Gemengd Nieuws Radioprogramma Een belangrijke aanwinst. Zij, die kwamen en gingen. De Rijkspostspaarbank In 1040. De komende wlnter.| DE BE TEEKENI8 VAN DIEP VRIES CONSERVEN. Aan de Oostelijke Handelskade te Amsterdam, in één der panden op de terreinen van den Hollandschen Lloyd, is een modern koel- en vrieshuis van het Nederlandsche Koelveem in aan bouw. Terwijl alle ruimten geschikt zyn voor opslag van koelgoed als fruit en eieren en voor gewoon vriesgoed, is het grootste deel der ruimten ook ingericht voor bewaring van diepvriesconserven. üngetwyttiu kan het nieuwe Koelhuis als een aam, ..at voor de Amsterdam- sche haven women beschouwd, te meer, daar tegelijk met koellading ook andere lading in de naast gelegen loodsen ge lost kan worden. In verband met den opslag van diep- vriesconserven in dit moderne koelhuis mogen hier enkele bijzonderheden volgen over de beteekenis van dit artikel. Groente wordt genuttigd ter wille van de vitamine C. Terwijl in de zomermaan den geen gebrek behoeft te zijn aan deze voor ons organisme onmisbare verbin ding, is in den winter inzinking van vitaliteit tengevolge van vitamine-tekort een algemeen voorkomend verschijnsel. Diepvriesconserven kunnen aan dit te kort tegemoet komen en daardoor een belangrijk element in de voedselvoorzie ning vormen. Vitamine C is een insta biele stof, ze wordt ontleed door warm te en door de enzymen, die zich in groen te en fruit zelf bevinden. Alleen be waren op vriestemperatuur is niet vol doende om de vitamine te conserveeren, in ongeveer een half jaar tijds zouden de eigen fermenten alle vitamine C ont leed hebben. In Amerika is eenige jaren geleden de nieuwe ccnserveeringsmethode ont wikkeld, die wellicht de beste van alle tot dusver bekende genoemd mag wor den. Het is daar gebleken, dat door blancheeren, dat is gedurende een tot enkele minuten onderdompelen in water van ca. 85 gr. C de eigen enzymen ver nietigd worden. Wordt daarna het ar tikel snel ingevroren bijv. met een lucht temperatuur van ca. -40 gr. C en daar na opgeslagen bij een temperatuur van ca. 20 gr. C., dan blijkt de vitamine C ongeschonden, zelfs na een bewaartijd van één jaar. Niet alleen aan het bewerken en het bewaren, ook aan de distributie worden hooge eischen gesteld. Van de fabriek waar de diepvriesconserve gemaakt wordt naar de vrieshuizen, waar men ze van een half jaar tot een jaar lang bewaart en van deze vrieshuizen naar de verbruiks- en distributieplaatsen, restaurants en winkels. Al dit transport moet gebeuren in geïsoleerde, eventueel gekoelde kasten, zoogenaamde „contai ners". Ook de opslag bij de distributie centra moet in kleine geïsoleerde diep- vrieskasten gebeuren. Maar door dit alles wordt mogelijk, dat men, onafhan kelijk van tijd en plaats, d.w.z. midden in den winter en mijlen ver verwijderd van de productiecentra, beschikt over een product, dat aan het kersversche nagenoeg gelijkwaardig is,, zoowel wat vitaminegehalte betreft als ook in smaak, kleur en geur. Vooral voor ons land met zijn over vloed van uitstekende tuinbouwproduc ten is de diepvriesconserve uitermate belangrijk. Yerseke. Ingekomen: E. J. van Iwaar- den, zonder beroep, van Laren naar Spruitstr. 