Wenken op technisch gebied. Uit de Provincie 09^? TJlijn/kvidtje* Rechtszaken Het Vrouwenhoekje Radioprogramma VLISSINGEN. ZUID-BEVELAND. PROPAGANDA voor de Middenstands-organisaties Pijnen noodmaatregel gekozen, «rader daarme de de gedachto aan oen grondige beraie- Kierung van deae verzekeringstaak te la ten varen. Bijslag op d« rertte. De verhooging van de rente geschiedt volgens de voorschriften in de verorde ning in den vorm van toeslag, Overeen komstig de Invaliditeit»- en Ouderdoms wet en overeenkomstig de wet voor de vrijwillige ouderdomsveraekerlng en voor de invalldlteltsmte bedraagt de toeslag 38 pst, op de wettelijk vastge stelde rente, voor die rentetrekkers, die het 65-jarige levensjaar hebben bereikt. Voor trekkers van invaliditeitsrente, die het 65-jarige levensjaar nog niet hebben bereikt, bedraagt de toeslag 50 pet. en voor het geval de rentetrek ker gehuwd is, komt daar nog een toe slag van 25 pet. bij. Deze verhooging treedt ook in wer king, wanneer de rentetrekker weduw naar geworden is of gescheiden en nog kinderen te onderhouden heeft, die den vereischten leeftijd nog niet hebben be reikt. Als maximum kan dus een totale toe- Blag gegeven worden van 50 25 0 X 20 195 boven de wette lijk vastgestelde rente. Op het weduwen- en weezenpensioen wordt een toeslag van 25 pet. gegeven. In het geval, dat weduwen- en weezenrente gelijktijdig be staan, wordt de toeslag verhoogd voor iedere wees met 25 pet., weer maximaal .voor 6 weezen. Wanneer echter alleen weezenpensioen wordt uitgekeerd, wordt 50 pet. toeslag gegeven. Op grond van déze verhoogingeri, kun nen! wij zeggenl, dat de ouderdomsrente verhoogd zal worden met in doorsnee 40 pet, de invaliditeitsrente met 65 pet, en de weduwen- en weezenrenlte met 52 pet. Van belang is nog de bepaling, dat deze toeslagen op de wettelijke rente buiten beoordeeling blijven bij een on derzoek naar behoeftigheid. Rentetrekkers, die naast de wettelijk vastgestelde rente nog andere onder steuning genieten, behouden deze uit- keeringen onverkort. Het Groene Kruis. Donderdagavond vergaderde de afd. Vlissingen van het Groene Kruis on der voorzitterschap van den heer C. A. v. Woelderen. De secretaris, de heer D. A. Dron- kers bracht de jaarverslagen over 1939 en 1940 uit. De afdeeling telde op 31 Dec. 1939 1887 leden. De wijkverpleging werd ge durende dat jaar uitgeoefend door de zusters J. C. Prins en J. Fuijkschot. De kraamverpleging stond onder leiding van zuster J. C. Prins. Het aantal kraam- verplegingen bedroeg 203. Er werden op het consultatiebureau voor zuigelingen, dat onder leiding, staat van den districts-kinderarts dr J. van Maren Bentz van den Berg, 91 zittingen gehouden, waarop 1958 consulten wer den verstrekt. Uit het jaarverslag van de commissie van beheer van de provinciale Zeeuwsche Groeno Kruis-ontsmefcttagsdienst blijkt, dat de ontvangsten, met inbegrip van de rijksbijdrage van f337,50, f869,65 be droegen en de uitgaven f696,39. Het voordeelig saldo h f 173,26 is bij de re serve gevoegd, die op 31 Dec. 1941 f780,55 groot was. Over 1939 bedroegen de ontvangsten f 6381,65 en de uitgaven f 6174,99. Op 31 December 1940 bedroeg het le dental 1813. Voor de wijkverpleging wer den 7419 bezoeken afgelegd tegen ln 1939 12.376. Nadat zuster J. C. Prins, die in Augus tus 1940 de vereeniging verliet, vervan gen was door de zusters J. Prins en W. Roosink, werd besloten de wijkverple ging alleen door zuster Fuijkschot te doen waarnemen. Het magazijn werd ook dit jaar goed beheerd. De kraamverpleging stond onder lei ding van zuster Fuijkschot. In 1940 had den 111 kraamverplegingen plaats. Met aantal zittingen van het consulta tiebureau bedroeg 88, waarop 1503 con sulten werden verleend. Zuster Fuijkschot heeft ten behoeve van de kinderhygiëne 