LEVENSGANG Wanneer verduisteren? Uit de Provincie Provinciale Staten van Zeeland. FEUILLETON Binnenland MIDDELBURG. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. NOORD-BEVELAND. Land- en Tuinbouw WAAR WACHT U OP? Afwachten, de kat uit den boom k(j- ken. Dat is een eigenschap, die ons en vaak niet ten onrechte in de schoenen geschoven wordt, maar dit geldt toch niet in de uren des gevaars! Door alle eeuwen heen wisten Neder landers op het juiste oogenblik te han delen, bliksemsnel en afdoende in te grij pen. Zoo'n oogenblik is het nu ook nu moet snel en krachtig worden gehandeld. Het bolsjewisme heeft een aanslag ge pleegd op Europa. De horden van Stalin, de barbaren van de Sow jet-Unie, moeten worden vernietigd, de Westersche be schaving moet worden gered! Reeds voegden legioenen van andere landen zich by de Duitsche legers, waar mede zij schouder en schouder strijden tegen de moordbenden van de duivelsche misdadigers uit Moskou. Reeds is de Stalin-linie op alle belang rijke plaatsen doorbroken, reeds melden de couranten nieuwe, schitterende wa penfeiten, reedsmaar genoeg Nederlanders, waar wacht gy op? De kat uit den boom kijken, terwijl anderen aan den strijd deelnemen en alle krachten inspannen om Europa, dus ook u, te redden? Dat nooit, dat verdraagt onze eer niet, dat zou een onuitwisch- bare schande zijn, dat zou ons stempelen tot een volk van lafaards, dat zou ons voorgoed onmogelijk maken in het nieu we Europa! En omdat wij dit niet willen, daarom groeit ons legioen van uur tot uur. Dui zenden zijn er die zich scharen om onze vanen, gereed om zich in te zetten, ons. volk en vaderland te dienen, de gevaren die het bedreigde, te bezweren. Duizen den Nederlandsche stryders haken naar het oogenblik, dat zy zich in den stryd kunnen werpen en gywaar wacht gy op?Uw plaats is by ons, dus Meldt u aan by het Vrywilligersle- gioen Nederland, Koninginnegracht 22, 's Gravenhage. had gelezen, ging zij voor in dankgebed, waarna nog gezongen werd lied 154 uit den bundel. Het kerkgebouw stroomde leeg en met blijde herinneringen aan dezen geslaag den provincialen Verbondsdag keerden de jonge vrouwen en meisjes naar hun woonplaatsen terug. DE GRACHTEN VAN HULST. Verschenen is thans het voorstel van Ged. Staten tot wyziging van het By- zonder reglement voor het waterschap Hulster- en Axeler-Ambacht. Ten einde de onzekerheid weg te nemen, die er be staat ten opzichte van de vraag, of, en zoo ja, in hoever, de stadsgrachten der gemeente Hulst binnen de grenzen van het waterschap vallen en uit overwe ging, dat het belang van het water schap in ieder geval meebrengt dat deze grachten onder de door het waterschap te onderhouden waterleidin gen worden genomen, heeft het dag. be stuur van het waterschap den wensch kenbaar gemaakt, dat het Byz. regle ment nader worde gewyzigd. Het verdient stellig aanbeveling, dat de stadsgrachten by het waterschap in beheer en onderhoud komen. Voorts heeft het dag. bestuur van het waterschap den wensch kenbaar ge maakt, dat ook de gronden van Hulst, die niet onder polderverband staan, bin nen het gezag van het waterschap wor den gebracht. Een deel der gronden van Hulst vallen nu reeds onder den Dullaertpolder, be- hoorende tot het waterschap Lamswaar- de c.a. Voor een wyziging van het Bij zonder reglement, waardoor die gronden onder het gezagsgebied van het uitwa teringswaterschap zullen behooren, ont breekt uit waterstaatsoogpunt alle aan leiding. Hetzelfde is het geval met een deel van Hulst, gelegen binnen de stads grachten, daargelaten dat, om dit ge bied binnen het uitwateringswaterschap te kunnen betrekken, daarover eerst nog een polder zou dienen te worden opge richt. Ged. Staten hebben alzoo gemeend door J. VAN DEN BOSCH. 