Wenken op technisch gebied. Land- en Tuinbouw Het Vrouwenhoekje Radioprogramma ZUID-BEVELAND. SCHOUWEN-DUIVELAND. Gemengd Nieuws Stof, regen en sneeuw aan het oostelijk front. OP TIJD NAAR BED! Persil staat nog stééds bovenaan En doet, zooals U doet Kloctinge. Alhier zjjn voor de waar neming van de oogstvelden de volgende personen aangesteld: J. Eversdijk, Jac. Schouten, P. de Jonge, J. C. Lankester, A, de Visser, W, Nieuwenhuize. Door bemiddeling van de afd. Kloe tinge, van het Centraal genootschap voor Kinderuitzending en vacantiekolonies zullen begin Augustus 6 kinderen naar Heelsum vertrekken. Kattendijko. Dinsdagmorgen komt de Gemeenteraad in vergadering bijeen. Aan de orde komen o.a.: Tijdelijke toelage gemeentepersoneel. Wijziging verorde ning gemeente-veldwachter. Wijziging gemeenschappelijke regeling Vee- en Vleeschkeuringsdienst. Wijziging ar beidsovereenkomsten-besluit. Wijziging gemeentebegrooting 1940. Vaststelloing bezoldiging ambtenaar ter secretarie. Wijziging gemeentebegrooting 1941. Be noeming onderwijzer. Zierikzee. De ziekenhuiskwes tie. In de zitting van den gemeenteraad kwam de ziekenhuiskwestie op Schou- wen-Duiveland opnieuw ter sprake, naar aanleiding van 'n van de familie Schuur- beque Boeye ontvangen mededeeling dat men te Schuddebeurs een terrein gratis doch met eenige beperkingen ter beschikking wil stellen van het zieken huis te Noordgouwe voor het stichten van een nieuw gebouw. In verband hier mede zijn besprekingen gevoerd met het bestuur van dat ziekenhuis, dat echter op zijn eenmaal ingenomen standpunt blijft staan en naast het tegenwoordige kleine ziekenhuis te Noordgouwe wil bouwen. Aan den burgemeester werd de opdracht verstrekt een bespreking aan te vragen met den secretaris-generaal van binnenlandsche zaken. Ernstig ongeval. Achter de boerderij van den landbouwer A. N. te Zijen (gem. Vries), wordt een oude schuur afgebroken. Óp een gegeven mo ment viel een gedeelte van den ouden muur om en N. kwam daaronder te recht. De geroepen geneesheer consta teerde ernstige inwendige kneuzingen en inu zorgwekkenden toestand is het slachtoffer naar een ziekenhuis gebracht. Drie kippen en een haan. Of Muiden in rep en roer. In het anders, vooral in de avonduren zoo stille stedeke Muiden is het gisteravond gerui- men tijd een drukte van belang geweest. Het was dan ook een gewichtig gebeu ren, dat de gemoederen der brave Mui- denaren in rep en roer bracht en hen zelfs verlokte, de veilige straat te verrui len voor een tijdelijk verblijf in gevaar lijke dakgoten. Er waren niet minder dan drie kippen en een haan, eigendom van een Muider kapper, ontsnapt uit de knusse ren, waarin ze gehuisvest waren, maar welke ruimte dit vooral thans zoo nuttige pluimgedierte klaarblijkelijk te eng was geworden. De vogels fladderden over struiken en schuttingen, slaagden er in, eenige hor tensia's en andere tuinverfraaiing gron dig te vernielen-, totdat het harem-opper hoofd met zijn drie favorieten een voor- loopig onneembare stelling betrok, door ONGELOOFLIJK SLECHTE WEGEN EN WONINGEN IN DE SOWJET-UNIE. Van het front, Juli 1941. V.P.B. De veldtocht in het Oosten is niet te vergelijken met dien in het Westen. De wegen verdienen dien naam bijna niet, het terrein en de bevolking zijn geheel anders. Het klimaat wijkt af van het Europeesche, waaraan w\j ge woon zijn. Stof, regen en sneeuw wisselen elkaar af en bemoeilijken