17; A. van Stee, dienstbode, van Amsterdam naar Langeviele 51; J. J. van S traalen en gezin, aannemer bouwbedrijf, van Rotterdam naar Noord zandstraat 2; J. G. Everaars, echtge- noote van M. H. Tigelaar, van Utrecht naar Damstraat 17J. B. Korstanje, bakkersbediende, van Kortgene naar Damstraat 49; J. Everse, controleur Ce- vemos, van Wemeldinge, naar Noord zandstraat 36; J. P. Jobse, dienstbode, van Kruiningen, naar Postweg 2; J. P. Scheffelaar, zonder beroep, van Bergen op Zoom, naar Burg, Sinkelaan 7; L. Meijers, kantoorbed., van Rotterdam, n. Vierstraat 16; J. Sinke, dienstbode, van Goes, naar Kerkhoekstraat 36; A. van der Maas, zonder beroep, van Kapelle naar Damstr. 68; A. H. Nijssen, dienst bode, van Renesse, naar Stoofstr. 6. Vertrokken: M. v. d. Vliet, los werk man, van v. Tienhovenstraat 46, naar Arnemuiden; F. C. Pauwe, echtgen. van C. M. Quakkelaar, van Groeninx van Zoelenstraat 1 naar Kruiningen; W. H. Honders, particulier verpleegster, van Dreef 2 naar GoesJ. Duinkerke, hulp in de huishouding, van Kaaistraat 3 naar Amersfoort; B. Tramper, en echtgen., rijwielhersteller, van Dominicusstraat 26 naar Wissenkerke; A. de Koeijer, Langeville 27 naar het Centrale Bevol kingsregister; F. en P. Philipse, Groe ninx van Zoelenstraat 12, naar Centr. Bevolkingsregister; J. C. Ridderhof, Schuttershof 11, n. Centr. Bevolkings- rfegister; P. van de Vrede, Sandeestr. 2, n. Centr. Bevolkingsregister; J. J. de Waal, Wilhelminastraat 18, n. Centr. Be volkingsregister. St. Laurens. Loop der bevolking over de maand Juli 1941. Ingekomen: J. van de Velde en gezin, kantoorbediende Rijks waterstaat, van Terneuzen naar Noord- weg B 84; J. Castel en gezin, landbou wer, van Koudekerke naar Noordweg A 12; C. Wouters, dienstbode, van Middel burg naar ^Gapingscheweg A 85; H. Bloem en gezin, zonder beroep van Vlis- singen naar Noordweg B 155 e; A. Joos- se, groentenhandelaar van Middelburg naar van Cittersstr. A 57C. Olree, zon der beroep, v:m Serooskerke naar van Cittersstr. A 57Th. J. Schuitmaker, uitvoerder, van Koudekerke naar Noord weg B 96a; H. Matzinger, arts, van Lei den naar Noordweg B 18. Vertrokken: A. Verhage en gezin, veldarbeider van B 84 naar Veere, Veer- scheweg B 66a; K. Boesenkool en gezin, bedrijfsleider, van Noordweg B 155e naar Castricum, Geelvinckstraat 15; M. C. Wéterings, zonder beroep, van Noord weg B 155 c, naar Middelburg, Seissin- gel 2Joh. C. Snoek, zonder beroep, van Noordweg B 115 e naar Goes, Wijngaard straat 51; D. Goudriaan, zonder beroep, van B 94 naar Jutfaas, Vaartsche Ryn- str. 100; E. Basting, huishoudster, van Noordweg B 6 naar Wemeldinge, Da- niëlstr. B 60; N. Janse, dienstbode, van A 25 naar Arnemuiden, Tuindorp E 29. Een clandestiene s 1 a c h t e r ij. De politie te Diemen heeft A. D. betrapt op overtreding van het slachtverbod. Het was bekend ge worden, dat A. D. drie varkens had ge kocht. Toen de politie een onderzoek in stelde, bleek één der vorkens reeds ge slacht te zijn; de beide andere varkens waren in een koestal ondergebracht. Zoowel het geslachte als de beide nog levende varkens werden door de politie in beslag genomen en tegen A. D. is proces-verbaal opgemaakt. -Oplichter aangehou den. De pseudo-kapper uit Zeist, die te Amersfoort van een 18-jarig meisje f 100 wist los te krijgen en daarmede er vandoor ging, is gearresteerd. De West Point in New- York. Het Amerikaansche. troepen transportschip West Point, dat de Duit- sche en Italiaansche consulaire ambte naren uit de Vereenigde Staten naar Lissabon gebracht heeft en met de Amerikaansche consulaire ambtenaren uit Duitschland, Italië en de bezette ge bieden terugkeerde, is Vrijdag in de ha ven van New-York gearriveerd. Be halve de consulaire ambtenaren be vonden zich ook prins Karei van