Oproep Vrijwilligerslegioen Nederland. VR!JW!Lllö^E6IOEM NEDERLAND BinnesiSand Oemangd Niéuws Land- en Tuinbouw Felle uitingen in Japansche pers. Oorlogsvoorbereidingen op Java. Wanneer verduisteren? Uit de Provincie GOES. De moordaanslag te Oirschot. De verordening inzake de handhaving van de orde. MIDDELBURG. VLISSINGEN. ZUID-BE VELAND. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Brest-Litowsk, Lemberg, Minsk, Smo lensk. Beroemde namen, die de geheele wereld kent, wrnt da'ar was het o.a., dat de Duitsche legers den vijand de slagen toebrachten, dis tot de totale vernietiging van het Sowjetsysteem zul len leiden. Namen in het boek der beschavings geschiedenis, voorloopers van nieuwe namen en groote overwinningen, waarbij ook Nederlanders betrokken zullen zijn, wanthet legioen marcheert. Dappere Nederlandsche mannen heb ben zich gemeld en strijden reeds mee. Onze geschiedenis kent vele beroem de namen en schitterende wapenfeiten. Onze geschiedenis zal zeker de helden daden vermelden van Nederlandsche mannen, die thans de eer van ons land hooghouden in den strijd tegen het bolsjewisme. Nederlanders, deze strijd moet gewon nen worden. Meldt u dus aan bij het Koninginnegracht 22, 's-Gravenhage. gen dientengevolge ook veel meer kans op succes. Gemakkelijker wordt ook de taalt voor den nachtjager, die zijn tegen stander te gemakkelijker in de duister nis kan vinden, naarmate hij grooter is. In de maanden Juni en Juli zijn er 26 viermotorige bommenwerpers het slacht offer van den Duitschen afweer gewor den. De ervaringen hebben reeds thans be wezen, dat de nieuwe viermotorige bom menwerpers van het Engelsche luchtwa- pen lang riet het succesvolle strijdmid del vormen, waarvoor zij steeds zijn aan gezien. BLIJKEN VAN MEDELEVEN VAN KONING LEOPOLD. De Brusselsche correspondent van het „Handelsblad" meldt: Voor de tweede maal sedert de capitu latie van het Belgische leger, waarbij aan koning Leopold zijn paleis te Laeken als verblijfplaats werd aangewezen, is er van daar iets over den koning tot het publiek doorgedrongen. Onlangs wisten de Brusselsche bladen te vertellen van de plechtige toediening van het H. Vorm sel aan prinses Joséphine Charlotte. Thans namen enkele bladen uit een dag blad in het Walenland het volgende be richt over: „Diep belangstellend in alles wat zijn volk betreft, kon de koning niet onge voelig blijven voor de smart van de slachtoffers der luchtbombardementen en voor de ellende der geteisterden in de buurt van Verviers. Een ordon- nan sofficier van den vorst kreeg daar om van hem opdracht de families der dooden en gewonden te bezoeken, aan de eenen woorden van deelneming, den anderen een woord van opwekking bren gend. De koning heeft daarenboven aan de geteisterden een geldsom laten over handigen, die opnieuw het bewijs levert van zijn groote vrijgevigheid en van de liefde, welke hij zijn volk, onder alle omstandigheden toedraagt." •JAPAN ÏS OP HET ERGSTE VOORBEREID, In buitenlandsche kringen te Tokio, waar men in het midden van de vorige week nog meende een gematigde uit voering van de blokkeeringsmaatregelen zoowel van de zijde der Angelsaksische mogendheden als van Japan te kunnen voorspellen, groeit thans van dag tot dag de pessimistische stemming, aldus- een telegram van U.P. Het blad Hotsji Sjimboen schrijft in een hoofdartikel, dat Japan zich in Zuid- Azië door de omsingelsmanoeuvres van Engeland, de Ver. Staten en Tsjoeng- king niet zal laten afschrikken. Veeleer moet Japan een sterke politiek voeren teneinde de welvaart van Oost-Azië te verwerkelijken. Tusschen Japan eenerzijds, de Ver. Staten en Engeland anderzijds, bestaat er geen mogelijkheid meer voor een di plomatiek overieg, schrijft het blad Tokio Asahi Sjimboen. Hoe verder Japan gaat met zijn stre ven voor de vestiging van een nieuwe ordening in Oost-Azië, zoo schrijft het blad, hoe sterker de