Neemt nooit risico! MIDDELBURG. GOES. ZUID-BEVELAND. De rekening van het burgerlijk arm- Verplichte inschrijving van autobussen. Zij, die kwamen en Bi„Ben. DITJES en DATJES. itthorn. Tzoor» ripr hfwnllrinp' mror WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. THOLEN EN ST.-PHILIPSLAND. Afloop Verkoopingen en Aanbestedingen hartelijke bewoordingen de scheidenden politiemannen toesprak. De oud-brigadier-majoor te Middel burg, dhr C. Hoogerhejjde, alsmede de oud-brig. majoor H. Prins te Vlissingen, bedankten voor de zeer waardeerende ■woorden, welke gewijd waren aan de hee- ren C. Hoogerheyde, H. Prins en de oud- rjjksveldw. brig. tit. G. van Belzen te Vlissingen en M. van Schaik te Seroos- kerke (W.). Schatting van gronden. Gedep. Staten van Zeeland hebben benoemd als deskundige voor de schat ting van de pachtwaarde der in den Ka- relpolder (gemeente Krabbendijke) ge legen gronden den heer C. Franse te Kleverskerke (gem. Arnemuiden). DE GERESTAUREERDE TOREN VAN KAPELLE. En de andere beschadigde) torens op Zuid-Beveland. Tijdens de oorlogsdagen van Mei 1940 zijn op Zuid-Beveland een vijftal torens uitgebrand of min of meer ernstig be schadigd. De toren van de R. K. kerk te Hanswee rt werd beschadigd en zoo danig opgeknapt, dat met het definitief herstel eenigen tijd kan worden gewacht in bouwkundig opzicht is deze toren van onbeteekenende waarde. Dit laatste kan ook gezegd worden van den toren te Yerseke, die uitbrandde. Te Yersekeis thans alles opgeruimd en het wachten is nu op het herbouwen van de eveneens uitgebrande kerk (omstr. van 1500) aldaar. In het herbouwplan der kerk is ook de toren begrepen. Het is niet aan te nemen, dat deze straks in zijn ouden vorm zal worden hersteld; kerk en toren worden een harmonisch geheel. De toren van Waarde (uit 't laatst van de veertiende eeuw) werd betrekke lijk ernstig beschadigd. De herstellings werkzaamheden zijn hier reeds beëindigd zoodat dit mooie bouwwerk weer als voorheen het dorp en zyn omgeving bij zondere schoonheid verleent. De toren van S c h o r e (eerste helft 14e eeuw) brandde geheel uit en was dermate bouwvallig geworden, dat af braak noodzakelijk bleek. Deze afbraak is voltooid en het kleine, zwaar geschon den dorpje ligt er nu geheel ontluisterd bij. Men had gedacht, dat by het afbre ken vele oude baksteenen (z.g. moppen) zouden vrijkomen, welke dan weer dienst konden doen voor herstel van andere ge schonden oudebouwwerken, doch dit is tegengevallen. Het werd zoo goed als geheel puin. En tenslotte werd de toren van Ka- p e 11 e in ernstige mate beschadigd. De herstel-werkzaamheden, welke zyn uit gevoerd onder leiding van Monumenten zorg, zijn thans geëindigd. En nu staat weer dit buitengewone bouwwerk in zijn oorspronkelijke glorie en schoonheid, beheerschend niet alleen het dorpsbeeld, maar de gansche omge ving. Wij durven dezen toren rekenen tot de mooiste oude bouwwerken van ons land. Hij heeft twee geledingen met vier versnijdingen. Een zwaar geprofileerde spitsboognis, met banden van bergsteen, omvat den ingang met korfboog en een en twee lichtopeningen. Boven den in gang bevindt zich een band met vier namen, waarschijnlijk van de kerkmees ters tijdens den bouw, en in den korfboog een steen met het jaartal 1427. Boven den band een sokkel voor een verdwenen beeld. In de tweede geleding bevinden zich de galmgaten. Het meest kenmerkende van dezen to ren is wel de bekroning door een zand- steenen boogfries met driepasvulling, waarboven een gemetselde balustrade met vier hoektorens. De achtkantige hoofdspits is van natuursteen gebouwd en voorzien van een smeedijzeren kruis; evenzoo de vier hoekspitsjes. In den toren hangen niet minder dan