II bespaart tijd en geld Kerknieuws Adm. van „De Zeeuw" Goes Onderwijs Telegrammen Burgerlijke Stand Posterijen H, C Koch Jr., chirurg en vrouwenarts te Goes, ge promoveerd tot doctor in de geneeskunde. De Vrije Universiteitsdagen. ZONDER PRIJSVERHOOGiNG Rijks Hoogera Burgerschool ie Goes. Aanwijzing voor de komende Metaal-inlevering. Alloop Verknopingen en Aanbestedingen N?d. Herv, K&rk. Beroepen: te Oterdum (Gr.), cand. H. J. van D(jk te Hilversum. Geref. Kerken. Tweetal: te Zeist (3e pred. pl.), C. P. Boodt te Leerdam en J. L. Wielenga te Laren. Hulppredikers. Cand. M. N. de Wolf heeft de be noeming tot hulpprediker der Geref. Kerk te IJsselstein (U.) aangenomen. Cand. H. J. Swierts. De classis Tholen heeft peremptoir ge ëxamineerd en toegelaten tot den Dienst des Woords en der Saccramenten, cand. H. J. Swierts, hulpprediker te Vlissin- gen, beroepen predikant bij de Geref. Kerk van Tholen. NED. HERV. KERK TE DEN HELDER De Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeen te te Den Helder, besloot in verband met de tijdsomstandigheden voorloopig de vacature van Ds F. W. J. van der Poel, die naar Zierikzee vertrok, niet te vervullen, doch tijdelijk een hulppredi ker aan te stellen. KERKELIJKE RONDZENDBRIEF. Namens de Duitsche Evangelische kerk zond Bisschop Dr Th. Heckel den volgen den rondzendbrief aan de kerken in het buitenland: „De beslissing van den Führer heeft ons diep ontroerd. Met eerbied en ver trouwen zien wij op tot den Fühter, die den strijd tegen den bolsjewistischen geesel der menschheid aanvaard heeft. Zijn proclamatie is een overweldigend getuigenis van de grootte en den ernst dezer beslissing. Waar wij ons ook be vinden, strijden of werken, willen wij ons haar waardig betoonen. Wij willen nog getrouwer worden in woord en daad, in gehoorzaamheid en discipline. Wij willen ook geen oogenblik vergeten, hoe het bolsjewisme de Orthodoxe Christenheid en onze Duitsche Evangelische geloofs- genooten in Rusland vervolgd en gepij nigd heeft. De geesten van al degenen, die door het bolsjewisme werden uitge moord, zullen al3 getuigen van dezen rechtmatigen strijd met ons zijn. God de Almachtige, die de gerechtigheid lief heeft en de boosheid haat, zal deze wa penen zegenen. Met het Lutherlied is het dappere Finsche volk in zijn vorigen vrij heidsstrijd gegaan. Heden heffen wij het gemeenschappelijk aan: „Een vaste burg is onze God!"" tergebrek te lijden, daar de Japansche aanvallrs volle treffers op de waterre servoirs hebben geplaatst, evenals op de electrische centrales, waardoor de heele stad zonder stroom is. Volgens dezelfde bron hebben de Japanners in die vier dagen meer dan tweeduizend licht ont plofbare bommen op de stad laten vallen, waardoor alle verkeer werd verlamd. De sirenes huilen dag en nacht. Alexandrië. Het aantal uit het gevaarlijke gebied van Alexandrië en het Suëzkanaal weggeleide personen bedraagt ruim 325.000. Moeilijkheden ontstaan vooral met het transport, het onderbrengen en de, verzorging van de vluchtelingen. In de nabijheid van Alexandrië zijn voorloopige kampen in gericht. Het oeconomische leven der stad heeft, naar het D.N.B. uit Stamboel ver neemt, door het