. In den nacht van Dinsdag op Woensdag hebben inbrekers tijdens afwezigheid van de bewoonster, een goeden slag geslagen in een villa te Laren. Uit de villa zijn o.m. ont vreemd drie gouden armbanden, een ket ting bestaande uit 132 paarlen, een gou den broche met diamanten, platina rin gen, brillanten en safieren enz. De waar de der gestolen goederen beloopt eenige duizenden guldens. Vrijdagnacht hebben ongenoode gasten een bezoek gebracht aan een confectiefabriek aan de Rozengracht te Amsterdam. Niet minder dan 700 meter gabardinestof, 17 jassen en een hoeveel heid zeep, ter gezamenlijke waarde van f5000 wisten zij buit te maken. Verdronken. Dinsdagmiddag werd het 6-jarig zoontje van den heer T. de K. te Papendrecht vermist. Het laatst was het kind gezien spelende op een sleepboot. De marechaussee heeft de omgeving afgedregd en het stoffelijk overschot opgehaald. Doodelijke val. Vrijdag is het 1-jarig dochtertje van den land bouwer B. van K. te Beesd in het ach terhuis bij het spelen zoo gevallen, dat zij roerloos bleef liggen. Een geneesheer kon slechts den dood constateeren. Slaapziekte. Volgens een bericht van Associated Press uit Fargo (North Dacota) heerscht daar sedert eenigen tijd een slaapziekte-epidemie, waaraan thans 60 menschen ten o£fer zijn gevallen. De epidemie breidt zich van North Dacota naar South Dacota en Minesota uit. Ter bestrijding van de ziekte zijn speciale troepen van den ge zondheidsdienst in actie gekomen. Chloorgas ontsnapt. United Press meldt uit Dearney (New Jersey)Hier is een ongeluk gebeurd, dat bijna tot een paniek onder de be volking leidde. Door de beschadiging van een buis van een tankwagen, die moefflons of wilde zwanen verwondt of doodt, of poogt te verwonden of te doo den, met hagel, posten schroot, met rand- vuurpatronen of met patronen, waarvan de huls korter is dan 40 m.M. (2) De in het eerste lid onder 3 opge nomen verbodsbepaling geldt, voor zoo ver het voorhanden hebben betreft, niet voor personen, die op het terrein, waar op de strikken zich bevinden, tot jagen bevoegd zjjn en voor hun ondergeschik ten. Artikel 2. (1). Door af vanwege den secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherij kunnen vergunningen worden verleend om, on der door hem te bepalen voorwaarden, honden en katten, welke zich zonder toezicht op meer dan 20Q meter van het dichtstbijgelegen woonhuis op een jacht terrein bevinden, te dooden. (2). De vergunningen, bedoeld in het voorgaande lid, geven niet recht tot het dooden van: 1) honden van herders; 2) jachthonden, daaronder niet begrepen lange honden; 3) geleidehonden van blinden; 4) leger- of Roode Kruis-hon- den; 5) politiehonden, een en ander voor zoover deze als zoodanig kenbaar zijn en als zoodanig door den gerechtigde wor den gebruikt. Artikel 3. (1). De voorschriften van de Jachtwet 1923 blijven, voor zoover niet in strijd met het bepaalde in dit be sluit, van kracht. (2). Voor zoover op overtredingen van die wet niet reeds een hooger straf is gesteld, worden zij gestraft met hechte nis van ten hoogste 6 maanden of geld boete van ten hoogste drieduizend gul den. (3). Honden, waarmede een overtre ding van die wet is begaan, kunnen worden verbeurd verklaard, ook indien zij den veroordeelde niet toebehooren. (4). Schadelijk gedierte, onwettig be machtigd of gedood, kan worden ver beurd verklaard. aan een naphatlinefabriek toebehoorde, ontsnapte chloorgas, waarvan meer dan 50 mensehen nadeelige gevolgen onder vonden. 20 van deze personen, onder wie zich automobilisten bevonden, die door de streek reden, moesten in het ziekenhuis worden opgenomen. Brand aan boord van tankschip. Naar Ass. Press uit Detroit meldt, is aan boord van het Ca- nadeesche tankschip Transiter na een felle ontploffing brand uitgebroken. Aan boord van het tankschip bevonden zich 15.000 vaten benzine. Zes leden der bemanning liepen verwondingen op en werden naar een ziekenhuis gebracht. Verdronken. Het drie-jarige zoontje van den heer J. K. uit Broek op Langendijk, is gistermiddag bij het spe len, achter de ouderlijke woning te wa ter geraakt en verdronken. Door een trein gegrepen en gedood. Gistermiddag omstreeks half twee heeft op de spoorlijn EdeLun- teren een uit laatstgenoemde plaats ko mende locaal trein den 25-jarigen arbeider K. uit Ede, die de neergelaten afsluit- boomen omhoog had gedaan, met de be doeling den overweg te passeeren, gegre pen en op slag gedood. Offers voor de wetenschap. De bekende Röntgenoloog dr Felix Lo- bligeois, directeur van het Lariboisère- ziekenhuis, moest dezer dagen zijn lin kerarm verliezen. Dit is de vijfde am putatie, die bij den dokter uitgevoerd moest worden. Hij verloor op deze wijze eerst zijn rechterhand, vervolgens de vin gers van zijn linkerhand en thans zijn geheelen linkerarm. Al deze amputaties moesten worden uitgevoerd ten gevolge van Röntgenverbrandingen tijdens expe rimenten met Röntgenstralen. (U.P.) Brand op een schip. De Daily Telegraph verneemt uit Kaapstad, dat daar dezer dagen een officieel onderzoek ingesteld zal worden naar de oorzaak van een brand, die 13 Juli was uitgebro ken aan boord van het Britsche motor schip Hannington (5449 t.) en waarbij twee officieren om het leven kwamen. Deze brand duurde zes dagen en ten slotte moest het schip door een oorlogs bodem tot zinken worden gebracht. Hier bij zijn niet alleen postzendingen voor Europa, maar ook een hoeveelheid goe deren, waaronder een groote lading ta bak uit Rhodesia, verloren gegaan. (D.N.B.) Schipbreukelingen te L-as P a 1 m a s. Te Las Palmas zijn na een zwerftocht van 20 dagen in een kleine reddingboot 13 overlevenden der beman ning van het Grieksche schip Nilkoklis aangekomen, dat voor Engelsche reke ning voer. De schipbreukelingen werden in de nabijheid van Kaap Juby door het Spaansche schip Palmas aan boord ge nomen. Volgens hun mededeelingen was hun schip niet ver van de Azoren door een onderzeeër getorpedeerd en tot zin ken gebracht. (D.N.B.) MIDDELBURG. GeborenKatharina d. v. S. Jobse en C. Pieterse; Jannetje d. v. M. F. Wisse en J. Kesselaars; Adriana Julia d. v. A. A. Joosse en M. v. Hilst; Johanna d. v. D. Koole en J. Janse; Elisabeth d. v. P. H. Krijger en C. Wielemaker. Ondertrouwd: B. Verlinde 27 j. en P. Fossen 30 j.; C, J. Bliek 28 j. en C.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3