vier klokken, welke in 1527 zijn gegoten door den Mechelschen klokkegieter Pe ter Waghevens, Reeds is gewezen op de merkwaardig heid van de vier hoektorentjes om de hoofdspits. Deze bouwwijze komt onder de oude bouwwerken niet zoo heel veel voor. Algemeen is mén wel van meening, dat deze bouwwijze een beteekenis heeft. Ook het thans nog geldende wapen van Kapelle wijst in die richting. Daarin toch treft men aan een kerk met toren en het cijfer XIIII, hetgeen wijst op eenig kerkelijk gezag, dat beschouwd moest worden als verheven boven dat der hee- ren, wier leenen door bijzondere wapens onderscheiden werden. Maar de juiste beteekenis staat toch niet vast en dus blijft het gissen. Sommigen meenen, dat een dergelijke krans van 4 toreritjes om de hoofdspits het teeken is van een moederkerk. In Zelandia ïllustrata van L&ntsheer en Nagtglas (1879) lezen wij dan nok aan gaande den vroiger te Yerseke gestaan hebbenden toren: „de dikke, hooge, als een zoogenaamde moederkerk met vijf spitsen pryl-enden toren". Doch Dres- selhuis wijst er op, dat dit ten aanzien van Kapelle niet klopt, daar de omlig gende kerken reeds vroeg bekend ston den als parochiekerken; alleen het bede huis aan de haven van Eiezelinge was tot omstreeks 1529 aan de kerk van Ka pelle ondergeschikt. Anderen meenen, dat het een teeken zou zijn, waardoor de kapitelkerken zich kenbaar maakten. Maar dan sou dit op allo kajfittelkerke» gevonden moeten worden, hetgeen niet het geval is. Boven dien dateert het kapittel in de kerk te Kapalle eerst van 1503 toen de toren er reeds teug stond. Dresselhuis is van meening, dat de vier torentjes om de hoofspits moeten verklaard worden uit het feit, dat Ka pelle de oudste hoofdplaats is van het Zuid-Bevelandsche decanaat. Ook de toren van de St Pieterskerk te Middelburg, waaraan het dekenschap van Walcheren was \%rbonden, had vier torentjes op de hoeken. VEREENIGING TOT BEZOEKEN DER ARMEN. Aan het verslag van de Vereeniging tot bezoeken der Armen over 1940, het 97ste jaar van het bestaan der vereeni ging, ontleenen wij, dat het College van leden-wijkbezoekers wijziging onderging, doordien mevrouw E. M. M. Muller Bruyn en mevrouw C. Veltman Fruin But.eux wegens vertrek uit de gemeen te moesten aftreden. Het verheugt de directie te kunnen mededeelen, dat me vrouw A. A. L. MoolenburghDijkhuis en mejuffrouw A. W. Ermerins bereid bevonden zijn de opengevallen plaatsen in te nemen. In het verslagjaar werden drie gezin nen of alleenloopende personen nieuw in geschreven; het getal der ingeschreven aanvragers bedroeg 30, dat der aanvra gen 318, Eén ingeschrevene vroeg twee maal hulp; 1 drie maal; 2 vijf maal; 1 acht maal; 1 negen maal; 2 elf maal en 22 twaalf maal. Door de ramp op 17 Mei ging het geheele archief verloren, zoodat geen vergelijking met. den toestand der ver eeniging in 1939 mogelijk was. Met groote erkentelijkheid wordt mel ding gemaakt van, het legaat van f 250 van wijlen mevrouw TurkSnouck Hur- gronje. De rekening over 1940 wijst een eind cijfer aan van f 1532,94 met een nadeelig saldo van f 394,36. Aan bijdragen voor verpleging, tijdelijke hulp bij bevalling, ziekte of ongeval werd f 1430 uitbetaald. DE KANAALBRUG. Het rijdek van deKanaalbrug heeft weder een grondige voorziening noodig gehad. De brug blijft een zorgenkindje. Nadat het rijdek is geteerd, is er een macadamlaag opgebracht en is men nu bezig met het inwalsen daarvan. Verhuur van grond. B. en W. stellen aan den gemeenteraad voor aan P. Burgs 40 m2 grond aan den toegangsweg naar het huis van bewa ring bij den Blauwendijk te verhuren voor 30 cent per m2 of f12 totaal per jaar. Zulks teneinde de heer Burgs in de gelegenheid te stellen