185 bezoeken afge legd. De ontvangsten van den ontsmet- tingsdienst bedroegen met inbegrip van de rijksbijdrage f898,87 en de uitgaven f 634,66. Het voordeelige saldo werd ook dit jaar bij de reserve gevoegd, die aan het einde van 1940 f 1044,76 bedroeg. De ontvangsten der afd. over 1940 wa ren f5830,96 en de uitgaven f5671,22. De voorzitter heeft vervolgens geme moreerd het verlies dat het Groene Kruis heeft geleden doordat zuster Prins haar werkzaamheid als Groene Kruis-ver- pleegstor beëindigde. Zij had het talent, zich bemind te maken. (P. Z. C.) KruShinöért. Deza week is men begon nen met het aanbrengen van de nieuwe huisnummers en de namen der straten. Elke straat krijgt nu een aparte num mering met de even en oneven nummers elk aan een zijde der straat. Bjj de straat namen is zooveel mogelijk met historie enz. rekening gehouden. De Nederlandache Middenstands-Cen trale zond aan alle bij haar aangesloten vakbonden een circulaire, waarin opge wekt wordt tot krachtige propaganda tot opvoering van de ledencijfers. De Centrale is eenigszins ongerust dat vele Bonden een afwaohtende houding aannemen. Men heeft den Indruk, dat de wenscbaljjkheld van een i.g, organisatie- rust door de Organisatie-Commissie voor het Bedrijfsleven, de Commissie Wolterson, door velen zóó is opgevat, als zouden propaganda en werving van nieuwe leden voor de bestaande orga nisaties in dezen tijd minder gewenscht zijn. Het staat echter wel vast, dat de wensch van „organisatierust" geens zins deze bedoeling heeft. Deze wensch richt zich enkel tegen oprichting van nieuwe organisaties als zoodanig en van nieuwe verbanden tus- schen organisaties. Dus ook niet tegen oprichting van nieuwe af deelingen van een reeds bestaanden Bond. Geenszins was het de bedoeling tegen propaganda en ledenwerving bezwaar te maken. Integendeel! Het moet van zeer groot belang ge acht worden de bestaande organisaties zoo breed mogelijk te maken. Is er ook mogelijk misverstand of matheid in onze gelederen, vraagt „De Christelijke Bakkerspatroon" Hoewel onze Bond zich gestadig uitbreidt, mee- nen we, dat bij eenige inspanning van alle krachten wel wat meer kon gebeu ren. Laten wij van nu af aan eens allen wat doen voor de propaganda. Dat is toch onze principieele Bond wel waard? Wij weten het, onze leden zijn trouw tegenover hun Bond. Welnu, laat die liefde overslaan in ijver en die ijver overslaan in daadwerkelijk deelnemen aan het werven van nieuwe leden! Wij leven in een zeer moeilijken tijd, w\j weten niet wat morgen over ons komen zal, maar, waarvoor we wel on der biddend opzien tot God kunnen zor gen is, dat we door deze moeilijkheden niet verslappen in het werk van de actie op economisch-sociaal terrein! Laat ons ideaal op alle terrein van het leven op te komen voor onzen Ko ning en Heere, Jezus Christus, ons drijven te doen wat onze hand vindt om te doen. hebben veelzijdig pijnuitdrijvende werking. ARRONDISSEMENTSRECHTBANK TE MIDDELBURG. Zitting van Vrijdag 8 Aug. 1941. Diefstal van Zilverbons. Zooals wij reeds meldden, stond giste ren terecht J. C. S., 35 jaar te Hansweert, verdacht van diefstal van zilverbons ten nadeele van Lokerse te Hansweert (ad ministrateur der Geref. Gem. te Krui- ningen). Verdachte geeft al de feiten toe, ook van het vierde biljet. De Officier acht de feiten bewezen. Volgens hem staat het ook vast, dat S. zich herhaaldelijk aan diefstal heeft schuldig gemaakt. Eisch 3 mnd. gev. straf met aftrek voorarrest. Mr Vermaas, raadsman, merkt op, dat de andere diefstallen waarover de Offi cier spreekt, niet wettig zijn bewezen en ook niet ten laste gelegd. Spr. vraagt cle mentie. De koffie, die niet kwam. Tweede verdachte was C. M., 36 jaar, koopman te Middelburg, die 1225 als voorschot voor een te levcron partij kof fie