DZEEDW tweede blad levensgang Binnenland FEUILLETON Uit de Provincie VLISSINGEN. GOES. ZUID-BEVELAND. WALCHEREN. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. Gemengd Nieuws VAN DONDERDAG 3 JULI 1941, Nr 53. ANTWOORD DER N.8.B. OP HET VOORSTEL VAN ARNOLD MEYER. De persdienst van den N.S.B. meldt: Dezer dagen is melding gemaakt van een oproep in het Nederlandsch Dag blad, waarin Arnold Meyer de vraag stelt, of het oogenblik niet gekomen is, waarop de Nederlandsche Unie, de N. S. B, en Nationaal Front een gezamenlijk Nederlandsch legioen zullen vormen om deel te nemen aan den strijd tegen Sow- jet-Rusland. Wij vestigen er de aandacht op, dat duizenden volksgenooten, grootendeels lid van den N.S.B., reeds maandenlang metterdaad hun krachten inzetten voor de bevrijding van Europa in de Standar te Westland der Waffen S.S. en van het N.S.K.K. Het aantal diergenen te ver- grooten is al geruimen tijd het stre ven van den N.S.B. en de propaganda hiervoor wordt in de N.S.B.-gelederen thans meer dan ooit bevorderd. Het is zonder meer duidelijk, dat de toetreding tot de Waffen-S.S. en het N.S.K.K. ook voor leden van het Na tionaal Front en de Nederlandsche Unie openstaat, uiteraard op voorwaarden, die ook aan de leden van den N.S.B., 'kortom aan iedereen, gesteld worden. BOND VAN CHR. GEREF. MANNEN- VEREENIGINGEN IN NEDERLAND. De jaarlijksche bondsdag van den Bond van Chr. Geref. Mannenvereenigingen in Nederland zal Donderdag 7 Augustus a.s. in de Chr. Geref. kerk te Amèrsfoort worden gehouden. In de morgenverga dering komen verschillende huishoude lijke zaken aan de orde. In de middagvergadering zal als refe rent optreden Ds A. Gruppen, Chr. Ge ref. predikant te Eindhoven en zal Ds I. de Bruyne, idem te Deventer, een op wekkende slotrede houden. EERESCHULD EN DANKBAARHEID. Het comité voor Ned. oorlogsgewon den „Eereschuld en Dankbaarheid" ver gaderde dezer dagen te Amersfoort. De voorzitter, Dr W. G. Harrenstein te Weesp, was door ongesteldheid verhin derd aanwezig te zijn. Verschillende ge vallen van steun werden besproken en afgedaan. Dank zij veler vrijwillige medewer king was „Eereschuld en Dankbaarheid" tot nu toe in staat om aan alle aanvra gen te voldoen. Elk geval wordt nauw keurig onderzocht, omdat nu met dalen de inkomsten en stijgende uitgaven moet gerekend worden. Zoo werd besloten een belangrijke bijdrage te schenken aan een der andere vereenigingen, die een ander onderdeel van dit werk der oorlogs slachtoffers behartigt, waaruit de goe de onderlinge samenwerking moge blij ken. Toch moest met het oog op den toe stand der kas dit bedrag lager blijven dan aanvankelijk geraamd was. In de laatste weken werd o.m. een bedrag van f 250 uitgegeven voor schriftelijke cur sussen (behalve degenen die aan het comité gratis aangeboden zijn), terwijl eenzelfde bedrag noodig was voor stu dieboeken. De lectuurvoorziening be droeg al ruim f 700, terwijl aan steun in allerlei vorm wel reeds f 56000 uitge geven werd. Deze cijfers geven een in druk van wat er alzoo is gebeurd. Ver schillende gevallen zijn nog in behande ling. Het verdient aanbeveling om aanvra gen om steun rechtstreeks en uitsluitend te zenden aan den lsten secr., Ds P. Bootsma, de Lus 28 te Wassenaar. Even- tueele giften kunnen gezonden worden aan den penningmeester, Ds D. Ringnal- da Jr, Drachten (Postrekening 416011) ten name van: Penningmeester Comité „Eereschuld en Dankbaarheid", Drach- door J. VAN DEN BOSCH. 