DE ZEEUW van Maandag 30 Juni 1941 - Tweede blad. LEVENSGANG Inlevering van metalen. Uit de Provincie FEUILLETON WALCHEREN. Geneesmiddel D. D. TEGEN HUIDAANDOENINGEN ZUID-BEVELAND. Yerseke. Lyk aangespoeld. Zaterdagmorgen zag de bemanning van de YE. 12 een lijk dryven op de Schelde. Er is een nieuwe regeling van de zui- velpryzen vastgesteld. De reden hiervan is in de eerste plaats te zoeken in de noodzakelijkheid, dat de boeren voor hun producten prezen ont vangen, welke een vergoeding voor de gemaakte productiekosten en een rede lijke belooning beteekenen. Geconsta teerd moet werden, dat alle kosten, wel ke de veehouders moeten maken, zijn ge stegen. Bovendien is de melkproductie tenge volge van de omstandigheid, dat kracht voeder slechts in beperkte mate beschik baar is, verminderd. De thans vastgestelde prijzen voor melk, boter, kaas en andere zuivelpro ducten gelden voor zomer en wintermaanden geljjke- i y k. Voor de consumptiemelkpryzen, door de verbruikers te betalen, is het land verdeeld in vijf groepen van gemeenten. Het zoogenaamd wettelijk gebied, dat reeds eerder bestond, en waarin zich de drie groote steden bevinden, is thans ge splitst in 2 groepen van gemeenten. In de eene groep, o.a. door de groote ste- ten gevormd, wordt de prijs van losse consumptiemelk van zestien op achttien cents gebracht. In de ove rige gemeenten van het wettelijk gebied wordt deze prys op zeventien cents gesteld. Het land buiten het wettelijk gebied is in de nieuwe regeling in drie groepen van gemeenten verdeeld. In de eerste groep hiervan, waartoe de steden Arn hem, Nijmegen en Maastricht met haar randgemeenten behooren, geldt voortaan een straatprijs van zeventien cents. Deze prijs is zestien cents in de, door andere steden boven de twintigduizend inwoners gevormde, tweede groepen van het buitenwettelijk gebied. In de derde groep, waar toe de rest van dit gebied behoort, is de prijs vijf- tien cents. Deze prijzen betreffen gestandariseer- de melk van 2.5 procent vet. Vor de taptemelk wordt de prijs tien cents in de gropte steden en de overige gemeenten in de eerste groep pegen cents, in de rest van het wettelijk en in de eerste groep van het buitenwettelijk gebied en acht en zeven cents respectievelijk in dé tweede en de derde groep van laatstgenoemd gebied. Een ander voorbeeld van nieuwe prij zen, die de. verbruikers zullen moeten betalen, vormt de boterprijs welke voort aan in prijsklasse 1 (zkb-boter) f 2.60 per kilogram bedraagt, tegen f 2.34 vroe ger. Anders dart bij de melk, gelden de prijzen) van boter ert kaas voor het ge heels land gelijkelijk. Wat kas betreft, mocht men volgens de vroegere regeling niet meer dan den prijs van 9 Mei 1940, vermeerderd met een zeker bedrag, in rekening brengen. Overtredingen van dien regel waren uiteraard moeilijk te constateeren. Daar om zijn nu voor alle soorten kaas vaste prijzen vastgesteld. Doordat de prijzen, welke de produ centen (fabrieken enz.) mogen vragen, en de winkelverkoopprijzen zijn vastge steld, zijn tevens de marges voor de han delaars en winkeliers vastgelegd. De fabrieken en melkinrichtingen zul len haar bedrijfsresultaten nauwkeurig moeten opgeven. Dan zal kunnen worden beoordeeld, of die resultaten zoo goed mogelijk zijn, d.w.z. of de ondernemingen zc/oals zij zijn ingericht, zoo goed moge lijk functionneeren. Voorgeschreven wordt, dat de melk prijs zal worden gescheiden in een grond prijs en een prijs per percent vet. Verder zullen de zuivelfabrieken moe ten breken met de gewoonte, voor de melk een prijs „af boerderij" te betalen. In het vervolg zullen zij een prijs „vrij door J. VAN DEN BOSCH. 