Kerknieuws LEVENSGANG Onderwijs Laatste Berichten Telegrammen Gemengd Nieuws afscheid, bevestiging en intrede. konoje weer minister president. Distributie van vleesch en vleeschwaren. Mod. Heov. f'jok. Beroepen: te Oldebroek (2e pred. pi), R. W. Steur te Oud-Alblas. Geref. Kerken. Drietal: te Drachten (vac.-G. Staal), J. A. van Arkel te Diever, B. Bouma té Noordwijk aan Zee en J. W. de Jager te Zutphen. Chr. Geref. Kerk. Beroepen: te Culemborg, E. du Mar- chie van Voorthuyzen te Urk. Herst. Evang. Luth. Gemeenten. Beroepen: te Amsterdam, W. J. F. Meiners te Den Helder. Op Zondag 31 Augustus hoopt cand. B. J. Geerling Jr. zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. gemeente te Idsega- huizen, na bevestigd te zijn door Ds B. J. Geerling te Oude-Wetering. Ds G. Oldeman, die naar Culem borg vertrekt, nam Zondag afscheid van de Ned. Herv. Gemeente te Terwispel en Tijnje, met een preek over Matth. 2820. Beroepbaar verklaard. De classis Amersfoort der Geref. Ker ken heeft praeparatoir geëxamineerd en beroepbaar verklaard den heer C. van Ommeren, Tromplaan 44 te Baarn, cand. aan de Theol. Hoogeschool te Kampen. Hulppredikers. De kerkeraad der Ned. Herv. Gemeen te te Nijehaske-Haskerdijken heeft tot hulpprediker benoemd cand. G. Colen brander te Winterswijk. Geen kerkinstitueering te Doorwerth. De classis Arnhem der Geref. Kerken heeft, gehoord het advies van de daar toe ingestelde commissie, besloten voor- loopig niet tot kerkinstitueering te Door werth over te gaan. Spr. deed daarna nog mededeelingen over benzine-toewijzing voor tractoren, enz. Al 't mogelijke zal worden gedaan om in de noodige gevallen te voorzien. Een* varken, bestemd voor huisslach ting mag 150 kg wegen. Tegen molest-risico dient men zelf een verzekering te sluiten. Vroeg dorschenl! Voor 1 Dec. of 1 Jan. zal 70 pet. van den oogst aan granen en peulvruchten moeten worden ingeleverd. Hierop dient men zich tijdig in te stellen (op het land dorschen, enz.). Laten we allen meewer ken om een verplichte afdorsching te voorkomen. Ook IrDroogendijk had ver schillende vragen te beantwoorden. Inzake den Noord-Oostpolder zegt spr, dat het onmogelijk is iemand op een kor ten cursus te bekwamen voor bedrijfs leider. Daarvoor worden heel wat hoo- gere eischen gesteld. Wat betreft de algemeene tweejaar- lijksche landbouwcursussen is 't niet juist (althans voor Zeeland), dat deze voor 8090 pet. door landarbeiders worden bezocht. De belangstelling van de jonge landarbeiders is helaas gering, zooals b.v. ook in West. Z.-Vlaanderèn is geble ken. Spr. is er voor aan de tweejaarlijksche cursus een derde leerjaar te verbinden. Dat doet men in Utrecht al jaren lang. Daarnaast wil spr. graag meewerken aan het instellen van landarbeiderscur sussen. Ir Versteeg beantwoordt nog een vraag over het arbeidscontract, dat vol gens de afd. Zaamslag eenzijdig is opge steld. Spr. zet uiteen, dat het moeilijk is ge weest dit contract tot stand te brengen. Het tot stand gekomene is een compro mis. Of de kringen en de afdeelingen der Z. L. M. worden ingeschakeld als werk gevers-organisatie is nog niet te zeg gen. Hierover moet nog een commissie rapporteeren. Toespraken. De heer S