Zwe den, de broer van koning Gustaaf en de indertijd door de Duitsche autoriteiten gearresteerde en later tegen de beide vertegenwoordigers van „Transozean" uitgewisselde Amerikaansche correspon denten Hottelet en Allen, aan boord. (U. P.) - Hitte in Stockholm. Vrijdag werd in de Zweedsche hoofd stad omstreeks het middaguur de hoog ste temperatuur sinds vele jaren gere gistreerd, n.l. 31 graden Celsius. Later in den middag steeg het kwik zelfs nog twee graden. De hoogste temperatuur, die ooit in Zweden is geregistreerd was 36 graden Celsius in 1811. (U. P). Landbouwtractor in de sloot gereden. Gistermid dag reed op den Oudenlandschenweg te Oostendam (bij Ridderkerk) een tractor bestuurd door den 19-jarigen landbou wer P. V., wonende in de Nes te Rijs- oord. Naast hem was gezeten de 10- jarige H. v. d. H., eveneens wonende te Rijsoord. Op onverklaarbare wijze is de tractor in de diepe wetering naast den weg gereden en omgeslagen. Beiden kwa men onder het zware voertuig terecht en verdronken. Steekpartij. Zondagmiddag za ten in een café te Besd (Geld.) de heer IJ. van T. uit Beesd en de gebroeders' Van G. Na eenigen tijd had de drank de gemoederen zoo verhit, dat een korte woordenwisseling ontstond tusschen v. T. en één zijner zwagers. Deze trok zijn mes en stak v. T. in den hals. Het slachtoffer is in zorgwekkenden toestand naar het ziekenhuis te Utrecht overge bracht. Ongeluk. Doordat de stop van een onder luchtdruk staande spuitflesch met verf door onverklaarbare oorzaak plotseling lossprong, kreeg de arbeider V., werkzaam in een ververij te Ede een straal verf in zijn gezicht, waardoor ook zijn oogen ernstig werden getroffen. V. werd naar het ziekenhuis te Arnhem overgebracht; men vreest dat de man blind zal blijven. Kinderverlammingsepide mie. In verschillende deelen van Cana da heerscht een epidemie van kinderver lamming, zoo meldt de Cadadian Press. De laatste 24 uur hebben zich 18 nieuwe gevallen voorgedaan. In de provincie Ma nitoba zijn tot dusver 224 gevallen voor gekomen. Kroatische maatregelen tegen communisten. Van bevoeg de Kroatische zijde wordt medegedeeld: „na de volledige mislukking der commu nistische pogingen om op 14 Juli onrust te verwekken, had men, zooals de Kroa tische autoriteiten intusschen hebben ge constateerd, een nieuwe actie van vrij grooten omvang voorbereid voor 2 Aug., den Illius-dag. Op dien dag is het echter niet tot oproerpogingen gekomen, dank zij de maatregelen der Kroatische veilig heidsorganen. De actie der Servisch-com- munistische beweging in de week voor 2 Augustus had geen uitwerking van be teekenis. Een groot deel der terroristen is reeds gearresteerd: de rest- is ver strooid 'n de bossrhen van de Bosnische J ark, d c stelselmatig gezuiverd wordt Alle geruchten over groote afmetingen dezer actie zijn geheel verzonnen. Ook in de andere streken van het land heerscht Reeds de internationale onrust en de in September uitgebroken oorlog hadden in 1939 hun stempel gedrukt op het ver loop der cijfers van inleg en terugbeta ling. Ook in de eerste vier maanden van 1940 gaven deze factoren duidelijk blijk van de wiselende stemmingen by de in leggers. Met het betrekken van ons land in den oorlog trad by dezen een complex motieven op, dat over de resteerende acht maanden een tot dusverre ongekend nadeelig saldo van inleg en terugbetaling veroorzaakte. De voordeelige saldi van Januari en Februari en de nadeelige van Maart en April heffen elkaar behoudens een gering