ïestiging of uitbreiding ven bedrijven eisciii vergunning. Gemengd Nieuws Zijn de groenten te duur? Land- en Tuinbouw Finantieele Berichten Radioprogramma Gezondheidstoestand in Nederland. ZUID-BEVELAND. SoJrijtsvcrdiuiningttftfcosiui: afgekondigd. WALCHEREN. DIPHTERIE, MENINGITIS EN V.8.C. NAMfcN TOE. In de Zaterdag j.L gehouden bijeen komst van het Nederlandsch Congres voor Openbare gezondheidsregeling gaf dr L. C. Kersbergen (Haarlem) een be knopt overzicht van den gezondheids toestand van ons land, waaraan het volgende ontleend wordt: De febris typhoïdena is niet in sterke mate voorgekomen, het was niet noodig de speciale maatregelen waartoe de wet thans de bevoegdheid geeft toe te passen; ook de pokken heb ben geen slachtoffers gemaakt, de va- cinatietoestand der bevolking is wel ver beterd, maar nog niet bevredigend. Er kwamen dertig gevallen van encephali tis postvaccinalis voor, waaronder ver scheidene kinderen boven twee jaar. Spr. beval met klem aan, de kinderen toch alleen op den leeftijd beneden de twee jaar te doen inenten. De diphterie nam toe, zoodat aan gestuurd moet worden op wettelijke voor schriften, die de immuniseering bevor deren. Roodvonk, mazelen, scabies en dysenterie geven geen aanleiding tot on gerustheid. Wel kwamen er minder ge vallen van poliomgelities voor, doch de meningitis cerebrovinalis epidemica nam toe, zij het dat het sterftecijfer onder deze lijders afnam. De malaria neemt toe. De aan gifte van lijders aan deze ziekte is thans verplicht. Spr. wees op de beteekenis van het bloedonderzoek. Detuberculosegeeftaanlei- ding tot de volgende opmer kingen. In het eerste kwartaal van 1941 steeg de sterfte aan deze ziekte boven de 5 per 10.000 inwoners (in 1940 4,4, in 1939 4,1). Over de geheele linie stijgt het aantal lijders. Voeding en huisvesting eischen dus steeds met meer klem de aandacht. Naast het machtige strijdmiddel, de con- sultatiebureaux, beschikt men over een tweede: de stichting „Centraal Bureau voor Keuring op Medisch-Hygiënisch Gebied". Deze stichting beoogt Röntgen- doorlichtingen op groote schaal van het personeel van bedrijven en fabrieken. Een commissie, benoemd door het bu reau der Federatie van Bedrijfsvereeni- gingen voor Ziekengeldverzekeringen en het bestuur der Vereenigingen van Ra den van Arbeid zette dit onderzoek in; onder de ongeveer 23500 doorgelichte personen werden 82 lijders aan actieve t.b.c. en 131 dubieuse gevallen gevon den. Velen daarvan zijn door de op grond van dit onderzoek ingestelde behande ling genezen. Spr. onderschrijft de uitspraak der commissie „de massa-doorlichting is een noodzakelijke aanvulling van de metho den der tuberculosebestrijding". Met klem beval hij de toepassing van dit onderzoek op groote schaal aan, doch hij verlangde dat de aldus ontdekte lij ders aan open t.b.c. worden afgezonderd, dat behandeling ook voor onvermogende lijders verzekerd zij en dat zij bij gene zing hun plaats weer in het bedrijf zul len aantreffen. Hoewel een ernstige influenza-epide- mie achterwege bleef, werd het alge meen sterftecijfer hooger. Waakzaam heid en bijzondere zorg voor de volks gezondheid blijft dus geboden. DIRECTE BELASTINGEN. Bij besluit van den Secretaris-Gene raal van het Departement van Finan ciën is met ingang van 1 Augustus be noemd tot ontvanger der registratie en domeinen te Winschoten, de heer G. van D ij k, ontvanger der registratie en domeinen te Oostburg. ONTEIGENING YERSEKE. De algemeen gemachtigde voor de prij zen heeft aan den burgemeester van Yer- seke aangezegd dat hij overgaat tot ont eigening ten name van de gemeente Yer- seke van de perceelen omschreven op de b|j de aanzegging gevoegde lijst en aan gegeven op de daarbij behoorende kaart. Door deze aanschrijving is de eigen dom van al de desbetreffende perceelen overgegaan op de gemeente