Aspirin DITJES en DATJES. LEVENSGANG Hoogere ultkeering voor partloullerer» In uitzonderlngegevallen. FEUILLETON Wanneer verduisteren? Uit de Provincie GOES. ZUID-BEVELAND. 's Heerenhoek. Koe door den bliksem getroffen. Vrijdag avond tydens de zware onweersbui, werd een koe van den landbouwer van den Dries, welke in de weide liep, door het hemelvuur getroffen en gedood. WALCHEREN. NOORD-BEVELAND. SCHOUWEN -DUIVELAND. THOLEN EN ST.-PHILIPSLAND. VERGOEDING INGELEVERDE METALEN VOORWERPEN. Het Rijksbureau voor non-ferrometv len deelt mede, dat, zooals bekend, arti kel (1) van ds verordening van den Rijkscommissaris betreffende de inleve ring van metalen bepaalt, dat de vergoe ding, welke voor de ingeleverde metalen zal worden uitgekeerd, in het algemeen niet hooger zal zijn dan een bedrag over eenkomende met de metaalwaarde dier voorwerpen. De bovengenoemde verordening van den Rijkscommissaris opent in artikel 6 (2) echter tevens de mogelijkheid om in bijzondere gevallen een vergoeding te be talen, welke boven de metaalwaarde uit gaat. Het desbetreffende verzoekschrift moet dan vergezeld gaan van een rap port omtrent de waarde van het voor werp, opgesteld door een beëedigd des kundige. Ten einde teleurstellingen te voorko men, wordt er uitdrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat deze mogelijkheid tot het verkrijgen van een hoogere vergoe ding dan de metaalwaarde meer speciaal is geopend ten behoeve van bedrijven. Met betrekking tot particulieren diene, dat een hoogere vergoeding als hier be doeld, slechts in uitzonderingsgevallen zal kunnen worden toegekend. OBERBEFEHLSLEÏTER HILGEN- FELDT IN ONS LAND. De leider van het hoofdbureau van Volkswelvaart in de rijksleiding der N.S.D.A.P., Oberbefehlsleiter Hilgen- feldt, bevindt zich op het oogenblik in Nederland. Donderdagochtend heeft hij langduri ge bezoeken afgelegd by den Rijkscom missaris en bij den leider van het „Ar- beitsbereich", Schmidt. De besprekingen hadden betrekking op principieele en be langrijke vraagstukken der volksverzor ging in het bezette Nederlandsche ge bied. Op het bureau van het „Arbeitsbe- reich" maakte de heer Hilgenfeldt ken nis met den directeur van Winterhulp Nederland en diens staf. Ook heeft hy een aantal instellingen der N.S.V. bezocht. Verder heeft hij in verschillende plaat sen een bezoek gebracht aan tehuizen, kinderbewaarplaatsen en instellingen voor hulp aan moeder en kind. MILITAIRE DIENSTPLICHT VOOR INLANDERS IN NED.-INDIE. Het D. N. B. meldt uit Sjanghai: Volgens een bericht uit Batavia heeft de Volksraad met 43 tegen 4 stemmen besloten tot goedkeuring van het wets ontwerp betreffende invoering van den militairen dienstplicht voor Inlanders. De daarvoor noodzakelyk geworden uit gaven van 20 millioen gulden zyn inge willigd. NEDERLAND EN NOORWEGEN. Onderhandelingen over een handelsverdrag. Het D. N. B. meldt uit Oslo, dat al daar onderhandelingen over het sluiten van een handelsverdrag tusschen Noor wegen en Nederland, alsmede België ge voerd worden. PRIJSOPDRIJVING IN DEN KONIJNEN- EN GEITEN HANDEL. De bijzondere omstandigheden hebben in den laatsten tijd aanleiding gegeven tot het ontstaan van een levendigen han del in konynen en geiten. Hierbij worden vaak buitensporige winsten gemaakt. De handel strekt zich zelfs uit tot pasgebo ren nestkonjjnen, die vroeger nooit als handelswaar in aanmerking plachten te komen. De gemachtigde voor de prijzen deelt mede, dat het hier een ernstige overtre ding van de prijsvoorachriften betreft. Zoolang voor geiten en konijnen geen afzonderlijke regeling is tot stand geko men, gelden in dit opzicht de algemeens bepalingen, welke verkoop tegen een