Wanneer verduisteren? Uit de Provincie Voorwaarden voor 'Her krijgen van fietsbanden verzwaard. Nieuwe taxi-tarieven voor het geheele land. Hi..-dei ',ri gebruikte m^orrl^uipn. nMVOEftiNG VAN SEN IMXATSESVSTEEM. I-l6t ia noodig gebleken den koop en verkoop van gebruikte auto's en motor rijwielen aan b londere voorschriften te binden. De basts van de prijscontrole, de vergelijking van den prijs op 9 Mei 1940 was voor den handel in tweede- handsch motorrijtuigen niet zeer bruik baar, omdat deze prijs in den regel ont brak. In de plaats daarvan heeft men, naar de Gemachtigde voor de prijzen mede deelt, een taxatiesysteem ingevoerd. Dit is omschreven in een beschikking van den secretarissen-generaal van de de partementen van Handel, Nijverheid en Scheepvaart en van Waterstaat, welke in de Staatscourant van gisteren is ge publiceerd. Voortaan zal men nog slechts een gebruikt mo- torrijtuig mogen koopen of verkoopen. indien er een waardebewijs aanwe zig is. Dat bewijs kan men aanvragen bij de Rijksverkeersinspectie, de er voor zorgt, dat de auto of de motor door deskundigen wordt getaxeerd. De ge taxeerde waarde wordt bij het waarde bewijs vermeld. Het is uitdrukkelijk verboden een prijs te betalen of te vragen, welke hooger is dan de taxatieprijs, indien de verkoop?" een gebruiker is. Is de verkooper een handelaar, dan mag hij den taxatieprijs met ten hoogste 15 pet. verhoogen. RADIOREDE VAfl Ir A. A. MUSSERT Zaterdagavond heeft de leider van de N.S.B. Ir A. A. Mussert een rede ge houden voor de Nederlandsche zenders. Hij zette uiteen de beteekenis van een nederlaag van de Sowjet-unie. Op de vraag wat het Nederlandsche volk moet doen gaf spr. dit antwoord: „In de eerste plaats dankbaar zijn voor het feit, dat duizenden volksge- nooten mede optrekken tegen de Sow- jetunie, dat Nederland tenminste verte genwoordigd is bij dezen kruistocht te gen het bolsjewisme. In de tweede plaats u niets meer la ten wijs maken door die lieden in Enge land, die ons volk lafhartig hebben ver laten toen uw jongens aan de Grebbe- linie streden. In de derde plaats uw geesteshouding wijzigen; zelf willen onderzoeken en niet langer blindelings blijven sukkelen achter diegenen, die uit eigen belang, omdat zij bevreesd zijn voor het verlies van het gemakkelijke leventje, den op- marsch van den nieuwen tijd trachten tegen te houden. In de vierde plaats manmoedig en zonder meer te kankeren dan wij Ne derlanders gewend zijn, aanvaarden de moeilijkheden van dezen tijd, die niet te ontgaan zijn, omdat offers gebracht moeten worden. Bedenkt, hoe ontzaglijk veel grooter de offers zijn, die de Duit- schers moeten brengen om Europa naar een betere toekomst te voeren. In de vijfde plaats helpt waar gij kunt om den goeden gang van zaken in Ne derland te bevorderen. Neemt deel aan den productieslag, levert het koper af, dat voor de oorlogvoering noodig is. In de zesde plaats maakt het ons nationaal-socialisten riiet moeilijker dan het al is. Put u niet uit in negativisme, in ozo's, in kippenringen, in uitgezaagde vierduitstukken, in vingers in de lucht steken en dergelijke kinderachtigheden, die volwassenen onwaardig zftn." KOSTEN LUCHTBESCHERMING BIJZONDERE SCHOLEN. Komen voor rekening van de betrokken gemeenten. Reeds geruimen tijd bestond geen een stemmigheid omtrent de verrekening der uitgaven voor luchtbescherming ten behoeve van bijzondere scholen. In het begin van 1940 overlegden de departe menten van binnaaiandsehe zaken en van onderwijs met elkaar over de vraag of bedoelde kosten aan de betreffende schoolbesturen konden worden vergoed door toepassing van de Lager onderwijs wet 1920. Binnenlandsche Zaken ging daarbij aanvankelijk uit van de ihee- ning, dat, behoudens een uitspraak in beroep, deze vraag bevestigend diende te 'worden beantwoord, terwijl het departe ment van onderwijs op het standpunt stond, dat bedoelde maatregelen een