39) —o— Kijk, van dien groei der burgerlijke en kerkelijke gemeente bemerkt Klaas zoo goed als niets. Er moet wat haperen. Hij peinst er over, hij bespreekt het ver schijnsel met Sjaan, maar ze komen er met uit. Er zijn tal van gemeenteleden, die in 'de stad koopen of bij andere win keliers in Westvoort. Hij moet zelfs tot zijn smart ervaren, dat mevrouw Ne- hssen lang niet alles bij hem koopt, maar het dienstmeisje naar Maasland zendt, naar de groote winkels, die re clamedagen hebben en het bonsysteem en de cadeaux Ik moet een zet doen, zegt hij en Sjaan is het met hem eens. Het kost geld, maar de cost moet voor de baet uitgaan. En dus laat hij circulaires druk- waarin hij reclamedagen aankon digt, Als de concurrenten het doen, moet ^je wel volgen. De middenstand klaagt over het grootbedrijf, terecht vanzelf. Maar met klagen alleen kom je er niet. Je moet zelf ook aanpakken. fabriek" moeten geven en van dien prijs de gemiddelde aanvoerkosten behooren af te trekken. Onder1 de aankondigingen in die dag bladen zullen de winkelinkoop- en ver- k oo pp rijzen offloleel worden gepubli ceerd. Aan winkelier* en publiek wordt verzocht die publloatle te bewaren. SPECIALE MAATREGELEN VOOR VOORWERPEN VAN HOOGE WETENSCHAPPE LIJKE, GESCHIEDKUNDIGE OF KUNSTWAARDE. Van de zijde van het departement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuur bescherming wijst men op de uitzonde ringsbepalingen, welke in de artikelen 4 en 5 van de verordening van den Rijkscommissaris voor het bezette Ne- derlandsche Gebied betreffende de in levering van metalen nr. 108/1941 zijn opgenomen. De uitvoering der geheele verordening is aan de Nederlandsche autoriteiten op gedragen, dus ook het nemen van be slissingen omtrent deze uitzonderingen, hetgeen zal geschieden door een speciale organisatie van deskundigen door boven genoemd departement ingesteld onder leiding van den onder-voorzitter van de Rijkscommissie van advies inzake de musea. Het is in volledige overeenstemming met de wenschen van de bezettingsauto riteit, dat bij deze beslissingen uitgegaan wordt van de gedachte, dat Nederland sche cultuurwaarden moeten worden ont zien en gespaard. Men wachte dus ten opzichte van de uitvoering der verordening zonder zich onnoodig te verontrusten de weldra te verschijnen uitvoeringsbepalingen en de daarna van de zijde van bovengenoemd departement te geven uiteenzettingen af. Ter uitvoering van de verordening op de inlevering van metalen is een be schikking van de erbij betrokken secre tarissen-generaal in ae Staatscourant opgenomen. Zij bepaalt, dat in iedere gemeente verzamelplaatsen voor het in ontvangst nemen van de in te leveren voorwerpen zullen worden ingericht en wel op elke 5000 inwoners één. De burgemeester is bevoegd, in het geval de in te leveren voorwerpen een gezamenlijk gewicht van 10 kg te boven gaan, op verzoek van den inleverings- plichtige, die voorwerpen van gemeente wege te doen afhalen. Hiervoor worden aan den inleveringsplichtige geen kosten in rekening gebracht. Gaat het totaal gewicht der door particuliere personen in te leveren metalen voorwerpen twin tig kg te boven, dan is de burgemeester gehouden, op verzoek van den inleve- rinsplichtige, voor het kostelooze afha len dier voorwerpen van gemeentewege zorg te dragen. leder hoofd van een gezin of van een „samenwoning", zoomede ieder afzon derlijk levend persoon en iedere inleve ringsplichtige in een gemeente wordt, voor zooveel mogelijk, door den burge meester schriftelijk opgeroepen om te verschijnen of zich te doen vertegenwoor digen voor de vereischte inlevering van metalen voorwerpen, onder overlegging van de oproeping. Verklaart de verschenen persoon, dat hy of degene, die hy vertegenwoordigt, geen aan de verplichting tot inlevering onderworpen metalen voorwerpen bezit, dan wordt hy,. toegelaten tot de bevesti ging van deze verklaring door het plaat- De reclamedagen slaan geducht in. De verdiensten zijn wel niet veel