FIMANTIEELE BERICHTEN, Kerknieuws Alasmsene Synode Ned. Herv. Kerk. KOERSEN Predikbeurten Onderwijs Vakschool voor Meisjes te Goes. Land- en Tuinbouw Burgerlijke Stand Marktberichten Geref. Gemeenten. Beroepen: te Leiden, W. C. Lamain te Rotterdam-Zuid. DE 8e ZITTING. In de achtste zitting der Alg. Synode werd op verzoek van den kerkeraad van Hengelo (O.), om toekenning van het recht ingevolge art. 23 Regl. Pred. trac- tement, met het oog op de stichting van een derde predikantsplaats, gunstig be- schikt. Wegens het bedanken van Jhr. Mr A. K. C. de Brauw, als secundair lid der Alg. Syn. Comm. werd in diens plaats gekozen Mr H. E. Cost—Budde. KVnnia werd genomen van een schrij ven van het Class. Bestuur van Amster dam, aangaande eventueele grenswijzi gingen tusschen de gemeenten Aalsmeer er Amstelveen, mededeelende, dat het in deze zaak nog niet gemoeid was. Voor kennisgeving werd aangenomen een schrijven van het Class. Bestuur van Gouda inzake de grensvaststelling tus schen de gemeenten Reeuwwijk en Sluip wijk, waarin medegedeeld werd, dat het zijn vroegere beslissing handhaafde. Een vraag van het hoofdbestuur der vereeniging „Protestantsch Nederland" betreffende het stichten van een Protes tantsch ziekenhuis te Drachten, werd overgebracht naar de commissie „Kerk en Ziekenzorg" van Kerkelijk Overleg. Hierna werd de zitting verdaagd we gens commissievergaderingen. 9e ZITTING. In de 9e zitting der Alg. Synode kwam aan de orde de behandeling van het jaar verslag van den raad van beheer, t het verslag van de kas tot aanvulling van het Rijksemeritaatspensioen over 1940, van de Suppletiebeurs over 1940 en dat van den Pensioenraad. Namens de commissie voor de stuk ken ter behandeling rapporteerde Dr Se- venster over een brief van Ds W. Bax te Maastricht, financieele ondersteuning verzoekende voor de uitgave van het 2e deel van „het Protestantisme in het Bis dom Luik en vooral te Maastricht". De commissie oordeelde uit werk alleszins een subsidie waardig. Besloten werd uit /het fonds Hooger onderwijs een subsidie van f300 te verleenen. Namens dezelfde commissie rappor teerde Ds van de Kieboom over een brief van den kerkeraad van Jaarsveld, inhoudende, dat het bijhouden van het kerkelijk bevolkingsregister groote be zwaren met zich meebracht. Het stelde voor: le het verplicht stellen van het indienen en opvragen van attestaties binnen den termijn van 1 jaar; 2e het ver plicht stellen van het indienen van doop- attesten binnen dezefde termijn. De commissie concludeerde, dat hiervoor reglementswijziging noodzakelijk zou zijn, waarvoor de kerkeraad geen redac- tioneele formuleering had aangeboden. De oplossing werd aangewezen in de lijn van art. 14 alg. regl. kerkeradep, dat de kerkeraden verplicht bij verhui zing van de leden hiervan aan den ker keraad van de nieuwe gemeente bericht te zenden en inlichtingen door te geven. De conclusie werd met dank aanvaard. De zitting werd hierna verdaagd tot Zaterdagmorgen. Geen kerkvisitatie. Naar aanleiding van een voorstel van de kerk van W e m e 1 d i n g e, dit jaar op gewone wijze kerkvisitatie te houden en met het oog op de moeilijke reisgele genheid een dubbel aantal visitatoren