42) o— Er wordt lang en breed gedelibereerd, nok met den notaris. Het blijkt achteraf, Lat er toch nog meer baar geld is dan verwacht werd. Het eind van het lied is, dat het besluit valt: Klaas krijgt de villa, die hij verhuren kan, en er nog wat van overhoudt jaarlijks, bovendien wat geld. Gerard blijft op de boerderij, ontvangt daarvan zijn deel, maar heeft jaarlijks rente te betalen aan de ande ren, behalve aan Flip, die zijn deel in geld ontvangt. Het is een voorstel van den notaris, wat allen goedvinden, zij het dan, dat Gerard er slechts matig mee ingenomen is. Die ziet er slecht uit, naar ze constateeren. Want zeer velen zijn nu op de hoogte. Het gaat met Gerard Tuininga al meer bergafwaarts. Hadden ze het maar geweten. Klaas zou zich verzet hebben tegen het voorstel van den notaris ten, zonder vermelding van persoons naam). POSTVERKEER MET DE SOWJETREPUBLIEKEN VERBODEN. Tot nader order wordt geen corres pondentie en pakketpost ter verzending naar de Vereenigde Sowjet-republieken aangenomendit geldt eveneens voor de vroegere staten Lithauen, Letland en Estland. Reeds ter post bezorgde stuk ken zullen aan de afzenders worden te ruggezonden. HET PENSIOENFONDS VAN DE NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN. Het rijk zal gedurende 50 Jaar een bijdrage leveren. Zooals bekend is, was reeds eenige ma len uit het financieel onderzoek van bet Spoorweg-pensioenfonds gebleken, dat er een enorm tekort bestond. Bij de laat ste vaststelling van den toestand in 1940 bleek dit tekort niet minder te bedragen dan f 360.304.011. De secretaris-generaal van waterstaat heeft bepaald, dat, te beginnen met het jaar 1940 dus met terugwerkende kracht het Rijk ter aanzuivering van het tekort in het Spoorwegpensioenfonds gedurende 50 jaar, een bedrag zal stor ten van f 16.296.000. Sluiting slagerswinkels. Vanaf volgende week zullen des Maan dagsmiddags na 1 uur de slagerswinkels voor het publiek gesloten zijn. De veelbegeerde konijnen. Wederom nu in de Irislaan zyn des nachts twee konynen uit een hok ge stolen. VOETBAL. Voetbalwedstrijd Politie-Luchtbescher- mingAmbachtsschool. Nadat de rust met een 22 gelijken stand was ingegaan, wisten de Am- bachtsschoolmannen nog een doelpunt te maken, zoodat zij een 32 overwinning op de P.L.D.M. behaalden. Vrijdagavond a.s.', heeft op het Ge meentelijk Sportterrein een voetbalwed strijd plaats tusschen een L.C.O.-elftal en de „Goes"-veteranen, welke te 7.30 uur aanvangt. Het L.C.O.-elftal is als volgt samengesteld: G. Luijk Kuijper (aanv.), W. Sinke - J. de Puijt, D. de Joode, H. de Puyt S. Ossewaarde, v. Weele, J. Versluys, v. Noorden, J. v. Kalmthout. „Goes"-veteranen-elftal P. Korstanje J. Weststrate, J. Geene. A. Daniëlse, P. Koster (aanv.), H. v, Benthem M. Reyerse, L. Sloover, F. Leijnse, J. Thiery, C. Schryver. RUILVERKAVELING TE KRUININGEN. Plaatselijke commissie aangesteld. Gedep. Staten van Zeeland hebben ingevolge art. 44, le lid, der Ruilverka- velingswet 1938 de plaatselijke commis sie inzake de ruilverkaveling