eigen karakter dragen en dat de bekos tiging daarvan los staat van de toepas sing der Lager onderwijswet. Het gemeentebestuur van Hilligers- berg heeft hierop gevraagd in hoeverre aan de besturen der bijzondere scholen machtiging zou kunnen worden gegeven om de kosten van aanschaffing van noodzakelijke materialen voor de bevei liging die scholen tegen luchtaanvallen, ten laste van de exploitatierekening der scholen te brengen. Ook Ged. Staten vroegen naar aanleiding van dit schrij ven van het gemeentebestuur van Hilli- gersberg aan het departement van bin nenlandsche zaken of de regeering reeds een beslissing had genomen. Ged. Sta ten achtten het rationeel, dat vanwege den burgemeester of het hoofd van den gemeentelijken luchtbeschermingsdienst aan de hand van de door den inspecteur luchtbescherming verstrekte richtlijnen voor elke school afzonderlijk, ongeacht of het een openbare dan wel een bijzon dere school is, wordt nagegaan, welke jn. ',tr'*4-bö'roc"-e,r te woeden getrof fen voor een redelijke beveiliging van de scholieren en het onderwijzend perso neel, alsmede v&n de schoolgebouwen. Fat b?i'iooc!ig.3s uoateriit! behoort d?n door de geate'ntelr'w'jreu te worden aai geschaft. Het is en blijft uiteraard eigendom van de gemeente. Hoewel het standpunt der regeering niet officieel bekend was, is toch alge meen gehandeld als door Ged. Staten van Zuid-Holland voorgestèld. De secretaris-generaal van binnen landsche zaken heeft thans de knoop doorgehakt door zich om practische re denen bereid te verklaren, de door Ged. Staten van Zuid-Holland voorgedragen zienswijze te aanvaarden. Hierdoor neemt dus de burgemeester de zorg op zich voor het nemen van de noodige maatregelen, terwijl de kosten voor re kening der gemeente komen. KINDERBIJSLAGLIJSTEN. Juiste invulling gewenscht. Alle betrokkenen bij de Kinderbijslag wet hebben thans de eerste ervaring met die wet op kunnen doen. De uitvoe ringsorganen stellen er zeel veel prijs op, dat voor de volgende betalingspe riode, die 't tweede kwartaal van dit jaar omvat, alles wat verzwaring of vertraging veroorzaakt, zal worden ver meden. Daartoe wordt met den meesten aandrang aller medewerking ingeroepen. De arbeider moet de kinderbijsiaglijsten aan de voorzijde persoonlijk onderteeke nen. Aan de voorzijde nazien of zijn juiste adres op de lijst vermeld staat. Op den maandstaat den naam schrijven van den werkgever bij wien hij in die maand in dienst geweest is. Heeft hij in die maand meer werkgevers gehad, dan onder elkaar de namen van al deze werkgevers vermelden. Achter den naam van iederen werkgever kruist hij de da gen aan, waarop hij bij dien werkgever heeft gewerkt. Mocht hij over een be paalden dag wel loon hebben ontvangen, doch niet hebben gewerkt, dan moet die dag toch worden aangekruist. In ko lom drie het totaal aantal gewerkte da gen vermelden. In kolom vier het in de betreffende maand ontvangen loon op nemen. Arbeiders, die per week betaald wor den, zullen dus in de eene maand vijf en in de andere maand vier uitbetalingster mijnen moeten verantwoorden. De werkgever moet allereerst de op gave van den arbeider voor zoover die zijn dienst betreft, nazien en voor ac- coord teekenen. In kolom zes van de kinderbijslaglijst vermeldt hij den naam van het orgaan waarbij hij voor de ziekengeld- en kin derbijslagverzekering is aangesloten. In kolom zeven plaatst hij het num mer waaronder hij bij dat orgaan is in geschreven. Werkgevers, die bij het Rijkskinder- bijslagfonds zijn aangesloten, en dus voor de uitvoering onder den Raad van Arbeid vallen, moeten in kolom zeven hun bedrijfsnummer vermelden. Voor allen geldt: correspondeert niet als het niet strikt noodig is. Geef steeds kort en duidelijk aan, waarover u iets wilt weten of meent te moeten klagen en zorg vooral, dat ook in den brief uw naam en adres vol ledig en goed leesbaar vermeld worden. Wanneer ieder met deze aanwijzin gen rekening houdt, zal ongetwijfeld de uitbetaling over het tweede kwartaal sneller kunneii geschieden dan die over het eerste. WOENSDAG 2 JULI. 