D£ ZEEDW Migraine l'AKKERftES tweede blad levensgang Uit de Provincie De gevechtswaarde van den Sowjet-soldaat. FEUILLETON GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. Buitengewone vergadering van den Polder Walcheren. Pensioenregeling ambtenaren. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. SCHOUWEN-DUIVELAND. VAN VRIJDAG 11 JULI 1941. Nr 60. HARDNEKKIG EN VERBIT TERD, MAAR VERRADER LIJK TEGENSTANDER. (Van een V.P.B.-correspondent.) BERLIJN] Een oud spreekwoord zegt: Overschat den vijand niet maar onderschat hem ook nietOp het oogen- blik is het nog te vroeg, om een beslis send oordeel te vellen over de strijdwijze en de waarde van het leger van de Sow- jet-Unie. Bij het begin van den oorlog tegen de Sowjet-republiek vormde de soldaat van den tegenstander een onbe kende grootheid voor ons. Zij, die hadden deelgenomen aan den wereldoorlog, roemden den Russischen soldaat als een tegenstander, met wien niet te spotten viel als hij tot verdediging moest overgaan. Hierin schijnt weinig verandering te zijn gekomen. Daar, waar de aanval van het Duitsche leger den tegenstander niet voor was, waar het niet in zijn opmarsch ingreep en zijn verdedigingswerken niet bij ver rassing wist te nemen, hebben de bezet tingen van de bunkers met verbittering gestreden tot den laatsten man. Menige Duitsche infanterist en pionier, die de bestorming van vestingwerken op het Westelijk front heeft medegemaakt, moet bekennen, dat de Sowjet-Russische soldaat den tegenstander in het Westen in doodsverachting overtreft. Taaiheid en fatalisme zqn de factoren, die den Sowjet-Russischen soldaat deden stand houden, tot hij met bunker en al in de lucht vloog of tot hij viel in den strijd met de bajonet, man tegen man. Ook de bekende geschiktheid van den tegenstander voor het aanleggen van aard-vestingen, loopgraven, onderaard- sche verbindingswegen, afzonderlijke schietgaten, die tot het laatste oogen- blik door gras aan het oog werden ont trokken, is weder gebleken. Tqdens het overtrekken van de rivier de Boeg wer den op verschillende plaatsén de eerste afdeelingen ongemoeid doorgelaten maar plotseling werd een moorddadig vuur geopend op de daarop volgende troepen, terwijl de reeds doorgetrokken troepen in den rug werden aangevallen. Hoewel men waardeering kan gevoe len voor deze discipline in de vuurlinie, voor dit stand houden op een naar alle waarschijnlijkheid verloren post, spreekt daaruit toch ook het verraderlijke van die taktiek van den burgeroorlog, welke den Sowjetsoldaat door de politieke lei ding werd ingeprent. Het schieten uit een hinderlaag, hetzij dan van uit de aarde, uit een boom of uit een huis, be hoort tot de methoden van deze bolsje wistische wijze van oorlog voeren. De strijd om de grensbevestigingen is overal, waar het noodig bleek, dien te voeren, verbitterd geweest. De Duitsche infanterie, die verreweg de meerdere was van den tegenstander waar het be trof oorlogsondervinding, heeft den vij and met ware doodsverachting aange vallen en hem, in samenwerking met de „schele hoofdpijn" maken be hoorlijk werken onmogelijk I Neem een "AKKERTJE", even ?N. liggen. Daarna weeT hisch. door J. VAN DEN BOSCH. 47) o_ Intusschen zint Klaas nog steeds op verbetering. De villa van Tuininga heeft hij verkocht. Zonder kleerscheuren is hij er afgekomen. De verkoop heeft iets meer opgebracht dan de hypotheek be draagt. Toen heeft hij den notaris ge polst over verkoop van de zaak. Maar die heeft er een zwaar hoofd in gehad, toen hij vernam, hoe de zaken stonden. Klaas heeft hem precies ingelicht en mets verborgen. Een zaak, die aan het verloopen is, is niet te verkoopen, meent de notaris en och, Klaas denkt er ook zoo over natuurlijk. Hij weet wel, wat er in het leven te koop is. Bovendien hij moet toch eerst zelf werk hebben, wil hij zijn winkel kunnen verlaten. Ze kunnen nog leven, al teren