te benoemen, besloot de classis Goes der Geref. Kerken, dit jaar geen gewone kerkvisitatie te houdenkerken, die moeilijkheden hebben, kunnen zich ten allen tijde tot de visitatoren wenden. Tevens werd besloten in de regelingen voor de kerkvisitatie enkele vragen in zake schipperscatechisaties en huwelijks bevestigingen in te voegen. van de Amsterdamsche Effectenbeurs, medegedeeld door de Incasso-Bank N.V. kantoor Goes, Klokstraat 9, Tel. 2001 en 2410. Vrijdag 25 Juli 1941. Zondag 27 Juli 1941. Ned. Herv. Kerk. Goes, vm. 9.30 u. ds Korevaar, av. 6 u. ds Odé. Wilhelminadorp, vm. 10 u. ds Steinz, nm. 2.30 u. ds Korevaar. Geref. Kerken. Grijpskerke, 10 en 2.30 u. cand. Francke te Vrouwenpolder. bonnen 35 gram worden aangewezen. Daarom zullen op de met. 10 Augustus in gebruik te nemen nieuwe bloemkaart ook stellen van twee gelijkgenummerde bonnen voorkomen. Artikelen met perioden van vier weken. Met ingang van 10 Augustus a.s. zul len deze artikelen eenzelfde distributie periode hebben van vier weken. Het groote voordeel hiervan is, dat men zich niet telkens zal hebben af te vragen of er een of meer bonnen afloopen, maar dat men eens in de vier weken van alle bovengenoemde artikelen tegelijk kan nagaan of men van de afloopende perio de nog bonnen in zijn bezit heeft. Voor deze bonnen geldt eveneens de %regel, dat men reeds Zaterdag tevoren kan koopen op de bonnen, die Zondags d.a.v. ingaan. In verband met het instellen van sa menvallende distributieperioden van vier weken, wordt voor eenige artikelen de periode van acht weken teruggebracht op vier weken. Zoo bij havermout. Met ingang van 10 Augustus zal per periode van vier weken een bon recht geven op 250 gram havermout of gort naar keuze. Hierbij kan worden opgemerkt, dat het rantsoen ongewijzigd blijft. Het is natuurlijk mogelijk, dat de winkelier geen havermout in voorraad heeft, maar wel gort. Men bedenke dan, dat havermout en gort dezelfde voedingswaarde hebben. Ook voor vermicelli e.d. komt een keuzebon, welke recht geeft per periode van vier weken op 100 gram vermicelli of 100 gram maizena. Ook hier blijft het rantsoen onveranderd. De distributie van boter kan niet on der een van beide rubrieken gerang schikt worden, ofschoon het een week- artikel is. Dat komt omdat het rantsoen van 200 gram per week niet als zoodanig in verpakking voorkomt, maar wel 250 gram. Daarom worden in den tijd van vijf weken achtereenvolgens vier bonnen, welk recht gevende op 250 gram boter aangewezen. Daarom kan de boterbon niet in de schematische voorstelling wor den ingeschakeld. Ten einde op 10 Augustus met alle ar tikelen met een periode van vier weken „bij" te zijn, zullen de distributieperio den van enkele artikelen moeten „ver springen". De periode van suiker ein digt 2 Augustus, zoodat vermoedelijk voor de periode van 3 tot en met 9 Aug. een bon beschikbaar zal worden gesteld voor 250 gram. Ook voor koffiesurrogaat komt een overgangsmaatregel, en wel een die een voordeel brengt. De nieuwe periode zal op 10 Aug. ingaan, zoodat men y4 rantsoen extra krijgt. Résumé der wijzigingen. 