Wie op de hoogte wil blijven met de officieele pubficatiën OFFIOIEBLE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN HANDEL, NIJVERHEID EN SCHEEPVAART. Betalingsverkeer met Finland. In aansluiting op de in de dagbladen verschenen bekendmaking betreffende het betalingsverkeer met Finland, brengt het Neder- landsch Clearinginstituut nog het volgende ter kennis van belang hebbenden. Nederlandsche debiteuren zijn verplicht te storten op postrekening 2020 ten name van het Nederlandsche Clearinginstituut „Duitschland" of op de rekening „Duitschland" van het Nederlandsch Clearinginsti tuut bij de Nederlandsche Bank N.V. te Amsterdam, onder gelijktijdige inzending aan het Nederlandsch Clearinginstituut, Afdeeling „Fin land", van het gebruikelijke stortingsformulier „A", waarop duidelijk in rood te vermelden „Finland"; daarbij dient het origineel van de van het Deviezeninstituut verkregen vergunning tot storting te worden overgelegd. Met nadruk wordt er op gewezen, dat onder aan het formulier de schuld, waartegen wordt gestort, duidelijk en nauwkeurig dient te worden omschreven, bij schulden ontstaan uit invoer, onder vermel ding van het statistieknummer der goederen. Is de invulling onvt 1- ledig of ontbreken bescheiden, dan wordt het formulier teruggezonden en de storting voorloopig aangehouden. Betalingsverplichtingen in Finsche Mark en andere vreemde geld soorten moeten bij storting op basis van de laatst gepubliceerde clae- ringkoersen in guldens worden omgerekend. Bij invoer hier te lande van Finsche goederen moeten de gebruike lijke clearingdocumenten aan de douane-ambtenaren worden over gelegd; de stortingsplicht bestaat ook dan, wanneer de crediteur in een derde land is gevestigd. Nederlandsche crediteuren moeten hun vorderingen na ontvangst van het bericht van storting bij het Clearinginstituut indienen dooi middel van het gebruikelijke formulier „B", in te zenden aan de afdeeling „Finland" van het Nederlandsch Clearinginstituut. Voor den export naar Finland is een vereffeningscertificaat ver eischt. Verwezen wordt naar onderstaande mededeeling van het CrisL Uitvoer Bureau. Formulieren zijn verkrijgbaar bij de Kamers van Koophandel, de banken en het Clearinginstituut. Het Crisis Uitvoer Bureau deelt in aansluiting aan het boven staande mede: Voorzoover niet gedelegeerd kan het vereffeningscertificaat bij het Crisis Uitvoer Bureau worden aangevraagd op de gebruikelijke wijze, d.i. door middel van het gele aanvraagformulier, hetwelk bij den Economischen Voorlichtingsdienst en de Kamers van Koophandel en Fabrieken verkrijgbaar is. Voor producten, welke onder een uitvoermonopolie uit hoofde van de Landbouw Crisis Wet vallen, is de afgifte van het vereffenings certificaat door het Crisis Uitvoer Bureau gedelegeerd aan de des betreffende Centrale-monopoliehoudsters. Voor artikelen, welke ressorteeren onder: het Rijks-Textielbureau te Arnhem, liet Rijksbureau voor Bouwmaterialen te Amsterdam, Hout te Amsterdam, Huiden en Leder te Amsterdam, Chemische Producten (alle secties behalve teer) te 's-Gravenhage, de Sectie Teer van het Rijksbureau voor Chemische Producten te 's-Gravenhage, het