yruT.MBi. Gemengd Nieuws Rechtszaken Openbare Verkoopingen en Verpachtingen Radioprogramma VLISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND. NOORD-BEVELAND. Eisch en uitsnr. f 100 b» W d Donderdag, Vrijdag en Zaterdag zal, naar roen one Meedeelt, deze collecte te Middelburg; vandaag en mor gen te V 1 1 a i n g e n worden gehou den Men verzoekt ons op deze collecte de aandacht te willen vestigen, DAMMEN. Het Zeeuwsche Damtournooi. De uitslagen der partijen, gespeeld in den herkamp tusschen de drie hoogst aankomenden in het Zeeuwsche Dam tournooi luiden als volgt: Boogaard Lente 02, AndersonLente 11, An dersonBoogaard 20. Eerst werd te Middelburg de party BoogaardLente gespeeld. Hierin was Boogaard zwak. Hy kreeg een zeer na- deelige opsluiting aan zyn linkervleugel, die noodlottig werd. Lente buitte de stelling goed uit en won verdiend. Anderson en Lente speelden een inte ressante partij. Eerstgenoemde verkreeg in het middenspel merkbaar voordeel, doordat hy het centrum beheerschte. De verdediging van Lente was echter paraat en Anderson moest met remise genoegen nemen. Een analyse zal moeten uitwyzen of hy het stellingvoordeel beter heeft kunnen uitbuiten, zooals verondersteld wordt. Na deze partij had Lente een kostbare voorsprong, want slechts door van Boogaard te winnen zou Anderson nog met hem gelijk kunnen komen. In derdaad is Anderson hierin echter ge slaagd. De partij met Boogaard had een kalme opening. Even later bood Ander son, die het blijkbaar op verwikkelingen aanstuurde, een opsluiting van zijn rech tervleugel aan, waar Boogaard echter niet op in ging. De stellingen waren toen nog gelijkwaardig, doch op den 16en zet deed Boogaard weer een zeer zwakke ppsitiezet, waardoor zijn rechtervleugel totaal werd lam gelegd. Anderson buitte deze fout op de van hem bekende wijze uit en zijn aanval was even doeltreffend als fraai. Boogaard verkreeg een achter stand van 3 schijven en gaf spoedig op. Anderson en Lente zullen thans een herkamp spelen van maximaal 3 partij en, waarbij de bepaling is gemaakt, dat degene die het eerst een partij wint, de beker in zijn bezit krijgt. De Zeeuwsche kampioen Boogaard speelde in dezen herkamp ver beneden zijn kunnen. MIDDELBURG. VEEL LUST TOT ZWEMMEN. Gezien het warme weer is er veel be langstelling voor het zwemmen. Zoowel de gemeenteiyke zwemschool als die der N. V. hebben het ontzettend druk met het les geven aan de jeugd, terwyl ook een ongekend druk bezoek van reeds ervaren zwemsters en zwemmers kan worden geconstateerd. Daarbij komt dan nog het oefenen der Middelburgsche reddingsbrigade met haar oude leden en nieuwe adspiranten. Het is in het kanaal meermalen een groote drukte. Diefstallen. Uit de kleeren van kinderen, die op het vrije strand lagen, bleken bij terug keer van de kinderen uit het water, en kele portemonnaies gestolen te zijn. De politie stelt een onderzoek in. Uit een schuilkelder zijn drie orna menten en een schakelaar-van het elec- trisch licht ontvreemd. Concert van „Hosanna". Donderdag 10 Juli hoopt de harmo nie „Hosanna" een volksconcert te ge ven op de Groote Markt alhier. Aanvang 's avonds kwart over acht. Het program ma vermeldt de nrs: 1. „Lentegroet", marsch, J. Horst. 2. „La Couronne d'Or", ouverture, G. G. Kahnt. 