Kerknieuws Nieuwe roosters voor Middelbare Meisjes- en Handelsscholen, Marktberichten Burgerlijke Stand De Vrije Universiteitsdagen. Ned. Hery. Kerk. Beroepen: te Ee (Fr.), G. J. van der Poll, evang. pred. te Wieringermeer; te Huissen (Geld.), J. Bouwers te Hall (Geld.) Aangenomen: naar Farmsum (toez.), A. van der Flier te Gaast (Fr.). Geref. Kerken. Beroepen: te Lobith, cand. J. C. Streefkerk, hulppred. aldaar. Bedankt: voor Leeuwarden (5e pred.- pl)., H. van Andel te Soest. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Rijnsburg, P. J. de Bruin te Veenendaal en J. Hovius te Nïeuwe- Pekela. Beroepen: te Drachten, cand. Drs J. B. Oosterhoff te Zwolle; te Sassenheim, cand. H. W. Eerland, te Apeldoorn. AFSCHEID, BEVESTIGING EN INTREDE. Na bevestigd te zijn door Ds L. van Mastrigt, deed Ds J. J. Timmer, ge komen van Ermelo, zijn intrede bij de Ned. Herv. gemeente te Harderwijk met een preek over 2 Petrus 1 19. Zondag heeft Ds A. H. Schaafsma, gekgmen van Oldemarkt, zijn intrede ge daan bij de Geref. Kerk van Midden- meer, waarbij hij tot tekst had gekozen Hebr. 12 25 en 26. Als zijn bevèstiger trad op Ds Ch. H. Swen van Linschoten. Hulppredikers. Met ingang van 1 Augustus is be noemd tot hulpprediker der Geref. Kerk van IJsselstein (U.), cand. M. N. de Wolf te Voorburg, voorheen te Grypskerke. Ds J. Offers. Naar de „Leeuw. Kerkbode" mede deelt, hoopt Ds J._ Offers, predikant bij de Geref. Kerk van Berlikum Zondag 20 Juli a.s. weer voor zijn gemeente op te treden. Ds J. van Veen. Woensdag 16 Juli herdenkt Ds J. v. Veen, Ned. Herv. predikant te Tzumma- rum, den dag waarop hij zich voor 25 jaar aan deze gemeente verbond. Johannes van Veen werd 18 Jan. 1879 te Enkhuizen geboren en studeerde aan de Rijksuniversiteit te Leiden. Op 5 Maart 1905 werd hij te Hensbroek in zijn eerste gemeente bevestigd. In 1907 ver trok de jubilaris naar R e n e s s e, w"él- ke standplaats in 1909 met Dokkum ver wisseld werd. 16 Juli 1916 verbond Ds v. Veen zich aan zijn tegenwoordige ge meente. Ds v. Veen heeft zich in zijn verschil lende standplaatsen op tal van levens terreinen bewogen en aan het openbare leven een krachtig aandeel genomen. In Renesse gaf hy zich aan het Zondags schoolwerk en riep'hij twee mannenver- eenigingen in het leven. Over het geheele eiland bracht hij de vrijzinnig-hervorm den tot organisatie, terwijl hij cateche tisch onderwijs gaf in Zonnemaire, Noordgouwe, Serooskerke, Haamstede en Burgh. GEREF. KERK VAN LOBITH. Zondag is te Lobith de Geref. Kerk geïnstitueerd. Tot predikant werd beroe pen, cand. J. C. Streefkerk, hulpprediker aldaar. De gemeente te Lobith ressor teerde voorheen onder de Geref. Kerk van Westervoort. GEREF. KERK VAN VLAARDINGEN. De actie in de Geref. Kerk van Vlaar- dingen om te komen tot het stichten van een vierde predikantsplaats, heeft een goed succes opgeleverd. Binnenkort zal met het beroepingswerk een aanvang worden gemaakt. Vanwege deze kerk zullen met in gang van 1 Sept. a.s. ook godsdienstoefe ningen worden gehouden te Vlaardinger- Ambacht en wel in de Mr J. Terpstra- school, aldaar. DE WETENSCHAPPELIJKE SAMENKOMST. Vandaag en morgen worden in het ge bouw Voor Kunsten en Wetenschappen te 's-Gravenhage de Jaarlyksche Vrije Universiteitsdagen gehouden. Morgen houdt de Vereeniging voor Hooger On derwijs op Geref. Grondslag, waarvan de Vrije Universiteit uitgaat, haar alge- meene vergadering en vandaag hebben haar oud-leerlingen hun wetenschappe lijke samenkomst gehouden. De