„De groote Ketter" Behandeling van het Joodsch geldelijk vermogen FEUILLETON „Aubigné" zegt, fcjy. Binnenland Wanneer verduisteren Uit de Provincie GOES. ZUID-BEVELAND. Kerknieu 1 fl 1 de grenzen een 50 km. diepe, onbewoonde zone des doods schiepen, met het dub bel doel de bewoners der Sowjet-Unie in het geloof te iaten, dat het aan de ande re zijde dier zone des doods nog ellendi ger was dan by hen, en de overige vol ken der wereld eiken blik in de Sowjet- wereld onmogeiyk te maken. Thans is de sluier van al dez6 geheimenissen afge rukt en maken we kennis met een ter- reur-regüne van een dergeiyke wreed heid en tegennatuurlijkheid als de we reld nog nooit gekend heeft. 's-GRAVENHAGE, 9 Aug. Het Verordeningenblad bevat een verorde ning van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffen de de behandeling van het Joodsch gel delijke vermogen. Deze verordening luidt als volgt: ARTIKEL 1. (1) Personen, die in den zin van ar tikel 4 der verordening no. 189/1940 be treffende het aangeven van ondernemin gen Jood zijn of als Jood worden aan gemerkt, dienen onverwijld de hun op het tijdstip van de inwerkingtreding van deze verordening toebehoorende 1) contante gelden en chèques te stor ten op een rekening bij de bankiersfirma Lippmann, Rosenthal en Co., te Amster dam. Deze verplichting tot storting be staat niet ten aanzien van een maximum (verder te noemen: het vrije maximum), hetwelk duizend gulden bedraagt; be draagt de totale som der contante gel den en chèques meer dan duizend gulden en gaat deze som tevens het bedrag van 1/10 gedeelte van het voor het belas tingjaar 1940/41 vastgestelde inkomen te boven, dan wordt het vrije maximum gesteld op laatstgenoemd bedrag; 2) effecten in depot te geven bij de onder 1 genoemde bank; 3) tegoeden en deposito's bij banken, spaarkassen en andere geld- en crediet- instellingen over te schrijven naar de onder 1 genoemde bank. (2) De verplichting ingevolge lid 1 is eveneens van toepassing ten aanzien van na het in werking treden van deze ver ordening ontvangen waarden van ge noemde soort; ontvangen contante gel den en chèques dienen evenwel slechts te worden gestort, voor zooveel zij te zamen met de zich op het tijdstip van ontvangst in het bezit van den stortingsplichtige bevindende contante gelden en chèques een totaal bedrag van duizend gulden per kalendermaand te boven gaan. (3) Bevinden zich de vorenbedoelde waarden niet in het bezit of in de feite lijke macht van de in lid 1 genoemde personen, dan bestaan de verplichtingen ingevolge lid 1 en 2 eveneens voor de bezitters en de feitelijke houders van deze waarden. (4) Bovenstaande bepalingen zijn even eens van toepassing op de wettelijke en bij overeenkomst aangewezen vertegen woordigers van de in lid 1 genoemde personen ten aanzien van de door hen beheerde vermogensbestanddeelen, als bedoeld in lid 1. (5) Iedere andere beheers- en beleg gingshandeling dan in lid 1 bedoeld ten aanzien van de aldaar genoemde waar den is verboden. ARTIKEL 2. (1) Vermogensbestanddeelen van de in artikel 1 aangeduide soort, waarop rechten van derden zijn gevestigd tot zekerheid van vorderingen, moeten bij de in artikel 1 genoemde bankiersfirma onverwijld worden aangegeven. Zij moe ten overeenkomstig artikel 1 worden gestort, in depót worden gegeven of worden overgeschreven, indien de ver ordening door genoemde bankiersfirma wordt overgenomen. Vindt zoodanige overneming niet plaats, dan moeten deze waarden zoo spoedig mogelijk te gelde worden gemaakt, ten einde uit de opbrengst de vorderingen te voldoen. (2) Indien ten aanzien van die ver