Rijksbureau voor Non-ferro Metalen te 's-Gravenhage, de Sectie Electrotechnische Industrie van het Rijksbureau voor Ver werkende Industrieën te 's-Gravenhage, de Sectie Grafische Industrie van het Rijksbureau voor Verwerkende Industrieën 'te Amsterdam, het Rijksbureau voor Wol en Lompen te Tilburg, Papier te Haarlem, Rubber te Amsterdam, Oude Materialen en Afvalstoffen te 's-Graven hage, Genees- en Verbandmiddelen te Amsterdam, de Sectie Keramische Industrie van het Rijksbureau voor Verwer kende Industrieën te 's-Gravenhage, het Rijksbureau voor IJzer en Staat te 's-Gravenhage, Verwerkende Industrieën (Algemeen) te 's-Gra- venhage, Verwerkende Industrieën (Sectie Linoleum) te 's-Gravenhage, Voedselvoorziening in Oorlogstijd (Sectie Spiri tus) te Delft, Tabak en Tabaksproducten te 's-Gravenhage, is de afgifte van dispensaties van uitvoerverboden en vereffenings certificaten gedelegeerd aan genoemde instanties, alwaar de noodige aanvraagformulieren zoomede de handelingen nopens de voor die artikelen te vervullen formaliteiten kosteloos verkrijgbaar zijn. Bovenstaande regeling brengt geen wijziging in de verplichting tot het indienen van een verzoek om dispensatie, respectievelijk uitvoer- machtiging ingevolge de Uitvoerverbodenwet en het Crisis Landbouw Uitvoermonopoliebesluit 1939. OFFICIEELE PUBLICATIE VAN HET DEPARTEMENT VAN LANDBOUW EN VISSCHERIJ. Prijzen voor consumptiemelk en zuivelproducten. De Secretaris-Generaal van het Departement van Landbouw en Visscherij maakt bekend, dat met ingang van 29 Juni 1941 een nieuwe prijsregeling voor consumptiemelk, zuivel- en melkproduc ten is getroffen. Producenten, handelaren en andere belanghebbenden wordt, indien zij het desbetreffende besluit niet van de Nederlandsche Zuivel- centrale mochten ontvangen, in overweging gegeven zich den vol- ledigen tekst van dit besluit aan te schaffen. Ten behoeve van kleinhandelaren en verbruikers volgt hieronder een overzicht der prijzen, waartegen aan den kleinhandel en aan den verbruiker mag worden verkocht. CONSUMPTIEMELK, PAPPEN, YOGHURT EN VLA. Met betrekking tot de vaststelling van de navolgende prijsregeling worden de gemeenten in Nederland ingedeeld in 5 klassen en 2 groe pen, welke hieronder zijn aangegeven. De gemeenten, waarin de verkoop van volle melk is toegestaan, zijn ingedeeld in 2 groepen, resp. A. en B. De specificatie van deze groepen volgt eveneens hieronder. Klassen Groepen I II III IV V A B Prijzen in centen per liter Prijzen voor verbruikers (incl. omzetbelasting). Gestandaardiseerde losse melk 18 17 17 16 15 Losse taptemelk 10 9 9 8 7 karnemelk 11 10 10 9 8 volle melk 18 16 Gortepap en bloempap 16 16 15 15 15 Havermoutpap en rijstpap 15 15 14 14 14 Melkyoghurt 31 31 30 30 30 Ondermelkyoghurt 24 24 23 23 23 Vla 26 26 25 25 25 Prijzen voor kleinhandelaren (franco huis incl. omzet belasting) Gestandaardiseerde losse melk 13,5 13,5 12,65 12,65 12 Losse taptemelk 5,5 5,5 4,65 4,65 4 karnemelk 6,5 6,5 5,65 5,65 5 volle melk 14 Gortepap en bloempap 12 12 11 11 11 Havermoutpap en rijstpap 11 11 10 10 10 Melkyoghurt 25 25 24 24 24 Ondermelkyoghurt 18 18 17 17 17 Vla 21 21 20 20 20 Zooals uit bovenstaand