's Morgens tot 5,21 u. 's Avonds van 22.06 u. MIDDELBURG. EEN LEERZAME EXCURSIE. Een 40-tal leerlingen van de Land- bouwhuishoudschool te Schoondijke brachten onder leiding van mejuffrouw Sikkens, hoofd der school een bezoek aan Walcheren en speciaal aan onze stad. Ook de heer L. van Dijk, hoofd der Landbouwschool en leeraar aan de Landbouwhuishoudschool, maakte met zyn echtgenoote den tocht mede. Hier heeft het gezelschap het eerst een be zoek gebracht aan de Coöperatieve Melk fabriek en Zuivelinrichting Walcheren, waar onder leiding van den directeur, den heer Van Varik, het geheele bedrijf in werking werd gezien. Vervolgens werden de jeugdige Zeeuwsch-Vlaanmschen ontvangen door de directie van de N.V. „PZEM", in de groote zaal van huize „Poelendale" en werden zij in de gelegenheid gesteld o.a. de in het gebouw ingerichte moderne electrische keuken te zien, terwijl ook over de tarieven verschillende inlichtin gen werden verstrekt. Daarna werd naar Vrouwenpolder ge fietst en daar geprofiteerd van verblijf aan het strand. Men keerde naar Schoondijke terug, dankbaar voor het genotene en geleerde. Dit uitstapje stond in het teeken van „Zeeuwen leert Zeeland kennen". Een record bereikt. Maandag behaalde men bij de uitgifte van persoonsbewijzen een record. Be gonnen te kwart over een waren juist te 5 uur 254 personen in het bezit ge steld van zulk een bewijs. Er waren dus 225 minuten voor noodig geweest, zoo- De Secretaris-Generaal van het De partement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart maakt inzake de distributie van rijwielbanden het volgende bekend: Aangezien voor hen, die werkzaam zijn in vitale diensten en bedrijven, voor zoover het gebruik van rijwielen beslist noodzakelijk is, zoo fang mogelijk ban den beschikbaar dienen te blijven, moe ten thans de voorwaarden, om voor een band in aanmerking te komen, strenger worden gesteld dan tot dusverre het ge val was. In verband hiermede wordt de eisch dat men ten minste vijf kilometer moet verwijderd wonen van de plaats, waar men zijn werkzaamheden verricht of van de school, waar men de lessen volgt, in dier voege aangevuld, dat thans personen, die gebruik kunnen ma ken van een openbaar vervoermiddel (trein, tram of bus) in het algemeen niet meer voor een bon voor een rijwiel band in aanmerking komen. Slechts in dien de afstand van de woning tot de naast bijzijnde trein-, tram- of bushalte, vermeerderd met den afstand van de halte waar men den trein, de tram of de bus verlaat tot het werk, meer bedraagt dan 5 kilometer (voor kinderen beneden 10 jaar 3 kilometer), kan afgifte van bonnen worden overwogen. Indien dus b.v. iemand vier kilometer van het dichtstbijzijnde station verwij derd woont en de afstand van het eind punt van den trein tot het werk of de school twee kilometer bedraagt, kan hij voor een bon in aanmerking komen. Het spreekt echter vanzelf, dat geen bon kan worden afgegeven, indien de afstand van de woning tot het station, of van dat het gemiddeld nog geen minuut duurt voor weer een persoon afgehol pen is. GOES. CHR. NAT. WERKMANSBOND. In de Vrijdag gehouden vergadering van de afd. van den Chr. Nat. Werk mansbond werden door den secretaris, den heer G. Gorsse en den penningmees ter, de heer C. de Beste, de jaarversla gen uitgebracht. Hoewel er vrij veel zie kengeld moest worden uitgekeerd, was er toch nog een batig saldo. De voorzitter hield daarna een inlei ding, waarin hij wees op de beteekenis van den Chr. Nat. Werkmansbond en op den opbouw der Ned. Herv. kerk. OPENLUCHTBIJEENKOMST. Zooals reeds in het kort gemeld is hadden ZaterdagaVond te Goes de N. S. D. A. P. en de N. S. B. een openlucht vergadering belegd in verband met den strijd tegen het communisme. De