mogensbestanddeelen gerechtelijke maat regelen tot bewaring van zijn recht of executoire maatregelen zijn genomen, 14.) -o- Over den afstand van ruim twaalf mi nuten herhaalt zich hetzelfde nog twee maal. De geloovigen nemen geen risico. Dan is de holle schuur bereikt. Aan het eind hangt een flauw licht gevende olielamp. Er zijn enkele stoelen en ban ken. Maar de meesten van de reeds tal rijke aanwezigen zitten op den grond of staan, al of niet geleund tegen den hou ten zijwand. Het drietal wil achter blijven. Maar dan treedt iemand op hen toen. Hij maakt een hoffelijke buiging voor Charlotte de Laval en slaat dan een blik op den hem onbekenden edelman. „Er is vooraan nog plaats, edele vrou we", zegt hq met sympathieke stem. Charlotte de Laval steekt hem de hand toe. „Doe voor ons geen moeite, dominee. We redden ons wel. Mijn man, de Admi raal De Coligny," stelde zij hem voor. Dominee Aubigné kan met moeite zijn verrassing verbergen: de eerste edele van Frankrijkde man, die op de treden van den troon staat, in deze omge ving! Maar hij herstelt zich onmiddeliyk. moeten zjj desniettegenstaande overeen komstig prHkel t worden gestort, in de pót worden gegeven of worden over geschreven. Daarna worden deze maat regelen beschouwd by de in artikel 1 genoemde bankiersfirma te zqn getrof fen, indien haar althans mededeeling daarvan is gedaan. ARTIKEL 3. Indien voor het verrichten van han delingen ingevolge artikel 1 een goed keuring is vereischt op grond van het Deviezenbesluit 1941 of van de Verorde ning no. 26/1940 betreffende de behan deling van vijandelijk vermogen, wordt deze geacht hiermede te zijn verleend. ARTIKEL 4. De bepalingen van artikel 1 zijn niet van toepassing op personen, wier zuiver vermogen de waarde van tien duizend gulden niet te boven gaat en wier be lastbaar inkomen in het iaatstverloopen kalenderjaar, ongeacht de onverrekende verliezen uit vorige jaren en de persoon lijke verplichtingen, bovendien niet meer dan drie duizend gulden bedraagt. ARTIKEL 5. (1) Hij, die opzettelijk in strijd met de bepalingen dezer verordening of met een krachtens haar uitgevaardigde be paling handelt of dezelve ontduikt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste vijf jaren en met geldboete tot een onbeperkt bedrag of met een van deze straffen. (2) Wordt het feit door schuld ge pleegd, dan wordt gestraft met gevan genisstraf van ten hoogste een jaar of met geldboete van ten hoogste hon derdduizend gulden. ARTIKEL 6. (1) Naast de straf kan tevens ver beurdverklaring der waarden, op welke het strafbare feit betrekking heeft, wor den uitgesproken. (2) Is het niet mogelijk tegen een be paalden persoon een vervolging in te stellen of hem te veroordeelen, dan kan de verbeurdverklaring als op zichzelf staand worden uitgesproken. ARTIKEL 7. (1) De strafvervolging vindt niet dan op vordering van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (commissaris-generaal voor Financiën en Economische Zaken) plaats. (2) De vordering tot strafvervolging kan, zoolang de uitspraak van het von nis in laatste instantie nog niet heeft plaats gevonden, worden ingetrokken. ARTIKEL 8. De in artikel 5 strafbaar gestelde handelingen worden beschouwd als de licten in den zin van part. 2, lid 2, der Verordening no. 52/1940 betreffende de Duitsche rechterlijke macht voor straf zaken, zooals deze verordening laatste lijk is gewijzigd bij de Verordening no. 123/1941. ARTIKEL 9. (1) De waarden, waarop de in artikel 5 strafbaar gestelde handeling betrek king heeft, kunnen ook bij interne be stuursbeschikking worden verbeurd ver klaard. (2) De