Het bodemproductieplan 1942 Open ïrijiillipbpii Wind, YRUWILUÖtHilOEN NEDERLAND „De groote Ketter" Wanneer verduisteren? Uit de Provincie IVfeer graan, aardappelen en koolzaad. Enkele gewassen beperkt of verboden. Ferae johsranB, stow? knapen. Het zevende £nkrateia-Congres. FEUILLETON vervolgens een „In Memoriam" De D, van Krevelen, Hoofdpijn-Kiespijn O'Q? b lllijrifiaridtjeó MIDDELBURG. Pust op uw flets l VLISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND. I Hot rijksbureau voor do voedselvoor ziening in oorlogstijd maakt bekend: De voorschriften, welke wederom van overheidswege voor oogst 1942 voor de bodemproductie worden gegeven, zyn de volgende le. De totale oppervlakte bouwland in Nederland moet onder de huidige om standigheden niet verminderen. Daarom zal het verboden zijn in 1942 grond, welke in 1941 als bouwland in ge bruik was, te gebruiken ais grasland, be halve wanneer een even groot oppervlak grasland wordt gescheurd. 2e. De gewassen, welke op bouwland kunnen worden verbouwd, zyn te onder scheiden in 2 groepen, n.l.: a. gewassen, waarvan de teelt onbe perkt wordt toegestaan; b. gewassen, waarvan de teelt aan be perkingen onderhevig is. De teelt van andere gewassen is ver boden. Ad a) Gewassen, waarvan de teelt on beperkt is toegestaan, zijntarwe, rogge, gerst, boekweit, kor<- relmaia (z a a d m a i s), k o o 1- zaad, erwten, boonen, vlas, kanariezaad, aardappelen (zoowel consumptie- als fabrieksaardap pelen), suikerbieten, cicho rei en hennep. Een gedeelte van deze gewassen be hoort tot die, waaraan onze volksvoe ding in de eerste plaats behoefte heeft, n.l. tarwe, rogge, gerst, aardappelen en koolzaad. Uitbreiding van de teelt van deze gewas sen is dringend noodig. Ad b) De gewassen, welke aan beper king onderhevig zijn, zijn: Haver Hiervan zal de totale op pervlakte voor elk bedrijf niet grooter mogen zijn dan 15 pet. van de totale oppervlakte, welke in 1942 als bouw land wordt gebruikt. Hierbij is dus ook begrepen het voor oogst 1942 gescheurde grasland. Bruine en gele mosterd. Van deze gewassen zal een bepaalde op pervlakte worden toegestaan, noodig voor binnenlandsch gebruik. Bruine mos terd zal echter alleen op contract mogen worden geteeld, terwijl gele mosterd slechts kan worden toegestaan als nood- gewas. Voor de teelt van gele, zoowel als brui ne mosterd is een teeltvergunning noo dig. Het heeft geen zin reeds vroegtijdig een teeltvergunning voor gele mosterd aan te vragen, daar deze teelt toegestaan zal worden, wanneer, door het mislukken van een gewas, gele mosterd het eenige gewas is, dat nog kans van slagen heeft. K a r w ij De teelt van karwijzaad is behoudens enkele kleine toewijzingen ten behoeve van de zaaizaadvoorziening, slechts in beperkte mate, op speciale vergunning van de landbouw-crisis-or- ganisatie in de provincie Groningen toe gestaan. Uien. De teelt van uien is toege staan aan die bedrijven, welke in 1941 uien hebben verbouwd, en voor ten hoog ste die oppervlakte, waarvoor in 1941 een teeltvergunning is verleend. Ook voor deze teelt is een vergunning noodig. Land- en tuinbouwzaden. De teelt hiervan is slechts toegestaan op een door de landbouw-crisis-organisatie uit te reiken teeltvergunning. De teelt voor eigen rekening en risico door landbouwers van suikerbieten, voe derbieten, koolrapen, stoppelknollen, gele en witte wortelen, Westerwoldsch zaai- gras en boterzaad voor zaadwinning is verboden. Deze gewassen mogen slechts worden verbouwd op contract. De teeitvergun- ning wordt'dan aangevraagd door den kweeker-handelaar, met wien een con tract is gesloten en die in het bezit is van een toewijzing van de Nederlandsche Akkerbouwcentrale. Het zal echter eiken