heer Lanwehr wees er op, dat Europa thans geroepen wordt voor den strijd om zijn bestaan. Duitschland is tegen Rusland aangetreden, dat zich 20 jaar voorbereidde om de Europeesche beschaving ten onder te brengen. De Führer heeft thans ingegrepen en Duitschland is nu het schild, dat Euro pa beschermt. Maar de andere landen, ook Nederland moeten begrijpen, dat zij niet rustig kunnen blijven toekijken. Spreker zette de gevaren van het jo dendom en het communisme uiteen en wees er op, dat onder het Duitsche ge zag geen goedwillende Nederlanders iets in den weg zal worden gelegd. Men zal leeren inzien, dat niet Engeland, maar Duitschland de ware bondgenoot van Nederland is. Spreker wees op de betee kenis van den Führer en bracht een heilgroet op hem uit. Hierna heeft voor de N.S.B. de heer J. Dekker het woord gevoerd. Toen Duitschland met Rusland een verdrag sloot, aldus Spr., riep men hier: Zie je wel, communisme en nationaal-socialis- me is hetzelfde. Nu cr een ommekeer kwam zouden echter velen willen dat Rusland wint. Spr. schetste wat ons dan te wachten zou staan. Gelukkig echter staan de Duitsche legers pal tegen dit gevaar. Het is plicht van Nederland achter Duitschland te staan. HIJ HEEFT NOG WAT TE GOED. De politie heeft aangehouden C. v. d. W„ wonende alhier, die nog zes maan den gevangenisstraf te goed heeft we gens destijds gepleegde diefstallen. De aangehoudene stond in het Politieblad gesignaleerd. GEEN INDENTITEITSBEWIJS. De politie maakte proces-verbaal op tegen P. K. en P. V., wegens het niet bij zich dragen van het identiteitsbewijs. DE WAGGELENDE FIETSER. F. V. te Goes, die in kennelijken staat van dronkenschap zijn rijwiel „trachtte" te besturen, werd wegens dit „wankele" feit geverbaliseerd. ZUID-BEVELAND. Kloetinge. Volksconcert. Za terdagavond voerde 't muziekgezelschap Excelsior op de tent een volksconcert uit. Het programma werd op vlotte wijze uitgevoerd onder de eminente .leiding van den dirigent Jac; den Toonder. Er was voor dit concert ook van omliggen de plaatsen veel belangstelling. het eindpunt tot aan het werk nog ge deeltelijk per tram of bus kan worden afgelegd. Personen, die v\jf kilometer of meer van hun werk wonen en die niet van een openbaar vervoermiddel gebruik kun nen maken, blijven in aanmerking ko men voor bonnen. De afstand van ten minste vijftien ki lometer, die personen in de uitoefening van hun beroep of bedrijf dagelijks in doorsnede moeten afleggen, om een bon te kunnen verkrijgen, is thans tot twin tig kilometer verhoogd Bovendien zullen, indien het mogelijk is, voor de uitoefening van de werk zaamheden gebruik te maken van een openbaar vervoermiddel, aan betrokke nen geen bonnen meer worden verstrekt. Het bovenstaande is ook van toepassing bij aanvragen voor bedrijfsfietsen. Met nadruk wordt er de aandacht op gevestigd, dat aan bovenstaande voor waarden streng de hand zal worden ge houden en dat eventueele verzoeken tot ontheffing daarvan terzijde moeten wor den gelegd. In verband met de verandering in de voorschriften is voorts bepaald, dat alle aanvragen voor rijwielbanden, welke voor 1 Juni zijn ingediend en op welke de verbruikers nog geen beslissing van den distributiedienst hebben ontvangen, afgewezen zijn. Voortaan moeten alle aanvragen voor rijwielbanden in de laatste week van elke maand worden inge diend. Uitsluitend deze aanvragen zul len nog in behandeling; worden geno men. Als overgangsmaatregel is be paald, dat de aanvragen, welke in de maand Juni zijn ingediend, wel door de distributiediensten in behandeling zullen worden genomen. Deze aanvragen zul len echter volgens de nieuwe, hierboven omschreven voorschriften worden be oordeeld. Borssele. Alhier is opgericht een Korf balclub, die den naam draagt van Kopo (Voor ons pleizier opgericht).