wetenschappelijke samenkomst ving hedenmorgen 11 uur aan. In de morgen vergadering kwam in behandeling het referaat van Prof. Dr R. H. Wolt- jer, hoogleeraar aan de V. U. over: „Allegorie en allegorische verklaring". Referaat Prof. Woltjer. Spreker ving zijn referaat aan met de opmerking, dat het verschijnsel van de allegorie en de haar veronderstellende allegorische uitlegging of verklaring in de Oudheid in de nieuwere Wetenschap langen tijd weinig of geen aandacht ge trokken heeft. Eerst in de laatste de cenniën heeft men en terecht er zich meer mee bezig gehouden, zonder echter steeds voldoende begrip te too- nen voor de bedoeling, en inzicht in het wezen er van. Spr. stond nu eerst stil bij de beteekenis van het woord allegorie om vervolgens het begrip allegorische uitlegging nader te bezien, waarbij hij er op wees, dat nok dient gelet op de strekking en object der allegorische uit- legging. Het joiste inzicht in het wezen der allegorische verklaring geeft den sleutel voor de juiste opvatting van het wezen der allegorie. Nadat met Prof. Woltjer over diens referaat van gedachten gewisseld was, werd gepauzeerd. In de middagvergadering kwam aan de orde een referaat van Dr J. Rid der van Den Haag over: „Harmonie erf disharmonie in het economisch leven". Dr Ridder wees in den aanvang van zijn referaat op het feit, dat Cobbenha- gen in „Economie" gewezen heeft op het feit van de groote belangstelling welke er bestaat voor het evenwichtsvraagstuk in de economie. De laatste jaren geven een overvloed van voorbeelden van economische vraag stukken, die in de maatschappij zelve geen oplossing kunnen vinden. En dit betreft vraagstukken van internationa len handel en monetaire moeilijkheden, alsmede problemen van de te groote pro ductie vergeleken met het loonende ver bruik. Tusschen de onevenwichtigheid is de economie of wel de disharmonie in het economisch leven en de staatsbe moeiing bestaat een nauw verband. Dit vraagstuk raakt de grondbeginselen van onze wetenschap. Een Chr. economie toch wordt niet gekweekt door aan de uitloopers der wetenschap hier en daar wat te snoeien, maar wel, door deze in haar wortel te beïnvloeden en te pogen de economie van daaruit naar Gods ge bod te richten. Spr. wilde zich eerst bezig houden met hen, die hun theorie baseeren op een natuurlijke harmonie van het economisch leven en vervolgens met hen, die de eco nomische disharmonie als beginsel aan vaarden, om tenslotte aan te geven, hoe het Chr. geloof z.i. moet staan t.o. bei de geestesrichtingen. Tenslotte stond spr. stil bij het Chr. ge loof en het economisch leven, om met eenige beschouwingen over den Staat en de disharmonie in het economisch leven te besluiten, waarbij hij nader inging op de Overheidstaak, zoowel op sociaal, als op economisch gebied. Na de discussie over dit referaat en repliek van Dr Ridder werd de weten schappelijke samenkomst besloten. Hedenavond vereenigen de vrienden van de Vrije Universiteit zich in de Oos- terkerk in een ure des gebeds, waarin zal voorgaan D r J. Hoek van Den Haag-West. DE BIJEENKOMST VAN VROUWEN V.U.-HULP. Tegelijkertijd met de wetenschappe lijke samenkomst werd in een der andere zalen van het gebouw voor K. en W. de jaarlijksche bijeenkomst gehouden van Vrouwen V.U.-hulp, die ditmaal werd gepresideerd door Mevr. J. B. van Baren van der Voorn Grootenboer van Rijswijk (Z.