zij eiken dag in. Hoe hij het geval ook bekijkt, hij ziet in de toekomst, nabij of ietwat verwij derd, de krach naderen. Zal het nu zoover moeten komen, dat de zaak, die de oude Gertjan, Bakker met zooveel liefde en moeite heeft opgebouwd en die Klaas met evenveel liefde en even wapens, die den aanval steenden, ten slotte tot den laatsten bunker ontwor steld. Op vele plaatsen was de vijande lijke linie nog in aanbouw; tal van ge deelten er van bestonden nog slechts uit aardbevestigingen. In talrijke gevallen echter deden de betonnen bunkers, wat betreft hun bouwwijze' en weerstands vermogen, niet onder voor die van be kende, sterker verdedigingswerken. Ook werd althans in één geval de ondervin ding opgedaan, dat er onderaardsche gangen naar de bunker liepen; want het is voorgekomen, dat er opnieuw uit ge schoten werd, hoewel de bunker was veroverd. De vijandelijke bommenwerpers heb ben in de eerste dagen op plaatsen, waar zij geen Duitsche tegenstanders in de lucht vermoedden, Bcherpe aanvallen ge daan op de Duitsche troepen, vooral op de wegen, waarop deze oprukten. Uit de weinige successen, die ze behaalden niet treffers, bleek echter hun zeer gebrek kige werptechniek. Zoodra de Duitsche jagers zich op de Sowjet-Russische ko lossen stortten, waren deze spoedig bui ten gevecht gesteld. De verliezen van de Sowjet-Russische luchtmacht zijn dan ook reeds in de eerste dagen van den oorlog enorm geweest. Op dit gebied kan men dan ook zeggen, dat het Duit sche luchtwapen verreweg de meerdere is gebleken. In grooten getale zijn de Sowjetsolda- ten krijgsgevangen gemaakt. Hun uit rusting was uiterst schamel. In plaats van schoenen van leder droegen zij slechts een zool, waaraan het boven werk was bevestigd, dat uit geteerd lin nen bestond. Daaruit alleen reeds blijkt pen algeheel gebrek aan leer. Geldmid delen bezaten de gevangenen in het ge heel niet. Afdeeling N.C.V.G.B. opgericht. Alhier is opgericht een afdeeling van den Ned. Centralen Bond van Christelijke arbeiders(sters) in de bedrijven van voedings- en genotmiddelen. Reeds tra den 24 personen als lid toe. Het bestuur is als volgt samengesteld: L. Lievense, voorzitter; C. Boone, secretaris; C. Mil- hous, penningmeester; J. Mol, allen te Goes; A. J. Blaauwkamer te Kruiningen en A. H. de Smidt te Krabbendijke. RUILVERKAVELINGSCOMMISSIE GEÏNSTALLEERD. Kruiningen. De door Ged. Staten be noemde plaatselijke commissie voor de Ruilverkaveling der polders Kruiningen en Olzende, bestaande uit de heeren W. de Groof, A. v. Hootegem, Ph. Mejjaard en het plaatsvervangend lid Ir Dorst is thans geïnstalleerd door den voorzitter der centrale cultuurtechnische commis sie, dhr v. Leusden. Aan deze commissie is nog toegevoegd als tweede plaatsver vangend lid dhr L. J. Kostense, terwijl als secretaris is aangewezen de lahd- bouw-ingenieur Koppejan. Door de centrale cultuurtechnische commissie zijn aan de plaatselijke com missie toegevoegd de heeren A. J. Lin- denberg en A. de Putter, resp. dijkgraaf der betrokken polders Kruiningen en Ol zende. De commissie is bereids met haai werkzaamheden begonnen. Het is de be doeling spoed achter het werk te zetten. Het Burgerlijk Armbestuur in 1940. Yerseke. Het Burgerlijk Armbestuur heeft thans de rekening over het jaar 1940 ingezonden. Hieruit blijkt, dat de inkomsten hebben bedragen f 26.680,72y2 en de uitgaven f 26.662,89, zoodat er een batig slot is van f 17,83%. Hierbij moet men echter in het oog houden, dat er in de rekening aan batige saldi van 1937 en 1938 is ingebracht een bedrag van rond f 900. Eigenlijk is er dus een tekort van f 882, aangezien dit bedrag is ingeteerd. Een verontrustend verschijnsel, dat steeds grooteren omvang aanneemt, is veel werken heeft voortgezet en uitge breid, failliet verklaard worden moet? Met die ontzettende mogelijkheid hou den Klaas en Sjaan rekening. Van en kele