3. „Gold und Silber", wals, Fr. Lehar. 4. „Marche Solennelle", J. Horst. Pauze. 5. „Schweizerischer Etappenmarsch", E. Ruh. 6. „Si J'étais Roi", ouverture, Adam, arr. Bouchel. 7. „The Holy City", trombone-solo, Adams, arr. Horst. 8. „Les Cloches de Corneville", fant., Planquette. 9. „Dirago", marsch, J. Horst. Benoeming. Ir A. van Vliet, adjunct-landbouwcon- sulent alhier heeft ontslag uit zijn func tie gevraagd en gaat 's Ryks dienst ver laten. Hij is benoemd tot leider van de in Eindhoven in oprichting zijnde afdee- ling van het Bedrijfslaboratorium voor Bodemonderzoek te Groningen. Aanrijding. Een dame uit Kloetinge, Mej. E. N., liep op den Patijnweg alhier te wan delen, toen zq plotseling door wild-fiet- sende jongens omver werd gereden. Zij liep eenige ontvellingen op en kwam er ook niet zonder kleerscheuren af, o.m. waren haar kousen kapot. Aangifte bij de politie is gedaan, maar de daders zyn nog niet gevonden. Schoenenbonnen-perikelen. Maandagmorgen was er gelegenheid om aan het distributiebureau schoenen bonnen (no. 2) af te halen. Hoewel eerst om half 9 zou worden begonnen, waren er reeds om 7 uur 'gegadigden present, die van den mooien zomermor gen konden genieten, tot de deuren van het gebouw geopend werden. Intusschen groeide de stroom lief hebbers zoo enorm aan, dat de direc teur politiehulp vroeg en nummers liet uitdeelen. Waar het aantal bonnen be perkt ie, konden niet allen worden ge holpen. Elk gezin van zes personen en minder, dat aan de beurt kwam, kreeg één bon, grootere twee. Vertrouwd mag worden, dat op het distributiekantoor aanteekening wordt gehouden aan wie een bon is uitgereikt. Anders kunnen onbiliykheden niet uit bleven. Kap«lle. Gemeenteraad. De Raad dezer gemeente komt Vrijdag a.s. in openbare vergadering by een. Vaststelling van de begrooting 1941 zal volgen. In behandeling komt een voorstel tot het aangaan van een geld- leening voor de bestrating, groot f 6000. Verzocht wordt vanwege de byzondere scholen te Kapelle-Biezelinge en Kapelle om gelden ten behoeve van de invoering van het vak lichamelyke oefeningen. De voetbalvereeniging te Kapelle-Bie zelinge verzocht om beschikbaarstelling van een sportterrein. Slooping en herbouw van de hoofd onderwijzerswoning te Schore staat ook op de agenda, ook de benoeming van een Hoofd der School te Schore. Door de groote droogte is de aard beienoogst, waarvan men toch al geen groote verwachtingen had, nog meer te gengevallen. Verlangd wordt om regen; voor de aardbeien is dit te laat, maar het is by- zonder noodig voor frambozen. Kamperland. Terwijl Dinsdagmiddag alhier op de haven enkele kinderen aan het spelen waren, had Eet zoontje van den heer B. het ongeluk in de vol water staande spuikom'te vallen. Door ijlings op het hulpgeroep der andere kinderen toegeschoten hulp kon de kleine spoe dig op het droge worden gebracht. büiuwscllie kerscnp.UK in vollen gang. MILLIOENEN KG VINDEN HUN WEG NAAR DE STEDEN. GELDERMALSEN. (V.P.B.) Alles wijst er op, dat het een goed kersenjaar wordt, en gelukkig blijken de pessimisti sche verwachtingen, inzake door vorst aangerichte schade ongegrond. Wel is de pluk dit jaar laat, maar nu komen dan toch tienduizenden kg. hier op de veiling binnen. De Betuwe heeft onge veer 4000 H.A. kersenboomgaarden en 'één H.A. volwassen