-H.) die een kort openingswoord sprak. Hierna hield Mevr. A. M. Lever Brouwer van Den Helder een toe spraak getiteld: „Raken de V.U. en ons vrouwenleven elkaar". Vervolgens was het woord aan Dr G. H. A. Grosheide F.Wz., lector aan de Vrije Universiteit, om te spreken over: „Leven en streven van de Wis - en Natuurkundige faCul- t e i t". Door de verblijdende uitkomst van de actie der christen-vrouwen onder den titel „V.U.-Plan 1937", aldus spr., kon in 1938 worden, overgegaan tot de be noeming van drie lectoren in de Wis- en Natuurkundige Faculteit. Met het onderwijs in de sterrekunde werd voor namelijk begonnen om te bereiken, dat de wiskundigen hun opleiding volledig aan de V.U. konden ontvangen. Al was dientengevolge de opening van een sterrewacht niet noodzakelijk, toch werd het zeer op prijs gesteld, dat enkele maanden terug een sterrekijker ten ge schenke werd aangeboden. De grondslag der V.U. is van invloed op het karakter van het onderwijs ook in de Wis- en Natuurkundige Faculteit. Speciaal dient gelet te worden op de vooronderstellingen,' waarvan de natuur onderzoekers bewust of onbewust bij hun onderzoek zijn uitgegaan. Vele sterre- kundige uitkomsten berusten op de prae- misse, dat de voortplanting van het licht in het geheele heelal ten allen tijde is geschied volgens precies dezelfde wet ten als thans voor de voortplanting van het licht op aarde gelden. Somtijds ver geet men, dat uit het bestaan nooit met volkomen zekerheid iets kan worden af geleid omtrent het ontstaan. Bij het be handelen van de pauselijke veroordeeling van Galilei wordt niet geëindigd met de tegensteling tusschen de wijsbegeerte van Aristoteles en Plato. Tevens wordt gewezen op de meening der gereformeer de theologen, dat er noch een bijbelsch wereldbeeld, noch een wereldbeeld van bijbelschrijvers uit den Bijbel kan wor den afgeleid. Het is het streven van de faculteit haar taak zóó te vervullen, dat dit voert tot bewondering van de Wijsheid en de Almacht van den Schepper en de Schoon heid van de Schepping, zoo besloot spr. Onderwijsbenoeming. Tot vakonderwijzeres lich. oef. aan de Chr. school, Wilhelminastraat te K r a b- b e n d ij k e, is benoemd mej. C. H. Lobbezoo, van Bergen op Zoom, thans kw. m. a. aan deze school. De St. Ct. van Maandag bevat beschik kingen van den secretaris-generaal van het departement van Opvoeding, Weten schap en Cultuurbescherming, waarby worden vastgesteld de minimumlessen- Voor middelbare meisjesscholen: Minimum getal lessen p. week: Nederlandsche taal-en letterkunde 20 Duitsche taal en letterkunde 18 Engelsche taal en letterkunde 12 Fransche taal en letterkunde 14 Aardrijkskunde 9 Geschiedenis 10 Handteekenen 10 Handwerken 8 Lichamelijke oefening 13 Wiskunde 10 Natuur- en scheikunde 6 Plant- en dierkunde 6 Boekhouden 2 Totaal 138 Verplichte lesuren voor scholen met 5-j. c. (hoogere handelsscholen) Nederlandsche taal en letterkunde 19 Nederl. handelscorrespondentie1 Duitsche taal en letterkunde 16 Duitsche handelsterminologie en handelscorrespondentie 2 Engelsche taal en letterkunde 12 Engelsche handelsterminologie en handelscorrespondentie 2 Fransche taal en letterkunde 14 Fransche handelsterminologie en handelscorrespondentie 2 Geschiedenis en handelsgeschiedenis 8 Aardrijkskunde en handelsaardrijks- kunde 10 Handelswetenschappen (boekhou den, handelsrekenen, organisatie en techniek van den handel, be- drijfshuishoudkunde) 13 Staathuishoudkunde 3 Handelsrecht 2 Staatsinrichting 2 Wiskunde 12 Natuurkunde 4 Scheikunde en warenkennis 5 Natuurlijke historie 3 Teekenen 4 Lichamelijke oefening 