t i e g e r richt tot de verga dering enkele hartelijke woorden namens FEUILLETON door J. VAN DEN BOSCH. Gedep. Staten. Spr. wyst op de groote bete eken is van de Z. L. M.: waarvan ook het Provinciaal bestuur ten volle over tuigd is. "'en slotte richt spr. zich persoonlijk tot den voorzitter, dien spr. bij een jubi leum onlangs den grooten polderjongen, den grooten wegenbouwer en den groo ten watergeus noemde. Spr. voegt daar aan toe: en den grooten boer. Wij weten niet, wat de toekomst bren gen zal, maar spr. hoopt, dat de Z. L. M. nog vele jaren haar zegenrijken arbeid mag voortzetten. Dhr A. I. Leenhouts te Re- tranchement dankt den voorzitter recht hartelijk voor de wijze, waarop hij in dezen tijd, waarin zooveel op zijn schouders rust, de Z. L. M. leidt. De voorzitter zegt dank voor deze vriendelijke woorden en sluit dan de vergadering. Verbetering. Zeer tot onzen spijt is gisteren het slot van het verslag van de hoofdbestuurs vergadering (n.l. de rede van den heer Boudewijn over de kunstmestdistributie) onder het Jaaroverzicht der Z. L. M. te recht gekomen. Onderwijsbenoeming. Benoemd tot onderwijzer aan de Chr. Burgerschool te Middelburg, Sin gelstraat, dhr L. Vink te Appingedam. Examens. R. U. te Leiden: Geslaagd voor het candidaats-examen geneeskunde de heer J. Schouten te Vlissingen. Rijks H. B. S. te Zierikzee: Geslaagd voor het eindexamen, afd. A, de heeren: L. v. d. Kamer, H. van Nieuwenhuyzen te Brouwershaven en de dames M. IJ. L. Kohschulte te Zierikzee en T. J. Rotte te Kerkwerve. Bij de te V 1 i s s i n g e n afgeno men examens vanwege de Vereeniging van Leeraren in de Handelswetenschap pen te Amsterdam zijn geslaagd voor Nederlandsche Handelscorrespondentie mej. S. B o u m a n en de heer C. H a - rinck te Vlissingen, en mej. L. Franke te Souburg; voor Duitsche Handelscorrespondentie de heer W. J. A. van der Eijk te Vlissingen en voor het practijk-examen boekhouden mej. N. v. Riet te Middelburg. Geslaagd voor het eind-examen H. B. S. A aan het Baarnsch Lyceum, A. J. E. Blaauwendraad te Baarn, voorheen te Vlissingen. Kapalle. Voor het examen Duitsche en Fransche Handelscorrespondentie slaag de te 's-Gravenhage dhr P. K. Snoep te Kapelle. R.H.B.S. te Middelburg. Bevorderd zijn van de le naar de 2e klasse: J. Annot, Oostkapelle; J. Ba- rentsen, Souburg; A. Bos, St. Laurens; J. Dekker, Oostkapelle; Jannetje de Graaf, Koudekerke; R. Jobse, Zoute- landeG. Swiers, KoudekerkeJ. de Vis ser te Domburg; A. de Vos, Serooskerke; J. van der Bel, Domburg; Adriana Kam- meraad, Koudekerke; B. Louis, Koude kerke W. de Pachter, DomburgJ. Bas- sie, J. de Dreu, Wilhelmina de Dreu, J. den Hollander, D. Julianus, Magdalena Meijer, A. Minderhout, J. Roth, C. de Valk, Aurelia Vis, C. van Wallenburg, J. van den Berg, Hermien Bos, Adelaide Dekker, Bernarda Dekker, M. Everwijn, J. Heeren, C. Heuseveldt, J. Holthuijzen, A. Joziasse, B. Keller, P. van Leerdam, Fransje van Makkelenberg, B. Meursin- ge Reijnders, L. Strooband, Mini Strub- be, M. Timmerman, allen te Middelburg. Niet bevorderd 8 leerlingen. Van de tweede naar" de derde klasse: H. Flipse, Westkapelle; J. Klaassen, Ga- pingeMarry Koning, St. LaurensP. A. Lindenbergh, 