57.) (Slot.) Inderdaad is dat zoo. Op het hoofd kantoor in Rotterdam wordt Klaas be leefd ontvangen. Hij heeft gedacht, dat men iets zou laten voelen van zijn vroe gere positie. Er is geen sprake van. Twee directeuren spreken met hem. Ze deelen mede, van Lagro vernomen te hebben, dat Klaas Bakker een uitstekend winkelier is in Westvoort, ijverig man en patent in zijn vak. Welnu, zoo iemand moeten ze juist hebben. Bakker moet be grijpen het is natuurlyk een kleinigheid om een niéuwen chef naar Westvoort te zenden, liefhebbers genoeg en geschikten ook in het bedrijf. Maar hun stelregel is: het liefst personen uit de plaats zelf of anders uit de onmiddellijke omge ving. Direct hebben zij aan Bakker ge dacht, toen mijnheer Lagro overleed, Voelt hij er zelf iets voor, dan is de zaak in orde. Zyn winkelvoorraad? Och, dien nemen ze we! over, draaien er de hand niet voor om. een verdere wijziging dan uitsluitend voor zoover de stadsgrachten betreft, niet te moeten bevorderen. VEREENIGING BATHPOLDERS. Wat betreft het verzoek van de be sturen van de eerste en tweede Batypol- der3, werd in een afdeeling verwondering uitgesproken, dat men hier volstaat met samenvoeging van slechs twee polders, en gevraagd of hiermede opname in een grooter verband voorkomen kan worden. Van de zijde van Ged. Staten werd ge antwoord, dat deze vereeniging geheel los staat van eventueele plannen tot het vormen van grootere waterschappen. De thans voorgestelde vereeniging, die al lang hangende is en dus reeds aan de orde was, toen de voorloopig ingestelde Commissie tot bestudeering van de sa menvoeging van polders benoemd werd, kan zonder bezwaar worden afgedaan. Het ligt in de bedoeling van Ged. Staten op den ingeslagen weg voort te gaan, doch het is volstrekt niet onmogelyk, dat de onderhavige polders bij een ver dergaande vereeniging opnieuw betrok ken zouden worden. SUBSIDIE SPOORWEG MECHELEN—TERNEUZEN. Het voorstel van Ged. Staten om aan de Spoorweg Maatschappij Mechelen Terneuzen te St Nicolaas-W een jaarlijk- sche subsidie van ten hoogste f 25.000 toe te kennen, gaf in een afdeeling een lid aanleiding hulde te brengen aan Ged. Staten voor de wyze van aanpakken van deze zaak. Een ander lid vraagt naar de medewerking uit de Streek, en vraagt of de uitdrukking: „tot wederopzeggens" niet gevaarlyk is. Van de zijde van Ged. Staten wordt geantwoord, dat de maat- schappy sedert 1870 het streekbelang uitstekend heeft gediend. Op een enkele uitzondering na hebben alle gemeenten in O. Z. Vlaanderen toegezegd de maat schappij te zullen subsidieeren. Reeds is f 11.700 toegezegd en dit zal waarschijn lijk stijgen tot f 12.000 of f 13.000, ter wijl dan de provincie een gelyk bedrag ter beschikking zal stellen. Ook het rijk zal zich waarschijnlijk niet onbetuigd laten, hetgeen ook strikt noo- dig is, zal de maatschappij niet alsnog tot liquidatie worden genoopt. Ook de Belgische staat zal hulp ver- leenen met een bedrag van bijna 2Vg mil- lioen gulden, waarbij een bijdrage van f 75.000 voor Nederland toch zeker niet aan den hoogen kant is. Ged. Staten zul len ieder jaar over de subsidie moeten beslissen, daar die afhankelyk zal zijn van de bydrage der streek. Deze zal dus moeten toonen, dat zij van goeden wille is. Een ander lid vraagt, waarom de pro vincie f 25.000 zou geven als er slechts f18.750 wordt gevraagd. Een ander lid zou voor één jaar een subsidie willen geven en verder een ren teloos voorschot verleenen. Van de zijde van Ged. Staten wordt gezegd, dat men daar ook over voorloopig één jaar heeft gedacht. Het is niet de bedoeling, dat de provincie meer zou geven dan gevraagd is, doch evenveel als de gezamenlijke gemeenten tot een maximum van f 25000. De leden dezer afdeeling steller er prijs op dat Ged. Staten een onderzoek instel len, hoeveel ambtenaren thans by de maatschappij werkzaam zyn, hoeveel