13 tabellen voor middelbare meisjesscholen en handelsscholen. Deze tabellen zyn als volgt vast gesteld Scholen met 4 j. c. Nederlandsche taal en handelscor respondentie 17 Duitsche taal en handelscorrespon dentie 14 Engelsche taal en handelscorrespon dentie 11 Fransche taal en handelscorrespon dentie 12 Geschiedenis 7 Aardrijkskunde en handelsaardrijks- kunde 8 Handelswetenschappen (boekhou den, handelsrekenen, organisatie en techniek van den handel) 11 Staathuishoudkunde 1 Het recht van het maatschappelijk verkeer 2 Staatsinrichting 1 Wiskunde 10 Natuurkunde 3 Scheikunde en warenkennis 3 Natuurlijke historie 2 Teekenen 4 Lichamelijke oefening 11 Totaal 17 Scholen met 3 j. c. Nederlandsche taal en handelscor respondentie 13 Duitsche taal en handelscorrespon dentie 11 Engelsche taal en handelscorrespon dentie t. 9 Fransche taal en handelscorrespon dentie 9 Geschiedenis en staatsinrichting 5 Aardrijkskunde 6 Handelswetenschappen 9 Het recht van het maatschappelijk verkeer 2 Wiskunde 7 Naturwetenschappen 5 Teekenen 3 Lichamelijke oefening 9 Totaal 88 Deze beschikkingen treden 1 Septem- Totaal 147 ber in werking. NEDERLANDSCH OP H. B. S.-A. 's-GRAVENHAGE, 8 Juli. In het besluit van den Secretaris-Generaal van het Departement van Opvoeding, \Ve- tenschap en Cultuurbescherming tot vaststelling van een nieuwe lessentabel voor de hoogere burgerscholen moet het onder „Hoogere burgerschool met vijfja rigen cursus A" vermelde getal lessen per week m de Nederlandsche taal en letterkunde van 16 worden gewijzigd in 17. Examens R. H. B. S. te Oostburg. Voor het toelatingsexamen aan de R. H. B. S. te Oostburg zijn geslaagd: Louisse Allaart, Agnes Boerbooms, Wim Boone, Crina le Clercq, Rinüs Dieleman, Theo van den Hemel, Annie Hoste, Cor de Meij, Annie van de Plasse, Jan van de Plasse, Jacob Roose, allen te Oost burg; Wim Basting, Kees Broodman, Jaantje Cambier, Piet Dierx, Kees de Kruyter, Hannie Maas, Suus van Male, Jan Marsille, Annie Zandbergen, allen te Breskens; Jan de Broeck, Marcel D'hoore, Connie du Fossé, Frans Smoo renburg, Frans van Hootegem, allen te Sluis; Ton van den Broecke, Annie de Bruijne, Jaap de Jonge, Gerard Mabe- soone, Georges van Rie, Sjef Steekelinck allen te Aardenburg; Jaap Brugge, Ma rie Cysouw, Saar Cysouw, allen te Groe- de; Johan de Feijter te Waterlandkerk je; Herman van Hijfte, Marie Luteijn, Suzanna Luteijn, Marie Provoost, Mimi Schijve, allen te NieuwvlietAdrie Kalle- waard, Piet Kouwe, te ZuidzandeSaar- tje de Ligny te Cadzand; Adrie Noels te Colijnsplaat; Marie Poissonnier te Re- tranchement; Kees de Putter te Schoon- dijke; Sierd de Roos, Regina van Schaik te Biervliet en Omer Verheije te Hoofd plaat. O. L. School te Kapelle. Ter benoeming van een hoofd der openbare lagere school te Schore hebben B. en W. van Kapelle de volgende voor dracht opgemaakt: 1. A. Visser, onder wijzer te Katwijk aan Zee, 2. J. Henne- keij, onderwijzer te Biervliet; 3. B. v. d. Reepe, onderwijzer te Aalsmeer. Examens. Vrije Universiteit te Am sterdam. Geslaagd prop. ex. theolo gie L. G. Bleijsant, te Haarlem, R. J. de Jong te Nieuwer-Amstel-Noord, T. Roorda te Buitenpost, J. Wiersema te Heemstede, A. C. Mooij te Almelo, J. Veldstra te Enschede en J. H. Baas te Amsterdam. R. U. te L e i d e n. Candidaats theolo gie mej. J. J. L. Klink, Hilversum en de heer P. J. D. van Malssen, Zoeterwoude. Propaedeutisch theologie: de heeren D. J. van Wezep, Kampen, K. M. Witte- veen, Den Haag. R.K. Universiteit te