's H. ArendskerkeL. van Nieuwenhuijzen, KamperlandAnnie Stemerding, Souburg; J. Wolf, Vlissin- hgen; M. van Duivenvoorde, Souburg; C. Francke, Serooskerke; A. de Graaf, Koudekerke, A. de Lange, Oostkapelle; G. van Opdorp, Koudekerke; G. van Swigchem en J. van Swigchem, Zoute- lande; Maria Bogaert, B. Diesch, Annie Evertse, Adriana Klaver, Louise Lam- 52) Er zijn weer eenige maanden verloo- pen. De verkiezing voor kerkeraadsleden heeft plaats gehad. De vacature-Bakker heeft even getraineerd. Voor die enkele maanden is het beter geacht, om niet een ouderling te kiezen. Nu is de zaak weer in orde. Klaas had niet behoeven te bedanken. Er is niets schokkends voorgevallen.Maar hij is blij, dat hij het gedaan heeft. Ook al, omdat nu toch velen op de hoogte zijn van den stand van zaken. Niet als donderslag bij helderen hemel zal zijn krach nu vallen. Want die komt onafwendbaar. Op een morgen brengt de post een brief met het bekende firmahoofd. Klaas durft dien dien haast niet openen, vóórvoelend: dit is het vonnis. Hij roept er Sjaan bij en samen, op de slaapkamer, ver van de an deren, ontsluit Klaas het schrijven. Het is, als hij heeft gedachtdit is de laatste bermont, H. Minderhout, G. Nonnekes, G. Verstraten; C. J. Vogel, C. van West- ree*»n, A Wismetjer, W. Beef tink,' C. Bijioo, J Geldhof, R Jeelof, D. Julianus, J. Kip, Annii van Nieuwenhuyzen, J, Steketee, R. Swanborn, allen te Middel burg. Niet bevorderd 6 leerlingen, één herexamen. Van de derde naar de vierde klasse: Th. Bos, St. Laurens, A. Buijs, Arnemui- den; A. v. d. Ende, St. Laurens; W. Lenshoek, St. Laurens; Hanna Schout, Serooskerke; J. Snoek, St. Laurens; G. Tichelaar, Domburg; C. Wolters, Kou dekerke, J. van Varik, Koudekerke; An- tonia van Rijk, Souburg; H. Baljet, Kou dekerke; Corry Elenbaas, 's H. Arends kerke; G. Lievense, Koudekerke, Nel Louwerse, Wissenkerke; J. van Mael- saecke, ArnemuidenF. Schneider, G. Ruitenbeek, G. de Rijke, allen te Kou dekerke; J. de Voogd, Veere; J. v. d. Driest, M. van Houte, H. Maas, Nelly Minderhoud, W. Nieuwdorp, A. Somers, P. Dierx, L. Groosman, J. Hoogesteger, H. van der Krieken, B. Oldeman, J. Ste ketee, allen te Middelburg. Niet bevor derd 8 leerlingen. Van de vierde klasse A naar vijfde klasse A: H. Elslander, J. Schipper, G. Teeuwen, allen te Koudekerke; L. Heij- boer, St. Laurens; Annie Reus, West kapelle; W. Gunning, Nel Kodde, Miep van Makkelenberg, J. Pouleijn, S. Schou ten en A. Vos, allen te Middelburg. Niet bevorderd 4 leerlingen. Van vierde klasse B naar vijfde klas se B: A. Engelsma, Nelly Ruitenbeek, beide Koudekerke; M. Geldof, Veere; A. Reijnders Schilt, SerooskerkeJ. Ch. Hendriks, R. Jacobson, F. Klaver, Tine Koopman, B. Leijnse, W. Notebaart, J. van Roijen, Jo Timmerman, Titia Ver- heijden, J. de Rijk en P. van der Mark, allen te Middelburg. Niet bevorderd 8 leerlingen. Toelatingsexamen R.H.B.S. te Middelburg. Tot de eerste klasse der Rijks Hooge- re Burgerschool te Middelburg zijn toe gelaten: Catelijntje Adriaanse, J. C. Boone, J. W. Bouman, P. J. van Damme, A. Dekker, C. T. Ferwerda, F. H. Hoek, Catharina Huybregtse, C. W. Janse, Alei- da Kip, A. Klaver, Sophia van Makke