grossiers hebben ze al uitstel van betaling gekregen, maar op den duur houden die er ook van op: al maar leveren zonder betaling, dat blijft nie mand doen! Klaas zit nog met een andere moeilijk heid: kan hij langer ouderling blijven, terwijl iedere maand, iederen dag bij wijze van spreken, zijn faillissement kan worden aangevraagd? Hij bepraat het geval met Sjaan en ze komen beiden tot de conclusie, dat dit niet gaat. Zeker, buiten zqn schuld is hij in de moeilijkhe den gekomen. Hij heeft zich niets te ver wijten. Geploeterd heeft hij, dag en nacht, om er weer uit te komen. Maar de omstandigheden zijn hem tegen. De Heere heeft blijkbaar anders over hen besloten. En dan gaat Klaas een zwaren gang- ondernemen. Hij zal zijn toestand den dominee bloot leggen. Je kunt dat, wel een notaris doen, maar met een dominee is het een ander geval. Want die zwijgt ook wel, althans, hij behoort het te doen, als dit wordt verzocht, maar die kan toch, althans naar Klaas meent, veel minder inkomen in de moeilijkheden dan de notaris, die eiken dag ervaart, hoe moeilijk zijn cliënten het hebben in de zen tijd van economischen druk. Daarbij het bedrag der gestichtsverpleging. Het blijkt voortdurend, dat nog een aantal inwoners niet doordrongen is van het sociale werk der vereeniging voor zie- kenhuisverpleging en het Maatschappij Ziekenfonds. Reeds meermalen is geprobeerd plan nen uit te werken, om door een collectief contract dit risico over te dragen, doch tot op heden zijn deze pogingen gestrand. De exploitatie-rekening van de stich ting voor ouden van dagen en armen verzorging „Vredelust" geeft, na de ver werking van de noodige administratieve posten met het Armbestuur, een voor- deelig exploitatie-saldo van f 306,08y2- Tot en met 1933 kon het Armbestuur alle uitgaven uit eigen middelen dekken, daarna was echter steeds een gemeente subsidie noodig. Dit subsidie steeg van f 1900 in 1934 tot f 6800 in 1940. Het aantal inwoners van Vredelust steeg in 1940 van 16 op 20. Aan het tehuis werden diverse ver beteringen aangebracht. Donderdagmiddag had in het gebouw van de N.V. P. Z. E, M. een buitenge wone algemeene vergadering van het be stuur van den Polder Walcneren plaats onder voorzitterschap van Jhr P. J. Boo- gaert, waarnemend voorzitter. Afwezig waren de commissarissen Je- ronimus, Van Loo, Van der Harst en Loeff. De voorzitter deelde mede, dat Mr H. F. Lantsheer, de, voorzitter van den Pol der, zijn arbeid weer gaat hervatten. Donderdagmiddag hoopt hij een vergadering van het Dag. bestuur te leiden. Deze vergadering liet hij nog aan spr. over, omdat hij de voorbereiding van het voorstel niet meemaakte. Spr. is overtuigd, dat de leden verheugd zqn, dat Mr Lantsheer de volgende algemeene vergadering weer hoopt te leiden. (Ap plaus.) Aan de orde was het onderzoek van den geloofsbrief van den nieuw benoemd verklaarden commissaris, den heer Z. Maljaars te Oostkapelle. Na onderzoek werd tot toelating be sloten en legde de heer Maljaars in han den van den voorzitter de voorgeschre ven eeden af. De voorzitter wenschte den nieuwen commissaris geluk en hg hoopte, dat deze veel in het belang van den polder zal kunnen werken. Steeribestorting bij de Zuidwatering. Het voorstel, dat aanleiding gaf tot deze buitengewone vergadering, was dat tot het verrichten van een steenbestor- ting op een oppervlakte van 10.800 m2 tusschen de dqkpalen 22 en 25 van de Zuidwatering, waarvan de totaal-kosten worden geraamd op f85.000, welk be drag later door een geldleening zal wor den gedekt. De heer Bosselaar vroeg nadere in lichtingen over het niet werken met zinkstukken. De voorzitter zeide, dat men o.a. be vreesd is voor het springen van de tros sen, waaraan de stukken worden vast gelegd. De hoofdingenieur van den Rijkswaterstaat, Ir van Leeuwen, is het met de plannen volkomen eens. De heer Portheine wijst er op, dat deze zaak