Nijme- gen: baccalaureaats-theologieP. Re- meyn, te 's Heerenhoe k. De heer A. Kok te Zaamslag slaagde aan de gem. universiteit te Amsterdam voor het candidaatsexamen geneeskunde. Voor het examen machineschrijven, diploma C, zijn geslaagd de heeren J. P. Neve, A. J. Schirris en J. C. Slot, allen te Terneuzen. Rijks Hoogere Burgerschool te Middelburg. Aan het eindexamen der R.H.B.S. te Middelburg namen' voor afdeeling B 15 leerlingen der vijfde klasse deel. Voor een hunner moest het examen wegens ziekte worden afgebroken. Ge slaagd zijn J. de Baare, W. Fontijne, A. Gieben, M. Jansen, Bep Minderhout, M. Pluy- mers, A. Verheyden, allen te Middelburg, H. Entink, St. Laurens; C. Kaan, K. Kaan, Ph. Sakko, allen te Koudekerke; J. de Wilde, Kats en J. de Wolf, Melis- kerke. Afgewezen één candidaat. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Veiling van Dinsdag 8 Juli 1941. Kleine veiling. Zacht fruit: Druiven (Frankenthaler) 149151, Aardbeien 36.9037.50, Roode Bessen (Prolific) 1022.50, Witte Bessen 14, Frambozen 2047, Brusselsche Bruine 45, Earley Rivers 45, Hollanders 45, Volgers 36 45, Luikenaars 4145, Meikersen 25 45, Porseleinkersen 4245, Roode Sui kerkersen £5, Vroege Kersen 3645, Vroege van Werden 45, Uitschot Kersen 1120, alles per 100 kg.; Perziken 10 13 per 100 stuks. Kas Precose de Tre- voux 1324 per 100 stuks. KAPELLE. Veiling van 8 Juli. Aard beien 1436, Vroege Kersen 4045, Porceleinkersen 4245, Hangblad 36 43, Meikersen 4045, Earley Rivers 45, Hollanders 45, Markiezen 45, Limbur gers 45, Bruine Blanche 45, Roode Bes sen 22.50, Frambozen 5460, alles per kg. Van 37 Juli. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. Min derhout 21 j. en J. J. J. Pieterse 20 j. A. L. P. Coene 26 j. en T. Vorder Hake 25 j. Getrouwd: A. Roelse 26 j. en T. Rij kers 29 j.; P. Bostelaar 33 j. en G. Quite 23 j.A. Kranendonk 29 j. en L. van Flierenburg 30 j.; G. J. Tim merman 19 j. en M. de Ridder 19 j. (P. Z. C.) VEERE. Geboren: Stoffelina d. v. Adriaan Matthijsse en Sara de Bree; Janna Wilhelmina d. v. Gerrit Poppe en Johanna Besuyen. DOMBURG. Geboren: Elizabeth d. v. Christiaan Minderhoud en Pieternella Anna Trieller. Overleden: Adriaan Kallemijn, 83 j„ weduwnaar Van Johanna Vos. Over de maand Juni. 'SGRAVENPOLDER. Geboren: An- thonia Cornelia d. v. Pieter Kopmels en Laurina Lokerse; 29, Cornelia Jacomina d."v. Petrus de Koning en Jozina Brou wer. Getrouwd: 27, Christiaan Hoekman 31 j. en Cornelia Pieternella Feleus 22 j.27, Arie Harthoorn 30 j. en Louw- rina Maatje Zuidweg 30 j. OM UIT TE KNIPPEN. De maximumprijzen voor boter en kaas. BOTER. De maximumpryzeu, omzetbelasting inbegrepen, welke by den verkoop van boter aan den verbruiker in rekening mogen worden gebracht, bedragen voor: Prijsklasse I f 2.60; prijsklasse II f 2.54; prysklasse III f 2.50prijsklasse IV "f 2.40 De prijsklassen worden op de verpak king aangegeven. Het kan nog voorko men, dat geen aanduiding der prijsklas sen op de verpakking is vermeld; in die gevallen dienen naast het Rijksboter- merk de letters Z. K. B. te zyn aange geven deze boter valt onder pryskl. I. KAAS. Voor kaas zijn, bij aflevering aan den consument, de volgende maximumpryzen vastgesteld, omzetbelasting en verpak king inbegrepen: a. Volvette boerenkaas m. Ryks- controlemerk f 1.70 b. Volvette boerenkaas zonder Rijkscontrolemerk 1.65 c. Alle soorten 40 plus kaas, met uitzondering van de soort ge noemd onder d 1.55 d. 40 plus Friesche nagelkaas en 40 plus Friesche