zijn opslagplaats voor kolen uit te breiden. Als agent van politie is deze week in functie getreden dhr E. J. Huisman, tot voor kort agent van politie te Win terswijk. koopt in Goessche Midza-zaken, U is dan aan den veiligen kant en op den koop toe: de waardevolle Midza-Bons. Deze week Zuid-Noord-Beveland. Rilland-Bath. Toch eervol ont slag. Dinsdagavond kwam de Gemeen teraad in een spoedeischende vergade ring bijeen. Besloten werd alsnog den heer J. P. Roozemond eervol ontslag te geven als hoofd der O.L. school. Wolfaartsdijk. Jongen verdron ken. Woensdagavond is de 19-jarige P. Adriaanse bij het baden in het Schen- ge („De Piet") plotseling in de diepte verdwenen. Na drie uur dreggen heeft men het lijk kunnen bergen. Het slacht offer kon niet zwemmen. Hoedekenskerke. In de Maandag ge houden Raadsvergadering, was van Ged. Staten een schrijven ingekomen dat goedkeuring is verleend, aan het besluit van den raad, tot het voeren van een procedure, tegen den schipper, die de ge meente aansprakelijk heeft gesteld voor zijn schip, dat hier ernstig werd bescha digd. VOOR 10 JULI A.S. De Staatscourant van gisteren bevat een besluit van den secretaris-generaal van het departement van waterstaat, betreffende verplichte inschrijving van autobussen. Allen, die op 1 Juli 191(1 houder zijn van een of meer autobussen, zijn ver plicht deze voor 10 Juli 191(1 te doen in schrijven, ongeacht of de autobussen al dan niet voor onmiddellijk gebruik ge reed zijn. Het doen inschrijven geschiedt door invulling en onderteekening van een in schrijvingsformulier H 1941 voor auto bussen. Indien na 1 Juli 1941 een autobus zoodanige verandering ondergaat, dat de aard van het .voertuig of de vervoer- capaciteit wordt gewijzigd of een andere motorbrandstof of motoraandrijving wordt gebezigd, dan wel een ingrijpende wijziging aan het onderstel wordt aan gebracht, moet de houder onverwijld mededeeling hiervan doen aan den rijks inspecteur van het verkeer, in wiens district hij woont of is gevestigd. Gelijke verplichting rust op hem, die na 1 Juli 1941 houder wordt van een autobus, alsmede op den houder van een autobus, die na 1 Juli de beschikking daarover, door welke oorzaak ook, ver liest of wiens autobus na dien datum onbruikbaar wordt. Overtreding van de voorschriften, bij dit besluit gegeven, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste een jaar of boete van ten hoogste f 10.000. Motorrijtuigen, ten aanzien waarvan de overtreding is gepleegd, kunnen door den secretaris-generaal van het depar tement van waterstaat worden verbeurd verklaard. Het besluit is met ingang van 3 Juli in werking getreden. Allen, die op 1 Juli j.l. houder waren van een of meer autobussen en niet voor 6 Juli a.s. formulieren hebben ont vangen, dienen zich tot de desbetreffen de rijksverkeersinspectie te wenden met het verzoek om afgifte of toezending daarvan. Ritthcm. Loop der bevolking over het tweede kwartaal 1941. Ingekomen: Maatje Lievense van O.- en W.-Souburg; Jan Dingeman de Vis ser van Middelburg; Johannes van Sluijs van O.- en W.-Souburg; Catha- rina Willemse van St.-Laurens. VertrokkenPieternella Machielse naar O.- en W.-Souburg; Huberta Ver doorn naar Wassenaar; Willem van Hoepen naar Vlissingen; Izaak Tange naai' O.- en W.-Souburg; Pieter Wisse naar O.- en W.