Yerseke. Hiermede heeft de tweede (aanvullen de) onteigening haar beslag gekregen, met uitzondering van enkele gebouwde eigendommen, waarover het overleg met de rijkscommissie voor advies inzake bij dragen wederopbouw publiekrechtelijke lichamen nog niet is geëindigd. Het bouwplan-Stenge, tusschen Bree- weg en Verlengde Dreef, is echter geheel in deze onteigening opgenomen, zoodat met de uitvoering van dit bouwplan thans op korten termijn een aanvang kan worden gemaakt, zoodra namelijk om trent de voorwaarden van den bouw tus schen den algemeen gemachtigde eener- zyds en de stichting volkshuisvesting Yerseke anderzijds overeenstemming is verkregen. Alle op deze onteigening betrekking hebbende stukken liggen gedurende drie weken ten gemeentehuize voor een ieder kosteloos ter inzage. MOSSELBEDRIJVEN. Spoedige levering voor de inmakerijen gewenscht. Zoowel met het oog op de voedselvoor ziening als in verband met de arbeids gelegenheid wordt er allerwëge naar ver- In het Verordeningenblad van 27 Juni is afgekondigd het Bedrljfsvergunnin- genbesluit 1941. Dit besluit dient ter vervanging van de Bedrijfsvergunningen- wet 1938, die met de inwerkingtreding van het nieuwe besluit vervalt. Het besluit bevat een algemeen ver bod van het stichten en uitbreiden van industriëele bedrijven, alsmede van het stichten van groothandelsbedrijven zon der vergunning van den secretaris-gene raal van het departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart, of voor zoo ver de erbij betrokken bedrijven zich bewegen of gaan bewegen op het terrein van de voedselvoorziening, van den secretaris-generaal van het departement van Landbouw en Visscherjj. De bedoeling van dit belangrijke be sluit is, aldus de toelichting, tweeledig. In de eerste plaats beoogt het bedrijfsvergunningenbe- sluit overbodige of schade lijke kapitaalsinvesteerin- gen tegen te gaan. In verscheidene bedrijfstakken is n.l. op het oogenblik als gevolg van de grondstoffenschaarsch- te reeds een niet onbelangrijk gedeelte van het productieapparaat ongebruikt. Wanneer in zulke bedrijfstakken nieuwe bedrijven worden gesticht of de bestaan de bedrijven worden uitgebreid, zal dat in het algemeen een achteruitgang van de bezetting voor de overige bedrijven met zich brengen. De moeilijkheden, wel ke thans reeds voor bepaalde bedrijven uit de geringe bezetting voortvloeien, zullen in dat geval nog grooter worden. Bovendien kunnen de materialen, welke in zulke gevallen voor den nieuwen bouw of de uitbreiding zijn gebruikt, als ver spild worden beschouwd. Daarom is het noodzakelijk gebleken een controle uit te oefenen op de nieuwe vestigingen en uitbreidingen. Bij deze controle zal het mogelijk zijn bij alle aanvragen na te gaan of aan de betrok ken uitbreiding van ons industriëel of handelsaparaat uit nationaal-economisch oogpunt behoefte bestaat. Tevens wordt het mogelijk er voor zorg te dragen, dat als nieuwe onder nemers alleen zij optreden, die de ver- eischte vakbekwaamheid bezitten en vol doende credietwaardig zijn. Het tweede doel van het Be- drijfsvergunningenbesluit is de z. g. branchevervanging te voorkomen. Deze branchevervanging is een speciaal tijdsverschijnsel. Tal van bedrijven, zoowel in de industrie als in den handel, welker omzetten tengevolge van den oorlog zijn gedaald, zoeken daar voor compénsatie op andere terreinen. Het is al gebleken, dat zij daarbij soms komen op het terrein van bedrijfstakken, die zelf eveneens onder de oorlogsom standigheden hebben te lijden. In zulke gevallen zal het optreden van den nieu wen concurrent in die bedrijfstakken de daar bestaande moeilijkheden alleen maar vergrooten, zonder voor den erbij betrokkene een bevredigende oplossing te brengen. Daarom is een controle by dit streven naar compensatie noodzake- ïyk gebleken. Het spreekt vanzelf, dat