verbeurdverklaring wordt in een dusdanig geval bevolen bij beschik king van den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (commis saris-generaal voor de Openbare Veilig heid) de verbeurdverklaring wordt van kracht op het tijdstip harer openbare bekendmaking of op het tijdstip, waarop zij aan den betrokkene wordt medege deeld. Indien goederen of rechten wor den verbeurd verklaard, te welker aan zien ingevolge eenig wettelijk voorschrift inschrijving in een openbaar register is geschiedt, moet de verbeurdverklaring oj vordering van den Rijkscommissaris (commissaris-generaal voor de Openbare Veiligheid) onverwyid en vrij van kosten in dat register worden ingeschreven, (3) De Rijkscommissaris voor het be zette Nederlandsche gebied (commissa ris-generaal voor Financiën en Econo mische Zaken beslist omtrent de be stemming der verbeurd verklaarde waarden. ARTIKEL 10. De Rqkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied (commissaris-ge neraal voor Financiën en Economische Zaken) neemt de voor de uitvoering dezer verordening noodzakehjke maat regelen. Hq kan in twyfelgevallen, welke zich b\j de toepassing van de bepalingen van deze verordening mochten voordoen, algemeen bindende beslissingen nemen. ARTIKEL 11. Deze verordening treedt heden in werking. De beide mannen schudden elkaar de hand. „Ik zal u vóórgaan," zegt de predi kant. En dan moeten zij wel volgen. Alleen Fontaines blyft achter. Geleidelijk komen meer menschen op zetten. Als het tijdstip van aanvang er is, zijn er minstens een paar honderd. Een forsche stem verzoekt stilte. En die valt. De man deelt mede, dat de bijeenkomst beginnen gaat. De broeders en zusters zullen wel bespeurd hebben, dat, als steeds, alle voorzorgsmaatrege len genomen zijn. Bij verraad zal drie maal scherp gefloten worden. Men blijve dan rustig in de schuur, die geleidelijk door een bepaalde deur moet worden ontruimd. Gewapende mannen zullen den aftocht dekken. „De Heere geve, dat wij ongestoord kunnen vergaderen," besluit hij, „Zijn grooten Naam ter eer." Op een ruw getimmerte neemt domi nee Aubigné plaats. Hij geeft een Psalm op. En ongeschoolde stemmen zingen on vervaard een lied des geloofs. Het wordt een gewone kerkdienst, zoo als Calvjjn die in Genève heeft ingesteld. Zonder eenige stoornis kan die worden beëindigd. En dan zal het Heilig Avond maal worden uitgereikt. Maar dan gebeurt er iets, dat ontroe ring brengt. Ineengedoken, de hand onder de kin, he-ïft Ds Coligay sittea luisteren saar de TURF ZONDER BON, Een waarschuwing. Het rqkskolenbureau vestigt er de aan dacht op, dat alle turf met uitzonde ring van aanmaakturf en bolsterturf, die echter niet als huisbrand voldoen tegen inlevering van geldige bonnen en/of toewijzingen verkocht dient te wor den. Mocht goede turf, zoals bagger-, pers-, kleine handgestoken en steekturf, peel of haardbrandturf bonvrij verkocht wor den, dan maken kooper en verkooper zich beiden schuldig aan een strafbaar feit. Aanbiedingen van turf zonder bon zul len derhalve meestentijds betrekking hebben op aanmaak- en bolsterturf of op minderwaardige op turf gelijkende producten met een zeer hoog waterge halte, die in drogen toestand verpulverd uiteenvallen. Bovendien staan de voor z.g. vrije turf gevraagde prijzen veelal in geen verhouding tot de stookwaarde. BOTER EN KAAS. Omtrent boter en kaas melden de of- ficieele mededeelingen het volgende: Het aanbod van boter is door de ver der doorgevoerde standaardisatiemaat regelen toegenomen. Daar er in deze we ken geen export plaats vond, kon aan de vraag gemakkelijk voldaan worden. Zoowel in klasse I