verschil van ruim f 250.000 op; het nadeelig saldo voor het geheele jaar van f 169,4 millioen komt dus byna volledig voor rekening van die laatste acht maanden. Vage ongerustheid zoowel over het lot van ons ruilmiddel als over de positie van de instelling, geldbehoefte in geval len, waarin de oorlog zijn geweld had geoefend, de zucht om eenigen voorraad levensmiddelen en kleeding in te slaan, de z.g. vlucht in de goederen, de wensch om een som in contanten in huis te heb ben, zijn de voornaamste geweest. Val- sche geruchten wekten bovendien veel onrust en bevorderden het terugvragen van gelden in sterke mate. Het gevolg van dit alles was dat zeer veel geld noo- deloos is terugbetaald. Opmerkelijk is, dat de aantallen aanvragen om terug betaling de eerste dagen na 10 Mei aan zienlijk geringer zijn geweest dan die, welke bij het uitbreken van den oorlog in 1914 werden ingediend, hoewel ons land daarin niet was betrokken. Hierin mag een aanwijzing worden gezien voor het ontbreken van een wezenlijke paniek stemming. Ter beteugeling van een run en ter voorkoming van een geforceerde uit gifte van ruilmiddelen werd als gevolg van het bankmoratorium, behoudens uit zonderingsgevallen, het bedrag der te rugbetalingen in contanten beperkt tot f 100overschrijving van het spaar tegoed op een girorekening werd echter tot onbeperkte bedragen ten uitvoer ge bracht. De beperking van het bedrag der terugbetalingen werd met ingang van 15 Juli ingetrokken. De instelling heeft in 1940 haar sociaal nut meer dan ooit bewezen doordat haar spaarders over een tegoed konden beschikken voor het voldoen aan hun behoeften en wenschen. Uit de gegevens betreffende de eer ste twee maanden van dit jaar is het mogelijk te veronderstellen, dat de on rust aan het wijken- is en het vertrouwen der inleggers terugkeert. volkomen rust, afgezien van onbeteeke- nende afzonderlijke acties." (D.N.B.) Doodstraf. Tegen den Engel- schen en Zuidslavischen hoofdagent in Bulgarije, Dr E. M. Dimitrof, en zijn 35 helpers heeft het openbaar ministerie in de zoo juist gepubliceerde acte van be schuldiging de doodstraf geëischt. Dimi trof heeft in opdracht van de Engelsche Zuidslavische spionnage een omwente ling voorbéreid tegen de bestaande orde in Bulgarije en voorts sabotage en ter reur en een reeks sabotagedaden ge pleegd. (D.N.B.) Verdronken. De 4-jarige A. P. D. in voormalig IJsselmonde is in een sloot achter de ouderlijke woning ge raakt en verdronken. Te Vlaardingen is de 4-jarige K. de Wit bij het spelen in de Koningin Wil- halminahaven verdronken. Granaatontploffing. De 18- jarige de H. en de 17-jarige V. te Vee- nendaal hadden de vorige week een gra naat gevonden. Zij plaatsten deze giste- ten in een bankschroef .om er vervolgens met een hard voorwerp op te slaan. Hier door plofte de granaat uit elkaar, met het gevolg, dat de H. op slag dood was, terwijl V. in ernstigen toestand naar het ziekenhuis te Utrecht werd overgebracht. Gedistilleerd gestolen. De filiaalhouder van een distilleerderij te Amsterdam ontdekte, dat tijdens het weekeinde ongewenschte bezoekers op visite waren geweest en een partij gedis tilleerd, die juist Zaterdag was aangeko men, hadden meegenomen. De waarde van het gestolene bedraagt meer dan f 2000.