Vlootbasis voor Japan in Indo-China? Binnenland Provinciale Staten van Zeeland. Wanneer verduisteren? Uit de Provincie GRIJPT HET ZWAARD! De Sowjet-Unie, sen land, waar de be schaving ten onder ging aan een regiem, dat zich slechts kan handhaven door dood en verderf te zaaien onder hen, die er tegen op komen; een land, waar de boerenstand werd uitgemoord en uitge hongerd, waar de kinderen in een com mune werden opgevoed en echtscheidin gen even oirbaar en gemakkelqk zqn als het opzetten van een anderen hoed. Lemberg, een stad in de Sowjet-Unie, welker historie na de gruweldaden der vluchtende communistische horden met bloed in het boek der historie zal worden geschreven, een stad, waar gewonden, vrouwen, kinderen en grijsaards als bees ten werden neergeschoten. Dat is de terreur van het bolsjewisme, de terreur van een duivelsch regiem, dat in eigen land 14.000 kerken afbrandde en 428.000 geestelqken vermoordde. Zulk een lot stond Europa te wachten Zulk een lot stond ook ons land te wachten! Daar het 't hoogste goed betreft, kun nen wij in dezen strijd niet toezien en aan den kant blijven staan. Nederlanders, grijpt het zwaard en en verdedigt uw bodem, uw huis en haard tegen de bolsjewistische wereldpest. Nederlanders, meldt u aan bij het „Vrijwilligerslegioen Nederland" Koninginnegracht 22, 's Gravenhage. heden van onze marine met groote ener gie eveneens de Britsche schepen aange vallen. Een van onze snelle vaartuigen heeft een groote eenheid tot zinken ge bracht, terwijl een ander vaartuig een torpedojager tot zinken bracht. Al onze eenheden slaagden er met slechts lichte schade in op haar steun punten terug te keeren. In den nacht van 23 Juli had een van onze duikbooten een groote eenheid van dezelfde formatie met torpedo's getrof fen. Op 22 Juli overdag brachten vijan delijke vlieg tuigen een vah onze schepen tot zinken. De geheeJe bemanning is ge red, maar er zijn talrijke gewonden. InNoord-Af rikais geen enke le gebeurtenis van beteekenis van het front van Tobroek en Solloem te vermelden. InOost-Af rika trachtten vijan delijke afdeelingen een verrassende actie te ondernemen tegen een van onze voor uitgeschoven stellingen in de zone van G o n d a r. Zij werden op de vlucht ge dreven dank zij onze snelle reactie. Vijandelijke vliegtuigen (ondernamen een aanval op T r a p a n i. Het lucht doelgeschut trad snel in werking en haalde een bommenwerper neer. NIEUWE BOLSJEWISTISCHE WREEDHEDEN. (D. N. B.). Een Duitsche patrouille heeft op 6 Juli in de bosschen bij Mitkis- kes 14 vermiste Duitsche soldaten ge vonden. De Bolsjewisten hadden hen begin Juli op de gemeenste en onmenschelijkste wijze mishandeld en vermoord, vervol gens in het moerassige gebied in stukken gesneden. De 14 Duitsche soldaten, wier handen op den rug waren vastgebonden, waren door de Bolsjewisten tot onherkenbaar wordens toe verminkt. Naar gebleken is, moeten minstens negen Duitsche solda ten gewond in gevangenschap geraakt zijn en vervolgens doodgemarteld. Klaar blijkelijk is een onderofficier gewurgd. Een andere soldaat is door een steek van een spade in de borst doodelqk ge wond. Vier infanteristen werden door het inslaan van den schedel om het leven gebracht. Bij een soldaat ontbrak de kin. Van een anderen soldaat was het hoofd doorboord met een pikhouweel. DE SOWJETS VERLOREN 111 VLIEGTUIGEN. (D. N. B.), In luchtgevechten en door luchtafweer verloren de Bolsjewisten Woensdag 82 machines, terwijl 29 ande re Sowjet-vliegtuigen in denzelfden tijd op den beganen grond werden vernield. Tegenover het verlies van 111 bolsjewis tische vliegtuigen staat een verlies van nog niet een tiende aan Duitsche machi nes. ODESSA IN VUUR EN ROOK. (D. N. B.). De door den Duitsehen luchtaanval op Odessa op Dinsdag ont stane branden hebben zich in de petro- leumtanks nog verder uitgebreid. De branden duren op het