Wanneer verduisteren? Uit de Provincie Jeugddag van het Verbond van Chr. Jonge Vrouwen en IVIsisjes-Vereenigingen. Geref. M.V. in Zeeland. a Hoofdpijn en Kiespijn. DRUK BEZOEK. Prov. Toogdag te Goes. MIDDELBURG. Belastingfaciliteiten oorlogsgedupeerden. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. ORGANISATIE VAN DEN MIDDENSTAND. Dinsdag heeft de -Nederlandsche Mid denstandsbond een druk bezochte alge meens vergadering gehouden te Utrecht. De bondsvoorzitter memoreerde in zyn openingsrede, dat de middenstandsor ganisaties, ook plaatselijk, na 15 Mei 1940 onmiddellijk de hand ean den ploeg hebben geslagen. De stichting van de Nederlandsche Middenstands Centrale, zei spr., blijkt goed te zijn geweest. De bondssecretaris, de heer Swager- man, heeft over „De voorbereiding van de komende organisatie van het be drijfsleven" een beknopte inleiding ge houden. Spr. gaf een overzicht van de in deeling van het bedrijfsleven in zes hoofdgroepen, van de taak en alle be voegdheden der nieuwe organen, aan de hand van de verordening en de uitvoe ringsbesluiten met betrekking tot de organisatie van het bedrijfsleven. De hoofdgroep „Handel" zal in vier groepen worden ingedeeld, n.l. „groot handel", „detailhandel", „markt- en straathandel" en „tusschenpersonen". Dr W. L. Groeneveld Meijer, admini strateur van het pedartement van Han del, Nijverheid en Scheepvaart, chef van de afdeeling middenstand van dat de partement, sprak vervolgens de verga dering toe. GEEN RADIO-UITZENDINGEN VAN DE GULDENSPORENSLAGHER- DENKING. Naar men van de zijde van den Ne- derlandschen omroep meldt, vervallen alle uitzendingen op 11 Juli a.s., welke betrekking hebben op de herdenking van den Guldensporenslag. INZAMELING ROODE KRUIS. Het A. N. P. meldt: De landelijke leiding van de nationaal- socialistische vrouwenorganisatie die in de afgeloopen week de inzameling voor het Duitsche Roode Kruis heeft georga niseerd, verzoekt ons mede te deelen, dat zij besloten heeft een gedeelte van de ingekomen gelden te bestemmen voor de Nederlandsche oorlogsinvaliden. BOMMEN EN BRANDPLAATJES NEERGEWORPEN. Vier zwaar gewonden. Gisternacht vlogen verscheidene En- gelsche vliegtuigen boven ons land. Behalve brisant- en brandbommen werden ook vrij veel brandplaatjes neer geworpen. De daardoor hier en daar ont stane bosch- en heidebranden werden snel gebluscht. Door luchtdruk ontstond hier en daar ook nogal glasschade. In een stad in Limburg werd een huis vernield en in brand gezet. Helaas wer den vier der bewoners van dit huis zwaar gewond. II Veilig en vlug als geen ander helpen hierbij altijd een poeder of cachet vanMijnhardt. Mijnhardt's Poeders per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Ca chets, genaamd „Mijnhardtjes" Doos 10 en 50 ct. VRIJDAG 11 JULI. 's Morgens tot 5.29 u. 's Avonds van 22.01 u. In Goes werd gisteren een jeugddag gehouden voor jeugdclubs aangesloten bij het Verbond van Chr. Jonge Vrou wen en Meisjesvereenigingen. Deze dag werd bezocht door 476 meisjes met hun leidsters, allen uit Zeeland. Van 10.30 tot 11 uur werden de deelneemsters ont vangen en kregen allen een consumptie. Tegen 11 uur werd begonnen met de li turgie en een openingswoord door mevr. v. d. Maden uit 's Heer-Hendrikskinde ren. Mevr. v. d. Maden sprak naar aan leiding van een paar regels uit het „Ver bondslied": „Toegewijd aan Hem alleen, Gaan wij vol vertrouwen verder". Hierna volgde een welkomstwoord aan al de leidsters en meisjes die dezen dag be zochten. Daarna vertelde mevr. v. d. Waa uit 's Heer Arendskerke iets over het Ver bond en de beteekenis van het insigne. Tegen 12 uur werd gepauzeerd. Na de pauze ging men naar 's Heer Hendrikskinderen om daar op de weide van den heer J. Vermeule den dag ver der door te brengen. Hier werd begonnen met