landbouwer toe gestaan zijn in totaal ten hoogste 5 are te bestemmen voor de teelt van iand- bouwzaden voor eigen gebruik, zonder dat hiervoor een teeltvergunning be hoeft te worden aangevraagd. Knol-, w o r t e 1- e n groen- voedergewassen. De gezamen lijke oppervlakte voederbieten, koolra- pen, Iandbouwwortelen, groen te oogsten mais, mergkool, klaver, lucerne, kunst- weide en eventueel andere groen te oog sten gewassen is per bedrijf beperkt tot de oppervlakte, welke in 1941 met die gewassen beteeld was. De landbouwer is echter vrij, wijzigingen aan te brengen in die gewassen onderling. C). Tot de verboden gewassen behooren o.a.spelt, evene en blauwmaanzaad. 3e. Het afmaaien van onrijp graan met uitzondering van groene mais is verbo den. 4e. Wanneer de bedrijfsomstandigheden dit beslist noodzakelijk maken, kan de landbouw-crisis-organisatie op advies van den productieeommissaris ontheffing verleenen van de bovengenoemde bepa lingen. Reeds thans kan worden medege deeld, dat slechts in uitzonderingsgeval len b.v. wanneer door het mislukken van een gewas, of door zeer bijzondere bedrijfsomstandigheden uitvoering van de bovengenoemde bepalingen onmoge lijk is uitzonderingen zullen worden toegestaan. Aanvragen voor deze vergunningen moeten tijdig bij de gewestelijke land bouw-crisis-organisatie worden inge diend. Afwijkingen van de gegeven be palingen ten aanzien van de zomerge wassen moeten vóór 1 Februari 1942 worden aangevraagd. Betreft het ech ter afwijkingen wegens mislukking van een gewas, dan kunnen deze aanvragen ook na dien datum worden ingediend, doch in elk geval zoo spoedig mogelijk. De beginwoorden van een oud Hol- landsch lied. Een lied, waarin gezongen wordt van de beste eigenschappen van ons volk, dat door de eeuwen heen be wezen heeft, felm en stoer te zijn. Ferme jongens, stoere knapen: die hebben het onzen beroemden veldheeren en admiraals mogelyk gemaakt ons land te verdedigen, onze bezittingen uit te breiden. Zy zijn het ook, die nu weer ge hoor geven aan de roepstem, om ten strijde te trekken tegen het Bolsjewis tische gevaar, dat Europa bedreigt. Ferme jongens, stoere knapen. Ons land telt deze by duizenden. Dit is de laatste weken gebleken, want vele dui zenden voegden zich bij de legerscharen, die den strijd reeds hebben aangebonden tegen de Bolsjewistische horden. Ferme jongens, stoere knapen meld den zich voor het legioen, vertrokken reeds naar het Oosten en rekenen er op, dat ook u zult volgen om met hen te bewijzen, dat ferme en stoere Nederlan ders, van zessen klaar, weten wat hun plicht is en zich dus melden bij het: Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. Heden wordt in „Royal" te Arnhem het zevende congres gehouden van En- krateia, bond van Prot. Chr. Drankbe- stryaersvereenigingen, dat om de vijf jaar pleegt gehouden te worden. Aange zien de voorzitter, Prof. Dr J. R. Slote- maker de Bruine van Wassenaar over leden is staat het congres onder lei ding van den vice-voorzitter, Ds J. v. H e r k s e n, Geref. predikant te Ermelo. Oudergewoonte ging gisteravond aan het congres een wijdingssamenkomst vooraf, die gehouden werd in de Geref. Westerkerk. Ds v. Herksen hield daar een toespraak in aansluiting van Matth. 