oogenblik nog on verminderd voort. In de stad Smolensk, welke zich sinds 16 Juli stevig in Duitsche hand bevindt en door de Bolsjewisten op tal van plaat sen in brand was gestoken, heerscht nu volkomen orde. De branden werden door nakomende Duitsche formaties gebiuscht DE LUCHTSLAG BOVEN HET KANAAL. (D.N.B.) Volgens bij het Duitsche op perbevel binnengekomen berichten is de groote luchtslag aan het Kanaal' met een overweldigende Duitsche overwin ning geëindigd: 54 Britsche vliegtuigen werden bij deze gevechten omlaag ge schoten. Drie Duitsche toestellen wer den vermist. In Berlijnaehe politieke kringen ver klaart men in verband met de zware verliezen, welke de Engelsche lucht macht heeft geleden, dat vooral ook het verlies van piloten voor de Engelschen bijzondere aandacht verdient. Sedert het begin van het „non-stop- of.Causief" der Britten zijn tot dusver al leen in het gebied van het Kanaal 500 vliegtuigen neergeschoten, GENERAAL WAVELL NAAR MOSCOU? (D. N. B.) Generaal Wavell zou bin nenkort naar moskuu vercrekken, ten eniue met het uug up uen Duitsehen op- marsch in de Sowjet-Unie met de mili taire leiders te spreken over militaire samenwerking tusschen lndië en de U.S.S.R. en oprichting van een gemeen schappelijk afweerfront. R. K. KERKEN IN DUITSCH- LAND BIJ LUCHTAANVAL LEN BESCHADIGD. Het D.N.B. meldt uit Berlqn: Bij hun poging om in den nacht van 23 op 24 Juli eenige kleine steden van West-Duitschland aan te vallen, hebben Britsche vliegers in Offenbach a. d. Main twee R.K. kerken zwaar bescha digd, De eene kerk is een noodgebouw, dat was opgericht ter vervanging van een kerk, welke onlangs door de Britten verwoest was. Met de bombardeering van deze beide kerken te Offenbach heeft het Britsche luchtwapen de laat ste dagen in totaal zes R.K. kerken in Duitschland verwoest of zwaar bescha digd. VICHY. (D. N. B,). In toonaangeven de kringen alhier is noch een bevesti ging noch een tegenspraak te verkrijgen van de in een deel van de buitenland- sche pers gepubliceerde berichten, dat tusschen Japan en Fransch Indo-China een accoord tot stand zou zijn gekomen, dat afstand van vlootsteunpunten door Indo-China aan Japan beoogt. Men verklaart hier, dat al dergelijke speculaties op zijn minst genomen voor barig zijn. Overigens definieert men het Fransche standpunt in dien zin, dat Frankrijk nog steeds bereid is met de Japansche regeering alle noodzakelijke maatregelen te onderzoeken, die voor de handhaving van de orde in het Verre Oosten noodzakelijk zijn. Ook te Berlijn is, naar het A. N. P. meldt, in bevoegde kringen geenerlei officieele bevestiging te verkrijgen over de in het buitenland verspreide geruch ten, volgens welke met toestemming van Frankrijk reeds verscheiden eenheden van het Japansche luchtwapen in Fransch Indo-China geland zouden zijn. Het Fransche blad „1' Oeuvre" verklaart, dat Engeland en de aanhan gers van De Gaulle te zamen met Tsjoengking een invasie van de Fran sche kolonie Indo-China en de verdee ling van dit gebied voorbereid hebben. De „Matin" constateert, dat Japan de Engelschen in het oog houdt. Hun voor nemens t.a.v. Indo-China zullen ernstige consequenties hebben. De correspondent van de N. R. C. te Berlijn telefoneerde gisteravond aan zijn blad: De bezetting van steunpunten (ver scheidene havens en vliegvelden) door Japan in Indo-China is, gezien de toe stand waarvoor Japan zich geplaatst zag, uiteraard geenszins onverwacht ge komen en heeft ook in politieke kringen te Berlijn geen verrassing veroorzaakt. Ook het feit, dat de regeering van Vichy zich met de Japansche bezetting accoord verklaart, acht men hier vanzelf spre kend. In Japansche kringen legt men er na druk op dat de zoo juist genomen maat regelen niet een annexatie, doch voor voorloopige bezetting waarschijnlijk voor den duur van den oorlog beoogen. Er wordt echter aan toegevoegd, dat