by deze con trole niet de minste moeilykheden in den weg zullen worden gelegd aan alle bonafide en uit nationaal-economisch gezichtspunt gerechtvaardigde plannen tot het stichten van nieuwe industriëele en handelsbedryven of tot het gaan fa- briceeren of gaan verhandelen van nieu we artikelen. Wat reeds direct is verboden. Op grond van het bedrijfsvergunnin- genbesluit is reeds aanstonds verboden: 1. Het vestigen van een industriëel bedrijf zonder vergunning van den secre taris-generaal voornoemd. Onder indu striëele bedrijven worden verstaan be drijven, waarin fabriekmatige of over wegend machinale productie geschiedt, onder vestiging wordt verstaan het aan vangen of doen aanvangen van net voort brengen of bewerken van goederen. 2. Het uitbreiden van een industriëel bedrijf zonder vergunning van den secre taris-generaal. Onder uitbreiding moet hier worden verstaan het vergrooten of doen vergrooten van-de productiecapa citeit. 3. Het gaan maken in een industriëel bedrijf van producten, welke op het tijd stip van de inwerkingtreding van het bedrijfsvergunningenbesluit niet tot de normale in dat bedrijf voortgebrachte of bewerkte goederen behooren. 4. Het vestigen van een handelsbedrijf zonder vergunning, waarbij onder het vestigen moet worden verstaan het aan vangen of doen aanvangen van het ver handelen van goederen. 5. Het gaan verhandelen in een han delsbedrijf van andere goederen dan op het tijdstip van de inwerkingtreding van het bedrijfsvergunningenbesluit in het algemeen in soortgelijke bedrijven wor den verhandeld. Vergunningen, welke noodig zijn voor een van de bovengenoemde handelingen, kunnen worden aangevraagd bij de Rijksbureaux voor Handel en Nijverheid. Op grond van het Bedrijfsvergunnin genbesluit zal het ook mogelijk zijn een soortgelijk vestigings- en uitbreidings verbod af te kondigen voor bedrijfstak ken, die niet direct tot de industrie of den groothandel behooren. Bovendien zal het mogelijk zijn voor bepaalde bedrijfstakken niet alleen de uitbreiding van de productiecapaciteit, doch ook de uitbreiding van de produc tie zelf, aan een vergunning te binden. Ten slotte kan dé secretaris-generaal nog voorschriften geven ten aanzien van de productiemethode in bepaalde indu striëele bedrijfstakken. Van deze ver schillende mogelijkheden is echter nog niet terstond gebruik gemaakt. langd dat het inmaken van mosselen thans zoo vroeg mogelijk weer een aan vang zal kunnen nemen. De vraag naar ingelegde mosselen neemt voortdurend toe en de bedrijven, waarvan er een groot percentage aan merkelijk wordt uitgebreid en gemoder niseerd, spannen al hun krachten in om vroeg en op groote schaal te kunnen werken. Hoewel het misschien op bepaalde gronden gewenscht kan zijn het mossel seizoen nog niet te openen, is het van het grootste belang dat zoo spoedig mogelijk mosselen voor de industrie, uitsluitend voor de inleggerij, geleverd kunnen wor den, aangezien het buitengewoon ge wenscht is, dat de mosselbedrijven zoo veel mogelijk continu kunnen doorwer ken. Immers, op diverse perceelen liggen reeds vroeg leverbare mosselen. Wat deze nog aangroeien, verliezen zij anderzijds weer door afsterving. Verder zijn er mosselen gezaaid op verschillende gronden, die het beste vóór Augustus geruimd kunnen zyn, om dat het in de maand Augustus meerma len voorkomt, dat de mosselen op deze perceelen door springtijen of harden wind verloren gaan. Tenslotte zijn er gronden die veel last hebben van groene bladeren, die zich op de mosselen vastzetten en deze verstik ken, zoodat ook hier vroegtijdig moet worden ingegrepen. Tegen het leveren van mosselen van bepaalde perceelen aan de industrieën is geen enkel bezwaar, integendeel. Het is daarom te hopen, dat dit zal worden toegestaan, en wel zoo vlug mo gelijk, aangezien de voedselvoorziening en de arbeidsmarkt hier naar vragen. Yerseke. De heer J. Bom, agent van het Centraal Verkoopkantoor van mosselen te Bergen op Zoom, heeft met ingang van 1 Juli ontslag als zoodanig aangevraagd. Kapel Ie. De heer M. Veerhoek Gz., alhier, opvolger van den heer P. de Neef als raadslid, heeft zijn benoeming aan vaard. De opvolger van den heer W. Karelse voor Schore, de heer J. Mieras, heeft nog geen beslissing genomen. O.