boomen brengt ruim 2500 kg. kersen op. Geldermalsen heeft een der belang rijkste veilingen, waar in 1940 ruim 420.000 kg. kersen werden aangevoerd. Aldus Ir J. D. Gerretsen, Rijkstuin- bouwconsulent van een groot gedeelte der Betuwe, toen wij in de ruime vei lingshal te Geldermalsen stonden te kij ken naar het levendige bedrijf, dat daar heerschte. De eigenaars van kersenboomgaarden laten soms de kersen zelf plukken, soms ook en dat doen meestal zij, die geen landbouwer zijn, verpachten zij de ker sen, als deze nog aan de boomen han gen. Dit jaar werd op de publieke ver- kooping tot f 2 per 100 kg. betaald. Vervolgens komen de plukkers, die over het algemeen en vooral nu er geen be hoorlijke arbeidskrachten zijn, zeer hooge loonen ontvangen. De plukkosten •van 1 kg. bedragen dan ook 8 a 10 cent, terwijl het loon voor de „heerder", dat zijn de vrouwen, die de vogels moeten verjagen, de prijs ook nog eenige cen ten per kg. doet stijgen. Ten slotte gaan de kersen van de veiling, waar ze door jamfabrieken en commissarissen uit de groote steden gekocht worden. Vaak wordt hierbij de vastgestelde consump tieprijs van 50 cent per kg. betaald. Er zijn dus wel veel kersen, maar erg goedkoop zijn ze niet, al zullen de prij zen bij meer aanvoer wel dalen". De Betuwe was in zomertooi weel derige weiden en korenvelden, afgewis seld door boomgaarden, strekten zich tusschen de in hoog geboomte schuil gaande dorpen uit, terwyl de Linge zil- verig-glanzend tusschen groene oevers slingerde. In de boomgaarden heerschte geen rust; overal hoorde men ratelen, bellen en schreeuwen, een lente caco- phonie van geluiden om de spreeuwen die ook van kersen houden, te verja gen en de plukkers waren druk bezig om, voordat het weer zou omslaan, zoo veel mogelyk kersen binnen te halen. Vrachtbootje vervoer de clandestien geslacht vee. De chefveldwachter te Lemmer kwam er achter, dat door het stoom bootje, dat een geregelde vrachtdienst onderhoudt van Lemmer op Bolsward, een partij ongebrande koffie werd vervoerd, welke frauduleus in den han del zou worden gebracht. Midden in den nacht haalde hy enkele leden van het personeel van het bootje uit hun bed met de mededeeling, dat de lading door zocht moest worden. Spoedig was de partij koffie gevonden. Echter was de chef-veldwachter, vermoedende dat nog wel meer smokkelwaar aan boord zou zijn, hier niet mee tevreden. Hy zocht de bergruimte van het bootje verder af, met het verrassende resultaat, dat hij een groote hoeveelheid frauduleus ge slacht vleesch vond, eveneens bestemd voor klanten te Lemmer. In samenwerking met de crisis-amb tenaren, den brigadecommandant der marechaussee en de politie van Bols- wnrd is een uitgebreid onderzoek inge steld, met het gevolg, dat eenige ma gers uit. de buurt van Bolsward, die bij de zaak betrokken waren en een kruide nier uit Bolsward in arrest zyn gesteld. Ook zyn eenige leden van het perso neel van het stoombootje gearresteerd. (Vad.) Een steur van 280 kilo gevangen. Aan den Ryks- vischafslag te IJmuiden is Vrydag een steur aangevoerd van ruim 280 kilo, één der grootste exemplaren, die hier ooit is aangebracht. De kolossale visch bracht niet minder dan achthonderd gulden op, aldus het N. v. d. D. Deze reus onder de visschenfamilie is Donderdagavond