hoogeren prijs dan op,9 Mei 1940 ver bieden. De controle op do naleving der 49) door J. VAN DEN BOSCH. XIII. DE KRACH. Als dominee Nelissen Klaas heeft uit gelaten, gaat hij onmiddellijk weer naar zijn studeerkamer terug, vol gedachten, ook vol zelfverwijt. En hij peinst, of er voor dezen man niets te doen is. Geen vijf minuten later is zijn vrouw in het vertrek. Die zou me een paar minuten blij ven, zegt ze smalend. Hij was er een uur. Wat had die te leuteren? Ernstig kijkt de dominee zijn vrouw aan. Wè kunnen ons in het doen en laten van de menschen vergissen, Mies, zegt hij langzaam. Dan gaan wc op praatjes af. Klaas Bakker is een fideele kerel. 'Als al de gemeenteleden zóó waren, wij niet uitgezonderd, dan1 hadden we een model gemeente. Koop jij nooit iets meer bij Klaas Bakker, Mies? Natuurlijk niet, antwoordt mevrouw. Hü is duurder en bovendien heeft hij prijsvoorachriften door de inspecties voor de prijsbeheersching zal zich ook met dit gebied bezig houden. bottin ruils! DINSDAG 15 JULI. 's Morgens tot 5.34 u. 's Avonds van 21.57 u. ZESDE STREEKBEURS TE BERGEN OP ZOOM. Druk bezoek verwacht. Blijkens een advertentie in ons nr van Zaterdag vindt morgen en twee volgende dagen andermaal een Streek- beurs te Bergen op Zoom plaats, inge steld voor de Handelaren in Zeeland en de Z.-Hollandsche eilanden. De behoefte tot het houden eener dergelijke Handelsbeurs is bij de vijf vooraf gegane Beurzen ten duidelijkste gebleken en ook ditmaal zal de gelegen heid de handelaren geboden tot een be zoek zeer welkom zijn, temeer daar de inschrijvingen meer dan honderd'bedra gen. Men zal zien, dat de Nederlandsche handel niet bij de pakken neerzit, doch doet, wat in da gegeven omstandigheden mogelijk is. Evenals bij vorige Beurzen het geval was, was het Comité verplicht de tex tielbedrijven in een afzonderlijke zaal onder te brengen, n.l. in De Korenbeurs, terwijl alle andere artikelen in de Hol- landsche Tuin zijn ondergebracht. De reisgelegenheid is van dien aard, dat Bergen op Zoom gemakkelijk is te bereiken. CENTRALE SLACHTING VAN RUNDEREN. Naar wy vernemen overweegt men om op korten termyn te komen tot een cen trale slachting van runderen, evenals zulks voor de varkens het geval is. CENTRALE COMMISSIE VOOR ZIENING ZEELAND. Naar wij vernemen worden er mo menteel plannen uitgewerkt om, naar het voorbeeld van Rotterdam, te komen tot een Centrale Commissie Voorziening Zeeland. Het doel van deze Commissie zal zijn een overkoepeling te vormen van de in de provincie voor de hersteiregeling wer kende organen, zulks ter bevordering van een bevredigend herstel en ter her bevoorrading en voorziening van gedu peerden en gedupeerde gebieden. Op deze wyze verkrijgt men in Zee land een coördinatie van alle op het her stel van het oorlogsgeweld gerichte krachten. VORDERING VAN PAARDEN. De Commissaris der Provincie Zee land, overwegende, dat de behandeling van overeenkomstig art. 11, puncto art. 19, tweede lid, van het Inkwartierings- besluit ingediende bezwaarschriften te gen de bij de op 29 Augustus 1939, in gevolge art. 32 dier wet, gehouden vor dering van paarden vastgestelde schade loosstelling, thans weder wordt voort gezet; heeft benoemd tot leden van de com missie van deskundigen voor de her- schatting van bovenbedoelde paarden, de heeren: A. F, J. Aernoudts te Sluis, C. de Fey'ter tè Boschkapelle (gem. Vogel waarde) en P. Scheele te Biezelinge (gem. Kapelle). lang niet alles meer. Te beginnen met vandaag ga je weer naar Bakker, zegt de dominee. We hebben dien man schandelijk behandeld. Och heden, heeft hij het gedaan gekregen, om je medelijden op te wek ken? Heeft hjj soms over my geklaagd? Neen, hij