den opmarsch, terwijl men bovendien overal bedacht moet zyn op francs-tireurs, die op de meest onverwachte oogenblikken een verraderlijk vuur op de troepen openen. Aan het uitgebreide front in het Oos ten vertoont de natuur alle grillen, waar over zij beschikt. Het terrein en de wa pens van de Sowjets werken samen met bar slecht weer, om te trachten, den Duitschen legers den weg te versperren. Het terrein levert in het Oosten onge looflijke moeilijkheden van den meest verschillenden aard op; in dezen veld tocht worden menschen en machines on derworpen aan een proef, sterker dan in eenigen anderen. Toen boven in het Bal tische land de Duitsche soldaten op Riga aanrukten, moesten zij door reusachtige woudén trekken, door streken, waar ook in dsn heetsten zomer de moerassen niet uitdrogen, zoodat de wielen van de voer tuigen er elk oogenblik in vast blijven zitten. Het terrein rondom Dunaburg is zeer waterrijk, met zijn meren en moe rassen. In het Wit-Russische gebied daaren tegen breidt zich de groote, kurkdroge vlakte uit, waar het stof hoogtij viert, het stof, dat de kolonnes omwolkt, ip. den mond en den neus dringt, in oogen en ooren,. en dat een bondgenootschap schijnt te hebben gesloten met de zon, die heet en meedoogenloos van den he mel straalt. Het geheele Oostelijke operatiegebied op den top van een der pittoreske gevel tjes in de Amsterdamsrhestraat neer te strijken en helangstellend te blikken naar de druk gesticuleerende Muidenaren, die te hoop waren geloopen. „Gooi 'm een lasso om z'n nek", advi- seerdo een jonge Muidenaar, „dan vol gen de kippen vanzelf wel." Maar een lasso bleek niet onmiddellijk bij de hand te zijn. „Dan maar 't dak op!" riep resoluut een ander, weldra gevolgd door meer dere klimlustigen. Zoo volgde een geani meerde klauterpartij langs smalle dak goten en over dakpannen, waarbij som migen zich angstvallig aan schoorstee- nen vastklampten. Het publiek op de straat stond in span ning de gevaarlijke geveltoeristen te be wonderen en genoot zichtbaar. Maar tel kens als de jagers meenden een der ge vleugelde deserteurs bij de nekveeren te kunnen grijpen, fladderde het jolige vier tal weer naar een anderen geveltop. On geveer een uur heeft deze jacht geduurd en toenkwam één der hoenders zeker niet uit vrijen wil op het pla veisel der Amsterdamsehestraat terecht. Een lange jongeling was er nu als de kippen bij, maar in zijn ijver viel hij voorover, waarbij neus, pantalon en één der schoenen het danig moesten ontgel den. Eindelijk slaagde een beurtschipper, die over kennelijk acrobatische gaven beschikte, er in, de vluchtelingen in het nauw te drijven en even later was het gevederde gezelschap weer veilig en wel in des kappers hoenderhok, achter slot en grendel. Het beste kwam de schipper er ai', want de kapper liet hem niet met leege handen vertrekken. (Tel.) DE KUNSTMESTVOORZIENÏNG. Waarschuwing tegen te veel kali. Uit de mededeeling van den heer Bou- dewijn op de Algemeene Vergadering der Z. L. M. is gebleken, dat de kali voorziening waarschijnlijk normaal zal blijven doorgaan. Ir O. J. Cleveringa wijst er in de Nieu we Veldbode op, dat het echter zeer na- deelig zou zijn, wanneer men zich, we gens gebrek aan stikstof en fosforzuur, zou laten verleiden een overmaat van kali te gebruiken. Het eerste gevaar dat dreigt, is een verstoring van het voedingsevenwicht. Door een overmaat van kali