van V. d. D. aldaar had gevraagd en gekregen. De koffie kwam echter niet. Verdachte zou uit nood zoo gehandeld hebben. De zaak staat vast. Het bewijs is ge leverd. Bovendien heeft hij ook nog een ander opgelicht, daarom vraagt de Offi cier veroordeeling tot 8 mnd. gev. straf met aftrek. Het is een hopeloos geval zegt Mr Vermaas. Als verzachtende omstandig heid voert pleiter aan, dat verdachte wel het plan heeft om het geld terug te ge ven. Spr. vraagt verder clementie. Verduisterd en met ongedekte cheque betaald. Derde verdachte was P. C. C. v. L. te Heinkenszand, die de fa. Kreym- borg te Middelburg met een ongedekte cheque betaalde en zekeren P. te Ove- zande zou hebben opgelicht. In de oplichtingszaak zegt getuige P., dat ook tot op heden nog niets is be taald. De President wijst verdachte er nog eens op, dat hij failliet is en er geen cent actief is, dus van betalen komt niets. De Officier acht zoowel de oplichting der firma Kreymborg, als de verduiste ring bewezen en eisch t voor beide zaken samen 8 mnd. gev. straf met aftrek van het voorarrest. Mr Vermaas is ook in deze zaak raads man. Hij begint met clementie te vragen. Verder is hij van oordeel, dat voor de verduistering geen veroordeeling zal kun nen volgen. Distributiebescheiden verduisterd. Laatste verdachte was F. J. F., 23 jaar, distributie-beambte te Hontenisse, we gens verduistering van distributiekaarten en -bonnen. De Officier: Dit is een van in de lande veel voorkomende gevallen van diefstal van distributiebescheiden, Vooral voor verdachte bestond voor den diefstal geen a&nlolding. Hij is onge huwd en genoot een behoorlijk loon. Eisch 5 mnd. gev. straf. Mr Tigelaar is verdediger. Wanneer volgens spreker ooit de regel: De gelegenheid maakt den dief, van toe passing is, dan is het wel in dit geval. Er was niet de minste controle. De ambtenaren moeten werken voor een hongerloon. Verdachte komt uit een gezin van 12 personen. Hij steunde ook zijn moeder. Pleiter wijst verder op de gunstige verklaring van zijn vroegeren werkgever en Burgemeester van Graauw. Hij is wel schuldig, maar de grootste schuld is toch bij degenen, die zich lei ders noemen, die voor jeugdige personen de boel voor het wegnemen klaar leggen. Spr. vraagt onmiddellijke invrijheidstel ling, daar zijn cliënt al 2% maand pre ventief zit. Dit verzoek wordt echter af gewezen. De uitspraak in alle zaken werd be paald op 22 Augustus a.s. EEN BEZOEK AAN HEEMAF. (Slot.) Naast de beroemde SKA-motoren, Heemaf telefoontoestellen enz., worden ook kleinere apparaten vervaardigd. De Heemaf stofzuiger kent iedereen, maar het is ook niet onaardig te weten hoe een schemerlampje, een electriseh kacheltje enz. tot stand komt. Temeer door de fabricage van dergelijke artike len tegenwoordig op een manier moet gebeuren, die menigeen versteld doet staan. We zullen als voorbeeld nemen een schemerlampje, dat tegeljjk als spaar- lampje en verduisteringslampje dienst kan doen. Waar het in dezen tjjd niet verant woord is, voor de fabricage van een der gelijk artikel waardevol nieuw mate riaal te gebruiken, moest men naar een andere oplossing zoeken. En deze oplossing heeft men gevon den, zonder een eindproduct te leveren, dat men met den naam „surrogaat" kan bestempelen. Integendeel, het lampje is van een zoodanige degelijke constructie, dat het beter is te noemen in dit op zicht, dan menig schemerlampje, gepro duceerd in een tjjd met volop grondstof fen. Daarbij laat de sierlijkheid ook niets te wenschen over. Het fabricageproces voor dit appa raatje is zeer ingewikkeld, omdat men allerlei afvalproducten als grondstof moest gebruiken, die niet zoo gemakke lijk te verwerken zijn. Zoo stond men voor de moeilijkheid bij de fabricage van het lampje, om een platte ring van dynamoblik in een