reidansen onder leiding van mevr. Bunjes uit Borssele. Daarna was er een wedstrijd in het uitbeelden van versjes. Hierna deden de jeugdclubsters uit Bors sele nog een paar reidansen. Toen werd er nog een mooi verhaal verteld door mevr. E. J. Jansen-Vos. Tenslotte dankte de presidente van de P.O. voor Zeeland mevr. S. Bakker Jonker, allen, die aan dezen geslaagden dag hadden meegewerkt. In het bijzon der werd een woord van dank gebracht aan mevr. v. d. Maden, die voor een groot deel deze dag in elkaar gezet had en mevr. Bunjes voor haar eminente leiding bij de reidansen. Deze mooie dag werd besloten met dankgebed en het zingen van nr 10 uit „Blyde Stemmen". Met het heerlijke zomerweer maakt ieder graag een uitstapje en zit men liefst niet in een warme zaal eenige uren in vergadering bijeen. De Gereformeerde meisjes in Zeeland hebben gisteren bewezen, dat zij zeer ge steld zijn op een uitstapje, doch dat zij ook, ondanks de hitte, hun provincialen toogdag niet willen overslaan. Honderden meisjes uit alle deelen van onze provincie hadden gehoor gegeven aan den oproep, naar Goes te komen, om de Provinciale vergadering der Zeeuw- sche M. V. op G. G. bij te wonen. De vergaderingen waren drukker bezocht dan andere jaren, waarvan de oorzaak ongetwijfeld gezocht moet worden in het feit, dat de „groote" Bondsdag slechts door een beperkt aantal personen kon worden bijgewoond. De zaal van het Schuttershof was dan ook stampvol, toen de morgenvergade ring aanving. De morgenvergadering. Na gemeenschappelijk zingen, gebed en Schriftlezing, sprak de presidente Mej. M. v a n L u y k, te A x e 1, een ope ningswoord uit, getiteld: „Vertrouwen", waarin zij erop wees, dat, waar alles om ons heen schijnt te wankelen, ons rest het vertrouwen op God. Zonder dat ver trouwen is er geen toekomst en in dat vertrouwen op den Heere, Die nooit te leur stelt, willen wy den arbeid voort zetten. Vervolgens hield Mej. T. M e ij e r s, teSerooskerke, een inleiding over: „Volhouden", waarop een drukke be spreking over 't practisch vereenigings- leven volgde. Uit het jaarverslag van de secreta resse, Mej. M. Harinck, te Vlis- s i n g e n, bleek, dat er ondanks de moeilijkheden op de vereenigingen flink is gewerkt. De vereeniging te Rilland moest wegens te klein ledental worden opgeheven, doch overigens bleek het aan tal vereenigingen gelijk. De morgenvergadering, welke werd afgewisseld door samenzang en recita ties door verschillende Bondsvriendinnen werd besloten met het zingen van het le en 2e couplet van het Bondslied. In de pauze vereenigde men zich aan een gemeenschappelijke koffietafel, wel ke een geanimeerd verloop had. De middagvergadering. De middagvergadering was nog druk ker bezocht dan de morgenvergadering en de zaal was meer dan vol, zoodat ve len zich met een plaats in den tuin tevre den moesten stellen. Het was een bonte mengeling van fleu rige zomertoiletten en Zeeuwsche cos- tuums, hetgeen een vroolijken aanblik opleverde. De drukkende warmte ver mocht niets aan de stemming af te doen De presidente riep allen een hartelijk welkom toe, in 't bijzonder het Bonds- bestüurslid, Mej. J. F r a n c k e, de spre kers en den afgevaardigde van den ker- keraad der Geref. Kerk van Goes, waar na zij het woord verleende aan Ds G. Sraeenk van V 1 i s s i n g e n, voor het houden van zijn rede over: „C h r i s- t e 1 y k pessimisme en opti mism e". Rede Dg Smeerrk. Spr. ving aan met op te merken, dat dikwijls de vraag gesteld wordt of het leven nog wel zin heeft. Vooral sinds het werk van Sprengler: „De ondergang van het Westen", zijn velen gaan twij felen aan de toekomst van de wereld en van Europa. Dit pessimisme is een reactie op het grenzelooze optimisme, dat by den aan- van van onze eeuw nog by na oppermach tig was in ongeloovige kringen. Dit