lenberg, J. H. Mennes. H. Minderhout, J. Mondeel, W. F. van Moosel, H. Non nekes, J. M. Reijnierse, P. C. Reijnierse, Elisabeth de Rijk, J. de Rijk, C. A. Slab ber, J. H. van de Ven, J. Verhage, F. Vlugter, J. H. E. Witte, en Hahnie Kroll, allen te MiddelburgC. Baas en I. P. van Leerdam, beide te N. en St. Joosland; P. Balkenende en A. de Lange, beide te Kamperland; J. Bimmel, Domburg; A. Francke, Oostkapelle; G. de Haas, Arne muiden C. W. van Haveren, C. J. Doekheer, W. de Muijnck, J. A. van Puf- felen en Chr. W. Wondergem, allen te Koudekerke; Johanna van Santen, en Hester Vreugdenhil, beiden Meliskerke; A. de Visser, St. Laurens en A. Wattel, Serooskerke. Afgewezen 8 candidaten. RIJKS HOOGERE BURGERSCHOOL TE TERNEUZEN. De uitslag van de bevorderingsexa mens is als volgt: Van de voorbereidingsklasse naar de lste klasse: PI. Dhaeze, H. P. Galle, R. van Grem- 1 bergen, N. F. Kieboom, K. C. A. van Leeuwen, Wa. Muller, J. J. Muller, La. A. Notschaele te Sas van Gent; G. du Puij te Sluiskil en J. F. A. Rammeloo te Philippine. Van de le naar de 2e klasse: H. de Bock; W. J. J. M. van der Bom te Clinge; Ha Wa Dees te Zaamslag; Ja Ca Dieleman te Axel; M. de Feijter te VogelwaardeM. Feijen te Sas van Gent Le Ce Fijn van Draat;.J. B. van den He mel te Sas van Gent; J. A. van der HoofdC. A. F. M. Koch te St. Jansteen Eh. Ha. Koevoets te Axel; G. H. Koo- man te SluiskilC. A. L. Kotvis te Sluis kil G. de Meijer, C. Millenaar, -A. P. H. Neelemans te Hulst; Ma Ce Ca Pieterse te Axel; R. C. A. Renique te Sas van Gent; J. J. Risseeuw te Hoek; A. P. de Ruijter te AxelF. J. Taalman te Hulst Aa Tellegen; Aa Eh van Tienhoven te Hoek; A. J. Verbrugge; J. Verstraeten te Axel en A. J. M. G. IJsebaert. Van de 2e naar de 3e klasse: waarschuwing; het geduld der firma is ten einde; wanneer over drie weken niet is betaald, er althans niet een regeling is getroffen, die voor de firma aanneme lijk is, dan zal zijn faillissement worden aangevraagd Klaas kijkt wanhopig naar Sjaan. En Sjaan kijkt naar Klaas. Maar Sjaan is niet wanhopig. We hebben een rustig geweten, jon gen. De krach hebben we verwacht. La ten we die nu moedig dragen. We heb ben gedaan, wat we konden. God zij ons genadig. Misschien moet het langs dezen weg beter worden. We hebben vroeger te veel op onze eigen kracht vertrouwd. Dat moeten we nu voelen. Ze zinken op de knieën; ze doen belij denis van schuld; en ze openen hun toe stand voor de ooren en- de oogen van Heere Zebaoth. Och, mocht Hij Zich nog verwaardigen, hen te helpen! Met meer veerkracht staat Klaas op. Hij weet nog geen uitweg. Die is er schijnbaar niet. Maar het gebed heeft toch kracht gegeven. De kinderen wor den in den loop van den dag op de hoogte gebracht. Uitvoerige besprekingen wor den gehouden. Ze leven allen met vader en moeder mee, wetend, dat alles buiten hun schuld isvader en moeder hebben gedaan, wat ze konden. A. T. van den Berg te Axel; F. de Bock; A. J. Bouwens, G. Th. Brakke te ClingeP. J. BronsE. H. CattoirA. J. van Cruyningcn; A. P. Eeckhout te Hulst; E. J. Goossen te Axel; P. M. Griep te Axel; D. J. Guequierre; J. J. Haak te Zaamslag; P. Jansen Verplanke te ZaamslagM. G. KlouwersH. G. Kok te Zaamslag; Le Eh de Krijger te Zaam