Engelsch-Ameri- kaansehe oppositie wordt. Er bestaat hier ook geen basis, waarop Japan, En geland en Amerika elkaar zouden kun nen ontmoeten. Zooals het petroleum- embargo van Roosevelt aantoont, is Amerika besloten, zijn vijandige hou ding tegenover Japan steeds meer te verscherpen. Engeland, Amerika en Tsjoengking hebben elkaar reeds gevonden in een anti-Japansch bondgenootschap en pro- beeren thans ook Neöerlandsch- Indië en de Sovjet-Unie bij deze alli antie te betrekken. Op grond van uit Hanoi ontvangen inlichtingen wijst de vertegenwoordiger aldaar van de Yomioeri Sjimboen op de stelselmatige voorbereidingen van Enge land en vooral van de Vereenigde Sta ten tot een bespoedigde offensieve om singeling van Japan. China is hierb\j als eerste basis van het. offensief tegen Japan gedacht, meldt het blad. Het En- gelsch-Amerikaansche programma be helst het betrekken van Tsjoengking en Moscou bij het anti-Japansche front. Dit zou geschieden door: 1. Den aanleg van talrijke vliegvelden in het Zuidwesten van China met inbe grip van Tsjoengking, Kweiyang en Joennan tot een gezamenlijk bedrag van 42 millioen Amerikaansche dollars. 2. Het sturen van 600 vliegtuigen naar dit gebied. 3. Het sturen van 200 Britsche resp. Amerikaansche en 100 Sowjetvliegtuig- bestuurders. 4. Den versnelden aanleg van een spoorlijn tusschen Siberië en Luntsjau. ROOSEVELT MET VACANTIE. President Roosevelt, zoo meldt het A.N.P. uit New-York, is Zondagmiddag met den trein van Washington in New London, Connecticut, aangekomen. Ter stond na zijn aankomst begaf hij zich aan boord van zijn jacht Potomac en begon zijn reis langs de kust van Nieuw- Engeland. Het jacht van den president werd kort voor het uitloopen bewapend met verscheidene kanonnen. Rondom de vacantiereis van den president wordt een geheimzinnige sluier gesponnen. Het doel van de reis is zelfs niet bekend aan de bemanning van het schip. De president zal zich onderweg bezig hou den met vischvangst. Hij heeft niet het voornemen ergens aan land te gaan. United Press deelt omtrent deze reis verder mede, dat Roosevelt tijdens dezen tocht gelegenheid zal hebben besprekin gen te voeren met den commandant van de Atlantische vloot, vice-admiraal Er- nest J. King. In tegenstelling tot het gebruik bij vroegere gelegenheden zul len ditmaal geen journalisten aan boord van een der der Potomac begeleidende vaartuigen kunnen medevaren. ZWAARTEPUNT LIGT IN DEN LUCHTAFWEER. (S.P.T.) Reizigers, die aan boord van het Japansche stoomschip „Citano Ma- ru" uit Soerabaja te Kobe zijn aange komen, doen mededeelingen over de oor logsvoorbereidingen op Java. Het zwaartepunt dezer voorbereidin gen ligt in het organiseeren van den luchtafweer, waarbij een groot aantal vliegtuigen van Amerikaansch fabrikaat medewerken. Alle veertien dagen worden groote luchtbeschermingsmanoeuvres gehouden. Het garnizoen van Soerabaja zou belang rijk zijn versterkt. Op geregelde tijden worden metaalinzamelingen gehouden, vooral van aluminium. VERBOD VAN PRIJSVERHOOGING VOOR HONING. Naar de gemachtigde voor de prijzen mededeelt, is er een prijsregeling voor honing in bewerking. Zoolang deze ech ter niet tot stand is gekomen, is het niet geoorloofd voor honig een hoogeren prijs te berekenen dan dien, welke op 9 Mei 1940 gold, tenzij men in het bezit is van een vergunning van den Secre taris-Generaal van Landbouw en Vis- scherij. Onder de nieuwe artikelen, die in de kruidenierswinkels zijn uitgestald, vindt men tegenwoordig ook kunsthonig. Naar de gemachtigde voor de prijzen mede deelt, is voor dit artikel met ingang van heden een maximumprijs vastgesteld. Per kilogram zal kunsthonig, waarin 80 pet. suiker is verwerkt, in den win kel f 1,22 mogen kosten. In potjes met inhoud van 450 gram, de meest gebrui kelijke verpakking, bedraagt de prijs f0,55 per potje. WOENSDAG 6 AUGUSTUS 1941. 's Morgens tot 6.08 u. 