overzicht blijkt, gelden de daarin genoem de melkprijzen uitsluitend voor losse melk. Indien de verkoop van volle melk, gestandaardiseerde melk, tapte melk of karnemelk geschiedt in flesschen van 1 liter mogen deze prijzen ten hoogste worden verhoogd met 2 cent per liter. Indien de verkoop van volle melk, gestandaardiseerde melk, tapte melk of karnemelk geschiedt in flesschen met een andere inhouds maat dan 1 liter, mogen ten hoogste dienovereenkomstige prijzen berekend worden, met dien verstande echter, dat bij verkoop in flesschen van y2 of *4 liter de genoemde prijzen ten hoogste mogen worden verhoogd met 3 cent per liter en dat by andere inhouds maten dan die van 1 en y% liter de prys naar boven tot op y2 cent per flesch mag worden afgerond. Voorbeeld: Losse melkprijs 17 cent per liter. Melkprijs in 1 liter flesch 17 2 ct. 19 cent. Melkprijs in 0.8 liter flesch 8/io X (17 2 ct.) 15.2 ct., af gerond 151/2 cent. Melkprijs in y2 liter flesch y2 X (17 3 ct.) 10 cent. Melkprijs in 0.4 liter flesch *ho X (17 2 ct.) 7.6 ct., afge rond 8 cent. Melkprijs in Vi liter flesch Vi X (17 3 ct.) 5 cent. Op de voor de verbruikers genoemde prijzen voor volle melk, ge standaardiseerde melk, taptemelk en karnemelk moeten de navolgende kortingen worden gegeven bij een levering per week van: 100 t/m 500 liter iy2 cent per liter 501 1000 2yz. 1001 en meer 3y2 Klasse I. Tot deze klasse behooren de in het werkgebied van de Algemeene Vereeniging voor Melkvoorziening (het z.g. Wettelijk Gebied) gelegen gemeenten: Amersfoort, Amsterdam, Baarn, Barendrecht, Bennebroek, Berg- schenhoek, Beverwijk, Bilt (de), Blaricum, Bloemendaal, Bunnik, Bussum, Delft, Diemen, Doorn, Dordrecht, Driebergen-Rijsenburg, Gouda, 's-Gravenhage, 's-Gravenzande, Haarlem, Haarlemmermeer voor wat betreft de plaats Badhoevedorp, Heemstede, Hillegersberg, Hillegom, Hilversum, Huizen (N.-H.), Jutphaas voor wat betreft het gedeelte genaamd Hoog-Raven, Katwijk, Koog a/d Zaan, Kromme nie, Laren (N.H.), Leiden, Leiderdorp, Leidschendam voor wat be treft de plaats Leidschendam, Lisse, Maartensdijk, Maassluis, Mon ster, Muiden, Naaldwijk, Naarden, Nieuwer-Amstel, Noordwijk, Noordwijkerhout, Oegstgeest, Oostzaan, Ouder-Amstel, Overschie, Papendrecht, Pijnacker, Ridderkerk, Rotterdam, Rijnsburg, Rijswijk (Z.H.), Sassenheim, Schiebroek, Schiedam, Soest, Utrecht, Valken burg (Z.H.), Velsen, Vlaardingen, Vlaardinger-Ambacht, Voorburg, Voorhout, Wassenaar, Wateringen, Weesp, Westzaan, Wormerveer, IJsselmonde, Zaandam, Zaandijk, Zandvoort, Zeist, ZuLen, Zwijn- drecht. Klasse II. Tot deze klasse behooren de in het werkgebied van de Algemeene Vereeniging voor Melkvoorziening (het z.g. Wettelijk Gebied), gelegen gemeenten: Aalsmeer, Abbenbroek, Abcoude, Achttienhoven, Alkemade, Alphen •a/d Rijn, Ankeveen, Assendelft, Barwoutswaarder, Benthuizen, Berkel en Rodenrijs, Bleiswijk, Bodegraven, Boskoop, Breukelen-Nijenrode, Breukelen-St. Pieters, Brielle, Broek in Waterland, Capelle a/d IJssel, Dubbeldam, Eemnes, Geervliet, Goudswaard, 's-Graveland, 's-Gravendeel, Haarlemmerliede en Spaarnwoude, Haarlemmermeer met uitzondering van de plaats Badhoevedorp, Haarzuilens, Haas