huls om te vormen, die dienst kon doen als huis van het lampje. Alleen om deze omvorming tot stand te brengen, zijn er niet minder dan acht bewerkingen noodig. Zooals gemakkelijk te begrijpen is, vereischt dit werk veel meer handelingen dan noodig zouden zijn, als men de beschikking had over dynamoblik, dat voor dergelijk trekwerk geschikt is en er ook normaal voor gebruikt wordt. Het lampje bevat niet minder dan 137 verschillende onderdeelen. Natuurlijk zijn de fabricagekosten veel hooger dan men normaal voor een dergelijk klein ding mag verwachten. Daardoor is het niet zoo heel goedkoop in den handel ver krijgbaar. Niettemin heeft Heemaf met het aan de markt brengen van dit nieuwe spaar- larnpje een aantal problemen voor 't eigen bedrijf weten op te lossen, maar wederkeerig de Nederlandsche bevol king van het verduisteringsprobleem in dien zin weten af te helpen, dat het onhandig gemanoeuvreer met groote stukken zwart papier bijvoorbeeld, voor slaapkamerramen, niet meer noodig is. Al is het lampje wat duur, het is bij zonder zuinig in stroomgebruik, waar door het in dezen tijd van electriciteits- rantsoeneering ook zjjn bijzondere voor deden geeft. Men heeft naast dit handige lampje ook een electriseh kacheltje geconstru eerd, waarbij een cirkelvormig stuk af- valblik werd bevorderd tot voetstuk van het nieuwe product. Op allerlei manieren doet men zijn best in het bedrijf materiaal te bespa ren. Zoo werden ringen van stalen assen vroeger afgedraaid, waarbij zoo goed als waardelooze krullen ontstonden. Tegen woordig steekt men deze af, waardoor men de beschikking krijgt over een ring, dien men weer voor een ander doel weet te gebruiken. Bij de verwerking van al deze „afval producten" moet men vooral niet den ken, dat deze producten minderwaardig zijn. Het tegendeel is waar. De vervor ming van deze producten tot andere productieve samenstellingen, nam men vroeger niet ter hand, omdat de meer dere kosten, te maken voor nieuwe ge reedschappen, meer bewerkingen van 't materiaal e.d. te hoog waren, zoodat men voerdeeliger deed dit „afval" naar de „schroothoop" te doen verhuizen, dan het nogmaals te bewerken. Do grond stof, een product op vluggere en langs goedkooper'e manier samen te stellen, was in overvloed aanwezig, zoodat aan de methoden, die men nu toepast, geen aandacht werd besteed. Resumeerende zien wjj, dat Heemaf zich op een prachtige manier door de bijzondere moeilijkheden, waarmee leder bedrijf te kampen heeft, heenslaat. Het is nl9t de eerste keer, dat de bedrijfs leiding zich voor deze moeilijkheid ziet geplaatst. Ook de jaren van 1914 1918 waren voor Heemaf ongekend moeilijk. Hoewel het, naar het voor velen scheen, een schier hopelooze en onbe gonnen taak was voor de leiding, om deze moeilijkheden te overwinnen, is men hierin, dank zij de energieke en taaie volharding, geslaagd. Dames, 't ij volkomen logisch, Dit U wel eens hebt gedacht, Als U vreet Pêvsiï bestelde: wordt mij in huis gebracht? Krijg ik oog, predes als vroeger, Van die prims kwaliteit? Of - zit in 't bekende pakje Ook wat „Tijdsomstandigheid" Kijk eens: véél is er veranderd, Véél is achteruit gegaan; Oók Persïl Tóch staat Persil nog, Nèt als vroeger, bóvenaan. Cl D. TOMATEN ZiJN GEZOND. De tomaten zijn er weer. Ze zijn een lust voor de oogen eneen streeling voor de tong! Op allerlei manieren kan men toma ten bereiden: Als koud of warm voorge recht, als soep, als saus, als sla of als compote. Men moet ze vooral rauw gebrui ken, daar zij een waardevolle bron van zouten en vitaminen zijn en in rauwen toestand het meest tot haar recht ko men. Daarom mogen de tomaten bij de boterham niet ontbreken. Menig gerecht krijgt door toevoeging van tomaten een pittigen smaak. Men moet de tomaten echter nooit langer verwarmen dan noodig is. De tomaten zijn niet lang te bewaren. Door ze in te maken in den vorm van sap, purée, jam of compote kan men ook 's winters tomatengerechten op tafel brengen. Rauwe tomaten op de boterham. De tomaten wasschen en kort voor het gebruik in plakjes snijden en met wat zout (peper en fijn gehakte peterselie) of n\et wat suiker bestrooien. Sla van witte boonen, tomaten en aardappelen. (Volledige maaltijd voor 4 personen.) 