is, naar spr.'s overtuiging, de groote beteekenis van onzen tijd, dat God bezig is op een geweldige manier al het valsche optimisme te beschamen. Onze tyd toont de mislukking van de humanistische wysheld op elk gebied. Gods humor in dezen tyd is een lach en een traan. En wie die humor verstaat, hoort ook de noodiging boven de stor men uit: „Komt herwaarts tot My!" De Bybel is pessimistisch en optimis tisch tegelyk. Pessimistisch, inzooverre hy weinig verwacht van den mensch en ook in zijn toekomstverwachtingen. Kunnen wy in deze situatie nog op timistisch zijn? zoo vroeg spr. Ja, in de eerste plaats, omdat wij weten, dat Christus de leiding heeft. Daarom is er niets zinloos. Ook de af braak heeft zin. En alle lijden. 't Is onze Heere, onze Koning, die Geschiedenis maakt. Ons leven is geen zweven boven een afgrond van onzekerheden. Maar een voortgaan „met opgeritehten hoofde". Want Christus is ook nu met Zijn ver lossingswerk bezig. In de tweede plaats, aldus spr., blijft er voor ons altijd werk. En bij het trouwe werk hoort niet pas straks, maar ook nu al: de vreugde uws Hee- ren. Dat werk is ook niet ijdel. Door Christus te belijden, zullen wij ook ons vaderland tot een wezenlijke zegen zijn. Van het Kruis gaat kracht uit, totdat Christus komt! Verblijdt u in den Heere te allen tijde; wederom zeg ik u: Verblijdt u; aldus besloot spr, zyn met Aandacht gevolgde rede, Het slotwoord werd uitgesproken door Cand. W. H. J. de Boer, hulpprediker der Geref. Kerk van Goes, en droeg tot titel:„Met opgerichten hoof de". Spr. merkte op, dat thans meer dan ooit de nadruk wordt gelegd op de we derkomst van Christus. Wy leefden niet uit de konsekwenties van het geloof in Zyn wederkomst en beroofden ons daar door van veel kracht. De wederkomst opent wyde perspectieven en spr. herin nerde aan het antwoord van den Heid. Catechismus op de vraag: „Wat troost u de wederkomst van Christus?" Wij moeten op die wederkomst het oog ves tigen, want alles richt zich daarop. Christus wil de eindoverwinning weg dragen en de dag van Christus' glorie is ook de dag van onze glorie, want wij zullen dan tot volkomen zaligheid ko men. Het „Luctor et Emergo" geldt ook in geestelijk opzicht van al onzen arbeid, want ook met ons M. V.-werk zyn wij op weg naar de triumf. Er is maar één weg en dat is ons voorbereiden op de komst van Christus. Spr. besloot zijn ernstig woord met een opwekking om juist daarom den ar beid met opgerichten hoofde voort te zetten. In de middagvergadering hebben leden van de M. V. „Meisjesvreugd" te Middel burg eenige liederen gezongen, terwijl Mej. Cokkie Brandt op zeer ver dienstelijke wijze het „Onze Vader" ten gehoore bracht. Cand. de Boer sloot dezen prachtig geslaagden dag met dankzegging. WAAR FOTOGRAFEEREN VERBODEN IS. Blijkens mededeeling van den Orts- kommandant voor Walcheren en Zuid- Beveland te Middelburg is het voor de Nederlandsche bevolking op W a 1 c h e- r e n, alsmede in een gebied van 5 K M Oostelijk en Westelijk van het kanaal door Zuid-Be vel a n d, verboden, te fotografeeren en fototoestellen bij zich te hebben. Foto-toestellen van personen, die deze in de genoemde gebieden bij zich hebben, zullen in beslag worden genomen. RUILVERKAVELING. Gedep. Staten dezer provincie hebben tot plaatsvervangend lid der plaatselijke commissie, bedoeld in artikel 44 der ruil- verkavelingswet 1938, inzake de ruilver kaveling van het waterschap Kruiningen c.a., alsnog benoemd de heer L. Kosten- se te Kruiningen. DIRECTE BELASTINGEN. De ontvanger der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen J. C. v. Scha den is verplaatst van het kantoor der 'directe belastingen en accijnzen te Al- blasserdam naar het kantoor der directe belastingen te Vlissingen. SCHEEPJE MET GRAAN IN BESLAG GENOMEN. De marechaussee