er noodig zijn, zoowel op het Nederlandsche als het Belgische traject; voorts welke bijdragen zyn toegezegd van Belgische zyde, en welke verdere subsidiën voor het behoud van den spoorweg zyn aange vraagd, In de derde afdeeling wilden sommige leden spreken van 1 tot 3 jaar en achtte men het maximum-subsidiebedrag van f 25.000 zeer onbepaald. Eenlge leden waarschuwden tegen het geven van subsidiën aan spoorwegen, waarby hun de weinig aanlokkelijke er varing, door de Provincie daarmede op gedaan, voor oogen staat. Na den oorlog zijn de spoorwegen wellicht weer over bodig. Geantwoordt wordt: Als de Pro vincie de subsidie weigert, dan zal ook de streek zich afzijdig houden en het Rijlt eveneens. Het zei dan tot ontbinding van de maatschappij komen. Andere le den meenen, dat het verleenen van steun aan spoorwegen toch meer tot de taak van het Rijk behoort. Waarom moet voor Daaruit blijkt Klaas, dat de directie nog niet op de hoogte is van den ver koop zyner zaak en van zijn uitverkoop. Hij deelt dat mede. Snel zien de direc teuren elkaar aanze hebben nu de ver klaring van het feit, dat de laatste we ken de omzet van „Albano" in West voort minderde; de uitverkoop van Bak ker zat er tusschen. Maar ze spreken er niet van. Dan wordt de zaak nog vee! een voudiger, zegt de oudste van het twee tal. U is momenteel dus ambteloos bur ger en zou, bij wijze van spreken, mor gen aan oen dag uw functie kunnen aanvaarden. Dat zou kunnen, althans wanneer de voorwaarden Wij hebben onze vaste voorwaarden, die gelden voor al onze filialen, on verschillig in welke plaats. We wijken er nocit van af, voor niemand. Aanvaard u die, best: aanvaard u die niet, even goede vrienden, maar dan is er volgende week een ander chef in Westvoort. De woning behoort bij de zaak, huur be taalt u dus niet. Het salaris is vierdui zend gulden per jaar. Daarvan gaat drie procent af voor pensioenregeling, wij be talen vier procent. Het pensioen is ze ventig proeent van het laatstgenoten sa laris, dat is practisch vierduizend, want periodieke* verhoogingen kennen we niet. dit Zeeuwsche stukje lyti juist de streek en de Provincie weer in de bres sprin gen? Zeeland is toch werkeiyk al zwaar genoeg belast. Van de zijde va» Ged. Stater, wordt gezegd, dat het college nauwkeurig zal toezien, dat geen subsidie wordt uitge keerd, waaraan geen volstrekte behoefte bestaat. De maximumbydrage van 25000 gld. zal wel niet worden bereikt en ver wacht mag worden, dat na den oorlog de lijn weer rendabel zal worden. In hun antwoord op het algemeen ver slag wijzen Ged. Staten er op, dat van het aantal Nederlandsche ambtenaren en beambten een overzicht is gegeven in het voorstel, en dat het aantal benoodigde employé's zich niet zonder meer laat vaststellen, aangezien de maatschappij voor een belangryk gedeelte seizoenbe- dryf is. Een wachtgeldregeling bezit de maatschappij niet. Ged. Staten handha ven hun voorstel. RESTAURATIE VAN DE WALLEN TE RETRANCHEMENT. Het voorstel om zich in beginsel be reid te verklaren tot het toekennen van een subsidie aan het gemeentebestuur van Retranchement in de bykomende kosten van de restauratie en/of het her stel van de wallen, gaf in twee afdeelin- gen geen aanleiding tot opmerkingen. In de andere afdeeling vroegen sommige le den zich af, of de instandhouding van oude vestingwallen van zooveel histo risch belang is, dat een beroep op de Prov. Kas gewettigd is. Zij waardeeren het echter, dat in dezen tijd ter ver schaffing van werk aan werkloozen, een dergelijk historisch monument in stand wordt gehouden en gerestaureerd. Ande re leden zeggen steun toe om dat het hier betreft een zoo weinig in ons land voor komend monument van geschiedkundige beteekenis. Een lid hoopt, dat de kosten der technische uitvoering van het werk niet te veel zullen worden