men de ontwikkeling in Zuid-Oost-Azië nog niet geheel kan overzien en dat het niet onmogelijk is, dat bij een verdere bedrei ging van dit gebied ook het in bezit ne men van steunpunten in Thailand nood zakelijk zou kunnen zijn. De opvatting hier is dat Roosevelt niet tot stappen op militair gebied zal overgaan, omdat de Arnerikaansche Pa- cifie-vloot, zoowel wat tonnage als wa pening betreft, niet tegen de Japansche vloot zal zijn opgewassen. Niettemin neemt Japan zijn voorzorgs maatregelen niet alleen op het vasteland doch ook ter zee, teneinde elke Arne rikaansche interventie-poging tegemoet te treden. In verband, hiermede is een belangrijk deel van de Japansche vloot in Zuidelij ke richting, men vermoedt naar de golf van Siam, uitgevaren. WASHINGTON'S STANDPUNT. Het D. N. B. meldt uit Washington: In een officieele verklaring heeft Sum ner Welles, de Arnerikaansche onder staatssecretaris van het depart, van staat, gisteren beweerd, dat de Japan sche maatregelen in Fransch Indo-Chi na de veiligheid van de Vereenigde Sta ten bedreigen en Amerikaansch gebied en belangen in het Verre Oosten in ge vaar brengen. WASHINGTON. (United Press). In de Wiensdag gehouden zitting van de le- gercommissie van het Huis van Afge vaardigden, waarin ook de chef van den generalen staf Marshall verklaringen af legde, zeide de voorzitter der commissie Andrew May o.a. dat de internationale toestand ernstiger was dan de openbare meening kon constateeren en dat de si tuatie van dag tot dag ernstiger werd. BRITSCHE TROEPEN AAN DE GRENS VAN THAILAND. De Jomioeri Sjimboen schrijft, dat de Japansche regeering onmiddellijk stap pen moet doèn tegen de toenemende be dreiging van Thailand en Indo-China door Engeland en Amerika, aangezien anders deze landen een gevaar zouden worden in de Oost-Aziatische welvaarts sfeer. Volgens berichten uit Bangkok concentreert een deel van de Britsche strijdkrachten zich aan de grens tus schen Thailland en Birma om Thailand te dwingen een Engelsche politiek te voeren. De regeering van Tsoengking concentreert groote strijdkrachten aan de Noordelijke grens van Indo-China. JAPANSCHE VLOOTBEWE- GINGEN IN HET ZUIDEN VAN DEN PACIFIC. United Press meldt uit Tokio: Ingelichte personen verklaren dat de berichten over uitgebreide Japansche vlootbewegingen in den Zuidelijken Pa cific waarschijnlijk juist zqn. JAPANSCHE REACTIE OP EVENTUEELE SANCTIES. (D. N. B. Het Japansche blad „To kio Nisji Nisji" sehrqft met betrekking tot de berichten, dat Roosevelt econo mische sancties tegen Japan voorbereidt, zooals het blokkeeren van Japansche saldi, een uitvoerverbod voor petroleum en andere belangrijke goederen en een verbod van Japansche goudaankoopen, dat naar de meening, welke in toonaan gevende Japansche kringen heerscht, Roosevelt's bedoelingen tot dusverre niet volkomen duidelijk zijn. Mochten dergelijke maatregelen toch worden uitgevoerd, dan zou de Vereenig- de Staten zelf de ernstige weerslag daar van op economisch gebied treffen. JAPANNERS VERLATEN ZUID-AFRIKA. (D. N. B-) -A-He Japansche staatsbur gers in Zuid-Afrika met drie uitzonde ringen zullèn deze week naar Japan te- rugkeeren, naar Reuter uit Johannes burg meldt. De leden van diplomatieken en consu- lairen dienst zullen met hun gezinnen eveneens naar Japan terugkeeren. Alle Japansche handelshuizen in Zuid- Afrika zijn reeds gesloten of staken hun werkzaamheden deze week. Maak Uw klanten tot Uw vrienden, vertel hun over Uw bedrijf, vertel hun ook over de zorgen, die ge aan Uw pro duct besteedt, over de moeilijkheden die ge soms moet overwinnen, zij stellen dit op hoogen prijs en het maakt de band, die tusschen U en hen bestaat, veel ste viger. Het beste bereikt U hen in den vorm van een weloverwogen campagne in de dagbladen. Dan toch wordt Uw reclame boodschap door iedereen gelezen. Heusch, ook in dezen tijd is