-Geoefend wordt op een terrein van den heer Jac. Priester Wz. WALCHEREN. Buitengewone vergadering van den Polder Walcheren. De waarnemeiide voorzitter van den Polder Walcheren heeft 'n spoedeischen- de algemeene vergadering van het Pol derbestuur uitgeschreven tegen Donder dag 10 Juli te 12 uur in het kantoor gebouw Poelendale der N.V. P.Z.E.M. ,Na het onderzoek van den geloofsbrief van den gekozen commissaris, den heer Z. Maljaars te Oostkapelle, komt aan de orde een voorstel van het Dag. Bestuur tot het uitvoeren van bestortingswerken aan de Zuidwatering. Uit de in het voor jaar van dit jaar verrichte peilingen is gebleken, dat vooral tuschen de dijkpa- len 2225 op ongeveer 135 m uit de hoofdraai niet onaanzienlijke verdie pingen zijn ontstaan, plaatselijk reiken de tot 8 m in één jaar tijds. Vóór dit tot dusver slechts tot 135 m uit de hoofd raai verdedigde oevervak komen veel draaikolken en andere onregelmatige wa terbewegingen voor. Waar de uitkomsten van de peilingen van dien aard zijn, dat bij een achter wege blijven van voorzieningen in dit oevervak kans bestaat op een voortgaan de aantasting, welke uitgebreider maat regelen tot beteugeling zou vorderen, acht de Ingenieur uitstel van het ma ken van beschermingswerken niet ver antwoord, te minder, wijl het thans nog mogelijk is, deze werken tegen redelijke prijzen tot stand te brengen en de onze kerheid tengevolge van de oorlog met stijgend tekort aan transportmiddelen en oplocpende prijzen niet mag doen re kenen op gunstiger omstandigheden voor de uitvoering der werken in de toekomst. Het aanbrengen van zinkstukken acht de Ingenieur met het oog op de bedoelde onregelmatige waterbewegingen en het risico bij de uitvoering, in het bijzonder onder oorlogsomstandigheden, te ontra den, Hij beveelt daarom aan het aan brengen van een steenbestorting over een oppervlakte van 10.800 m2 en raamt de kosten daarvan, indien terstond tot het uitvoeren van het werk kan worden overgegaan, op f 85.000 met inbegrip van kosten voor toezicht, peilingen en metingen en een bedrag van f 3525 voor onvoorzien. Het dag. bestuur vereenigt zich met dit voorstel en stelt voor tot de uitvoe ring van het werk te besluiten en daar voor het noodige crediet toe te staan. Mocht dit in verband met mogelijke eischen van Ged. Staten noodig zijn, zoo verzoekt het bestuur machtiging om het genoemde bedrag te overschrijden. De gelden zullen zijn te vinden door het aan gaan van een geldleening, waarvoor het bestuur te zijner tijd een voorstel zal doen. O.- eb W.-Souburg. De zweminrichting van de vereemgïng „Luctor et Emergo" zal morgen geopend worden. ZEEUWSCH-VLAANDEREN. DE ARCHIVARIS VAN HET VRIJE VAN SLUIS. Aan de benoemingen bij het Water schap „het Vrije van Sluis" kan thans nog worden toegevoegd, dat de heer mr W. Ie Mair te Sluis is benoemd tot archivaris van het waterschap. Breskens. In de Gemeenteraadsverga dering van Vrijdag kwam in behandeling een schrijven van Gedep. Staten, waarin Met ingang van gisteren zijn de tarie ven voor huurauto's bindend voorge schreven voor het geheele land. Deze tarieven zijn vastgesteld door den secretaris-generaal van het departe ment van Waterstaat na overleg met den gemachtigde voor de prijzen. Deze maatregel maakt een einde aan den ongewenschten toestand, welke reeds geruimen tijd heerschte in het taxibe drijf. In vele gevallen hield men zich niet aan de tarieven van 9 Mei 1940. Over tredingen der prijsvoorschriften waren hiervan het gevolg, te meer daar het pu bliek in het algemeen niet wist, aan wel ke prijzen het zich had te houden. Aan den anderen kant waren de exploitatie kosten der taxibedrijven niet onbelang rijk gestegen, zoodat handhaving van het prijsniveau van 9 Mei 1940 niet redelyk wordt geacht. De nieuwe tarieven, welke gisteren in een officieele publicatie van den gemach tigde voor de prijzen volledig werden weergegeven, maken een onderscheid tusschen gemeenten boven 50.000 inwo ners en gemeenten tot 50.000 inwoners. In de