trecht, Harmeien, Hazerswoude, Heemskerk, Heenvliet, Heerjans- dam, Heinenoord, Hekelingen, Hekendorp, Hellevoetsluis, Hendrik- Ido-Ambacht, Houten, Ilpendam, Jutphaas met uitzondering van het gedeelte genaamd Hoog-Raven, Kamerik, Katwoude, Kethel en Spa- land, Klaaswaal, Kockengen, Kortenhoef, Koudekerk, Laag-Nieuw- koop, Landsmeer, Lange-Ruige-Weide, Leidschendam met uitzonde ring van de plaats Leidschendam, Leimuiden, Lier (de), Linschotén, Loenen, Loenersloot, Loosdrecht, Maarssen, Maarsseveen, Maasdam, Maasland, Moerkapelle, Monnikendam, Montfoort, Moordrecht, Mij drecht, Mijnsheerenland, Nederhorst den Berg, Nieuw-Beyerland, Nieuwenhoorn, Nieuwerkerk a/d IJssel, Nieuw-Helvoet, Nieuwkoop, Nieuwveen, Nigtevecht, Nootdorp, Numansdorp, Odijk, Oostvoorne, Oud-Alblas, Oud-Beyerland, Oudenhoorn, Oudenrijn, Papekop, Piers- hil, Poortugaal, Puttershoek, Reeuwijk, Rhoon, Rietveld, Rockanje, Rozenburg, Ruwiel, Rijnsaterswoude, Schalkwijk, Schipluiden, Slie- drecht, Snelrewaard, Spijkenisse, Strijen, Ter Aar, Tienhoven, Tuil en 'tWaal, Uithoorn, Veldhuizen, Vierpolders, Vinkeveen en Waver- veen, Vleuten, Voorschoten, Vreeland, Vreeswijk, Waarder, Waddinx- veen, Warmond, Weesperkarspel, Werkhoven, Westbroek, Westmaas, Wilnis, Woerden, Wormer, Woubrugge, Wijngaarden, IJselstein, Zegveld, Zevenhoven, Zevenhuizen, Zoetermeer, Zoeterwoude, voor wat betreft het dorp Zoeterwoude, Zuid-Beyerland, Zuidland, Zwammerdam, Zwartewaal. Klasse lil. Tot deze klasse behooren de in het overige gedeelte van het land gelegen gemeenten: Amstenrade, Arnhem, Amby, Bemelen, Berg en Terbiyt, Bingel- rade, Bochholtz, Borgharen, Brunssum, Bunde, Cadier en Keer, Eygelshoven, Eysden, Geertruid, Gronsveld, Gulpen, Heer, Heerlen, Iioensbroek, Hulsberg met uitzondering van het gedeelte ten Zuiden van den spoorweg MaastrichtAken, Jabeek, Kerkrade, Klimmen, Maastricht, Margraten, Merkelbeek, Meerssen, Mheer, Mesch, Nieu- wenhagen, Noorbeek, Nuth, Nijmegen, Oirsbeek, Rheden voor wat betreft de plaats Velp, Renkum voor wat betreft de plaatsen Ooster beek en Heveadorp, Rozendaal, Rïjckholt, Schaesberg, Schinnen, Schinveld, Simpelveld, Slenaken, Ubach over Worms, Ubbergen voor wat betreft de plaatsen Beek en Berg en Dal, Vaals, Valkenburg (L.) Voerendaal, Wittem, Wijlre, Wijnandsrade. Klasse IV. Hieronder vallen de gemeenten: Alkmaar, Almelo, Apeldoorn voor wat betreft de plaatsen Apel doorn, Beekbergen, Uchelen en Hoog-Soeren, Assen, Bergen (N.H.), Bergen op Zoom, Best voor wat betreft het gedeelte bezuiden het Wilhelminakanaal, Breda, Deventer, Egmond aan Zee, Eindhoven, Enschedé, 'Geldrop, Groningen, Haren, Heiloo, Helder (den), Hel- mond, Hengelo (O.), 's-Hertogenbosch, Hoogkerk, Koudekerke, Leeuwarden, Leeuwarderadeel voor wat betreft de plaatsen Huizum en Lekkum, Maasbree voor wat betreft de plaats Blerick, Middel burg, Nuenen, Gerwen en Nederwetten voor wat betreft de plaats Nuenen, Oost- en West-Souburg, Roermond, Sint-Laurens, Sittard, Sneek, Teteringen, Tilburg, Venlo, Vlissingen, Waalre voor wat be treft de plaats Aalst, Zutphen, Zwolle, Zwollerkerspel voor wat betreft het stedelijk deel dezer gemeente. Klasse