opgevoerd, maar dat in de eerste plaats aan werk verschaffing zal worden gedacht. Een lid van Ged. Staten bracht naar voren, dat de vereischte gelden in hoofdzaak voor werkverschaffing beschikbaar wor den gesteld, maar dat de aan de Provin cie gevraagde subsidie zal worden be steed ter dekking van de bijkomende kos ten. Aankoop van belendende gronden zal moeten plaats hebben, terwijl ook een brug zal moeten worden gebouwd. RESTAURATIE STADHUIS TOREN TE GOES. Het voorstel om zich in beginsel be reid te verklaren tot het toekennen van een bijdrage aan het gemeentebestuur van Goes in de kosten van de restauratie van den stadhuistoren aldaar, deed in een afdeeling een lid vragen naar de be teekenis van: „daar de gemeente Goes steunbehoevend is"dit lid meent, dat de Provincie zelf ook wel eens onder „steun behoevend" zou kunnen vallen. Een ander lid vraagt of de toestand van den toren van dien aard is, dat nu reeds subsidie in herstel te pas zou komen. Een lid van Ged. Staten zette den fi- nancieelen toestand der gemeente Goes uiteen, op grond waarvan hij aanneming van het voorstel aanbeveelt. Wat de an dere opmerking betreft, werd yan de zy de van Ged. Staten medegedeeld, dat het voorstel alleen ten doel heeft tijdig ge reed te zijn om eventueele hulp te verlee nen. Hier ligt een kans. Vele vervangingsartikelen doen nu op geld. De verkoop hiervan moet gesteund worden. Hoe kan dit beter gebeuren dan door een weloverdachte reclame-cam pagne in de dagbladen? Benut de moge lijkheden, die zich voordoen en onthoud Courantenreclame is ook nü niet te ver vangen. COLLECTE VOOR HET DUITSCHE ROODE KRUIS. De Nationaal-Socialistische Vrouwen organisatie deelt mede, dat de totale op brengst van haar in Nederland ten bate Van het bedrijf zelf behoeven we u niet te vertellen. U kent het ten deele. Voor een man als u, is het een kleine moeite, er in een korten tijd in te komen. Kort, afgebeten komen de zinnen er uit, zakelyk, zakelyk. Deze menschen schynen alleen zakelijk te kunnen den ken. Zouden ze wel gevoel hebben? Mis schien valt het mee, als je ze nader leert kennen. Maar dien indruk maken ze niet. U behoeft niet direct te beslissen. U hebt tijd tot morgenavond tegen kan toorsluiting. Dat is zes uur. Hebben we vóór dien tijd geen bericht, dan houden we het er voor, dat u het aanbod niet aanvaardt. Mijnheer Bakker. Ze staan op. Het onderhoud is ge ëindigd; de heeren hebben meer te doen. Klaas ervaart, wat een grootbedrijf is. Niet te veel praatjes; aanpakken; snel besluiten; zakelijk zijn. U ontvangt morgen een telegram van mij: aangenomen of bedankt, zegt Klaas, nu opeens ook zakelijk. Heeft hij de sfeer al te pakken? Prachtig. Vandaag zes en twintig. Bij aanvaarden kunt u den eersten der volgende maand in functie treden. Dat komt goed uit. Handen drukken. Klaas is verdwenen. In den trein, hy snakt naar huis, re kent hy. Hy mag dit aanbod niet in van het Duitsche Roode Kruis gehouden collecte f 80.424.93 bedraagt. BURGEMEESTERS. By besluit van den secretaris-gene raal van het Departement van Blnnen- landsche Zaken is J. A. G. van Bokho ven met ingang van 1 Augustus 1941 tot burgemeester van de gemeenten Riet hoven en Westerhoven benoemd. DE KOMENDE JAARBEURS TE UTRECHT. Voor de komende Nederlandsche Jaar beurs, welke van 918 September te Utrecht zal worden gehouden, bestaat van deelnemerszijde groote belangstel ling. Alle drie de Jaarbeursgebouwen, alsmede de Industriehal en het geheele terrein Vredenburg zullen in gebruik worden genomen. GEMEENTESECRETARIS OP PENSIOEN GESTELD. Aan den gemeentesecretaris van Zaan dam, Dr H. G. Scholten, is ontslag ver leend met toekenning van pensioen. De heer Scholten heeft deze functie ruim 25 jaren vervuld. Als loco-secretaris is benoemd de heer G. Blom, hoofdcommies ter gemeente secretarie. VRIJDAG 25 JULI. 