kan 1.1. ern stige Hooghalensche ziekte verwekt wor den. Een tweede bezwaar is, dat met een toenemende kalibemesting ook het kali gehalte, vooral in de stengel- en blad organen der planten snel stijgt, en dit kan zeer nadeelig zijn voor de dierlijke en menschelijke voeding, die eveneens slechts normaal vërloopt, wanneer alle voedingsstoffen in de juiste verhouding kunnen worden opgenomen. Het is dan ook volstrekt ongewenscht om gewassen als voederbieten, stoppelknollen, aard appelen en vooral ook grasland overma tig met kali te bemesten. Ook het stroo van de granen wordt gemakkelijk veel te rijk aan kali. In tijden van schaarschte aan bepaal de meststoffen moet men zich dus onder geen beding laten verleiden te trachten een tekort van de ééne meststof weg te werken met een overmaat van een an dere. kent bijna geen goede wegen, laat staan dan autowegen, zooals men ze in Duitschland heeft, of geasfalteerde we gen, zooals de Duitsche soldaten ze in Frankrijk aantroffen. Men moet de ver keersomstandigheden in het Oosten heb ben leeren kennen, men moet ze met eigen oogen hebben aanschouwd, om te weten, wat de Sowjets straten noemen; te beschreven zijn ze niet. Dwars door de velden of over smalle, moerassige of stoffige, stukgereden paden gaat de Duitsche opmarsch voort, marcheeren de kolonnes en de infanterie. Over braakliggende velden rollen de pantser wagens, reusachtige bosschen moeten worden doorgetrokken; en dit terrein biedt den Sowjettroepen hun francs- tireurs, die zich verbergen achter boo- men en struiken, een gunstige gelegen heid om zich te camoufleeren en dek king te zoeken. Behalve de in iets gunstiger conditie verkeerende wegen in het Baltische land is op de geheele kaart van het Ooste lijke front eigenlijk slechts één werke lijk goede straatweg aan te wijzen, na melijk de z.g. autoweg van Minsk naar Moskou, waarover thans de Duitsche pantserwagens rollen. Zooals de wegen zijn, zijn ook de wo ningen. In het Baltische land vond men nog bouwwerken uit den Duitschen tijd, steden, huizen, villa's; doch in het Sow- jetparadijs kan de Duitsche soldaat als kwartier slechts armzalige loodsen be trekken, bouwvallige houten hutten, meestal sterk vervuild, stinkend en we- melend van ongedierte. Neen, hier zijn geen kasteelen, zooals in Frankrijk, geen goed verzorgde par ken, die aan het oog een rustpunt bie den hier heerscht de armoede van de Sowjetheerschappij. Het land is één reusachtige vlakte; de soldaat moet bui tengewone zorg besteden aan zijn ge reedschap en zijn wapens, ze steeds weer van vuil en stof ontdoen, om ze in goeden staat te houden. Al deze terreinmoeilijkheden weet de Duitsche soldaat echter te overwinnen. Wij, ouderen, genieten van de heerlyke zomeravonden. Voor velen is de verlei ding sterk om de kinderen mee te nemen op onze avondwandeling of ons fiets tochtje. Het logisch gevolg ervan is, dat de kinderen te iaat in bed komen, met de funeste uitwerking daarvan. „Nu ja, maar ze kunnen tóch niet sla pen als het nog zoo licht is," hoor ik al tegenwerpen of „Alle kinderen spelen nog buiten en dan is t' zoo'n leven, dat de onze niet slapen kunnen." ,,'tls jammer om ze niet van de bui tenlucht te laten genieten, als 't nog zoo mooi en zonnig is." 