—. Kettinghandel in Choco lademelk De politie te Ede is op het spoor gekomen van een uitgebreiden kettinghandel in chocolademelk. Duizenden bussen werden door den op- kooper B. te Amsterdam in den handel gebracht. B., die een bezoek kreeg van de Edesche politie, bleek er in het ge heel geen boekhouding op na te houden en wist niet te verklaren, waar hij de chocolademelk had gekocht. Vermoedelijk is deze echter afkomstig van een fabriek, die in normale tijden aan normale af nemers levert, doch thans geen export mogelijkheid meer bezit. Op het kantje ontsnapt. Dezer dagen heeft zich in Boedapest een tragi-komische scène afgespeeld. Een jong paartje verscheen voor den ambtenaar van den burgerlijken stand om in den echt te worden verbonden. De trouwlus tigen werden vergezeld door de ouders ven liet meisje en door de bij de wet voorges breven getuigen. Toen de ambte naar de gebruikelijke vraag stelde, ant woordde de bruid met een zucht van geluk: ,.Ja". De bruidegom daarentegen DE BETEEKENI8 VAN HET KOOLZAAD. Wij ataan ongetwijfeld voor een zwa- ren winter, schrijft het Vaderland. Wei nig kolen, weinig eten. Men zal het zoo dienen in te richten, dat er in ieder geval genoeg ia. Wij hebben in den vorigen winter al geleerd wat de lange nachten zijn zonder licht, wat de kou beteekent, wat het voor een mensch eigenlijk waard is, dat hij genoeg te eten krijgt. De les zal dit maal in een hoogere klas, met meer over tuigingsmateriaal worden hervat. In ieder geval krijgt de solidariteit een dieperen zin. Als wij niet meer voorzichtig omgaan met de voorraden, dan kunnen er enor me misèrevlekken in onze samenleving ontstaan. Of het de laatste winter van gebrek zal zijn? Hitier heeft gezegd, dat dit jaar de beslissing zal brengen. De beslis sing is thans aan 't vallen in het Oosten, maar de beslissing beteekent nog niet het resultaat. Men vindt in Rusland olie, die de op lossing van het zeer moeilijke transport- vraagstuk zal vergemakkelijken, maar er moet natuurlijk gerekend worden met de volledige vernietiging der olie-installa ties, zoodat het in ieder geval nog eeni ge maanden duren zal, alvorens men op Russische benzine zal kunnen rijden. Zonder Amerika zal het nog wel eenige tientallen jaren duren, alvorens wij weer voor ons plezier gaan toeren, maar zulk een toeren is ook niet noodig. Het zal al een zeer mooi ding zijn, als er weer meer kolen naar de kachel kunnen gaan en wat minder naar de fabriek van synthe tische benzine. Veel hangt gelukkig af van wat wij zelf bereid zijn te doen. Wie weigert zich aan te passen, zal op den duur in de allergrootste ellende komen. Dat geldt evenzeer voor het volk in zyn geheel als voor ieder individu afzonderlijk. De boeren hebben natuurlijk een allereerste taak voor de volksvoeding. En de mijn werkers. Wij allen dienen dan ook bereid te zijn den boeren en mijnwerkers den vollen pry's te betalen vpor hun groote diensten. Men heeft den oproep gele zen, dien de heer Louwes als directeur- generaal van de Volksvoeding tot de boeren gericht heeft. Er moet meer kool zaad gezaaid worden. De boeren dienen aarzelde even en gaf toen met een luid „neen" te kennen, dat hij de risico's van het echtelijk leven niet wilde dragen. De huwelijksplechtigheid werd hierdoor on middellijk afgebroken. De bruid barstte in snikken uit en verliet met haar ouders de plaats waar haar vrouwelijke ij del heid zoo'n smadelijke nederlaag had ge leden. De bruidegom volgde de stbet op zekeren afstand, het hoofd trotsch opge richt. Een half uur later verscheen het com plete gezelschap weer ten stadhuize: De bruid met neergeslagen oogen, de a.s. schoonvader met onheilspellende blik, de a.s. schoonmama met van triomf schit terende oogen en de getuigen kennelijk verlegen. De bruidegom, op wiens gelaat de sporen van een vervroegde echtelijke scène zichtbaar waren, verklaard nu met gedrukte stem, dat hij bereid was het „jawoord" uit te spreken. De ambtenaar, blijkbaar een menschenkenner, keek den bruidegom aandachtig aan en weigerde toen het paar in den echt te verbinden. Hij beriep zich hierbij op de wet, die voorschrijft, dat een huwelijk pas dan geldig is, als het uit vrijen wil wordt gesloten. De .