sluiten van talrijke win kels, werkplaatsen en fabrieken zeer ge leden. door uw advertentiën in andere bladen te plaatsen door bemiddeling van de Heden is aan de Rijksuniversiteit te Leiden gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde de heer H. C. Koch Jr, chirurg en vrouwenarts te Goes. Het proefschrift, waarop de promo tie plaats had, is getiteld: „De invloed van de actieve leiding der baring op de kindersterfte". Heinricht Christoph Koch werd 30 Juli 1904 te Amsterdam geboren-en stu deerde aan de Gemeente-Universiteit te Amsterdam. Op 1 October 1930 deed hij zijn arts examen, waarna hij zich te Amsterdam verder specialiseerde als chirurg en vrouwenarts. In Mei 1934 associëerde hij zich met dr Huese te Goes. In zijn ruim zevenjarige practijk heeft hij zich" een kring van dankbare patiënten mogen verwerven. Mobilisatie en oorlog (dr Koch was ook reserve-officier van gezondheid), heb ben, zooals vanzelf spreekt, zijn studie bemoeilijkt. Daarom te meer is er reden tot hartelijken gelukwensch. Ondanks den arbeid aan de practijk verbonden en allerlei tegenslag, o.a. als gevolg van bovengenoemde omstandigheden, is dan nu het gestelde doel bereikt. Het proefschrift, dat dr Koch opdroeg aan zijn ouders, zijn vrouw en zijn zoon, heeft tot doel, na te gaan, welke betee- kenis aan de actieve leiding der baring toekomt. In de samenvatting wordt o.a. gezegd: Na een historische inleiding, waaruit blijkt, dat vele van de in Leiden toe gepaste maatregelen, die te samen het Leidsche actieve principe vormen, reeds van ouden of zeer ouden datum zijn, worden deze verschillende maatregelen afzonderlijk aan de hand van eenige lite ratuur besproken. Wij berekenden het percentage van de doodgeborenen in Nederland over het zelfde tijdvak, als dat, hetgeen wij voor •Leiden bestudeerden, op 2,547. Voor het eigen Leidsche materiaal vonden wij I,720. Reeds de totale cijfers zijn in Leiden beter dan in Nederland. De reden voor een dergelijk beter cijfer is ten deele te zoeken in een zorg vuldiger toezicht gedurende de zwan gerschap, waardoor de praenatale zorg zijn gunstigen invloed kan ontvouwen. Het gevolg hiervan was, dat er in Lei den in 0,901 der bevallingen een kind ter wereld kwam, dat reeds vóór het begin der baring dood was, terwijl dat cijfer voor Nederland 1,420 bedraagt. Voor een ander gedeelte berust het op de goede en actieve behandeling tij dens de baring. Zoo stierf tijdens de baring in Nederland 1,084 der kin deren, tegen 0,678 in het Leidsche materiaal. Hieronder zijn een aantal ge vallen, waarin de dood van het kind wel gedurende de baring optreedt, maar niet een gevolg is van de baring als zoodanig. Voor de door de baring gestorven kin deren vinden wij in Leiden 0,651 Een vergelijkingscijfer voor het geheele land hebben wij niet kunnen vinden. De snellere en technisch betere hulp, welke in een Universiteit aan de vrou wen verstrekt kan wórden, doet het aan tal kinderen, dat tengevolge van een liggingsafwijking sterft, ten opzichte van geheel Nederland belangrijk vermin deren. De conclusie, waartoe wij in dit proef schrift komen, is tweeledig: a. Iedere aanstaande moeder moet de gelegenheid hebben een