slag; A. C. de Maat te Sans van Gent; P. Meeusen; Aa Sa Ma de Moor te Zaamslag; A. J. Olijslager; J. van der Peijl; Sh. Aa de Putter te Axel; J. W. de Putter te AxelE. J. du Puij te Sluis kil J. A. de RidderGa Ma ScheeleAa Ma Ga de Smit te Axel; W. A. J. van Son te Vogelwaarde; H. R. M. Ver- eecken te Vogelwaarde en M. J. van Wijck. Van de 3e naar de 4e klasse: W. Bakker te Axel; A. A. M. Bock- Éael te Sas van Gent; Me Ka Cohen uart; R. van Damme; J. A. C. van der Gouwe te Axel; G. F. Herrebout; J. C. M. de Koek; P. D. Marys te Axel; G. Raes te HulstJ. RoelansU. J. Scheele Ca Da Verbrugge; A. C. J. Vereecken te Vogelwaarde en D. M. van Wijck. Van de 4e naar de 5e klasse: T. BrederodeJ. H. 't Gilde te Axel A. Hack; R. P. Klein te Sas van Gent; S. de Klerk te Zaamslag; J. J. Kolijn; Ph. Loof; J. v. d. Peijl; S. J. v. d. Peijl; S. J. Schieman te Axel; D. A. Stelling werf; C. v. d. Stigchel; J. P. Tazelaar; J. C. Vink te Axel; E. L. de Vriend te Sas van Gent; W. C. Wisse te Zaam slag en M. P. G. Wondergem te Axel. De leerlingen, achter wier naam geen woonplaats is vermeld, wonen te Terneu- zen. (T. C.) M.U.L.O.-examen te Goes op 16 Juli '41. Geslaagd voor diploma B: J. C. Over- dulve te Axel; M. L. W. de Jong en C. M. Witte te Terneuzen; J. Cornelissen te Axel; A. J. Geldof en B. C. Koekman te Middelburg; C. J. Weeland te Goes. Diploma A: C. L. Izeboud te Middel burg; L. C. Janse te Koudekerke; H. Weeda te St. Laurens; A. J. Dirks te GoesP. van Alten te 's H. Arendsker ke; F. A. Simons, J. Joosse, P. dèn Ha mer te Terneuzen; A. de Jonge te Mid delburg; W. de Visser te Grijpskerke; R. C. Stenhuis te Middelburg; G. J. van IJzerloo te KruiningenP. Kruyk te Ter- neuzen; A. M. Verjaal te Dreischor; M. C. van Boven te Vlissingen; D. J. Pol derdijk te N. en St. Joosland; M. G. H. Thewissen, M. A. baronesse van Itter- sum, P. J. Worrell, L. Petiet te Middel burg; M. J. Dootjes te Koudekerke. DE NIEUWE BURGEMEESTER VAN BERGEN OP ZOOM. Dr Mr H. A. F. Lijnkamp is, zooals ge meld, met ingang van 16 Juli tot burge meester van de gemeente Bergen op Zoom benoemd. De heer Lijnkamp is geboren 13 Sep tember 1905 te Beverwijk. Na zijn mid delbare studies voelde hij zich aanvan kelijk aangetrokken tot den handel en was hij werkzaam in de schoenindustrie te Oisterwijk. Doch allengs stelde hij meer belang in de rechtswetenschap. Aan de Rijksuniversiteit te Utrecht behaalde hij den meestersgraad in het Indisch recht; in 1939 promoveerde hij aan de zelfde universiteit op proef schift: „De Japannerwet". Inmiddels was de heer Lijnkamp on geveer IV2 jaar als volontair verbonden han de gemeente-secretarie te Naarden. Een jaar geleden werd hij benoemd tot waarnemend burgemeester van de Bra- bantsche gemeente Leende, daarna te I Gilze en tenslotte te Dongen. Daarop volgde zijn benoeming tot hoofdcommies ter provinciale griffie van Noord-Bra bant. Wat moet er gebeuren? Het beste zal zijn, de zaak te verkoopen, tenminste het huis en den winkel. Publiek desnoods. En dan ergens in een klein huisje gaan wo nen. Even kunnen ze het uitzingen. Het gebouw zal wel iets meer opbrengen dan de hypotheek bedraagt,want het is een pracht van eén winkelpand. Dirkje