in den „zak" van Zuid-Beveland is weer op het spoor ge komen van een onwettig handeltje in graan. Verschillende boeren hadden aan een kettinghandelaar zakken tarwe verkwanseld en de geheele hoeveelheid, een flinke partij, was tenslotte geladen in een scheepje, dat onder Baarland aan den Schelde-oever lag. Toen het vaartuig goed en wel geladen was, greep de marechaussee in en nam schip en la ding in beslag. Het onderzoek, dat onmiddellijk begon nen werd, leidde tot de arrestatie van de landbouwers, die zich tot de ernstige ont duiking van de geldende bepalingen had den laten overhalen. Daar zij bekend heb ben, zyn zij weer op vrye voeten gesteld, maar ernstige straffen wachten hun nog. Het graan is te Goes opgeslagen. REKENINGEN OVER 1940. B. en W. stellen den raad voor voor- loopig vast te stellen de rekening 1940 van den Dienst van Gemeentewerken en die van den Reinigings- en Ontsmettings- dienst met nadeelige saldi van resp. f297,98 en f 14.497,50. O.N.D.A. SPEELT OP HET MOLENWATER. Vrydagavond is de beurt voor het wekelyksch concert op het Molenwater aan de Chr. Muziekvereeniging „Oefe ning na den Arbeid". Het programma, dat begint met Ps. 103 en eindigt met het Koraal „Eeuwig dank en eer", bevat verder een 8-tal nummers, die zeker heel wat doen ver wachten. Het korps speelt onder leiding van den nieuwen directeur, den heer J. Kousemaker. ALGEMEENE WONINGBOUW- VEREENIGING. In de algemeene vergadering van de Algemeene Woningbouwvereeniging is het 31ste jaarverslag, loopende van 1 April 1940 tot 31 Maart 1941 uitge bracht. Daarin merkt de secretaris-penning- meester, de heer W. C. Mullié, op, dat ook de vereeniging in Mei 1940 niet ge spaard werd, al is dan de schade, welke aan de woningen werd toegebracht, niet oinvangrijk te noemen. 'Erger was het met eenige der be woners, die op andere plaatsen der stad het slachtoffer werden van het oorlogs geweld. Meldde het verslag vorig jaar reeds, dat ten aanzien van het onder houd bezuinigd moest worden, thans moet het bestuur mededeelen, dat niet Het Bestuur der stichting „Getroffe nen Oorlogsgeweld Zeeland" wyst op de regeling die kort geleden is uitgegaan van het Departement van Financiën en die naar de overtuiging van het Bestuur voor velen een uitkomst zal zyn en te vens de oplossing van een onaangenaam en moeilyk op te lossen vraagstuk bevat. De regeling luidt: „Voor het belastingjaar 1940'41 zijn de aanslagen in de inkomsten- en ver mogensbelasting geregeld zonder dat hierbij rekening werd gehouden met de bijzondere omstandigheden, die kort na 1 Mei 1940 zijn ingetreden. Deze om standigheden kunnen er toe hebben ge leid, dat de opgelegde aanslagen met de draagkracht van de belastingplichtigen niet in overeenstemming zijn. De wet op de inkomstenbelasting komt in deze ge vallen te hulp indien een bedrijf of be roep werd „gestaakt" en het inkomen daalde beneden van dat, waarnaar de aanslag werd geregeld. Er bestaat een aanspraak op ontheffing, tenzij het inko men binnen drie maanden weer tot of boven genoemde grens is gestegen. Zij, die op ontheffing aanspraak mee- nen te kunnen maken, dienen zich vóór 1 Augustus 1941 tot den Inspecteur te richten. De Inspecteurs kunnen voor genoemd belastingjaar 1940'41 óók in andere gevallen voor het verleenen van afschrij ving van belasting tegemoet komen. On der meer geldt dit voor de gevallen, waarin een bedrijf of beroep niet werd gestaakt, doch aanzienlijk min der ging opleveren. De inspecteurs zijn gemachtigd een redelijke afschrijving van inkomstenbe- meer aan alle klachten gevolg zal kun nen worden gegeven, daar in vele geval len het benoodigd materiaal niet te ver krijgen is. Het bestuur vertrouwt dus, dat de bewoners de grootst mogelijke voorzichtigheid zuilen betrachten, voor namelijk bij het gebruik