goede praena tale zorg te genieten; b. de door de Leidsche verloskundige kliniek ontworpen en gepropageerde ac tieve methode geeft volgens de boven staande berekeningen betere resultaten dan een meer conservatief ingestelde leiding der baring. VLIEGTUIGONGEVAL IN AMERIKA. NEW-YORK (D.N.B.) Bij een botsing i tusschen twee lesvliegtuigen in Augusta zijn drie inzittenden gedood. Een leer ling-vlieger wist met een parachute tij dig den grond te bereiken. ENGELSCHE VLIEGTUIGEN BOVEN WEST-DUITSCHLAND. BERLIJN (D.N.B.) Het Britsche lucht- wapen is in den afgeloopen nacht met zwakke strijdkrachten naar West- Duitschland gevlogen. Er werden bri sant- en brandbommen geworpen. De bevolking leed geringe verliezen aan dooden en gewonden. Militair-economi sche schade is volgens tot dusver ont vangen berichten niet ontstaan. FRANSCHE VISSCHERSSCHEPEN IN PEN GROND GEBOORD. PARIJS (D.N.B.). Twee Fransche vis- schersschepen, welke waren uitgevaren om tonijn te vangen, zijn in den grond geboord, zoo meldt de Matin". De op varenden der beide schepen vertelden, dat de schepen door een Engelsche duik boot werden aangehouden. De Engel- schen vroegen den Franschen visschèrs in de reddingbooten te gaan, waarop de schepen werden getorpedeerd. De in de reddingbooten ronddrijvende bemannin gen konden worden opgepikt. CHRISTELIJK SCHOOLCONGRES Naar men ons mededeelt, ligt het in de bedoeling van het Groot-Comité tot j organisatie van Christelijke Schoolcon- gressen onder het bekende voorbehoud GOES. Huw.-aang.: Marinus Pieter Kiel, 49 jaar en Jacomina de Pree, 46 j. te Hoedekenskerke. Over de maand Juni 1941. NISSE. Ondertrouwd: 25, Pieter Koole te Driewegen en Christina Pieternella Hoogesteger te Nisse. Van 28 Juni5 Juli. OOSTKAPELLE. Geboren: Cornelis Piet z. v. Jan Maartense en Christina Moens; Hendrik z. v. Hendrik Dierickx en Petrolla Theodora Johanna van Gee- nen; Josina Corelia d. v. Johannes Hen- drikse en Maria Mechelina Stroosnijder. Ondertrouwd: Gerrit Geerse 24 j. jm. en Johanna Schoe 21 j. jd. Overleden: Maria Adriana Wesdorp, 71 j., vrou wvan A. Hertogs. Een kleine advertentie in de rubriek „Vraag en Aanbod" kost slechts 55 cent bij vooruitbetaling. op 30 en 31 October van dit jaar te Utrecht een Christelijk Schoolcongrcs te houden. He* Bestuur dringt er op aan, dat men op de scholen by het vaststellen van de herfstvacantie, voor zoover mo gelijk, met de genoemde data rekening houde. Examens. R. U. te Leiden: Candidaat theologie: de heer E. J. Fokkema te Delft. Doctoraal theologie de heer J. A. van Nieuwenhuizen te Leiderdorp (cum lau- de). Candidaats wis en natuurkunde, letter k: de heer C. L. Deelder te Vlis- s i n g e n. Oe 61ste jaarvergadering van de Ver- eeniging voor Hooger Onderwijs op Ge ref. Grondslag was zeer druk bezocht. Uit alle deelen des lands waren de vrien den van deze Hoogesehool ter jaarverga dering gekomen. De voorzitter, Prof. Dr G. Ch. Aalders van Hilversum, herdacht met een enkel woord het in den afgeloo pen nacht overleden lid der regelings commissie, den heer C. J. Lambooy. Met vreugde memoreerde spr. het feit, dat de V.U-. voor het eerst in haar ge schiedenis haar studentental tot boven de 700 