'Eerlijk gezegd zijn dit allemaal uit vluchten om ons zelf vrij te pleiten van gemakzucht en slapheid tegenover onze kinderen, want 't eigenlijke argument is Ze zeuren en dwingen en zingen 't liedje van verlangen, tot ze eindelijk hun zin krijgen. Lukt hun dat één keer, dan be gint den volgenden dag 't zelfde spel letje en zijn wij verloren. Werkelijk, alle bezwaren zijn te over winnen ais we onze kinderen vanaf de wieg wennen om te slapen zonder dat er een Egyptische duisternis heerscht en een doodsche stilte. Kinderen, die een gezond leven leiden, slapen heerlijk, al is net licht in de kamer en al staat het raam open, zoodat de geluiden van bui ten tot hen zouden kunnen doordringen. Hoe dikwijls gebeurt het 's winters niet, dat de radio aanstaat in de huis kamer als de kinderen naar bed zijn ge gaan? Niemand zal er over denken de kinderen dan later naar bed te laten gaan, omdat we de radio nog willen hoo- ren. Als we over 't algemeen consequent zijn in 't op tijd naar bed laten gaan van onze kinderen, zal het hun volstrekt geen kwaad doen als ze eens als bijzonder pretje één keer mogen opblijven. Met kinderen, die aan rust en regelmaat ge wend zijn, kunnen we zulke buitenge woonheden ondernemen zonder dat het onprettige gevolgen heeft! Onze kinderen zijn gemakkelijk er op in te stellen, om met de kippen op stok te gaan! En de slaap voor middernacht is gezonder dan die erna en de morgen stond heeft goud in den mond! („De Dokter in Huis".) Een belangrijke Nederlandsche indu strie hebben we in 'tOosten van ons land. We bedoelen hier de Nederlandsche Zout-industrie te Boekelo. Waarschijnlijk kennen we allen wel het bekende „Jozo-zout", dat jodiumhou- dend is, maar behalve fijn tafelzout, dat in Boekelo wordt geproduceerd, wordt een groot gedeelte van Nederland, dat keukenzout gebruikt voor industri- eele of technische doeleinden, voorzien van technisch keukenzout uit Boekelo. Ook dit „grove zout" is van een zooda nig goede kwaliteit, dat men het zonder meer als tafelzout zou kunnen gebrui ken. Velen hebben de verkeerde meening, dat het zout in Boekelo wordt gewonnen door het diep uit den grond te delven. Dit is niet zoo en de naarn „zoutmijn" is voor deze Hollandsche industrie dan ook niet juist. Het gebeurt op geheel andere wijze. Men heeft n.l. een diep boorgat ge maakt, dat met water wordt gevuld. Het water, dat diep in den grond komt, zal dus het daar aanwezige keukenzout op lossen. Deze oplossing, die dus verzadigd is van zout, wordt weer naar boven ge perst, zoodat men de beschikking heeft over een „loog", die 4veel keukenzout be vat. Door op de een of andere manier het water hieruit nu weer te laten ver dampen blijft het keukenzout over. Het voordeel van dit procédé is, dat men een zeer zuiver zout verkrijgt en het herin nert aan de oude manieren van zoutwin ning, zooals wij vroeger ook nog in Zee land hadden, waar het keukenzout ver kregen werd in z.g. zoutketen. (In Goes kennen wij allen de „Zoutkeet", een naam, nog afkomstig uit vroeger tijden.) Daartoe liet men zeewater in groote bas sins verdampen. Het keukenzout bleef dan over. Deze methode wordt nog met veel succes toegepast op kustplaatsen met weinig regenval en hooge zomertem- peratuur, zooais de kusten van Portugal, Spanje, Zuid-Frankrijk. Het in deze stre ken ontstane zeezout wordt op groote hoopen gestapeld. Het is dan zeer korstig en neemt zeer snel vocht op. Door het eenigen tijd aan de lucht en regen bloot te stellen, wordt het voornamelijk door den regen verder gezuiverd, zoodat ten slotte een goed product