1. In plaats van 2 kaasbonnen 100 gram) per 14 dagen komt: 1 kaasbon 100 gram) per week, met dien verstande, dat per tijdvak van 4 weken elke der 4 bonnen tot het einde daarvan geldig blijft. 2. In plaats van 8 gelijkgenummerde bonnen (k 35 gram) voor bloem of meel per vier weken, komt: 2 gelijkgenum merde bonnen 35 gram)) per week. 3. In plaats van 1 gortbon 250 gr.) Per acht weken plus 1 keuzebon 250 P" havermout of gort per acht weken, kemt l keuzebon 250 gram) haver mout of gort per vier weken. 4. In plaats van 1 vermicellibon 100 gram) per acht weken plus 1 maizena- bon (ia 100 gram) per acht weken, komt: 1 keuzebon (a 250 gram) vermicelli of maizena per vier weken. 5. Voor suiker komt als overgangs maatregel een periode van 3 tot en met 9 Augustus met een bon van 250 gram suiker. j 6. Voor koffiesurrogaat komt als over gangsmaatregel, dat op 10 Aug. reeds de nieuwe bon zal ingaan, in plaats van op '17 Augustus, waardoor men dus y4 rant soen extra krijgt. UITREIKING DIPLOMA'S EN BEVORDERINGEN. Gistermiddag is in de Vakschool voor Meisjes de jaarlijksche bijeenkomst ge houden. waarin de diploma's zijn uitge reikt aan de leerlingen, die de school ver laten, terwijl tevens de bevorderingen be kend werden gemaakt. Tot de aanwezigen behoorden bestuurs leden van de vereeniging, waarvan c| nijverheidsscholen uitgaan, de leerares- sen en de leeraar, de heer Joh. Melse, de heer Chr. Kloosterman, vertegenwoordi gers van het gemeentebestuur en ande ren. Bij ontstentenis van den voorzitter, Mr H. C. J. Zaayer, stond de samenkomst onder leiding van den Vice-Voorzitter, den heer K. K. Brink, die de aanwezi gen welkom heette en herinnerde aan het vertrek van den secretaris van het bestuur, Mr Ph. R. Hugenholtz, die veel gedaan heeft in het belang van de nijverheidsscholen. Spr. wilde hem van af deze plaats daarvoor nog eens harte lijk dank brengen. Dank zij de goede leiding op de school zijn de moeilijkheden in het afgeloopen jaar overwonnen en het bestuur is de directrice en de leeraressen daarvoor zeer dankbaar. Spr. herinnerde aan het ont slag van mej. Lokerse en de komst van mej. Waalwijk en deelde voorts mede, dat het vak lichamelijke oefening zal worden ingevoerd' en dat de school een nieuw teekenlokaol zal krijgen. Hierna ging de directrice mej. W. C. Weststeyn over tot het uitreiken der diploma's en het bekend maken der be vorderingen. De directrice noemde dit de aangena me kant van dezen dag. In 't bijzonder is spr. verheugd weder eenige prijzen uit het Ochtmanfonds te kunnen uitreiken. Deze prijzen ontvangen die leerlingen, die goede cijfers voor vlijt en gedrag heb ben behaald en dan behoeven zij heusch niet altijd de beste rapporten te bezittten. Nadat mej. Weststeyn zich op de haar eigen manier van haar taak had gekwe ten, reikte zij deze prijzen uit aan de leerlingen J. A. van der Vreede, M. C. B o s k e 1 j o n, J. van H e k k e, M. C. H e y d e n s, M. Verburg en I. V e r ,s De directrice richtte zich vervolgens tot de meisjes, die de school verlaten. Verscheidenen hebben reeds een betrek king gevonden en het is wederom geble ken, dat de school een schakel is tus- scben werkgevers (geefsters) en werk neemsters. Het is een bewijs, dat het V. K. Heden V. K. Heden 4 Nederl. 