1720a en 21 onder het motto „Indien gij gelooft". Tweede spreker was Ds A. Th. Ste- genga, Ned. Herv. predikant te Arn hem, die sprak over Rom. 724 en 25. De bijeenkomst werd opgeluisterd door zang. Na afloop vond een begroetingssa menkomst plaats. Hedenmorgen om kwart over tien ving het congres aan. De voorzitter, Ds J. v. Herksen hield een openingsrede, waarin hij er op wees, dat er veel geschied is sinds het vorige congres bijeenkwam. Niet alleen werden eminente voortrekkers in den drankstrijd afgelost van hun aardschen post, maar de normale ontwikkelings gang onzer actie werd op den achter grond gedrongen door den wereldbrand. Veel is ook gebleven. En daaronder is ook op het erf der drankbestrijding door geheelonthouding véél goeds. De orga nisaties staan nog en in meer dan één kring wordt wei moeizamer maar ook intensiever dan ooit gewerkt. Er werd volgehouden en aangepakt. Dit congres is georganiseerd en over de deelname verheugen wy ons. Laat dan onder Gods zegen vandaag het alcohol-vraagstuk de volle aandacht hebben van verstand en hart. De voorz. verleende nu het woord aan Ds J. Henri Ledeboer te 's-Gra venhage, om als veeljarige medewerker van wylen Prof. Dr J. R. Slotemaker de Bruine, een kort „In Memoriam" te spre ken. Ds Ledeboer wees op 't enorme werk, dat Slotemaker de Bruine op tal van le vensterreinen verricht heeft. Het is van groote beteekenis geweest, dat een man met zulke groote gaven al3 Slotemaker de Bruine honderden heeft gedwongen tot eerbied voor het beginsel der onthouding. Wij eeren zyn gedachtenis -zoo be sloot spr, -het beste door onze schou ders te zetten onder het werk, dat hjj ons 'heeft nagelaten. Ds A. J. M o n t ij n, secr. van Enkra- teia, en em. predikant te Utrecht, sprak 11) ~o— In Frankrijk heeft hij honderdduizen den volgelingen, die geleid worden door door hem opgeleide predikanten. Op alle mogelijke wijzen zijn zijn geschriften Frankrijk binnengedrongen en zij zijn gelezen door duizenden begeerige zielen. Calvyns aanhangers worden gevonden onder de boeren en arbeiders, de stede lingen en handwerkslui, de edelen en de magistraten in de provincie. Hoe gaarne zou Charlotte de Laval gezien hebben, dat haar gemaal zich eveneens by de beweging aansloot. Maar hjj hinkt nog op twee gedachten. Zonder een beslissing te nemen, is De Coiigny weer naar Parijs, naar het hof, teruggekeerd. En voor de intrigues aan dat hof is Charlotte de Laval juist zoo bang. O, xy weet, dat haar man on kreukbaar is. Maar zij zou het diep be treuren, wanneer er, terwille van het geloof, een wig gedreven zou worden tusschen haar en den man, dien zij zoo liefheeft. Het is ook Calvyn, die haar telkens waarschuwt, haar gemaal were Spr, wee? on de groote gaven van ver stand en hart van Ds van Krevelen, Spr eehetste den eenvoud en de groote bescheidenheid van Ds van Krevelen, die nooit zichzelf op den voorgrond plaatste. Enkele vertegenwoordigers van offi- cieele instanties hebben vervolgens tot het congres een kort woord gericht. Hierna was het woord aan Dr A. H. Edelkoort, Ned. Herv. predikant te Amsterdam, om te referee ren over: „De plaats van alcoholgebruik en onthouding in de verschillende godsdiensten". Om 2 uur ving de middagzitting èam Hierin trad als referent op Ds S. L. Ho ge b r i n k, Ned. Herv. predikant te St Michielsgestel, met het onderwerp: „Psychologie en drankbestrijding". Na discussie over dit onderwerp ging het congres in drie secties uiteen. Sectie A was gewijd aan Drankbestrij dersjeugdwerk. Sectie B behandelde Chr. drankbestrijding, ook nu. Sectie C be sprak de belangstelling voor de drank bestryding bij de intellectueelen. NAT. CHR. GEHEELÖNTHOUDERS- VEREENIGING. De gisteren te Arnhem gehouden 62ste algemeene vergadering van de Nat. Chr. Geheelonthoudersvereeniging was zeer druk bezocht. Namens de afgevaardig den der zusterorganisaties sprak wet houder H. P.loeg van Utrecht een vrien delijk woord. Het hoofdbestuur diende bij de verga dering een uitgebreid propagandaplan in, onder het motto: „Allen weerbaar", dat de vergadering met enthousiasme ontving. In een bijeenkomst van het Hoofdbe stuur werd het nieuwgekozen H.B.