van het waterschap Kruiningen, ten Oosten van het kanaal door Zuid-Beveland en van den Nieuw Olzendepolder, in de gemeen ten Kruiningen, Yerseke en Krabben- dijke, samengesteld als volgt: W. J. L. de Groof te Kruiningen, lid voorzitter; A. van Hootegem te Kruiningen, lid plv. voorzitter; Ph. Meijaard te Kruiningen, lid; Ir J. D. Dorst te Goes, plaatsverv. lid. VEREENIGING POLDERS EERSTE BATH EN TWEEDE BATH. De besturen van de polders Eerste Bath en Tweede Bath hebben ter uitvoe ring van daartoe strekkende besluiten der betrokken vergaderingen van inge landen verzocht, beide polders tot één waterschap te willen vereenigen. Gedep. Staten meenen, dat tegen zoo danige samenvoeging geenerlei bezwaar De menschen, die niet weten, hebben stof tot praten: nu, die lui van Tuininga zyn goed af, zeg. Petertje zat er warm in. Klaas Bakker is er ook vet van geworden. In de kerkelyke gemeente spreken ze er ook over. Ze zeggen, dat hij zijn bijdrage wel mocht verdubbelen. Maar dat gebeurt niet, naar men met zeker heid weet te yertellen. Ja, menschen, het is toch maar waar, dat je aan geld hangen kunt, ho eens even. Er wordt nog veel meer gepraat, in het verloop der volgende maanden. Met allerlei lijs ten wordt er geloopen voor allerlei doel einden. Och, och, er is ook zooveel noo dig! En als nu ieder geeft naar mate en krachten, dan komt dat allemaal best in orde. Zoo gaan twee mannen voor een be paald doel op stap en ze belanden al heel gauw by Klaas Bakker. Er staat iemand van vijftien gulden op de lijst en een van tien. Klaas aarzelt. Nu ko men ze bij hem en hij wéét: ze rekenen ook op tien, terwijl het niet gaat. Hij moet uitkijken. Volgende maand komt er weer iets anders... Hij zou het liefst twee of drie gulden willen schrijven, maarhet wordt er vijf. Te veel. Be grepen de menschen dat nu eens! Ze begrijpen er niets van. Die twee bestaat, omdat de betrokken polders, welke voor verreweg het grootste ge deelte van de N.V. Landbouwmaatsehap- py De Bathpolders en overigens aan den Staat in eigendom toebehooren, uit een landbouwbedryfsoogpunt reeds nauw met elkander verbonden zyn, terwyl zij als polder den eenigen onderscheidenlijk belangrijksten ingeland, t.w. de Land- bouwmaatschappij en ook den dijkgraaf ontvanger-griffier, zijnde de directeur, dier maatschappij alsmede de water bouwkundig ambtenaar, m.a.w. het gan- sche beheer, in werkelijkheid gemeen hebben. Dit maakt het overbodig een bijzondere regeling ten aanzien van de fi- nancieele consequenties der samenvoe ging te treffen. Heinkenszand. Nieuwe ontvan ger-griffier. In de vergadering der ingelanden van het waterschap 's-H, Arendskerke, werd in de cacature P. Oele, tot ontvanger-griffier van den pol der benoemd de heer M. J. v. d. Dries, gem.