van kranen, schakelaars, trekkers W.C. e.d. Had men voorgaande jaren wel eens moeilijkheden ten opzichte van het ver huren der woningen, dit jaar moest het bestuur zeer velen teleurstellen. Men schreef dit jaar 59 nieuwe leden in, een aantal wat de laatste jaren niet meer is voorgekomen. Voor velen zal het zeer lang duren alvorens zij in aanmer king komen voor een woning der Ver eeniging. Voor het Complex Stijfselweg dekken winsten en verliezen elkaar. Voor den bouw Bagijnhof is het uit eindelijk verlies f 1176,86y2. GASTHUISBEG ROOTING 1940. De aan den Raad voorgestelde wijzi ging van de begrooting 1940 van het Gasthuis, vermeldt een belangrijke ver hooging van enkele uitgaafposten, in het bijzonder de duurdere voeding en de ver duisteringsmaatregelen betreffende. Het tekort groot f 5.311,37 kan uit het re servefonds gedekt worden. De verbouwing was begroot op f 94.500 doch vergde een bedrag van f 101.659. Tengevolge van de verhoogde hydrage uit het Werkfonds bedraagt het werke lijke nadeelige saldo echter slechts f 3.708,96. Begrafenis Ph. Wessels. Gistermiddag had op de algemeene be graafplaats de ter aardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van wylen den heer Ph. Wessels. Nadat de kist in het graf was neer gelaten, deelde Ds W. H. v. d. Vegt me de, dat overeenkomstig den wensch van den ontslapene deze teraardebestelling in alle rust en eenvoud en soberheid zou plaats hebben en dat slechts één per soon het woord zou voeren. Zóó wordt als het ware de lijn doorgetrokken, die steeds in het leven van den heer Wes sels te zien wa3: eenvoud. Spr. staat hier met vreugde. Dit lijkt vreemd, omdat de familie een groot ver lies lijdt, maar toch alle smart over het verlies wordt overschaduwd door de groote winst, die de overledene nu reeds in volle heerlijkheid heeft mogen zien. Over het afscheid nemen van den heer Wessels lag iets heerlyks en verheerlij- kends. Hy v/as in alles eenvoudig. Hij geloof de Gods Woord eenvoudig, leefde een voudig bij de beloften Gods en diende den Heere in allen eenvoud. Hij deed dit in zijn gezin, in Gods Koninkrijk, in de kerk, en in de Zondagsschool. Meer dan 30 jaren was hij ambtsdrager, eerst dia ken, later ouderling. Hij gaf zich daarin met voorbeeldige trouw. Langen tijd was hij voorzitter van de Prov. Diaconale Conferentie en bestuurslid van de Cen trale Diaconale Conferentie. Het diaco nale werk bleef zijn volle liefde behou den. Hij had ook zijn hart verpand aan den Zondagsschoolarfaeid, Op Tweeden Kerst dag 1940 leidde hij nog het Kerstfeest van de Zondagsschool. Moge God al dien arbeid zegenen. Nadat spr. tot de familie enkele woor den van troost had gesproken, werd ge zamenlijk gezongen Ps. 43 4, waarna Ds L. W. Wessels van Lemmer namens de familie dank bracht voor de liefde aan den overledene bewezen. Ten slotte las Ds v. d. Vegt een ge deelte van 1 Corinthe 15, lasting te verleenen, indien door de om standigheden, die middellyk of onmiddel lijk met den oorlogstoestand verband houden, het inkomen eenigszins belangrijk is gedaald. De Inspec teur neemt in het algemeen aan, dat dit het geval is, indien het werkelijk inko men over het tydvak van acht maanden van 1 Mei 1940 tot en met 31 December 1940 door deze omstandigheden meer dan 14 minder heeft bedragen dan 8/12 van het inkomen, dat by de berekening van den aanslag in aanmerking werd ge nomen. Voor de vermogensbelasting kun nen de Inspecteurs tegemoet komen, in dien door directe oorlogsschade het ver mogen is verminderd. De belastingplichtigen, die voor af schrijving in aanmerking wenschen te komen, dienen zich vóór 1 Augustus 1941 schriftelijk, onder een korte uiteenzet ting van de omstandigheden, tot den In specteur te wenden. Bij een verzoek, de inkomstenbelasting betreffend, leggen zij een nauwkeurige