1940 I 1007» 1007s Kon. Boot 1657» 163% 4 Nederl. 1940 II 99% 99% Ned. Scheepv. Unie 17472 171% 4 Nederl. 1940 m. b. 10072 1007s Rotterd. Lloyd 135% 4 Nederl. 1941 9915/u 997s Mij. Nederland 138 1357a 3 Nederl. 1937 88ls/u 89 H. V. A. 420 41772 3—Sy2 Nederl. 1938 921s/ib 93% Javasche Cultuur 250 3 Ned.-Indië 1937 I 95% 95% N. I. S. U. 239 233 Koloniale Bank 193 185 Verg. Cultuur 11878 117% Ned. Ind. Handelsbank 123 Deli Maatschappij 282 2797s Cert. Ned. Handel Mij. 132 - 128% Senembah 223 222 A. K. U. 146 144% 41/2 Bataafsche Olie 1007m 1007i6 Van Berkei's Patent 84% 83% 3^/2 idem 8872 87% Cert. Calvé Delft 887s 89 Amsterd. Bank 118% 118% Fokker 186 I88V2 Incasso-Bank 117% 117% Cert. Leverbros 129V2 1297s Rotterd. Bankverg. 127 Philips Lampen 221% 221s/s Twentsche Bank 13372 133% Pref. idem 15lVa 151 6 Leverbros pref. 113% 1137e Kon. Olie 238 235V2 Nat. Bez. de Schelde 111 111 Amsterdam Rubber 267 26272 Ned. Gist en Spir. 415 416 Bandar Rubber 218 21472 Van Gelders Papier 152 15272 Deli Batavia Rubber 219 213% Wilton Feijenoord 190% 191 Serbadjadi 130% 129 Hessa Rubber 136 134% V. I. C. O. 180 Amsterdam Ballast 200 Holland Amerika Lijn 1167s 1167e Blaauwh. Vriesseveem 91% 8872 Vrijwel gedurende den geheelen beurs- tijd was de stemming heden zeer' traag te noemen. Koersschommelingen van eenige beteekenis konden nergens ont dekt worden. Het algemeen koerspeil be woog zich beneden dat van den vorigen dag, terwijl de omzetten zeer beperkt waren. De meeste belangstelling ging nog uit naar eert. Leverbros, waarvan de koers weinig afweek bij den vorigen en men dus van een prijshoudende stemming kon gewagen. Het fonds vormde hierin een uitzondering. Aandeelen A. K. U., die ge woonlijk van dezelfde zijde gezocht zijn als die, welke thans eert. Leverbros pre fereert, waren heden zwak gestemd. De opening verschilde niet voel van het vo rige slot, doch daarna liep de koers van 146 tot 144 pet. terug. Aandeelen Philips waren bij opening iets lager dan gisteren en bleven vervol gens vrijwel op het zelfde niveau. Aan deelen Van Berkel's Patent volgden onge veer de zelfde lijn. De spanning in het Verre Oosten scheen evenals gisteren wel de voornaamste oorzaak van de koersdaling te zijn. Wel iswaar was het aanbod wederom niet groot, doch de zeer geringe kooplust, wel ke daar tegenover stond, was oorzaak dat de koersen op lager peil te recht kwamen. Duidelijk was dit o.a. te zien in de rubriek onzer scheepvaartwaarden, waar aandeelen Java China Japan Lijn een 5- tal punten lager dan gisteren noteerden. Aandeelen Koninklijke Paketvaart en Nederlandsche Scheepvaart Unie moesten zich eveneens eenige punten koersverlies getroosten. Rubberwaarden bleken ook aangebo den te zijn; aandeelen Amsterdam Rub ber openden op 260 pet., dus een 7-tal punten lager, doch konden vervolgens tot 263 pet. stijgen. De overige rubber- aandeelen verkeerden eveneens in re actie. Aandeelen H. V. A., die gisteren in de buurt van de 420 pet. sloten noteerden op een gegeven moment 422 pet., doch moesten dit avans geheel prijs geven, daar de koers later op 417 pet. te recht kwam. Aandeelen Kon. Olie hielden zich aan vankelijk betrekkelijk goed door op 237 pet. te debuteeren. Later werd een koers verlies van een 2-tal punten geleden, doch hierop volgde een herstel, dat het verlies geheel compenseerde. De beleggingsmarkt kon goed prijshou dend worden genoemd met een opmerke lijk vaste stemming voor de 33% Nederland 1938. Participatiebewijzen Belegging Neder land ƒ564.