betreffende de Zuidwatering, reeds eerder aan de orde is geweest en dat hij toen gevraagd heeft, of in deze geen steun van het Rijk is te verkrijgen zonder dat de Polder daardoor zijn zelf standigheid prijs geeft. De voorzitter en Mr v. d. Minne wijzen op een bij de onderhandelingen terzake ingekomen uitvoerig rapport, waarvan de uitvoering der plannen op millioenen zal komen. De aanval op het bedreigde deel is een gevolg van den stroom in het Schaar van Terneuzen. Het houdt geen verband met de plannen tot inpol dering van de gronden bezuiden den dam. Het voorstel werd z: h. st. aangeno men. Rondvraag. De heer Cevaal wees er op, dat er weer klachten zijn over vervuiling van komt nog, dat de verhouding met domi nee Nelissen lang niet meer je dat is. Hij laat zijn ouderling vrijwel links liggen, gehoor als hij geeft aan de kletspraatjes die over Klaas Bakker en de zijnen loo- pen. Ja, als het niet te lang duurt, kan Bakker wel even boven komen, luidt het antwoord, dat het dienstmeisje brengt, wanneer Klaas bij de voordeur staat. Dominee heeft het wat druk, ziet u. Klaas staat op het punt te zeggen dat hij wel eens zal terugkomen, als dominee het wat minder druk heeft, maar dan be slist hij instanteljjk: doorzetten nu, dan ben ik er van af. Ik heb maar een paar minuten noo dig, zegt hij. Loopt u dan naar de studeerkamer u weet den weg, antwoordt het meisje. En iets later zit Klaas tegenover do minee Nelissen, die hem verwelkomd heeft, als een beleefd man, zonder eeni- ge hartelijkheid. Ik hoor, dat u weinig tijd hebt, dominee, zegt Klaas. Ik zal u dan ook niet lang ophouden. Maar er zijn om standigheden, die me dwingen, eens even met u te praten. Het lijkt me beter, dat ik ontheffing vraag als ouderling. Waarom zou je dat doen, Bakker? Over een paar maanden ben je aan de beurt van aftreding, is het niet? Het is de moeite niet meer. Tenzijde do minee aarzelt...... tenzq er zulke ernstige. WANNEER ZIJ UIT HUN AMBT WORDEN ONTSLAGEN. In het Verordeningenblad is opgeno men een instructie van den Rijkscom missaris voor het bezette Nederlandsche gebied betreffende de verzorging van ontslagen ambtenaren. Hierin wordt het volgende bepaald: Artikel 1. Aan ambtenaren, die pp grond van bestaande rechtsvoorschrif ten door den Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied of op zijn aanwijzing door de bevoegde Nederland sche instantie uit hun ambt worden ont slagen, wordt, wanneer zij waren aange steld onder het vooruitzicht, dat hun te zjjner t(jd een pensioen zou worden toe gekend, een pensioen, onderscheidenlijk aan hun weduwen en wezen een weduwe- en weezenpensioen op grond van het be paalde bij de onderhavige instructie toe gekend. Artikel 2. (1) Tegelijk met de beschik king, waarbij het ontslag wordt uitge sproken, stelt de instantie, welke het ontslag verleent, vast of en, zoo ja, tot welk bedrag de ambtenaar pensioen zal genieten. Bepaalt vorenbedoelde instan tie zonder nadere opgave, dat de amb tenaar pensioen zal genieten, dan geniet hij pensioen overeenkomstig het bepaal de bij artikel 3. (2) Bij beslissingen ingevolge het eer ste lid dient rekening te worden gehou den met de economische en familiever houdingen van den ontslagen ambtenaar en eventueel met de redenen, welke tot zqn ontslag hebben geleid. Artikel 3. Het pensioen bedraagt: 1) Gedurende de eerste drie maanden het geheele bedrag van de laatstgenoten wedde. 