V. Tot deze klasse behooren alle niet onder de bovenvermel de klassen genoemde gemeenten. Groep A. Volle melk. Deze groep omvat de gemeenten: Amstenrade, Bingelrade, Bochholtz, Brunssum, Eygelshoven, Gul pen, Heerlen, Hoensbroek, Hulsberg (met uitzondering van het ge deelte ten Zuiden van den Spoorweg MaastrichtAken), Jabeek, Kerkrade, Klimmen, Merkelbeek, Nieuwenhagen, Nuth, Oirsbeek, Schaesberg, Schinnen, Schinveld, Simpelveld, Ubach over Worms, Vaals, Voerendaal, Wittem, Wijlre, Wijnandsrade. Groep B. Vole melk. Deze groep omvat de gemeenten: Arcen en Velden, uitsluitend voor wat betreft de grenszone, Brakel, Gemeren, Marken, Poederoyen, voor wat betreft de plaats Poederoy- en, Urk, West-Terschelling, Zuilichem, de provincie Zeeland met uit zondering van de gemeenten: Axel, Koudekerke, Middelburg, Oost en West-Souburg, St.-Laurens en Vlissingen. In de overige gevallen, waarin door den Secretaris-Generaal van het Departement van Sociale Zaken ontheffing is verleend van het verbod tot het verkoopen van volle melk bedraagt de prijs, waartegen losse volle melk aan verbruikers mag worden verkocht en door dezen mag worden gekocht, incl. omzetbelasting 16 cent per liter. i BOTER. Pryzen per kg voor den kleinhandelaar verbruiker: franco huis (incl. omzet- (incl. verpakking belasting) en omzetbelasting) Prijsklasse I 2,40 2,60 II 2,34 2,54 it m „2,30 2,50 IV 2,20 „2,40 De prysklassen zyn op de verpakking aangegeven. Het kan nog voorkomen, dat geen aanduiding der prysklassen op de verpakking is vermeld; in die gevallen dienen echter naast het Ryksbotermerk de letters Z.K.B. te zyn aangegeven; deze boter valt eveneens onder prysklasse I. KAAS. Prijzen per kg voor den Kleinhandelaar: Verbruiker: a. Volvette boerenkaas met Rijkscontröle- merk 1.45 1.70 b. Volvette boerenkaas zonder Rijkscon-. trölemerk 1.40 1.65 c. Alle soorten 40+ kaas, al of niet voor zien van kruidnagels en/of komijn, met uitzondering van de soort genoemd on der d1.30 1.55 d. 40+ Friesche nagelkaas en 40+ Friesche kanterkaas (kaas in cylindrisch model met rechte hoeken en vlakke zijkanten, bereid resp. met en zonder kruidnagels en/of komijn 1.45 1.70 e. Alle soorten 20+ kaas, al of niet voor zien van kruidnagels en/of komijn met uitzondering van de soort genoemd on der f1.05 1.30 f. 20+Fabrieks Leidsche kaas (met op schrift: „Leidsche kaas") en 20+ Frie sche nagelkaas, alsmede 20+ kanterkaas (kaas in cylindrisch model met rechte hoeken en vlakke zijkanten, bereid resp. met en zonder kruidnagels en/of komijn 1.20 1.45 g. Boeren Leidsche- en Delftsche kaas (met opschrift „Boeren Leidsche kaas" resp. „Boeren Delftsche kaas") 1.40 1 65 h. Magere kaas 0.75 0.95 i. Gesmolten kaas: 40+ korstlooze kaas (blokkaas) 1.50 1.75 20+ korstlooze kaas (blokkaas) 1.35 1.00 40+ smeerkaas 1.35 1.60 20+ smeerkaas 1.25 1.50 Bovenstaande prijzen zijn vastgesteld voor den kleinhandelaar en zijn inclusief verpakking en omzetbelasting en franco plaats van bestemming, d.w.z. franco station of kade, wanneer de verzending plaats vindt per spoor, resp. boot, overigens franco huis. Voor den verbruiker gelden de prijzen inclusief verpakking en omzetbelasting. De