als H is een goede vraag; deze kwaliteiten worden door de fabrieken of verkoopcombinaties respec tievelijk voor f 2,33 en f 2,27 aan de grossiers afgeleverd. De detaillisten be talen verder f 2,40 en de consument uit eindelijk f 2.60. Vooral voor de grossiers, /die onkosten voor verpakking en omzet belasting hebben te betalen, is de marge zeer klein. Nog steeds werkt de warme periode van enkele weken geleden na op het pro duct kaas, waarvan nog heel veel afwij kende kwaliteit aan de markt komt. Deze wordt meerendeels door de Zuivelcen- trale voor lagere prijzen overgenomen en is bestemd voor de fabrieken van z.g. korstlooze of smeerkaas. Voor de goede kwaliteiten worden nog steeds de maximum toegestane prijzen betaald, 20 plus b.v. f 0.87 per kg. Er wordt slechts weinig geëxporteerd, terwijl de vraag voor de binnenlandsche markt merkbaar grooter was. BEGRAFENIS MR P. RINK. Op „Oud Eik en Duinen" te 's Graven- hage is ter aarde besteld het stoffelijk overschot van mr P. Rink, oud-minister van Binnenlandsche Zaken, oudlid van de beide Kamers der Staten-Generaal. Groot was het aantal belangstellenden dat ter begraafplaats den stoet op wachtte. Opgemerkt werden o.m. de heeren mr W. L. baron de Vos van Steen wijk, voor zitter van de Eerste Kamer, mr J. R. H. van Schaik, voorzitter van de Tweede Kamer, prof. ir. C. L. van der Bilt, waarnemend burgemeester van 's Gra- venhage, R. Zuiderhoff, voorzitter van de Algemeene Rekenkamer, Mr D. Fock, oudgouverneur-generaal van Ned.-Indië, Prof. Ir. Kraus, oudminister van Water staat, enz. In de aula heeft de oudste zoon, mr S. Rink, een kort afscheidswoord ge sproken. CHR. MIDDENSTANDSBOND. De bondsraad van den Chr. Midden standsbond heeft besloten aan 't hoofd bestuur te adviseeren tot het doen van een voorstel tot wijziging van statuten gloedvolle prediking. Dan staat hij ech ter plotseling op. Er valt een doodsche stilte, zoodat de niet-sterke stem van den edelman toch overal verstaanbaar is. Want hij spreekt. Hij zegt: „Ik ben De Coligny en ik verzoek u allen vriendelijk, geen erger nis te nemen aan mqn zwakheid, want ik ben nog een zuigeling in het geloof. Zou de dominee mij onderricht willen geven over het sacrament, dat bediend worden zal?" Charlotte de Laval schreit zachtjes van ontroering en dank, nu God haar gebed voor haar geliefden man heeft verhoord. De rustige stem van dominee Aubig né brengt haar tot bezinning. Deze zet, klaar en helder, de beteekenis van het Avondmaal uiteen, volgens de leer van Calvijn. En dan knielt De Coligny neer op den harden grond, dankt overluid voor zijn bekeering, wordt in de gemeente van Valleville opgenomen en neemt deel aan het Avondmaal. De maire van het stadje, die onder de aanwezigen is, drukt na afloop, den grooten edelman de hand. „Het is niet onmogelijk, dat u in onze beweging een rol van beteekenis zult vervullen", merkte hij op. „Ik wensch slechts een eenvoudig kind van Jezus te zijn, Die ook voor jnyn zonden gestorven is", antwoordt en reglement, als gevolg waarvan de bondsraad uit twee groepen zou gaan bestaan, n.l. een standsraad en een vak- raad. De vakraad zal bestaan uit ver tegenwoordigers van de landeiyke on dernemers vakbonden, terwyl de stands- raad zal z\jn samengesteld uit vertegen woordigers van de districten. Vakraad zoowei als standsraad zullen elk voor ze3 plaatsen in het bondsbestuur dubbel tallen stellen. Tevens stelde de bonds raad voor het aantal hoofdbestuursleden van 10 op 13 te brengen. Voor het ge val de jaarvergadering van den bond de ze voorstellen aanneemt, stelde de bonds raad zes dubbeltallen, n.l. drie