overblijft. Soms verwijderd men het water uit het keukenzouthoudend water door uitvrie- zen. Het zout scheidt zich daarbij n.l. van het ijs af en is op deze manier te verwijderen. Dit wordt toegepast aan de Witte Zee. Zoutmijnen, waar het zout gewonnen wordt door het diep uit den grond op te graven, kent men in Duitschland, in Salzkammergut, Tyrol, Hassfurt. Verder hebben Galicië, Frankrijk, Engeland e.a. bekende zoutmijnen. Van belang voor Oost-Azië is de zout- productie in Nederlandsch-Indië. Onze Nederlandsche Zoutindustrie te Boekelo, die de „zoutloog" uit den grond opperst, dampt deze vloeistof in, in open groote ijzeren bakken. De bakken zijn geplaatst op vuurkanalen, waar verbran dingsgassen doorheen gaan. Stijgt de concentratie tot boven 30 pet., dan be gint de uitkristallisatie. Voordat de kris tallisatie begint, hebben er zich meestal kleine verontreinigingen afgezet, zooals een beetje gips, carbonaten en kleideel- tjes. Dit zit meestal vast. aan den bodem der pan. Men noemt het pannen- of hon- gersteen. Om deze bijmengselen niet in het keukenzout te krijgen, laat men vlak voor dat de kristallisatie begint, het zoutloog overloopen in Ti andere pan, die schoon is, waar dan de eigenlijke kris tallisatie plaats heeft. Esn nieuw procédé om mooi en goed zout te vervaardigen is het Tee-procédé, waarbij men het verkregen zout smelt, het keukenzout scheidt zich hierbij af als een heldere laag. De afgescheiden laag, die hard is, wordt daarna sterk vermalen, waarbij het normale keuken zout weer ontstaat. Dit proces heeft niet veel toepassing gevonden, daar er andere methoden ons ten dienste staan, die op meer gemakke lijke wijze zijn uit te voeren en die veel al een nog mooier eindproduct leveren. Opgemerkt dient te wsorden, dat naast keukenzout, tal van andere producten door Boekelo worden geleverd, waarbij keukenzout als grondstof dient. We den ken hierbij b.v.- aan de zoo belangrijke zoutzuur- en soda-fabricage. Ook voor de bereiding van zeep wordt het in groote mate gebruikt. Zooals vanzelf spreekt is de industrie de grootste afneemster van zout. Daar in ons land het keukenzout niet accijnsvrij is, wordt het voor indu- strieele doeleinden gedenatureerd. Als denaturatiemiddel wordt hiervoor, af hankelijk van het doel, waarvoor men het zout noodig heeft, zwavelzuur, soda, bruinsteen, roet, traan, ijzeroxyd enz. gebruikt. Het veezout en de „leksteenen" voor vee worden behandeld met ijzer oxyd, houtskool en wormkruid, waar door het accijnsvrij wordt. Visscherijzout is hier te lande vrij van accijns en dit vertegenwoordigt 't groot ste gedeelte van het accijnsvrije zoutver- bruik (ca. 40.000 ton per jaar). Als eon- sumptiezout gebruikt Nederland ca. 72.000 ton per jaar. Een respectabele hoeveelheid.'Dit wordt voornamelijk ge bruikt voor de toebereiding van spijzen of bij het consumeeren daarvan. Vermelden we tenslotte dat de we reldproductie rond 20 millioen ton is, dan ziet men, dat Nederland nog zeer be scheiden in zijn zoutverbruik is. HET GEBRUIK VAN DE HOOIKIST Nu er bij de laatste rantsoeneering van gas de aandacht op het koken in de hooi- kist gevestigd wordt, brengen wij de vol gende punten onder de aandacht van onze lezeressen: Daar langdurige verwarming schade doet aan vitamine C moet de hooikist niét gebruikt worden voor levensmidde len, waarin vitamine C voorkomt. Dit zijn aardappelen, groenten en