- en W.-Souburg. Ondanks het gure weer, had zich Zaterdagavond j.l. een groote menigte op het Oranjeplein al hier verzameld, om het concert bij te wonen, dat vanaf de muziektent door het Chr. muziekgezelschap „Vlijt en Volharding", onder leiding van den di recteur J. J. van Soelen werd gegeven. Het programma bestaande uit 8 num mers werd accuraat afgewerkt en on der groote aandacht aangehoord. Sint-Laurens. Tot Ambtenaar ter Secretarie alhier is met ingang van 1 Juli 1941 benoemd de heer C. Hillebrand, thans tijdelijk ambtenaar bij den distri- butiedienst. Ongeval. Een 16-jarige scholier, wonende in de Madurastraat te Amster dam, wilde gisteravond een proef nemen met een zelf gemaakte ontplofbare stof. De proef had tot gevolg, dat de jongen zware brandwonden aan het' gezicht kreeg. Hij is naar het Wilhelmina-gast- huis overgebracht en men vreest, dat hij het licht van zijn beide oogen zal moe ten missen. Jongetje overreden. Maan dagmiddag is een 4-jarig knaapje in de Molenstraat te Venio bij het plotseling oversteken van den weg door een bela den vrachtauto overreden en op slag ge dood. Groote brand te Gronin gen. Zondagochtend ontdekte een agent van politie, dat er rook kwam uit een van de bovenverdiepingen van het be kende gebouw „Harmonie" te Gronin gen. Hij waarschuwde de brandweer en loste eenige schoten uit zijn revolver, om de bewoners van het gebouw, den pachter en zijn gezin, benevens het dienstpersoneel, te waarschuwen. Al spoedig bleek, dat men hier te doen had met een brand van groot formaat. Om half zes was de groote bovenzaal, waar thans de tentoonstelling „Voeding in dezen tijd" wordt gehouden, een vuur zee, waartegen de brandweer met kracht optrad. Aan de achterzijde van het gebouw had men een brandspuit en een kleine babyspuit opgesteld. Aan de voorzijde wierpen twee groote motorspuiten, een waterkanon, dat op een magirusladder was opgesteld, enorme hoeveelheden wa ter in de vlammenzee. Om half zeven was de bovenzaal niet meer te redden en sloeg het vuur naar HET WEER WERKTE TEGEN, VRAAG GROOTER DAN IN NORMALE TiJGEN. (A. N, P.) lederen dag moet de groen teboer vele malen hooren. dat zijn groenten in dezen tyd van het jaar zoo duur zyn. Vergeleken by vorige jaren is dit ook indrdaad het geval. Er worden echter verwyten aan de overheid ge richt, en het publiek heeft conclusies getrokken, welke in geenen deele in overeenstemming zyn met de feiten. Ten einde een juist beeld van den be- staanden toestand te krygen, heeft een verslaggever van het A.N.P. zich tot een tot oordeelen bevoegde instantie gewend, waar hem de volgende uiteen zetting werd gegeven: Vooreerst speelt het feit een rol, dat dit jaar, in tegenstelling tot vorige ja ren, de tuinder geen steun uit de schat kist meer ontvangt en dat hij in plaats daarvan thans voor zijn product een prijs krijgt, bestaande uit den kostprys plus een ondernemersloon. Bij de redelijke belooning, die de tuin bouwer dit jaar voor het eerst van den consument ontvangt, moet het publiek niet vergeten, dat de productiekosten in den tuinbouw ook zijn gestegen. Hierbij moet men onder meer denken aan de prijzen van mest en, bij de glascultuur, van hout, van reparatiekosten, enzoo- voorts. Dan is er een zeer belangrijke factor: de weersgesteldheid. Het koude weer, dat wy in het afgeloopen voorjaar heb ben gehad, heeft uiteraard op de tegen woordige prijzen van vele soorten groen ten invloed