-ontvanger alhier. De heer v. d. Dries kreeg 33 stemmen, en de heer Zandee 22. Korfbal. Kloetinge. Gisteravond werd op het sportterrein alhier een zeer spannenden vriendschappelyken wedstrijd gespeeld tusschen Unitas I en Togo H. De rust stand was 12. Eindstand 23 voor Togo H. Het was een sportjeve wedstrijd. De leiding was by dhr Govers in goede handen. St Laurens. Loop der bevolking over de maand Juni 1941. Ingekomen: Jac. Bakker en gezin, bankwerker, van Vrouwepolder, naar Gapingscheweg A 86. I. A. de Nood en gezin, kleermaker, van Middelburg naar Noordweg B 44. A. de Visser en gezin, controleur Rijksverkeersinspectie, van Middelburg naar Noordweg B 99a. E. Basting, huishoudster, van Retranche- ment naar Noordweg B 6. Vertrokken: T. Marinissen, hulp in de huish., van Nadorst B 130 naar Middel burg, Blauwe dyk 13. P. M. Flipse, on derwijzeres, van Noordweg B 12, naar Axel, Nieuwstraat 23. Joh. Smits, zon der beroep, van Noordweg A 69, naar M'burg, Noordsingel 116. H. le Grand en gezin, sergt machin. KM, van Noord weg B 151b, naar Vlissingen, Gr. Markt 3. Jac. Tramper, leerl. verpleegster, van Noordweg A 8, naar Bergen op Zoom, Villa „Lievenhove". P. J. van der Horst, fabrieksarbeider, van Noordweg B 20, naar Middelburg, Achter de Houttuinen 50. J. A. de Mooy, 2e luit., van Noord weg B 53f, naar St Michielsgestel E 141. A. Ingelse en gezin, groentehandelaar, van Noordweg A 92 r, naar Middelburg, Goesche Korenmarkt 1. C. L. Willemse, zonder beroep, van Seisweg A 35, naar Ritthem, Weversstraat 53. Westkapelle. De loop der bevolking in Juni was als volgt: Ingekomen: Johannes C. de Klerk, marechaussee, van Apeldoorn; Antonius Bertram, marechaussee, van Vlissin gen; Pieternella Westerbeke, dienst bode, van Domburg. Vertrokken: Adriana Verhage, zonder beroep, naar Domburg; Katharina J. Dekker, fröbelonderwyzeres, naar 'sH. Arendskerke. Aagtekerke. Gevonden voorwerpen: 1 slinger van een auto. Te bevragen gem.- veldwachter. Sluis. Plotseling sterfge val. Toen de landarbeider H. C. naar huis terugkeerde, werd hij plotseling on wel. Geneeskundige hulp werd ingeroe pen, maar het heeft niet meer gebaat. Zaamslag. Een afscheid. Dins dagmorgen nam de heer D. Heijboer, brigade-commandant der Rijksveld- waeht te Zaamslag, 'die als zoodanig met ingang van dien dag eervol werd ontslagen, officieel afscheid van de manschappen zijner brigade. Voor dat doel was de raadzaal van het gemeen tehuis alhier met bloemen versierd. De heer Heyboer, die meer dan zes tien jaar in deze gemeente als brigade commandant der Ryksveldwacht werk zaam is geweest, werd achtereenvolgens kijken mekaar aan en de- één zegt: die heeft nou pas van Tuininga getrokken, goeie morge, gelukkig, dat we niet het eerst naar hém zijn gegaan. Maar nu is de lyst gebroken. Als Bakker voor vijf teekent, gaat er niemand meer bovenuit. Ze zetten zonder bezwaar er een tweetje vóór, voor het vyfje van Bakker. Kun nen ze later wel wegvegen. Ze doen het alleen voor de lijst. Die schraper van een Bakker, dat moet hij nu wel gewor den zijnverdient het niet. De menschen denken nu, dat hy vijf en twintig heeft gegeven en het zyn er maar vijf Doet Klaas Bakker, die toch zooveel voor Gods Koninkrijk over heeft, nu verkeerd? Neen, zyn geweten is zuiver. Hij mag niet boven zijn krachten gaan. Zijn vrij hooge jaarlijksche bijdrage zal hy zoo lang mogelijk handhaven, het zal het laatste zijn, waarop hij zal be knibbelen. Maar andere posten moeten omlaag. Want een ongeluk komt zelden al leen. Daar was de ziekte van Sjaan, die heel wat geld heeft gekost en feite lijk nóg kost, al gaat het goed. Daar kwam het overlijden van Tuininga, dat iets onthulde, waaraan nu niemand had kunnen denken. En nu is daar het