heeft dat juist niet ge daan. Ik heb hem gevraagd, of jij bij hem kocht. En toen heeft hij alleen geantwoord, dat je in ruim een jaar niet in den winkel bent geweest. Dat moet veranderen, Mies. Vandaag nog. Je moet zooveel mogelijk bij hem koopen, ook al zou hij duurder zyn, wat ik niet kan beoordeelen, maar wat ik moeilijk ge- looven kan. Hij is duurder, tenminste met som mige artikelen, bindt mevrouw in. Ik begrijp niet, hoe je zoo van meening verandert ineens. Je moest toch zelf niet te veel meer hebben van Bakker? Ik doe je ook geen enkel verwijt, vrouw. Ik zelf ben ook schuldig. We hebben Bakker in hooge mate miskend. Van alles, wat we veronderstelden is niets waar. Hij moest personeel ont slaan, hij moest zijn kinderen van school nemen. Het was zelfbehoud. En misschien helpt dat niet eens. Mevrouw staat er toch van te zien. Vooral de diepe ernst van haar man treft haar. DE OUDSTE GOESSENAAR OVERLEDEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag ia de oudste Goesaenaar, de heer P. Ver maas, overleden. Hy bereikte den onge kend hoogen leeftijd van 103 jaar. Waar schijnlijk was hy de oudste Nederlander. Kloetinge. Een uitstapje. De meisjesvereeniging „Thabita" maakte Donderdag j.l. per fiets een tochtje door W.-Zeeuwsch-Vlaanderen met als eind doel het strand van Cadzand. Het gezel schap heeft zich uitstekend geamuseerd op dezen tocht en een prettige herinne ring overgehouden aan West-Zeeuwsch- Vlaanderen. Kapelle. De vereeniging van oud-leer lingen kwam Zaterdagmiddag byeen om de frambozenteelt te behandelen. Hier toe was uitgenoodigd Dr Rietsema, Di recteur der R. K. Land- en Tuinbouw school te Breda. Ten spyt van allen moest de voorzitter echter mededeelen, dat Dr Rietsema niet kon komen. Ook de Rijkstuinbouwconsulent Ir Bosma was verhinderd. De heeren Phaff en Robyn werden bereid gevonden om dezen mid dag te doen slagen. In zyn openingswoord wees de voor zitter op den achteruitgang van de fram boos. Uit alles blijkt, dat verbetering noodzakelyk is. De heer Phaff kon uit zijn rijke erva ring belangryke mededeelingen doen. Spr. bepaalde zijn gehoor eerst by de verschillende ziekten welke zich in de laatste tijden voordeden. Genoemd werd o.a. mozaik. Vooral werd de nadruk gelegd op goed, vertrouwd en gezond plantgoed. Wan neer men hiermee niet begint dan is alles verloren. Een drukke bespreking volgde, waar na verschillende cultures werden bezich tigd. Yerseke. Credietaan vragen pannenleggers. Naar wij ver nemen heeft reeds een vrij groot aantal personen gebruik gemaakt van de ge legenheid om een erediet aan te vragen ten behoeve van de panoestercultuur. De Visschersleenbank, waar de aan vragen moeten worden ingediend, heeft deze inmiddels aan de desbetreffende instanties ter behandeling doorgezonden. Particuliere herbouw. De timmermanswerkplaats van den heer P. Waverijn alhier is geheel gereed ge komen. Tengevolge van de nieuwe rege ling inzake de financiering van den par ticulieren herbouw kon de financieele zijde dezer zaak eveneens worden afge werkt. Laat dit voor allen een aanspo ring zijn, met den herbouw van hun pand den grootst mogelijken spoed te betrach ten. Visschersleenbank. Uit het financieel overzicht van de Vis schersleenbank over het jaar 1940 biykt dat de ontvangsten en uitgaven onge veer f 125.000 hebben bedragen. De berekende winst over 1940 be draagt f 538,11, waardoor het kapitaal op 31 December 1940 tot f 594.98 was gestegen. Vrouwenpolder. Gemeenteraad. Vrydagmiddag vergaderde de Gemeen teraad voltallig. Ingekomen was o.m. een schrijven van Ged.' Staten, houdende goedkeuring van het besluit tot het ver- leenen van ongevraagd eervol ontslag