uitgeoefend. Tot de vorige week bedroeg b.v. de productie van asperges nog niet de helft van die van het vorige jaar om dien tijd. De peen van den kouden grond, die in andere jaren tegen 15 a 20 Juni beschik baar komt, is dit jaar nog niet gereed. Wat de aardbei betreft, sedert men- schenheugenis heeft ftien niet beleefd, wat men dit jaar moet ervaren, name lijk, dat er geen aansluiting is tusschen de glascultuur en de teelt van den kou den grond. Er wordt, geklaagd dat. de nrtjw<n van groenten en radijs, spinazie en «la «nms plotseling stijgen. De prysschommelingen van dergeiyka groenten z|jn eohtei guedtWl* b<-l ge volg van wisselingen a an voir, wear van de omvang een groote rol speelt by de prysvorming. Wat spinazie en sla aangaat, de tyd, dat daarvan een groote overvloed werd aangevoerd, is op het oogenblik alweer voorby. De boonenoogst is nog niet gereed. Ook in andere jaren beschikken wy eerst in Juli over boonen. Het koude weer, dat wy dit jaar achter den rug hebben, heeft op den boonenoogst geen belang- ryken invloed, omdat men eerst tegen 5 of 10 Mei boonen pleegt te zaaien. Prinsesseboonen, snyboonen en pronk- boonen beloven een matige opbrengst, maar de teelt is gelukkig zoo, dat dit ge was voldoende zal opleveren tot einde September. En tegen dit tijdstip zyn de herfstgroenten gereed. Bij de beoordeeling van de groenten- prijzen in het algemeen behoort in aan merking te worden genomen, dat de binnenlandsche vraag naar groenten veel grooter is dan in normalen tijd, als gevolg van de omstandigheid, dat aard appelen en vet slechts in beperkte mate beschikbaar zijn. Naar groenten als radijs en tomaten is veel meer vraag dan gewoonlijk, omdat men die als broodbelegging wenscht te gebruiken, nu men zich de gewone broodbeleggin gen als kaas en worst slechts in beperk te mate kan aanschaffen. Het feit, dat men er meer en meer toe overgaat, sla en komkommer bij de boterham te eten, vergroot voorts de vraag naar deze groenten. In het algemeen kan worden ver klaard, dat er dit jaar naar schatting voor twintig tot dertig procent meer aan groenten is geteeld dan het vorig jaar. Maar het grootste deel dezer groenten is nog niet voor verbruik ge reed. Een troost voor het publiek is het dus, dat na dezen tijd weer een andere tijd komt. den linkervleugel van het gebouw over. Na anderhalf uur hard werken is de brandweer er in geslaagd de woning van den pachter te behouden. Het geheele middengedeelte en een groot stuk van den linkervleugel met de groote concertzaal konden behouden blijven en hebben geen noemenswaardige schade opgeloopen. Wel is zeer veel wa terschade aangericht. De brandweer gebruikte voor het blus- schen 17 stralen. Omtrent de oorzaak van den brand tast men nog in het duister. Een enorme menschenmenigte, die door de politie op een grooten afstand werd gehouden, sloeg ondanks het vroe ge morgenuur den brand gade. Jongen overreden. Zaterdag avond is de 12-jarige jongen M. G. te Ede door een melkwagen op den rijks weg de Klom-Renswoude, overreden, waarbij het voorwiel van den wagen over zijn beeif en het achterwiel over zijn hoofd ging. De jongen was op slag dood. NEDERLANDSCH AGRARISCH FRONT. Te Groningen kwamen de functionaris sen van de gouw Groningen van het Ned. Agrarisch Front bijeen. De heer E. J. Roskam deelde mede, dat de mannen van het N. A. F. in de eerstkomende weken worden ingescha keld in alle bestaande regeeringsbureaux van de voedselvoorziening, het pachtwe zen enz. N.V. ZEEUWSCHE HYPOTHEEK BANK. In de gisteren gehouden Algemeene Vergadering van Aandeelhouders der N.V. Zeeuwsche Hypotheekbank werd de heer Mr J F van Deinse, die als Commissaris aan de beurt van aftre ding was, als zoodanig herkozen, terwyl de Balans en Winst- en Verliesrekening over het afgeloopen boekjaar werden goedgekeurd. Overeenkomstig