-Souburg; Arie Joosse naar Aagtekerke; Cornelia Meijers naar Sas van Gent; Hendrika Guiljam naar Arnemuiden; Louwerens Breel naar Vrouwepolder (Gapinge). Vrouwenpolder. Loop der bevolking. Ingekomen: P. Besuijen, landb.knecht, Platteweg B 126, uit Middelburg, Veer- scheweg 208; L. Breel, zonder beroep, Bijenweg B 149, uit Ritthem, Dorpstr. nr 35. Vertrokken: J. Spruijt, veldarbeider, Gapinge B 99, naar Oostkapelle A 114; W. Wagenaar, veldarbeider, Zoekweg A 31, naar Middelburg, Lange Giststraat 4; Joh. Joosse, dienstbode, Gapingsche- weg B 72, naar Veere, Zandijk B no. 82; Jac. Bakker en gezin, bankwerker, Ga- pingscheweg B 67, naar St. Laurens, Gapingscheweg A 86. bestuur werd goedgekeurd, in ontvangst op f 7763,52 en in uitgaaf op f 6761,14. Besloten werd om aan het bestuur van de R.K. school medewerking te ver- leenen tot het aankoopen van materiaal, voor het onderwijs in lichamelijke oefe ning. Kruiningen, Als bewijs dat de Gemeen telijke badinrichting in een groote be hoefte voorziet diene, dat in de maand Juni alleen reeds 734 baden zijn geno men. Koudekerke. De uitreiking der per soonsbewijzen, waarmede deze week op het dorp een aanvang is gemaakt, ver loopt vlot. Ongeveer 200 personen wor den per middag opgeroepen en het is zeer wel mogelijk deze binnen den daar voor gestelden tijd, namelijk van half twee tot kwart voor vijf af te werken. Het komt nog voor, dat de aangebo den foto's niet aan de gestelde eischen voldoen en daarom is de opwekking niet ongegrondlaat tijdig uw foto keuren op het gemeentehuis en help daardoor de uitreiking der bewijzen zoo vlot moge lijk te doen verloopen. Laat ieder zich ook houden aan het tijdstip waarop hij opgeroepen wordt. Speciaal de ingezetenen op 'tZand, waar binnen eenige weken de uitreiking haar beslag zal krijgen, worden dringend verzocht, de hierboven vermelde wen- schen nauwkeurig na te komen. Oostburg. Gemeenteraad. Maandag vergaderde de Raad. De jaar wedden van de ambtenaren ter secreta rie werden als volgt vastgesteld: De aanvangsjaarwedde bedraagt voor den eersten ambtenaar f 1300, met 5 tweejaarlijksche verhoogingen van f 100 voor den tweeden ambtenaar f 900 met 5 tweejaarlijksche verhoogingen van f 80 voor den derden ambtenaar f 600 met 5 tweejaarlijksche verhoogingen van f 60. Voor het bezit van diploma A in de ge meente-administratie wordt een vergoe ding toegekend aan den eersten ambte naar van f 200aan den tweeden ambte naar van f 100. De mogelijkheid is dus nu geopend een derde ambtenaar te benoemen. Afwijzend werd beschikt op een ver zoek van het bestuur der schoolvereeni- ging „Immanuël" om gelden voor de uit breiding van het schoolgebouw in ver band met de invoering van het onder wijs in de lichamelijke oefening, daar ge bruik kan worden gemaakt van het gym nastieklokaal der openb. lagere school. Aangenomen werd het voorstel van B. en W. om aan het waterschap „Het Vrije van Sluis" de geheele bovenverdieping van het huis Markt 2, met inbegrip van de gang en het gedeelte gelijkvloers, niet grenzende aan het gemeentehuis, te ver huren voor onbepaalden tijd, ingaande 1 Juli 1941, tegen een jaarlijkschen huur prijs van f 750. Tholen. Verschillende oesterkweekers alhier zijn deze week begonnen met het uitzaaien van mosselschelpen en het plaatsen van gekalkte pannen op de oesterperceelen in de Zeeuwsche stroo men. RECHTBANK MIDDELBURG. Jachtopziener mishandeld. Zooals reeds gemeld, stond gisteren voor de Rechtbank terecht M. S., 19 jaar, te Ellewoutsdijk, wegens ernstige mishandeling van den jachtopziener Blok aldaar. Verdachte geeft de feiten wel toe, doch blijft er bij, dat hij driftig is ge worden, daar hij vermoedde, dat de jachtopziener de eieren zou opeten, het geen hij niet kon verdragen. De Officier eischt wegens poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel een gevangenisstraf van 3 maan den met aftrek van het voorarrest. Mr Vlaming bepleit uiterste clementie. Uitspraak bepaald op 16 Juli a.s. Gewond paard laten werken. De Brigadier der Rijksveldwacht Nieu- wenhuijzen te Yerseke zag op 11 Octo ber van het