derde. Hy heeft gedacht van de winkels van „Albano" geen last te zullen hebben. toegesproken door zyn vroegeren dis tricts-commandant, door den districts commandant voor de prijsbeheersching, door den heer inspecteur van politie te Terneuzen, door den brigadier der ryks veldwacht te Sas van Gent, door den gemeente-veldwachter te Zaamslag en tenslotte door den burgemeester dezer gemeente. Hij werd door zijn superieuren gepre zen om zyn trouw, eerlijkheid en nauw gezette plichtsbetrachting. Uit de woor den van de overige sprekers bleek, dat hij een humaan chef was. De gemeente veldwachter van Zaamslag bracht hem namens zijn collega's hulde voor zijn kameraadschappelijkheid en dankte hem persoonlijk voor de aangename samen werking. Hem werden als blijk van dank en waardeering ook verschillende stoffe lijke bewijzen overhandigd. De burge meester der gemeente Zaamslag bood hem, namens hét gemeentebestuur, een wandelstok met zilveren knop aan. Zichtbaar ontroerd dankte de heer Heyboer voor de goede tot hem gespro ken woorden en de hem uit waardee ring geschonken cadeuax. Ook hij liet uitkomen, dat de samenwerking tus schen Ryks- en gemeentepolitie steeds aangenaam is geweest. Ook by de burgerbevolking van deze gemeente was de heer Heijboer een ge ziene figuur. (T. C.) Axel. Geitenkeuring, Op de hoeve „Doornhof" van den heer J. de Feyter Lz. had alhier een geitenkeuring plaats. De uitslag is: 1. Klasse lammeren (20 stuks)le pr. P. Mangnus, 2e pr. A. M. Witte, 3e pr. P. Dieleman Fz., 4e pr. J. P. Risseeuw, 5e pr. Dom. de Feyter, 6e pr. Jac. van Hoorn, 7e pr. Adr. Dieleman Jz., 8e pr. Dan. de Feyter, 9e pr. Ant. Verschelling, 10e pr. Jan Bakker, lie pr. M. Witte, 12e pr. K. Riemens, 13e pr. J. Verstraten. Klasse 1-jarige geiten (12 stuks)le pr. R. C. Boeye (diploma), 2e F. N. Hiemstra, 3e F. Bakker, 4e M. P. v. d. Voorde, 5e R. C. Boeye, 6e P. Dieleman, Fz., 7e C. Witte, 8e Joz. Verpoorte. De 5 eerstgenoemden ontvingen aanbevelin gen. Klasse 2-jarige geiten (10 stuks)le pr. Joz. Verpoorte (met opname in het Prov. Stamboek), 2e J. Hamelink (dipl.) 3e J. P. Risseeuw, 4e Dan. de Feijter, 5e W. Riemens, 6e C. Overdulve, 7e M. P. v. d. Voorde. Klasse oudere geiten, 3 jaar en ouder (12 stuks)le pr. Dom. de Feyter (dipl.) 2e J. v. Doorn (aanbev.), 3e J. P. Ris seeuw, 4e J. Hamelink, 5e A. P. Butler, 6e Adr. Dieleman Jz., 7e P. Dieleman Fz. 8e G. Stouthamer. Stamboekgeiten: 1. R. C. Boeye, 2. Joz. Verporte, 3. K. Riemens, 4. C. Witte. Drie stuks lammeren werden in het jongvee-register ingeschreven. De pu blieke belangstelling was groot. Paarden op hol gesla gen. Op Burgerhout, nabij den Rond weg te Roosendaal is gistermorgen een span paarden voor een wagen, waarop een tiental kinderen meereden, op hol ge slagen. De voerman, de 20-jarige onge huwde W. v. O. geraakte onder den wa gen, waarby hem de voor- en achterwie len over het hoofd gingen, en hy wei nige minuten later overleed. Een kind liep lichte kwetsuren op. De paarden zyn op de Markt tot staan gebracht. Droevige gebeurtenis tjjdens de Mei-dagen. Eerst thans is de Bredasche recherche op het spoor gekomen van een drama, dat zich in de woelige evacuatiedagen van Mei 1940 heeft afgespeeld, en dat groote droefenis brengt in