het voor- te1 van Cor.r arissen werd besloten de uitkeering tc beperken tot 4 rente o c" het o'.tt - ieht gestorte kapitaal. AANBIEDING VAN ZWEEDSCHE OBLIGATIEN. De Staatscourant van gisteravond be vat de eerste beschikking van den secre taris-generaal van financiën ter uitvoe ring van het besluit betreffende de aan bieding van buitenlandsche effecten. Hierbij wordt bepaald, dat ingezetenen verplicht zijn de hun bij het in werking treden van deze beschikking in eigen dom toebehoorende en de nadien door hen verkregen navolgende Zweedsche obligatiën rechtstreeks of door tusschen- komst van een deviezenbank aan de Ne- derlandsche Bank op den voet van het besluit no. 1161941 aan te bieden en op verlangen te verkoopen en over te dragen. Zweden 1934-1935 goudleening 5% coup. 1/51/11; idem 1930 4%, coup, 15/3-15/9; idem 1932-1942 4yz, coup. "15/4 15/10; idem 1941 4 coup. 15/5-15/11; idem 1932 4 coup. 1/51/11; idem 1933- 1958 4 coup. 15/4—15/10; idem 1888- -1887 Sy2 coup.; idem 1900 (f) 3V2 coup.; idem 1933 3coup. 1/51/11: idem 1934 3% coup. t/41/10; idem 1937 3 coup. 30/6—30/12; idem 1937 3 coup. 1/2—1/8; idem 1937 (2) 3 coup. 1/3—1/8; idem 1933 premieleening; idem 1936 premieleening. Volgens art. 2 dient de aanbieding te zijn geschied uiterlijk 15 Juli 1941 door inlevering van een behoorlijk ingevuld en onderteekend formulier, waarvan het model door de Nederlandsch9 Bank wordt vastgesteld. Deze beschikking treedt in werking op de dag van haar afkondiging in de Ne- derlandsche Staatscourant. Woensdag 2 Juli 1941. HILVERSUM I, 415,5 M. 6.45 Gram.muziek. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram.muziek. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Gew. muziek (gr.pl.). 8.40 Gram.muziek. 9.15 Voor de huisvrouw. 9.20 Gram.muziek. 10.45 Pianospel. 11.00 Voor de kleuters. 11.20 Omroeporkest. 12.00 Puszta-orkest. 12.25 Voor den boer. 12.40 Almanak. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Cello met pianobegel. 1.30 Gram.muziek. 2.15 De Melodisten en solist. 3.00 Voor de vrouw. 3.20 Zang met pianobegel. en gram.muziek. 4.00 Bybellezing. 4.20 Voor de jeugd. 5.00 Gram.muziek. 5.15 BNO: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Voor de rijpere jeugd. 5.45 Klaas van Beeck en zyn orkest. 6.15 Voor den bin nenschipper. 6.30 Omroeporkest. 7.00 BNO: Econ. vragen van den dag. 7.15 Voor de kleuters. 7.25 Gram.muziek. 7.30 Volkszang met pianobegel. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Spiegel van den dag. 8.30 Cabaretprogramma. 9.30 Berichten (Engelsch). 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.00 10.15 BNO: Eugelsche uitzending). HILVERSUM II. 301,5 M. 6.45 Gram.muziek. 6.50 Ochtendgymn. 7.00 Gram.muziek. 7.45 Ochtendgymn. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Gram.mu ziek. 10.00 Morgenwijding (Voorber. door het Vrijz. Prot. Kerkcomité. 10.20 Pianovoordr. 10.40 Causerie „Een her innering aan P. A. de Genestet, gestor ven 80 jaar geleden op 2 Juli 1861". 11.00 Zang met pianobegel. en gram. muziek. 11.30 Viool met pianobegel. 12.00 Ber. 12.15 Orgelconcert. 12.45 BNO: Nieuws- en econ. ber. 1.00 Ensemble Erica Heien. 1.45 Omroeporkest. 2.15 Voor de jeugd. 2.30 Verkorte opera „Tosca" (gr.pl.). 4.00 Viool, fluit en alt. 4.25 Gram.muziek. 5.00 Cursus „Het geestelyk karakter van ons volk" (Voor ber. d. h. Vryz. Prot. Kerkcomité). 5.15 BNQ: Nieuws-, econ.- en beursber. 5.30 Amusem.orkest en solist. 6.15 Orgelcon cert. 6.45 Reportage. 7.00 BNO: Bra- bantsch praatje. 7.15 Pianospel. 7.30 Causerie „Volksgezondheid". 7.45 Gra- mof.muziek. 8.00 BNO: Nieuwsber. 8.15 Residentie-orkest en soliste. 9.00 Boek bespreking. 9.20 Gram.muziek. 9.45 BNO: Nieuwsber. 10.00 Dagsluiting (Voorbereid door de Chr. Radio Stich ting). 10.0510.15 Gram.muziek.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 6