grootere gemeenten is het ta rief voor stadsritten vastgesteld op f 0,20 per km; de eerste aanslag bedraagt f 0.50, waarvoor 1 km wordt gereden. Dit geldt voor auto's met taxa meter. Auto's zonder taxameter mogen f 0.30 per km berekenen met een minimum van f 0.75 per rit. Buitenritten, waarvan de bestemming is gelegen op meer dan 10 km van de gemeentegrens, kosten f 0.15 per'km, waarbij men echter den terugrit, ook indien deze leeg wordt gereden, moet betalen. Sadsritten in gemeenten met minder dan 50.000 inwoners kosten f0.30 per km met een minimum van f 0.75 per rit. Voor buitenritten geldt hetzelfde tarief als dat der grootere gemeenten. Tengevolge, van den ge stegen benzineprijs wordt op de bovengenoemde ta rieven voor het voorko men en r ij den een opslag van 10 pet. gelegd. Deze opslag wordt echter niet bere kend over de wachttarieven. De vergoe ding voor „voorrijden" is in alle tarie ven inbegrepen. Hiervoor mogen dus geen extra-kosten in rekening worden gebracht. Voor wachten mag f 0.10 per 4 minuten worden berekend. Nieuw voor ons land is een verhoogd nachttarief. Tusschen 22 uur en 4 uur worden alle prijzen met 50 pet. verhoogd. Er wordt de aandacht op gevestigd, dat niet alleen de vervoerder, doch ook de passagier, zich aan een strafbaar feit schuldig maakt, indien in strijd met de, tariefsvoorschriften wordt gehandeld. Uitgezonderd van deze regeling is het vervoer met ziekenauto's, terwijl de ta rieven evenmin toepasselijk zijn op bij zondere diensten, zooals het verhuren van automobielen bij doop, huwelijk en soortgelijke plechtigheden. De gemachtigde voor de prijzen heeft bepaald, dat in huurauto's op duidelijk zichtbare en leesbare wijze het vervoer- tarief moet worden aangebracht. Deze prijsaanduiding dient te geschie den door middel van tarieflijsten, welke door of namens den Rijksinspecteur voor het Verkeer worden verstrekt. deze mededeelen, dat het hun voorkomt, dat de alhier bestaande combinatie van gemeente-ontvanger-ambtenaar ter se cretarie niet langer bestendigd behoort te blijven, in verband met de steeds stij gende eischen, die aan de werkkracht van het secretariepersoneel worden ge steld, weshalve zij het gemeentebestuur in overweging geven den tegenwoordi- gen titularis, den heer P. J. Woittiez voor de keus te stellen, welke van de beide functies hij wenscht. te behouden en hem uit de andere functie met ingang van 1 Juli 1941 ontslag te verleenen. Beslo ten wordt den heer P. J. Woittiez met ingang van 1 Juli eervol ontslag te ver leenen als gemeente-ontvanger, daar hij de functie van commies ter secretarie wenscht te behouden. Hontenisse. In de Maandag gehouden raadsvergadering werd aan den heer H. F. van Leeuwe op diens verzoek eervol ontslag verleend als secretaris dier ge meente. Tot nieuwen secretaris werd met algemeene stemmen benoemd de heer O. A. E. Verstraeten, gemeente-ontvanger en loco-secretaris. Axel. Een sportief huwe- 1 ij k. Dezer dagen trad een der meest vooraanstaande leden onzer plaatselijke Landelijke Ruiterijvereeniging, dé heer M. de Feijter Az. in het huwelijksbootje met mej. C. Dieleman Dd„ een amazone, die eveneens behoort tot de kern van deze sportvereeniging. Dit feit kon en mocht niet onopge merkt passeeren. Als unieke attentie is dan ook in de ruimste beteekenis des woords van dit echtverbond een „ruiter- huwelijk" gemaakt. Het bleef ditmaal niet tot het traditioneele in de „blom metjes" zetten, neen, zoowel de vrouwe lijke als de mannelijke kunne der sport vrienden-leden hadden zich, tezamen ge ëscorteerd tot een kleurige en fleurige haag van levende attributen, waar door heen het jonge paar zich een weg naar de pui van het stadhuis moest banen. De bruidsstoet vormde een aan dit ge beuren analoog geheel, daar deze be stond uit een half dozijn aardige koets jes met lenige paarden bespannen. (T.C.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 2