door Waddenzeevis- schers, die op makreel vischten, gevan gen. Zoodra de visschers bemerkten, dat er zich iets byzonders in het net moest bevinden, haalden zy het voor zichtig binnen. Tot hun groote vreugde zagen zij, dat ze een enormen steur hadden gevangen. Met vereende krachten probeerden ze den kostbaren buit binnen te halen, het geen hun evenwel niet mocht gelukken. Men besloot het net met de kostbare vangst buiten boord te laten hangen. Onmiddellijk zetten zij koers naar Den Oever, waar men het dier aan den wal wist te sleepen. Het mooie exemplaar is naar den Rijksvischafslag te IJmuiden gezonden, waar het door den heer Joh. A. v. d. Zee werd gekocht voor f 800. Hiermede was de reis van den steur geëindigd. Per vrachtauto is de kolos naar Gorinchem getransporteerd, waar hij in de Hollandia Vischconservenfa- briek zal worden verduurzaamd. De kooper hoopt, dat het beestje een flinke hoeveelheid caviaar in zich zal hebben. Ruzie tusschen arbei ders. In de gemeentelijke grondgroeve van Brunssum kwam het tot een woor denwisseling tusschen den 17-jarigen v. d. Z. en den 16-jarigen v. G,, waarbij de eerstgenoemde den ander met een schop op het hoofd heeft geslagen, toen deze hem aanspoorde harder te werken. Van G. kreeg een diepe vleeschwond, terwijl over een lengte van 6 cm de schedel was gespleten, waarbij de hersens bloot la gen. Het slachtoffer is naar het St Jo- sephziekenhuis te Heerlen vervoerd. De dader is op transport naar Maastricht gesteld. Verdronken. Zaterdagmid dag is het 5-jarig zoontje van de familie K. by de ouderlijke woning te Leiden te water geraakt. Een man sprong het kind na en wist het knaapje aan den wal te brengen, doch kunstmatige ademhaling mocht niet meer baten. De 7-jarige Th. M. te Haren, die met vriendjes aan het spelen was, is gis teren in het Natuurbad Appelbergen verdronken. In ten onbewaakt oogenblik ont snapte Zondag een 8-jarig knaapje in het natuurbad „Doorwerth" aan zijn ge leidster. Alle nasporingen bleven vruch teloos, tot gisteren het lijkje uit het die pe bassin werd apgehaald. De 16-jarige S. R. te St Nicolaasga ging baden in 't Stroomkanaal te Lem mer, hoewel hij niet kon zwemmen. Hij had een luchtband omgedaan en daarop dacht hij te kunnen blijven drijven. De band schoot evenwel onder hem weg, zoodat hij zich niet meer boven water kon houden en zonk. Zij lyk is den vol genden dag opgehaald. Boerder ij branden. Zon dagochtend ontstond brand in een boer derij op den Vogelenzang te 's Herto genbosch. Het vuur vernielde hier de groote landbouwschuur, de aangrenzen de stallen en het woonhuis. De inboedel Werd vrijwel geheel gered, doch de landbouwgereedschappen gingen geheel verloren. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontstond brand in een boerderij in het buurtschap Eerschot (gem. St. Oedenrode). Het woonhuis bleef behou den, doch de landbouwgereedschappen en een vrachtauto werden een prooi der vlammen. Panamakanaal des nachts gesloten. Volgens een bericht uit Cristobal in de Panamaka naalzone heeft de commandant van de haven bevel gegeven, dat schepen tij dens de duisternis Christobal en Balboa niet meer mogen binnenloopen resp. uitvaren. Christobal en Balbao zijn de toegangshavens tot het Panamakanaal en de Caribische Zee en den Stillen