-iid, Dr A. H. Edelkoort, Ned. Herv. predikant te Amsterdam, als voorzitter benoemd. Aan het einde van de middagvergade ring richtte de hoogbejaarde Ds A. v. Geest, Ned. Herv. predikant te 's Gra- venzande, een woord van dank tot Ds P. M. de Jong voor wat hij als wnd. voorzitter voor de vereeniging heeft ge daan. Helpen veilig en vlug Doos 10en 50ct DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1941. 's Morgens tot 6.08 u. 's Avonds van 21.22 u. Bonnen voor schoenen en banden. Het aantal aanvragen voor bonnen voor schoenen en banden overtreft verre het aantal, waarop inwilliging kan vol gen. Als de voorraad voor een bepaalde maand op is, vervallen de overige en dan moet men in. een nieuwe periode opnieuw een aanvrage indienen. Een blindengeleidehond. De heer B. de Groot, wonende Been- houwerssingeï 53 alhier, heeft gedurende een week vertoefd aan de Blindengelei- dehondenschool te Amsterdam en heeft zich daar vertrouwd gemaakt met „Wim" een zwarten, kortharigen herdershond, die aan de school voor zijn werk is be kwaamd en die nu met onzen blinden stadgenoot naar hier is gekomen. De heer de Groot zal zich nu geregeld met zijn nieuwen geleider iets nieuws voor Middelburg op straat begeven. Het publiek zal het beste doen blinde en hond rustig hun gang te laten gaan als geen hulp of inlichtingen worden ge vraagd. Men onthoude er zich van den hond aan te halen en daardoor zijn aan dacht af te leiden van zyn werk. Wil men den hond met een versnapering voor zyn werk böioonen, dan doet men dit het beste via zijn baas. Andere honden hou- de men zooveel mogelijk van „Wim" af, als deze in den beugel loopt en dus in functie is. te houden van den invloed van het hof. De prediker van Genóve, die overal zyn voelhorens heeft, weet, wat er- gaande is aan het hof van Hendrik II. Er wordt zelfs gemompeld, dat de vorst overweegt, te samen met Savoye, de Republiek Ge- nève 'te overweldigen, zoodra hij vrij is van buitenlandsche vijanden. Om eens en voor altijd een einde te maken aan den invloed van het Calvinisme... Zoo zóu het kunnen gebeuren, dat haar gemaal, de Admiraal van Frankrijk, zou moeten optrekken naar de stad van Calvijn. Maar zij heeft alle hoop! Enkele dagen geleden is Andelot op Chatillon gearriveerd. Hij heeft meege deeld, dat Gaspard, dien hij te Parijs gesproken heeft, spoedig voor geruimen tijd naar huis zal komen. De oorlog wordt slepende gevoerd. Gevechten van beteekenis worden niet meer geleverd. Het wachten is eigenlijk op den eersten, die om vrede vraagt. Tot nog toe wil geen der drie partijen de eerste zijn, hoewel Engeland toenadering toont. Doch op de vredesluiting wil de Ad miraal niet wachten. Hij verlangt, zoo als hij zijn broeder beeft meegedeeld, naar huis. En het is nu over Gaspard, dat het tweetal spreekt in een klein zijvertrek Wederom verwisselden enkele fietsen van eigenaar, althans de feitelijke eige naars vermissen kun karretje. Nog maals Past op uw fiets Op de begraafplaats werd Maandag morgen het stoffelijk overschot van twee gesneuvelde Britsche militairen met de gebruikelijke wapeneer ter aarde be steld. Hierbij waren aanwezig kapt. zur See Mo! lm aim, kommandant der See- verteidigung Süd-Holland, alsmede dhr C. A. van Woelderen, burgemeester van Vlissingen. Namens het Roode Kruis heeft Dr v. d. Bijl een krans op het ge meenschappelijke graf gelegd. Concert uitgesteld. Het concert van Euphonia, dat morgen (Donderdag) avond zou gegeven worden is uitgesteld tot 12 Aug. a.s. Voetbalwedstrijd. Heden (Woensdag) avond om half 8 zal op het Gemeentelijk Sportterrein al hier een vriendschappelijke voetbalwed strijd gespeeld worden tusschen Politie L. B. D. en de Goesche Veteranen. Het elftal van de PolitieL. B. D. is