's Avonds van 21.24 u. Een 23-Jarige Goessenaar meldt zich ais de dader. Omtrent den moordaanslag te Oir schot, waarvan wij in ons blad van gis teren melding hebben gemaakt, kunnen wij de volgende bijzonderheden mede- deelen. Gistermiddag meldde zich aan het po litiebureau te Middelburg de 23-jarige kantoorbediende F. P. de K. uit Goes, die in de gang van het bureau het be wustzijn verloor. Toen hij bijkwam, zeide hij in de ochtendbladen gelezen te heb ben, dat mej. L, uit Oirschot overleden was en dat hij de dader was van den Zondag op haar gepleegden aanslag. De K. werd aan een verhoor onderworpen, waaruit bleek, dat hij als militair te Oir schot had gelegen en met het slacht offer anderhalf jaar verloofd was. Vol gens zijn verklaringen had mej. L. om gang met anderen en zou zij met een weduwnaar in het huwelijk treden. Bij de K. was de liefde voor het meisje nog niet bekoeld en zoo begaf hij zich Vrij dag naar Oirschot, waar hij mej. L. met ha&r aanstaanden man ontmoette. Zoa- Van bevoegde zjjde wordt de volgende toelichting gegeven op de verordening van den Rijkscommissaris betreffende de handhaving der orde. In hoofdstukken gerangschikt vinden wjj strafbepalingen wegens ernstig in ge vaar brengen van de openbare rust, als zoodanig geldt ook het onbevoegd in het bezit hebben van vuurwapens, muni tie, springstoffen of ontstekingsmidde len wegens in gevaar bréngen van den arbeidsvrede en wegens ontoelaatbare politieke propaganda. De beperkende bepalingen betreffende de vorming van organisaties, het optre den van vereenigingen en het houden van vergaderingen zijn opnieuw geredigeerd overgenomen in de verordening op de handhaving van de orde. De voorschrif ten betreffende de bescherming van de Nederlandsche bevolking tegen onware berichten door het luisteren naar buiten landsche zenders en door het verspreiden van radiouitzendingen of het onbevoegd 'opstellen van een zendinstallatie zonder goedkeuring van de overheid zijn even eens bij elkander aangepast en opgeno men. Openbare inzamelingen van geld of in natura van iederen aard mogen, afge zien van zekere uitzonderingen, niet wor den gehouden; tenzij een vergunning is ontvangen van den bevoegden procureur- generaal als politie-autoriteit of bij col lectes in het geheele land van den Secre taris-Generaal van het Departement van Justitie. De beperkingen in het openbare ver keer, die van belang zijn voor ieder die in Nederland woont, zooals b.v. het uit gaansverbod tusschen middernacht en vier uur, het verbod van verkeer met auto's tusschen 22 en 4 uur, het verbod van zware alcoholische dranken na 19 uur en het sluitingsuur voor café's zijn eveneens samengevat, zoodat thans zoo wel de betrokken politie-instanties als ook de betrokken particulieren in één verordening kennis kunnen nemen van de geldende bepalingen. Groote beteekenis zal paragraaf 45 van de verordening op de handhaving der orde krijgen, welke den Commissaris- Generaal voor de Veiligheid, die verant woordelijk is aan den Rijkscommissaris voor het geheele politiewezen in Neder land, uitdrukkelijk het recht verleent, eigener beweging rechtsvoorschriften van politiëelen aard uit te vaardigen en voor overtredingen van een op grond van deze bepaling uitgevaardigd gerechts- voorschrift straffen op te stellen. Het opleggen van prestaties bij han delingen die gericht zijn tegen de belan gen van het Duitsche volk of van het Groot-Duitsche Rijk, of die de openbare orde of het openbare leven in de onder de bescherming der Duitsche troepen staande Nederlandsche gebieden kunnen storen, als boetemaatregel voor derge lijke handelingen, is geregeld in het voor laatste hoofdstuk van de verordening. Opgelegd kunnen worden persoonlijke prestaties in geld of natura. De presta ties worden door den Commissaris-Ge neraal voor het Veiligheidswezen, die den Rijkscommissaris vertegenwoordigd, schriftelijk