couran tenreclame niet te vervangen. GROOTE WERKEN IN WEST BRABANT. Op 6 Augustus van het vorig jaar berichtte het departement van Water staat, mede namens het departement van Financiën, aan Gedep. Staten vau Noord-Brabant, dat het rijk bereid was mede te werken- aan de uitvoering van belangrijke werken in het gebied van den Biesbosch, de Donge en het Oude Maasje en tot het ophoogen van ban- dijken. Het rijk verklaarde zich bereid de kosten van de werken, welke zeer glo baal op 31.000.000 gulden werden ge schat, voor zijn rekening te nemen, mits de provincies Zuid-Holland en Noord- Brabant, elk voor zooveel de werken op haar gebied betreft, bereid zouden zijn aan het Rijk te vergoeden: 25 pet. van de kosten van alle uit te voeren werken, na aftrek van hetgeen volgens de be staande regelingen ten laste van het departement van Sociale Zaken pleegt te komen, 75 pet. van de waardevermeer dering van gronden, welke tengevolge van de uit te voeren werken watervrij zullen worden gemaakt. Ged. Staten van Noord-Brabant dee- len thans aan de Staten dier provincie mede, dat zij bereid zijn met dit voor stel accoord te gaan, onder voorbehoud dat Prov. Staten het zullen goedkeuren. Behalve de Biesbosch, het gebied van de Donge en van het Oude Maasje zul len ook de buitengronden van het wa terschap De Amerkant watervrij worden gemaakt. SCHAAKWEDSTRIJD 'DR EUWE—BOGOLJUBOW. Deze week is te Karlsbad een Schaak wedstrijd aangevangen tusschen onzen nationalen kampioen Dr Max Euwe en den Duitsehen kampioen B o g o 1 j u- b o w. De eerste partij eindigde met een zeer fraaie overwining van Dr Euwe, terwijl de tweede partij in remise eindigde. Woensdagmiddag werd de 3e partij gespeeld en hierin moest Euwe, Bogol- jubow als zijn meerdere erkennen, zoo dat de stand thans weer gelijk is (iy2 1%). In den derden wedstrijd moest onze kampioen reeds bq den 23sten zet capituleeren. Vandaag wordt de vierde partij ge speeld, Adres Centraal Genootschap. Naar aanleiding van het verzoek van het Centraal Genootschap voor Kinder- herstellings- en vacantiekoloniea om de middelen beschikbaar te stellen, die het de provinciale t.b.c.-bestrqding mogelijk maken z.g. „bedreigde" kinderen, door uitzending naar gezondheidskolonies tij dig de noodige hulp te verleenen, wijzen Ged. Staten er op, dat reeds 25 cent per kind en nog 25 cent voor winterverple- ging (alles per verpleegdag) toegekend is; alles tót een totaal maximum bedrag van f 2500 per jaar. Ged. Staten leggen een overzicht van de uitgaven ter zake 'over de jaren 1939 en 1940 over, waaruit blijkt, dat resp. f 1978 en f 1555,50 is uitgegeven en dat dus aan alle aanvragen ten volle kon worden vpldaan en dat het totale be drag, dat voor dit doel telken jare op de begrooting werd uitgetrokken, niet in zijn geheel benoodigd was. Verder valt uit deze gegevens af te leiden, dat in 1940 het aantal verpleegdagen voor alle gesubsidieerde vereenigingen en in stellingen lager lag dan in het daaraan onmiddellijk voorafgaaiiae jaar. Er be staat dus naar de meening van Ged. Staten geen aanleiding om in de be staande bepaling wijziging te brengen. Alleen blijft de vraag of het bedrag van 25 cent al dan niet verhooging dient te ondergaan, in verband met de stijgende kosten van uitzending. Hierom wordt echter in het adres van het Centraal Genootschap niet gevraagd. □uurtetoeslag Provinciaal Personeel. Het voorstel inzake duurtetoeslag aan gehuwd personeel en eenige kostwinners van 6 tot een maximum van wedde en toeslag van f 1900, heeft in twee af deelingen aanleiding tot discussie ge geven. In een ervan werd waardeering geuit voor de wijze waarop Ged. Staten hebben getracht uitvoering te geven aan het destijds door de Provinciale Staten gc-ncunen besluit. Naar aanleiding van opmerkingen werd van de zijde van Ged. Staten opgemerkt, dat onderscheid dient te worden gemaakt