vruchten. Daar melk door langdurige verhitting eveneens in waarde achteruit gaat, moet men evenmin melkgerechten in de hooi- kisten bereiden. Vleesch bederft, wanneer het eenigen tijd matig warm gehouden wordt. Vleeschgerechten zijn daarom eveneens ongeschikt voor de bereiding in de hooi kist. Ongeschikt voor het gaar maken in de hooikist zijn dus: -aardappelen, groenten, vruchten, melk gerechten en vleeschge rechten. Wel geschikt voor het gaar maken in de hooi kist of couranten zijn: peulvruchten, rijst, gort, gortmout. havermout, rjjst- gries in wate.r, macaroni en vermicelli. De hooikist of hooimand moet goed sluiten. Beide worden bjj voorkeur voor zien van een gemakkelijk te verwisselen waschbare voering. Na het gebruik moe ten ze goed gelucht worden. De gerechten opzetten met minder vocht dan voor het koken noodig is. De spijzen voorkoken gedurende 1/6 van den normalen kooktijd en ze daarna zoo vlug mogelijk in de hooikist zetten. Onder het gaar worden de kist niet openen. De tijd van gaar worden bedraagt 3 maal den gewonen kooktijd. Het is aan te raden gerechten met een langen kooktijd na 2 a 3 uur nog eens door te koken en dan weer in- de hooikist te plaatsen, daar door het sterk dalen van de temperatuur de spijzen niet meer gaar worden. Het voorkomt tevens kans op bederf, hetgeen bij langdurig staan in de hooikist niet uitgesloten is. Gortpap in de hooikist. 100 gr. gort, liter melk, 4 dl. water, wat zout. De gort minstens 12 uur in het water weeken en vervolgens snel met wat zout aan de kook brengen. Als de pap 20 mi nuten gekookt heeft de pan snel in de hooikist overbrengen en daarin 6 uur laten staan. Na 2 a 3 uur de gort nog eens enkele minuten koken en weer in de hooikist plaatsen. Wanneer de pap gaar is kokende melk erover gieten en ermee vermengen. VOOR DE KEUKEN. Haver mout-Croquetten. 150 gr. havermout (vlugkokende is ook hiervoor aan te bevelen), y2 liter bouil lon, groente-kooknat of water met zout, 1 volle eetlepel gehakte peterselie, een even groote hoeveelheid fijngehakte sel derij, een geraspt of zeer fyn gehakt uitje, een beetje peper, 2 eieren, 20 gr. boter, eenige lepels paneermeel en een pannetje met frituurvet. (Voor vier per sonen.) Breng den bouillon of het water aan de kook, strooi de havermout er in, steeds roerende, en laat ze op een zacht vuur tot een stijve pap koken, waarin ge Eif en toe moet roeren. Fruit intus- schen de gehakte ui met selderij *n óe boter lichtgeel, roer het mengsel door de havermoutpap en voegt er tegelijker tijd ook de verschillende kruiden bij en de beide eierdooiers. Laat het mengsel, dat ge hebt uitgespreid op een platten schotel, koud en stijf worden. Vorm er dan croquetjes van, wentel die in pa neermeel, doop ze in het eenigszins los geklopte eiwit en haal ze nogeens door paneermeel. Bak de croquetjes in het dampend heet vet rondom mooi bruin, schik ze op een met een vingerdoekje bedekt schaaltje en garneer ze met een paar takjes versche peterselie. Havermout-pannekoek. Voor vier personen: 200 gr. havermout, 80 gr. bloem, 2 eieren, 50 gr. geraspte kaas, y4 liter water of melk, wat peper en zout, ongeveer 60 gr. boter, marga rine of plantenvet. Klop in een kom de eierdooiers met wat peper en zout, voeg er het water of de melk bij en strooi er dan de dooreen- gemengde bloem, de havermout en de geraspte kaas bij. Roer alles door elkaar tot een gelijk mengsel, klop het