opgelegd, Schriftelijk vonnis heeft geldigheid van een te voltrekken vonnis in den zin van de Nederlandsche civiele procedure. dagmorgen ontmoetten zij elkaar bij den Spoordonkscheweg, waarbij het tot een twist tusschen hen kwam. Volgens de K. heeft het slachtoffer hem een klap gegeven, waarna hij een op den weg liggend voorwerp heeft opgepakt en daarmede het meisje op het hoofd heeft geslagen, waardoor deze hevig bloedend werd verwond. Beiden zijn toen gevlucht en de K. heeft uit de couranten den noodlottigen afloop van het gebeurde vernomen. De vervangende commissaris van po litie te Middelburg stelde zich met het parket in Den Bosch in verbinding en de aangehoudene zal naar Oirschot wor den overgebracht. Fiets gestolen. De caféhouder A., op de kade had Za terdag zyn rijwiel voor zijn eigen café even neergezet. Even later is een tot nu toe onbekend gebleven persoon er met het karretje van door gegaan. REVOLVER EN MUNITIE. Gistermorgen was de politie te hulp geroepen voor een caféhouder, die in dronken toestand het zijn huisgenooten lastig maakte. De politie hoorde van een revolver en munitie en kon dit in het café in beslag nemen. Zooals gisteren reeds gemeld, is de caféhouder aange houden en is hij aan de Duitsche politie overgeleverd, opdat het Krijgsgerecht over de hem op te leggen straf zal kun nen oordeelen. Handelsbelang. In afwachting van het weer geoorloofd zijn van het houden eener algemeene le denvergadering heeft het bestuur der Vereeniging Handelsbelang zich met een circulaire tot de leden gericht, waarin ■het mededeelt naar aanleiding van een vorige circulaire van talrijke leden op merkingen en adviezen te hebben ont vangen inzake den herbouw van de bo termarkt, welke de voorzitter op de e.v. vergadering der „Adviescommissie in zake de Botermarkt" naar voren zal brengen. In de Centrale Commissie voorziening (Herbevoorrading) Zeeland heeft de penningmeester, de heer F. B. den Boer, zitting voor de vereeniging en de voor zitter, de heer L. A. Stofkoper, voor de Kamer van Koophandel. Handelsbelang stelde 25 beschikbaar teneinde te hel pen de onkosten te dekken. In de laatste algemeene vergadering kwam de vraag naar voren of het mo gelijk zou zjjn een excursie naar de jaarbeurs te Utreoht te organiseeren. De door een der bestuursleden ter plaat se ingewonnen inlichtingen waren niet gunstig. Prijs en plaats voor gezamen lijk koffiedrinken of maaltijden konden niet worden verkregen, en bovendien zouden reeds tevoren bonnen moeten worden opgezonden. Voorts zou men slechts van kwart voor 12 tot kwart over 4 te Utrecht kunnen zijn en wor den geen speciale gezelschapsbiljetten uitgegeven. Het bestuur vreest dus geen excursie te kunnen organiseeren. Eenheidsdipioma E. H. B. O. Na een met enthousiasme gevolgde cursus en een dienovereenkomstig vlot examen, afgenomen door Dr van den Bijl uit Vlissingen, slaagden voor het Eenheidsdipioma E.H.B.O. de dames mej. A. J. v. Deinse, mevr. Dronkers Glerum, mej. T. J. de Dreu, mej. A. A. de Jonge, mevr. de KorteLouws, mej. M .Mulder, mej. A. M. L. de Pagter, mej. M. Peene, mej. N. Schoe en de heeren J. v. d. Berge, S. Dieleman, W. Janse, W. de Jong en H. de Korte. Het verkeer op Boulevard De Ruyter en Boulevard Bankert. Het verkeer tusschen zonsondergang en 12 uur 's nachts over dat gedeelte van den Boulevard De Ruyter, gelegen tusschen het Beursplein en de West straat en dat gedeelte van den Bou levard Bankert, gelegen tusschen het zoogenaamde Haventje van Meijer en hotel Oosterhuis, is voor alle verkeer en voetgangers weer toegestaan. BIJ HET AFTREDEN VAN DIJKGRAAF G. D. VEREEKE. Zooals reeds gemeld, zal de heer C. D. Vereeke, dijkgraaf van de Breede Wate ring bewesten Yerseke, Zuid-Bevelands grootste waterschap, op 2 November '41 wegens het bereiken van den 70-jarigen leeftijd, ontslag uit zijn functie moeten nemen. Gedurende een