tusschen duurtetoe slag en kindertoeslag, waarbij in het oog moet worden gehouden, dat eerst onderhandeld is over den duurtetoeslag en dat, toen deze onderhandelingen niet tot het gewenschte resultaat hadden geleid, is overgegaan tot het voeren van onderhandelingen over den kindertoe slag. In de andere afdeeling werd op een vraag gezegd, dat de vergadering, die het meerdere heeft gewild, zeker het mindere niet aan de ambtenaren zou wen- schen te onthouden en dat een rond schrijven aan de leden de zaak voorts maar vertraagd had, zoodat Ged. Staten meenden uitvoering aan hetgeen goed gekeurd was, niet te moeten uitstellen. Kindertoelage Provinciaal personeel. Naar aanleiding van vragen en op merkingen over het voorstel tot wijzi ging van de regeling der kindertoelage van de ambtenaren in dienst der Pro vincie, werd o.a. van de zijde van Ged. Staten opgemerkt, dat door de regeering uniformiteit met, de Rijksregeling wordt gewenscht, welke luidt als is voorge steld. Een lid van het College zeide, dat men unaniem van meening is, dat een technische herziening noodzakelijk was. De Provincie leed onder den ouder, toe stand, doordat haar de goede krachten ontvloden. De meest gedupeerden der oude regeling zijp geholpen, deels door bevordering in rang, deels door aanstel ling in vasten dienst. Voorts zijn meerdere personen bevor derd, terwijl anderen extra toelagen zijn verleend. Ook bij de Stoombootdien sten is door bet geven van extra toe lagen gestreefd naar wegneming der onbillijkheden. Daarnevens hebben Ged. Staten boven dien nog een krachtige poging tot een algeheele technische herziening gedaan. Bij vergelijking met de meeste der an dere provinciën komt Zeeland met zijn salarissen er ongunstig af. De kinder toelage is tenslotte met goedkeuring van het Riik toegekend van het eerste kind af. Bij de vergelijking met de andere Provinciën en het Rijk hebben Ged. Sta ten bovendien nog den indruk gekregen, dat in Zeeland de ambtenaren lager in rang zijn en dus meer verantwoordelijk werk moeten doen in verhouding tot andere Provinciën en het Rijk. Ook deze omstandigheid bemoeilijkt de verge lijking. Provinciale Waterstaatsdienst. Het voorstel om het aantal opzichters bij den Provincialen Waterstaat te ver- hoogen tot ten hoogste 10 in plaats van ten hoogste 7, werd in een afdeeling door een lid te weinig toegelicht geacht, ter wijl in een andere afdeeling twee leden meer zouden voelen voor een tijdelijke aanstelling, waarop van de zijde van Ged. Staten geantwoord werd, dat de bedoeling alleen is hun college vrijheid te geven om zoo noodig het aantal tech nische ambtenaren te kunnen uitbreiden en niet om het aantal direct op 10 te brengen. Zooals nu het besluit tot rege ling van den dienst luidt, bestaat de kans, dat men goede ambtenaren kwijt raakt, omdat geen vaste aanstelling kan worden gegeven. Op de gestelde vraag of het aantoonbaar is, dat de werkzaam heden zoo zijn vermeerderd, dat voor gestelde personeelsuitbreiding noodzake lijk is, wordt namens Ged. Staten geant woord, dat alleen reeds doordat op de tweede afdeeling der Griffie het werk zeer is toegenomen, het volmaakt dui delijk is, dat ook b^i den Provincialen Waterstaat het geval moet z^jn. By die tweede afdeeling was de aanstelling van een tweetal nieuwe ambtenaren noodig, In verband met den wensch voor tijde lijke aanstelling, luidde het antwoord, dat gezien de vele werkzaamheden, het gedane voorstel de eenige weg is om voor die werkzaamheden voornamelijk bd&wame werkkrachten te krijgen. Het is de bedoeling om voorloopig maar één ambtenaar aan te stellen. In hun antwoord op het algemeen verslag merken Ged. Staten op, dat het niet gaat om een toeneming van tijde lijke werkzaamheden, waarin door de aanstelling van tijdelijk personeel kan worden voorzien, doch om een gestadige toeneming van het normale werk, waaraan enkel