2) Vervolgens een pensioen tot een be drag, dat verkregen zou zqn, wanneer de betrokkene wegens het bereiken van de ouderdomsgrens uit zijn ambt ware ont slagen en wanneer hij met behoud van zijn laatstgenoten bezoldiging tot het be-' reiken van den vollen ouderdom van 65 jaren in zqn ambt ware gebleven. Artikel 4. (1) Tegelijk met de be schikking, waarbij het ontslag wordt uitgesproken, kan de instantie, welke het ontslag verleent, bepalen, dat de ambtenaar in plaats van het pensioen, vastgesteld overeenkomstig het bepaal de bij artikel 3, zal genieten: 1) Hetzij gedurende de eerste drie maanden het geheele bedrag van de laatstgenoten wedde, en vervolgens, a) wanneer hij kostwinner is, gedu rende de daarop volgende drie maanden 85 gedurende de daarop volgende vijf jaren 70 gedurende de daarop volgende vijf jaren 60 en vervolgens 50 van het geheele bedrag van de laatstgenoten wedde; b) wanneer hij géén kostwinner is, gedurende de daarop volgende drie den Westkapelschen sprink. De heer De Visser zegt, dat ook uit Westkapelle, dat destijds een ontsmettingsinrichting plaatste, de mest steeds verder het land In komt. Dit is z.i. een bewijs, dat men in deze niet te veel op de gemeenten moet afgaan, doch zelf moet aanpakken. De voorzitter zegde onderzoek door den ingenieur toe. Hierna werd de vergadering gesloten. Axel. Schoolzwemmen. De Axelsche schooljeugd zal binnen enkele dagen de zwemkunst gaan leeren als on derdeel van het vak lichamelijke oefe ning. Onder de voortvarende leiding van den waarnemend burgemeester is de kwestie van het schoolzwemmen dadelijk bij het verschijnen van de desbetreffende circulaires der bevoegde instanties door het gemeentebestuur onder het oog ge zien, voorbereid en thans zoover gere geld, dat volgende week met het school zwemmen een aanvang zal kunnen wor den gemaakt. Naar we vernemen, zullen van de drie omstandigheden zijn, dat het voor de ge meente beter is, dat je gaat Onderzoekend ziet dominee Nelissen Klaas aan. Dan valt het hem op, zoo in eenen, dat Bakker oud geworden is, den laatsten tijd. Zijn open gelaat vertoont diepe groeven. Het dringt tot den do minee door, dat er iets is, wat hij niet weet; dat dat „iets" er misschien al lang is. En op datzelfde moment beseft hij, zijn plicht te hebben verzuimd; hij had moeten informeeren en niet dienen af te gaan op allerlei praatjes Ik heb geworsteld, om uit mijn moeilijkheden te geraken, maar tot he den heeft dat niet geholpen. We hebben ons allerlei ontzegd, winkelmeisje en knecht ontslagen, de kinderen van school genomen, maar ik zie de ontknooping naderen, dominee, en vóór die ontknoo ping moet ik ouderling af zijn. Het is niet in het belang der gemeente, dat ik, als ouderling, failliet verklaard word. Het hooge woord is er uit. Klaas haalt diep adem. Hij wendt den blik van den predikant af en staart doello.os door het studeervertrek. Dominee Nelissen zit verstomd. Alles heeft hij kunnen verwachten. Even is de gedachte hem door het hoofd gegaan, dat Bakker zich op de een of andere wijze had misgaan en nu inzag, dat hij ver keerd had gedaan en als ouderling niet te handhaven was. Maar dit...... Hij staat plotseling op en biedt zijn maanden 75 gedurende de daarop volgende vijf jaren 60 gedurende vijf jaren 50 en vervolgens 40 van het geheele bedrag van de laatst geno ten wedde. 2) Hetzü drie vierden van vorenbe doeld pensioen. 4 Leiden de berekeningen, overeenkom stig het bepaalde bij het le lid, onder 1, voor de afzonderlijke vervaldagen tot geringere bedragen, dan die, welke een berekening overeenkomstig het bepaalde bij art. 3 zou opleveren, dan treden in zooverre laatstgenoemde bedragen daar voor in de plaatst. Artikel 5. Het bepaalde bij de artike len 6, 7a, 9 en 11 van het Koninklijk Be sluit van den 3den Augustus 1922 (St.bl. nr 749) tot regeling van de toekenning van wachtgeld aan burgerlijke rijksamb tenaren, laatstelijk gewijzigd bjj Kon. Besluit van 23 Juni 1937 (St.bl. nr 348), is van overeenkomstige toepassing. Artikel 6. Ontslagen ambtenaren, die op grond van hun werkzaamheden bui ten den openbaren dienst in hun levens onderhoud kunnen voorzien, genieten de uitkeeringen, bedoeld in de artikelen 2 tot en met 5, slechts gedurende den tijd, dat hun ingevolge het Kon. Besluit van den 3en Augustus 1922 wachtgeld toe komt. Het bepaalde bq artikel 3, lid 