lange reeks van jaren is hij aan de Breede Watering verbonden geweest. Reeds in 1902 werd hij tot ge zworene gekozen en ongeveer 20 jaar geleden volgde hij den heer Oele als dijk graaf op. Het spreekt wel vanzelf, dat in deze langdurige periode veel belangrijks voor viel. Zoo moesten na de overstrooming van 1906 in de Bathpolders verschillende zeedijken worden verhoogd. In 1911 deed zich een ernstige stormschade voor, wat tot gevolg had, dat de steenglooiingen werden verstevigd en op vele plaatsen van beton werden voorzien. De verbetering van de afwatering on der Schore door het bouwen van een nieuwe sluis en het bouwen van een elec- trisch gemaal in het belang van de Zeeuwsche Moer beide onder-werpen, die dikwijls zijn besproken en veel voor bereiding vroegen liggen nog versch in het geheugen. Ook herinneren wij aan de ernstige fra ude door den vorig en ontvanger-grif fier, waardoor het bestuur voor groote moeilijkheden kwam te staan en aan de heffing op den gebouwden eigendom. Natuurlijk is hiermede lang niet alles gereleveerd. Het is bekend, dat ook de zorg voor de wegen veel van het bestuur en den dijkgraaf vraagt en dat de Breede Watering er ham.' eer in stelt de wegen en zelfs de wegelingen, in goeden staat te houden of te brengen. In de algemeene vergadering van in gelanden zal in de vacature-Vereeke een aanbeveling van drie personen worden opgemaakt. Breskens. Garnalenvissche- r ij Sedert maanden geeft het pellen der garnalen aan vele handen werk. Daar de uitvoer van gekookte garnalen naar België vrijwel stil ligt, heeft men zich op eigen land moeten oriënteeren. Daar is vooral veel vraag naar ingelegde gar nalen. In plaatsen, zooals Stellendam en Brouwershaven, die in andere jaren voornamelijk ia die behoefte voorzagen, worden weinig garnalen aangevoerd. Zoodoende is de garaalenpellerij alhier van veel belang geworden. Vele men- schen hebben een aardige verdienste aan dit werk, en nog komt men handen te kort. Er gaan ook veel gekookte garnalen naar Holland, maar door de vele moei lijke reisverbindingen komen deze wel eens in bedorven toestand aan, hetwelk vooral in de afgeloopen warme weken het geval is geweest, zoodat men liever garnalen voor de pellerij afleverde. Maar het gebrek aan pellers maakt, dat slechts een zekere hoeveelheid pelgarnalen ver werkt kan worden. De fabrikanten in deze industrie doen alle moeite om het den pellers zoo gemakkelijk mogelijk te maken. Zoo worden "desgewenseht de garnalen aan huis bezorgd en afgehaald. Eenige bonnen rijst gesto len te Zaandam. Binnen een jaar tijds hebben twee leden van het perso neel van de N.V. Mico, aan de Oostzijde te Zaandam, tijdens hun nachtdienst een hoeveelheid rijst van eènige tonnen We ten te stelen. Dank zij een ondoordacht telefoongesprek, dat afgeluisterd kon worden, omdat men reeds geruimen tijd eenig vermoeden had tegen een arbeider, heeft de politie klaarheid in deze zaak kunnen brengen. Acht personen, allen uit Zaandam, werden in de afgeloopen dagen aangehouden. Zij hebben een be kentenis afgelegd en zullen ter beschik king van do Justitie worden gesteld, al dus meldt „De Telegraaf". Op 24 Juli j.l. deed de directie van ge noemde N.V. aangifte van den diefstal; er was een tekort van ongeveer 15000 kilogram rijst. Een paar dagen na deze aangifte werden opnieuw twee balen ver mist en op 31 Juli weer tien balen, elk van honderd kilogram. Hoewel de re- .cherche nog niet over voldoende bewijs materiaal beschikte, ging zij over tot ar restatie van een der fabrieksarbeiders, die nachtwerk had gehad. De man ont kende hardnekkig schuldig te zijn aan de diefstallen. Den volgenden dag bleek echter, dat de politie een goeden slag ge slagen had. Dien mofgen belde een dame, die aan vankelijk onbekend wenschte te blijven, maar later toch haar naam noemde, de fabriek op. Zij vroeg naar een der arbei ders, toevallig den