—. vertrouwen, dat men in de school stelt, niet wordt beschaamd. Wij hebben ge poogd, aldus spr., allés uit de school te weren, wat aan dezen somberen tijd doet denken en hebben getracht de meisjes te leeren, wat juist in dezen tijd nuttig is voor de voedsel- en kleedingvoorziening. Tenslotte wenschte spr. den meisjes alles goeds toe. De heer Kloosterman, het woord voerende namens het gemeentebestuur, zeide dat het onderwijs op deze school op hoog peil staat en het gemeentebe stuur is den directrice en het personeel erkentelijk, voor alles, wat zij in het be lang der school doen. Spr. sprak de hoop uit, dat de meisjes in het verdere leven veel zouden weten te bereiken. De voorzitter" drukte in zijn slotwoord de meisjes op het hart de gegeven raad gevingen ter harte te nemen, waarna hij het samenzijn sloot. PROF. O. BOTTEMA. Bij besluit van den secretaris-generaal van het Dep. van Onderwijs, enz. isDrO. Bottema, thans directeur van de Rijks H. B. S. te Deventer, met ingang van den dag, waarop hij zijn ambt zal aanvaar den, tot gewoon hoogleeraar in de af- deeling der algemeene wetenschappen aan de technische hoogeschool te Delft benoemd, om onderwijs te geven in de zuivere en toegepaste wiskunde en de theoretische mechanica. Ver. van Chr. Onderwijzers. Het hoofdbestuur van de Vereen, van Chr. Onderwijzers en Onderwijzeressen in Nederland en de Overzeesche gewes ten de oudste en grootste organisatie op het terrein van het Prot. Chr. onder- wijs heeft in de vacature die in zijn midden ontstond door het plotseling overlijden van den heer J. Nauta te Am sterdam, candidaat gesteld de heeren J. A. van Bennekom, H. Huting en S. Klein, allen te Amsterdam. Prof. Dr H. KPekel. Big besluit van den secretaris-generaal van het departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming is Dr H. Krekel, te 's-Gravenhage, benoemd tot buitengewoon hoogleeraar in de fa culteit der letteren en wijsbegeerte aan de rijksuniversiteit te Leiden, om onder wijs te geven in de wijsbegeerte van de geschiedenis. De nieuwe hoogleeraar is sedert 1927 als redacteur aan het Vaderland verbon den. Examens. R. U. te Leiden. Bevorderd tot arts, de heer D. H. A. Gerretsen te G o e s. Geslaagd voor het B-gedeelte van het hoofdacte-examen, mej. G. D. M. P o 1 te Middelburg en de heer D. de Wolf te Serooskerke. DE MET „1 RANTSOEN TARWE BLOEM" GEMERKTE BON. De secretaris-generaal van landbouw en visscherij maakt het volgende be ken: Zooals bij de laatste bonaanwijzing is bekend gemaakt, bedraagt met ingang van vandaag een rantsoen tarwebloem zeventig gram in plaats van tweehon derdtachtig gram. Voor de bonnen van de bloemkaart maakt deze wijziging geen verschil, daar elke bon recht blijft geven op 35 gram tarwebloem, wel zou met ingang van bo- vengenoemden datum de waarde van de met „1 rantsoen tarwebloem" gemerkte bonnen tot y4 verminderd worden, waar door