stijgen zag, waardoor zij niet meer tot de kleine universiteiten behoort. Het jaarverslag werd zonder discus sie goedgekeurd. Tot lid van het bestuur werd gekozen in de vac. van Dr J. J. C. Dijk, die niet hedkiesbaar was, dhr J. D. F. van Halse- ma, notaris teAssen, en tot lid van de commissie van toezicht op het geldelijk beheer in de vac. W. de Vries Gzn. de heer M. R. Boon, makelaar te Amster dam. Rede Ds T. Ferwerda. Zooals wij gisteren meldden, heeft Ds T. Ferwerda, de laatste spreker op de Vrije Universiteitsdagen een rede ge houden over: „School en leven". Naar de populaire opvatting, die vrij- j wel algemeen onder het volk leeft i aldus spr. liggen wetenschap en prac- j tijk, school en leven ver uit elkaar*. Er is echter een band tusschen we- tenschap en volk, tusschen school en leven, die vrijwel uniek is in de wereld. Dat die band tusschen kennis en leven door God zelf is gelegd, blijkt duidelijk uit Genesis 2, waar Adam de opdracht ontvangt, aan de dieren namen te geven. Natuurlijk zijn dit geen willekeurig ge kozen klanken geweest, maar namen die het wezen en den eigen aard van ieder dier in duidelijk verstaanbare taal uit drukten. Maar om ze zoo te kunnen noe men, moet de mensch in den staat der rechtheid een intuïtief, onmiddellijk in zicht hebben gehad in het wezen en den zin van Gods schepselen. Het onmiddel lijk besef is evenwel door en met den val j verloren gegaan en hieruit is de behoefte aan de school geboren. De school is er om de zonde. Wat Adam spontaan en zonder inspanning, als kennis in' zich op nam, dat moet de mensch zich nu ver- werven ten koste van zwaren geestesar beid in het zweet des aanschijns. Maar wat erger is: door de zonde is de menschelijke wetenschap tegen Gods opdracht in verzet gekomen. Zij onder zoekt de dingen los van Hem, uit Wien, door Wien en tot Wien zij zijn. Toch wordt hiermee de opdracht van Genesis 2 niet krachteloos gemaakt. Het is de tweede Adam, Christus, die haar uit de machteloos geworden handen van den eersten Adem overneemt, uitvoert en voleindigt, en die door Zijn Geest Zijn volk ertoe bereid en bekwaamt, Hem hierin te dienen. Zijn Woord is de eeuwi- ge fontein van het eenige richtsnoer van alle waarachtige wetenschap. Hij is het, die door alle eeuwen heen, ook in dezen tijd, Zijn volk leert, de din gen bij hun waren naam te noemen, dat is: te spreken van de groote werken Gods. Zwijgen zou ons hier schuldig stellen voor God. Zoo staat aldus besloot spr. daar de school midden in ons le ven als een wel gebrekkig, maar onmis baar en zegenrijk hulpmiddel dat ons in staat stelt om in, en dikwijls' tegenover de wereld, de deugden te verkondigen van Hem, die ons uit de duisternis heeft geroepen tot Zijn wonderbaar licht. plaatsing van advertentiën in alle bladen. Administratie „De Zeeuw". Rijkspostspaarbank. Opgave betreffende het kantoor der posterijen te Goes. In den loop der maand Juni 1941 werd aan bovengenoemd kantoor inge legd f 40.430,25, en terugbetaald f 59.451,96. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 19.021,71. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 17. Opgave betreffende het kantoor der posterijen te Middelburg. In den loop der maand Juni 1941 werd aan bovengenoemd kantoor inge legd f 56.741,91, en terugbetaald f 66.575,82. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald f 9.833,91. Het aantal nieuw uitgegeven boekjes bedraagt 35. OVERGANGSEXAMENS Aan de Ryks Hoogere Burgerschool te Goes werden bevorderd van de le naar de 2e klasse de navolgende leer lingen Aa. Mtj. Bakker, Corry Bal jé te Goes; A. A. de Boo te Kwadendamme; Fr. L. Burger, J. C. van Dalsen, Aa. Ma. Dale- boudt, Ha. Aa. Dekker, S. Duvekot, W. J. Everse, allen te Goes; M. E. de Groe ne, WilhelminadorpMarie A. Ja. de Groof te Kloetinge; A. R. de Lange, H. Merison, A. L. de Munck, Ca. Ha. van de Weert, Boukje Oosterloo, allen te Goes. J. J. van Arenthals te Kats; P. J. Bal- kénende te Biezelinge; Fr. J. de Boo te Kwadendamme; P. van Boven te Ierse- ke; Marijke Doekes te Kloetinge; Ca. Ha. van Dijk te WolfaartsdijkD. W. den Herder, J. D. Jonkers beiden te Goes; A. Jonkheer, te Ierseke; A. W. J. Kakebeeke te Goes; P. C. Pols, Ierseke; J. S. Reedijk, Fr. de Rijk, D. W. Smalle- gange, allen te Goes; J. P. Sonke te Kruiningen; J. M. Verlare te Ierseke; Wa. Voskuil, te Kapelle bij Goes; Aa. Wa. Wattez te Goes, G. Fr. van Wille- gen te Kapelle bij Goes; H. Wilschut, J. M. J. Wortman, Ma. H. Pusch, allen te Goes. Van klasse 2 naar klasse 3: J.. J. Allaart te KrabbendijkeJ. de Bart te HeinkenszandG. van den Berg en A. S. J. Dekker, beiden te Goes; J. A. Duininck te 's GravenpolderA. van der Ende, te Goes; P. M. Felius, Kloetinge; J. Geensen te Goes; W. Fr. Jansen Ver- planke te KruiningenP. Joosse te Goes J. M. A. Kole te Hoedekenskerke; N. P. Leendertse te Hoedekenskerke; Willy v. Krieken, H. Merison, M. E. Nordlohne, allen te Goes; J. de Rijk, Baarland; Ca. Wa. Verbrugge, te Kruiningen; B. C. den Exter v. d. Brink te Goes; A. J. Gle- rum te Wemeldinge; J. de Graag te Goes; M. Goud te Schore; H. Nieuwen- huize te Kapelle; Ja. D. Ch. Ja. van Oos ten te Ierseke; D. Oranje en G. Phaff beiden te Goes; Ma. M. Ca. Polderman en L. W. Provoost, beiden te Kruiningen Sa. Ca. Salomé, te Kortgene; J. Staal te Wilhelminadorp; Mtj. J. Traas, te Waar de; P. Verhage te Kruiningen. Van klasse 3 naar klasse 4: Ja. J. Bazen, A. P. Buijs, Aa. Sa. Du vekot, J. M. Geense, Ja. Ma. Haeck, C. J. van Heel allen te Goes; C. de Jonge te 's HeerenhoekW. de Jonge te GoesJa. Sa. Kosten te Kruiningen; Fr. M. Kui per te Goes; J. A. N. Lenshoek te Kloe tinge J. van der Maas te Waarde, G. A. Markusse te, Kortgene; H. J. Meijer, te Kruiningen; G. Middelman te Goes; Ja. Ja. Mol, te Wolfaartsdijk; I. de Munck, te Borssele; Ca. Ja. Ha. Steketee te Baarland; J. Th. Steketee, J. L. Ver- hoeks, P. J. Tórbijn, allen te Goes; P. H. van der Weele te Kolijnsplaat; W. D. de Bruine, te Vlissingen; Ga. den Dekker, 's Gravenpolder; Ca. Ga. Dieleman te Heinkenszand; P. Goudzwaard te Kort gene; A. Ca. van Heel te Goes; W. den Herder te WolfaartsdijkAa. M. van der Hooft te Kloetinge; Ea. Aa. Ja. Ga. Looijen, C. M. J. Meijler, beiden te Goes; K. Minnaar te 's GravenpolderJ. P. Mol te Kapelle bij Goes; C. E. van den Pol te Goes; W. J. van de Ree, Hoede kenskerke; Wa. Ja. Snoek, Ga. Aa. Ja. van Strien, beiden