als volgt samengesteld: Machielse, v. d. Merwe, Reneman (aanv,), v. d. Hoeven, v. d. Kamer, Berrevoets, Borrie, Pak, Barends, Peterse en Huisman. Burgemeesters op excursie. Een deel van de Zuid-Bevelandsche burgemeesters bracht Maandag in ge zelschap van de burgemeesters van Ber gen op Zoom, Woensdrecht en Ossen- drecht een bezoek aan de Wouwsche Plantage. Bijzondere aandacht werd ge schonken aan de verschillende wegen- beplantingen. Voorts Werd te Hooger- heide het raadhuis en te Woensdrecht De Stompe Toren bezichtigd, waarna burgemeester Lijnkamp de gasten door het fraaie stadhuis van Bergen op Zoom rondleidde. Lewedorp. Tegen een boom gereden. Maandagavond is een Brabansche wagen, die uit de rich ting Goes kwam, doordat een ach terhand sprong, tegen een boom gereden en daarna in de sloot gekanteld. De vier inzittenden kwamen er wonder boven wonder zonder veel kleerscheuren af en hebben met medewerking van de politie Vlissingen nog kunnen bereiken. De be schadigde auto is den anderen morgen opgetakeld. 's H. Abtskerke. Gemeenteraad. Maandagavond vergaderde de gemeente raad voltallig. Mededeeling wordt gedaan, dat er te Baarsdorp een brievenbus zal worden ge plaatst en dat afwijzend is beschikt op een verzoek om per 1 Juli een vaste on derwijzeres te benoemen. Van de Kerkvoogdij der Ned. Herv. gemeente is een verzoek ingekomen om by te dragen in het salaris van den con cierge van het vereenigingsgebouw, in verband met het gebruik voor gymna stiekonderwijs door de leerlingen der la gere school tot een bedrag van f75, B. en W. stellen voor aan dit verzoek te voldoen. De heer van 't Westeinde is niet tegen het voorstel van B. en W. wat betreft de bijdrage van f 75 aan de Ned. Herv. Ge meente, maar meer tegen de hooge uit gaven die dit onderwijs meebrengt. Het is hem bekend, dat verschillende gemeen ten nog niets doen aan gymnastiekon derwijs en vindt, dat men maar eens moest ophouden met de gemeenten op kosten te brengen. Meerdere leden sluiten zich aan bij hetgeen door den heer van 't Westeinde is naar voren gebracht, maar meenen, dat de verplichting van hoogerhand is opgelegd en dat er geen ontkomen aan is. Het voorstel wordt tenslotte met alg. stemmen aangenomen. Een verordening op de heffing en in vordering van rechten voor inenting te gen typhus en paratyphus wordt vastge steld. De rekening van het B. A. wordt den raad aangeboden met de volgende bedra gen over het dienstjaar 1940's H. Abts kerke ontvang en uitgaaf f 4547,56Si- van huize Chatillon. De onstuimige Andelot klaagt er over, dat Gaspard zoo besluiteloos is op het punt van den godsdienst. Maar dan zegt Charlotte de Laval, vasthoudend als de boeren in Breton, haar geboortestreek, dat hij geduld moet oefenen. Gaspard is niet de man, om een keuze na te laten. Hij moet eerst met zichzelf in het reine komen. En dan zal hij de besliste keuze doen. Zonder eenigen twijfel. En zij heeft alle hoop, dat de Admiraal de leer van Calvijn ver kiezen zal. Andelot moet zijn ongeduld laten varen. De laatste woorden hoort haar zwa ger niet. Hij is naar het venster geloo- pen. Heel in de verte zien zijn scherpe oogen de stippen van enkele ruiters, die rechtstreeks naar het slot komen dra ven. „Ik moet mij al sterk vergissen, of dat is de houding van Gaspard", merkt hy op. Naast de kloeke gestalte staat nu de kleine vrouw, eenvoudig gekleed. Char lotte de Laval zou niet passen aan het weelderige hof te Parijs, zij is de dee moed zelf. Intusschen zijn de ruiters nader ge- bomen. „Het is Gaspard met Fontaines", zegt noutskerke ontv. en uitg. f3304,40; Baarsdorp ontv. en uitg. f 1855,45. Geen der rekeningen heeft een goed slot, integendeel werd, om de rekeningen