800 gr. boonen, kg tomaten, 1 kg aardappelen, 1 ui, 1 komkommer, 1 krop sla, zout, azyn, mosterd. De boonen één nacht weeken, met het weekwater gaar koken en laten afkoelen. Kooktjjd plm. 1 y% uur. De aardappelen schoon boenen, gaar koken en in plakken snijden. De sla schoonmaken, de komkommer en toma ten wasschen en in plakjes snijden. Een slasausje maken van enkele fijn gemaakte aardappelen, mosterd, peper, zout, azjjn en boonenvocht en alle be- standdeelen dooreenmengen. JUS MET WEINIG BOTER. I. Rooster, al roerende, in een pan met dikken bodem 3 lepels bloem goudbruin. Voeg, steeds roerende, bij kleine scheut jes tegelijk, Va liter water toe. Mochten er klontjes zijn ontstaan, dan moet de verkregen pap worden gezeefd. Braad in een andere pan de beschikbare boter bruin, roer er daarna bovenbedoelde pap doorheen. Laat de jus met het benoodig- de zout, zoo mogelijk een laurierblaadje en een paar kruidnagels, ongeveer een half uur trekken in de hooikist of in kranten. Het is practisch, een hoeveelheid ge roosterde bloem in voorraad te hebben; als bewaarplaats neemt ge een kurkdro- gen jampot, die goed afgesloten moet worden. n. Snipper een ui fijn en fruit het bruin in de beschikbare boter. Voeg zoo veel water toe als ge aan jus deukt noo dig te hebben en bind de jus met aange mengde maizena of aardappelmeel, waar van ge 1 theelepel per dl vocht noodig hebt. HL Laat een eetlepel bloem in op zijn minst eetlepel boter bruin worden en voeg daarbij, al roerende, bij scheutjes tegelijk, ongeveer 2 dl water. Jam, zooals wij die zelf maken. Men neemt 1 pond vruchten, b.v. bes sen, frambozen, bo3chbessen, bramen, kersen of verschillende vruchten door elkaar gemengd, maar steed3 1 pond, doet deze in een wijde, gave pan, voegt 1 pond suiker toe, verwarmt alles tot het kookt en laat de massa, roerende, pre cies 12 minuten doorkoken. Dan vult men er dadelijk de potjes mee, laat ds jam tot den volgenden dag staan en giet er een laagje gesmolten paraffine op voor dat men de potjes sluit. Deze bereidingswijze voldoet uitste kend. Het groote voordeel is, dat men weinig brandstof noodig heeft. (Hbld.) Blaren op de voeten. Mochten er onverhoopt blaren bjj het wandelen ontstaan, dan verzorgt men deze als volgt. Alle blaren eerst schoon wasschen; voorzichtig drogen en daarna besprenkelen met jodium-tinctuur. By hoogs uitzondering kan een blaar door geprikt worden, gewoonlijk doet men dit niet, omdat de blaren de beste beschut ting vormen tegen het indringen van in- fectiekiemen. De blaren bedekt men met een stukje hansaplast. Om geen last te krijgen van het wrijven der schoen, kan men hierop een laagje watten leggen dat men met een stukje pleister bevestigt. Jodiumtinctuur verhardt de huid, daarom is het goed pijnlijke plekken 's morgens en 's avonds met jodium te bestrijken. Het doorprikken van een blaar mag allleen gebeuren met een uitgegloeide naald. Open blaren behandelt men ook met enkele druppels jodiumtinctuur. Men zorge er voor niet te veel jodium te ge bruiken, daar de huid anders overprik keld wordt. Zondag 10 Augustus 1941. HILVERSUM I 415,5 M. 8.00 Gewijde muziek (gr.pl.). 8.30 B.N. O.: Nieuwsber. 8.45 Gram. 10.00 Decla matie (Voorber. door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 10.30 Kerkdienst (Voor ber. door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 12.00 Emst van 'tHof met zijn 15 selis- ten. 12.45 BNOrNieuws- en econ. ber. 1.00 Ned. Verbond voor Sibbekunde: Fa miliewapens. 