stelt voor, dat zij ergens in betrekking gaat. Gertjan zal trachten in de stad een kan toor te vinden. Voorloopig kan Adriana dan bij moeder blijven en Klaas de school afloopen. Nog jaren zullen ze op lasten zitten, want Klaas wil, zoo mogelijk, een faillissement voorkomen. Bij verkoop kan hij althans iets betalen aan zijn schuldeischers. En dan wil hij trachten, zulk een regeling te treffen, dat hij gere geld wat betalen kan. Maardan moet kunnen uitgevoerd, wat zij nu be spreken. Dan moet h ij óók werk kun nen vinden! En dan zitten ze meteen weer in .een zwarte toekomst Zou je den dominee, niet op de hoogte brengen vraagt Sjaan. Ik heb er ook aan gedacht, ant woordt Klaas, al was het alleen, om dat die zoo met ons meeleeft. Verande ren kan hij er niets aan. Tóch gaat hij den volgenden morgen. Als hij den winkel van „Albano" pas seert, ziet hy de gordijnen potdicht, ook TOKIO. (Domei). In antwoord op een keizerlijke uitnoodiging is Konoje om 16.15 Uur naar het paleis vertrokken, waardoor het zeker is, dat hem verzocht zal worden een nieuw kabinet te vormen. mmm=am~<rmmmww die van de groote woning boven de zaak. Het verbaast hem. Maar dan komt hij een kennis tegen, die vertelt, dat mijn heer Lagro, de chef, dien nacht plotse ling overleden is. Nu wordt het geval duidelijk. Klaas is onder den indruk. Lagro is zijn concurrent, heeft hem naar den afgrond geholpen. Maar de man deed niets anders dan wat hem opgedra gen was. „Albano" moest „er in" komen. Lagro heeft dat doel bereikt. Als mensch is hij een aardige kerel, Klaas heeft hem wel gesproken. En nu is die energieke man dood, den weg van alle vleesch ge gaan. Klaas komt in de pastorie en vertelt, dat de krach gekomen is. Hij deelt ook mede, welke plannen zij hebben. Als die uitgevoerd kunnen worden, dan ontwijkt hij een faillissement. Is een faillissement niet veel een voudiger en gemakkelijker, Bakker? vraagt de dominee, die wel wéét, maar polsen wil. Natuurlijk, dominee, dan ben ik van alles af. Er zijn er wel, die door een fail lissement beter worden. Maar zóó mag het niet, zóó wil ik het niet. Als het eenigszins mogelijk is, wil ik trachten aan al mijn verplichtingen te voldoen, al zullen daar jaren over verloopen. Het is een eerlyk standpunt, dat diep Van i8 Juli tot en met 26 Juli geeft bon 27 „Vleesch" recht op het koopen van een half rantsoen vleesch of een half rantsoen vleeschwaren. De met 27 „Vleeschwaren" gemerkte bon geeft recht op het koopen van één rantsoen vleesch of vleeschwaren. I Bovendien geeft van 18 Juli tot en met 26 Juli de met 26 „Vleeschwaren" ge merkte bon recht op het koopen van één rantsoen vleesch of één rantsoen vleesch waren. De met 26 „vleesch" gemerkte bon kan vernietigd worden. Na 27 Juli a.s. zullen de distributie perioden zeven dagen duren. Per kalenderweek en per persoon zul len drie rantsoenen verstrekt worden. Het koopen in winkels van vleesch en vleeschwaren zal van 28 Juli af op Maandag en Dinsdag verboden zijn. DE CUBAANSCHE REGEERING AFGETREDEN. BERLIJN. (D.N.B.) Naar wordt ge meld, is de Cubaansche regeering af getreden. DE DUITSCHE EN ITALIAANSCHE CONSULS VERLATEN AMERIKA. NEW-YORK. (D.N.B.) Het s.s. „Wes't- point" is met de door de Amerikaansche regeering uitgewezen Duitsche en Ita- liaansche consuls, Woensdagmiddag uit New-York naar Lissabon vertrokken. RESERVISTEN BLIJVEN ONDER DE WAPENEN. WASHINGTON (D.N.B.) De minister van Marine heeft volgens een bericht van United Press, bevolen, dat de op het oogenblik in actieven dienst zijnde Marine-reservisten voor den duur van .de crisis in actieven dienst blijven. Het betreft in totaal 37000 man. DE BRITSCHE LUCHTVLOOT BOVEN N.