aan den heer M. Taytelbaum, als gemeen te-geneesheer en een schrijven van den Directeur-Generaal Van de Voedselvoor ziening, houdende mededeeling, dat geen ontheffing wordt verleend van toepas sing der bepalingen van de Afvallenbe- sluiten 1940, I en II zoodat alsnog veror deningen te dier zake moeten worden vastgesteld. Z. h. st. werd besloten, de diverse cir- Bakker is toch een man van ka pitaal? Je laat je toch niet wat wys maken? Is dominee Nelissen een man van kapitaal glimlacht hyNeen, nietwaar Welnu, Mies, wij bezitten méér dan Bak ker. Byzonderheden kan ik je niet ver tellen. Er is zoo iets als ambtsgeheim. Geloof nu van mij, dat we Bakker ge heel verkeerd hebben beoordeeld. We moeten goed maken en dat moet de geheele gemeente, als het goed is, wat we misdreven. Vandaar, dat je bij Bak ker je inkoopen moet gaan doen, opdat wij het voorbeeld geven. Vandaag nog. Daar sta ik op. Het is mogelijk, dat je later wel meer zult begrijpen. Mis schien licht ik je wel volledig in, maar op dit moment kan dat nog niet. Mevrouw ziet in, dat het ernst is. En inderdaad zendt zij 's middags het dienst meisje om boodschappen, om tot de con clusie te komen, dat die, alles met el kaar, weinig duurder zijn dan bij „Al- bano", met het verschil, dat de laatste winkel, bij inlevering der bonnen, tien procent korting geeft, wat op den duur een heel bedrag wordt. Den volgenden avond is er kerkeraad. De gemeente groeit nog steeds. Het aantal ouderlingen is uitgebreid. Diake nen zijn er niet méér noodig, want be paald armen heeft de gemeente van culaires inzake zwemonderwys voor ken nisgeving aan te nemen. Overeenkomstig het verzoek van Ged. Staten, werd besloten tot molestverze- kering van gemeente-eigendommen. Naar aanleiding van het ingekomen Echryvcn van het bestuur van V, V. V. inzake de onmogelykheid van exploitatie van het strand, in verband met de heer- schende omstandigheden, werd na be spreking m. alg. st. besloten, het Depar tement van Financiën te verzoeken, ge durende den oorlogstoestand het huur contract van het strand buiten werking te stellen. Naar aanleiding van een van het Ge meentebestuur van Oostkapelle ontvan gen schrijven, werd besloten tot vast stelling van een nieuwe gemeenschappe- lyke regeling inzake de exploitatie van den Vee- en Vleeschkeuringsdienst kring Oostkapelle. In verband met het aan Dr M. Taytel baum verleende eervol ontslag als ge meentegeneesheer, werd besloten den tijdelijk gemeentegeneesheer Dr M. van der Sluijs, woonachtig te Veere, als zoo danig in vasten dienst der gemeente aan te stellen, op een jaarwedde van f 150. Vervolgens werd namens B. en W. den Raad door den voorzitter de rekening der gemeente over het jaar 1940 aange boden, aanwyzende voor den gewonen dienst in ontvang f 32.251,65, in uitgaaf voor den kapitaaldienst in ontvang op f 31.003,55 en 'n batig slot van f 1248,10, voor den kapitaaldienst in ontvang f 21.590,65, in uitgaaf f 18.153,67 en een batig slot van f 3436,98. Daarna bood de voorzitter den Raad de gemeentebegrooting voor 1942 aan, aanwijzende voor den gewonen dienst in ontvang en uitgaaf f 22.030,49 en voor den Kapitaaldienst in ontvang en uit gaaf f 3537,48. Bij de rondvraag bracht de heer van den Bo3se de steunverleening aan daar voor in aanmerking komende kleine boe ren ter sprake. De voorzitter deelde me de, dat B. en W. het voor 1941 verleénen van den door hem bedoelden steun niet noodig oordeelden, waarom zij den Raad voorstellen deze steunverleening voor- loopig stop te zetten, welk voorstel z. h. st. werd aangenomen. Ritthem. De vereeniging „Bethesda" hield Vrijdagavond haar jaarvergadering onder leiding van den voorzitter