grooter, voorloopig, maar van het een kom je in het ander. Als de menschen er ko men er in den winkel, die er nog nooit geweest zy'n! andere dingen zien, niet tot reclame behoorend, allicht koopen ze iets. Geleideiyk wordt het inderdaad beter. Dat moet feiteiyk ook. De kinderen gaan meer kosten. Dirkje is nu op de H.B.S., het volgend jaar ty'gt Gertjan naar het Gymnasium. Dat zyn dikke schoolgelden plus de leermiddelen. En de belastingen zijn niet .mis, terwyl zyn zaak op lasten zit, al worden die geleidelijk minder. Al met al, denkt hy aan zyn vader, die de uitbreiding zoo lang mogelyk tegenhield de ouwe had het toch niet zoo slecht voor, al noemde hy vader conservatief. De annexatie levert voordeelen op, zeker, maar er zyn ook nadeelen. De stad is Westvoort binnengekomen. De lui voelen zich stadjers en koopen in de stad. Nu is het in zyn bedrijf nog lang zoo erg niet als by Buurman, die de klanten by tien tallen naar de stad ziet trekken. Ja, die ouwe Gertjan zag het toch niet zoo ver keerd in: een groote zaak hebben, op lasten zitten, alles goed en wel, maar... je moet de klanten hebben, je omzet moet er naar zyn. sen van zyn handteekening onder het desbetreffend formulier. Ingeleverde voorwerpen^ worden on derscheiden naar: koper, messing, nik kel, tin, lood en legeeringen en derge lijke metalen. Zij worden in tegenwoor digheid van den brenger nauwkeurig gewogen. Inlevering van metalen voorwerpen of deelen daarvan, behoorende tot den be- dryfs- of magazynvoorraad van over- heidsbedryven, kleinhandelaren, winke liers, vertegenwoordigers, die voorraad houden, warenhuizen, groothandelaren en fabrikanten, geschiedt tot een maxi mum van 1000 kg netto per inleverings plichtige op de aangewezen verzamel plaats. Indien het netto-gewleht per in- leveringgpliehtige meer bedraagt dan 1Q00 kg. verstrekt de burgemeester aan den inleveringsplichtige verzendingsin structies. In belde gevallen moeten de inleveringsplichtigen aan den burgemees ter een inleveringsiyst en een gespeci ficeerde gewichtsopgave der in te leve ren metalen voorwerpen zenden. Taxatie in byzondere gevallen ge schiedt voor rekening van den belang hebbende. Voorwerpen van bijzondere waarde. Voorwerpen van hooge wetenschappe- lyke, geschiedkundige of kunstwaarde 1 of als waardevol volksgoed te beschou wen voorwerpen worden, opdat te ge legener tyd kan worden beslist omtrent de verplichting tot inlevering, overeen komstig door den secretaris-generaal van het departement van Opvoering, Wetenschap en Cultuurbescherming te stellen regelen, ter plaatse onderzocht en beoordeeld door de daartoe door dien secretaris-generaal aangewezen deskun digen. Hiervoor worden aan de belang hebbenden geen kosten in rekening ge tracht. Tegen de beslissing van den deskun dige is geen voorziening toegelaten. Tenzy de inleveringsplichtige of wie hem vertegenwoordigt, heeft verklaard afstand te doen van het recht op ver goeding van de metaalwaarde der in geleverde voorwerpen, geschiedt de uit betaling van de aan de rechthebbende toekomende bedragen, zoo spoedig mo gelijk na de algemeene inlevering, door den gemeente-ontvanger overeenkomstig de volgende maatstaven: koper tegen f 40, messing tegen f 25, nikkel tegen f 120, tin tegen f 140, lood tegen f 10, legeeringen en dergelijke metalen tegen f 20, alles per 100 kg. In alle gevallen van twijfel of een voorwerp al dan niet van inlevering is vrijgesteld, beslist de burgemeester, die, in zeer belangrijke gevallen, zoo'noodig 't oordeel inwint van het Rijksbureau voor nonferro-metalen. Tegen de beslis sing van den burgemeester is geen voor ziening toegelaten. Ten aanzien van Voorwerpen van bij zondere waarde beslist de deskundige. GIFT VOOR WINTERHULP. Naar wij vernemen is door de directie van de N.V. Styfsel- en Glucosefabriek „Sas van