te Goes; M. G. Trom melen te Lewedorp; Aa. Ma. Sa. van Zweeden te Goes, A. J. van Zweden te Kapelle bij Goes. Van klasse TVB naar VB: C. Blomaard te Kloetinge; A. S. J. Dekker, J. A. van der Does, beiden te Goes; G. F. Felius te Kloetinge; F. M. Franken te Goes; Ja. Ma. Heijboer te Wolfaartsdijk; P. E. Huisstede te Wil helminadorp; C. P. J. van Iwaarden te Kruiningen; J. L. Melse te Goes; M. Nieuwenhuize, te Kapelle bij Goes; Mtj. Ossewaarde, P. J. Ruisaard, J. Rus, al len te Goes; E. en J. C. van der Velde, Wolfaartsdijk; J. Vermaas, te Goes, W. A. de Vos te Goes. Van klasse IV A naar klasse V A A. A. Allaart te Krabbendijke, Fr. Ca. Birkhof te Goes; J. A. C. van Burg te Waarde, G. van Dijke te Goes; J. L. van Elsacker te Krabbendijke; P. Groenen dijk te Goes; P. W. de Lange te Goes; J. J. Maas te KrabbendijkeEa. Ma. Oele te 's Gravenpolder; J. J. van der Sande, Ma. Steketee beiden te Goes; H. J. de Vos te Wolfaartsdijk. i WAT DE PARTICULIER DIENT TE DOEN. Dr H. E. van Gelder, die als onder voorzitter der rijkscommissie van advies in zake de musea belast is met de lei ding van de keuring van metalen voor werpen van kunst-, historische of weten schappelijke, welke niet behoeven te wor den ingeleverd, geeft de volgende aan wijzingen: 1. De particulier moet zijn bezit aan koperen, bronzen en tinnen voorwerpen voor zoover deze niet nagelvast zijn of grootendeels uit ander materiaal bestaan, of in gebruik en on vervangbaar zijn nagaan, om te zien, a) welke voorwerpen moeten worden ingeleverd; b) of hij voorwerpen bezit, die wel moeten worden aangemeld doch niet be hoeven te worden ingeleverd; c) of hij voorwerpen bezit, welke zoo wel van aanmelding als van inlevering vrijgesteld zijn. 2. Wachten op de oproeping door den burgemeester om voorwerpen te komen inleveren. 3. Heeft hij stukken onder zich, be- hoorende tot de onder 4 genoemde soor ten, dan behoeft hij deze niet met de andere in te leveren, maar dan vraagt hij, als hij verschijnt op de oprooping van den burgemeester, een formulier II. Hierop vult hij thuis deze stukken in, met opgave van de reden waarom hij meent, dat zij vrij van inlevering zijn. 4. Voor vrijheid van inlevering komen in aanmerking: a. zaken van kunstwaarde (oud en nieuw); b. zaken van geschiedkundige waarde (oud en nieuw); c. zaken van wetenschappelijke waar de (oud en nieuw).; d. antiquiteiten, dat wil zeggen: voor werpen van cultureele waarde, ouder dan circa 75 jaar; e. naar kunstenaarsontwerp of onder kunstenaarstoezicht uitgevoerd handwerk van jonger datum; f. in brons of ander metaal gegoten beeldhouwwerk (ook bijzondere pennin gen) van bekende kunstenaars; g. waardevol volksgoed, volkskunst; h. waardevolle oude en nieuwe niet Europeesche (o.a. Indische) kunst en volkskunst. 5. De ingevulde formulieren moeten binnen acht dagen bij den burgemeester worden terugbezorgd. 6. Daarna wacht hij af tot hij de be slissing van den museumdeskundige die het recht heeft om bij den aanvra ger de aangemelde voorwerpen te komen bezichtigen bij den burgemeester in ontvangst kan nemen. 