Ds H. Bartlema. Daar er een mooi batig saldo was, besloot de vergadering dit jaar geen contributie te innen. De aftredende be stuursleden Ds H. Bartlema, W. Boo gaard en A. F. Meijers, werden herkozen. De leden werden opgewekt zooveel mogelijk het doel der vereeniging na te streven door de belangen van het zie kenhuis „Bethesda" te bevorderen. West kapel Ie. De 10-jarige L. M. heeft Zaterdagmorgen, zonder dat zyn ouders hiervan iets wisten, by een projectieltje, dat hij gevonden en meegenomen had naar huis, een lucifer gehouden. Met een hevigen knal is het voorwerp ontploft. De jongen werd zeer ernstig aan de linkerhand gewond en moest ter verdere behandeling in het Gasthuis te Middelburg worden opgenomen. Kortgene. De benoeming van een lid van den gemeenteraad, noodzakelyk ge worden door ontslagname van den heer Th. Wolse te Kortgene, vordert niet al te best. De nieuw benoemde heeren G. Heyboer, Joh. Vogelaar, P. Holle stelle en P. "de Regt te Kortgene hebben n.l. hun benoeming niet aangenomen. De burgemeester laat de bevolking waarschuwen, dat er op 16, 21, 22 en 23 Juli schietoefeningen gehouden zullen worden in de duinen van Kamperland. Het gebied tusschen de hofstede „Anna" in het Oosten en de boerderij van den heer Wisse in het Zuiden is tusschen 10 en 16 uur op genoemde dagen verboden. Bruinfsse. Ook hier wordt druk gezwommen. Het is zeker wel vermeldenswaard, dat men zelfs den 80-jarigen J. v. d. Berge twee dagen ach ter elkaar tusschen de vele anderen zag zwemmen, In de afgeloopen week werden hier aangevoerd p!m. 6000 tonnen mossel- Westvoort heel weinig. Dominee Nelissen deelt mee, dat broe der Bakker met kennisgeving afwezig is en begint met d6 agenda, die dit maal niet uitgebreid is, zoodat na een uur het program is afgehandeld. Dan komt de predikant met de zaak-Bakker op de proppen. Hy komt volledig zijn belofte na: zoo sober mogelijk doet hij mededeeling, zóó, dat de aanwezigen eigenlijk niet goed begrijpen, %vaarom Bakker nu ontheffing vraagt; hij kan best wachten, die paar maanden. Dat heb ik Bakker ook gezegd, maar hij is van oordeel, dat dit niet mogelijk is. Ik kan niet alles meedeelen. Laat ik alleen dit zeggenBakker is niet de man, waarvoor we hem gehouden hebben, ik bedoel financieel. Er kan iets met hem gebeuren, de eerstvolgende maanden, wat niet raadzaam maakt, dat hij ouderling blyft. De mogelijkheid bestaat namelijk, de broeders behoeven dit nu niet verder te vertellen, ik vertrouw daarop, dat onze broeder Bakker failliet verklaard wordt. Buiten zijn schuld. Hij heeft er tegen geploeterd en ploetert er nog te gen, maar het lijkt er heel veel op, dat anders besloten is. Zonder dat wij er iets van wisten of ook maar ver moedden, heeft in onze gemeente een broeder ouderling een zeer zwaren strijd Vandaag zyn we aan ons verhoogd aardappel rantsoen begonnen, We kunnen ons vooratellen, dat er in menig gezin een zucht van verlichting 1b geslaakt, toen Vrydag bekend werd, dat we te beginnen deze week 3 kg. aardappelen zouden krygen. Een poos moesten we het met 1 kg. stellen. Iedereen moest erkennen, dat dit ongeveer de helft was van het nor male verbruik. Wel kregen we als aan vulling een extra-broodrantsoen, peul vruchten, enz. maar het viel toch niet mee, om geregeld voor een middagpot te zorgen. Onlangs werd onze portie op 2 kg. gebracht. We gingen vooruit, maar ge noeg hadden we nog niet. En ziedaar, nu komen we opeens, waar we graag zijn wilden. Wij vertrouwen, dat de autoriteiten de aardappelpositie goed en grondig zul len hebben bekeken, zoodat we straks weer niet zullen moeten verminderen, en wenschen elkaar intusschen een ge meend: „eet smakelijk" toe. zaad