Gent" te Sas van Gent een mooie gift geschonken aan de Winter hulp Nederland, Provincie Zeeland. Gewetensgeld. i De ontvanger der directe belastingen te Heinkenszand heeft een bedrag van f 1342,16 ontvangen wegens over vorige jaren te weinig betaalde belasting naar inkomen en vermogen. Souburg. Gemeenteraad. Vrij dag vergaderde de raad dezer gemeente. Van Gedep. Staten is de goedkeuring ontvangen voor een geldleening groot f 20.000. Z.h.st. worden aangenomen de vol gende voorstellen: Wijziging der legesverordening. Bydrage aan de Commissie Hulpzie kenhuis Westhove groot f 166,98. Wyziging der kinderbyslagverorde- ning. Medewerking voor aanschaffing van meubelen voor de school met den Bybel. Voorstel toetreden Molest-Risico voor gemeente- en andere publiekrechtelijke lichamen. Voorstel zwemonderwijs. De secretaris-Generaal van het Depar tement van Opvoeding, Wetenschap en Cultuurbescherming Schryft, dat het zwemmen voor ieder Nederlandsch schoolkind van zoo'n groot belang is in ons land, dat het uit meer dan een oog punt wenschelyk zou zyn het zwemmen verplichtend te stellen. Door gebrek aan voldoende zwemge- legenheid ontbreekt echter de mogelyk- heid tot verplichte invoering van het zwemonderwys. Er wordt sterk aange drongen, in samenwerking met de by zondere gehelen en de besturen van par ticuliere zwemgelegenheden, op een zoo ruim mogeiyke samenwerking teneinde toch te geraken tot zwemonderwys ln de hoogere leerjaren (zesde en zevende) als onderdeel van het vak lichameiyke oefe ning in klassikaal verband. B. en W. stellen voor te besluiten tot het verleenen van een bijdrage aan de zwemvereeniging van f 0,10 per week per leerling, die van het zwemonderwys ge bruik maakt, waarvoor ten hoogste tweemaal per week per leerling zwem- onderricht moet worden gegeven en het beschikbaar te stellen crediet voor 1941 op ten hoogste f300,te bepalen. Het totaal aantal leerlingen der vier lagere scholen in deze gemeente, die van het onderwys gebruik maken, bedraagt 175, zoodat dit, gerekend naar 13 weken, een uitgaaf kan vorderen van f227,50, ter- wyi het resteerende bedrag der f 300, in dien noodig, kan worden besteed aan het aanschaffen van benoodigdheden. Dhr Jacques juicht dit voorstel toe, maar by hem ryst de vraag, indien de ouders bezwaren hebben, wat moet dan de gemeente doen. Dhr de Pagter kan zyn medewerking niet geven, om deze f 300 uit te geven. Spr. ziet het noodzakelijke van zwem men niet in. Ook van hoogerhand stelt men het niet verplichtend. Laat ieder, die wiTleeren zwemmen toetreden tot de bestaande vereeniging. Dhr Suurmond maakt bezwaar dit voorstel nu te behandelen, daar dit punt tot de agenda pas heden is toegevoegd. De voorzitter stemt toe, dat het laat was voor de leden het in hun bezit had den, maar dit kon nu eenmaal niet an ders. Als we dit voorstel uitstellen, stel len wij uit de opening van de zwemin richting ter plaatse. Gezien de toestan den die thans hier heerschen op zwem- gebied is zulks niet aan te raden. Het voorstel Suurmond tot aanhouding wordt niet voldoende ondersteund. Dhr Janse prijst B. en W. dat dit toch nog in den raad is gekomen. Gezien de ongevallen die zijn voorgevallen in de laatste weken is bij spr. de vraag gere zen: was dit niet voorkomen als de zwemschool open was geweest? Dhr Suurmond: als dit verplichtend wordtj treedt de overheid op het terrein der ouders. Spr. heeft de zwemsport al tijd nog gezien als een luxe, wat by hem de gymnastiek niet is. Dhr de Bouf vraagt bij aanneming van dit voorstel politietoezicht. De voorzitter: van verplichting is hier geen sprake. Spr. heeft alty'd de zwem sport gezien als zeer noodzakelijk. Ze kan zeer zeker niet gescheiden worden van de gymnastiek. Maar wat hier voor al dringt is de toestand die thans heerscht, waar ook zeer groote