Oceaan. (D.N.B.) COÖPERATIEVE VEILING ZIERIKZEE. In de Zaterdagmiddag gehouden al- gemeene vergadering der Coöp. Vei- lingsvereen. „Zierikzee" fungeerde de secretaris, dhr P. M. Panny, als voor zitter. In zijn inleiding wees spr. op het bijzondere van deze bijeenkomst door het afscheid van voorzitter en directeur. Eieren en boter zijn van de veiling af geknepen factoren, die invloed heb ben uitgeoefend op het eindbedrag der rekening. Maar er is ook een groot licht punt, waardoor men het tekort van ruim f350 niet zoo verontrustend vindt. Wat het persoonlijke betreft, de heer W. den Boer heeft gemaand afscheid te moeten nemen als voorzitter en als bestuurslid, in welke laatste functie hy bijna 25 jaar is werkzaam geweest. Vooral in de eerste jaren ven het. ont staan der veiling, na .1916, heeft de heer den Boer zich vpel moeite gegeven. In den loop der jaren zyn vele groote veranderingen en verbeteringen aange bracht, waarin de heer den Boer een groot aantal heeft gehad. De voorzitter dankte den heer den Boer recht harte- lyk voor alles wat hy in het belang der veiling en de gemeenschap heeft gedaan. Ook de directeur-veilingmeester gaat heen, wegens andere drukke werkzaam heden. Ongeveer 15 jaar was deze aan de Coöp. Veiling verbonden. In zyn plaats is door het bestuur de heer P. v. d. Welle benoemd. Ook de oud-veilingmees ter, de heer J. J. v. d. Bout, werd dank gebracht voor zyn gepresteerde diensten. Uit het. door den directeur-veiling- meester opgemaakt jaaroverzicht 1940 1941 blykt, dat de aanvoer en de pry- zen minder waren, vooral van de zwarte bessen. De achteruitgang zit voorname- lyk in het wegblyven van boter en eie ren. Het volgend jaar zal de rekening een ander beeld vertoonen nu het eier- veilen verplicht wordt. De exploitatierekening vermeldt een tekort van f 355,92. De heeren P. M. Panny en H. C. v. d. Zande, die periodiek als bestuursleden aftraden, werden bij acclamatie herko zen, terwyl in de vacature W. den Boer dhr J. Enzlin gekozen werd. Het bestuur werd uitgebreid met twee leden, de hee ren W. A. de Vrieze en K. v. d. Stolpe. De heer Constandse gaf na deze ver kiezing een uitvoerige uiteenzetting van een in Den Haag gehouden bijeenkomst van de groenten- en fruitcentrale, waar speciaal de regeling van het uienveiien uespxoKen weid. De telers worden ver plicht hun uien te veilen. De UCB zal bij de LCO een lyst opvragen van alle landbouwers, die uien telen. De aanwe zige bevoegdheid wordt omstreeks half Augustus geschat. Iedere sorteermachi- iie-nouder zal lid moeten worden. Zierikzee treedt op als hoofdkantoor. Iedere uienteler zal een station moeten kiezen. Over den vast te stellen prys was nog niets bekend, maar hij zal eens luidend zijn. De veilingkosten zullen 3 pet. bedragen, waarvan de veiling 1 pet. aan den fiscus moet afstaan. Aan het slot der vergadering nam de heer den Boer afscheid van bestuur en leden, waarby hij grooten lof toezwaai de aan den heer Constandse. Ook de heer Constandse nam afscheid. Deze illustreerde wat de heer den Boer voor de veiling is gewe#est. Spr. dankte voorts zijn vroegere medewerkers voor hun bewezen diensten. De nieuwe vei lingmeester, dhr P. v. d. Welle, sprak daarna nog een woord ten afscheid tot den heer Constandse, waarna de voorz. de vergadering sloot, maar niet voordat de heer W. den Boer tot eere-lid der veiling was benoemd. (Z. Nsb.) Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 8 Juli 1941. De volgende personen werden gedag vaard: Je. V., 20 jaar, dienstbode te Vlissin- gen, wegens diefstal van een paar da meskousen. Eisch en uitspr. 1 mnd. gev.straf. J. C. G., 51 jaar, landbouwer te St.- Annaland, wegens mishandeling van Pieter van Oost en Pieter Fase. Eisch f 50 b. of 10 d. Uitspr. f 40 of 20 d. h. Th. van L., 22 jaar, werkman te Phi lippine, wegens mishandeling van Ger- maine Bockstael. Eisch f 10 b. of 10 d. Uitspr. f 10 b. of 5 d. P. M., 53 jaar, landarbeider te Sta- venisse, wegens valschheid in geschrift door in Januari 1941 te Stavenisse op een werkgeversverklaring valschelyk als onderteekening de handteekening van C. Steendyk te plaatsen. Eisch en uitspr. f 25 b. of 10 d. C. ~de V., 48 j., landarbeider te Sta venisse, wegens valschheid in geschrift. Verdachte heeft in de maand Januari 1941 te Stavenisse op een werkgevers verklaring de accoord-verklaring val schelyk onderteekend door daarop de handteekening van N. Smits te plaat sen. Eisch en uitspr. f25 b. of 10 d. h. 1. F. C. D., 20 jaar, koopman te Hans- weert; 2. J. Ch. R., varensgezel te Hansweert, wegens mishandeling van Gerard Eckhardt. Eisch en uitspr. ieder f 25 b. of 10 d. plus f 25 schadevergoeding. R. S., 64 jaar, vischkoopman te Zaam- slag, wegens verboden uitvoer. Eisch f 50 b. of 15 d. Uitspr. f 30 b. of 15 d. H. B. van H., 30 jaar, landbouwer te Sint Jansteen, wegens bedreiging met zware mishandeling van ambtenaren der Invoerrechten en Accijnzen. Eisch en uitspr. f 40 b. of 20 d. h. R. C. F. de M., 51 jaar, expediteur te Sas van Gent, wegens beleediging van R. Renique. Eisch f 25 b. of 10 d. Uitspr. f15 b. of 10 d. h. J. A. Th. V., 41 jaar, slager te Koe wacht, wegens verboden nederlage. Eisch f 20 b. of 10 d. Uitspr. f 20 of 10 d. J. B., 41 jaar, winkelier te Koewacht, wegens verboden nederlage. Klseh f«n of 10 d f»0 of 10 .1. h- J, B,, 45 jaar, winkelier te «re gens verboden nederlage, 1. A. L V., 27'jaar, 2. V 26 jaar. A. V?i jaar, ellen ar'""'der te Kam perland, wegens diefstal van 150 kg. vet. EiBch ieder f25 of 15 d. h. Uitspr. ieder f15 b. of 10 d. h. J. P. L„ 22 jaar, veehandelaar te Kou- dekerke, wegens verzet tegen de politie te Vlissingen. Eisch 14 d. gev.straf Uitspr. f25 b. of 10 d. h. RECORD-INBREKERS. Eenige maanden geleden werd te Vel- sen een inbreker gegrepen, na een sen- sationeele nachteiyke achtervolging, waarby een groot deel van de Velsensche politie in het geweer kwam. Zyn mede plichtige werd korten tyd later te Utrecht gearresteerd. Bij het onderzoek bleek, dat beide heeren byna tweehon derd inbraken op hun geweten hadden. Welgeteld bekenden zij er 171. Twee we ken geleden eischte de officier van ju stitie by de rechtbank te Haarlem tegen beide verdachten een gevangenisstraf van zes jaar. Gisteren heeft de recht bank den hoofdverdachte een straf van vijf jaar met aftrek opgelegd. Zijn mede plichtige hoorde zich tot drie jaar ver- oordeelen, eveneens met aftrek. ZWARE STRAFFEN VOOR FRAUDU LEUS SLACHTEN. De economische rechter te 's Graven- hage heeft gisteren aan den loopenden band straffen uitgedeeld aan fraudu leuze slachters, vleeschsmokkelaars en