uit de Waddenzee. De pryzen waren voor eerste soort f 2,05, 2de soort f 1,55 en 3e soort f 1,30 per ton. Tengevolge van de warmte is veel dood zaad aange voerd of in elk geval zóó droog, dat er wel niet veel van terecht zal komen. Zierikzee. Ter voorziening in de vaca ture van concierge der Ambachtsschool heeft het Bestuur der Vereeniging Am bachtsschool voor Schouwen-Duiveland te Zierikzee, uit de van het Bureau voor Overheidspersoneelvoorziening van het Departement van Binnenlandsche Za ken, te 's-Gravenhage, ontvangen opgave benoemd dhr J. G. de Zwarte, alhier. (Z. Nsb.) Thcien. De vischvangsten waren vori ge week, ofschoon broodgevend, niet zoo hoog als de week daarvoor, wat zijn oor zaak vindt in de groote warmte, waar door de visch niet aan den kant komt en meer in het diepe vertoeft. Aangevoerd werden plm. van 6 tot 8 tobben bot per vaartuig. Op de weervisscherij werd ook eenige makreel gevangen, doch de vangst op paling met fuiken was,gering. Dezer dagen vergaderde de veiling- vereeniging „De Eendracht" alhier on der leiding van den voorzitter, den heer J. Wagenmaker. Spr. herinnerde aan het verscheiden van het bestuurslid, de heer A. Rogge band, in wien de veiling een actief wer ker verloor. Uit het verslag van den kassier stip pen wij aandat er in 1939'40 een ver lies is geweest van f 1356,06 en dat de omzet bedroeg f 66.666. In 1940 is er een winst geboekt van f 593,88 met een omzet groot f 81.986. De contributie werd vastgesteld op 1. Het percentage voor leden werd ge bracht op 5 niet-leden op 6 Her kozen werden als bestuursleden de hee ren H. Jansen Pz„ W. L. Klompe en J. Quist-Geluk. Gekozen in de vacature Roggeband de heer M. Roggeband. Hierna volgde een causerie door den heer Wattel uit Middelburg over: „Werk en doel van de F. Z. T. O. in Zeeland". Daarna stelde het bestuur voor 2/10 te geven van den omzet der tuinpro- ducten, in totaal plm. f 60 per jaar als bydrage in de kosten F. Z. T. O. Dit weid goedgevonden. Hierna sluiting. Het echtpaar Chr. Dieleman-Corne- lis alhier, mocht onder groote belang stelling hun 50-jarig huwelyksfeest vie ren. Onder de aanwezigen waren de bur gemeester en namens het bestuur Groe ne Kruis Prov. Zeeland, de heer De Ruy- ter, welke een mooie bloemenhulde aan bood, KORFBAL. Waarde. Korfbal. Zaterdag speelde Waarde I een vriendschappelijken wed- stryd tegen Yerseke III, welke eindigde met 4—0 in het voordeel van Waarde. gestreden en strydt dien nóg. En wy, de leden van de gemeente, niemand uit gezonderd, ik ook niet, evenmin als ulie- den, hebben daaraan schuld. We hebben den winkel van Klaas Bakker, waarvan hy leven moet, links laten liggen. Mis schien meenden we wel, dat hij het niet noodig had. Maar dat is nu een deerlijke vergissing gebleken: wij hebben meege holpen, Bakker aan den rand van den ondergang te brengen, zoo niet in den ondergang. Ik zeg het maar zoo kras mogelijk, zonder iemand een verwijt te doen. Ik verwijt alleen mijzelf, niet goed gehandeld te hebben, Misschien kan Bakker zich nog redden, kan de cata strophe nog voorkomen worden, maar de kans daarop is gering. In de eerste plaats heeft hij, de trouwe broeder, aan de gemeente gedacht. Die mag niet in opspraak komen. Vandaar, dat hij ont heffing vraagt, om te voorkomen, dat men den kerkeraad nawijst, de kerkeraad en de gemeente. Broeders, we hebben die ontheffing te verleenen, met ingang van heden. Ik stel voor, een schrijven te zenden, waarin we broeder Bakker hartelijk dankzeggen voor alles, wat hij voor de gemeente heeft verricht. Het is niet gering geweest, als we eerlijk ons dit willen realiseeren, (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2