's Morgens tot 5.48 u. 's Avonds van 21.44 u. Concert op het Molenwater. Vrijdagavond is de R.K. Muziekveree- niging „St.-Caecilia" aan de beurt om een concert op het Molenwater te geven. DE OPRUIM DIENST. Het aantal werklieden, dat bij den opruimdienst te werk is gesteld, is in den loop der maanden reeds een paar maal verminderd. Verwacht moet wor den, dat dit in den loop van Augustus weder zal gebeuren en dan met een 100- tal personen. Intusschen is men nu begonnen met het wegruimen van kelders en fundee ringen om plaats te maken voor die der nieuwe panden. De straatnamen. In het artikel over bovengenoemd on derwerp in het nummer van gisteren, staat o.a., dat de Gravenstraat zich ook voortaan uitstrekt van Kalverstraat tot Markt. Dit is natuurlijk een fout in het me morandum, die ons gisteren ontgaan was en die -wy by nalezen ontdekten. Het moet zijn van Varkensmarkt naar Markt. Wilhelminadorp. Samenkomst van Zangvereenigingen. A.s. Zaterdagavond om half 8 zullen de Zang- vereeniging „Zanglust" te Wilhelmina- dop en de Zangvereenigingen van Ierse- ke en 's-Heer Abtskerke alhier een uit voering geven. Elke vereeniging zal eeni- ge nummers apart zingen. Ook zullen de vereenigingen gezamenlijk zingen. Het kinderkoor en meisjeskoor „Zang- lust" zal ook eenige nummers ten ge- hoore brengen. Aagtekerke. Vandaag herdenkt het echtpaar W. Vos, N. VosMaljers den dag, waarop ze vóór 50 jaar in den echt werden verbonden. De beide oudjes ge nieten nog een goede gezondheid. Souburg. Dinsdagmiddag omstreeks half drie brak alhier brand uit in de schuur van dhr W. Bosschaart, in de Ritthemschestraat. Spoedig stond de schuur in lichte laaie, wat niet te ver wonderen was, daar 't vuur gretig voed sel vond in het hooi. De brand liet zich in het begin ernstig aanzien, waarom aan Middelburg assistentie werd verzocht. Spoedig was de Souburgsche brandweer aanwezig. Aan haar krachtig optreden den wind slaan. Bedanken zou juist God verzoeken zyn. De trein davert naar het noorden. Hy heeft een Diesel. Die vliegt over den yzeren weg. Op het lange perron van Maasland staat Sjaan te wachten. Het verrast Klaas niet, al heeft zij er niets van gezegd. Buiten de drukte van de aan komende reizigers geeft Klaas antwoord op een onuitgesproken vraag: Ik neem het aanbod aan, Sjaan. Dit mag ik niet weigeren. Ik wist het wel, jongen. Je bent er te verstandig voor. En je hebt er te veel Godsvertrouwen voor, zegt Sjaan eenvoudig. Wil je de voorwaarden niet. weten Och, die zijn natuurlyk goed. Min stens drieduizend zeker? Vier, meisje, juicht hij bijna. Ik heb eens gerekend. Binnen een paar jaar, als God wil, hebben wij aan onze verplichtingen voldaan. Zonder kleer scheuren komen we er af. En we blijven eerlijke menschen. Nemen we de tram? vraagt Sjaan. Klaas was het niet van plan, maar als zij zegt: De jongens wachten in span ning, verandert hij van idee. Goed. De leege winkel grijnst hem nu niet aan. Daarachter is de omslotenheid van gemeubileerde kamers, van huiselijkheid, van vreugde. De jongens zien het al, is het te danken, dat uitbreiding werd voorkomen en assistentie niet meer noo dig was. De oorzaak van den brand moet vermoedeiyk gezocht worden in een ben zinelamp, waarmee een schilder bezig was de schuur af te branden. Directe belastingen. By besluit van den Secretaris-Gene raal van het Departement van Finan ciën is met ingang van 1 October a.s. benoemd tot ontvanger der Directe Be lastingen en Registratie te Oostburg, de heer G. A. Kieft, surnumerair der Di recte Belastingen, Registratie en Domei nen ter inspectie der Directe Belastingen te Hengelo. Wissenkerke. Woensdag vergaderde de raad. Afwezig de heeren Van der Maas, Meulenberg, Van Halst en Den Boer. In verband met een ingekomen ver zoek van den tegenwoordigen