kanterkaas 1.70 e. Alle soorten 20 plus kaas met uitzondering van de soort ge noemd onder f 1.30 f20 plus FabriekLeidsche kaas (met het opschrift: „Leidsche kaas") en 20 plus Friesche na gelkaas, en 20 plus kanterkaas 1.45 g. Boeren Leidsche en Delftsche kaas 1.65 h. Magere kaas 0.95 i. Gesmolten kaas: 40 plus korstlooze kaas (blok- kaas 1,75 20 plus idem 1.60 40 plus smeerkaas 1.60 20 plus idem 1.50 Al deze prijzen gelden zoowel voor jonge marktrype kaas als voor belegen of oude kaas van zeer goede kwaliteit. Voor kaas, die niet van zeer goede kwaliteit is, geldt, al naar gelang van het verschil, een lagere prijs, zooals om streeks begin Mei 1940 gebruikelijk. Indien de hiervoren genoemde kaas soorten in geraspten of gemalen toe stand worden geleverd, mag geen prijs- verhooging worden toegepast. Over de maand Juni. 'sHEER ARENDSKERKE. Geboren: 1, Willem z. v. Pieter Johannes Verburg en Willemina Nieuwdorp; 4, Marinus z. v. Marinus Mulder en Margaretha de Vrieze; 9, Foukjen d. v. Melis de Jong en Jacoba van de Hamer; 14, Jaapje d.v. Huibrecht Hoogerbrugge en Neeltje Aartje Ruissen; 15, Elisabeth Johanna d. v. Wisse van Boven en Stoffelina Witte; 14, Laurentius z. v. Jacobus Rijk en Jobina Boonman; 19, Cornelia d. v. Gerard Murre en Johanna Kesse- laar; 21, Christiaan Cornelis z. v. Jan van Sabben en Jannetje Jansens; 27, Johanna d. v. Cornelis Menheere en Jo hanna Catharina de Baar. Gehuwd: Hubrecht Rijk 31 j. jm. en Johanna Huige 31 j. jd.26, Cornelis Jacobus van Strien 26 j. jm. en Jannetje Meijers 27 j. jd. Overleden: 4, Pieter Johannes van Ham 79 j., weduwnaar van Cornelia Christiaansen5, Adriaan op 't Hof 74 j., echtgenoot van Cornelia van Boven. AXEL. Huwelijks-aangiften: 19, Krijn Gerard Tollenaar (van Hoek) 25 j. jm. en Neeltje Suzanna van Hoeve 24 j. jd. 27, Frangois Buijze 45 j. jm. en Maria Cornelia Looij 36 j. jd.; Frangois Leen- dert Dieleman (van Terneuzen) 23 j. jm. en Johanna Cornelia Elizabeth Heijnsdijk 20 j. jd. Gehuwd: 5, Abraham Jan Oostdijk (van Klundert) 25 j. jm. en Adriana Marina Hoebé 25 j. jd.26, Marinus de Feijter 22 j. jm. en Catrina Diele man 18 j. jd. Geboren: 7, Christiaan Anthonie z.v. Jan Christiaan Ollebek en Catharina Pieternella van de Velde; 12, Hendrik z. v. Teunis van 'tHof en Geertje Cor nelia Nuis19, Adriaan Jannis z. v. Cornelis Haak en Tanneke Maria de Kraker; 20, Neeltje Suzanna d. v. Pie ter de Feijter en Sara van Hoeve; 23, Jannigje d. v. Jan Bartel Fondse en Anthonia de Lang; 25, Jacob Jan z. v. Jan den Doelder en Neeltje Tanneke Lensen; 28, Anna Jacomina d. v. Si mon Buijze en Jacomina Anna Diele man; 29, Mathilda Seraphina d. v. Pe trus Verstraeten en Maria Anna van Rijsbergen. Overleden: 9, Frangois Dieleman 69 j., echtg. van Wilhelmina Cornelia Kos ter; 19, Janneke Frangoise Lansen, 46 j., ongeh.; 30, Ester de Putter 53 J., echtg. van Izaak de Feijter. (Ax. Ct.) HOEK. Geboren: Jozias z. v. (Fac. Koster en Janneke de Jonge; Francois M„ z. v. M. J. Dielen en M. Romeijnsen; Jacobus z. v. Jac. de Groote en Corn, van Es. Gehuwd: Willem J. van Pienbroek 24 j. van Den Haag en Neeltje M. Meeusen 20 j.Jacobus F. Dieleman 26 j. en Janna Janssen 19 j. Overleden: Antonia Koole, 74 j„ echtg. van Jan KervinkPieter C. Diele man, 71 j., echtgen. van E.- de Blaaij; Jan Koster 73 j„ echtgen. van J. Moes; Nathalia van Acker 68 j., echtgen. van E. Bomelijn; Suzanna van Doeselaar, 82 j., echtgen. van Corn, van de Velde.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 3