„vingerafdrukken" op de wangen van den bruidegom bewezen echter, dat hij onder pressie had gestaan. Het gezelschap moest ten tweeden male het stadhuis onverrichter zake verlaten. Nu liep de bruidegom vooruit en maakte zich ijlings uit de voeten om niet onher kenbaar verminkt te worden. (S.P.T.) Wij moeten onze dagtaak nooit om loon verrichten, noch ook omdat wij er toe gedwongen worden; we moeten in alles God den Heere dienen en een ieder moet zijn dagtaak beschouwen als hem door God opgelegd, en om Gods wil te volbrengen. HOE BOERT MEN IN FRIESLAND? Inzake de voorloopig vastgestelde be- drjjfsuitkomsten in den Frieschen Land bouw kan het volgende worden meege deeld op grond van de uitkomsten van de Coöp. Centrale Landbouwboekhou ding der Friesche Mij. van Landbouw: De gemiddelde winst van 828 bedrij ven bedroeg f 4185 per bedrijf. Het vo rige jaar werd een gemiddelde winst be rekend van f 2240 per bedrijf. Van 500 greidebedrijven bedroeg de gemiddelde winst f 3600 en van 328 ge mengde bedrijven f 5078 per bedrijf. Het vorige jaar werd van de greidebedrijven gemiddeld f 1626 en van de gemengde bedrijven f 3112 winst j. er bearijf gere kend. Evenals vorige jaren wordt er de aan dacht op gevestigd, dat by de winstbe- weiland te scheuren om er koolzaad op te telen. In 1938 werden er slechts 2893 hectaren meer bezaaid. Nu wil men 40.000 hectaren. Dat is een heele sprong. Door graanakkers in koolzaadvelden te veranderen, wint men niet veel, daar er immers ook een tekort is aan tarwe en rogge. Men wil de boeren er toe brengen welland te scheuren, maar dat is niet zeer aanlokkelijk. De mensch is nu een maal van nature een optimistisch Bchep- sel en dus geneigd te denken, dat het binnenkort wel zal afgeloopen zijn. Daar om wil de boer dan ook liefst zijn wei land behouden, want als het afgeloopen is, zoo redeneert hij, dan komen do boo ten weer met het voer uit Argentinië, zoodat er weer koeien kunnen worden gehouden en men weer veel weiland ge bruiken kan. De boer moet dus uitzicht krijgen op een flinke vergoeding, wanneer men hem tot scheuren wil brengen. Er bestaat al een scheurpremie van 150 gulden per h.a.wie nu scheurt om koolzaad te zaai- ren, krijgt nog 75 gulden meer. Dat wordt een premie van 225 gulden. De prys is verder vastgesteld op 30 cent per kg. Dat de boer recht heeft op een hooge vergoeding, zal niemand tegenspreken. Kan die vergoeding echter niet billijker verdeeld worden? Men wil voor alles een uitbreiding van het areaal, waarom be taalt men dan hoofdzakelijk volgens de opbrengst? Men rekent met een gemid delde opbrengst van 2000 kg per hecta re. Op de meest geschikte Zeeuwsche kleigronden kreeg men echter een ge middelde van 2800 êi 2900 kg per h.a. Men verwacht dus ook de opbrengst van landen, die slechts zoo wat 1700 kg zul len opbrengen. Wat wordt dan het, re sultaat De Zeeuwsche boer krijgt f 840 gulden voor de opbrengst van een hectare koolzaad; de andere boer echter die een stuk weiland scheurt om