en volledige berekening van hun werkelijk inkomen over het tijd vak van 1 Mei 1940 tot 31 December 1940 over. Bij een verzoek inzake ver mogensbelasting leggen zy over een be rekening van door den oorlog geleden schade, voor zoover deze niet wordt ver goed. Indien een berekening onjuist of onvolledig blijkt te zijn, kan van eenige tegemoetkoming geen sprake zijn". Hoewel aan de hier gegeven grenzen gebonden, worden de Inspecteurs overi gens vrijgelaten, waardoor hun plaatse lijke bekendheid met personen en feiten veel zal kunnen opruimen, dat door de belanghebbenden als onrechtvaardig wordt aangevoeld. Veilig kan worden aangenomen, dat de actie der gedupeerden zelf, zeer zeker heeft meegeholpen tot deze werkelyk hoopvolle oplossing. CONCERTEN. De data der openbare concerten zijn voor 1941 opnieuw vastgesteld. Ze wor den alle gegeven op de Groote Markt. De regeling is als volgt: „Euphonia": 24 Juli, 7 Augustus, 28 Augustus, 18 September. „Hosanna": 10 Juli, 14 Augustus, 11 September, 25 September. OPENBARE LES ZANGSCHOOL VAN TOONKUNST. Gisteravond is in „De Prins van Oran je", onder leiding van den heer Otto Lies, een openbare les gegeven, door de Zangschool van Toonkunst. Wij kunnen deze Zangschool beschou wen als een opleidingscursus voor de groote vereeniging. Het gebeurt meermalen, dat wij by uitvoeringen van „Toonkunst" voorma lige leerlingen der Zangschool als mede werkenden aantreffen, die dan blijkbaar een goede overgangsproef hebben door staan. Zoo worden van jongsaf, onder be kwame leiding, goede zangers (essen) ge vormd. Eerst werden 5 tweestemmige liede ren van Cath. van Rennes gegeven, n.l. Angelus, Het viooltje, Avondrust, Goede Nacht en Lente, waarvan vooral de twee laatsten goed werden gezongen. Ook de solo in „Goede Nacht" is heel goed met gevoel en lief geluid weergegeven. De vier duetten van Mendelssohn vol deden niet alle even goed. De meisjes moesten soms een betere houding aan nemen en bedenken, dat ze niet een me lodie moeten aflezen, maar een melodie zingen. Dan kan er veel meer uit komen dan een vlakke weergave. Dat ze zulks wel kunnen bleek voldoende uit de vertolking van „Hymne van de zon" van Edgar Tinei en „Die Heinzel- manchen" van Otto Lies. Deze zijn ver tolkt op een manier, die hun leider eert en waarvan was te genieten, een enkele kleine vergissing daargelaten. Na de pauze werd nog uitgevoerd „De fortuinlyke kist", zangspel van Joh. Wagenaar. Yerseke. V erg oeding storm schade. Naar wy vernemen is aan een ingezetene uit deze gemeente door het Nationaal Rampenfonds een bedrag uitbetaald van f 1340 voor de geleden stormschade in November 1940. Yerseke. Het warme weer der laatste da gen en weken heeft een goeden invloed gehad op de temperatuur van het water, die zelfs boven de 20 gr. is gestegen. De oesterlarven worden nu in dagelijks grootere getalen geconstateerd en er be staat groote kans dat dit seizoen een mooie aanslag van oesterbroed zal plaats hebben. Dit zal te pas komen daar dit jaar geen Fransche zaaioesters zyn aan gevoerd. Bezoek van de oester-commissie. Dinsdag is door Dr Havinga van Am sterdam, Mr van der Becke Callenfels, voorzitter van het visscherijbestuur te Middelburg, Dr Korringa van Bergen op Zoom, de heer W. van den Berg, bur gemeester van Bruinisse, een bezoek aan Yerseke gebracht in hun kwaliteit als lid der Oostercommissie, teneinde te ad- viseeren in de oesteraangelegenheden. HENGELEN NAAR GEEP. Vooral veel Souburgers hengelen in den laatsten tijd aan de Zuidwateringdijk in de Schelde naar geep (belone vulga ris). Vóór den oorlog werd zij als voed- sel-visch weinig geacht, doch in dezen distributietijd is zij' een welkome spijs, al is zij wat droog. De beugvisschery ge bruikt haar als aas,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2