degenen, die nog in het bezit zijn van deze bonnen, slechts y4 deel van de hun toekomende hoeveelheid zouden kunnen betrekken. In verband hiremede is bepaald, dat tot en met Zaterdag 9 Augustus de met „1 rantsoen tarwebloem" gemerkte bon nen recht blijven geven op het koopen van 280 gram bloem. Na 9 Augustus geven deze bonnen recht op 70 gram. Een ieder die dus gedurende het tijd vak van 26 Juli tot 9 Augustus in het bezit is, of komt van bonnen gemerkt „1 rantsoen tarwebloem", zal verstan dig doen om voor deze bonnen voor 10 Augustus bloem te koopen, daar na 10 Augustus slechts 70 gram bloem kan worden gekocht. In een in de bladen op te nemen pu blicatie zullen de nadere bijzonderheden welke voor de detaillisten van belang zijn, worden bekend gemaakt. DE HANDEL IN LEVERINGSBEWIJZEN. De documenten, welke de Nederland sche Veehouderij Centrale afgeeft voor de aan haar geleverde runderen, de leve ringsbewijzen, zijn verhandelbaar. Over dezen handel in leveringsbewijzen schreef het Overijsselsch Landbouwblad: „Iemand, die een koe moet leveren, kan aan dezen leveringsplicht voldoen door het leveren van een dier, doch ook kan hij er mee volstaan een gekocht gel dig leveringsbewijs bij den plaatselijken bureauhouder in te leveren. Er is al spoedig een uitgebreide handel in leve ringsbewijzen ontstaan. De prijzen dezer papieren zijn geleidelijk opgeloopen en kwamen in den loop van de maand Juli op ongeveer f 125. Door de verplichte inkrimping van 20 pet, welke thans is opgelegd, werd verwacht, dat de prijzen der leverings bewijzen aanmerkelijk zouden dalen. Het leek er aanvankelijk op, dat deze voorspelling zou uitkomen. Gedurende korten tijd daalde de prijs van de leve ringsbewijzen. Spoedig echter wérd het anders en wjj kunnen zeggen, dat thans opnieuw een hoogterecord bereikt is, aangezien de prijzen der leveringsbewij zen op f 170180 zijn gekomen. De vraag moet onder oogen gezien worden of de leveringsbewijzen verhan delbaar moeten blijven, ja dan neen. Op deze vraag kan men verschillende ant woorden verwachten. Zjj is In discussie gebracht op de algemeene vergadering van de Landbouw-Crisis-Orgnnisatie voor Overijssel. Er werden vele stemmen gehoord, die pleitten tegen het ver handelbaar zijn der leveringsbewijzen. Zeer terecht merkten anderen echter op, dat het al heel weinig zou baten, "indien men de bewijzen niet langer verkoopbaar zou stellen. De veehouders zouden dan immers andere regelingen kunnen gaan treffen en met bijbetaling koeien voor elkaar kunnen leveren. Dat zou zeker in gewikkeld zijn, doch niet zóó bezwaar lijk, dat het niet op groote schaal zou kunnen gebeuren. Het komt ons voor, dat er weinig mee bereikt wordt, wanneer men de leverings bewijzen niet' langer verkoopbaar zou doen zijn. Uit het feit, dat zij een hoogen prijs op brengen, blijkt, dat er tusschen de veelevering en de beperking span ningen bestaan. Er is niets op tegen, dat deze aan den dag komen. Laat men pro- beeren ze weg te nemen door levering en beperking meer met elkaar in over eenstemming te brengen. Dat zal beter zijn dan het verbieden van den handel in roode bonnen". MIDDELBURG. Geboren: Hendrikus Cornells z. v. B. A. A. Vergouwe en J. P. van Aken; Geertruida Elizabeth Cor nelia d. v. H. de Hamer en C. Oele; Arie z. v. J. Leynse en T. v. d. Griend; Marjanne Adriaene d. v. G. H. Luijen- dijk en G. G. v. d. Wal; Hulda Elisa beth d. v. A. M. 