de vet- voorziening van het volk te verzekeren, krijgt, zeggen wij 1700 maal f 0.30 of f 510 met daarenboven f 225 scheurpre mie, dat is samen f 735. Meer dan f 100 minder dan zijn gelukkiger Zeeuwsche vakgenoot, die zijn akker klaar had en dus minder werk en minder risico op zich nam. Is dat billijk? Dient men hier niet terug te keeren tot een vergoedingssy steem, dat men in den wereldoorlog heeft toegepast en waarbij de hooge pry zen iets gereduceerd werden voor wat het land boven een bepaald gemiddelde per hectare opleverde. rekening alle voordeelen, die de boer uit zijn bedrijf geniet, in aanmerking zij"" genomen, behalve het genot van vrije woning. Voor eigen bedrijfskapitaal wordt bij deze berekening geen rente afgetrokken voor land en gebouwen, in eigen gebruik, geen pacht in mindering gebracht. Dien tengevolge bevat de thans voorloopig berekende winst een belangrijk bedrag, dat als vermogensopbrengst moet wor den beschouwd. De zuivere bedrijfswinst is dus aan merkelijk lager dan de thans voorloopig berekende bedragen. Woensdag 6 Augustus 1941. HILVERSUM I, 415.5 m. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Och- tenlgymn. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Gewijde muziek (gr. pl.). 8.45 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Gram. 10.00 Fragm. „Das Nachtlager von Granada", opera (opn.). 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 12.00 Orgelconcert. 12.25 Voor den boer, 12.40 Almanak. 12.45 BNO Nieuws- en econ. ber. 1.00 Haarlemsche Orkestver. en gram. 2.15 De Romancers, soliste en gram. 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Fluit en piano. 4.00 Bijbellezing (voorbereid door de Chr. Radio Stichting). 4.20 Voor de jeugd. 5.00 Gram. 5.15 BNO Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Voor de jeugd. 5.45_ Gram. (met toelichting). 6.15 Voor de binnenschippers. 6.30 De Ramblers. 7.00 BNO: Econ. vragen van den dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Gram. 7.30 Volkszangkoor met pianobegeleiding. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Cabaretprogramma (opn.). 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 BNO: Nieuws ber. 10.000 BNO: Uitz. in de Engelsche taal: „The Dutch achievements in the Netherlands Indies". Hierna sluiting. HILVERSUM II, 301.5 m. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Och tendgymn. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Gram. 10.00 Morgenwijding (voorbereid door het Vrijzinnig Protestantsch Kerk- comité). 10.20 Gram. 10.40 Declamatie. 11.00 Gram. 12.15 Curt Hohenbergen en zijn orkest. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Roemeensch orkest. 1.30 Gram. 1.45 Ernst van 't Hoff met zijn 15 solis ten. 2.15 Voor de jeugd. 2.30 Fragmenten uit de operette „Die Fledermaus" (opn.). 4.00 Zang met pianobegeleiding en gram. 5.00 Cursus „Het geestelijk karakter van ons volk" (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 5.15 BNO: Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 Ensemble Bandi Balogh. 6.00 Dansmuziek (gr. pl.). 6.15 Orgelconcert en zang. 6.45 Reportage. 7.00 BNO: Brabantsch praatje. 7.15 Gram. 7.30 Lezing „Volksgezondheid". 7.45 Gram. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Residentie orkest en sriist. (9.00915 Causerie „In Holland staat een huis"). 9 45 BNO Nieuwsber. 10.00 Dagsluiting (voorbereid door de Chr. Radio Stichting). 10.05— 10.15 Gram.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6