in ver band met de periodieke aftreding van drie bondsbestuurders en drie in verband met de voorgesteldp uitbreiding, en wel de heeren B. Feijen te Coevorden (aftr.) en J. H. Boiten te Assen; J. Bakker te Groningen (aftr.) en J. Vink te Harme ien, beiden bestuurslid van den bond van Chr. Bakkerspatroons in Nederland; E. Huizing te Amsterdam en Dr J. Romein te Barneveld, beiden bestuurslid van den bond van Chr. detailhandelaren in tex tiel- en mode-artikelen in Nederland (de ze laatste twee in de vacature, ontstaan door de peridodieke aftreding van den heer G. Boode te Amersfoort.) In de drie vacaturen die bij uitbreiding van het hoofdbestuur zullen ontstaan, candideerde de bondsraad de heeren C. Plomp te Rijswijk (Z.-H.) en C. Henge- veld te Hilversum, beiden bestuurslid van den Ned. Bond van Chr. schilders patroons; W. J. Jungerius te Rotterdam en G. Brabbel te Vlaardingen, beiden bestuurslid van den Chr. Bond van Schoenmakerspatroons en winkeliers in Nederland en de heeren A. J. Klaazen te Amsterdam en J. v. d. Kooy te Delft, beiden bestuurslid van de Chr. Ver. van handelaren in melk en zuivelproducten in Nederland. DE LIQUIDATIE VAN DE MARXIS TISCHE PARTIJEN. Naar het „Nat. Dagbl." meldt is tot liquidateur voor de vroegere marxisti sche partijgroepeeringen en de daar mede samenhangende organisaties, wel ke onder het commissariaat vielen van mr M. M. Rost van Tonningen, benoemd de heer F. L. Rambonnet, algemeen ge machtigde voor de oorlogs- en defensie- schade en commissaris van de Centrale arbeiders- en depositobank. DINSDAG 12 AUGUSTUS 1941. 's Morgens tot 6.16 u. 's Avonds van 21.13 u. Benoeming. Tot gemeente-architect te Lochem is met ingang van 1 October a.s. benoemd de heer A. Hoekstra, opzichter bij gemeentewerken en hoofd van den lucht beschermingsdienst alhier. De moord te Oirschot. Vrijdag en Zaterdag is in de haven bij de A. J.-kade gedregd naar een bijl, waarmede de 23-jarige de K. naar zijn zeggen zijn vroegere verloofde mej. Leurs te Oirschot zou hebben geslagen en gedood, welke bijl hij bij de brug in de A. J. Kade te water zou hebben gegooid. Het verhoor had ook op het politie bureau alhier plaats door den opper wachtmeester der marechaussee De Gier en inspecteur Reneman. Ook vandaag zijn de pogingen tot de opsporing van den bijl voortgezet, doch tot nu toe hebben deze geen resultaat opgeleverd. De „bonnen"-iijst groeit. Tijdens het weekeinde heeft de politie weder tegen 12 personen proces-verbaal opgemaakt, die de verkeersregels niet in acht namen. De ,,bonnen"-lijst groeit ge stadig; zorgt ervoor, dat u niet er op komt te staan, wan t dan moet gij dok ken! Gaspard de Coligny. Hq vermoedt in de verste verte niet, dat de tijd komen zal, waarin hij zich de woorden van den maire van Valle ville herinneren zal. V. De dood van den Koning. De man is heel eenvoudig. Zijn ge laat en handen toonen aan, dat hij een heer is, maar aan zijn kleeding zou men het niet zeggen. Na een uiterst vermoeiende reis, goed deels te voet afgelegd zoo nu en dan is hij met een voerman meegereden, ais hij dezen meende te kunnen vertrouwen is dominee Aubigné van Valleville te Parijs aangekomen, waar hij informeert naar de rue de Versailles. Het adres heeft hij ontvangen van Charlotte de Laval. Het is een heel gewoon huis, dat Admiraal De Coligny bewoont. Aubigné twijfelt er zelfs aanvankelijk aan, of hij aan het juiste adi-es is, want het ver schil met het kasteel Chatillon en deze woning is wel heel groot. Hij kan zich echter niet vergissen. Hij blijkt juist te zijn. Als hq den klopper heeft laten vallen verschijnt een bediende, die