andere knoeiers. Er kwamen achtereenvolgens fraudu leuze slachters en koopers van fraudu leus geslacht vee voor den rechter. De eene had een aantal kalveren frauduleus geslacht, de andere een koe en weer een ander een varken. Verder waren er ver dachten, die het aldus geslachte vee had den gekocht, de eene een halve koe, de ander een varken, enz. De straffen waren in overeenstemming met den ernst der gepleegde feiten. Zoo werd een landbouwersknecht uit Delft wegens frauduleus slachten een gevan genisstraf voor den tyd van tien maan den opgelegd en werd een zakenman uit Katwijk, die in een schuur een complete slagerij had ingericht, veroordeeld tot een half jaar gevangenisstraf en twee duizend gulden boete. Iemand, die 1200 kg vleesch op clandestiene wijze had wil len verkoopen, werd eveneens tot een half jaar gevangenisstraf veroordeeld. De andere straffen waren eveneens ge voelig. Juli. 10 Hansweert, huizen, v. Dijke. 10 Kloetinge, woonhuizen met erf en bouwland, v. Dissel. 11 Middelburg, inboedel, Batten. 14 Kapelle, huis met erf enz., v. Dyke. 16 Aagtekerke, hui3 met werkplaats enz., Loeff. 17 Waarde, Melksalon en woonhuis, v. Dissel. Waarde, bouwland, v. Dissel. Goes, vendutie, de Kok. Donderdag 10 Juli 1941. HILVERSUM I, 415.5 m. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Och- tendgymn. 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Dagopening (voorbereid door het Vrijz. Prot. Kerkcomité). 8.25 Gram. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.25 Orgelspel. 10.00 Gram. 11.00 Voor de vrouw. 11.20 Pianovoor dracht en gram. 12.00 Omroeporkest. 12.40 Almanak. 12.45 BNO Nieuws- en econ. ber. 1.00 Amusementsorkest. 1.45 Gram. 2.00 Cello, piano en gram. 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Gram. 3.40 Orgelconcert. 4.00 Gram. 4.30 „Galerij van hedendaagsche Italiaansche zangers" (III), causerie (met gr. pl.). 5.15 BNO Nieuws-, econ. en beursber. 5.30 Amabile-sextet en gram. 6.15 „Aan den vooravond van de herden king van den Gulden Sporen-slag", cau serie. 6.45 Gram. 7.00 BNO Vragen van den dag. 7.15 Gram. 7.45 Cyclus „Sport en lichamelijke opvoeding". 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Gevarieerd programma. 9.30 Ber. (En- gelsch). 9.45 BNA Nieuwsber. 10.0010.15 BNA Engelsche uitz.: „National features of the Netherlands". HILVERSUM II, 301.5 m. 6.45 Gram. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram. 7.45 Och tendgymn. 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Gram. 10.00 Morgendienst (voorbereid door de Chr. Radio Stichting). 10.20 Gram. (10.4011.00 Declamatie). 12.00 Ber. 12.15 Roemeensch orkest Gregor Serban. 12.45 BNO Nieuws- en econ. ber. 1.00 Klaas van Beeck en zijn orkest, 1.30 Bont programma. 3.30 Voor de zieken. 4 00 Gram. 4 30 Voor de jeugd. 5.00 In Amsterdam op Bijbelschen bodem, lezing (voorbereid door de Chr. Radio Stich ting). 5.15 BNO Nieuws-, econ. en beurs ber. 5.30 Utr. Sted. Orkest en solist, 6.45 Reportage. 7 00 BNO Persoverzicht voor binnen- en buitenland. 715 Gram. 7.30 „Ik was er zelf bij", causerie. 7.45 Dans muziek (gr, pl.). 8.00 BNO Nieuwsber. 8.15 Kamerorkest „Ars nova et anti qua", solist en gram. 9.30 Voor den boer, 9.45 BNO Nieuwsber. 10.0010.15 Gram.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6