1.15 Harmonieorkest „Ons Genoegen". 1.35 Declamatie. 1.45 Gram. I.55 Inleiding volgende uitzending. 2.05 Harmonie-orkest „Apollo". 2.30 Decla matie. 2.40 Gram. 2.46 Inleiding volgen de uitzending. 2.55 Harmonie-orkest „Kunst na strijd". 3.15 Luisterspel. 3.40 Inleiding volgende uitzending. 3.45 Har monie-orkest „O. B. K." 4.05 Gram. 4.30 De Ramblers en orgelspel. 5.30 Voor de jeugd. 6.00 Gram. 6.10 Sport van den dag. 6.35 De Meesterzangers. 7.00 Ac tueel halfuurtje. 7.30 Revue-programma. 8.20 Luisterspel. 8.40 Omroeporkest. 9.30 Ber. (Eng.) 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.00 BNO: Engelsche uitz.: „An American sees Holland". HILVERSUM H. 301,5 m. 8.00 Gram. 8.30 BNO: Nieuwsber. 8.45 Gram. 10.00 Zondagmorgen zonder zor gen. 12.00 „Eens Christen's reize naar de Euwigheid in dezen tjjd", cyclus (Voor bereid door de Chr. Radio-Stichting). 12.15 Bachcantate. 12.45 BNO: Nieuws- en econom. ber. 1.00 Curt Hohenbergen en zjjn orkest. 1.55 Boekbespreking. 2.15 Amhemsche orkestvereen., solist en gram. 4.00 Wijdingswoord (Voorber. door de Chr. Radio-Stichting). 5.00 Rondom het orgel (Voorber. door de Chr. Radio.-Stichting). 5.30 Sportuitsla gen ANP. 5.35 Klaas van Beeck en zijn orkest. 6.00 Declamatie. 6.10 Gerard Le- bon en zjjn orkest. 7.00 BNO. 7.10 BNO: Nieuwsber. 7.20 Pianoduetten. 7.45 Re portage. 8.00 „De bedragen Kadi", ko mische opera. 8.45 Gram. 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.0010.15 Gram. Maandag 11 Augustus 1941. HILVERSUM I. 415,5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymnastiek. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Dagopening (Voorber. door het Vrijz. Prot. Kerk comité). 8.25 Gew. muziek (gr.pl.) 8.40 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gram. 11.00 Ensemble Jack der Kinde ren en solist. 11.25 Declamatie. 11.45 Vervolg van 11.00. 12.00 Fluit, piano en gram. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Orgel, cello en gram, 1.45 Gram. 2.00 Klaas van Beeck en zjjn orkest. 2.30 Sckrammel- kwartet en soliste. 3.00 Voor de vrouw. 3.45 Gfam. 4.00 Concertgeb.orkest (gr.- pl.) 4.45 Voor de Jeugd. 5.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 Orgel concert en zang. 6.00 Gram. 6.15 Repor tage. 6.30 Salonorkest. 7.00 Actueel half uurtje. 7.30 Zang met pianobegel. en gram. 8.00 Viool, piano en gram. 8.55 Boekbespreking. 9.10 Gram. 9.30 Ber. (Eng.). 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.00 10.15 BNO: Engelsche uitz.: „Things worth knowing about Holland." HILVERSUM H, 301,5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymnastiek. 7.00 Gram. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Gram. 10.00 Mor gendienst (Voorber. door de Chr. Radio- Stichting). 10.20 Pianovoordr. en gram. II.00 Declamatie. 11.20 Gram. 12.15 Frans Wouters en zjjn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Or- roeporkest en piano-intermezzi. 2.00 Haarl. Orkestvereen., soliste en gram. 3.00 Gram. 5.00 Causerie „De invloed van de vrouw op de karaktervorming van het jonge kind in huis en school" (Voorber. door de Chr. Radio Stich ting). 5.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 Gram. 6.00 Cursus ..Li- ehameljjke en geestelijke gezondheid" (Voorber. door het Vrjjz. Prot. Kerk comité). 6.15 Musette-orbest „Les Gars de Paria" en gram. 6.45 Gram. 7.00 BNO Friesch praatje. 7.10 BNO: Nieuwsber. 7.20 Voor de kleuters. 7.30 Gram. 7.45 Politiek weekpraatje. 8.00 De Roman cers, soliste en het kleine Omroepman- nenkoor. 8.35 Luisterspel. 9.00 Gram. 9.15 Ensemble Bandi Balogh. 9.45 BNO Nieuwsber. 10.0010.15 Gram.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6