op zijn vraag, of de Admi raal daar woont, hem mededeelt, dat dit inderdaad het geval is. Maar Zijne Ex cellentie is afwezig. Met eehig wantrou wen wordt bij bekeken. GENERAAL CHRISTIANSEN BEZOEKT YERSEKE. De generaal der vliegers Christiansen, vergezeld van zqn broeder admirMtl Christiansen, heeft een bezoek gebracht aan Yerseke en de verschillende deelen van de oestercultuur bezichtigd. Vooral voor het pannenbedrqf hadden de hee ren, die vergezeld waren van eenige of ficieren veel belangstelling. Ook werd een bezoek gebracht aan de oesterputten aan de haven. Mosselzaad aangevoerd. Yerseke. Nog steeds wordt veel zaad van de Wadden aangevoerd. Verleden week is er ondanks het ruwe weer slechts een vertraging van enkele dagen geweest. Inplaats van Donderdag kwamen de meeste schepen Zaterdag binnen. De meeste brachten groot zaad mee, dat f 1,25 per ton opbracht. Slechts enkelen hadden Noordelijker gevischt en kleiner zaad meegebracht. In totaal werd onge veer 1415.000 ton zaad aangevoerd. De visschersvereeniging Yerseke vergaderde Zaterdagavond in spoedei- schende vergadering. De voorzitter, dhr J. Ph. Bom wees op de verandering die op til is inzake de voedselvoorziening. Uit de rijen der mosselkweekers moet iemand aangewezen worden die hun be langen kan verdedigen. De stemming moet door de kweekers zelf geschieden. De voorzitter der vereeniging is ambts halve lid der commissie. Bij eerste stem ming werd met groote meerderheid ge kozen de heer'D. J. Sinke. De 11-jarige zoon van burgemees ter Gunning is bij het spelen uit een schommel gevallen en heeft daarbij zijn linkerarm gebroken. Dr Polderman ver leende heelkundige hulp. Rillanti-Bath. Zaterdagavond vond in de spuikom van de Bath-polders een zwemwedstrijd plaats, uitgeschreven door H. H. studenten, vertoevend in de Bath-polders. De uitslag is: heeren schoolslag: le pr. A. Polderman, 2e pr. A. Stevens. Dames idem: le pr. B. Griep, 2e pr. Zus Wieberdinck. Vrije slag heeren: le pr. A. Polderman, 2e pr. B. Kruyse. Vrije slag dames: le pr. C. Vogelaar. Zijslag dames: le pr. C. Vogelaar, 2e pr. J. de Leeuw. Hindernissen heeren: le pr. K. Otte, 2e pr. Jac. Traas. Idem dames: le pr. J. de Leeuw, 2e pr. B. Griep. Visschengeveehtle pr. Jac. Traas, 2e pr. B. Kruyse. Medewerking werd verleend door de muziekvereen. Rillandia. De prijzen werden uitgereikt door de eere-voorzitster mevr. H. A. C. E. Kake- beekeInckel. Voetbal. Rilland. Zaterdagavond speelde alhier Rilland I een competitie-wedstrijd tegen Unitas I van Kloetinge, Uitslag 24 in het voordeel van Kloetinge. Het was een zeer sportieve wedstrijd onder goede leiding van scheidsrechter Kakebeeke. Even voor de rust gaf de mid-voor van Unitas zijn club de leiding. Na de rust was het Unitas, die in de meerder heid kwam, zoodat de Rillandianen zich geducht moesten weren, hetgeen niet kon voorkomen dat dezelfde speler van Unitas er 20 van maakte. Uit een goed opgebouwd enaanval wist Rilland daarna verdiend te scoren. Unitas trok hierop direct ten aanval en wist de tegenpartij toen te overtroeven door achtereenvol gens van rechts-buiten en mid-voor twee mooie doelpunten te scoren. Het gelukte Rilland daarna een tweede tegenpunt te maken, waarmee het einde kwam. Wemeldinge. Gemeenteraad. Vrijdagavond vergaderde dc raad vol tallig. Medegedeeld wordt dat voor het brandweerpersoneel een ongevallenver zekering is afgesloten en dat behoudens hoogere goedkeuring de voordracht voor benoeming van een hoofd der openbare school bestaat uit de heeren: le A. van Rijswijk te Slikkerveer; 2e. J. Heukelom te Rhenen; 3, H. Schwab te