sluitend ie maken, een gedeelte van het goed slot over 1939 gebruikt. De begrootingen voor 1942 van het B.A. worden als volgt vastgesteld: 'sH. Abtskerke, antvangsten en uitgaven f 4602,93 met een onvoorzien van f 1087,93; Sinoutskerbe, ontv. en uitg. f 3209,05, met een onvoorzien van f521,55; Baarsdorp, ontv, en uitg. f2277,01, met een onvoorzien van f 362,01. De gemeenterekening over 1940 wordt den Raad aangeboden met ontvangsten f21.020,09, uitgaven f20,725,54, goed goed slot f 294,55. Bij de rondvraag zegt dhr Harthoorn dat men te Baarsdorp een vuilnisbelt maakt op een plaats, die daarvoor niet geschikt is. De voorzitter zegt onder zoek toe. Dhr van Liere vraagt of het niet ge- wenscht is, in verband met den lagen zy, met blijdschap in haar stem. En even later staat Andelot alleen in het vertrek. 'Want zij is weggeijld. Een toeloopende bediende opent de zware deuren en op het bordes wacht Charlotte de Laval haar gemaal op, die snel afstijgt en haar hoffelijk en toch vertrouwelijk begroet. „Een verrassing, dat je er nu al bent, lieve. Andelot verwachtte je morgen of overmorgen." „Hij had gelijk. Mijn terugkomst is enkele dagen vervroegd. Ik kan niet zoo lang blijven, als ik dacht. Zijne Majes teit wil mij in de vredesonderhandelin gen betrekken." „Dus tóch? WMr zullen die gevoerd worden?" „Vermoedelijk te Chateau Cambresis. Maar spreek er met niemand over, lieve", voegt hy er haastig bij. „Zyn hier allen wel „Gods zij dank, allen wel. Maar kom mee, Verfrisch je van den rit." Zij steekt haar arm in den zijne en, gelukkig, loopen zij door den marmeren corridor, aan het eind waarvan plotse ling een deur wordt opengestooten. Een frissche meisjesgestalte komt aansnel len en een heldere stem roept: „Vader!" Louise de Coiigny ligt juichend in de ar men y&ïi baar vader. Ook de andere waterstand, de put te Sinoutskerke te delven. B, en W, zullen hieraan hun aandacht schenken. Dhr Harinck vraagt of het niet ge- wenscht is de brandspuit te probeeren. De voorzitter zegt toe dat dit binnen kort zal plaats hebben. Daarna sluiting. Voor den uitkijkdienst bij de lucht- wacht over dag zijn alhier benoemd de heeren H. Blok, M. Drijgers, G. den Dek ker en C. van Tatenhove. Jubileum gemeente ontvanger. Opl Aug. j.l. was het 25 jaar geleden, dat de gemeenteontvanger, dhr Kribbe, zijn betrekking aanvaardde. Maandagavond werd hy ten zijnen huize met dit feit door het gemeentebestuur gelukgewenscht. De burgemeester sprak den jubilaris toe en prees hem om zyn grootèn ijver en accuratessenamens het gemeentebe stuur bood hij den heer Kribbe een vul pen aan. De jubilaris dankte voor de kinderen verschijnen nu. Het is even een liefelijk tooneel, dat de Admiraal zijn zorgen doet vergeten. Op een afstand kijkt Andelot glimlachend toe, om ver volgens op zijn beurt zijn lievelingsbroer te verwelkomen. De idylle kan niet langer duren. Wan neer de graaf zich verfrischt heeft van de stoffige reis, is hij spoedig in druk gesprek gewikkeld mpt zijn vrouw en zijn broeder. Hij verheelt zijn zorg niet: nog liever ziet hij den overigens zinneloozen bui- tenlandschen oorlog voortgezet dan den binnenlandschen krijg, die wis en dra op den vrede volgen zal. Andelot is er nog niet geheel van overtuigd. „Zal Zijne Majesteit er geen rekening mee houden, dat tallooze edelen tot de Hugenoten behooren?" vraagt hij. Heb ben nog slechts enkele maanden geleden duizenden Gereformeerden niet een sa menkomst belegd op een groote weide, vlakbij Parijs? Anton van Navarre was er ook bij. Hij heeft zich openlijk ver klaard. Men heeft er Psalmen gezongen en er is gepreekt. Van niet de minste stoornis is sprake geweest." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2