eiwit stijf en meng er dat luchtig door. Laat in de koekepan een gedeelte van de boter (of het vet) flink heet worden, leg er bij lepels vol het beslag in en bak de koekjes aan weerskanten mooi bruin. Bezuinigen op thee. Men kan bijna de helft uitzuinigen en toch hetzelfde resultaat bereiken, als men de theeblaadjes tusschen schoon pa pier fijn rolt met den deegroller of in den vijzel bijna tot poeder stampt. Als men op het theezeefje een stukje filtreerpa- pier legt bij het inschenken, zal er geen bezinksel in de kopjes komen. Voordeelig koffie-extract. In een émaille pan doet men 3 lood ge malen koffieboonen, 3 theelepeltjes kof- fiestroop en 3 schepjes suiker. Met een schepje wordt zoo ongeveer de hoeveel heid bedoeld die men gebruikt in een kop thee of koffie. Bij bovengenoemde in grediënten voegt men 2 liter koud water. Men brengt alles tezamen aan de kook en laat het een uur lang heel zachtjes pruttelen, daarna zeeft men het mengsel en bewaart het in schoone flesschen. Van dit extract heeft men slechts weinig noodig. Persil voelt, nèt als Uw gezin, De tijds-omstandigheid Natuurlijk boet Persil iets in Aan kracht en kwaliteit Natuurlijk is de voorraad soms Wel eens een beetje klein, Maar toch, niettegenstaande dit, Kunt U verzékerd zijn Want vdl vertrouwen ziet Persil De toekomst tegemoet. Cl. D. Maandag 28 Juli 1941. HILVERSUM I, 415.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Oehtendgymn 7,00 Gram. 7/45 Och- tendgymn. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Dagopening (Voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 8.25 Gewijde muziek (gr. pl.). 8.45 Gram. 9.15 Voor de huis vrouw. 9.20 Gram. 11.00 Ensemble Jack der Kinderen en solist. 11.25 Voordracht. 11.45 Ensemble Jack der Kinderen. 12.00 Piano en gram. 12.40 Almanak. 12.45 BNO Nieuws- en econ. ber. 1.00 Viool, piano en gram. 2.00 Omroeporkest en pianoduo met zang. 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Gram. 3.30 Voor de vrouw. 3.45 Gram. 4.45 Voor de jeugd. 5.15 BNO: Nieuws, econ.- en beursberichten. 5.30 Ensemble Bandi Balogh. 6.00 Omroep-Harmonie- orkest. 6.40 Schrammelkwartet en soliste. 7.00 BNO: Economische vragen van den dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Gram. 7.30 Politiek weekpraatje. 7.45 Gram. 8.00 B N. O.: Nieuwsber. 8.30 Zang en piano. 9.30 Ber. (Engelsch). 9.45 BNO Nieuws ber. 10.00 BNO Uitzending in de Engel- sche taal: „Things worth knowing about Holland". HILVERSUM II, 301.5 M. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Och- tendgymn. 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Gram. 10.00 Morgendienst (Voorbereid door de Chr. Radio-Stichting). 10.20 Con certgebouworkest en solist (e.o.). 11.00 Voordracht. 11.20 Zang met pianobege leiding en grom. 12.00 Ber. 12.15 Orgel concert. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Musiquette. 1.30 Gram. 2.00 Gronin ger Orkestver. en soliste en gram. 4.00 De Gooilanders. 4.30 Gram. 5.00 Momentopn. uit een schoone, ons te weinig bekende wereld, causerie (voorbereid door de Chr. Radia Stichting). 6.15 Klaas van Beeck en zijn orkest. 6.45 Reportage. 7.00 BNO Friesch praatje. 7.15 Orgelconcert. 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Gram. 8.30 Ons Schemeruurtje. 9.20 Voor den Boer. 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.0010.15 Gram.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6