twee Bredasche fa milies. Onder invloed van de geruchten, dat bij de bezetting alle weerbare jonge mannen zouden worden geïnterneerd, probeerden twee Bredasche jongelui zoo snel mogelijk uit Nederland weg te ko men. Een van hen wist daarbij de be schikking te krygen over een auto van een kennis, waarmede zjj samen naar Antwerpen reden. Degeen, die de auto geleend had, wilde toen in afwachting van de dingen, die komen zouden, voor- loopig te Antwerpen blyven, doch de an- De stad is tenslotte Westvoort nog niet al bestaat Westvoort niet meer. Maar hjj is pynlyk bedrogen uitgekomen. Want „Albano" slaat ook het oog op Westvoort en op de menschen daar. Ze maken er reusachtig reclame niet alleen, maar ze komen de menschen opzoeken. Er rijdt eiken dag een keurige auto, zoo ongeveer ingericht als winkel in het klein, door de straten en de lanen van Westvoort. Den menschen worden de waren aan huis bezorgd niet alleen, want dat doet Klaas ook; ze behoeven niet eens naar den winkel te loopen. De winkel komt vóór de deur. En de lui genieten dezelfde voorrechten als zij, die in de stad komen koopen. Bij tien gulden cassabonnetjes tien procent te rug. Verder alle mogelijke faciliteiten Op een avond kan Klaas het niet meer kroppen. Met ontzaggelijke inspan ning heeft hij voor Sjaan, die hij voor emoties sparen wil, den juisten toestand verborgen. Maar zij bespeurt 't welze ziet 't voor haar oogen. En als hij over zijn boeken gebogen zit, met hun beidjes zitten ze in de kamer, zegt zij opeens: Verberg maar niets, Klaas. Het gaat niet goed, hé jongen? Nog meer haar stem dan de werkelyk- heid beroert hem. Hy legt de armen der wilde aanstonds doorrijden naar Brussel en verder naar Frankryk. In den overspannen toestand, waarin beiden verkeerden, is daarover ruzie ontstaan, waarby degeen, die verder wilde trekken, een poging deed de auto te starten. De ander greep toen in zyn overspanning het eerste het beste voorwerp, dat hem in de hand kwam en gaf zyn kameraad daarmee een slag, welke zoo ongelukkig aankwam, dat hy aan de gevolgen over leed. De jongeman, die den klap had toe gebracht, werd aanstonds door de Bel gische politie aangehouden, doch werd by het verder optrekken van het Duit- sche leger met vele andere arrestanten vrijgelaten. Thans zijn echter de betref fende stukken uit Antwerpen naar Bre da gezonden, waar men tot arrestatie van den jeugdigen verdachte is overge gaan. Deze heeft een volledige bekente nis afgelegd. (N. R. C.) Groote brand te Fox- hol. Dinsdagavond omstreeks half ne gen is, gelyk wy' reeds gisteren hebben vermeld, een felle brand uitgebroken in de afdeeling voederartikelen van W. A. Scholten's Aardappelmeelfabrieken te Foxhol onder Hoogezand, welke afdee ling een oppervlakte van 125 by 30 me ter beslaat. Doordat alles kurkdroog was, was dit gedeelte der fabriek in kor ten tyd één vuurzee. De districtsinspecteur van het brand weerwezen te Groningen organiseerde onmiddellyk de hulpverleening. Binnen een half uur waren elf motorspuiten aan wezig, namelyk die van Hoogezand en de ter assistentie geroepen spuiten van Gro ningen, Haren, Winschoten en Veendam, terwyl bovendien de fabriek met twee spuiten werkte. Geweldige watermassa's werden in het brandende perceel