7. Voor inlevering komen dus wel in aanmerking, namaakantiek, fabriekma tige niet door kunstenaars ontworpen voorwerpen en vaak ten onrechte als kunstnijverheid beschouwde, Indische, Chineesche of JapanSche bazaar-artikelen en dergelijke. Ook natuurlijk oude voor werpen zonder cultureele waarde. Een particulier, die uit wetenschappe lijke of kunstoverwegingen een „verza meling" heeft bijeengebracht, welke meer dan 50 stuks omvat, kan aanstonds een formulier IV vragen. Voor stukken, die niet tot de verzameling behooren, handelt hij als alle anderen. Hij levert ze in, ten zij zij onder de „vrijstellingen" vallen. 1. Antiquairs en kunsthandelaars leve ren evenals andere winkeliers bij den burgemeester een staat van hun winkelvoorraad in. 2. Zij specificeeren die naar: a. antiquiteiten; b. kunst van de 19e en 20e eeuw; c. waardevol volksgoed, volkskunst; d. exotische kunst; e. datgene, wat noch kunst, noch waar devol volksgoed of exotische kunst is. 3. Zij geven van de onder de „vrijstel lingen" genoemde voorwerpen de in- koopswaarde op. 4. Voor hun persoonlijke bezittingen (verzamelingen en huisraad) handelen zij als de particulieren (zie boven onder particulieren). Vrijstellingen. Geheel vrijgesteld van aanmelding en inlevering zijn de volgende voorwerpen. 1. Openbare monumenten en gedenk- teekenen. Hieronder worden mede begre pen gedenkplaten e.d. 2. Kerkklokken. Hieronder worden mede begrepen torenklokken en cai'il- lons. 3. Voor den eeredienst bestemde ge- bruiks- en andere voorwerpen in kerken en kapellen. 4. Orgels en hun onderdeelen. 5. Hetgeen behoort tot eenige volks dracht. Hieronder worden mede begre pen bestanddeelen van tuig van last- en trekdieren, voor zoover daaraan uit een oogpunt van volkskunde bijzondere be- teekenis moet worden toegekend. 6. Ordeteekenen en eereteekenen. Hier onder worden mede verstaan gedenk- en eere-penningen, voor zoover deze een bij zondere historische of kunstwaarde heb ben. 7. Gangbare munten. 8. Wetenschappelijke instrumenten en leer- en hulpmiddelen, in gebruik en on vervangbaar bij laboratoria, scholen, in richtingen voor kunst- en nijverheids onderwijs, kunstenaarsateliers, zieken huizen, sanatoria, artsen, inrichtingen voor tandheelkunde, studenten enz. Ten slotte zij nog vermeld, dat het aan het departement van Opvoeding, Weten schap en Cultuurbescherming (Oostduin- laan 2 te 's-Gravenhage, tel. 116390 inter com. M M M) gevestigde bureau onder leiding van Dr H. E. van Gelder uitslui tend inlichtingen aan burgemeesters en andere autoriteiten verstrekt. Kloetinge. Donderdag is alhier ten ver zoeke van de Familie C. Beenhakker Nieuwenhuijse aldaar, ten overstaan van den notaris E. C. van Dissel te Goes, publiek verkocht, onder Kloetinge: 1. Woonhuis en erf aan de Lewestraat A no. 32 (erfpacht tot 1974), groot 2 A. 85 c.A. Kooper de heer O. Yerstrenge te Goes voor f 1720. 2. Woonhuis en erf, aan de Lewestr. A no. 35 (erfpacht van 1974), groot 2 A. 75 c.A. Kooper de heer D. Torenaar, al hier voor f 2330. 3. Woonhuis en erf aan de Lewestraat A no. 38 (erfpacht tot 1974), groot 3 A. 50 c.A. Kooper de heer C. de Jonge Mz, alhier voor f 2008. 4. Huis en erf,i aan de Schoolstraat A no. 150-151, groot 2 A. 51 c.A. Kooper de

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3