gevaren dreigen zoowel lichamelijk als zedelyk. Wordt dit voorstel verworpen, dan blyft de zweminrichting gesloten. Indien het voorstel wordt aangeno men, worden zeer zeker strenge maat regelen genomen ten opzichte van het zwemmen buiten de inrichting. Dhr de Pagter kan na deze toelichting zeer wel met het voorstel meegaan. Al leen, laat het dan ook verboden zijn bui ten de zweminrichting te zwemmen. D.D.D. la h»ldere rlo«t- ■tof, die diep ln de poriön doordringt en de ziekte kiemen doodt. Flacons dt 75 ct., f. 1.50 en i 2.50. Sjaan veegt zoo nu en dan dén mis- moedigen trek weg, die het gelaat van Klaas wel eens ontsiertKom, kom, vent, nu moet je niet overdreven, we hebben toch geen klagen, eerlyk is eeriyk; we ,kunnen en mogen dankbaar zyn voor de zegeningen, die we genieten; je behoort heusch niet tot de minsten in "de ge meente, we hebben goed ons brood, wat verlangen we eigenlyk meer? Dat is ook weer waar. Als hy, als ouderling, op huisbezoek is en verneemt van klachten, terecht, gaat hy dan mee- klagen? Of wyst hy juist op de zegenin gen? Zal hy dan, wat zy' eigen zaak be treft, anders handelen! Moet hij niet de handen vouwen en God danken voor de vele zegeningen, die hem, onwaardige, beschoren worden? Dan staat Klaas op een van de hoog tepunten van zijn geloof, dat hem dier baar is. Dan kan hy weer verruimd ademhalen. En dan moet hy toch ook dankbaar zyn, dat hy is uitverkoren om in de kerkelyke gemeenschap van West voort, dat toch Westvoort blyft, ondanks het feit, dat Maasland het heeft inge palmd, een man van invloed te zyn, zon der dat hij dit heeft gezocht. God is zijn getuigehy heeft geen moment gestreefd om een vooraanstaande plaats m te ne men; hy is op die plaats gedreven. Zoo is het en niet anders. En de zaak? Och, je kunt ook te veel verlangen. Hij heeft geen klagen in zoo verre Sjaan heeft gebjk dat hy' zyn brood heeft. Het is niet goed in de toekomst te staren. Elke dag heeft genoeg aan zy'n eigen kwaad. Je moet by den dag leven, in den gunstigen zin bedoeld dan, want zorgeloos mag je niet zyn. Hy moet evenwel niet gaan pieke ren over komende dagen, als de kinde ren veel geld kosten gaan. De Heere zal zorgen. Bovendien het is Sjaan weer die hem er op wy'st, eenmaal, de Heere geve van nog lang na dezen! wordt het kapi taal van Tuininga over de kinderen ver deeld. Dan is hij niet een kapitalist, maar toch een man in goeden doen. Zoo verstrijken de maanden, zoo ver glijden enkele jaren. Dirkje gaat nu al naar de derde klas van de H.B.S.; Gert jan naar de tweede van het Gymnasium Adriana loopt al naar de hoogere klas sen van de school in Westvoort, die ook al bezocht wordt door Klaas. We gaan oud worden, vrouwtje, lacht Klaas, als hy' op zyn kinderen ziet, die al zelfstandigheidsallures vertoonen gaan. Er groeit een nieuw geslacht op. Zal het betere tyden beleven dan het\ te genwoordige? Of zullen de tyden ernsti ger worden? Komen nader de dagen, De voorzitter: dat gaat te ver. Als men een verbod uitvaardigt moet het ook te handhaven zyn. Dhr v. d. Putte heeft ook thans geen reden meer zyn stem aan dit voorstel te onthouden. Dhr Suurmond zal zich ook thans er niet meer tegen verzetten. Alleen hoopt hy' dat dergelyke voorstellen niet meer zoo laat komen. Het voorstel wordt aangenomen. Rondvraag. Dhr de Bouff vraagt of B. en W. in overleg zullen treden met B. en W. van Vlissingen om eten. uit de centrale keu ken te krygen voor Souburg? De voorzitter zegt overweging toe. Dhr v. d. Putte vraagt of 8. en W. ook kunnen zorgen dat de keien aan de Oude Middelburgsche straat worden op geruimd, zooals dat geschiedt met die van den Oude Vlissingsche weg? De voorzitter: De keien van den Oude Vlissingsche weg zijn vervoerd naar de Viseweg en naar de opslagplaats Bu- teuxstr. Van de oude Middelburgschestr. zyn