2, van genoemd besluit is van overeenkom stige toepassing. Artikel 7. Het pensioen komt ten laste van het lichaam, voor welks rekening de laatstgenoten bezoldiging was. Artikel 8. De Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied be houdt zich het recht» voor om in bepaal de gevallen een regeling te treffen, wel ke afwijkt van het bepaalde bij de arti kelen 2 tot en met 7. Artikel 9. Van het tijdstip af, waarop de ontslagen ambtenaar recht op pen sioen zou hebben verkregen, wanneer hq niet overeenkomstig het bepaalde bij ar tikel 1, ware ontslagen, wordt het pen sioen vastgesteld overeenkomstig het be paalde bij deze instructie, vervangen door het wettelijk pensioen. Artikel 10. De ontslagen ambtenaar kan overeenkomstig het bepaalde bq ar tikel 43, lid 2, in vèrband met het bepaal de bij artikel 95 van de Pensioenwet 1922 (Staatsblad nr 240) een verzekering sluiten. Voor het geval de ontslagen ambtenaar reeds voor het werking tre den dezer instructie een zoodanige ver zekering heeft gesloten, is het bepaalde bij artikel 43, lid 2, van de Pensioenwet 1922 van overeenkomstige toepassing. Artikel 11. De bedragen, welke op grond van deze instructie moeten worden uitgekeerd, worden door den secretaris generaal van het departement van Bin- nenlandsche Zaken vastgesteld. Artikel 12. (1) Deze instructie is gis teren in werking getreden. (2) Zij kan ook worden toegepast in die gevallen, waarvoor de Rijkscommissaris voor het bezette Nederlandsche gebied reeds een regeling heeft getroffen. scholen in de kom 221 leerlingen hieraan deelnemen. Voor de school op het ge hucht Spui is de afstand tot de zwemin richting te groot. Dank zq de aanwezigheid van een ge- outilleerde bad- en zweminrichting (die door particulier initiatief, onder moei lijke omstandigheden werd tot stand ge bracht) de volle medewerking van het bestuur daarvan, alsmede van de zqde der Scholen en het enthousiasme, waar mee deze zaak van genoemde zijden werd ontvangen, heeft de voorbereiding, on danks de vele moeilijkheden, die zich hierbij, vooral in een tijd als deze, voor doen, een vlot verloop gehad. Zierikzee. Noodlottigeval. Dins dagmorgen was de loodgieter A. W. aan het werk in een dakgoot van de sigaren fabriek der fa Koevoets en Zonen aan de Verrenieuwstraat alhier, toen plotse ling de goot afbrak, met het noodlottig gevolg, dat W. naar beneden stortte en met zijn lichaam terecht kwam in een uitstekende punt van een ijzeren hek. In deerniswekkenden toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Noordgouwe vervoerd. bezoeker een sigaar aan, om vervolgens werktuigelijk heeft Klaas de sigaar aangepakt en vuur gegeven te vra gen: Zie je den toestand niet al te som ber in, Bakker? Ik weet wel, dat velen het moeilijk hebben in dezen tijd, maar ze houden het hoofd toch boven water. Klaas gaat dan vertellen. Hij deelt mede, hoe de zaken staan; hoe het ge komen is dat de toestand van thans er is. Hij klaagt er over, dat de eigen men- schen, de leden der gemeente ook, heb ben meegeholpen, hem naar den onder gang te voeren. Zij laten zijn zaak links liggen. Uit beleefdheid spreekt hij niet over mevrouw van den dominee, maar dominee Nelissen voelt de verwijten en, het zij tot zijn eer gezegd, hij schaamt ziich Er helpt geen ploeteren tegen, do minee. We gaan naar bed en staan op met de gedachte, dat elke week de laat ste kan zijn. Het valt niet gemakkelijk, te berusten, maar toch geeft God tot nu de kracht er toe. Wat er moet gebeuren, als het zoover komen mocht, ik weet het niet, maar ik weet wel, dat een ouderling niet failliet moet gaan, al is het ook ge heel buiten zijn schuld. En dat is het. God is mijn getuige, dat we al het moge lijke hebben gedaan, om de krach te ont komen. Maar die komt, we kunnen het niet anders zien, de zaak is zoo duidelqk als wat. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 5