-W.-DUITSCHLAND. BERLIJN. (D.N.B.) De Britsche lucht vloot heeft in den afgeloopen nacht ge tracht, zoo verneemt het D.N.B., om naar Noord-West-Duitschland te vliegen. De weersomstandigheden waren slecht en door neergeworpen bommen ontstond slechts schade van geen belang. Onder de burgerbevolking werden eenige per sonen gewond. Drie van de vijandelijke vliegtuigen werden door afweergeschut en nachtjagers neergehaald. GRENSINCIDENTEN TUSSCHEN PERU EN ECUADOR. BUENOS AIRES. (D.N.B.) Volgens een officiëele mededeeling uit Ecuador is het in den sector bij de rivier Wagry milla tot een grensincident tussehen Peru en Ecuador gekomen. Volgens dit bericht zouden Peruaansche troepen heb ben getracht de grensrivier over te ste ken. Daarbij is het tot een gevecht ge komen. Nadere bijzonderheden ontbre ken nog. Het auto»ongeluk te Eindhoven. Omtrent het auto-on geluk op den Aalsterweg te Eindhoven, waarbij 14 brandweerlieden werden ge wond, wordt gemeld, dat de 31-jarige chauffeur J. S., gisteren in het zieken huis aan zijn verwondingen is overleden. Aan de gevolgen over leden. Het 14-jarige meisje L. v. T. uit Leiden, dat Dinsdag tussehen Otter- loo en Ede door een auto is hangereden, is gistermorgen overleden. V erdronken. Gistermorgen is de 10-jarige C. v. G. te Leiden, toen hij op weg naar school probeerde visch- jes te vangen, in den Nieuwen Rijn ge raakt en verdronken. Lijk gevonden. Gisterochtend heeft de politie in de Delfshavensche Schie nabij de Mathenesserbrug te Rot terdam het lijk drijvende gevonden van een onbekende vrouw van ca. 65 :a 70 jaar. respect afdwingt. Tot op het laatst wenscht Bakker solide te blijven. Hij is gebleven. De Heere beproeft dezen man zwaar, maar hij wenscht in Gods kracht staande te blijven. Klaas erkent zelfs, dat de tegenslag hem en zijn gezin steeds dichter bij God brengt. Ik heb te veel vertrouwd op mijzelf. Westvoort kwam bij Maasland, dat was, naar ik meende, mijn toekomst. Ik bouw de een zaak op, die onaantastbaar was, naar mijn meening. Mijn vader heeft mij gewaarschuwd, al stemde hij tenslotte volkomen in met de plannen. God. heeft mij geleerd, dat er alles kan gebeuren, dat we van onszelf moeten afzien. Ik kan dat nu, dominee. Het is gebeurd langs een diepen weg. En die weg is nog niet ten einde. Ik weet niet, of ik hem ten einde loopen kan. Maar met 's Heeren hulp zullen we dat probeeren, wij alle maal thuis. Dominee Nelissen kan niet anders dan hem warm de hand drukken. En me*t zijn zegenwensch verlaat Klaas de pas torie. Morgen* zal hij naar Holland rei zen, om met die firma te praten en mede te deelen wat zij plannen zijn. Een fail lissement moet getracht worden te voor komen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3