Naaldwijk. Ingekomen zijn o.a. de goedgekeurde „Ik kom van Chatillon", zegt de pre dikant. „Er is mij veel aan gelegen, den Admiraal te spreken." „U kunt wel in de hall wachten", is het antwoord, „hoewel ik niet met ze kerheid kan zeggen, wanneer de Admi raal thuis komt." „Is Fontaines dan aanwezig?" Bij het vernemen van dezen naam wordt de bediende wat toeschietelijker. „Kent u Fontaines?" „Zeer goed zelfs. Als ik hem te spre ken kan krijgen, word ik onmiddellijk binneiigelaten." „Fontaines vergezelt den Admiraal. Maar ik wil u op uw woord gelooven. Komt u binnen." Inplaats van in de hall wacht domi nee Aubigné in een antichambre, die op straat uitziet. Het is koel in het kleine vertrek, wat den reiziger goed doet. Want het is begin Juni en de zon heeft hem al dagen gestoofd. Tot zijn blijdschap behoeft hij niet lang te wachten. Aan de overzijde der straat wandelen twee personen, in druk gesprek. In den eenen herkent hij direct den Admiraal. Het scherpe, magere ge laat met het ringbaardje ia uit duizen den te herkennen. (Wordt vervolgd.) Ned. Herv. Beroepen: te Gaast, C. W. Wagenaar te Leeu Bedankt: voor Ermelo mer), J. C. Terlouw te Geref. Kerl Aangenomen: naar W J. Dqk te Zevenhuizen Chr. Geref. I Aangenomen: naar D W. Eerland te Apeldoo: ten, cand. Drs B. J. Oost naar 's Gravenmoer, Zaamslag. Bedankt: voor (Nieuwendam), De K Sassenheim en WildervE Eerland te Apeldoorn ten, 's Gravendeel, 's C Middelburg, Sneek cand. Drs B. J. Oostei voor Zwolle, J. M. Viq (Fr.) Geref. Geme< Bedankt: voor Vlaa| den Berg te Krab! Unie van Baptistel Beroepen: te 's H. Doo:rnkamp te Twe Afscheid, BeveStigir De bevestiging van D Spannum bij de Ned. H Arnhem zal niet gesch Hak, maar door Ds J. E Ds J. B. de Nee] tember afscheid van meente te 's Gravenhi September door Ds A. Apeldoorn te Arnhem Ds L. Netel Vandaag herdenkt E em. miss. pred. der wonende te Hilversum, hij veertig jaar gelede: aanvaardde. Ds Netelenbos werd geboi en ei: werd o 1901 te Hijlaard in vestigd. In 1903 b Kerk van Delft hem a naar des Woords voor toe hij 28 September deed. De zendende kerlj riep hem in 1918 voil Poerworedjo en hier v| tot aan zijn emeritaat zijn repatrieering ves] Elilversum. Hulppredi Cand. P. Holst te noeming tot hulppredil gemeente te Boskoop GEMEENTEOPBOl In de laatste gehc vergadering der Ned. 1 Goes, is wederom het teopbouw ter sprake destijds door den ked wijkcommissies hebben de broeder en zuster zullen afleggen, insfrul gemeentebegrooting goedkeuring op de ging van de ambtena secretarie. Een kennisgeving v Ruissen, dat hq zqn van het Burgerl. Arm Teneinde het persoi kern van den luchtt meer vastheid te ve staande regeling een 1: ven, wordt op advies ment van Binnenlands gezonden ontwerp-ver men. In verband met een Ned. Toeristenbond (A voorstel van B. en W tieverordening aan te paling tot het bevorc zicht op'wegen en strE Aangeboden wordt het Burgerlijk Armbe; met een batig saldo v; Vervolgens wordt ning dienst 1940 aai] batig saldo op den g f 6116,78 en op den f 213.45. Op een aanvraag dersvereeniging „Eige een aanvullend voors< bouw van het door nielde plaatsje veui f 600 wordt gunstig b Thans komt in beh stel van B. en W. to een geldleening van f werk aan het lokaal oefening. De voorzitter zegt c van het bestek bij de verbouwing op adv: autoriteiten er uit prs gen verbeteringen aangebracht, die tot gaaf hebben geleid. De heer de Jonge ot wijze van aanbestedin nemingssom van f 10 drukken wegens m( meent, dat voor dit weer een aanbestedin den gehouden en dat deze wijze van hanc zullen zijn. I

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2