't Gilde en H. E. Re- wigel. Ondertrouwd: J. J. van Flierenburg 28 j. en G. L. C. Mercy 28 j.; J. de Rijke 27 j. en S. den Boeft 29 j.; H. Raats 37 j. en W. J. J. Leydekker 36 j. Getrouwd: W. Peene 20 j. en J. Dom misse 17 j.I. Hooftman 26 j. en T. M. de Coninck 20 j.P. Minderhoud 41 j. en J. C. Nagelkerke 43 j.; M. Wisse 23 j. enT. Boone 25 j.; C. H. Vermeulen 27 j. en J. M. Brouwer 24 j. Overleden: J. C. Geilman 80 j„ wed. van J. G. Damman; J. Hillebrand 32 j., man van W. P. Hogendorp; C. D. v. d. Hoek, 49 j., vrouw van A. v. Loo. (P. Z. C.) Van 16—22 Juli. O.- EN W.-SOUBURG. Geboren: Pie- ter z. v. P. Beenhackker en T. Joziasse; Cornelia Johanna Maria d. v. J. H. A. Buijs en M. de Jong. Overleden: Johannis den Hartog, 67 j„ weduwn. van G. van Brakel. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Vrijdag 25 Juli 1941. Groenten: Andijvie 712, Augurken 2527, Dubb. Princesseboonen 22, Wa- genaarsboonen 1418, Groene Boonen 1418, Gele Boonen 59, Stoksnijboo- nen 22, Tuinboonen '37, Postelein 15, Roodekool 7, Savoyekool 8.50, Rabar ber 67, Uien 7, alles per 100 kg.; Bloemkool 511, Kropsla 47.70, Komkommers 5.5011, alles per 100 stuks; Wortelen 7, Rammenas 46, Sel derij 58.50, Kroten 1012, Uien 5 7, Peterselie 1.50—8.50, alles per 100 bos. MIDDELBURG. Veiling van Vrijdag 25 Juli 1941. Spinazie 14, Postelein 6 25, Zuring 2, Augurken 226, Wage- naarsboonen 19, Suikerboonen 22, Stok- snijboonen 22, Stamsnijboonen 19, Stam- princessenboonen 22, Tuinboonen 7, An dijvie 114, Waspeen 6.4010, Savoye kool 516, Spitskool 4.806, Roode kool 7, alles per 100 kg.; Peen 5.60 7, Rapen 5.606, Kroten 611, Sja lotten 5.5011, Selderie 615, Rabar ber 38, Radijs 5.50, Rammenas 3—6, alles per 100 bos; Peterselie 4268 per chip; Bloemkool 6.4011, Kropsla 0.50 4, Komkommers 4.4013.50, alles per 100 stuks; Meloenen 45, Perziken 619 per stuk; Tomaten 22, Frambo zen 50, Roode Bessen 22.50, Witte Bes sen 22.50, alles per 100 kg. Aanvoer Zwarte Bessen 11,000 lig., prijs 42 gld. per 100 kg. Aanvoer Aardappelen 95.000 kg., prijs groote 5.50, kriel 2.50 per 100 kg. MIDDELBURG. Veiling van Zaterdag 26 Juli. Spinazie 14, Postelein 625, Zuring 2, Augurken 226, Wagenaars- boonen 19, Suikerboonen 22, Stoksnij- boonen 22, Stamsnijboonen 19, Stam- princesseboonen 22, Tuinboonen 7, Dop pers 12.8016, Peulen 12.8016, An dijvie 114, Waspeen 6.4010, Sav.- kool 516, Spitskool 4.806, Roode kool 7, alles per 100 kg.; Peen 5.607, Rapen 5.606, Kroten 611, Uien 5.5011, Selderie 6—15, Rabarber 3 8, Radijs 5.50, Rammenas 36, alles per 1Ó0 bos; Bloemkool 6.40—11, Krop sla 0.504, Komkommers 4.4013.50, alles per 100 stuks; Peterselie 4268 per chip. Aardappelen. Aanvoer 95.000 kg. Groote 5.50, Kriel 2.50 per 100 kg. Zwarte Bessen. Aanvoer. 11.000 kg., 42 gld. per 100 kg. Meloenen 45, Perziken 619, beide per stuk; Tomaten 22, Frambozen 50, Roode en Witte Bessen 22.50, Kruis bessen 16, alles per kg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3