vorige jaar onder de ge meente Kruiningen de 29-jarige vracht rijder C. S. uit Kruiningen als geleider van een met een paard bespannen bela den vierwielig voertuig rijden over den openbaren weg. Daar hij vermoedde, dat het paard gewond was, liet hij de wagen stilhouden en zag, dat het paard een open wond had aan den linkerbil. Ook constateerde de getuige, dat het paard met het linkerbeen kreupel ging en daarom gaf hij bevel met het paard terug te keeren, daar het niet geschikt was om arbeid te verrichten. Deze zaak heeft in eerste instantie voor den Kantonrechter te Middelburg gediend, alwaar de Ambtenaar O.M. ver oordeeling vroeg tot f 10 boete of 5 d.h. In zijn vonnis sprak de Kantonrechter verdachte echter vry, overnemende de overweging van den veearts, die ver klaarde dat het slechts een schaafwond was en het paard zeer zeker wei in staat was om arbeid te verrichten. Bovendien had de veearts nog verklaard, dat toen verdachte met het dier bij hem gekomen was op den dag, dat hij was aangehou den, hij niet had kunnen constateeren, dat het kreupel liep. Van het vonnis was het O.M. in be roep gegaan. De beide getuigen, zoowel de Rijks veldwachter als de veearts blijven ook thans bij hun verklaringen in eerste in stantie afgelegd. De Officier acht verdachte schuldig en vraagt zyn veroordeeling tot f10 b. of 5 d. h. Dronken of niet? Verdachte C, J. v. H. heeft voor den Kantonrechter te Middelburg terecht ge staan verdacht van het feit, dat hij op 15 October 1940 omstreeks 6.50 u, te Kortgene als bestuurder van een twee wielig rijwiel daarmede heeft gereden over den Veerdam, terwijl hij onder zoo- danigen invloed van gebruikten alcohol verkeerde, dat hij niet in staat moest worden geacht het rijwiel naar behooren te besturen. Volgens den brigadier der Rijksveldwacht Dekker te Kortgene had verdachte zoodanig gereden, dat hij ge vaar opleverde voor het aldaar vrij druk ke verkeer, in verband met de juist aan gekomen veerboot. Hij liet verdachte af stappen en zou een sterke dranklucht hebben geconstateerd. Daarom verbood hij verdachte verder te fietsen, doch op eenigen afstand was verdachte wederom opgestapt. Ook een collega van den brigadier ver telde, dat verdachte zeer gevaarlijk reed en bij zijn aanhouding wartaal sprak. Rij rook sterk naar drank. Tegenover deze verklaringen had ver dachte echter hardnekkig volgehouden, niet dronken te zijn geweest, hoewel hij wel een paar glaasjes bier had gedron ken. Hij zou niet hebben gehoord, dat hij niet meer mocht fietsen. Voor den Kantonrechter was de zaak een paar maal aangehouden, om alsnog den verdediger in staat te stellen getui gen a décharge voor te brengen, waarvan door dezen ruimschoots gebruik was ge maakt, daar er meer dan 12 zijn gehoord. Al die getuigen verklaarden öf verdachte te hebben gesproken aan boord van de De directie der Ned.Spoorwegen heeft geconstateerd, dat tijdens de jaar beursperiode in Maart op tal van sta tions de reizigers niet tijdig van plaats- kaarten konden worden voorzien, wat voor deze reizigers en voor de dienst uitvoering te Utrecht onaangenaamhe den en moeilijkheden opleverde. Dit moet aldus de directie voor de na- jaarsbeurs in September a.s. worden voorkomen. De noodige maatregelen daarvoor moeten nu reeds worden ge nomen. Hulde aan onze spoorwegautoriteiten voor him activiteit. Opgemerkt moet echter worden, dat op sommige stations (wy noemen alleen maar Goes) ook bui den den jaarbeurstljd op bepaalde uren aan de loketten nu en dan zóó lang moest worden gewacht, dat treinvertra- ging er het gevolg van is. Wellicht kan ook hiervoor meteen een oplossing wor den gevonden. Misschien werkt dit dan ook stimu- leerend op onze P.T.T.