door de uitbreiding van den normalen staf van ambtenaren kan borden tegemoet gekomen. Vandaar dit voorstel, dat volstrekt niet beteekent, dat nu ook onmiddellijk drie technische ambtenaren zullen worden aangesteld. Dat voor tijdelijke werkzaamheden tijde lijk personeel wordt aangesteld, zal wel steeds het geval blijven. Verbetering Geitenras. Het voorstel om te verbieden het in bezit hebben van bokken ouder dan één maand, die niet zijn ingeschreven in een stamboek of jongveeregister, gaf in twee afdeelingen aanleiding tot het naar voren brengen van bezwaren vooral tegen den leeftijd van één maand. Een lid wilde er 6 maanden van maken, doch -in die afdeeling vereenigden zich ten slotte alle leden met drie maanden, waar toe in de andere afdeeling ook een voor stel werd gedaafi, met dien verstande, dat het verbod geldt voor een stal of erf, waar een ingeschreven bok ter dek king beschikbaar is gesteld. Naar aanleiding van het algemeen ver slag en na ingewonnen advies maken Ged. Staten van één maand drie maan den, zq achten 6 maanden overwegend bezwaarlijk, aangezien een bok van 6 maanden wel degelijk voor dekking ge schikt is. Het houden van bokken voor het plezier van kinderen wordt door de wijziging niet in het gedrang gebracht, daar het houden van gecastreerde bok ken, van welken leeftijd ook, niet wordt verboden. Geldleening. Het voorstel tot het aangaan van een geldleening van ten hoogste f 1.300.000 ten behoeve van kapitaalverstrekking aan den Provincialen Stoombootdienst gaf slechts in één afdeeling aanleiding tot het stellen van een drietal vragen. Daarop antwoordden leden van Ged. Staten, dat de dienst op de Oosterschel- de verbeterd zal worden, zoodra er sche pen beschikbaar zijn. Verder dat de lijn Neuzen H o e d e k e n s k e r k e naar de meening van Ged. Staten voor loopig onmisbaar is en er grond is om aan te nemen, dat het Rijk met deze meening accoord zal gaan. Ten slotte, dat de lijn Vlissingen Neuzen thans niet geëxploiteerd kan worden, maar dat de Staten te zijner tijd in de gelegenheid zullen worden gesteld om trent de al of niet voortzetting een be slissing te nemen. Wijziging begrooting 1940. Bij het voorstel tot wijziging van de Provinciale begrooting 1940, wees een lid ep op, dat er een ambtenaar van de griffie voor de stichting Zeeland aan het werk is. Deze ambtenaar wordt aan zqn werk van de griffie onttrokken, waar door een verkapte subsidie gegeven wordt boven het bedrag, dat voor de Stichting wordt uitgetrokken. Vanwege Ged. Staten werd geantwoord, dat de opmerkingen inderdaad juist zijn. Prac- tisch wordt aan den toestand niet ver anderd, omdat in dat geval de ambte naar op nonactiviteit zou dienen gesteld te worden. In hun antwoord op het algemeen verslag geven Ged. Staten toe, dat men inderdaad van een verkapt subsidie zou kunnen spreken. Het is in den beginne geregeld, dat een Griffie-ambtenaar het secretariaat der stichting waarneemt, teneinde de pas opgerichte stichting zoo weinig mogelijk te bezwaren. Inmiddels is het bureau der Stichting uitgebreid met personen, die door de Stichting zel ve worden bezoldigd en komt voor den secretaris op wiens behoud als Grif fie-ambtenaar Ged. Staten ten zeerste prijs stellen steeds meer tijd beschik baar, die hij aan z\ir, eigenlijke ambts bezigheden kan wijden. ZATERDAG 26 JULI. 's Morgens tot 5.50 u. 's Avonds van 21.42 u. BESMETTELIJKE VEEZIEKTEN. In de maand Juni kwamen in de pro vincie Zeeland de navolgende gevallen van besmettelijke veeziekten voor: Mond- en klauwzeer op 5 bedrijven en varkenspest bq 20 dieren in 5 bedrqven. VERBETERING OP DE LIJN NEUZEN—HOEDEKENSKERKE. De plaatskaarten voor de Nederland- sche Spoorwegen worden nu bij den Pro vincialen Stoombootdienst te Neuzen verkocht. Dit is voor het reizend publiek van groote beteekenis.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2