hiervoor genoemde prijzen gelden, zoowel voor jonge rnarktrijpe kaas als voor belegen of oude kaas van zeer goede kwaliteit. Voor kaas, welke niet van zeer goede kwaliteit is geldt een lager, prijs, al naar gelang van het verschil, zooals dit omstreeks begin Mei 1940 gebruikelijk was. Indien de biervoren genoemde kaassoorten in geraspten of gemalen toestand worden geleverd mag geen prijsverhooging worden toegepast. MELKPOEDER. Prijzen per kg. voor den: Kleinhandelaar Verbruiker (franco huis, incl. ver- (incl. verpakking en pakking en omzet'bel.)omzetbelasting) In In an- In In an- blikkendere ver- blikkendere ver pakking pakking a. Magere Hatmakerpoeder: t/m. 250 gram netto 1.08 0.88 1.30 1.10 251 t/m 500 gram netto 0.98 0.83 1.20 1.05 boven 500 gram netto 0.92 0.81 1.14 1.03 b. Magere Spray- of Krausepoeder: t/m 250 gram' netto 1.14 0.98 1.36 1.20 251 t/m 500 gram netto 1.04 0.94 1.26 1.16 boven 500 gram netto 0.97 0.91 1.19 1.13 c. Karnemelkpoeder, Hatmaker: t/m 250 gram netto 1.14 0.90 1.36 1.12 251 t/m 500 gram netto 1.04 0.88 1.26 1.10 boven 500 gram netto0.97 0.86 1.19 1 08 d. Karmeikpoeder, Spray of Krause: t/m 250 gram netto 1.18 1.04 1.40 1.26 251 t/m 500 gram netto 1.08 1.1.30 1.22 boven 500 gram netto 1.02 0.96 1.24 1.18 Bij levering aan hotels, café's, restaurants en dergelijke bedrijven dienen bovengenoemde verbruikersprijzen verlaagd te worden met: 15 bij levering van meer dan 100 kg. 10 bij levering van 50 tot 100 kg. GECONDENSEERDE MELK. De prijzen, waartegen gecondenseerde melk aan de kleinhandelaren, aan bedrijven, welke dit product verwerken en aan verbruikers ver kocht mag worden en waartegen kleinhandelaren, bedoelde bedrijven en verbruikers gecondenseerde melk mogen koopen zijn de volgende: Prijzen voor den Kleinhandelaar Verbruiker. en bedrijf, p. 48 blikkenper blik a. Gecondenseerde magere melk met sui ker met een gehalte aan vetvrijd droge stof van melk van tenminste 26 per 48 blikken van 262 t/m 268 gram netto 8.22 0.22 365 t/m 375 gram netto 11.10 0.30 395 t/m 405 gram netto 11.90 0.32 455 t/m 465 gram netto 13.46 0.30 b Gecondenseerde magere melk zonder suiker met een gehalte aan vetvrije droge stof .van melk van tenminste 26 per 48 blikken van: 4-60 t/m 470 gram netto 8.50" 0.23 in flesschen: per 100 kg. netto 28 50 0.36 p. fl. a 1 kg netto (Voor de flesschen mag statiegeld in rekening worden gebracht, hetwelk evenwel bij teruggave van de flesschen ten volle moet wor den gerestitueerd.) De prijzen zijn voor den kleinhandelaar en het bedrijf, hetwelk dit product verwerkt, vastgesteld, franco huis, incl. verpakking en omzet belasting. Voor den verbruiker gelden de prijzen incl. verpakking (met uit zondering van flesch verpakking) en omzetbelasting. Voor gecondenseerde magere melk met een gehalte aan vetvrije droge stof van melk lager dan 28 dienen de genoemde prijzen dienovereenkomstig te worden verlaagd. Bij levering aan hotels, café's, restaurants en dergelijke bedrijven moeten de voor verbruikers aangegeven prijzen verlaagd worden niet: 15 bij levering van meer dan 100 kg 10 bij levering van 50 tot 100 kg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 4