ophaler van huisvuil te Wissenkerke om ver hooging van zijn vergoeding, werd be sloten het ophalen opnieuw aan te be steden. De gemeenterekening van den dienst 1939 werd aangeboden wat den gewonen dienst betreft in ontvang op f 108914, in uitgaaf op f 97500,alzoo met een goed slot van f 11414,wat den kapi- taaldienst betreft in ontvang op f18799, in uitgaaf op f 23417,en alzoo met een nadeelig slot van f4618, Besloten werd aan de gemeente 's-Hee- renhoek een kasgeld) eening te verstrek ken groot f 4000, HANDEL IN KUNSTMESTBONNEN. In de buitengewone vergadering van de eerste afdeeling van het landbouw- comité en van de gecombineerde verga dering van bestuur en eerste afdeeling werd de aandacht gevestigd op den on- aangenamen nasleep van 't vorige kunst- mestdistributiejaar, n.l. de vervolging van diegenen, die kunstmestbonnen heb ben aangekocht. Hoewel niet kan wor den ontkend, dat zulks een strafbaar feit is het verbod tot verhandelen van de bonnen was uitdrukkelijk op de bonnen vermeld geldt hier een verzachtende omstandigheid, n.l. de te geringe toewij zing voor akkerbouwstreken met inten sieve cultuur om een normalen oogst te kunnen krijgen. Bovendien heeft men het kwaad van het verhandelen van de bon nen, dat tamelyk verbreid was, aanvan kelijk laten voortwoekeren, waardoor bij velen de indruk is gevestigd, dat zulks straffeloos kon geschieden. Tenslotte heeft men op enkele plaatsen ingegrepen, waardoor tal van personen dreigen te worden gedupeerd. Besloten werd stappen te doen by het Kunstmestdistributiebureau om te trach ten te dezer zake alsnog een bevredigen de oplossing te krijgen. DE MINIMUM TUINBOUWPRIJZEN. Met ingang van deze week is in den tuinbouw het stelsel van de minimum prijzen weer ingevoerd, nadat deze sinds het vorig jaar vervallen waren. Een belangrijk verschil is evenwel, dat deze pryzen belangryk lager zyn gesteld, omdat nu niet wordi gestreefd naar een minimumprijs volgens kostprijs. Thans is het de bedoeling te voorko men, dat het product tegen iederen prys in den handel wordt gebracht. Bij de huidige ruime exportgelegenheid is trou wens het onverkocht blijven der produc ten tamelyk zeldzaam. Zoo heeft de minimumprijsregeling mo menteel alleen nog waarde ten aanzien van de z.g. kriel-tomaten, daar de overi ge producten tegen normalen pry3 afzet vinden. Alleen wannéér by veel warme dagen abnormale aanvoeren ontstaan, en de afname, „verzadigd" is, zooals b.v. onlangs met bloemkool het geval was, dan treedt de minimumprysregeling in werking. De afdeeling Minimumprijzen van het Centraal Bureau van Tuinbouwveilingen in Nederland neemt dan de producten over. als vader en moeder binnenkomen: het is in orde! Er behoeft niet lang over gesproken te worden. Dien avond wordt weer ge rekend, zooals zoo vaak, de laatste ja ren. Maar nu komen verblydende cy- fers voor den dag. Jongen, zegt Klaas tot Gertjan, als je wilt, kun je weer naar het Gymna sium terug. Je bent achter, haalt dat ook niet in, maar dat is het ergste niet. Of wil je niet De stralende blik van Gertjan ic vol doende. Ze bekennen bij monde van Sjaan, dat zij zich al luchtkasteelen heb ben gebouwd voor het geval vader ten gunste beslissen zou. Gertjan weer naar het Gym. Neen, Dirkje niet naar de H.B.S. Dat wordt te gek. Zij wil, als vader het goed vindt, in de verpleging. Adriana komt bij moeder thuis. Over Klaas moet nog nader gesproken wor den. Klaas, de vader, vindt het goed zoo. Voor het eerst, na jaren, behoeft er niet gesmeekt te worden om uitredding. Er kan alleen gedankt worden. Schuin tegenover staat boven een groo- ten, modernen winkel, een leege boven woning. We hebben zoo goed als geen ver huiskosten, zegt Sjaan. Het is een onnoozele uitlating. Maar die spreekt boekdeelen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2