man met wien de gearresteerde nachtdienst gehad had en die dus ook al onder verdenking stond. Het was een zeer geheimzinnig gesprek, dat zij voerde. Nog geheimzinniger werd het toen zij ten slotte mededeelde dade lijk riaar Hilversum te zullen afreizen. Op verzoek van den commissaris van politie te Zaandam werd de vrouw aan gehouden en naar Zaandam overge bracht, waar zij aan de politie werd over geleverd. Bij het verdere onderzoek deed de re cherche de ontdekking, dat zij bezig was twee door elkaar heenloopende za ken te ontwarren. De eene zaak betrof een rijstdiefstal, welke het vorige jaar November was gepleegd, en de andere zaak een rijstdiefstal van einde Juli. Voor den eerstgenoemden diefstal werd een caféhouder gearresteerd. Een dei- hoofdverdachten kwam nogal dikwijls in zijn café en hij had het plan geopperd om, als hij 's nachts bij de Mico werkte, een paar baaltjes rijst weg te zetten. De caféhouder en zijn kellner zouden ze dan kunnen halén. De eerste poging, die deze twee mannen onderna men, mislukte, daar er nergens langs de Zaanoevers een bootje te vinden was geweest, waarmede ze naar de fabriek, welke met de achterzijde aan de Zaan ligt, konden komen. Een paar dagen later hadden ze meer geluk. Met drie balen rijst voeren ze van de fabriek weg, om even noordelijker het vrachtje aan land te gooien. Den volgenden dag wer den de balen met een handkar opge haald. In den kelder van den caféhou der werden ze opgeslagen. De man had echter den bewusten nacht zijn portefeuille in het bootje ver loren, zooals later bleek. De eigenaar van het vaartuig had aangifte van zijn vondst gedaan en door tusschenkomst van de politie kreeg de caféhouder zijn eigen dom terug. De caféhouder achtte de ba len rijst toen in zijn huis niet meer vei lig, zoodat de buit werd overgebracht naar den kelder van iemand, die in het café musiceerde. Een paar dagen bleven de balen hier in bewaring, waarna ze ten slotte terechtkwamen bij een anderen caféhouder te Zaandam. Terwijl de recherche deze zaak tot klaarheid bracht en verschillende arres taties verrichtte, werd ook verder ge werkt aan de opheldering van de in Juli gepleegde diefstallen. In den nacht van 30 op 31 Juli had dezelfde persoon nacht dienst, die ook bij de vorige diefstallen deel uitmaakte van de nachtploeg. De man had met een anderen arbeider de afspraak gemaakt om zoodra zij samen dienst deden rijst te ontvreemden. Twee andere jongelui wisten zij voor hun plan nen te winnen. De buit zou weer aan de Zaanzijde in een bootje geladen wor den. Dezen keer werden maar eventjes 35 balen, elk van honderd kilogram, weggehaald. De balen werden den vol genden dag naar een pakhuis overge bracht. Deze laatste partij werd door de recherche volledig teruggevonden. DS LANDBOUWHUISHOUDSCHOOL TE SCHOONBIJKE. Half September opening. De Landbouwhuishoudschool te Schoon- dijke begint haar voltooiing te naderen. Tegen half September zal zij haar deu ren openen. Het oude openbare schoolgebouw kon met vermijding van elke luxe tot een flinke, moderne huishoudschool Worden omgebouwd. De nieuwe school omvat drie lokalen,, o.w. een speciaal naai-lokaal, een lokaal voor de gewone lessen en een modern ingerichte keuken. Groote stalen ramen zorgen voor een zee van licht en lucht en om het verblijf zooveel mogelijk te veraangenamen, zijn de wanden in fris- sche moderne kleuren gehouden. Verder geven de lokalen uitzicht op een flin- ken tuin. Het onderwijs wordt aan vijf bevoegde leerkrachten toevertrouwd. Voor den tweejarigen cursus, jongste af- deeling {aansluitende op de lagere school) is maar één plaats meer open; voor den twee-jarigen cursus voor oude re meisjes (minimum leeftijd 16 jaar) zijn nog slechts 6 plaatsen beschikbaar en idem voor den éénjarigen vervolgcur sus voor gediplomeerden landbouwhuis- houdcursus.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2