ze voor den Molenweg. Dat het niet vlugger gaat, is buiten de schuld van B. en W. Er zy'n geen arbeidskrachten hiervoor. Hierna sluiting. Zoutelande. Gemeenteraad. Nieuwe school. Vrydagavond vergaderde de gemeenteraad Op voor stel van B. en W. werd z.h.st. besloten: Dhr M. Adriaanse als agent der ar beidsbemiddeling eervol te ontslaan en wachtgeld toe te kennen; het verzoek van de slagersvereeniging Kring Walcheren om de slagerswinkels op Donderdagmiddag vanaf 1 uur te slui ten af te wijzen; met ingang van 1 Jan. 1941 aan het gehuwde personeel in vasten of tydelij- ken dienst een ty'delyke toelage te ver leenen van zes ten honderd van de bruto- wedde, voorzooverre de brutowedde ver meerderd met deze toelage een bedrag van f 1900 's jaars niet te boven gaat; tot wyziging van de politieverordening waarby het sneeuwruimen wordt gere geld en aan B. en W. de bevoegdheid wordt gegeven gedeelten van het zee strand aan te wyzen waar honden niet worden toegelaten; in verband met de buitengewone om standigheden voorloopig van rioleering der kom af te zien; voor den veldwachter, als tijdelijke toelage, zijn jaarwedde te verhoogen met 6 pet. vanaf 1 Dec. 1940 en een kinder toelage te geven van f 75 voor elk kind heneden achttien jaren, vanaf 1 Jan. '41; om aan te sluiten bij de wederkeerige waarborgmij. „Molestrisiko voor ge meenten en andere publiekrechtelyke li chamen", waardoor de gemeente tegen oorlogsschade is verzekerd; een nieuwe school te bouwen met vier lokalen en de oude school in te richten voor het gymnastiekonderwijs; De gemeentewerkman, die op proef is benoemd, vast aan te stellen. Oostkapelle. Het grootste gedeelte van het strand in deze gemeente is door de Duitsche autoriteiten vrijgegeven. Alleen een klein gedeelte achter de Eendenkooi mag niet betreden worden. Dit zal nader door borden worden aan geduid. Het publiek mag deze loyale houding wel waardeeren, door zich stipt te hou den aan de gegeven voorschriften. Arnemuiden. Donderdagavond werd in de Geref. Kerk alhier een Ringverga- dering gehouden van den kring (Walche ren Z.) van Meisjesvereenigingen op Geref. Grondslag. De M. V. alhier, welke nog niet zoo lang by kring en bond was aangesloten, was voor het eerst ontvan gende vereeniging. De leiding berustte by de alg. adj. Mej. M. van Leeuwen. Eerst refereerde Mej.'M. L. de Jager, namens de plaatselijke M. V. over: „De wijze en dwaze maagden" (Metth. 25). Een lid van de M. V. Souburg-West droeg een gedicht voor van Credo, ter wijl van de M. V. Souburg-Oost Mej. Ste- ketee handelde over het onderwerp„De Bybelbespreking op onze Meisjesvereen." waarvan de Schrift spreekt, het laatste der dagen? Je hoort van zulke wonder- lyke dingen. De geest van den antichrist werkt door. Gaat het met spoed naar het einde Breken de dagen van geloofs vervolging aan voor het komend ge- geslacht Klaas en Sjaan voeden hun kinderen naar hun beste weten op. De tyden ver anderen en wy met hen. Je kunt niet handelen als vy'ftig jaar geleden. Maar onveranderiyk blijft het Woord van God. Wee hem, die er niet gehoorzaam aan is Het is niet alles goud wat er blinkt. In zyn ambt komt hy in verschillende gezinnen, temeer, daar de wyken wel eens worden verwisseld. In de vier jaren, dat Klaas ouderling is, kent hij ongeveer de geheele gemeente, het eene gezin beter dan het andere vanzelf. Hij komt vaak uit een woning, gesterkt in het geloof. Daar blinkt het echte goud. Maar het is ook wel eens anders. Waar de verhoudin gen niet zijn als behoort. Waar afval is van kinderen, al of niet door de schuld der ouders, die slap en laksch zijn ge weest. Hy' leert veel op zijn huisbezoek. En hij spiegelt zich aan de verkeerde gezinnen, om een voorbeeld te nemen aan de goede. - (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1941 | | pagina 5