gespo ten, doch dit gedeelte van de fabriek viel niet te redden. Machineriën en groo te hoeveelheden sojaboonen en aardap pelmeel zyn hierby verloren gegaan. De belendende afdeelingen en de ma chinefabriek, waarachter de meellood- sen liggen, werden inmiddels met een enorme hoeveelheid water overstroomd, daar men hoopte dit gedeelte te kunnen behouden. Hoogstwaarschynlijk is men hierin geslaagd. Om twaalf uur des nachts woedde de brand nog voort. De oorzaak kon nog niet worden vastge steld. de schade wordt door verzekering gedekt. (A. N. P.) Jacht vergaan. Naar uit Harphwell (Maine) gemeld wordt, zyn daar zes lyken aangespoeld, die, naar la ter bleek, tot de bemanning behoorden van een particulier jacht. Een der lijken vertoonde zware brandwonden. Men vreest, dat het jacht op onopgehelderde wijze verongelukt is, en dat de uit 36 koppen bestaande bemanning om het le ven is gekomen. Lindbergh tegen de Sow jet-Unie. United Press meldt uit San Francisco: Lindbergh verklaar de in een door het comité America First uitgezonden radiorede: Ik zou honderd maal liever zien, dat de Vereen. Staten zich met Engeland of zelfs met Duitsch- land verbonden, met al zyn fouten dan dat ze een stap zouden doen, die tot een verbond met de Sowjet-Unie zou kunnen leiden. De dienstplicht in de Vereenigde Staten. Volgens de New York Times heeft de plaatsver vangende chef der militaire keuring in de Vereen. Staten de keuring van alle dienstplichtigen boven de 28 jaar een maand uitgesteld, in afwachting van de aanneming van de nieuwe wet welke den dienstplicht beperkt tot personen tus schen de 21 en 28 jaar. Volgens de oor- spronkelyke wet gold de dienstplicht voor de mannen tot 35 jaar. Oorlogsuitgaven. In ternational News Service meldt uit Lon den, dat de Britsche oorlogsuitgaven in het eerste kwartaal van het loopende financieele jaar ongeveer 4.3 milliard dollar hebben bedragen, hetgeen neer komt op dagelyksche uitgaven van 47,200.000 dollar. Storm over Sofia, De zwaarste storm dien Sofia ooit heeft beleefd woedde Dinsdagmiddag een kwartier lang over stad en omtrek en richtte aanzieniyke schade aan. IJsstuk- op tafel en huilt. De sterke Klaas Bak ker, die scheef wordt aangezien in de gemeente, omdat hy zoo gierig geworden is, huilt. En Sjaan laat hem rustig be gaan. Dat zal hem goed doen Eerst geruimen tyd later kunnen ze praten en geeft Klaas uitleg. Ze vliegen achteruit. „Albano" doet hem de das om. Bij tientallen zijn er klanten, die veel minder bij hem koopen. Er zyn er verschillende, die zich zoo goed als hee- lemaal niet meer laten zien. De winkel juffrouw heeft niet den halven dag werk. De inkomsten dalen onrustbarend. De menschen van de gemeente gaan voorop in het koopen van „Albano". Heeft hij niet met eigen oogen gezien, dat het dienstmeisje van den dominee kocht bij den auto Als die nu een voor beeld geeftHet gaat mis Het gaas mis, Sjaan. Ik had je die mededeeling willen besparen, maar ze is er nu uit. We houden het niet vol. Er moet bezuinigd worden. Maar hoe? Ik ben bly, dat je eindelijk hebt ge sproken. We moeten den toestand on der de oogen zien en probeeren, er wat van te maken. Met Gods hulp komen we er wel door. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 5