-autoriteiten. De klacht, dat men op sommige postkan toren heel lang moet wachten, eer men aan de beurt is, is ook blijkens onze er varing, gegrond. Er worden vóór som mige postloketten vele zuchten geslaakt. Tjjd is voor vele menschen toch nog altijd geld. veerboot of onderweg en niets bijzonders aan hem te hebben gemerkt, öf hem na dat hij van de boot af was, te hebben zien fietsen en niet gezien te hebben, dat hij slingerde. Al die getuigen décharche achtten verdachte wel in staat om een rijwiel te besturen. Niettemin had het O.M. 6 dagen hech tenis tegen hem geëischt, doch de Kan tonrechter had verdachte vrijgesproken, daar de verschillende getuigen a déchar ge het tegendeel hadden doen blijken van hetgeen verdachte was ten laste gelegd. De Ambtenaar kon zich hier echter niet mee vereenigen en ging in appèl. De thans gedagvaarde getuigen blij ven volkomen bij hun verklaringen. De Brigadier Dekker bevestigt nog eens na drukkelijk, dat verdachte over dén weg slingerde, naar drank riekte, toen hij hem liet afstappen tegen zijn fiets hing en wartaal sprak. De verdachte was naar Goes geweest en zegt na Goes geen drank meer ge bruikt te hebben. De Officier vindt het heelemaal niet vreemd, dat tal van menschen niets aan verdachte hebben bemerkt. Want stom dronken is hij niet geweest en zij heb ben geen speciale aandacht aan ver dachte gewijd. Daarom is de Officier van meening, dat die verklaringen wel kunnen terzijde gelaten worden en het vonnis van den Kantonrechter moet vernietigd worden. Spr. eischt wederom 6 dagen hechtenis. Mr F. W. Adriaanse wijst er op, dat de getuigen décharge de geheele reis van Goes hebben meegemaakt. De veldwachter heeft zich in appre ciatie vergist. De Rechtbank zal niet beter recht kunnen doen, dan het vonnis van den Kantonrechter te bevestigen. Uitspraak 16 Juli a.s. HAAGSCHE GERECHTSHOF. Het geval met de gloeilampjes. Na de rechtbank te Middelburg had het Haagsche Hof zich enkele malen met de zaak van de gloeilampjes bezig moeten houden. Het betrof een vrij uitgebreide affaire in het smokkelen van gloeilampjes. Ver dachte J. A. P. uit Oostburg, zou een schipper uit Breskens de lampjes ten vervoer hebben aangeboden, doch op dat moment kwamen de ambtenaren, en na men het geval in beslag. Het is toen een heele uitzoekerij geworden om na te gaan wie de schuldige was, doch de rechtbank te Middelburg had tenslotte beslist, dat de man was en hij werd veroordeeld tot twee maanden gevangenisstraf. Van dat vonnig kwam hij in hooger beroep, waar de rijksadvocaat verklaarde de straf eigenlijk te laag te vinden, doch de pro cureur-generaal eischte bevestiging van het vonnis. Het Hof heeft in deze zaak thans arrest gewezen, en het vonnis be vestigd. Middelburg. Door Notaris R. Batten werd Donderdag j.l. in het notarishuis publiek verkocht: 1. Een huis met erf en tuin en poort aan den Veerschen Singel 254, groot 3 a. 50 c.a. aan L. C. Ribbens te Kapelle q.q. voor f 9500 2. Een huis met erf en tuin aan de Breestraat 7 aldaar groot 1 a. 16 c.a. aan K. J. van Loo aldaar voor f 1800 3. Een huis met erf en tuin aan de Zandstraat 15 alhier groot 1 a. 68 c.a. aan G. P. Goergen aldaar voor f 2050 4. Een huis met erf en tuin aan het Zand (Breeweg) D 167 te Koudekerke groot 1 are 8 c.a. aan J. Kroger te St. Laurens voor f 4040. Hansweert. Door notaris J. J. van Dy ke werd ten verzoeke van de erfgena men van wijlen de echtelieden P. M. den Outer en S. L. Provoost verkocht een huis, schuur en erf, wijk C nr 31, groot 5 a. 79 c.a. Hoogste inschrijver Jan Dek Jacz. te Kruiningen voor f 3180. Kooper werd dhr Izak Wisse Cz. te Kruiningen voor f 3520.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2